Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:37:53

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) cantus


cantus
tag

Érdeklődnék, hogy az sd kártyára itt sem lehet appokat tenni? Valamint milyen ötlet van, meddig jönnek rá frissítések?

(#952) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

Kb 1 hónapja vettem feleségemnek egy P Smart telót thome akcióban, de sajnos vannak vele gondok:
- hívott fél sokszor alig hallja, hogy mit beszél a P Smartban az ember, akadozik, elhalkul...stb
- hátlapi (fő) kamera felbontása, képarány nem állítható, beállításokban ki van szürkítve
- saját számot elfelejti elküldeni, sokszor naponta újra be kell állítani, nem csak restartok után
- touchscreen nem reagál, de ez csak egyszeri probláma volt

Valakinek voltak hasonló problémái? Van valamelyik fent említett problémára orvosság szervíz nélkül?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#953) szemesi69 válasza esox (#952) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia!
Első körben gyári vissza állítás, névjegyzéken és képeken kívül semmilyen mentés nem menjen vissza, szűz belakás. Ha utána is lesznek hibák, akkor marad a szerviz.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#954) szemesi69 válasza cantus (#951) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem lehet, esetleg talán root után, arról nincs tapasztalatom. Aránylag friss készülék, így frissítések jönni fognak rá, többnyire biztonsági. Hogy meddig ki tudja, régebbi telefonokra is jönnek még biztonsági frissítések.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#955) mikrofon válasza esox (#952) üzenetére


mikrofon
addikt

Két lehetőség van, vagy visszaküldöd viszed és javíttatod, cserélteted....

vagy:

1.: rosszul tartja. Sajnos sok esetben egy új készüléknél a berögzült régi szokások miatt a mikrofon takarásba kerül....
2.: gyárui szoftvare esetén: képernyő jobbra húzása, Pro fotó mód kiválasztása, majd képernyő barra húzása és már állítható is. Ha nem, akkor egy telepített szoftver okozza.
3: ez sajnos hálózati, vagyis szolgáltatói beállítás a "Hívószámküldés tiltása" okozhatja,
3a: legegyszerűbb az USSD kóddal (GSM kódokkal) kikapcsolás: #31# beütése a tárcsázóba majd meg kell nyomni a hívásindító gombot
3b: Beállítások / Vezeték nélküli ... / Hívásbeállítások / További beállítások ( értelem szerüen 1.SIM és 2.SIM résznél is) / Hívásazonosító / Szám megjelenításe
4: Ezt bármi okozhatta.....

(#956) esox válasza mikrofon (#955) üzenetére


esox
senior tag

Köszönöm, megnézem, amiket ajánlottál.

1 - sajnos volt hasonló Mi4C telóval, ott cserélték, utána már egyből jó lett
2 - köszi, csekkolom
3a - kipróbálom
3b - ezt csináljuk állandóan és ez mindig visszaáll :( Mi4C telóról költözött, előfizetéses szám, hálózatilag nem rejtett szám
4 - reméljük nem lesz többé

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#957) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, 1 hete van meg a telefon, gondoltam le merítem hogy beálljon az akku, hogy akkor kapcsoljon ki amikor ténylegesen le merül.
3x volt már töltve, minden alkalommal 2% ra ér az akku és kikapcsol, másnak is ilyen?

(#958) mikrofon válasza PistiSan (#957) üzenetére


mikrofon
addikt

Mi ezzel a baj?

(#959) PistiSan válasza mikrofon (#958) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem mondtam hogy baj, csak meg lepett. Általában 1% ig merülnek a telefonok és úgy kapcsolnak ki, ez meg 3 ról 2% ra ugrik és ki kapcsol rögtön, de ha neked is ilyen, akkor el fogadom hogy ez a normális működés.

(#960) mikrofon válasza PistiSan (#959) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezeknek az aksiknak kifejezetten rossz ha teljesen lemerül. A legjobb 60-80 között használni. 10% alá meríteni és 95% fölé tölteni eléggé megterheli az aksit. Annál már csak az egész éjszakás töltés a rosszabb...
Ezért is kapcsol ki 2%-on. Egyszer merülne 0%-ra az teljesen tönkre vágná. Ez már nem az a kategória amikor jót tett a teljes kisütés....

