Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) badmad válasza merlin201 (#7450) üzenetére


badmad
senior tag

Megcsináltam mindent nem kompatibilis szoftver hibával kidob... :N

(#7452) poero


poero
aktív tag

Vodára is megjött a pite OTA-n

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#7453) Janaboy válasza poero (#7452) üzenetére


Janaboy
veterán

Eddig is volt mar vodasra is :)

Janaboy

(#7454) janosibaja válasza Janaboy (#7453) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem független, benne egy Telekom és egy Voda SIM, de sehol semmi...

(#7455) Janaboy válasza janosibaja (#7454) üzenetére


Janaboy
veterán

Mar beszeltuk, h nem igazán tűnik szolgáltató függőnek, inkabb olyan mintha a huawei rendszere bugos lenne :)

Janaboy

(#7456) v.ferenc válasza merlin201 (#7448) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Szia!
Sajnos, ezzel se működik!
Fizetőssel, megoldottam.

(#7457) janosibaja válasza Janaboy (#7455) üzenetére


janosibaja
őstag

Ja. Csak eddig úgy tapasztaltam, más telefonoknál, hogy a függetlenek kapták először.

Nekem nem bugnak tűnik, hanem logikátlannak ez a frissítési mechanizmus. Bár biztos más lenne a véleményem, ha már kaptam volna. ;]

(#7458) badmad válasza Janaboy (#7455) üzenetére


badmad
senior tag

Az a baj a fene nagy szoftverháborúban ami a telefont gyártó cégek között folyik a szinfalak mögött azért vannak problémák itt is ott is. :)

(#7459) Janaboy válasza janosibaja (#7457) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, es személy szerint ez most jobb, eddig ugye az volt h a szolgáltatónak tesztelni kell a saját vackai miatt a romokat ami ugye nagy keseseket okozott.
Ennel viszont pluszban tölti le a rendszer, mint egy kieget, gondolom Huawei feltétel, aztán tesztelni kell gyorsan.

Janaboy

(#7460) merlin201 válasza v.ferenc (#7456) üzenetére


merlin201
tag

Szia.
Melyeik fizetős verzióval oldottad meg? Ha akarod mehet PÜ. Köszi

(#7461) badmad válasza merlin201 (#7460) üzenetére


badmad
senior tag

Ez engem is érdekelne.... :)

(#7462) ADAM1337 válasza poero (#7452) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem még mindig nem dobja fel.
Magyar voda függő.

(#7463) Pompi válasza merlin201 (#7460) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gondolom a FunkyHuawei megoldásával.

Feel Good Inc.

(#7464) v.ferenc válasza merlin201 (#7460) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Szia!
FunkyHuawei 1 kredit, kB:5300Ft

(#7465) _Moriarty_ válasza janosibaja (#7454) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Azt hittem függetlenként csak én nem kaptam meg eddig, de akkor nem vagyok egyedül.
Fura, mert régebben tényleg a szolgáltatós telefonok kapták később.
Az aod még mindig 12h-s formátumú? Asszem az zavarna, ezért is vagyok ennyire türelmes :)

(#7466) ADAM1337 válasza v.ferenc (#7464) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És megérte, fizetni egy ingyenes dologért ?
Nem értem, a logikát benne.

(#7467) v.ferenc válasza ADAM1337 (#7466) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Nekem, meg. Egyébként,hol ingyenes?Kértem itt segitséget! Eddig, hol jártál?

(#7468) kemszi


kemszi
csendes tag

Sziasztok!

Találkoztak már DTMF hang problémával ennél a telefonnál?
Nem tudok választani a menüpontok közül az automata telefonos ügyfélszolgálatoknál. Elég idegesítő dolog

(#7469) Fecogame


Fecogame
veterán

Azt olvastam a címből, hogy "profitot csinál minden fotósból" :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7470) Tybor99


Tybor99
tag

Üdv akadt egy kis baj piten insta face messenger értesítés nem jön csak ha el van indítva háttérbe mindegyik engedélyezve van

(#7471) omgfx


omgfx
tag

Próbaként én is megcsináltam a fizetős Funky downgrade-et, mással a downgrade nem ment.
A korábban ajánlott és keresett downgrade megoldások sem a gyári HiSuite, sem a dload-os nem működtek.
Alapból a Funky-s sem ment, az eRecovey hibát írt a jó beállítások ellenére. Írtam nekik és az alábbit infót és másik módszert kaptam tőle a downgrade-re, ami már működött.

