Hirdetés

2021. október 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-10-15 23:30:44

LOGOUT.hu

Huawei P40 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1301) ADAM1337 válasza n0is3es (#1300) üzenetére

ADAM1337
veterán

s9-ről a p40 lite nem visszalépés ?

gamertag: cars1dA

(#1302) Aryon87 válasza ADAM1337 (#1301) üzenetére

Aryon87
félisten

Csak egy hangyaf...nyi visszalepes..

Huawei P40Pro & Huawei Watch GT2 Sport + Samsung S20FE SD // Huawei P8 Lite / LG G4

(#1303) mjani1172 válasza n0is3es (#1298) üzenetére

mjani1172
addikt

Azt kéne megnézni, hogy gms-nélkül milyen.
Azért ez nem a gyártó hibája, hogy valami hack nem működik jól.

[ Szerkesztve ]

(#1304) n0is3es válasza ADAM1337 (#1301) üzenetére

n0is3es
tag

Őszintén? Nem hiányzik az amoled, sőt a pozitív dolgok nem hajlitott, nem üveg a hátulja és nem fém a keret, jobb kamera elől hátul, S9 plus 2,5 éves telefon android 10 és kifújt a frissités, P40 lite nagyobb akku ugyan úgy tudok játszani filmet nézni stb rajta, jah és jövőre letellik a hűségem addig meg kibirom a p40 lite-al. S9 plus után Note 10/10 plus lessz a következő, sosem veszem meg a csúcsot, 1-2 generációval öregebbet veszek :) Egyszóval majdnem mindent tud a P40 lite kivéve a gms-t, amire nekem kell tökéletes :)

OnePlus 7T, Mi 9T Pro, Legion Y520, ThinkPad X13(Céges) ;)

(#1305) ADAM1337 válasza n0is3es (#1304) üzenetére

ADAM1337
veterán

Jah, ha elég akkor okés.
Csak nincs ip védelem + gyengébb hw, miatt kérdeztem, de igaz jóval újabb, és legalább garancia is van még rá.

(#1306) Aryon87

Aryon87
félisten

:))
Remelem az ejjeli modos kepeken is javit, mert amiket most keszitettem, kritikan aluliak. :W

[ Szerkesztve ]

Huawei P40Pro & Huawei Watch GT2 Sport + Samsung S20FE SD // Huawei P8 Lite / LG G4

(#1307) lenovomen

lenovomen
aktív tag

Többieknek, akik feltelepítették a GMS-t jól működik?

(#1308) Gubu0101 válasza Aryon87 (#1306) üzenetére

Gubu0101
őstag

Ohh új frissítés,nekem még nem jött :( Még a 121-es végződésű van :))

iPhone 12 Pro...Samsung Galaxy Z Fold 3… Samsung Galaxy Watch 3...Acer Nitro 5...PS5…”PS Zsolteee_81”"W.O.T _ZSoLTe_" Uplay ZSoLTeeeeeee"

(#1309) janosibaja válasza lenovomen (#1307) üzenetére

janosibaja
őstag

Gmail értesítési üzenet (helyette a 10 percenként frissülő gyári appban megy a Gmail), Google Pay, Google Zene kivételével tökéletesen. :))

(#1310) lenovomen

lenovomen
aktív tag

Már majdnem megrendeltem a telefont, amikor azt olvastam, hogy a huawei és a google azon fog dolgozni, hogy lekapcsolják ezeket a megkerülő hackeket, mert nem biztonságos megoldások, a felhasználók érdekében teszik ezt. :(

(#1311) akooos válasza lenovomen (#1310) üzenetére

akooos
veterán

Link?

(#1312) Aryon87 válasza lenovomen (#1310) üzenetére

Aryon87
félisten

Johet egy link errol..

