Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Exian válasza kutkut (#449) üzenetére


Exian
őstag

Én most fogok cseréltetni kijelzőt, gyári alkatrésszel, garanciával 27e Ft lesz. Pécsi szervizben.

(#452) Exian válasza Exian (#451) üzenetére


Exian
őstag

... illetve megnéztem, 15-ért lehet kijelzőt rendelni magyar cégtől (eredeti vagy OEM, ami a gyárival elvileg minden szempontból megegyezik), a cserét meg tudom oldani, még ha nem is professzionális szinten, de gyereknek nyomkodni jó lesz úgy is a telefon :)

[ Szerkesztve ]

(#453) Exian válasza Exian (#452) üzenetére


Exian
őstag

... szétszedtem, igazából pofon egyszerű volt és meglepően szépen lejött először a hátlap, majd a törött kijelző is szépen kijött a helyéről. Megrendeltem a kijelzőt + ragasztót hozzá. Cseréltem már pár telefonon és tableten törött kijelzőt, voltak sokkal de sokkal macerásabb, nehezebben szétjövő modellek. Remélem összeszerelés után is minden rendben lesz... :)

(#454) Exian válasza Exian (#453) üzenetére


Exian
őstag

Megjött ma a kijelző, megvolt a csere, működik szépen :)

(#455) kutkut válasza Exian (#452) üzenetére


kutkut
addikt

Honnan? Telefon alkatrészek? Hogy ne reklámozzuk, tudsz adni egy igen/nem választ? :B

Néztem videókat a kijelzőcseréről... Az a baj, alig lenne hozzá szerszámom. Pl. hőlégfúvó nélkül is szét lehet szedni?

Meizu MX3 32GB

(#456) Exian válasza kutkut (#455) üzenetére


Exian
őstag

Igen, onnan rendeltem, szerdán este adtam le a rendelést, pénteken kora délután már benne volt a telefonban :)

Hát, az alap szerszámok nem ártanak, de nem kell semmi extra ehhez a modellhez. Csak egy pici csavarhúzó a belső műanyag borításhoz, meg egy vékony műanyag lapka (akár egy bankkártya), amivel ki lehet szedni a hátlapot meg a kijelzőt.

Hőlégfúvó nem kell, én most pl hajszárítóval csináltam.

Ezek a szerszámaim vannak nekem, ezeket korábban kijelzőkhöz küldték, régebben cseréltem sok telefonban, tabletben, főleg tablet (iPad) kijelzőhöz küldtek ilyen klafa szerszámokat. Laptop szerelésnél is jól jönnek, amikor pattintgatni a keretet.

Ja, ami kell még: 1mm-es kétoldalú ragasztócsík (azt is rendeltem 50 méteres tekercsben, mert elfogott), meg folyékony ragasztó.

[ Szerkesztve ]

(#457) kutkut válasza Exian (#456) üzenetére


kutkut
addikt

Nagyon köszönöm a részletes választ! :R

Kijelző minőségében észre lehet venni valami különbséget az eredetihez képest?

Meizu MX3 32GB

(#458) Exian válasza kutkut (#457) üzenetére


Exian
őstag

Őszintén szólva nem tudom, tavaly októberben tört össze a telefon, azóta fiókban hevert, nem emlékszem :)

Viszont ez a kijelző teljesen jó, szépek a színei abszolút és minden tekintetben rendben van. Talán picit hidegebb árnyalatú lehet, mint a gyári volt, de mivel nem emlékszem, nem tudom biztosan.

(#459) Exian


Exian
őstag

Mi volt a legutolsó Android verzió ehhez a modellhez?

Nekem most ez van rajta, van/volt ennél újabb verzió? Tavaly októberben volt bekapcsolva utoljára, most nincs benne simkártya, nem tudom, hogy az számít e, hogy nem talál frissitést?

(#460) samu2062 válasza Exian (#459) üzenetére


samu2062
aktív tag

Számít, igen. Sim kártya nélkül nem tudod frissíteni.
Bár a 255-nél, elvileg nincs újabb kiadás. Haveromén is ez van, Szeptember óta.

