Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jUUh


jUUh
addikt

Ez nagyon félrement. :N Őszintén, mondjuk Google-s cuccok nélkül, ilyen ár / érték aránnyal nem értem mit erőlködik a Huawei ezen a piacon. Ismerős dolgozik "témobilba", ha el is adnak Huawei-t, sorra hozzák vissza a vásárlók... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#2) ollie válasza jUUh (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi az oka a Huawei mobilok visszavitelének?

***

(#3) MikeWazowski válasza ollie (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szerinted? ;] :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4) jUUh válasza ollie (#2) üzenetére


jUUh
addikt

Rettentő mély analízist nem tudok róla adni, de általában a szokásos, hogy meglepődnek, hogy XY app-ot nem lehet rátenni.

Samsung Galaxy S23+

(#5) elfelejtette


elfelejtette
veterán

És akkor a Huawei kiadja ugyanezt még egyszer Y7a néven is. [link]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Ez a cég kezd egyre kínosabb lenni... Szánalmas.

(#7) ollie válasza jUUh (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is valami ilyesmire gondoltam, de azért biztos ami biztos alapon, rákérdeztem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

***

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Sajnos ma mar versenykeptelen ennyiert ez a mobil.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) jUUh válasza ollie (#7) üzenetére


jUUh
addikt

Más kérdés, hogy az említett ismerős még olyan jófej' is, hogy tájékoztatja a kedves ügyfelet, hogy nem lesz rajta XY app, de így is megveszik, aztán hozzák vissza... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#10) m1lan válasza jUUh (#9) üzenetére


m1lan
őstag

Szerencséjük, hogy a Telekom ilyen jó fej módon kezeli ezt a helyzetet. Nem tudom, hogy érvényes-e még, de nyáron 30 napon belül visszavették a Huawei telefonokat, ha valaki a Google hiánya miatt panaszkodott. Még akkor is, ha az ügyfél üzletben vásárolta, pedig ilyen esetben más márka esetén semmilyen mód nincs az elállásra...

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#11) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nem csak a Google hiánya a gáz, hanem hogy nem tudnak normális vasat tenni bele. Így kB minden kiadott telo kuka.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) Schuler888


Schuler888
senior tag

14nm?! Egy 2021 femjelzett telefonnal? Vegulis csak tobb mint fel evtizeddel(!!!!) lemaradt technologia. Durva. :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#13) Schuler888 válasza m1lan (#10) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem kizart, hogy a huawei jofejsege, amit szerzodesben rogzitett a telekommal, a telekomnak nem erdeke eladni (kizarolag) huaweit, a gyartonak igen, legalabbis sztem ez lenne az esszeru, aztan lehet tenyleg a telekom volt jofej..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#14) janeszgol válasza Schuler888 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha az A42 5G valoban HD+ felbontast kap, majd azt olvasd, miket irunk. 100+ ezerert.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) gthomma


gthomma
senior tag

Szerintem csak az árazása van elrontva, a teszkóban a budi használat után kellene adni 1500-ért.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#16) Essentials


Essentials
aktív tag

Az élet írja a legnagyobb trollságokat.... xD mert hadd feltételezzem azt, hogy nem direkt van így.

(#17) Schuler888 válasza Essentials (#16) üzenetére


Schuler888
senior tag

Egyszeru magyarazat, ketsegbeesetten vergodve tolja a huawei a penzt ket kezzel a marketingbe, meg ilyen kicsi orszagban is, mint mi, hogy valamennyire fentmaradjon...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#18) Essentials válasza Schuler888 (#17) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ez eddig is így volt, tiltás és a problémáik előtt. Mindenhol ott voltak, és végtelen pénzzel támogatták a termékeket. Az hogy fel tudtak futni néhány éve még nem bejáratott márkaként is ennek köszönhető. Nagyon sok mindent és mindenkit meg kellett vásárolni hozzá. Nekem már a P9 Leica is beégett az agyamba, mert a városba mindenhol visszaköszönt. Tömegközlekedésen, házfalon, kukán, hirdetőoszlopon, a bevásárlóközpontokban, rádióban, tévében, tech site-okon, termék nagyköveteknél stbstbstb, tényleg agresszíven mindenhol. Már abban az időben is soknak gondoltam, dehát bejött nekik, őket igazolta.

