Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) st3v3np3t3r válasza Balázs1986 (#11900) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nincs automatikus váltás

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11902) Rotyi válasza st3v3np3t3r (#11898) üzenetére


Rotyi
aktív tag

:C

Ami majdnem az, az nem az!

(#11903) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Feloldották a szankciókat a huawei ellen! link

Huawei P30

(#11904) st3v3np3t3r válasza _CICAFIU_ (#11903) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

már tudjuk :DDD #11898

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11905) gulyasa válasza st3v3np3t3r (#11898) üzenetére


gulyasa
őstag

És akkor 1 perces néma csenddel emlékezzünk meg azokról a pesszimista (volt) fórum társainkról, akik emiatt a műbalhé miatt váltak meg a Huawei telefonjuktól... áron alul... és vettek helyette valami "mást" (=x@rt), ami a közelébe sem ér...
:C

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11906) _CICAFIU_ válasza st3v3np3t3r (#11904) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Bocs:) :D

Huawei P30

(#11907) Rotyi válasza gulyasa (#11905) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Én inkább röhögök rajtuk. :DDD
Hangosan.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#11908) laci1892 válasza gulyasa (#11905) üzenetére


laci1892
senior tag

Vettem más sz@rt, szerencsére rá jöttem nem minden a kamera 😚😊😊 ( . . . ). Reméljük az új operációs rendszer behozza az elmaradást más operációs rendszerekkel szemben.

Ha már a jelenlegi emui nem képes rá. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#11909) st3v3np3t3r válasza gulyasa (#11905) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ámen :C :R ;] :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11910) gulyasa válasza laci1892 (#11908) üzenetére


gulyasa
őstag

Ezt nem tudom, mire értetted? Mi az, ami neked hiányzott/hiányzik belőle?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11911) Sungoo válasza gulyasa (#11905) üzenetére


Sungoo
addikt

Én szeretek veszélyesen élni, a válság alatt vettem. :DDD

(#11912) gulyasa válasza Sungoo (#11911) üzenetére


gulyasa
őstag

Én nagyjából pont két héttel előtte. Egészen pontosan május 2-án vettem át a futártól.
(Ha nem lenne ünnep a május 1., már akkor megérkezett volna.)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11913) Arolotifar válasza laci1892 (#11908) üzenetére


Arolotifar
őstag

Mármint a te elvárásaidnak nem felel meg :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#11914) laci1892 válasza gulyasa (#11910) üzenetére


laci1892
senior tag

A félreértések elkerülése végett, előjáróban annyit hogy a p20 pro egy b*tt jó telefon !!!
Olyan kamerával ami még ma is rengeteg telefont a földbe tipor ( az enyémet is többek között ), főleg este.

Viszont .. az van hogy mint korábban is említettem, az hogy mi számít jó vagy rossz telefonnak az csak az egyéni preferenciák határozzák meg!

Ebből kiindulva sajnos van pár apró hiányosság, ami csak akkor tűnt fel számomra amikor telefont váltottam és rá jöttem hogy " jé ilyen is létezik várj... " .
Nem érzem azt így utólag, hogy teljes mértékben a kezem alá dolgozna a Huawei. De ez nem biztos hogy a telefon hibája, csupán az én egyéni igényeim mások mint amire a telefon képes. Ettől nem lesz rosszabb, csak számomra már kevés az amit a szoftver képes nyújtani Nekem.
És ez valóban akkor tűnt fel , amikor váltottam telefont. Valószínűleg előtte nem hiányoltam volna, mivel nem is tudtam róla.

De pár dolog a teljesség igénye nélkül :

- Ha idegen számot hívok, automatikusan fel ajánlja hogy mentsem el. ( Nagyon bagatel, de jó).

- Ha elutasítók egy hívást, mert épp vezetek. A telefon automatikusan felhívja a figyelmem 1 óra múlva ( paraméterezhető) hogy hívjam vissza az adott kontaktot vagy számot, mert keresett és elutasítottam.

- A kép a képben funkció nekem elég butának tűnt az emui alatt. Egyáltalán nem rossz sőt... Csak akkor tűnt fel a tény hogy buta amikor telefont váltottam. ( A képen látszik mire gondoltam, miért tartom jobbnak a One UI több ablakos módját )

- A Samsung health applikációja valahogy sokkal okosabb. Nekem a Huawei-en egy futás alkalmával mindig meg kellett nyitni, majd elindítani a futást. Majd futás után leállítani a tevékenységet.

( Most nem tudom..., Hogy az én telefonommal volt-e baj vagy az applikációval de a S. Health mindenféle manuális állítgatás nélkül felismeri mikor futok vagy sétálok, nem kell megnyitni hozzá külön az alkalmazást. Sőt... Ha bevan kapcsolva a GPS, mindenfajta nyomkodás nélkül futás után mutatja az átlag tempót, és egyéb adatokat térképpel ellátva. Zseniális! ( Szintén bagatel, de rengeteget futok így nekem ez hasznos )

- Nem titok hogy note-ra váltottam. Így az S-pen funkciók is nagyon sokat segít a napi produktívitásban. Itt rengeteg dolgot fel lehetne sorolni, de a YouTube-on bárki rá tud keresni az s-penre. Amikor használod akkor tűnik csak fel hogy fasza.