[ Szerkesztve ]

(#461) Exian válasza samu2062 (#460) üzenetére


Exian
őstag

Köszi! SIM kártyák behelyezése után (Telekom és Yettel) persze jöttek rögtön a szolgáltatói frissítések és appok... de rendszerfrissítés nem jött újabb, de azt írtad is, hogy nincs is újabb. Gondolom már nem is lesz, persze a hardver simán bírná a 11-et, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#462) samu2062 válasza Exian (#461) üzenetére


samu2062
aktív tag

Ahogy a másik topikban is írtam, nekem nincs már meg ez a telóm. (Haveromhoz került), így nem vagyok képben vele pontosan, de szinte biztos vagyok benne, hogy semmit nem fog már kapni.
3 éve jelent meg. A Huawei nem támogatja ennél tovább és amíg támogatta, akkor is csak hellyel-közzel.

(#463) szemesi69


szemesi69
addikt

Emui 12 érkezik [link]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#464) janeszgol válasza szemesi69 (#463) üzenetére


janeszgol
félisten

A Huawei nagyon belehúzott. P Smart Z, P Smart 2019, Mate 20 Lite, ezekre jön most.
Amúgy szerintem jól sikerült az EMUI 12. Egy bajom van, hogy nem lehet mappát törölni a kezdőképernyőről.

(#465) szemesi69 válasza janeszgol (#464) üzenetére


szemesi69
addikt

Csak a cloud amit nem tudtam törölni, mivel nem használom.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#466) Exian válasza janeszgol (#464) üzenetére


Exian
őstag

Neked már jött is az EMUI 12 erre a telóra? Vagy bárkinek?

Akkor is fog jönni vajon nekem, ha nincs SIM kártya a telefonomban? Ugyanis ezt a készüléket én SIM nélkül használom itthon netezésre, nincs benne SIM kártya. Persze ha nagyon kell, tudok bele rakni, de ha nem muszáj, akkor nem.

(#467) janeszgol válasza Exian (#466) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok Huawei telóm van. Erre még nem jött ki.
Simtől független a dolog. Ráadásul talán a P Smart Z még szolgáltatói romot sem kapott (az egyik Z-m a vodától van), tehát remélhetőleg kimarad a plusz fázis.

(#468) szemesi69 válasza janeszgol (#467) üzenetére


szemesi69
addikt

A sim befolyásolja, ha már volt benne, ugyanis a cust verziót átírja, hiába gyári független.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#469) snooze válasza Exian (#466) üzenetére


snooze
veterán

igen,ma reggelre az asszonyén megjelent a frissités..

GO Gunners!!!

(#470) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Sziasztok!
Nekem vodás van, de nem akar megjönni rá!
Van valami megoldás rá, vagy valahonnan letökthető?

(#471) Exian válasza oszlopos (#470) üzenetére


Exian
őstag

Nekem sem jött. Beraktam Telekomos kártyát 1-2 napra, de nem jött (mert amúgy én ezt a telót SIM nélkül használom csak netezésre itthon, telefonnak P30 van). De majd belerakok egy Yettelest, azt hosszabb ideig is benne tudom hagyni. De engem is érdekelne, hogy van e valami megoldás a frissítésre, ami nem igényel SIM-et?! Esetleg PC-n HiSuite? Azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#472) Exian válasza Exian (#471) üzenetére


Exian
őstag

Na, beraktam a Yetteles SIM-et, abban a pillanatban, ahogyan az érkező szolgáltatói beállításokat telepítettem, rögtön jött a frissítés! :)

Érdekes, a Telekom kártya hiába volt benne napokig...

(#473) Exian válasza Exian (#472) üzenetére


Exian
őstag

Egy furcsaság eljőjött, időnként vibrál a kép, vagyis egy pillanatra (másodperc töredéke) elfeketedik a kép, nagyon gyorsan, de látható. Más is tapasztalt ilyet EMUI 12-vel? Mondjuk a kijelző nem az eredeti gyári, már én cseréltem, nemtudom, ehhez lehet e közé. Mindenesetre EMUI 10-zel nem volt ilyen jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#474) Exian válasza Exian (#473) üzenetére


Exian
őstag

Ez a villódzás nagyon gáz :( kellett nekem a 12-es EMUI... Senki másnál nem jelentkezett ilyen jelenség?

Vajon mitől lett ilyen? Csináltam gyári állapotra való visszaállítást, persze ilyenkor már a 12-es rendszerrel lehet csak, nem oldotta meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#475) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Nem tudom, nekem továbbra sem jön az emui12.
Valami ötlet, hogy letölteni nem lehet valahonnan?