[ Szerkesztve ]

(#961) Rolee87 válasza mikrofon (#960) üzenetére


Rolee87
tag

Szerintem száz órát is töltőn hagyhatod,mert az elektronika lekapcsolja a töltést amint feltöltött,igy az akkut semmi kár nem éri.Ellenben a teljes lemerités sem jelenti azt hogy az akkuban már 0% van,mert akkor többet tölteni se töltenéd valószinűleg,mert a lipo akkunak az egyenlő a halállal.
Szerintem töltheted nyugodtan ahogy akarod semmi baja nem lesz .

(#962) PistiSan válasza Rolee87 (#961) üzenetére


PistiSan
addikt

Én is így gondolom, soha nem tudod teljesen lemeríteni, vagy túltölteni a telefont, ez ellen az elektronika véd.
A telefon amiről eddig írtam az asszonyé, nekem van egy másik telefonom, mindig 10% körülire merítem le, és 100-ig töltöm gyorstöltéssel, 2 éve így használom, semmi baja az akkunak.
Nálam ha valami miatt nem tudom töltőre rakni, akkor is szépen le merül 1%-ig és utána kapcsol ki.
Tényleg nem akarok semmi rosszat mondani a telefonra, mert elégedetten használja, csak furcsa volt nekem ez a 2%-nál történő kikapcsolás, de megtanultuk hogy így van, és oda figyelünk rá.

(#963) satel


satel
tag

Sziasztok!

Szeretnék az SD kártyára nagyméretű filmeket másolni, de a FAT32 ill a telefon saját formázású file-rendszere ezt nem teszi lehetővé. Van javaslatotok, hogyan lehetne megoldani, hogy egy nagy (>2GB) film a kártyára kerüljön és azt a telefon lássa is?

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#964) ORCA58 válasza PistiSan (#962) üzenetére


ORCA58
addikt

Eleve nem 100% pontos az akkuk töltöttség kijelzése, így ezen nem lehet csodálkozni.

(#965) evo87


evo87
őstag

Sziasztok. Én P10 Literól váltottam. Ami eddig feltűnő, hogy mintha térerő tekintetben a P Smart általánosságban gyengébb volna. Illetve amivel tisztában voltam már a váltás előtt is, hogy a töltés lassabb. Egyébként más tekintetben abszolút pozitív a P Smart.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#966) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Pár hete cseréltem P Smart-ra a P8Lite-om...nagyon meg vagyok elégedve... :C Kérdés: mielőtt megnéztem volna, hogy van rajta egy "gyári" üvegfólia-szerű fólia, a Vodás üzletkötő indítványozására, tett rá egy üvegfóliát...nem gáz a "kettő" rajta...? :Y
A fentről a főképernyőn lehúzható "dokkban" ahol rendszerezni tudjuk mi legyen ott, van egy telefon ikon kifelé mutató jobbra-nyíllal...nálam épp aktív... "értesítés továbbítása" a neve... Az miazaz...?! :Y :U

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#967) szemesi69 válasza R3nts (#966) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia!
A dupla fólia max akkor gáz, ha nem érzékel miatta rendesen, ha jól érzékel ne foglalkozz vele.
A második kérdés, mutass róla egy képernyő mentést, jobban tudunk segíteni, mert így passz, a sajátomon nem láttam még olyan ikont, szintén vodás.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#968) ORCA58


