Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) adatfalo válasza robekraptor (#7597) üzenetére


adatfalo
senior tag

Azt mondod ez karc lenne? Így törik meg rajta a fény? Ha az, akkor ezzel kezdenek bármit a gariban? :F

www.adatfalodesign.hu

(#7602) vidaila


vidaila
aktív tag

Aki firmware finder segítségével proxy/erecovery módszerrel firssített pie-ra az kapott patch1 OTG frissítést utána?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#7603) knox83


knox83
senior tag

Beszéltünk korábban itt valakivel hogy a gesture vezérlésnél feljön a google (alulról swipe) kaptam tippet hogy hol lehet kikapcsolni. Igen ám de ez a k. visszaállítja saját magát. Beállítások / alkalmazások / alapértelmezett alkalmazások / segítség és hangbevitel / segéd alkalmazás nincs. Csak engem zavar? Lehet valamit ezzel csinálni?

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#7604) bagyulus


bagyulus
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék, headsetten keresztül halgatom a zenét és szeretném közben tölteni a telefont is erre keresek megoldást köszönöm.

(#7605) mhydas99


mhydas99
tag

Ma én is megkaptam a 9-es droidot, egyelőre minden szép és jó, egy dolgot kivéve: annak aki használ bármi hívásrögzítő appot, mint pl. ACR annak szomorú lesz h a Pie már nem támogatja rendszerszinten szóval nem lehet hívást rögzíteni :( Nekem ez nagy mínusz, csak gondoltam szólok...

(#7606) Asbee válasza mhydas99 (#7605) üzenetére


Asbee
veterán

Már elég rég, írták itt is és tudni

(#7607) taboros válasza bagyulus (#7604) üzenetére


taboros
tag

Elvileg van megoldás (USB-C to USB-C/3.5mm audio jack splitter).

De:
- sokszor töltés közben zajos az audio
- nincs gyorstöltés, csak 500mA, max. 1A

Jobban jársz, ha beruházol a BT headsetbe.

(#7608) bagyulus válasza taboros (#7607) üzenetére


bagyulus
tag

Köszönöm

(#7609) mhydas99 válasza Asbee (#7606) üzenetére


mhydas99
tag

Köszi, akkor csak lemaradtam...

(#7610) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Hogy lehet kikapcsolni azt hogy a csengőhang hangereje ne erősödjön folyamatosan hanem szinten maradjon?

Nem az enyém a telefon, én a Mate 10 PRO-nál ilyen beállítást nem találtam.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7611) biega válasza ADAM1337 (#7573) üzenetére


biega
aktív tag

ADAM1337, Marc864, Rotyi, Pistike1985, vlesi69, remélem nem hagytam ki senkit.
Köszönöm a tokre adott válaszokat! :R

(#7612) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. Van köztetek "profibb" fotós? Érdekelne, hogy a P20 Pro RAW profilját a Camera Raw-ba hogy kell installálni? Alapból nincs benne, nem ismeri fel sem a Camera Raw, se a Photoshop. De külön meg van a CLT-L29-HUAWEI-HUAWEI.dpc file. S hiába nyitom meg a Camera Raw vagy a PS-t, a dpc file behívására nem találok semminemű menüpontot :/

(#7613) mufi válasza philoxenia (#7592) üzenetére


mufi
senior tag

Feltoltok majd parat privatban, igazabol a kislanyom arcan vettem eszre, pedig amikor keszitettem nem igazan mocorgott...de nem csak portrekepnel vettem eszre...toltok Majd fel kepeket.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7614) Sumptuous válasza knox83 (#7603) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Szia. Beállítasok, Rendszernavigáció, Gesztusok, Beállítások alatt a Google Segéd ki van kapcsolva?

[ITT] [EZ]

(#7615) wdx válasza adatfalo (#7601) üzenetére


wdx
őstag

Az bizony karcnak tűnik, vagy valami van a lencsén. Nézd meg nagyítóval fény felé.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#7616) RedCat


RedCat
senior tag

Jött egy frissítés a pitére, 600 MB. Így 9.0.0.195 lett a verziószám, jó nagy ugrás 163-ról...

