Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) erahurka


erahurka
félisten

Nem érzem olyan rossznak a fotókat. Az éjszakai mód kifejezetten jól tud kinézni nagyítás nélkül.

(#52) supervisor válasza erahurka (#51) üzenetére


supervisor
csendes tag

pont az éjszakai mód a tűrhetetlen. A sokéves Redmi Note 5-öm kenterbe veri. Igaz nemcsak kamera terén. Erősen túláraztott készülék ez egy Galaxy A70 árszintjén, miközben mellette labdába sem tud rúgni. Azmeg felháborító, hogy egyedül a huawei nem képes megérteni,
a dual simeseknek is van szükségük memóriakártyára. Fillérekbe kerül csak, ld pl samsung A szériánál..

(#53) szkaroly válasza supervisor (#52) üzenetére


szkaroly
senior tag

Most őszintén mire nem elég 50 giga? Torrentszervert üzemeltetsz? Mért nem lehet időnként lementeni a dolgaidat egy vinyóra, otg pendrive-ra pl? Nagy élvezet lesz lementeni 100 giga képet a lassú sdről ha például szervízbe kell hirtelen vinni a telefont. Nekem személy szerint nagy megváltás hogy a 64 giga kezd standard lenni és nem kell kínlódni a sz.r sd-vel. Amúgy meg ha neked a A sorozat kell vegyél azt, ezért van a választási lehetőség.

Poco X3 Pro

(#54) keszo válasza szkaroly (#53) üzenetére


keszo
őstag

"Nagy élvezet lesz lementeni 100 giga képet a lassú sdről ha például szervízbe kell hirtelen vinni a telefont."
Szerintem egyszerűbb csak a teleból kivenni az sd-t

Attila

(#55) szkaroly válasza keszo (#54) üzenetére


szkaroly
senior tag

Én már elég sok helyen telepítettem pc-t, kártyaolvasót nagyon kevés helyen láttam. Értem én hogy sokaknak a fotózás és a videózás a mániája, de a Huawei már évek óta a hibrid megoldást preferálja, ez már nem újdonság.

Poco X3 Pro

(#56) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet, hogy ez lesz a telefon amire lecserélem az ősrégi P9 Plus-omat. (nem cseréltem volna, semmi bajom vele, Csak leejtettem nemrég, és a képernyő kicsit megtört.)

Ha belegondolok minden megvan ebben, ami nekem kell. Nagy, notch nélküli kijelző, nagy aksi. És EMUI.
Kamera nem érdekel, asszony a fotós. Egyedül az értesítési led ami hiányozna. Jó kis dolog az, amíg nem volt korábban, nem érdekelt. De most már hiányozna tuti.

Megvárom a szeptembert, megnézem milyen áron adja majd a Telekom. Ha olcsó lesz akkor bepróbálom.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#57) jksx válasza janeszgol (#8) üzenetére


jksx
senior tag

Inkább ez, mint az A70, mert ha valaki sokat bámulja a kijelzőt (pl. olvasás), akkor nincs az a gyönyörű amoled, ami feledteti a PWM szemkinyíró hatását.
A tesztképek alapján nem rosszabb, mint az A70.

(#58) erahurka válasza jksx (#57) üzenetére


erahurka
félisten

Hol lehet erről a PWM-ről bővebben olvasni? Tényleg ennyire rossz a szemnek?

(#59) .LnB válasza erahurka (#58) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

videó a villódzásról: [link]

Egyébként én telefonoknál annyira nem tartom gáznak mint monitornál. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#60) jksx válasza erahurka (#58) üzenetére


jksx
senior tag

Beírod a keresőbe "képernyő villódzás PWM" és millió találatot kapsz.
Sajnos a Samu összes amoled kijelzője ilyen, (általában 240Hz, ami lópikula...)
Ha pl. könyvet akarsz olvasni akkor az amoled biztosan rossz választás.
A P Smart Z és a 2019-es modell nem érintett ebben. [link]

[ Szerkesztve ]

(#61) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Használja valaki a telefont? 80-ért el tudnám hozni a Telekom-tól, és egy kis apróságot eltekintve tetszik a telefon. Viszont érdekelne olyanok véleménye akik használják már egy ideje. Leginkább az üzemidő érdekelne, és persze egyébb pro-kontra dolgok.

