Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) dhcodoki válasza dhcodoki (#6028) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Inkább elálltam ettől a vételtől. Nem merek kockáztatni. Csúsznak be sorra 190ezerre az árukeresőn az ajánlatok. Már csak olyat kell találnom, melyhez 2 év gyártói gari van. A black friday csak növeli az esélyeket.

( Bár ahogy elnézem, (nem csak telefonok esetén) megy az akció előtti felárazás rendesen. Komolyan mondom, büntetni kéne egyes üzleteket. :((( )

(#6052) Balázs1986 válasza Tybor99 (#6050) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez a hiba jóideje, kb nyár vége óta megvan, nem is értem a Huawei-t.
Ha jól rémlik, már a 152-esben is megvolt, nálam a 157-esben is, ill. az érkező 161-esben is meglesz. Kb csak a Google biztonsági frissítéseket küldik ki, kamera téren semmi változás jóideje. Lehet befürdünk ezzel a "világlegjobbkamerásmobilja" dologgal, pedig többen mertünk volna nagy összegben fogadni, hogy folyamatosan fejleszteni fogják :)

[ Szerkesztve ]

(#6053) atosan válasza Tybor99 (#6047) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Firmware finder sajna már nem múködik ennél a telónál. Vagyis ha jól értelmeztem 8.1 droidnál. Nekem nem sikerült egyiket sem felrakni.

Balázs1986 Xda-n írta egy pitével rendelkező júzer, hogy ott ismét van. Lehet az új főverzió frissítésre koncentrálnak azért nem javítják, csak a biztonsági frissítéseket tolják. Remélhetőleg jó az elmélet.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#6054) einhorn87


einhorn87
csendes tag

Igaz nekem a verzió ugyanugy 156Patch 3-on van, viszont nekem van 4D fokuszom. Vagy legabbis jelzi hogy van!Az hogy lehetséges hogy valakinek van és valakinek meg nincs?

[ Szerkesztve ]

(#6055) poero válasza einhorn87 (#6054) üzenetére


poero
aktív tag

A beállításokban mindenkinek ott van, csak egyszerüen nem működik.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#6056) Balázs1986 válasza atosan (#6053) üzenetére


Balázs1986
addikt

Lehet, csak fura és nem pozitív jövőkép, hogy a kameraképességekkel reklámozott flagship-ben már az első fél évben hónapokig hagynak egy kamera szoftverhibát. De hátha észhez térnek :)

[ Szerkesztve ]

(#6057) philoxenia válasza Balázs1986 (#6056) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az az igazság, hogy soha nem használtam, de most már idegesít, mert nem is tudom.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6058) Balázs1986 válasza philoxenia (#6057) üzenetére


Balázs1986
addikt

Én se nagyon, de aki használja annak nyilván hiányzik. Nem magán a funkción van a lényeg, hanem a hozzáálláson. Ha jól tudom, a Mate 10 Pro-nál voltak update patch-ek megjelenés után amik javítottak a minőségen, meg funkciókat adtak pluszba. Itt 1db "nagyobb" változtatásra emlékszem (slow motion tárgyfigyelés), azóta meg még hibajavítás se jött egy 3 hónapja jelen levő dologra, nem hogy extra, pedig ez az idei csúcsgép.
Ahhoz képest hogy meggyőződésünk volt hogy mennyi fejlesztés várható még ilyen hw képességek mellé, benne van a levegőben hogy ez erős leszarás lesz. Pedig ha választani lehetne, elcseréltem volna pár új érdemi funkciót pl egy GPU Turbora :D

[ Szerkesztve ]

(#6059) balazs0102 válasza Balázs1986 (#6058) üzenetére


balazs0102
senior tag

Kamera frissítést én is erősen várok. Gondolom nem csak nálam fordul elő ,hogy ha optikai zoom nélkül tehát elvileg a 40 megapixeles optikával lövök képet akkor 100%-ra belenagyítva kirecézi az éleket, vonalakat. De ha 3Xos optikai zoom-al ugyanúgy 10 megapixeles képet csinálok érdekes módon belenagyítva se recézi ki az éleket... pedig ugyanúgy 10 mpx- mindkettő..csak szoftverhiba lehet ..

(#6060) maaniac válasza balazs0102 (#6059) üzenetére


maaniac
aktív tag

Szerintem azt nevárd, legalábbis ettől a rendszertől. Nekem logikusnak tűnik, hogy a 8.1-re már nagy ívben tesznek és a 9-es droidot csiszolgatják.