(#7617) sirály69 válasza RedCat (#7616) üzenetére


sirály69
őstag

Jó neked!
Nekem még a pite sem jött meg... :W

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#7618) V-I-D-A válasza RedCat (#7616) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Mit javítottak?

(#7620) knox83 válasza Sumptuous (#7614) üzenetére


knox83
senior tag

Aureeel mindig megment:) köszönöm, ezt nem is vettem észre, be volt kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#7621) balazs0102 válasza mhydas99 (#7605) üzenetére


balazs0102
senior tag

Ezért nem is frissítek ha megérkezik....

(#7622) omgfx


omgfx
tag

Töltőkábel:
A gyári töltő ugye 4.5A-es, ha nekem van egy másik töltő kábelem, amire az van írva, hogy max 2A, és azzal töltöm a telefont, a gyári 4.5A-es töltővel, akkor ez probléma, vagy a töltő/telefon ezt gond nélkül lekezeli és csak 2A-el fogja tölteni a telefont, és ezáltal semmi sem fog elfüstölni?

(#7623) V-I-D-A válasza omgfx (#7619) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

"B195 have same Changelog as B163!!!" :(((

Úgy olvasom a hozzászólásokból, hogy januári a biztonsági csomag, javítottak valamit a gesztusvezérlésen, és lett valami víz alatti fényképező mód is.

[ Szerkesztve ]

(#7624) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Ez kimaradt: [link]

(#7625) Sumptuous válasza knox83 (#7620) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ahol tudok, segítek :D

Más: Amit tegnap csináltam képet, segítségnek, berakta holnapra. Mi a fene? Ezt hogy? :'D 16.a van ma. Ott meg 17. e szerepel. Azokat a képeket készítettem ma, amiknél a Ma-van írva. Holnap még nem csináltam képet.. nem jött még el az idő :DD
Mesterséges intelligencia!? :Y

[ Szerkesztve ]

(#7626) philoxenia válasza omgfx (#7622) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elfüstölni nem fog, ellenben lehet, hogy jelentősen később tölt föl a telefon vele. Igazából Ohm törvényére gondolj! Ha nagyobb a töltőkábel ellenállása a kívánatosnál, akkor nagyobb feszültség esik rajta, ergo az energia egy része a kábelen disszipálódik (melegedés). Azonban ez semmiképp nem akkora mértékű, hogy "füstöljön" a kábel, hanem mondjuk tapintásra meleg lesz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7627) Kis Tigris válasza adatfalo (#7601) üzenetére


Kis Tigris
tag

Én azért nem vagyok biztos benne, hogy az karc. Ha karc van az objektíven (itt lencsén), az nem élesen látszódna, hanem lágyítaná a képet. Az is attól függ, ha pici, észre sem venni a kész fotón, s minél nagyobb és minél több, azok lágyítják a fotót. Tudom, nem egy karcos lencséhez volt már közöm.
Valami éles messze dologról készíts vele képet végtelen fókusszal. Ha úgy is élesen látszanak ezek a dolgok, akkor nem karc, hisz nem tud makró üzemmódban és végtelenben egyszerre fókuszálni a telefon. Akkor ez bizony érzékelő hiba lesz...

(#7628) omgfx válasza philoxenia (#7626) üzenetére


omgfx
tag

Köszi,
Igen ez világos, hogy lassabban tölt fel, ez nem is gond. Csak kárt nem akarok tenni semmiben, ha esetleg így alakul, hogy ez a töltőfej van kéznél, de csak egy "gyengébb" kábel, vagy akár microusb kábel, és 2A-el tölthető telefont akarok tölteni vele.