"Those having issues with EMUI 9 eRecovery not working after a factory reset.
.
.
.
To prevent this bug, make sure not to factory reset on EMUI 9. Factory resetting on EMUI 9 triggers a bug which can break eRecovery.
This bug may or may not exist in future EMUI 9 versions -- we don't know at present, but we recommend not factory resetting in the meantime."

Valószínű nekem és v.ferenc-nek, illetve akinek nem működött ezért nem ajánlja fel a HiSuite gyári módon a downgrad-et. Legalább is én tutira csináltam eRecoveryből factory reset-et a 9-es frissítés.

Miután megcsináltam, a Funky-s downgrade-et, visszaállítottam a DNS-eket, és csináltam újból egy wifi-s eRecovery-s stock 8.1 újratelepítést, az is ment.

Hátha valakinek hasznosak lesznek a fentiek.

(#7472) v.ferenc válasza omgfx (#7471) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Szia!
Ez pontosan igy van. Akkor ezek szerint, neked is megérte,mert nem volt más választás, sajnos.

(#7473) knox83


knox83
senior tag

Miért downgradeltek? Nem jött be a pie?

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#7474) v.ferenc válasza knox83 (#7473) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Nekem, nem.

(#7475) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Végül én is vissza mentem 8.1-re tegnap, a 157-es verzióra PC-n HiSuite-al. Nekem engedte, és működik egyszerűen: először letölti a szoftvert, majd másolja a telefonra, ezután a telefon újra indul és telepíti.

Én 2 ok miatt tértem vissza: szerintem a memória kezelés nagyon rossz, mindent bezárt, illetve a WiFi bekapcsolása lassú. Ez a 2 fő ok. Funky-val tettem fel a Pie-t, nem tudom ez mennyire befolyásolhatta. Viszont az üzemidő brutális volt, 9 óra kijelző idő mindig megvolt. De úgy érthető, ha mindent bezár egy kis idő után. Én emiatt várok a Pie-al egy frissítést, szerintem megéri várni, mert ha kijavítják ezt akkor jó lesz. A vezeték nélküli deskop mód meg elég gyenge, nagyon lassú és a videók lejátszása rossz azon. Képeket még okes nézni, de videót ne.

(#7476) ADAM1337 válasza v.ferenc (#7467) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Olvasom a topikot, de mindenkinek ingyenes a pie.
Csak várni kell, nem érzem hogy annyira sos lenne, a frissítés de biztos én vagyok túl elfogadó.
A 60fps 4d fókusz hiányzik csak.

(#7477) v.ferenc válasza ADAM1337 (#7476) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Pie-ről tértem vissza, Oreó-ra.

(#7478) Asbee válasza ADAM1337 (#7476) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor nem elég figyelmesen. :D Ő visszament 8.1 re. Más megoldás úgy tűnik jelenleg nincs.

(#7479) ADAM1337 válasza Asbee (#7478) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Így világos, de ahogy látom elvileg van downgrade opció a hisuite-val.
Ennyire zavaróan memória takarítós a pie ?

(#7480) Asbee válasza ADAM1337 (#7479) üzenetére


Asbee
veterán

Nincs mindenkinek. Én elégedett vagyok a pie-al.

(#7481) merlin201 válasza v.ferenc (#7477) üzenetére


merlin201
tag

Szia,
Nekem az a fura hogy én is dload módszerrel raktam fel a service firmwaret és mégis van downgrade opció. Pedig a dload csinál factory reset-et a telefonon.

(#7482) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Egyenlőre nekem is jobban tetszik a pite. Semmi zavarót nem tapasztaltam.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#7483) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a P20 Pro-m, amit be is üzemeltem. Érkezett rá egyből egy frissítés, viszont a verziószám alig különbözött a gyárihoz képest, és továbbra is EMUI 8.1-em van. Miért nem találja a 9.0-t? Gyári független!

(#7484) sirály69 válasza cadgers (#7483) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos, nincs válasz...
Mert csak...
Olvass vissza egy kicsit!

