Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:37:53

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) modulus


modulus
aktív tag

Hú hát ez így olyan semmilyen.
Tetszetős a kevés káva miatt meg van benne nfc és viszonylag jó árban van. De itt ki is fújt. :N

(#2) Viktor0610 válasza modulus (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kb. mint a hozzászólásod. :P
Mi az, amit hiányolsz belőle? ;)

Samsung Galaxy A54

(#3) papi77


papi77
addikt

Ezek a GFXBench eredmények :(
Mintha a mate 10 lite-ban több lett volna.

Az első: NOKIA 1611

(#4) boneyard válasza modulus (#1) üzenetére


boneyard
tag

Specifikációban azt írja, h nincs NFC, amin én eléggé meglepődtem, úgyhogy lehet, h ott van elírva.

[ Szerkesztve ]

(#5) modulus válasza boneyard (#4) üzenetére


modulus
aktív tag

Azt nem is néztem most, csak korábban erről volt szó, hogy lesz benne. Ha valóban nincs, akkor totál érthetetlen ez a készülék minden szempontból!

(#6) batai15


batai15
félisten

Mikor felejtik már el a gyártók az usb 2.0?
Maga a telefon semmilyen, megszokott huawei ami számomra kompromisszumos telefont jelent.

(#7) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Szerintem a fényképek nagyon rosszak... Lehet, hogy csak a borús idő miatt, de többet vártom volna 90ezerért ezeknél a színtelen, szűk dinamika tartományú, elég zajos képeknél...

Minden szavam magánvélemény!

(#8) modulus válasza tothmaxy182 (#7) üzenetére


modulus
aktív tag

Kaputelefon szint. :D
De egyébként sem értem ezt a készüléket miért kellett már piacra dobniuk így ebben a formában, hogy nem hoz semmi kiemelkedőt. Nfc például sok embernek jól jött volna. Én azt hittem tényleg lesz benne.

Azt meg pláne nem értem miért ajánlott 90 ezerért. :Y

[ Szerkesztve ]

(#9) Obyboy


Obyboy
addikt

A Mi A1 hasonló erősségű SOC 4/64 GB RAM-mal és minimum 20%-kal olcsóbb.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#10) róland válasza boneyard (#4) üzenetére


róland
veterán

Van benne NFC. Volt a kezemben pénteken egy példány, s direkt megnéztem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#11) Archos2014


Archos2014
tag

A Redmi 5 Plus sokkal olcsóbb a Galaxy C7 meg jobb. Légüres tér.

(#12) z0d1AK válasza batai15 (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mikor felejtik már el a felhasználók, hogy a microUSB nem egyenlő az USB 2.0-va?
Az USB 2.0 egy sebességre utaló jelző, amely elérhető az USB-C alatt is.
A microUSB egy csatlakozó forma (leginkább), pont úgy, mint az USB-C.
A microUSB lehet USB 2.0 és USB 3.0 is (utóbbi fizikai módosulással is jár, az USB-C létezése óta el is felejtették ezt a gyártók).

Te az USB-C-re gondolsz, hogy miért nem azt raknak oda, ellenben attól, hogy USB-C van egy telefonon, még nem lesz USB 3.0-s. Mert hogy a legtöbb elérhető Type-C-s telefon most is USB 2.0 sebességre képes.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) NGA


NGA
addikt

NFC: Yes (FIG-LX1 only)

(#14) pusszycat válasza NGA (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az, csak a boltok (online) nem tüntetik fel melyik verzió van. A specifikációban meg előszeretettel kihagyják. :K Az értesítési led legalább RGB vagy csak egyszínű?

Ja az utolsó lapon a spec, 64 GB tárhely szerepel.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) D013


D013
aktív tag

Micro USB 2018-ban = *GYÁSZ*. Barátnőm 2015 szeptemberben kiadott Mi 4c-jében is már type-c van.

(#16) #07538176


#07538176
törölt tag

Első ránézésre: külsőleg hasonlít a P9 Lite Mini-re (másnéven Y6 Pro)

-----

Nem mondom, hogy hűderossz telefon lenne, de ez az ár kicsit sok, legalább is szerintem. Nem Type-C csatlakozós: sok embernek ez presztízskérdés, engem nem zavar a microUSB, viszont ezen árszinten már elvárt dolog a gyártótól. Meg még van néhány hibája.

