Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Csapoati válasza MK VII (#99) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy nem cafoltal meg semmit? Ahogy te is irtad, a Q&Q nem okosorakat gyart, igy irrelevans. Smartwatchokbol meg valoban ez es az Urbane 2 a legszebb szerintem, meg ahogy elnezem, a forumozok szerint is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#102) BeryBp


BeryBp
csendes tag

"kecses, pofátlanul szép"

Én ezt még mindig egy elég bumfordi darabnak látom. A széphez bár közelít, de még elég messze van tőle

(#103) MK VII válasza Csapoati (#101) üzenetére


MK VII
veterán

Cáfolni nem is akartam semmit..
Tudod, szerintem meg az az irreleváns, hogy ilyen kütyüket az óra kategóriába sorolnak..
Ha okos óra a hivatalos nevük akkor had hasonlítsam már legalább a kinézetüket az órákéhoz..
Eleve okos karkötőnek esetleg okos bilincsnek kéne hívni őket akkor ezek szerint, mert semmilyen órához nem szabad hasonlítani őket..
Én kérek elnézést ...

(#104) Bog válasza MK VII (#99) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hogy mit? Ez honnan jött? Ki mondta, hogy ők gyártják a világ legszebb okosórásját? Volt közvélemény kutatás?
A szaksajtó és az összes ember, aki látta. És igen, okosórát okosórához hasonlítunk. Okostelefont sem hasonlítunk ehhez.

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#105) Csapoati válasza MK VII (#103) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Oke, akkor hasonlitsuk a digitalis Casiokhoz a 80-as evekbol, mert hat az is ora es digitalis mindketto. Na azokat romma veri kinezetben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#106) haxiboy


haxiboy
veterán

Nagyon szép de ahogy kicsit utána olvastam , az ára már nagyon nem az. :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#107) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Mondjuk azt nem értem, miért előny, hogy mivel tud magától wifire csatlakozni, nem kell BT kapcsolat a telefonnal. A wifi jobban eszi azt az amúgy is kis akksit, mint a modern BT szabványok, nem?

Kevés olyan helyzetet képzelek el a modern ember életében, amikor a telefonja nincs legalábbis BT által áthidalható távolságban.

Persze a wifi-képesség megléte ettől még örvendetes, csak nem értettem a cikk gondolatmenetét itt.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#108) Bog válasza Den Hadnagy (#107) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tévedsz, engem pont megtalált egy olvasó egy 1st G Watch kapcsán, hogy ha kijön rá az 1.2-es Wear, akkor tud-e WiFi-re lépni... néztem én is, hogy az meg minek. És azt mondta, hogy ha a telefonját mondjuk az ebédlőasztalon hagyja, de kimegy a teraszra, átmegy a hálóba, akkor a karján az óra pampog, hogy elveszett a kapcsolat és nem is jön rá a notifikáció, ha viszont WiFi-n van, akkor ilyen para nincs. Apróság, nyilván, meg lehet nélküle élni, de kézenfekvő megoldás akkor és csak akkor, amikor épp nincs BT kapcsolat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#109) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én ezt az egész okosóra dolgot baromságnak tartom. Személyes használatra semmi értelmét nem látom. Semmiről nem maradok le nélküle. Egy drága, hamar elavuló játékszer, amit ráadásul naponta tölteni kell. Vicc.
Ez az én véleményem. Persze, akinek tetszenek ezek, vegyék meg és használják egészséggel. ;)

(#110) haxiboy válasza SkyLine3000 (#109) üzenetére


haxiboy
veterán

Buszon, Autóban, sportolás közben sokkal kényelmesebb lehet mint elővenni a mai nagy tepsi telefonokat.
Minek szorongassam a telefont a GPS-hez, vagy vegyem elő zene váltáshoz, ha ott a kezemen az óra?
Lehet élni nélküle, jelenleg még nekem sincs mert épp ezt vártam, már csak az árcsökkenésre várok mert ennyiért húzós, de a fent felsoroltak miatt nem szívesen veszem elő a telefont , pláne nem a flip tokból, főleg nem azért mert valaki játékmeghívót küldött facebookon, én meg azt hiszem SMS jött.