(#476) Exian válasza oszlopos (#475) üzenetére


Exian
őstag

Milyen SIM-mel használod? Ahogy írtam, Telekomos kártyával nekem nem jött, amint beraktam egy Yetteles SIM-et, azonnal feldobta. Nem tudom, hogy csak véletlen volt és a Telekommal is jött volna, vagy tényleg közé van esetleg a szolgáltatóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#477) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Az enyém vodás volt anno, és nagy reményekkel kipróbáltam hogy az egyik fiam yetteles kártyáját beletettem, de sajna azzal sem történt változás.
Próbáltam gépen keresztül us, ott sem dobott fel frissítést.

(#478) ThaliLacus54


ThaliLacus54
csendes tag

Nekem kettő SIM van egy Vodafonos és egy Telekomos. Hiába kerestem eddig a frissítést nem dobott fel semmit. Kivettem a vodás sim-et, és azonnal feldobta a frissítést. Telepítetta annak rendje-módja szerint. A biztonsági szint 2022. május 1.

(#479) holderes válasza oszlopos (#477) üzenetére


holderes
tag

Hiába vártam OTA-n én is,most kúszik laptopon,ha igaz...

(#480) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Végül csak megjött, ma hajnalban feldobta voda alatt is a frissítést.
Tökéletesen működik, nem látok semmi anomáliát.

[ Szerkesztve ]

(#481) oszlopos


oszlopos
csendes tag

Villódzás sincs

[ Szerkesztve ]

(#482) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Megjavították, ami működött.: szörnyű, hogy az értesítések külön lettek bontva a kapcsolóktól a fenti menüben. Aki ezt kitalálta, azonnal kirúgnám. Nagyon remélem hogy gyorsan kigyomlálják ezt a felesleges újítást a rendszerből.

(#483) Exian válasza sing1ep1ayer (#482) üzenetére


Exian
őstag

Én már megszoktam a P30-on, arra már korábban jött az EMUI 12. Bár néha még mindig nem azt húzom le, amit akarok... szóval még így hónapok után is megzavar néha. Az a fő gond, hogy nem lehet megváltoztatni, pedig csak egy egyszerű gomb kellene hozzá a menüben, nekem pont fordítva lenne kényelmes és jó, hogy jobboldalon lehúzva jönnének az értesítések és baloldalt a beállítások.

(#484) elfelejtette válasza sing1ep1ayer (#482) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálam a Redmi Note 9 Pro-ban a Miuiban szerencsére kikapcsolható volt...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#485) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A másik bugyuta feature a hangerő slider. Ha eddig megnyomtam a fizikai hangerő fel-, vagy le gombot, akkor előugrott a slider, aminek az alján koppinthattam a beállítások megnyitásához és bármelyik hangerőt módosíthattam. Most csak egy vékony csík jön ki aminek nincs az alján settings gomb - bár valahogy néha sok kínlódással elő lehet csalni a régit, de percekbe telik. És ha sikerül is bemenni a sound settingsbe, ott csak két hangerőcsúszka látszik, a többi rejtve van - ezekhez újabb kattintással lehet csak hozzáférni. :W

(#486) Exian válasza sing1ep1ayer (#485) üzenetére


Exian
őstag

Hm, nekem ott van alul a beállítások gomb.

Vagy nem erre gondolsz?

(#487) sing1ep1ayer válasza Exian (#486) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

És ez így is marad neked, rá tudsz nyomni?

(#488) Exian válasza sing1ep1ayer (#487) üzenetére


Exian
őstag

Igen, és akkor megnyitja a "Hangok és rezgés" menüpontot a Beállításokban.

Ja, fontos! Először csak egy rövidet nyomj a hangerő fel vagy le gombon! Csak akkor jön elő, ha hosszan nyomod, akkor elkezd hangosítani vagy hallkítani, és akkor csak az általad említett vékony csík jön elő.

De ha röviden nyomom, akkor nekem mindig élőjön a rendes hangerő sáv meg a gomb.

(#489) elfelejtette válasza elfelejtette (#484) üzenetére


elfelejtette
veterán

Na az asszony telefonjára is megjött...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#490) sing1ep1ayer válasza Exian (#488) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Köszi, így rendben van. Csak egy icipici pöcc... :)

(#491) Exian válasza Exian (#474) üzenetére


Exian
őstag

Rájöttem a villódzás okára, bár nem hiszem el. De úgy tűnik, hogy az okosórámhoz van köze! Ha a kezemen van, villódzik a kijelző. Ha nincs a kezemen, nincs vibrálás! :Y

Hihetetlen, de már pár napja tesztelem és ez a helyzet. Vannak még csodák...