Szerver Hosting Debrecenben

(#7485) racerx


racerx
őstag

Nálam is eddig nem talált semmi frissítést a telefon, de 4 napja ausztriában vagyok, az itteni hálózaton, és megjött este rá...Hogy van e összefügés azt nem tudom..

(#7486) Pompi válasza racerx (#7485) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gyanús. Nekem is volt egyszer ilyen, hogy pont határátlépés után jött meg egy update.
Több érdekes dolog is van ezzel a rendszerrel :DDD de az szinte biztos, hogy mindegy, hogy független-e vagy sem, mástól függ az egész (az adott szolgáltatótól úgy néz ki).

Feel Good Inc.

(#7487) firemanus82 válasza cadgers (#7483) üzenetére


firemanus82
senior tag

Nálunk 2 független készülék van, mindkettőben voda illetve egy Telekom kártya van és semmi pite. Lehet hogy gyártási szám alapján osztják a pitet? Senki sem tudja. 3gyszer majdcsak lesz. Majd februárban már elkezdek aggódni ezen...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#7488) janosibaja válasza racerx (#7485) üzenetére


janosibaja
őstag

Merre vagy? Bécsben? Átmegyünk az asszonnyal egy kávéra, olyan kávéházba, ahol van wifi. :W

(#7489) v.ferenc válasza merlin201 (#7481) üzenetére


v.ferenc
kezdő

Szia!
Most már nekem is van.

(#7490) ffodi válasza sirokipatrik (#7475) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem eddig többségében jó tapasztalataim vannak a pitével.

Memóriakezelés: Ha a háttérben futó alkalmazások menüt előhozod, akkor ott az adott alkalmazást lefelé húzva zárolni tudod azt, így bent marad a memóriában (ha kézzel törlöd a memóriát, akkor is).

Wifi: Elsőre nem vettem észre semmi különbséget a korábbihoz képest. Most hogy írtad, ránéztem, egy kicsit mintha tényleg lassabb lenne, de ez erősen az elhanyagolható kategória (nekem....meg amúgy is, miért zavaró ez?!).

Akksi: Javult valamelyest az akkuidő, jelenleg épp 3 napos üzemidőnél járok, 5+ óra kijelzőidővel, és még van 11%.

Helyhozzáférés: Már az elején fura volt, hogy egyes app-ok indításakor fel-fel villan a GPS ikon az értesítési sávban....kiderült, hogy az Andriod 9-ben, már nincsenek a klasszikus opciók, mint "Akku kímélése", "Nagy pontosság", stb, hanem vagy "ki", vagy "be". Ha bekapcsolod, akkor a GPS mindig aktív, és erre lehet pluszban aktiválni a Wifi+mobilnet opciót, ami javíthat a pontosságon. Ez tehát pont fordítva működik (melyik primitív találta ezt ki?!), mint korábban, ezért aztán ez a kapcsoló fixen "off" állásban van nálam, ha nem kell a GPS (és így persze az időjárás sem frissül megfelelően, stb, ,). :W

Egyel korábbi app-ba visszalépés (gyorsan): Az ujjlenyomatolvasós navigációt használom, ahol ha elhúzod valamelyik irányból az ujjad, akkor bejönnek a memóriában lévő app-ok. Ha elhúzod még egyszer, akkor bejön az eggyel korábbi app, végre!. Nem is értem ez miért maradt ki anno a 8.1-ből...

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#7491) racerx válasza janosibaja (#7488) üzenetére


racerx
őstag

Annál messzebb. Villach környéke.

(#7492) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Megtaláltam a tökéletes megoldást. Mindig váltogatom a gesztusvezérlést és a képernyő alatti gombos vezérlést, de valahogy sosem az igazi. Ha a gesztus van beállítva, mindig a gombot nyomkodom... Ha meg a gomb, akkor a képernyő széléröl próbálok húzni a "vissza" funkció eléréséért.