Remélem ők is ezen a logikán vannak :DDD

(#6061) garrotter


garrotter
tag

Eddig ami huawei/honor készüléket vettem, arra nem igazán érkezett frissítés. Most ezt vettem, úgyhogy ne nagyon reménykedjetek ;]

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#6062) atosan válasza garrotter (#6061) üzenetére


atosan
addikt

Ez jó. Miért nem szóltál korábban? :DDD

Maine coon

(#6063) -Maci- válasza balazs0102 (#6059) üzenetére


-Maci-
őstag

"3Xos optikai zoom-al "

Hogyhogy? 2x-es van, nem? :F

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#6064) philoxenia válasza -Maci- (#6063) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Háromszoros a kamera, de 8mp-es. A másik az 40. Ebből csinálja a képet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6065) -Maci- válasza philoxenia (#6064) üzenetére


-Maci-
őstag

Nem értem :F

Pl a hangerő szabályozót használva 2x-esig optikailag nagyít, fölötte digitálisan. Nem? Ezekszerint nem, de eskü nem értem :F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#6066) janosibaja


janosibaja
őstag

Rosszul emlékszem, hogy valahol be lehet állítani Fotó módban, hogy automatikus exponáláskor fókuszált, vagy középre, vagy átlagolt értékkel dolgozzon a kamera?

Most szükségem lett volna rá, de nem találom. :F

(#6067) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Ennél a készüléknél működik Mo.-on az NFC technológia? (Azt olvastam, hogy a rendszer tudja, de pl. az iphone-ok esetében országon belül nem működnek.) Lehet vele fizetni is és a matricás rendszer is ok?? :F

(#6068) philoxenia válasza -Maci- (#6065) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Három kamera van hátul. Rábökve a szélén választhatsz simán zoomot 1x 3x 5x de csúszkával is zoomolhatsz.
Ebből a háromszoros a tele lencse, ami 8 megás, az ötszörösnél már több a mókolás. A képarányból veszed észre, hogy nem digitális a zoom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6069) philoxenia válasza dhcodoki (#6067) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6070) dhcodoki válasza philoxenia (#6069) üzenetére


dhcodoki
senior tag

:R

(#6071) nylontacsko válasza dhcodoki (#6067) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Rendszeresen használom.
Illetve csak ezt használom. Bankkártyát nem.
BB+OTP

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#6072) -Maci- válasza philoxenia (#6068) üzenetére


-Maci-
őstag

Nagyrészt értem már :DDD
Viszont ha eddig ilyet nem tudtam, akkor már biztosra megyek:
-Akkor PL a hangerő szabályozóval léptetve is 5x-ig otikailag zoomol? (csak mert a gombokkal sokkal több az átmenet, mint a videóban a böködéssel)? Eddig így használtam, de úgy tudtam, hogy 2x-ig opikai.
Vagy az átmeneteket (Pl 1.5X) digitálisan húzza és "csak" pont 3X-nál és 5X-nél áll át az optika? :F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#6073) tuki2200 válasza nylontacsko (#6071) üzenetére


tuki2200
senior tag

MKB-s Mastercardot nem szereti, nem lehet vele fizetni csak, ha csinalunk melle Simple kartyat es feltoltjuk... ez igy eleg láma.. K&H-s kartyaval megy siman..

(#6074) richies


richies
senior tag

161 es ma megjött

Rozsomak of Power

(#6075) Pistike1985 válasza -Maci- (#6072) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

3x - ig tudtommal optikai 3-5x - ig hibrid, afelett digitális a zoom p20-pro esetén.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#6076) Bferibörs válasza janosibaja (#6066) üzenetére


Bferibörs
addikt

Szerintem csak pro módban lehet.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#6077) janosibaja válasza Bferibörs (#6076) üzenetére


janosibaja
őstag

Ott sem találom... Azt szeretném, ha kép közepére mérne élességet, netán fényt is.