ORCA58
addikt

Elméletileg lejárt a T-s 2 évem. Megújítás esetén újra vehetnék készüléket. A P20 Lite és a P Smart lehetne a kiválasztott. A P20 Lite-ért 59 400, a P smartért 25 960 Ft-ot kellene fizetnem.
Ma végre kézbe vehettem őket a Média Markt-ban.
3 db P20Lite-ot és 2 db P Smart-ot nézhettem meg. 2 db P20 Lite közvetlenül a Smart mellet volt, így egyszerre nézhettem meg a 3 telót. A P 20 lite-ok maximális fényereje sokkal alacsonyabb volt mint a Smarté. Az egyik maximumon annyit tudott, mit a Smart kb 50-55 %-on. A másik kicsit jobb volt, az a Smart 80-85%-át érte el. (A 20 lite tulajok nem ezt írták)
A harmadik is gyengébb volt, bár azt messzebb volt. A Smart képe szebb is volt szerintem, a fehér fehérebb volt, kontrasztosabbnak is láttam. ( néztem több beállításban is)
Viszont a P Smart sem érte el a 2 éves P9Lite 2016-os telefonom fényerejét. Ez eléggé meglepett! Hol itt a fejlődés? Papíron pont fordítva kellett volna lennie.
A fénykép viszont amit ott készítettem, még telefonon is sokkal jobb volt a P20 Lite esetében mint a P Smart. Sőt a Smart-nál a P9 Lite is talán jobb képet csinált.

Ja a P20Lite-nál, ha levettem a fényerőt, vagy fél perc kellet, mire végre lassan elérte a minimumot. Fura.

Most elbizonytalanodtam. Vajon bármelyikkel is jobban járnék? :F Tudom a tárhely, de ez nem minden.
Nekem nem mindegy, hogy mit nézek, és világosban látom vagy sem a képet.
Nyilván a mindennapos használatról nem szerezhettem tapasztalatot.

(#969) R3nts válasza szemesi69 (#967) üzenetére


R3nts
senior tag

Nem tudom,mihez,melyik programhoz,vagy rendszerösszetevőhöz tartozhat...Vodás,hivatalos Oreo&EMUI 8

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#970) mikrofon válasza R3nts (#969) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem ilyen nincs mondjuk az egyém dual, független és Telekom-ból van.

Mondjuk az egész also sorban nekem csak Nearby és Offline van. Gyanítom ezeket valamilyen alkalmazások tették oda.

[ Szerkesztve ]

(#971) Rolee87 válasza R3nts (#969) üzenetére


Rolee87
tag

Enyém vodás,és nekem sincs ilyen...

(#972) varmi2 válasza R3nts (#969) üzenetére


varmi2
nagyúr

Enyém is vodás, és nekem sincs.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#973) szemesi69 válasza R3nts (#969) üzenetére


szemesi69
addikt

Ez valamelyik programod miatt lehet ott, mert nekem ilyen nincs. Ahogy látom valami shazam is van mellette, így biztos valamelyik telepített programodhoz tartozik.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#974) DS39 válasza ORCA58 (#968) üzenetére


DS39
nagyúr

Mivel a kijelző fontos szempont, nézz meg egy hasonló árú Samsungot is. AMOLED miatt.

[ Szerkesztve ]

(#975) R3nts válasza szemesi69 (#973) üzenetére


R3nts
senior tag

OK,köszönöm!A telefon betűtípusát hol tudom állítani,a gyári témán belül?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#976) punky10 válasza DS39 (#974) üzenetére


punky10
addikt

A Telekomnál kb hasonló árban a J5 2017 és a J6 van.Ez utóbbi kicsit drágább,az első 2-3 ezerrel olcsóbb,mint a P Smart.
Szerintem a Smart jobb készülék mindkét Samsungnál.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#977) szemesi69 válasza R3nts (#975) üzenetére


szemesi69
addikt

Van hozzá az áruházban program. Huawei theme editor. A fiamén kiprobáltuk, úgy elcseszte, hogy fr. lett belőle, képtelen voltam helyrehozni, front reset se segített.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#978) worxland válasza gazee (#867) üzenetére


worxland
addikt

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#979) DS39 válasza punky10 (#976) üzenetére


DS39
nagyúr

én inkább A5 2017-re gondoltam, MM-ben hasonló áron mozognak.

(#980) punky10 válasza DS39 (#979) üzenetére


punky10
addikt

Úgy igen!
De...Elméletileg lejárt a T-s 2 évem. Megújítás esetén újra vehetnék készüléket. /I]
Így kezdődött... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#981) DS39 válasza punky10 (#980) üzenetére


DS39
nagyúr

jogos.

(#982) Karo84 válasza szemesi69 (#934) üzenetére


Karo84
újonc

Sajnos a gyári vissza állítás sem segített. Viszem szervizbe. Majd ott hátha okosabbak 😀. Azért köszönöm a tippeket.

