Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Sajnos tesztelni még nem volt lehetőségem, remélem jövőhéten már tudok tesztet is mutatni :)

(#2) And válasza Hujikolp (#1) üzenetére


And
veterán

Jó terv. Sajnos nekem az UV-csöves megoldás nem vált be. 4 darab, egyenként 6W-os csővel próbálkoztam, de a levilágítás extrém hosszú idejűre adódott. Ehhez hozzátartozik, hogy egyrészt nem kvarcüveggel (valóban sokkal jobban UV-áteresztő) használtam, hanem sima 5mm-es üveglappal, másrészt meg az utóbbi időben nem hőálló műanyagfóliára viszem fel a mintázatot, hanem pausz- vagy sima Transparent-21 szerrel áttetszővé varázsolt vékony géppapírra. Úgyhogy szereztem inkább 40W-os HgLI (higanygőz-) pilácsot meg hozzávaló fojtót, és az adja a fényt, a hűtéséről meg egy 8 centis 230V-os ventilátor gondoskodik.

(#3) Hujikolp válasza And (#2) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nekem bevált, 1 réteg pauszpapírral 7 perc levilágítási idő alatt jó lett :)

A higanyosra gondoltam, hogy negyedikként beteszem, mint lehetőség, de kockázatos (veszélyes) mint a többi, így nem írtam le.

(#4) Hujikolp válasza Hujikolp (#3) üzenetére


Hujikolp
őstag

akarom mondani: kockázatosabb (veszélyesebb)

(#5) And válasza Hujikolp (#3) üzenetére


And
veterán

Örülök, hogy neked jó lett. Én sem bántam volna, ha kisebb lámpával v. csövekkel is jól bevált volna az enyém. A higanygőz meghagyott burával nem veszélyesebb, mint bármilyen 230V-os lámpa (ami persze még mindig rosszabb, mint a 12V-os inverterekről járatott csövek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.