(#7629) adatfalo válasza Kis Tigris (#7627) üzenetére


adatfalo
senior tag

Jól mondod, mert bármilyen típusú képet is csináltam, minden esetben ugyanott, ugyanúgy, ugyanolyan színben látszódnak azok a pixel foltok. Pont most értem haza, leadtam a hivatalos szervízben. A srác a pult túl oldalán meg volt lepődve, láthatóan nem találkozott még ilyen problémával, remélem ez majd azt jelenti, hogy szónélkül cserélik a hátlap-kamera kombót. 4-5 napra ígérték. Bízom a legjobbakban! : :K

www.adatfalodesign.hu

(#7630) Kis Tigris válasza adatfalo (#7629) üzenetére


Kis Tigris
tag

Tuti hogy cserés lesz, fődarabnak számít az érzékelő (mint a kijelző). Szóval vagy cserélik, vagy kapsz egy újat. De akkor meg kérdezz rá a garira, mert ugyebár annak más az IMEI száma, s ez a gari már nem fog élni azon... :)

Más: még van 8 napom eldönteni, hogy Huawei P20 Pro legyen, vagy Huawei Mate 20 Pro...
Vodánál jár le a hűségidőm, arra jön az új teló, szóval nem az ára számít...
Rengeteg tesztet olvastam a két telórol, rengeteg összehasonlító videót néztem. Töltöttem le P20 Pro és Mate 20 Pro val készült 40MP-es nyers DNG-ket is...
S arra jutottam, hogy a Mate 20 Pro semmivel nem csinál jobb képeket... Sőt, a P20 Pro fotóin bizonyos helyzetekben több kis apró, finom részlet van, lehet csak ér valamit az a monokróm lencse (ami a Mate 20 Pro esetében a széleslátó...).
Telefonon sosem játszom (arra ott a bivaly asztali PC), szóval nem mérvadó az Antutu számomra. Oldalra lecsorgó kijelző szintén nem hoz lázba. Ami picit a Mate mellett szólna, az a picit nagyobb kijelző (felbontás megint olyan dolog, hogy sztem ha nem VV szemüveghez használja az ember, bőven elég az 1080p (jelenleg 6"-on van 1080p-s kijelzőm, s bőven jó). Ellene meg az szól, hogy tele van vele a magyar és külföldi fórumok... a zöldüléssel s egyéb nyalánkságokkal...

Profi DSLR gépem van obikkal, szóval fotózás szempontjából másodlagos, de nem elhanyagolható: főleg telónak veszem, netezni, fotókat nézegetni rajta. Na meg ha lusta vagyok vinni a bazi nehéz DSLR szettet, legyen valami amit elő tudok kapni, s -akár este- korrekt képeket készít :)

Szóval, szerintetek ez legyen, vagy van aki Mate 20 Pro-ra cserélné? :)

[ Szerkesztve ]

(#7631) wdx válasza omgfx (#7628) üzenetére


wdx
őstag

Ha a kábel vagy a töltő nem gyári, akkor nem indul el a szuper töltés. Így nem lesz semmi baja semminek.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#7632) knox83 válasza Kis Tigris (#7630) üzenetére


knox83
senior tag

Én a p20 prora szavazok:) szerintem a monochrome lencse jobb, az összehasonlításnál több képnél is a p20 pro tetszett jobban. Az edge kijelző is nagyon idegen nekem..a notch is túl nagy. A sima mate 20 jobban bejön:) (+van egy nem elhanyagolható 70-80e különbség is)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#7633) Dino69 válasza Janaboy (#7589) üzenetére


Dino69
aktív tag

8 ezer a gyári mágneses tartó, amihez jár egy igen klassz tok, viszont most vettem Ebayen hasonló cuccot, 2 ragasztható fémlappal (amit ugye a tokra kell ragasztani), közel hasonló minőségű mint a gyári, csak 1000 párszáz forintért, választható színekkel. Nem bantam meg a gyárit sem 😊

[ Szerkesztve ]