Több mint 3 éve használok egy P9 Plus-t. És teljesen meg is vagyok elégedve vele, de sajnos kicsit megrepedt a kijelzője. Ahhoz képest gondolom mindenképp előrelépés lenne a Smart Z. Viszont nincsenek nagy igényeim. A kamera nem érdekel (asszony a fotós nem én), az hogy ez LCD és nem Amoled szintén nem vág földhöz.

Ami nekem számít, az a jó üzemidő, jó GPS jel, és a notch mentesség.

Elsősorban kapcsolattartásra (üzenetküldő program(ok) és Waze-re használom a telefont. Szóval örülnék neki ha jó lenne a GPS vétele. Ráadásul a Waze eszi az aksit, szóval az aksi pedig ezért lenne lényeg.

Ami hiányozna, az az értesítési led, vagy egy Always on kijelző. Az értesítési led-hez nagyon hozzászoktam.

Szóval ha tudna valaki megosztani velem tapasztalatokat, azt nagyon megköszönném.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#62) szemesi69 válasza .LnB (#61) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia!
Fiamnak van, ő elég intenzíven használja, közösségi oldalak, játékok, kb. minden második napon tölti, korábbi telefonjai naponta voltak töltve, nagyon bejön neki, hogy sokáig bírja. Gps jó, értesítési led nincs, arra más megoldást kell keresni.
Ha csak ennyi az igény "Ami nekem számít, az a jó üzemidő, jó GPS jel, és a notch mentesség." Akkor ez lesz a telefonod :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#63) .LnB válasza szemesi69 (#62) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi a választ. Még mindig nem döntöttem el, hogy mi legyen. De a Smart Z tetszik.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64) #08132608


#08132608
törölt tag

Ez azért igen jó! :) :DD

(#65) student


student
őstag

be lehet állítani fekete témát?
miért ilyen halott ez a topik, ennyire gagyi a teló? redmi note7 topik pörög ezerrel

[ Szerkesztve ]

(#66) #65577472


#65577472
törölt tag

Sziasztok!

Vannak P Smart Z tulajok, akik követik a topikot? Az enyém hétfőn érkezik meg.

Megjött már az EMUI 9.1 update? Mikori a security patch?

(#67) szemesi69 válasza #65577472 (#66) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia! 9.1 már van, security patch, azt most nem tudom megmondani, mert nincs itthon a telo.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#68) #65577472 válasza szemesi69 (#67) üzenetére


#65577472
törölt tag

Köszi!

A security patch valószínűleg augusztusi. A 9.1 volt a lényeg, mert sokat reszeltek rajta a 9.0-hoz képest.

(#69) szemesi69 válasza #65577472 (#68) üzenetére


szemesi69
addikt

A fiamnak van ilyen telefonja, maximálisan meg van vele elégedve, főleg a jó akku idő miatt. Ő kihasználja rendesen, korábbi telefonjait naponta egyszer vagy kétszer is töltötte, ezt kb. minden második nap, pedig játszik is rajta, közösségi appokat is nyomatja, szóval megérte az árát :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#70) #65577472 válasza szemesi69 (#69) üzenetére


#65577472
törölt tag

P Smart 2019-ről váltok a nagyobb kijelző és a +1 GB RAM miatt. No meg persze a telefon legvonzóbb tulajdonsága, hogy 80 ezer alatt kínál pop-up kamerát. Se notch, se kameracsepp, se kameralyuk. Igen, a 4000 mAh-s akksi is meggyőző.

(#71) szemesi69 válasza #65577472 (#70) üzenetére


szemesi69
addikt

Van itthon 2019, sőt 2018-s is, mindegyik jó. A 2018 a vész tartalék lett. Nekem P30 Lite van, így van pár huawei a családban :) Egyikre se tudok rosszat mondani.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#72) #65577472 válasza szemesi69 (#71) üzenetére


#65577472
törölt tag

MIUI mellett EMUI a szívem csücske, én is szeretem a gyártó modelljeit.

(#73) ToniSoprano


ToniSoprano
addikt

Tök jó telefon gyönyörű. Szerintem a kamera is jó a kategóriájában éjszakai mód odaüt. AI is jó. A legjobb hogy a teljes kijelző használható nem vesz le belőle semmit a notch kameraluk ami elég idegesítő.Nagyon megfogott.

(#74) erahurka


erahurka
félisten

Ha valaki sokat fotóz a telefonnal, bedobna majd pár képet? Ez az egyetlen tulajdonsága a telefonnak, ami nem győz meg egyelőre. :(

(#75) kiskakas válasza erahurka (#74) üzenetére


kiskakas
senior tag

P20 lite-ról váltottam, elmondható,h fakóbbak a képei, HDR-ben is.