Az óra viszont nem ezzel a telefonnal, hanem a P30-ammal van párosítva.

[ Szerkesztve ]

(#492) Exian válasza Exian (#491) üzenetére


Exian
őstag

Mégsem... Most megint villódzik, pedig se óra, se bluetooth nincs bekapcsolva.

(#493) Exian válasza Exian (#492) üzenetére


Exian
őstag

Na, most derült fény minden kétséget kizáróan, hogy miért villódzott a kijelzőm.

A krva Yetteles SIM kártya miatt! :DDD

Hallottatok már ilyet?

Namerhogy: a villódzás akkor kezdődött, amikor megjött az EMUI 12. Én azt hittem, hogy az cseszte el.

Ám azt elfelejtettem, hogy az EMUI 12 csak azután jelent meg a telefonon, ahogy beraktam a Yetteles SIM-et. Addig meg sem jelent, amint bekerült, rögtön jött.

Ezután jött a villódzás, én teljesen a frissítésnek tudtam be a dolgot. Már mindent próbáltam, mindenféle beállítást, de semmi, villódzott tovább. Azt teljesen elfelejtettem, hogy bekerült a sim kártya.

Aztán jó pár napja kiszedtem a Yetteles SIM-et, mert csak egy feltöltős kártya volt, lejárt, nem kell tovább.

És láss csodát, most tényleg, végérvényesen eltűnt, napok óta nyúzom a telefont és egyszer sem villódzott!

Hurrá! :)

[ Szerkesztve ]

(#494) csibe1 válasza Exian (#493) üzenetére


csibe1
addikt

Nem semmi. :D
A kártyára tuti nem gondoltam volna.
A lényeg, hogy megoldódott a probléma. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#495) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
Ha még jár erre valaki...
Lányomnak ilyen telója van. Most megy középiskolába és fel kéne rakni a telójára az otp bank hu alkalmazást, de nem lehet telepíteni. Sem playből, sem böngészőből letöltött apk-s sem lehet. Próbáltam vagy 6-7 féle verziót, de nem telepíti.
Playen letölti a teló, látszólag elkezdi telepíteni, majd ugrik egyet és olyan, mintha nem történt volna semmi.
12-es emui van rajta 10-es android alapon. Az alkalmazásnak 7-es droid kell. Az én LG telómra, amin a legkorábbi, 9-es droid van, simán felment.
Valakinek esetleg tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#496) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Megoldódott. Tele volt a tárhely és azért nem lehetett telepíteni. Semmit.

(#497) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Párom Honor Band 6-ja mostanában néha nem csatlakozik rendesen a P Smart Z-hez, a hiba jellege az, hogy nem mutatja a hívásokat, és a messenger üzeneteket, de az email-eket meg igen... :U
Az eszköz törlése és újra csatlakoztatása után talán egy napig jó, de néha nem is javul meg ettől sem.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#498) elfelejtette válasza elfelejtette (#497) üzenetére


elfelejtette
veterán

Végül megunva a kínlódást, mivel már úgyis be volt lassulva a telefon, ezért le lett cserélve egy Moto G54 12/256GB-os változatra. A P Smart Z marad itthoni nyomkodós telefon, a Szókereső játék miatt...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#499) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Felélesztettem ezt a telefonomat, a lányom használta egy ideje, de összetörte a kijelzőt. Kicseréltem gyári új kijelzővel (11e Ft volt, gondoltam annyit megér, a cserét magam csináltam), működik frankón, gondoltam befogom másodlagos, itthoni nyomkodós telefonnak, mert elég jó ez még, meg nagyobb a kijelzője, mint a P30-amnak.

Néha filmeznék róla, de a HBO Max applikáció nem kompatibilis vele. Miért lehet ez? Van valami trükk, amivel felrakható?

A Netflix és a Disney+ az működik.

[ Szerkesztve ]

(#500) Exian válasza Exian (#499) üzenetére


Exian
őstag

Na meg is van a megoldás, ez a cikk segített. Az AppGaleryből fel tudtam rakni. Csak a Play áruházból van "kitiltva".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.