(#7634) a.sebi válasza Kis Tigris (#7630) üzenetére


a.sebi
őstag

Nekem p20 prom volt fél évig , imádtam . Majd áttértem not 9 re , hiányzott a huawei . Szerintem mivel te igazából annyira a fotós dolgokat nem használod ésszerű lenne a p20 pro ! DE! Arra következtetek a szavaidból , hogy 2 évre tervezel , ezért mégis a matet mondanám! Amit egy telefonban imádni lehet az minde benne van a proban . Gyors töltés , brutála kijelző , ezek megvannak a p nél is de egy kicsit mégis csak jobb az új mate nél ! A pár dolog amit a kameránál megemlítettél igaz lehet , de a széleslátószög megérinazt a pici képromlást ! A hardver p megjelenésekor is elavult , de mindenben elég volt. A mate hardveresen viszont nagy előre lépés ! Plusz ott a csomó vicces extra , vezetéknélküli töltés , beépített ujlenyomat , elég jó 3d arc alapú feloldás . Nekem nem érte meg a felárat , ezért sima mate20 ra esett a választásom. Ha neked nem számít válaszd a mate 20 prot !

[ Szerkesztve ]

(#7635) sirokipatrik válasza Kis Tigris (#7630) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Én gondolkodás nélkül lecserélném a Mate 20 Pro-ra. Sokkal jobb hosszútávra. Abba van jelenleg amit a Huawei tud, a csúcs. A kijelző felbontását én már ennél a méretnél úgy gondolom eszrevehto: nézz meg egy mappát, csupa pixel az egész, míg egy QHD+ felbontasu telefonon szuper. Én a monokróm kamerát simán beáldoznám a széleslátóert, szerintem többet használná az ember, mint a monokromot. Az üzemidő valószínűleg még jobb abba az energiatakarékos hardverek köszönhetően. A 3d arcalapu feloldás sokkal biztonságosabb és pontosabb mint ami ebben van. Aztán ott van még a fejlettebb vízállóság, szinte azonos méretnél a nagyobb kijelző, ha kevésnek érezed a tárhelyet, akkor bovitheted idővel, a Bluetooth 5.0 ami ugyancsak idotalobb, brutalisabb gyorstoltes, gyors vezeték nélküli töltés, nagyobb akku. Csak hát az árkülönbség nem elhanyagolható, szerintem sok. Persze ha nem számít, akkor egyértelműen Mate. Úgy gondolom ezek annyit nem ernenek nekem, mert ami ebbe van hardver igaz hogy 1 éves, de még mindig van benne elég erotartalek, az akksi ebbe is sokáig bírja, esőben ennél sem kell aggódni ha eloveszed, a kijelző nem tűéles amikor apróbb dolgokat kell megjeleniteni, de bőven megfelelő. A bővítés meg egyszer tuti jól jönne, de egyenlőre most még nem kell. Meg ugye a külleme a telefonnak is elég nagy befolyásoló tényező, és eléggé elteroek. És még annyit, hogy van gyakorlatilag 1 év a két telefon hardveres felhozatala között, szóval ezek a fejlodesek az elvarhato kategóriába tartoznak. Nem tudom mennyi lehet a vodánal, de +50-60ezerrel egyáltalán nem ér többet,mert 2 évig még ez is bőven jó telefon marad.

(#7636) philoxenia válasza sirokipatrik (#7635) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én a monokróm kamerát simán beáldoznám a széleslátóert, szerintem többet használná az ember, mint a monokromot.
Te használnád többet... ;)
Amúgy mi akadálya annak, hogy lecseréld? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7637) sirokipatrik válasza philoxenia (#7636) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Igen, én sokkal többet hasznalnam: épületeket és legfőképpen tájat szoktam fényképezni, és arra nagyon ideális lenne számomra. A végén írtam, ezek az elvarhato fejlodesek nem érnek meg nekem és valószínűleg sok másik embernek ekkora összeget. Ez egy telefon, egyik sem ér annyit, mint amennyit a Mate 20-ért kérnek. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7638) omgfx válasza wdx (#7631) üzenetére


omgfx
tag

Oké. Köszi, így világos.