(#76) kiskakas


kiskakas
senior tag

Nem tudjátok, hol tudnám beállítani a gps "érzékenységét" ? Régebben, sztem p20 liteon is volt ilyen opció, konkrétan az a bajom,h most bicajozás közben random leáll az endomondo. Kikapcsoltam minden energia korlátozást rá,de ezt a gps beallitast nem talalom :(

(#77) #65577472 válasza erahurka (#74) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szia,

Nem fotózom a telefonnal, ebben nem tudok segíteni, de nagy csodára ne számíts.

Más topikban olvastam, hogy nagyon ráz a hideg a notch miatt (engem is). Ebben az ársávban nincs más opció, ha tényleg notch, kameracsepp és kameralyuk mentes telefont szeretnél. A Kirin 710 nem egy erőmű, de ezzel nagyjából az összes kompromisszumot felsoroltam, amit le kell nyelni.

Az IPS panel minősége nagyon jó, 6.6"-en élmény a böngészés és a médiafogyasztás, a hangszóró is meglepően jól szól.

Nagyjából ennyit tudok hozzátenni, ha érdekel a véleményem.

(#78) erahurka válasza #65577472 (#77) üzenetére


erahurka
félisten

Persze hogy érdekel, köszi szépen! :R

Szerintem egyelőre maradok a mostani telefonomnál. Csak attól félek, hogy mire levetkőzzük ezt a notch mizériát, addigra minden jó telefonról eltűnik a jack csatlakozó :(((

(#79) #65577472 válasza erahurka (#78) üzenetére


#65577472
törölt tag

Abban biztos lehetsz. Ez az őrület lassan leszivárog a középkategóriába is.

(#80) erahurka válasza #65577472 (#79) üzenetére


erahurka
félisten

Vicc hallod. Mint ahogy sok notiról mostanában lehagyják az RJ-45-öt. De az az igazi vicc, mikor gamer notinál csinálják meg. Ahol mondjuk egy online játéknál számítana hogy stabil legyen a hálózat. De én már ott is kiakadtam, hogy a VGA port lekerült róluk.

(#81) Meggyi001

Szevasztok, beköszönnék én is egy ilyen kékkel. Ez az egy topicja van a telónak? Elég kevés az írás...vagy nem nagyon népszerű a telefon?

https://gamergep.hu/

(#82) szemesi69 válasza Meggyi001 (#81) üzenetére


szemesi69
addikt

Üdv! Mondjuk nincs vele gond, azért lehet a ritka poszt :)
Fiamnak van ilyen, szereti, brutális üzem ideje van, és ő használja rendesen. Neki zöld van, a kék is jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#83) kiskakas


kiskakas
senior tag

A teló korrekt, a kamerája nekem csalódás.

(#84) Meggyi001 válasza szemesi69 (#82) üzenetére

Az jó, ha azért van kevés. :) Hát úgy voltam vele, hogy 4000 mah alatti telóm többet nem lesz. Redmi note 5 után megtanultam.

Vetem ilyen fekete tokot meg t glasst, a munkám miatt kellett ez a vastagabb tok. Ti milyen tokot vettetek?

(#83) kiskakas
Még nem volt időm kipróbálni nappali fénynél. Csak nem rossz ennyire.... nem vagy nagyon szigorú ? :) ;]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#85) szemesi69 válasza Meggyi001 (#84) üzenetére


szemesi69
addikt

Gyári tok van a fiamnak, az is zöld, jól néz ki. A kamera mizériát sose értettem, ez telefon, nem fényképező :) Van itthon még P smart régi és 2019 is, vállalható képeket készít mindhárom. Nekem P 30 lite van, az kicsit jobb képet készít. Volt pár huawei telefonom, többnyire közép kategória, nekem mindegyik kamerája megfelelt, azért ennyi pénzért ne várjunk csodát, viszont vállalható áron van :) A 2019 változatban kisebb akku van, még is sokat bír, jól van optimalizálva, ami sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#86) Meggyi001 válasza szemesi69 (#85) üzenetére

Ez lenne a gyári tok?

https://gamergep.hu/

(#87) szemesi69 válasza Meggyi001 (#86) üzenetére


szemesi69
addikt

Igen, ilyen van a fiamnak.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#88) Janby válasza Meggyi001 (#84) üzenetére


Janby
tag

Én ezt a tokot raktam rá+egy üveget, de azt már nem találom :B Jó "kis" telefon ez egyébként.