[ Szerkesztve ]

(#19) Schuler888 válasza Essentials (#18) üzenetére


Schuler888
senior tag

Persze, sokat koltottek, de annyi reklamot instan/facen/itt nem lattam meg, mint az utobbi evben..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#20) Essentials válasza Schuler888 (#19) üzenetére


Essentials
aktív tag

Igaz-HMS-sel valóban nagyon felpörögtek, de az mondjuk érthető volt. És igazából tényleg mindent megprobáltak kihozni belőle, még ha az kevés is ide.

(#21) #24536576 válasza Essentials (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

:DD :DD :DD

(#22) beyruth82


beyruth82
veterán

Tényleg kár erőlködniük az európai piacon.Ráadásul még az árazásból sem engednek egy tapodtat sem.Egyébként tényleg viszik vissza a huaweiket a szolgáltatókhoz itt Magyarországon?Van erről valami statisztika hogy milyen arányban?Vissza is veszik a szolgáltatók?

(#23) Essentials


Essentials
aktív tag

Ilyen statisztika sosem fog nyilvánosságot kapni, mert ez bizalmas üzleti információnak minősül a gyártónál, és a partnernél is. Nekem mobilszolgáltatós ismerőseim mondják hogy már nem is ajánlják ezeket a készülékeket a kollégák sem ( csak akik bíznak a cégben, elkötelezettek ), mert hiába magyaráznak az ügyfélnek, online, és 3 napos fizikai vásárlásban is rengetegen visszaviszik! Hogy nem erre számítottak. De ez szerintem nem csak Magyarorszáon van így.

(#24) k-adi


k-adi
nagyúr

"hogyan jutottunk el oda, hogy chiphiányban egy 2021 kódjelű telefonba 2018-as hardver került, Google szoftverből meg egy darab se. A tényen ugyanakkor nem változtat: 90 ezerért a jövő évre szabott P Smart értelmezhetetlen"

hát ez ennyike.
:U :U

(#25) k-adi válasza Essentials (#20) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem meglepő, szinte végtelen pénzből jobban lehet marketingre (is) költeni. :)

a P9 leica marketing hadjárata valóban kemény volt, de ahhoz képest ha az volt 100% most a HMS-es marketing 200%

(#26) k-adi válasza Schuler888 (#13) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem tartom én se kizártnak, hogy partneri megállapodás keretében lebizniszelték egymás közt.

Vagy Telekom ilyen jó fej? áh, csak nem akarták, hogy rájuk gyújtsák a boltokat az elégedetlen, csalódott vevők

(#27) gippazoid válasza k-adi (#26) üzenetére


gippazoid
senior tag

Dehogy jó fej. Annak 2004-ben a Westellel együtt vége lett. Mernék fogadni hogy a Huawei nyeli be a veszteséget.

Gippazoid Novelties Inc.

(#28) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Aki még normális Huawei telót szeretne, az vagy vegyen P30-as szériát. Az még Google kompatibilis...

Ez meg meehhhh...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#29) cH1 válasza beyruth82 (#22) üzenetére


cH1
aktív tag

Nem tudom melyik szolgáltató mennyire jó fej, de én úgy vettem P40 Pro-t használtan 150ért, hogy Voda másnap nem akarta visszavenni, mert nincs semmi baja a készüléknek... Pedig a kedves Úr céges előfizetéshez hozta ki 30 másik telefon mellé, csak kért magának egy csúcskészüléket és azt ajánlották neki.