(#7639) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Kezd ez a topic is lesüllyedni a Facebook-os P20 pro csoport szintjére. Aki érti, tudja miért írom. :U

[ Szerkesztve ]

(#7640) omgfx


omgfx
tag

Még volna két dolog, amikre szerintem nincs megoldás, mert nem találtam, de azért megkérdezem:

- Kimenő híváskor, mikor felveszi a másik fél, akkor rezeg egyet a telefon, jelezve a kapcsolást. Ezt ki szeretném kapcsolni (engem zavar), mint a más egyéb telefonjaimon, de nem találtam rá a beállításra, valószínűleg nincs ilyen lehetőség, ami számomra elég szomorú.

- Szeretném automatizálni, hogy mondjuk este 22 és reggel 6 között automatikusan silent üzemmódba kapcsoljon, tehát ne DND (tudom ott be lehet állítani), hanem silent, amikor is csak rezeg. Szintén jó volna ugyan ezen időközönként, ha power save vagy ultra power save módokba kapcsolna automatikusan, és ne nekem kellejen manuálisan kapcsolgatni. Gondolom külső app-ok vannak erre, de gyári, root nélküli megoldást keresek.

EMUI 8.1-em van, de egy ideig volt fent EMUI 9-is, úgy rémlik abban sem voltak ezek a lehetőségek.
Alapvetően Xiaomi/MIUI készülékekről jöttem a P20 Pro-ra, ott ezek gyárilag benne voltak. Illetve szerintem a nyers Androidban is benne vannak, úgy rémlik.

(#7641) Janaboy válasza Dino69 (#7633) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszönöm, igazából rájöttem utána, hogy nem is igazán a Huaweit tenném fel rá, ezért a végén rendeltem egy ugreent mágneses tartót (2500 körül) és max ha kell a Huaweihez is akkor megveszem külön a tokot.
Így valamivel olcsóbb lett.

Janaboy

(#7642) thomymajor


thomymajor
újonc

Sziasztok! Egy olyan kérdésem volna, videófelvétel közben van olyan funkció, hogy hangot ne vegyen fel? Lassított mozgás felvételnél is elég zavaró nekem az a nyújtott hang. Van egy olyan funkció videófelvétel módba, hogy némítás, de én bárhova kapcsolom, hangot felvesz. ❓❓❓🤔😑Örülnék, ha valaki tudna valami hasznos infóval szolgálni. Természetesen P20pro-ról beszélünk. 🤗🙂

[ Szerkesztve ]

(#7643) balazs0102 válasza thomymajor (#7642) üzenetére


balazs0102
senior tag

Lassított felvételnél vesz fel hangot????

(#7644) thomymajor válasza balazs0102 (#7643) üzenetére


thomymajor
újonc

4x(120fps), 8x(240fps)-nél nekem igen🤔. 32x(960fps)-nél nem. 😅

(#7645) code1005 válasza omgfx (#7640) üzenetére


code1005
senior tag

Az automatizálásra nekem ez vált be: Profile Scheduler+ Van ingyenes változata is.

plata o plomo

(#7646) philoxenia válasza V-I-D-A (#7639) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Talán aki érti miért írod, az tudja miről van szó.... Ez a hsz. most pont nem emelt a szinten egy hajszálat sem.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7647) RideerHU


RideerHU
csendes újonc

Sziasztok
Valaki tudna segíteni abba hogy az asszonynak van egy p20 proja és a napokba a kamerája homályosan fotóz olyan mintha nem akarna működni a fókusz rajta

(#7648) philoxenia válasza RideerHU (#7647) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csinálj tesztet! Erős fényben, rögzített telefonnál, statikus témára jelöld ki a fókuszt, aztán töltsd fel valahová a módosítatlan képet, hogy megnézhessük.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7649) RideerHU


RideerHU
csendes újonc

Hova töltsem fel?

[ Szerkesztve ]

(#7650) philoxenia válasza RideerHU (#7649) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Google drive-ba szoktam például, majd a fáljhoz létrehozok egy megosztási linket és azt teszem be ide.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.