- a másik az asztali funkció.
Na ez egy érdekes dolog.
A Huawei-ben erősebb a hardver.
Annó rendeltem gyári adaptert nem kevés forintért hogy, a telefont hordozható pc-ként tudjam használni. Egy 2k-s monitorhoz kötöttem hozzá. Semmi extra. Pár excel feladat, videó nézés, esetleg szövegszerkesztés meg netezés. Ennyi. Nem voltak nagy igényeim.
Ennek ellenére a Samsung gyengébb hardverével sokkal, de sokkal gördülékenyebben működik amikor hordozható gépként házánálom ( adapterrel monitorra kötve ugyanúgy mint a Huaweit)

Bár... Itt van negatívum is. A Huawei desktop módja Viszont gyengébb szemüek számára jobb választás. Samsungon b*tt apró mindenea képernyőn, ugyanolyan felbontás mellett.

- illetve még egy apróság :

Note-on be tudom állítani, hogy lokáció alapján megjegyezze hol van a munkahelyem és az otthonom. Így ezt kihasználva, képes rá a telefon automatikusan mindenfajta basztatás nélkül hogy a munkahelyen bekapcsllja a nezavarj üzemmódot. Mikor haza érek akkor pedig ki.
Nagyon jó!! :C :Y

Többek között ezt hiányolom. Vagyis hiányoltam.

(#11915) laci1892 válasza Arolotifar (#11913) üzenetére


laci1892
senior tag

Így van. Nem a telefon rossz, csak... Valahogy hiányoznak bizonyos funkciók nekem.

(#11916) gulyasa válasza laci1892 (#11914) üzenetére


gulyasa
őstag

Én úgy látom, ezek jórészt mind olyan funkciók, amelyeket jórészt meg lehet oldani valamilyen Play-ről letöltött app-al.
Ugyanúgy biztosan hiányoznak "gyárilag" olyan funkciók a Samukon is, amelyeket szintén meg lehet oldani Play-ről...
De az is lehet, hogy tévedek...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11917) calvin76


calvin76
tag

[link]

Na most akkor az egésznek (a mi szempontunkból) annyi "értelme" volt, hogy beestek a Huawei telefonok árai...

[ Szerkesztve ]

(#11918) st3v3np3t3r válasza calvin76 (#11917) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én nem vettem észre hogy csökkentek :DDD az akciós ár és csökkentett forgalmi ár nem ugyan az :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11919) laci1892 válasza gulyasa (#11916) üzenetére


laci1892
senior tag

Persze csak, így nem kell mókolnom külön applikációkkal. Beállítani őket. Így az aksit, a teljesítményt is jobban kíméli tapasztalataim szerint.

Mert például az aod is mérföldekkel le van maradva a Samsungtól. Van erre is külön app, csak felzabalálta az akku egy jó részét a p20 pro-mnak.

De a világ nem fekete és fehér. A Huawei jó telefon, csak vannak dolgok amikről már nem mondanék le szoftveres fronton szívesen.
Cserébe a p20 pro-nak egyértelműen jobb ( hisz eleve nagyobb) az akkumulátora. A kamerája.

Oh és a fent említett több ablakos mód képe :

Az osztott képernyő mellett, egyidejűleg van lehetőség kép a képben funkcióra ami az elmúlt 2,5 hét alatt meglepően sokszor jött jól.

[ Szerkesztve ]

(#11920) tesz-vesz123 válasza Rotyi (#11907) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Inkább vettek valami "csodálatos" Xiaomit szar üzemidővel és kamerával. ;]

(#11921) tesz-vesz123 válasza laci1892 (#11914) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Kíváncsi vagyok, fél év múlva is imádni fogod-e a Samsungod, amikor 3-4 óra kijelzőidő után enni kér. Csak várd meg az új rendszerfrissítést. :D

(#11922) laci1892 válasza tesz-vesz123 (#11921) üzenetére


laci1892
senior tag

Utolsó frissítés van rajta :) ( pie alapokon). Mivel Note 8 a szóban forgó készülék. Így a 3300-es aksiból nem hozok ki annyi sot-ot mint a Huawei-el tény, nagyjából 4-5 óra között van a max. Ezt írtam is ... hogy sajnos ez hátrány a p20 pro-hoz képest valóban. Elvitathatatlan.
Ebben egyértelműen jobb a Huawei :/

Viszont az is tény, hogy a note 10-re az elsők között fogok cserélni amennyiben funkcionalitásban továbbra is hozza ezt a szintet a Samsung. Mert hogy jóval el van maradva az emui a One UI -hez képest. ( Legalábbis az igényeimet figyelembe véve mindenképpen ).

Ja és fan fact: kapcsolható szoftveresen a gyorstöltés, kímélve az aksit. Nem kell más töltőfejekkel szórakozni. ☺️

Persze a fenti funkciókat lehet pótolni third party appokkal. Ez igaz, ahogy írtam is előbb.