Egy jobb óra meg akár 5x ennyibe is kerülhet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#111) Cuccok válasza SkyLine3000 (#109) üzenetére


Cuccok
tag

Kb 1 hónapja használok egy Gear Fitet.
Pont egy Budapest-Hévíz út előtt szereztem (18.000Ft-ért) és mire odaértünk nem értettem miért nem vettem meg hamarabb.
Kb 20-30 email, hangouts, viber és egyéb üzenet illetve hívás érkezett közben és egy minimális csuklómozdulattal meg tudtam nézni hogy kell-e több figyelmet szentelnem neki, vagy valami érdektelen dolog ami miatt nem érdemes a telefont basztatni. Még a kormányról sem kellett levennem a kezem .
Eddig is volt okosórám egy nem annyira ismert Digicare Eri személyében, de az a bejövő hívások illetve sms-eken kívűl csak az időt illetve a megtett lépéseket mutatta. Mondjuk 10-14 naponta kellett tölteni csak, és 2.300Ft-ba került egy flash dealnek köszönhetően :D

A Fitet 2-3 naponta töltöm és csak zuhanyzás közben ill a szaunában nincs rajtam.

Az Apple watch, Android wear órák legnagyobb hibája szerintem a szűk 1 napos készenléti idő. Ha ez feltornászható lesz 3-5 napra akkor fogok esetleg cserélni a Fit-ről. Arról nem is beszélve hogy a nem kifejezetten óra formájú, karperec stílusú minimal designos dolgok nekem jobban bejönnek.

(#112) Den Hadnagy válasza Bog (#108) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Akkor leírom máshogy: megértem az előnyt, amit ecseteltél, csak ez az apróság (BT már nincs, de wifikapcsolat még van) megéri-e a wifi többletfogyasztását az amúgy is karcsú akkukapacitásból?
Vagy ez úgy is lehet, hogy akkor szinkronizál wifiről, HA és amennyiben a BT elszállt?

Kis adalék: nekem a BT fülesemre a G2-m nyílt terepen 30 méterig tudja akadásmentesen nyomni a zenét, házban meg 2 fal sem akadály. Órával se lenne gondolom másképp.

Amúgy személyes példámat véggigondolva kötve hiszem, hogy kevesebbszer venném elő a telót, csak azért, mert ilyen órám van. Így is sokat van a kezemben, látom az értesítéseket szinte azonnal. Az egyedüli előnyt a rezgő ébresztés jelentené, de arra van okoskarperec.

BTW az órák bumfordiságát pilótaszíjjal lehetne ellensúlyozni, de az nem mindenkinek tetszik (bár én nagyon szeretem). Mondjuk akkor ugrana a pulzusmérő ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#113) Titan44


Titan44
tag

Na ez lett az első amin elgondolkodtam. Nagyon szép.

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#114) blueMerle válasza Den Hadnagy (#112) üzenetére


blueMerle
veterán

Az egyedüli előnyt a rezgő ébresztés jelentené, de arra van okoskarperec

:K Nekem is van egy ilyesmi okoskarperecem, kijelzi az időt, a hívó nevét, az sms, facebook, email üzenetek tartalmát és ennyi bőven elég a boldogsághoz :D

(#115) jacis válasza haxiboy (#110) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem is egy ilyen óra a cél és én is csak az ár elfogadhatóságára várok. Nekem az általad felsoroltak közül még nagyon hasznos munka közben. Jelenleg egy 520nm-es csarnokban dolgozom ahol a telefonom bent figyel a termelés irodában az asztalomon és sokszor jó lenne látni ha kint vagyok a termelésben hogy mi az ami jöt vagy ki az aki hív esetleg, érdemes-e vele foglalkozni. Most tudom lehet azt mondani hogy rakjam zsebre a telót, de nem teszem mert így használom :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#116) Den Hadnagy válasza blueMerle (#114) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Súgd meg mi az, sőt dobhatsz linket is, hol vetted. Érdekel így a felsorolásod alapján ;)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#117) Csapoati válasza blueMerle (#114) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Meg lehet kérdezni, hogy milyen karperec az? :B