[ Szerkesztve ]

(#6078) Balázs1986 válasza Pistike1985 (#6075) üzenetére


Balázs1986
addikt

Magában a lencsében én úgy tudom nincs zoom, akkor viszont nem lehet optikai zoom sem a csúszka bármelyik állásán. Én úgy gondolom, ill. ha a zoom-nál nézem az élőképet akkor is azt látom, hogy:
-1-3x között 1x-ről digitális zoom
-3x: optikai "zoom" (valójában lencseváltás a telére, más lesz az élőkép rajzolata, fényereje is)
-3-5x: a telére digitális zoom
-5x: hybrid "zoom", szoftveresen számol a lencsék képeit használva
-5x-: megint digitális zoom
Aztán lehet nincs igazam, de nagyon meglepődnék ha bármelyik nagyítási pont optikai lenne 3x alatt.

balazs0102: Nekem is hasonló tapasztalatom van, anno meg is jegyeztem talán pont itt hogy nálam a 3x zoom-olt 10MPx jobb mint a natív 40MPx, de azt mondták rosszul látom, úgyhogy elhittem (de azért magamnak azóta is 10-en használom :D )

[ Szerkesztve ]

(#6079) -Maci- válasza Pistike1985 (#6075) üzenetére


-Maci-
őstag

Nos,
Először is köszönöm, hogy leereszkedtek a szintemre és segítetek! philoxenia, Pistike1985, Balázs1986 :R :R

Úgy veszem észre, hogy még a hozzáértők között sem teljesen egyértelmű a dolog.
Akkor most van valamiféle fizikai optikai zoom, vagy "csak" lencse váltással trükközik? Ha van fizikai, akkor milyen értékeknél? Ki biztos a dolgában?

Balázs1986
"de azért magamnak azóta is 10-en használom"
Fix 10MP-re állítottad, mindent úgy fényképezel? Gondolod érvényesül, hogy ugyanakkora terület mellett a felbontás 1/4-e lesz, így egy pxel "4X nagyobb"? Erre gondoltál?

janosibaja
Amint olvashattad is, nem vagyok egy nagy guru a témában. Viszont auto módban ahová bökök oda élesít (sárga célzó karika jelenik meg)és kattintja is a képet.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#6080) Bferibörs válasza janosibaja (#6077) üzenetére


Bferibörs
addikt

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#6081) Harcsai


Harcsai
senior tag

Van olyan sebesség teszt app, ami nem a kimenő net sebességét méri, hanem a telefon és a router közti kapcsolatét?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#6082) Sumptuous válasza janosibaja (#6077) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ha középre nyomsz, és ott tartod az ujjad, akkor rögzíti a fókuszt, majd ha elhúzod az ujjad valahová, akkor a fénymérés helyét is meg tudod adni.. Pro módban pedig itt éred el a spot fénymérést:

(#6081) Harcsai: iperf-et megpróbálhatod :) Ez inkább egy metódus, mintsem egy app, de pont arra való, amire szükséged van. Számítógépet gigabiten rakötöd a routerre, csinálsz rajta egy iperf szervert, majd telefonra valamelyik iperf appot letöltöd, beállítod, és megadja a wifi sebességét. Ez nyilván sokmindentől függ.. technológia, távolság, telefon wifije, router wifije, szomszéd wifije... :))

[ Szerkesztve ]

(#6083) philoxenia válasza -Maci- (#6079) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A csúszkát húzgálni csak akkor érdemes, ha azonnal feltöltöd/közzéteszed, másképp utómunkát érdemesebb csinálni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6084) Balázs1986 válasza -Maci- (#6079) üzenetére


Balázs1986
addikt

Az angollal hogy állsz? Ez a cikk elég jól leírja a kamerarendszer működését, beleértve a zoom-ot és a quad bayer-t is (a 10Mpx kérdésed), ha tudod akkor lesd meg :)
Azt elég biztosan merném mondani, hogy nem folyamatos a zoom, hanem szimplán átvált a teleobjektívre 3x-nél, az alatt és felett digitális van. Szerintem pont ezért van külön gyorsgomb is az ajánlott zoom pontokra (3x, 5x).

[ Szerkesztve ]

(#6085) Pistike1985 válasza Balázs1986 (#6084) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Akkor talán ezért van hogy csak 10mpx-es képeknél használható az optikainak mondott zoom. Jól értem?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#6086) Outblast


Outblast
tag

Meg probalom itt is hatha hamarabb kapok választ mint a sima P20 topikban :)

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen kulso DAC-ot tudnatok ajanlani a telefonhoz.
LG V10 Sabre DAC utan siralmas amit az atalakitoval lead a telefon... maga a hangzas es a basszus nem lenne rossz, de valami eszmeletlen halk...
Soundmagic E10 fules mellé kellene.