(#17) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Miért "gyász" a Micro USB? Valaki magyarázza már el nekem. :W

(#18) z0d1AK válasza pusszycat (#14) üzenetére


z0d1AK
veterán

A hivatalos viszonteladók egyetlen verziót értékesítenek belőle, a FIG-LX1-et..

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#19) D013 válasza cezarlacrone (#17) üzenetére


D013
aktív tag

A "gyász" egy kicsit erős volt, inkább fura. Azért lassan 3 éve elkezdődött a lecserélése. Ez nem egy elvett jack csatlakozós dolog, ez egy apró, de hasznos fejlődés. Már a galaxy S7-nél is húzták a szájukat páran hogy nem kapta meg az új csatlakozót, pedig az még 2016-ban volt.

(#20) #07538176 válasza cezarlacrone (#17) üzenetére


#07538176
törölt tag

Mert haladni kell a korral, sokan gondolják így.
Engem nem zavar a microUSB. Elvileg a Type-C használata sokkal kényelmesebb, mert tökmindegy hogyan dugod be a kábelt a telefonba. :) Nekem ez se okoz óriási gondokat, ha valakinek annyira kell a Type-C, mert az a megváltás, akkor rendeljen eBay-ről átalakítót.

[ Szerkesztve ]

(#21) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nagy a kísértés, majdnem vettem egyet vasárnap.

Mert lakni, muszáj.

(#22) NGA


NGA
addikt

Nagyon tetszik, de P9-ről egyenlőre visszalépés lenne

(#23) juuzer


juuzer
addikt

Sajnos a hátlapja nekem nagyon generic chinese design lett :(

Ezt leszámítva nekem bejön :)

D013 igaz, de az akkor csúcskategóriás készülék volt, aminél szerintem a hiszti jogosabb. Igaz, hogy 2018-ban már a középkategória is Type C-vel jön, de hát drága a szabvány na :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#24) Richoo44 válasza tothmaxy182 (#7) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Igen, én is azt néztem, nagyon gyenge fotók.
Viszont ez a dual kamera etetés, a B brand-es kínaiaknál okés, de Huawei-nél kurva aggasztó szerintem.
És sokan majd ezért fogják megvenni, meg villogni vele...
Ennyiért szerintem ez tényleg semmilyen, majd ha esik az ára, akkor lesz az ár/érték arány a helyén.

(#25) Murdock1981


Murdock1981
tag

Jó kis teló, elvárásaimnak tökéletesen megfelelne. Kifejezetten tetszik,hogy micro usb-s, mindenhol olyan töltőm van. No de a P8-am marad még egy jó darabig.

(#26) batai15


batai15
félisten

A gyász erős, de a type c egy nagyon fontos újítás. Erősebb csatlakozó ami szimmetrikus.

(#27) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ezzel az aksival, és kamera minőségével nem adtam volna ajánlott-at neki, max tetszett...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#28) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

A hátulja tiszta Redmi 4X :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#30) Viktor0610 válasza batai15 (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már értem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#34) judas13 válasza Obyboy (#9) üzenetére


judas13
addikt

Igaz is. Nekem is az van :)
............................................
abflc

Hibáztak, hibáztak..valamilyen akármilyen telefonról volt szó nem tökmindegy neked? :D

(mondjuk ember legyen a talpán aki ebből a csillió telefonból mindig ugyanazt írja le mint amire valójában is gondolt)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#35) pusszycat válasza Obyboy (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg marha nagy kávával ne felejtsd ki... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) #07538176 válasza judas13 (#34) üzenetére


#07538176
törölt tag

Nem, nekem nem tökmindegy. :P;] Viccen kívül ma már a Huawei is annyi telefont dobál a piacra nap, mint nap (jó, ez kicsit túlzás), hogy meg sem lehet jegyezni, még annak sem, aki a napi több órát tölt a telefonos hírekek olvasásával. Ja és akkor ott a Xiaomi, meg még sorolhatnám naphosszat... :K

