Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) matyifej


matyifej
tag

Sziasztok. Egy hete van meg a P20 Pro-m. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen mini üvegfóliát érdemes tenni a kamerákra?

(#7552) Sumptuous válasza matyifej (#7551) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Már egyszer leírtam, hogy mire való.. (Spoiler: Semmire)

Én inkább ilyen kis fém gyűrüt vettem köré. Még nem érkezett meg. Öntapadós, a kamera szegélyére tapad rá. Megemeli az üveget az asztal síkjátol, ezáltal véd. Annyi hátránya van, hogy nem mindegyik tok jó így a telefonra.
Ez inkább akkor előnyös, ha tok nélkül használod a telefont. A tokok legtöbbje alapból megemeli, ilyenkor nem kell a kis fém gyűrű, de ebben az esetben a kis üveg se ad túl sok védelmet plusszban.. :)

Egyébként én is féltem, de semmilyen védelem nincs már rajta kb.: 3 hónapja. Minden fényképezés előtt megtörlöm, azzal ami kéznél van. Kabát anyaga, poló.. stb. Azt a kis üveget, amire gondolsz, már ez is megkarcolta. Az alap védelem nélküli üveg meg simán helytáll ennyi idő múlva is. :) Jelenleg még egy apró mikrokarc sincs rajta, akár az új. :C

[ Szerkesztve ]

(#7553) garrotter válasza laci1892 (#7550) üzenetére


garrotter
tag

SMS a beépített messages alkalmazással: https://messages.android.com/ ide tud csatlakozni.

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#7554) tibi.234 válasza matyifej (#7551) üzenetére


tibi.234
tag

nekem rajta van miota megvan legalább nem a lencse karcolodik ja és észre se veszed hogy rajta van.

(#7555) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Valaki összefoglalná nekem (mint P10 tulajnak) - a teljesség igénye nélkül - hogy milyen látható (!), és hasznos újdonságot hozott a Pie, ill. a 9-es Emui? A buzzword-ökkel tisztában vagyok. Gyorsabb, szebb, "reszponzívabb", bla-bla-bla...

Itt-ott azt olvasom, hogy a telefonbeszélgetés felvételének búcsút inthetünk. Igaz ez? Bluetooth - média hangerő - szinkron úgy tudom még mindig nincs. Ezek után félve kérdezem, hogy került-e bele vm. szofisztikáltabb hangzásjavító, mint amilyen volt Oreo alatt a DTS headphone (on/off)? Esetleg utóbbi hatását sikerült a kiterjeszteni a bt-s fejhallgatókra?

[ Szerkesztve ]

(#7556) matyifej válasza Sumptuous (#7552) üzenetére


matyifej
tag

Köszi

(#7557) philoxenia válasza laci1892 (#7550) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hisuite?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7558) laci1892 válasza philoxenia (#7557) üzenetére


laci1892
senior tag

Az a baj, hogy ott csak az sms-eket tudod olvasni. Esetleg írni de ennyi.
A koncepció az lenne hogy, beszerzek egy thinkpadet (a munkám miatt) és ha van lehetőség az Apple szisztémához hasonlóan, tök jó lenne ha laptopról is tudnék valahogy hívást indítani és nem kellene mindig elővadászni a telefonom.

(#7559) Rotyi válasza laci1892 (#7550) üzenetére


Rotyi
aktív tag

PushBullet vagy Mightytext, de ezek csak a szöveges üzeneteket tudják kezelni.
A BlackBerryre volt még hasonló alkalmazás a BB Blend, de itt az nem működik. :(

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#7560) philoxenia válasza laci1892 (#7558) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez szerintem inkább a win felől korlátos...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7561) laci1892 válasza philoxenia (#7560) üzenetére


laci1892
senior tag

Igen. A napokban olvastam is hogy volt egy app amivel ez a dolog megoldhato lett volna win10 alatt... Csak visszavonták stabilitás hiánya miatt. Bíztam benne hátha tud valaki valamilyen alternatívát

[ Szerkesztve ]

(#7562) mufi


mufi
senior tag

Telenorra még mindig nincs frissítés...
más: gyerekek ti nem vetéttek észre, hogy ha valamit gyorsan akartok fényképezni p20proval, hogy a fókusszal q komoly gondok vannak? De nem csak amikor gyorsan kell képek készíteni...vacak S7-nek jobb a fókusza, vicc ez a telefon meg a hüvely xar szoftvere is...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7563) Asbee válasza mufi (#7562) üzenetére


Asbee
veterán

miért is szar a szoftver?

(#7564) Pistike1985 válasza mufi (#7562) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Valószínűleg azért is szerepelt itt ilyen szarul. 🤔😉 https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#7565) mufi válasza Asbee (#7563) üzenetére


mufi
senior tag

Én nem tudom miért ratyi a fókusz.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7566) Asbee válasza mufi (#7565) üzenetére


Asbee
veterán

Nem ezt kérdeztem... :U

(#7567) mufi válasza Asbee (#7566) üzenetére


mufi
senior tag

Akkor még egyszer leírom. Szar a szoftver, mert szarul fókuszál. P9-nek is jobb a fókusza (igen, kipróbáltam, mert van egy a közelben).