(#983) pauliboy23 válasza worxland (#978) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nekem csak 147.

(#984) punky10


punky10
addikt

Na most előjött 2 kis problémám.Az első:Messenger üzenet jövetelével nem villan fel a kijelző,csak az értesítési KED jezd el villogni.A feleségem előző telefonját felébresztette a Messsnger,ezt nem.Van valahol beállítási lehetőség arra,hogy bejövő üzenet fel tudja ébresztenj a zárképernyőt?
A mási: összepárosítottam a telefont a kis JBL hangszórómmal.A zene megy is rajta.Viszont za átváltok rádióra,akkor vagy a headset,vagy a telefon szól.Hiába can csatlazozva a külső BT hangszóró,nem gufha a rádió átadni a hangot.
Valaki tud vakamelyikre megoldást?

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#985) szemesi69 válasza punky10 (#984) üzenetére


szemesi69
addikt

Beállítások ,alkalmazások és értesítések, értesítések és állapotsáv, és legfelső. A másodikban nem tudok segíteni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#986) pauliboy23 válasza punky10 (#984) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Rádió nem fog menni, mivel a jack-et használod az antenna miatt.

[ Szerkesztve ]

(#987) punky10 válasza pauliboy23 (#986) üzenetére


punky10
addikt

Eddig minden telefonommal ment.Jack az antenna miatt,átváltottam telefonhangszóróra,de az meg ki volt küldve BT -re,így a JBL-en szólt a rádió...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#988) satel


satel
tag

Sziasztok!

A problémám az, hogy hálózaton keresztül nem tudok a MediaBox-ról a telefon SD-re 2 gigánál nagyobb méretű file-t átmásolni. Közvetlen pendrive-ról (amit bedugok OTG a telefonba) ez lehetséges, de jó lenne kihagyni ezt a köztes részt, és közvetlen a boxról a telefonra másolni wifin keresztül.

Van ötletetek erre?

köszönöm

(linux mediabox, wifi router, NTFS SD kártya)

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#989) DS39 válasza satel (#988) üzenetére


DS39
nagyúr

Formázd az SD-t FAT32-re vagy exFAT-ra. (utóbbi esetben nincs a 4 GB-os fájlméret korlát)

Az NTFS Windowson hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#990) satel válasza DS39 (#989) üzenetére


satel
tag

Köszönöm, de ha FAT32-t vagy exFAT-et használok, akkor OTG-n keresztül sem lehet 2 (4) GB-nál nagyobbat másolni.

Más ötlet?

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#991) DS39 válasza satel (#990) üzenetére


DS39
nagyúr

Esetleg itt kérdezd meg:
https://m.mobilarena.hu/tema/android_os-t_hasznalok_szakmai_topicja/friss.html

(#992) satel válasza DS39 (#991) üzenetére


satel
tag

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#993) Garfield85 válasza Garfield85 (#935) üzenetére


Garfield85
tag

Másodjára is visszajött a szervizbol. Most úgy látom jó, igaz kicserélték benne a kijelzőt,akksit,alaplapot.

(#994) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
Mi újság P smartosok jól mükszik a típus?

(#995) worxland válasza espi38 (#994) üzenetére


worxland
addikt

Jól.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#996) espi38 válasza worxland (#995) üzenetére


espi38
őstag

Hát gondolom,mert egyáltalán nem pörög a topic:)))

(#997) evo87 válasza espi38 (#994) üzenetére


evo87
őstag

Egyedül a "lassú" töltés amit nehéz a P10 lite után megszokni.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#998) punky10 válasza evo87 (#997) üzenetére


punky10
addikt

Az se lassú,legfeljebb a P10 lite gyorsabb... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#999) evo87 válasza punky10 (#998) üzenetére


evo87
őstag

Csak kellemes volt, hogy vész esetén a P10 Lite magába szívott 15 perc alatt 16-18 %-ot... a P Smaprt meg szinte felét ugyanennyi idő alatt.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#1000) Steeke válasza espi38 (#994) üzenetére


Steeke
tag

Szia! Műxik, nekem a méretet nehéz megszokni, nincs ekkora zsebem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.