[ Szerkesztve ]

(#38) modulus válasza pusszycat (#35) üzenetére


modulus
aktív tag

Meg 2 éves szoftvertámogatással, infrával, sokkal jobb kamerával és jobban gazdálkodik az energiával is valahogy.
Plusz az alsó kávában vannak a kezelő gombok és nem a képernyőből vesz el területet, úgyhogy végülis annyira nem is nagy a káva :D

(#39) 7Heads Drago válasza z0d1AK (#12) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ettől függetlenül sokkal jobb a type-c. Napi szinten használok ilyen készüléket.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) pusszycat válasza modulus (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz de én már allergiás vagyok a hagyományos méretű kávára az sem zavarna ha mind eltűnne egyik napról a másikra. Itt a tech2 teszt Huawei P Smart

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nem vágom, hogy a PH-s tesztek miért ilyenek. Az egyik benchmarkban hasonlitott készülékeket a következőnél egy másikra cserélik. Nevetséges! És évek óta ez megy.
A megtévesztésre játszanak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Nem lesz ez rossz telefon, csak most nem számít jó vételnek. A P10 Lite-nál csak minimálisan jobb, viszont az most még jóval olcsóbb. Ráadásul most sok helyen Huawei akció van és pl a Mate 10 Lite-ot is olcsóbban meg lehet kapni.
A dupla kamera ezen a szinten kb csak parasztvakítás, a 18:9 kijelző szerintem jó dolog (csinálhatna valaki 5,2"-ban is), az arc alapú feloldás meglepően jól működik és praktikus. Az type-c csati annyira nem nagy szám, amíg az ilyen telefonok 90% csak usb 2.0 sebességet tud, vagy nem terjednek el a dex szerű megoldások.

A Mi A1 tényleg egy nagyon jó kis telefon, de az NFC hiánya nálam pl válóok volt. Meg azért mérteben elég nagy különbég van.

Laci

(#43) #07538176 válasza Gusztáv (#42) üzenetére


#07538176
törölt tag

"a 18:9 kijelző szerintem jó dolog (csinálhatna valaki 5,2"-ban is)"

Én is így gondolom. A Huawei akár megoldhatná a P smart-ot "mini/lite" változatban is, hasonló belsővel, kisebb méretben. Szerintem lenne rá vevő, mert nem mindenki rajong a nagy kávás 5 és 5,2 colos telefonokért. :)

(#44) #52588800


#52588800
törölt tag

Ebben is gyér az IGP.

(#45) RRamstein válasza #52588800 (#44) üzenetére


RRamstein
tag

gyanítom a ram kezelés itt egy kalap kula :)

(#46) 7Heads Drago válasza Gusztáv (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha egyszer lesz type c telod rájössz mennyivel jobb.
Minden telon le kellene cserélni a régit.
Nyilván jobb lenne ha gyorsabb másolást is tudna, viszont ha kiveszem az sd-t es direktben másolok rá, sokat javul a sebbeség.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) modulus válasza pusszycat (#40) üzenetére


modulus
aktív tag

Mi Mix 2 a te telefonod akkor, vagy most fog kijönni a frissített változata még kevesebben kávával.
Ez nagyon gyengus telefon lett sajnos. Talán pár hét/hónap múlva, ha lemegy 20-25 ezret az ára, úgy még oké. Túlságosan kompromisszumos készülék sok szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#48) judas13 válasza #07538176 (#36) üzenetére


judas13
addikt

Tudom nekem sem :D

Tökéletesen igazad van. Még mi akik talán többet foglalkozunk a témával sem tudjuk sokszor lekövetni a piacot, és tovább nem is mennék. :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#49) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó készülék, szolgáltatói kínálatban erős ajánlat lesz.

Redmi 5 Plus és a Redmi Note 5 ellen viszont kevés lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) pusszycat válasza modulus (#47) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A MI MIX 2 tényleg bejövös ha annyi lenne az ára mint a MI MIX 1 nek jöhetne. Nem mintha nem tudnám megvenni bármelyik telefont és nem hitelből de szándékosan nem akarok drágát venni. Így ha leejtem nem kapok infarktust. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.