(#30) joey04


joey04
titán

Szoktuk félig viccesen beírni, hogy max a feléért lenne jó bizonyos termék, de itt ez szó szerint igaz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Essentials válasza cH1 (#29) üzenetére


Essentials
aktív tag

3 napon belül kötelesek visszavenni, ezt törvény szabályozza. Az úr minden bizonnyal nem vette fel a kesztyűt az értékesítővel, aki az üzleti érdekeit védte az ügyféllel szemben is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Essentials válasza Bogyi007 (#28) üzenetére


Essentials
aktív tag

Már nem nagyon lehet kapni szolgáltatói kínálatban kifutó modell. És a többi kisker csatornán is záros határidőn belül ki fog kopni

(#33) fausto válasza Essentials (#31) üzenetére


fausto
addikt

Nincs ilyen törvény

(#34) janeszgol válasza cH1 (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha hibátlan a termék, nem kötelesek visszavenni. Ha nem hibátlan, akkor van 3 nap a cserére.
Online rendelve viszont elállhatsz a vásárlástól 14 nap alatt bármikor.
Többet visszavisznek. Pár emberről tudok, akik elégedetten használják (még?).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) tixem válasza Essentials (#31) üzenetére


tixem
addikt

Ez a 3 napon belüli visszavételi kötelezettség megszűnt (sajnos), illetve pontosabban mondva enyhült, mert hát személyes vásárlásnál meggyőződhet a vevő a termék hibátlanságát illetően. Az már más kérdés, hogy egy telefont belakni és megismerni nem elég a pultnál 5 perc.

Kizárólag a kereskedő jófejségén múlik a személyesen vásárolt cuccok visszavétele, karácsonykor ezért is emelik ki mindig híradókban stb, hogy ha hibátlan a termék csak éppen mondjuk nem tetszik, akkor nem biztos, hogy célt lehet érni ha visszaviszed. Persze a hibás árukat továbbra is 3 napon belül visszaveszik.

Ezért is vásárlok online amit csak tudok, mert ott viszont 14 napon belül indoklás nélkül elállhatok a vásárlástól és erre van is törvény.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#36) Essentials válasza tixem (#35) üzenetére


Essentials
aktív tag

Erről az enyhülésről van valami hivatalos állásfoglalás? Ahogy írtad, egy HMS megismeréséhez pld nem elég egy segítőkész munkatárs sem. ( Nem minden esetben az. ) Azt ki kell tapasztalni, be kell költözni, a gyakorlatba kell tapasztalást gyűjteni. Nem hiszem hogy egy magára valamit is adó szolgáltató elutasítja a vásárló kérését, ha köti az embet a karóhoz hogy neki ez nem felel meg, nem azt kapta amit szeretett volna.

[ Szerkesztve ]

(#37) Gábor0 válasza Essentials (#36) üzenetére


Gábor0
tag

Személyes vásárlásnál a kereskedő akkor köteles 3 napon belül visszavenni (pontosabban először csak cserélni), ha hibás a termék.
Kizárólag online vásárlásnál van arra lehetőség, hogyha nem tetszik, akkor visszaküldöd,
de ott nem 3 munkanap van rá, hanem 14.

(#38) fausto válasza Essentials (#36) üzenetére


fausto
addikt

Ha rákeresel, hogy 3 napos csere, egy rakat cikket találsz arról, hogy mire vonatkozik és mire nem. Röviden: ha vettél valamit és hibás, akkor kötelező cserélni. Ha semmi baja, csak nem tetszik, akkor a kereskedő jófejségén múlik, hogy cserélik-e.

(#39) Essentials


Essentials
aktív tag

Mos megkérdeztem ezt, hogy működik pld a Telekomnál. Egy belsős informátor azt mondja hogy nem reklámozzák, de ha az ügyfél elégedetlen, csalódott, és nem lehet rávezetni a készülék használatára, akkor visszaveszik az eszközt, és lehetséges a csere. Ráadásul nem 3 napban van meghatározva nekik ez a belsős szabályzatban, hanem 30 napos csereként emlegetik. Tehát 1 hónapon belül visszaviszi, és jó kommunikációs készséggel megáldott, rámenős az ügyfél, akkor a T-nél nem állnak ellen. ( Nyilván sok felhasználót lepattintanak habitustól függően, de akkor is van ilyen opció. ) Szerintem másnál is.