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#118) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Sziasztok! Végigolvastam nagyjából a hozzászólásokat és eléggé kitűnt, hogy sokan nem nagyon jártak utána és olvastak el valódi vásárlói kritikákat, csak egyszerűbb a sz*r az üzemideje mondattal dobálózni. Rengetegen leírták, hogy simán 2 nap üzemidő is kihozható belőle és ehhez nem kell a fényerőt teljesen levenned, de nagyon masszív használattal is bőven kihúzza az 1 napot, szóval az ilyen 5-6 órás hozzászólásokat nem értem.

Továbbá arra sem gondol senki, hogy a jelenlegi android wear rendszert szerencsére fejlesztik, javítják még és a későbbiekben bizonyára több hasznos funkciója is lesz, pl. a huawei watch-ban van egy beépített hangszóró, ami jelenleg nem használható semmire, de a jövőbeli fejlesztések következtében biztosan lesz valamilyen funkciója.

Nyilván megvannak a maga hibái, vagy inkább negatív tulajdonságai, de úgysem lehet olyat alkotni, amibe ne lehetne belekötni, de meglepve tapasztaltam, hogy azért az előzetes kételyek ellenére rengeteg pozitívumot írtak a vásárlást követően az óráról és szinte mindenki a vetélytársak elé helyezte, sokaknak volt előtte más okosórájuk a konkurenciától és a huawei watch-ot tartják most a legjobbnak.

Szóval engem meggyőzött arról, hogy kipróbáljam és együtt tudok élni az 1-2 napos üzemidővel, így hamarosan be is szerzek egyet. Mielőtt valaki azt gondolná, nem vagyok elfogult a huawei-el, teljesen szubjektív a véleményem.

(#119) blueMerle válasza Den Hadnagy (#116) üzenetére


blueMerle
veterán

+ Csapoati: sajnos, már annál az eladónál ahol vettem nincs akcióban /16 euro körül volt), de találtam 17-ért free shippinggel. :) [link]

A 7 nap üzemidő kicsit túlzás, inkább 6. Nagyon könnyű, észre sem lehet venni hogy az ember kezén van.

[ Szerkesztve ]

(#120) Csapoati válasza blueMerle (#119) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#121) gianni85


gianni85
veterán

na ez már végre jól néz ki, már csak az akkuidőn kellene javítani, hogy egy napot kibírjon átlagos használat mellett

(#122) BoSSanCS válasza gianni85 (#121) üzenetére


BoSSanCS
tag

Bőven kibírja!

(#123) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Várom már azt a szép okosórát, ami a mai órákhoz hasonlóan fényből és kinetikus energiából eléldegél. Nah az egy időtálló darab lenne. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#124) Sebhelyes válasza IgnisFatuus (#123) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Arra várhatsz még, ezek SOKKAL többet fogyaszatnak mint egy kárcórá, úgyhogy napelemmel meg rotorral nem lehet őket működtetni.

(#125) Landor


Landor
tag

Szerintem még mindig a fém Sony Smartwatch 3 a best, a cserélhető kerettel és a beépített GPS-el. Már annak, aki szereti a keretes dizájnt.

(#126) Pystyke válasza Landor (#125) üzenetére


Pystyke
tag

Inkább a sw2 silver...
Az szebb...

[ Szerkesztve ]

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#127) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Nem bírom a cikket hova tenni. Az, hogy az "okosóra" nem létszükséglet, egy oltári közhelyes butaság. Mert hát az okostelefon sem az, sőt, a telefon sem, de pl az Amish-oknak az elektromosság sem az.