Ha másnak is van ilyen gondja, találtam egy pöpec appot.
A telefont beállítod a képernyő alatti gomb vezérlésesre, majd az appban beállítod úgy, hogy neked kényelmes legyen. Meg merem kockáztatni, hogy ez jobb gesztusvezérlés, mint a beépített gyári.. :Y

Illetve ami nagyon idegesít a gyáriban, az a rezgés és az időtartam a felhúzás és ottártásnál a multitask eléréséhez. Szerencsére az alkalmazásban mind a kettő állítható/kikapcsolható.

Nem fizetett hírdetés. LOL. Csak nagyon feldobott, hogy végre megoldást találtam erre. :DD

Más: Tegnap frissült a 9es Dark EMUI. Tartalmaz egy új betűtípust, és hibajavításokat :D Aki megvette, ezzel támogatva a munkámat, az Play-ről töltheti, aki nem az pedig innen! :R

(#7493) badmad válasza Sumptuous (#7492) üzenetére


badmad
senior tag

Csak halkan mondom a xiaomi one androidban gyárilag ez a vezérlés van amit most Te találtál.Sajnálom hogy a nagyobb gyártók nem (samsung,huawei,htc stb)csinálnak olyat ,hogy szűz android rendszert nyomatnak.Aztán mindenki egy launcherel úgy szabja személyre ahogy akarja....szerintem még többet lehetne kihozni ezekből a telókból ha így lenne.Ez nem azt jelenti ,hogy ne szeretném a huaweit ...mert igen jó kis vas ez a p20 pro :)

(#7494) Ernesst válasza Sumptuous (#7492) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Nagyon köszönjük a frissített témát, igazán jó lett! :)
És a navigációs tippet is köszi. Korábban, 8.1-en már próbáltam ezt az appot, akkor valahogy nem fogott meg. Most, hogy eléggé ráállt már a kezem a Pie gesztus vezérlésére, az app által adott plussz funkciókkal nagyon tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#7495) Sumptuous válasza badmad (#7493) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Én bevallom nekem a vanilla android skin egyáltalán nem tetszik, emiatt nem vettem meg annó a pixelt. Viszont az EMUI nagyon bejön..(Na nem az alap EMUI kinézet, hanem a témával személyreszabott.. )

De azzal egyetértek, hogy van alap android megoldás PL.: az AOD-ra is. Miért kellett azt kukázni, és belerakni egy olyat, ami minden szempontból visszalépés!? Még a Play-en is kiforrottabb megoldások vannak, csak mivel nincs rendszerszinten beépítve, azok nagyon merítik az akkut. Egy ekkora mamut, mint a huawei hogyhogy nem tudja ezt megoldani? Szerintem nem is érdekli őket. :(

(#7496) badmad válasza Sumptuous (#7495) üzenetére


badmad
senior tag

Hát igen Én sem hiszem ,hogy nem tudnák megoldani.A kinézet meg mindenkinek egyéni dolog...vagy tetszik vagy nem mindenki döntse el.Ha öszinte akarok lenni nekem leginkább a MIU tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#7497) Dale Cooper


Dale Cooper
csendes tag

A frissítésre váróknak:
Ez a Huawei hivatalos válasza a kérdésre, hogy valakinek megjött, valakinek nem:

"Köszönjük szépen, hogy írt nekünk!

A frissítéseket egy automatizált rendszer küldi ki a készülékekre az IMEI számuk alapján.
A kiküldés még folyamatban van, január, legkésőbb februárig lezárul a folyamat.

Addig is szíves türelmét és megértését köszönjük!"

I never think of the future - it comes soon enough.

(#7498) kabalababa


kabalababa
tag

Nekem valahogy a Speedshop-os Spigen üvegfólia nem vált be.
Két oldalt a szélein nem tapad le.

(#7499) janosibaja válasza Dale Cooper (#7497) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi.

Január, február, itt a nyár. Eredetileg december eleje volt. Lehet, hogy ki kéne cserélni a floppy lemezt újabbra a Huawei frissítési rendszerében.

(#7500) joker1220 válasza janosibaja (#7499) üzenetére


joker1220
őstag

Én is megkérdeztem vagy 3 hete, ugyenezt a választ kaptam :) Automatizált rendszer küldi, nem látnak bele, nem tudják megsürgetni.

FB -n is ezt a választ írták az EMUI nevében hogy február végéig megkapják a P20 PRO -k, gondolom akkor mi is...

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.