[ Szerkesztve ]

(#40) moleculez válasza Essentials (#16) üzenetére


moleculez
veterán

Neeee, na ezután mondják, hogy lefizetik a MA-t...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) k-adi válasza tixem (#35) üzenetére


k-adi
nagyúr

megnézed személyesen, megveszed online

works every time

(#42) Dhampir


Dhampir
félisten

A Kirin 970 chipset-es Honor Play már nem kapott Android 10/EMUI 10 frissítést, a Kirin 710A chipset-tel kijött Huawei P Smart 2021 már eleve ezzel érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#43) joey04 válasza moleculez (#40) üzenetére


joey04
titán

fizetni fizetnek, különben nem lenne a reklám. :D

de peresze értem, szerintem jó hülyék akik így gondolják. engem inkább az zavar, hogy mennyire átjön ki melyik márkát preferálja. lásd bone és huawei ha már a márka a téma. (igen, ezen cikk ellenére is)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) cskamacska válasza Schuler888 (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

A telefon nyilván kuxi, de nem kell túltolni. :)

2015 októberében 100k alatt az ember örült hogy egy Snapdragon 410-es SoC-ot kap, 4 darab Cortex A53 maggal, Adreno 305 GPU-val, 1,5-2GB memóriával, 16GB eMMC háttértárral. Snapi 610 8 A53 maggal, picit jobb 405-ös Radeonnal már majdnem csúcskat árban jött csak (vagy kretén telefonokban olcsóbban, mint a M4 Aqua 8GB háttértárral, ami akkor sem volt elég semmire :U ). Ugye Lumia 650 még 2016-ban is 4 Cortex A7 magos Snap 210-el jött ki. ;]

Amúgy a "kurrens", de a Huawei döglődésére reagálva az A50-hez képest már erősen megdrágult néptelefon Galaxy A51 effektive azonos, vagy talán még kicsit gyengébb Exynos 9611 SoC-al jött ki idén. De az már 10nm, szóval a fajlagosan roszabb energiamendzsmenttel is minden el van neki nézve, gondolom. :P

A telefon pedig tényleg kuxi már magukhoz mérten is, mert Mate 20 Lite gyakorlatilag 2018 végén olyan volt, mint a 20 másik Kirin 710-es rókabőr ami utána jött. És a Mate 20 bezony már megjárta a Telekom "40 ezer kártyával, csak vigyed elfele" 1 hónapos balkán friday kiszórását is tavaly ilyenkor. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#45) cskamacska válasza Dhampir (#42) üzenetére


cskamacska
addikt

Kortárs P20/Pro, Honor 10, Honor View 10 viszont kapott, sőt, pár Lite cucc is. Play speciel pont kilógott a frissítésekből, azzal az olcsó flagship killer cuccal pórul jártak a frissítésre várók. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#46) gthomma válasza cskamacska (#44) üzenetére


gthomma
senior tag

Nekem kellett egy olcsó mobil, a szájfone 7s+ 32GB megdöglött. Honor 20 lite van helyette. Iphone-t akartam de nem fizetek már annyit egy mobilért.
A Honor 20 lite 2 éves garanciával, 55.000 volt. Nagyon meglepődtem hogy nem érzem működés közben a brutális árkülönbséget.
A mindennapokban a Honor pont ugyan olyan "gyors", ez is Kirin 710

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#47) joey04 válasza gthomma (#46) üzenetére


joey04
titán

szájfone 7s

az milyen készülék?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Dhampir válasza cskamacska (#45) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem volt olcsó általában. Sokan hozzávetőlegesen annyiért vásárolták, amennyiért a későbbi Honor 20 és Huawei Nova 5T mobilokat vesztegették.

(#49) janeszgol válasza cskamacska (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Manapság már ritkán olvasok olyat, aki tisztában van itt a dolgokkal.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) gthomma válasza joey04 (#47) üzenetére


gthomma
senior tag

Megfogtad a lényeget.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.