(#128) Bog válasza ge.k.ko (#127) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oké, vitatkozzunk.
Szerintem az okostelefonnal olyan dolgok is megvalósíthatók, amik nélküle nem. Például fotózás és megosztás. Például online kapcsolattartás. Például navigáció utcán. Például boarding pass nyomtatás nélkül. Például étteremkeresés ismeretlen környéken.
Egy okosórával semmi olyan dolog nincs, amely okostelefonnal nem megvalósítható, de az órával igen. Leszámítva a pulzusmérést, de ahhoz meg elég egy fitnesz karperec.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#129) Landor válasza Pystyke (#126) üzenetére


Landor
tag

Élőben a kettő egymás mellet közel sem. A Smart Watch 2 egy nagy bumszli műanyag, amin a fém szíj sem segít.

(#130) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Drágaszág :D

(#131) atike válasza BoSSanCS (#130) üzenetére


atike
nagyúr

Irigy dög vagyok... :DDD

(#132) CB válasza BoSSanCS (#130) üzenetére


CB
senior tag

Nagyon szép.
Használd egészséggel.
....na és persze majd az tapasztalatokat is megoszthatnád, a jót is, a rosszat is.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#133) BoSSanCS válasza CB (#132) üzenetére


BoSSanCS
tag

Mindenképp :) Szerintem a jövőben jóval több funkcionalitása lesz, bízzunk benne, hogy gőzerővel fogják fejleszteni a wear-t.

(#134) szabessz válasza BoSSanCS (#130) üzenetére


szabessz
tag

Én is várom beszámolót.

[ Szerkesztve ]

(#135) BoSSanCS


BoSSanCS
tag

Sziasztok!

Nem nagyon pörög a topic, de gondolom később jobban fog :) Van még valakinek ilyen órája?

(#136) GÁgpstpn válasza BoSSanCS (#135) üzenetére


GÁgpstpn
tag

Szia!
Még nincs, de valakinek ajándékként gondolkozunk rajta. Érdekelne, hogy honnan szerezted be, mert egyelőre nem igazán látni magyar webshopokban.
Előre is köszi

(#137) stemplar07 válasza BoSSanCS (#122) üzenetére


stemplar07
őstag

egy kis üzemidő összehasonlítás ..( A.Wear óráknál)

Sajnos a .. digitaltrends.com. a Huaweit tesztelte, ambient módban max 10 óra amit bír, (ez kitolható majd egy napra.. talán) 300 mAh akksi .

Moto 360 v1 (320 mAh) az katasztrófa volt próbáltam max 6 óra ambient módban.

Moto 360 v2 400 mAh az androidpit.de szerint sajnos u.a. vacak üzemidő ...

Az Lg Urbane 410 mAh (lion) ,hasonló használattal 25- 35 óra !
Amúgy nagyon-nagyon szép , de emiatt nem váltok az Urbane-ról ..

(#138) Pystyke


Pystyke
tag

http://24.hu/tech/2015/11/22/arany-es-aligatorbor-az-uj-luxus-okosoran/

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#139) BoSSanCS válasza stemplar07 (#137) üzenetére


BoSSanCS
tag

Én ezzel nem tudok teljes mértékben egyetérteni, bár nyilván szubjektív megítélés kérdése (beállítás, használat és arculat függő). Jelenleg 38%-on állok és az uptime-om 19:36 (1,85%-ot merült óránként). Jah és úgy saccolja, hogy holnap 20:46-ra merülne le teljesen (éjszakai kikapcsolás nélkül), ami ha nem is lenne annyi, de benne van az LG Urbane 25-35 órás idejében. Csináltam ezen adatokról képernyőképet, ha valakit érdekel el tudom küldeni (Wear Battery Stats alkalmazást használom).

Én ezt azért egyáltalán nem mondanám rossznak. Nálam reggel kb. 7-től este max 22-ig megy, utána kikapcsolom, majd reggel ismét be és így 2 napig simán el tudom használni.