Jah es meg1 kerdes: Bluetooth fulessel jobb a helyzet mint ha atalakitoval hasznalok jack dugos fulest?
Csak hogy tudjam hogy inkab DAC-ot vegyek vagy BT fulest
Mondjuk nem szivesen valtanam le ezt a fulest mert nagyon szepen szol Poweramp progival.

Fejhallgató erősítő / DAC topikban a FIIO BT3-mat ajánlották eddig, van esetleg ezzel tapasztalata valakinek?

Előre is köszi.

(#6087) balazs0102 válasza Balázs1986 (#6084) üzenetére


balazs0102
senior tag

És amúgy kurva egyszerű letesztelni. Normál fotó módnál lefogja az ember a fő kamerát nincs kép. 3x -os zoomnál lefogja a telekamerát nincs kép. Tehát zoomnál lencsét vált. Mivel az cask 8 mp és 10 es készül ezért használja a 40 megapixeles fő szenzort is ezért érzékeli ha letakarod az optikai zoomnál a fő szenzort is. Ezért előbb figyelmeztet hogy ne takard le a lencsét később elveszi a képet..

[ Szerkesztve ]

(#6088) Sumptuous válasza balazs0102 (#6087) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Ez sajnos nem mindig van így, ugyanis a tele lencsének kisebb a fényértéke, és amikor rosszabb vényviszonyok között megnyomod a 3X gombot, akkor nem feltéltenül vált át azonnal a másik kamerára, kiértékeli(?) a képet, és csak ha érdemben javítható a minőség, akkor használja a tele lencsét. Egyéb esetben marad a fő szenzoron, digitális zoomal.

Ezt nem olvastam, én vettem észre, ki tudjátok ti is tapasztalni. Valamint a telében van OIS, amikor arra vált sokkal smooth-abb az élmény, ebből is látszik, mikor melyiket használja. :DD

(#6089) -Maci- válasza Sumptuous (#6088) üzenetére


-Maci-
őstag

Balats1986 alább linkelt cikkében határozottan az állitják, hogy mindkét fő lencsében van OIS

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#6090) Sumptuous válasza -Maci- (#6089) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Téves. Csak a telében van. :) Vagyis tulajdonképpen mind a 3-ban van, viszont csak a 3X-os optikában van engedélyezve.

(#6091) -Maci- válasza Sumptuous (#6088) üzenetére


-Maci-
őstag

Téves

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#6092) -Maci- válasza Sumptuous (#6090) üzenetére


-Maci-
őstag

"The 40 MP and 8 MP cameras work together to get a 3x optical zoom. The 20 MP monochrome camera brings more details and extra sharpness."

Ez áll a cikkben, amit küldtél.
Nem győztél meg. :N

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#6093) Sumptuous válasza -Maci- (#6092) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Olvass figyelmesebben! :)) :C

Szerk.: Egyébként nem kell hozzá cikk.. Megnyitod a kamerát, megfordítod a telefont, hogy lásd a lencséket, finoman mozgatod a telefont és latni fogod ahogy a felső lencse (tele) ellent mozog, míg az alatta lévő, (fő szenzor) meg sem moccan. Részemről ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6094) janosibaja válasza Sumptuous (#6082) üzenetére


janosibaja
őstag

Nagyon köszönöm! Soha nem jöttem volna rá erre az ujjal elhúzós fénymérési technikára! Ezer köszönet! :R

(#6095) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Akcióz a Huawei! 50 gigás cloud az első hónapban 3ft,utána 300!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6096) simonjoe


simonjoe
senior tag

....frissítés még senkinek??? :F

Joe

(#6097) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok.

Le akarom cserélni Huawei P10 Plus mobilomat, amit kinéztem Huawei P20 Pro vagy Mate 20. a pro változata már elérhetetlen számomra!
Fotózás a lényeg, de minden más is fontos!

Ennek eldöntésben kérném a segítségeteket.
Köszönöm előre is.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#6098) spawn21 válasza simonjoe (#6096) üzenetére


spawn21
veterán

Nincs, el is adom ....

:U

iPhone 13p

(#6099) simonjoe válasza spawn21 (#6098) üzenetére


simonjoe
senior tag

..akkor én is! :DD

Joe

(#6100) TODI1111 válasza spawn21 (#6098) üzenetére


TODI1111
addikt

:D Azt csiripelik a madarak, hogy nem a frissítés miatt hanem mert érkezik a helyére egy HTC U12+

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.