(#1313) lenovomen

lenovomen
aktív tag

https://forbes.hu/a-jo-elet/ezt-a-kinai-luxustermeket-nem-a-koronavirus-nyirja-ki-huawei-p40-pro-teszt/

Muszáj megemlítenem, hogy a szabadon modolható Android operációs rendszer miatt az internet sötét bugyraiban már többféle okos megoldás is elérhető arra az esetre, ha valaki a készülék garanciavesztése terhére is felerőszakolná a GMS-t a Huawei készülékeire. Ezek többsége ideiglenes tapasz, mert mind a Google, mind a Huawei vadászik az egyébként adatbiztonságot is veszélyeztető hackekre – előbbi még egy közleményt is kiadott arról, mennyire nem ajánlott ezzel szórakozni.
Bevallom, én több megoldással is próbálkoztam, de vagy egyáltalán nem működtek, vagy csak részeredményeket értem el velük. Teljes root még nem volt elérhető, bár, ha lesz, biztos vagyok abban, hogy a keményvonalas felhasználók még mélyebbre túrnak majd a telefon szoftverébe.

(#1314) dutrás válasza lenovomen (#1313) üzenetére

dutrás
őstag

Hogy tud ez garivesztéssel járni hisz egy FR-el gyakorlatilag nyoma se lesz a GMS-nek. :F
Nem tudom mennyire szaki ez az újságíró ebben a témában de én inkább gondolnám azonos szinten lehet a HVG technikai zsenijével.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1315) lenovomen

lenovomen
aktív tag

Bankolni mertek vele a felvarázsolt gms után?

(#1316) dutrás válasza lenovomen (#1315) üzenetére

dutrás
őstag

Vannak hivatalos banki appok az AG-ben

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1317) lenovomen válasza dutrás (#1316) üzenetére

lenovomen
aktív tag

Azokkal bármilyen bankkártya használható? Illetve azt lenne jó még tudni, hogy a csak google szolgáltatásokkal futni hajlandó programokra mikor lesz megoldás? Pl. uber, bkk futár.

[ Szerkesztve ]

(#1318) dutrás válasza lenovomen (#1317) üzenetére

dutrás
őstag

Bkk futár úgy emlékszem készül helyette ott a Budapest menetrend ami ugyanúgy élő. Nem tudom mivel tud többet a bkk futár nem ismerem ezeket az appokat. Uber? Az nincs betiltva? Ez van az AG-ben

[ Szerkesztve ]

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1319) Bazi.Joe válasza lenovomen (#1313) üzenetére

Bazi.Joe
tag

"Akik követik a telefonpiacot, persze tudják, hogy a Samsung Galaxy S20-ban található processzor több kakaót biztosít a Huawei egyéves technológiájánál"
https://napidroid.hu/egyre-tobb-panasz-az-exynos-procis-samsung-galaxy-s20-ultrara/

A Kirin 990 processzort 2019 szeptemberben mutatták be amely még most sincs 1 éves!

(#1320) lenovomen válasza dutrás (#1318) üzenetére

lenovomen
aktív tag

https://appgallery8.huawei.com/
Ez ugyanazokat tartalmazza?

(#1321) dutrás válasza lenovomen (#1320) üzenetére

dutrás
őstag

Igen de a QuickAppok hiányoznak belőle.
Az említett Uber is ilyen.

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1322) lenovomen válasza dutrás (#1321) üzenetére

lenovomen
aktív tag

Jó lenne ha megoldást találnának végre azokra az appokra amik mindenképp megkövetelik a google szolgáltatásokat és akkor egészen használható lenne.

(#1323) Aryon87 válasza lenovomen (#1322) üzenetére

Aryon87
félisten

Idő kérdése. Én APKból feltettem az OTP Smartbankot, működik rendesen.
SimplePay az tudtommal nem, igaz én bankkártyát használok.

[ Szerkesztve ]

(#1324) lenovomen válasza Aryon87 (#1323) üzenetére

lenovomen
aktív tag

Nekem gránit bank van, vajon az működik? Revolut is van fent az appgalleryben?

(#1325) 7Heads Drago válasza lenovomen (#1313) üzenetére

7Heads Drago
veterán

Ha végig olvasod a cikket kiderül hogy laikus a témában. Több helyen maga is említi. Az állítólag bevágott Huawei idézeteket se linkelte hogy honnan szedte. A 45%-os visszaesés az Eu-ban is érdekes szám, mivel itt [link] csak 40%-ról szól a fáma.
Illetve ha lett volna bármilyen telo vagy Google acount letiltás abból oltári nagy botrány lett volna. Illetve erről nem adott ki semmilyen infót se a Google tudtommal. És ugye itt jó pár Kína és Huawei ellenes PH tag garantáltan az orrunk alá dörgölnék ezt ha igaz lenne.
Az ilyen cikkek miatt vannak a félre vezetések. Még csak neveket se említ hogy hol ki mondta neki azt amit ír a Huawei oldaláról.
Van egy rakás teszt róla ami relevánsabb mint ez. Nem érdemes rá adni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1326) dutrás válasza lenovomen (#1324) üzenetére

dutrás
őstag

A Gránit nincs még a Revolut készül ha jól látom.