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7568) laci1892 válasza mufi (#7567) üzenetére


laci1892
senior tag

Hát nem tudom hogy vagy vele.. De én 2 évig használtam p9-et. Momentán... Gyorsabbnak és szignifikánsan pontosabbnak érzem a fókuszt. Lehet a te készulekednél lesz a gond.

(#7569) mufi válasza laci1892 (#7568) üzenetére


mufi
senior tag

Lehet, mar en is gondoltam ra, csak ugye, hogy megyek majd reklamalni...mutatok par kepet hogy na itt es itt nem elesek...?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7570) spawn21


spawn21
veterán

Vissza találós..

iPhone 13p

(#7571) philoxenia válasza mufi (#7569) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogyan fókuszálsz? Mozdulatlan-e a készülék?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7572) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Nexus 5x-ről váltottam át P20 Pro-ra, olyan szilikon tokot keresek hozzá, ahol nem áll ki a kamera, hogy elkerüljem a sérülését.
A Nexuson Supcase tokot használtam, de P20 Pro-hoz való toknál írják, hogy nem védi a kamerát, mit tudnátok ajánlani?

(#7573) ADAM1337 válasza biega (#7572) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A spigen rugged armorja se védi, de elég merev azon a részen a pereme a toknak.
Ami speciel védi, olyat még nem láttam.

Én most fusion x tokot akarok rendelni, annak a széle jobb, illetve ott is talán a perem védi a kamerákat.

(#7574) Marc864 válasza biega (#7572) üzenetére


Marc864
tag

Westend legalsó szinten van egy tokos bolt ott vettem puha gumi tokot rá 4 ezerért és nemhogy nem áll ki, de még beljebb is van egy kb fél mm-el. Gombok jól nyomhatóak, nem kelt gagyi hatást, nem lett túl vastag a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#7575) #18001664 válasza mufi (#7562) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem videózás közben volt ilyen gondom...egész nagy tárgyakat nem vett észre! Linkelek mindjárt videót róla.

(#7576) #18001664


#18001664
törölt tag

(#7577) robekraptor


robekraptor
tag

Van valakinek ötletr arra, hogy miért fagy be folyamatosan a youtube kép? Csak ha bezárom az alakalmazást és újraindítom akkor indúl el ismét, és már nagyon idegesítő. Nincs még 9es frissitésem és 161-es ami fentvan most.

(#7578) Rotyi válasza biega (#7572) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Spigen SGP Ultra Hybrid Crystal Clear hátlap tokot használok ilyet.

A kamera tulajdonképpen nem áll ki, de mintha egy síkban lenne a hátlappal, ám van a tok hátuljának a sarkain 1-1 pici "láb", ami eltartja a kamerát a felülettől, ha mind a 4db felfekszik.

Van még Ringke Fusion X, azon a káva kijjebb van mint a kamera síkja itt

Felváltva használom őket, de többnyire a Spigen van fent.


(#7577) robekraptor Nekem ezt más telókon (Samsung A5, ZTE, BB Z10) is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#7579) Pistike1985 válasza biega (#7572) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Spigen Slim Armor tokot használok elég masszív, a kamerát is nagyon jól védi.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#7580) robekraptor válasza Rotyi (#7578) üzenetére


robekraptor
tag

Nagyon idegesítő :( tehát akkor az alkalmazás nem ér semmit...

Használt már valaki nano folyékony kijelzővédőt?

(#7581) philoxenia válasza #18001664 (#7576) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kijelölöd kézzel, hogy arra fókuszáljon?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7582) #18001664 válasza philoxenia (#7581) üzenetére


#18001664
törölt tag

Próbáltam úgy is, de hiába! Ez már régi videó, nem P20 Próm van azóta, de néha benézek a topikba.

(#7583) philoxenia válasza #18001664 (#7582) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nem volt ilyen problémám.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7584) vlesi69 válasza biega (#7572) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én ezt vettem, ebből nem lóg ki az optika. https://ecell.hu/szilikon-tok-huawei-p20-pro-tpu-borhatasu-felulettel-varrasmintaval-kek

(#7585) janosibaja válasza spawn21 (#7570) üzenetére


janosibaja
őstag

Hello again!

(#7586) janosibaja válasza vlesi69 (#7584) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem is ilyen van, csak csájniz forrásból, még olcsóbb.

Nem lóg ki az optika, érezhetően műanyag, viszont nem is csúszik a kézben.

(#7587) zalman90


zalman90
őstag

Üdv. Mi lehet az oka hogy nem működik a gyors töltés? Van hogy 5-10 perc után gondol egyet és megy, de jelenleg is töltöm és elég lassú..