Jani

I AM:D

(#89) kiskakas válasza szemesi69 (#85) üzenetére


kiskakas
senior tag

2019-ben az emberek 95%-a a mobilját használja fotózásra, még a vloggerek többsége is, ők persze profi telókkal dolgoznak. Az előző P20 lite-om döbbenetesen jó képeket csinált, még sötétben is korrekt minőséget, kevés zajjal. HDR-ben, napfényben kiváló volt. (hasonlóan az egyébként a végére megutált Xiaomi Redmi 4x, majd 4A pro is szép képeket készített)

A p smart z-vel a következő problémáim vannak:

- normál és hdr módban is fakók a képek, a szín telítettség alacsony
- az AI mód szerintem semmit nem ér
- ritkán,de néha szükség van a digit zoomra, p20 lite-nál ez még értékelhető eredményt adott, itt viszont nem
- mesterséges megvilágításnál, pl szobában lámpafény, neon, többször nem éles az elkészült kép

Fura, mert látszólag ugyanaz a 16 MP, f/1.8, PDAF kamera van mindkét telóban,de az én laikus szememmel is látható a különbség .

(#90) Meggyi001

Basszus...ez a harmadik telefonom, ami nincs szét rootolva, twrp, stb. Most már ez mindig így lesz? Két éve nem rootoltam :(( . Pl hiányzik a vissza gomb hosszú nyomásával az aktuális app bezárása.

Nem rootolt utolsó telóim:

1: S7 Edge - túl drága volt, féltem b@szt@tni
2: Redmi note 5 - mire megjött a bootloader nyitása, 2 hét, már jól belaktam a telót
3: és most ez

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#91) #65577472 válasza Meggyi001 (#84) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szia,

Én az alábbi gyári szilikon tokot használom, de a Janby fórumtárs által linkelt Nillkin Super Frosted is erősen ajánlott. Ahogy látom, neked ezeknél komolyabb védelemre van szükség, mint írtad a munkád miatt.

(#92) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Én is beszereztem egy ilyet BlackFriday alkalmából! Zöldet. Igaz, az már a második, a nyáron használtam pár napig egy feketét, amíg a telóm szervízben volt.
Erre jó a 14 napos elállás, ha már cserekészüléket nem voltak hajlandóak adni. ;]
Szilikon tokot lehet valahol kapni rá?

(#93) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Most vettünk az asszonynak szolgáltatónál flotta csomag mellé ilyen telefont. Egyelőre ismerkedési fázis van, az előző Doogee X5 Pro után fényévekkel jobb.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#94) Meggyi001

Üdv mindkettőtöknek.

Szilion tok, van még sok magyar boltban. Vagy Kína, ahol nincs postai díj, de 3 hét mire ideér.

https://gamergep.hu/

(#95) TomPack válasza Meggyi001 (#94) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi, meg is rendeltem!

(#96) kiskakas válasza Meggyi001 (#94) üzenetére


kiskakas
senior tag

En a polusban vettem egy gsm boltban,1000ftért

(#97) Meggyi001 válasza kiskakas (#96) üzenetére

Elhiszem, hogy a nagyvárosokban van egyből kéznél is a boltokban..... Pécs, Pest, Szeged,,stb, De a kisebbekben csak a populáris telefonokhoz vannak kiegészítők. Szekszárdon sincs , csak rendelésre hoznak, úgy meg lényegében ugyanaz mintha a postával kérném egy webáruházból. Az ára plusz 1000+1500 posta.

https://gamergep.hu/

(#98) TomPack


TomPack
őstag

Be lehet valahogyan állítani azt, hogy mutassa a szabad ramot a futó alkalmazások között?

(#99) kiskakas válasza Meggyi001 (#97) üzenetére


kiskakas
senior tag

en Vacrol mentem be, itt konkretan max jovore lesz.. :) Egyebkent itt is az otodik gsm varaszsgarazsban talaltam, az arab srac konkretan megkert,h mutassam meg a szelfi kamerat,hogy bujik ki :) A nagyobb boltokban, edigital,stb nem volt..

[ Szerkesztve ]

(#100) #65577472 válasza kiskakas (#99) üzenetére


#65577472
törölt tag

A pop-up kamera tényleg menő és a legfontosabb, hogy ennek köszönhetően nincs notch, kameracsepp és kameralyuk sem. Hátránya, hogy nincs arcfelismerés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.