A QuickApp azért nincs fenn a vebes felületen mert azt nem kell telepíteni. Ezek az úgynevezett gyorsindító ikonok. Én kiraktam az Ubert elindítottam és magyarul kérte rögtön a telefonszámomat.

Most újra átnéztem az Ubert csak nem csináltam végig a reget. Tökéletesen működik a QuickApp

[ Szerkesztve ]

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1327) lenovomen válasza dutrás (#1326) üzenetére

lenovomen
aktív tag

Sikerült feltelepítenem HMS-t egy virtuális androidra, azt veszem észre, hogy sok minden nem érhető el még, ott az ikon, csak hozzá kell adni a kívánság listához. Kérdés, hogy mikor kerül be, hány napon belül.

Fizetésre úgy látom ott van a telenor mywallet.

[ Szerkesztve ]

(#1328) dutrás válasza lenovomen (#1327) üzenetére

dutrás
őstag

Hát ez jó kérdes. Sok múlik azon hogy mennyien igénylik az adott alkalmazást. Mondjuk a Bankos dolgok aránylag hamar felkerültek mármint a népszerűbbek. Ez pl az OTP-re nem igaz :((( legalábbis a magyarra. A Horvát hónapok óta fenn van. Én az ügyfélszolgálatnál kérdeztem vizsgálják a lehetőséget választ kaptam.

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1329) 7Heads Drago válasza lenovomen (#1327) üzenetére

7Heads Drago
veterán

Sztem ugyanazt látod az általad is linkelt weboldalon is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1330) lenovomen válasza 7Heads Drago (#1329) üzenetére

lenovomen
aktív tag

Nem egészen, így most már látom a QuickAppokat is. Most a moreapps-ot keresem, eltűnt?

(#1331) dutrás válasza lenovomen (#1330) üzenetére

dutrás
őstag

Valami régiós probléma van mert tényleg eltűnt. Ha kell feldobom neked drive-ra

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1332) dutrás válasza lenovomen (#1330) üzenetére

dutrás
őstag

Jajj bocs elfelejtettem hogy csak kizárólag HMS core mellé telepíthető. P40 Lite látja az AG-ben.

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1333) dutrás válasza lenovomen (#1330) üzenetére

dutrás
őstag

Ha ezeket keresnéd így találod meg a MoreAppsban:

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1334) lenovomen válasza dutrás (#1332) üzenetére

lenovomen
aktív tag

Feltelepült pedig elvileg az is nekem.

(#1335) dutrás válasza lenovomen (#1334) üzenetére

dutrás
őstag

Akkor törölhetem a linket?

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1336) lenovomen válasza dutrás (#1335) üzenetére

lenovomen
aktív tag

Milyen linket?

(#1337) joey04 válasza dutrás (#1314) üzenetére

joey04
titán
LOGOUT blog

Attól még egy központi nyoma marad, hogy adott eszközön gms volt...

reméljük kamu a hír, de azt vissza tudják követni, hogy volt-e gms a készüléken.

(#1338) dutrás válasza joey04 (#1337) üzenetére

dutrás
őstag

Lehet hogy igazad van. De garanciáztatásnál inkább hardveres hibák szoktak lenni ott meg nem hinném hogy elkezdenék visszakövetni hogy milyen szoftverek is voltak rajta. Anno a bootloader nyitás nyomait is el lehetett tüntetni max ennek utánanéznek. Van egy szervízmódja is a Huaweinek ami elvileg lezárja a rendszert hogy a szervíz ne férjen hozzá acszemélyes adatokhoz. De persze lehet hogy csak én gondolom így és másképp van.