A töltöm jó mert más készülékkel egyből ment.

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#7588) mufi válasza philoxenia (#7571) üzenetére


mufi
senior tag

Persze....az a baj hogy anno S6 is csinalt ilyen kepeket. Makronal is van hogy csinalok egy kepet aztan par masodpercre lefagy a kamera....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7589) Janaboy


Janaboy
veterán

Mágneses autós tartóbol mit használtok?
Nem tudom hogy a gyári megeri-e a felarat.

Janaboy

(#7590) philoxenia válasza mufi (#7588) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akarok kekec lenni, de Máté Bence ugyanolyan felszereléssel fotóz, mint sok ezren a világon...
Meg kell tanulni fényképezni. Rákerestem az S6 fókuszra... [link] :U

Utólagos fókuszt próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7591) mufi válasza philoxenia (#7590) üzenetére


mufi
senior tag

Én is megoldást szeretnék, hidd el. Nem próbáltam az utólagos fókuszt.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#7592) philoxenia válasza mufi (#7591) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden optika-érzékelő párosnak vannak korlátai. Objektíven megítélni egy másikhoz képest csak azonos körülmények között lehet. A régebbi képekkel ezért nem is igazán érdemes a mostaniakat összehasonlítani.
Természetesen lehet a te példányod hibás. Teszteld a készüléket! Rögzített állapotában nem mozgó tárgyak fotózásával kezdj, majd utána nehezítsd a dolgát!
Csinál olyat a telefon, hogy kevesebb fénynél a természetes hatás érdekében nem vakut használ, hanem kiírja, hogy "tartsa szilárdan a készüléket" ilyenkor több képből rakja össze a végső képet.
Mindenesetre jó lenne látni egy-két rosszul sikerült képet ahhoz, hogy megítéljük, hogy miért életlen. Teljes méretű módosítatlan kép kell, ide nem jó feltölteni. Mondjuk Google drive-ba feltöltöttet szoktam például én ide linkelni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7593) wdx válasza zalman90 (#7587) üzenetére


wdx
őstag

Ha túl melegnek érzi magát a telefon, akkor nem engedi a gyorstöltést, csak miután lehűlt. Lehet, hogy ez van nálad. Ez nem hiba, minden telefon ezt csinálja, sőt valamelyik nem is tölt ilyenkor.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#7594) koboldozat


koboldozat
senior tag

Üdv!

Telekomos P20 Pro-ra mikor várható Andorid 9?

Illetve kamera téren lesz valami frissités vagy update?

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#7595) knox83 válasza koboldozat (#7594) üzenetére


knox83
senior tag

Szia, állítólag februárra mindegyiknek frissülnie kellene. Én nem akartam várni feltettem kézzel otgn. Egyéb jövőbeni javításról szerintem senki nem tud semmit...vagy ha igen írja le😀

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#7596) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

A céges P20 Pro-m kamerájának lett valami baja, valószínű a szenorral történt valami, mivel egy lila pixel-felhő csoportosulás látszódik minden készített képen, elsőre nem feltűnő, de mindenesetre zavaró, mivel bőven a 2-éves garin belül vagyok, így hívtam (emag-os) háztól-házig gari futárt, bár nem nagyon sietik el a dolgot, mert még át se adtam nekik...

Kérdésem az lenne, hogy volt-e ilyen hibája másnak is? Illetve ezt fogják gariban javítani/cserélni? Van azzal tapasztalat, hogy - esetleg konkrétan emag-on keresztüli - gariztatás mennyi időt vesz igénybe?

www.adatfalodesign.hu

(#7597) robekraptor válasza adatfalo (#7596) üzenetére


robekraptor
tag

Meg lett karcolva hátúl a kamera üveg. Hirtelen azthittem, hogy a én karcoltam össze a kijelzőm 😅

(#7598) kocsij válasza koboldozat (#7594) üzenetére


kocsij
tag

Most beszéltem a Huawei ügyfél-szolgálatával és a következőt mondták:

A frissítéseket egy automatizált rendszer küldi ki a készülékekre az IMEI számuk alapján. A 9-es verzió kiküldése még folyamatban van, várhatóan februárig lezárul. Addig biztosan meg fogja kapni a frissítést.

Tiszta vicc ez a frissítési metódus náluk.

Galaxy S23 Ultra

(#7599) _CICAFIU_ válasza kocsij (#7598) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Hát nem kicsit. Xda-n írta valaki hogy neki az ügyfeles azt mondta hogy 2-3 hónap mire mindenki megkapja. És ez csak egy típus 1 frissítése.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#7600) andrys83 válasza adatfalo (#7596) üzenetére


andrys83
aktív tag

Más emagos p20 proval is voltak vannak gondok. Nem tudom van e összefüggés. Nekem volt emagos termek visszaküldés+csere. 1 honap durvan..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.