Minden hasonló eszköznél már megtanultam, hogy felesleges a tesztekből, főleg 1 tesztből kiindulni, ha többet is elolvasol a felhasználói tapasztalatokkal együtt, abból már lehet következtetéseket levonni, de sokan csak 1-2 napig tesztelik, ami nem elég ahhoz, hogy beálljon az akksi, illetve nyilván nem ugyan olyan eredményt fogsz kapni egy 1-2 napos teszt alatt, mint a normál hétköznapi használat során.

Hozzátenném, hogy számomra nem az akksi volt az elsődleges szempont, ha naponta kellene töltenem azt sem bánnám, de nagyon is pozitívan csalódtam ezen a téren (is) és csak ajánlani tudom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#140) Valaki1234


Valaki1234
tag

Ti honnan vasaroltatok meg a keszuleket? Elvileg lehet hivatalosan kapni itthon, de nem talaltam erre vonatkozo informaciokat a huawei weblapjan.

(#141) Valaki1234 válasza Valaki1234 (#140) üzenetére


Valaki1234
tag

Kozben megtalaltam, hogy valoszinuleg karacsony elott fog erkezni Magyarorszagra hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#142) danee91


danee91
senior tag

A teljes dobozos Huawei Watch Classic fémszíjas (tehát nem a műanyag) is megáll 95 ezer Ft-nál..

[link]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#143) Csigavair


Csigavair
tag

Sziasztok, lehet hülye kérdés de kikapcsolható a pulzusmérő akksikímélés céljából?

(#144) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Így hogy nincs benne GPS nem is lehet vele használni a google maps-ot? Arra gondolok, hogy mondkuk a telefon GPS-ét nem tudja felhasználni és annak a segítségével navigálni ha kell?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#145) dejvid8


dejvid8
őstag

Ez 100%-ig kompatibilis egy HTC One M8-al? Gear S2-t gondoltam legelőször,de a Tizen miatt nem teljesen kompatibilis az M8-al.
Aztán jött képbe ez a gyönyörűség,szóval az M8-al menne?

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#146) BoSSanCS válasza dejvid8 (#145) üzenetére


BoSSanCS
tag

Én úgy gondolom, hogy minden gond nélkül megy vele, de a biztonság kedvéért nyisd meg ezt az oldalt telefonról, itt leellenőrizheted.

(#147) BoSSanCS válasza jacis (#144) üzenetére


BoSSanCS
tag

Wifin keresztül meg tudja határozni a helyet, nem szükséges telefon hozzá, viszont így csak a helyet mutatja, nem tudsz útvonalat tervezni. Azt csak telefonon, wifin keresztül tudsz, ami utána megjelenik az órán és nézheted a navigációt. Persze a pontosabb helymeghatározásért érdemes inkább a GPS-t bekapcsolni.

@Csigavair: nem tudok ilyen lehetőségről.

[ Szerkesztve ]

(#148) lalika740


lalika740
aktív tag

Én vettem már 2 db okos órát hogy majd biztos használom.Hát nem.Valamiért nekem az óra legyen CSAK óra.Meg nemnyujt annyi pluszt még ez sem hogy érdemes lenne.Megprobáltam nekemnemjönnek be. :( :( :(

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

(#149) BoSSanCS válasza lalika740 (#148) üzenetére


BoSSanCS
tag

Megértem, nyilván nem mindenkinek jön be, meg nem mindenki használja ki.

Ha valakit érdekel van egy felesleges hálós fémszíjam az órához (a hozzá tartozó stiftekkel együtt). Nem sokat használtam, mert megérkezett közben a másik is. Igény esetén tudok róla fotót küldeni.

(#150) lalika740 válasza BoSSanCS (#149) üzenetére


lalika740
aktív tag

Egyébként ez már tényleg jol néz ki nem ugy mint a huawei pántjai az nem is óra inkabb headsett.Na azt is vettem itt áll a polcon ))))

Troublemaker, Iphone 14 Pro Max,Samsung S23 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.