Mate 20 pro/P40 Lite

(#1339) Gubu0101

Gubu0101
őstag

En ezert engedtem el a Googlet, igy nem kell tartanom semmitol, meg agyalnom, hogy ugyan meddig tart. Semmi nem erdekel csak a Youtube-ot erjem el :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro...Samsung Galaxy Z Fold 3… Samsung Galaxy Watch 3...Acer Nitro 5...PS5…”PS Zsolteee_81”"W.O.T _ZSoLTe_" Uplay ZSoLTeeeeeee"

(#1340) Bazi.Joe válasza joey04 (#1337) üzenetére

Bazi.Joe
tag

A cikk áprilisban íródott most június van tehát az elmúlt kb. másfél hónapban nem történt semmi! + sehol máshol nem olvastunk ilyen hírt!

(#1341) joey04 válasza Bazi.Joe (#1340) üzenetére

joey04
titán
LOGOUT blog

Én nem mondtam, hogy ez bármilyen negatív hatással lehet, csak azt, hogy technikailag visszakövethető, hogy adott eszközre felhákolták-e a gms-t.

(#1342) ADAM1337 válasza joey04 (#1341) üzenetére

ADAM1337
veterán

A cikket elkérhetem ?
Egy full wipe után semminek nincs nyoma csak azért.

(#1343) joey04 válasza ADAM1337 (#1342) üzenetére

joey04
titán
LOGOUT blog

Milyen cikket? Nem én linkeltem.

btw a felvetést sem értem, ki mondta, hogy full wipe után marad bárminek nyoma a készüléken?

[ Szerkesztve ]

(#1344) n0is3es

n0is3es
tag

Szerintem ha relatívan gondolkodunk a google nem fogja/akarja elengedni a huaweit hiszen ezzel qva sok felhasználót veszít, és nagy valószinüséggel forditva is igaz, várjuk meg mi lessz, nyakunkon az amcsi választás :) Ha Trump bácsi kikerül a képből lesznek itt változások. Egyébként meg csak 1 frissités a huawei részéről és máris van gms a rendszerben ;)

[ Szerkesztve ]

(#1345) tibcsi0407 válasza ADAM1337 (#1342) üzenetére

tibcsi0407
félisten

A Google-nél lehet van nyoma, hogy adott IMEI telefonon futott-e a GMS, de az tény, hogy se bootloader nyitás, se semmilyen olyan dolog nem kell hozzá, ami garivesztéssel járhat, hiszen ez sima APK sideload.
(#1344) n0is3es

Tudtommal a Huawei b*szogatást a demokraták is támogatták. Bárki is lesz a góré, ugyanúgy tovább fogja ezt a kereskedelmi háborút vinni (sajnos).

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro

(#1346) n0is3es válasza tibcsi0407 (#1345) üzenetére

n0is3es
tag

Remélem észre veszik az amcsik hogy nagyon megütik a bokájukat ha kinával baszakodnak. Ha most nem is veszik észre majd észre fogják, kínának nagyon sok pénze van az amcsiknál és qva sokat köszönhetnek.

(#1347) tibcsi0407 válasza n0is3es (#1346) üzenetére

tibcsi0407
félisten

A mi szempontunkból az a hatalmas probléma, hogy egy telefon összerakásához szükséges szabadalmak legtöbb esetben nem kínaiak.
Ott van például az ARM, ha arról letiltják a Huawei-t, akkor a földbeállnak nagyon gyorsan. De ezen kívül rengeteg telekommunikációs szabadalom is hasonló cipőben jár.

iPhone 13 Pro

(#1348) ADAM1337 válasza tibcsi0407 (#1345) üzenetére

ADAM1337
veterán

Az úgy más, a telefonon írtátok, hogy nyoma maradna.
Azért értetlenkedtem, de ez a forbes cikk inkább index színvonalú, átfutottam rajta.

(#1349) nyisziati válasza n0is3es (#1346) üzenetére

nyisziati
veterán

Az amcsik nem fogják visszafizetni a kínai kézen lévő kötvényeket a vírus miatt.
Köszönni meg a kínaiak köszönhetnek NAGYON sokat az amcsiknak. Főleg, hogy évtizedek óta hagyják ellopni a legfejlettebb technológiáikat, majd azt replikaként gyártva saját zsebes hasznot csinálhatnak belőle. DollárTRILLIÓKBAN kifejezett hasznot.

(#1350) Aryon87

Aryon87
félisten

Ne... Ne kezdjük elölről...

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.