De kíváncsian várom a beszámolókat a 6-7 órás sot mennyivel fog redukálódni a Huawei-en ha egy értelmes funkcionalitásban eredményesebb aod kerül a készülékre a play-ről.

Összességében egyébként nem rossz a p20 pro mondom... , Csak megszerettem a Samsung kényelmi szolgáltatásait.

Kamerában, akku időben egyértelműen jobb.

Illetve ez szubjektív a dolog de... kisebb kezű emberek számára a Huawei minden kétséget hátrahagyva ergonomikusabb. Elég nagy kezem van így engem nem zavar, de a note b*m nagy telefon.

(#11923) kutyek válasza tesz-vesz123 (#11921) üzenetére


kutyek
senior tag

Majd' három és fél éve használom az S7 Edge-et, közte két főverzió frissítés volt, az akkuidő nem csökkent. FR soha nem volt... Go figure

(#11924) NGA válasza tesz-vesz123 (#11920) üzenetére


NGA
addikt

Fiamnak redmi 5 plus van, és remek az üzemidő. A kamera meg pont megfelel neki

[ Szerkesztve ]

(#11925) Sungoo


Sungoo
addikt

A FB Huawei közösség oldalán látok gyönyörű 3D-s képeket? Azt hogy kell készíteni? Próbálkoztam 3D panorámával, de az a galériában sima képként jelenik meg.

(#11926) knox83


knox83
senior tag

A narancs haju bxzi hatalmas öngólt lőtt. Egyben nevetségessé is tette magát és az usat is. Na de ennyit a politikáról, továbbra is lehet huawei telefonban gondolkodni:) mondjuk engem a szankció se nagyon tántorított volna el.
Más, kíváncsi leszek a 9.1-el megkapjuk e a 30x zoomot. Mate 20 pro is csak 10et tudott de a frissítéssel 30x lett.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#11927) st3v3np3t3r válasza Sungoo (#11925) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha ráklikkelsz a 3D ikonra,akkor jeleníti meg 3D-ben

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11928) zsoltip válasza laci1892 (#11922) üzenetére


zsoltip
őstag

Határozottan egyet tudok erteni és egyet is értek az itt és korábbi hsz-okban megfogalmazott gondolataiddal.
A Samu jó szoftveres oldalról. Nagyon is.
Tapasztalatom szerint az LG, Xiaomi, Nokia, HTC, Lenovo és sajnos Huawei készülékek sem nyújtják azt a szintet.
Egyértelműen user friendly és baromira a user keze alá dolgozik. Akár geek, akár noob a szóban forgó egyén.

Személy szerint amit nagyon hiányolok még és viszont reménykedem az EMUI 9.1-ben, hátha hoz változást:
- 3rd party appok AOD-n
- telefon kijelzőt TV-re tükrözve kapcsoljon ki a kijelző (Samu megoldása egy kis felirat, ami változtatja ilyenkor a helyét). Ez, révén sokat használom, hiányzik erősen.
- lokáció alapú WiFi ki/be, amit elvileg tudna WiFi+, de nem működik
- dupla koppos ébresztés

Ami nem szoftveres, hát a kijelző... Napfényben :/ ... SuperAMOled... Az igen király ebben.

Az, hogy elismerjük, hogy nem mindenben über atom király ez a telefon, az egyáltalán nem gond. Ez az egyéni vélemény.
Ami mindenkinek van, de néhány fan részről fájó és sértő, sőt gyerekes válasz/ellen reakciót vált ki.

(#11929) gulyasa válasza zsoltip (#11928) üzenetére


gulyasa
őstag

"- telefon kijelzőt TV-re tükrözve kapcsoljon ki a kijelző (Samu megoldása egy kis felirat, ami változtatja ilyenkor a helyét). Ez, révén sokat használom, hiányzik erősen."

Én egy Type-C - HDMI átalakító kábelt használok (a tévém nem WiFi-s, ezért ez a megoldás nálam).
Szóval a lényeg, hogy desktop módban (amikor a telefon a "touchpad") a P20 Pro is kikapcsolja a saját kijelzőjét - automatikusan, a beállított időlimitet elérve, ha nem nyúlsz azalatt a kijelzőhöz. Ugyanúgy, mint általában, ahogy a kijelző "alvó mód" be van állítva.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11930) st3v3np3t3r válasza zsoltip (#11928) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

telefon kijelzőt TV-re tükrözve kapcsoljon ki a kijelző (Samu megoldása egy kis felirat, ami változtatja ilyenkor a helyét). Ez, révén sokat használom, hiányzik erősen.
Tudja az EMUI9 is,sőt az EMUI8 is tudta ... felső gombsorba be lehet állítani "Vezeték nélküli kivetítés" gombbal... vagy Beállítások-Készülék kapcsolatok-Egyszerű kivetítés(itt állítható, hogy Asztal módban vagy Telefon módban csatlakozzon. Az utóbbinál a készülék kijelzőjét vetíti ki)

az nem jó ha kikapcsol a kijelző, mert akkor hogyan navigálsz a kivetített kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11931) laci1892 válasza zsoltip (#11928) üzenetére


laci1892
senior tag

Ha úgy tűnt fikáztam, akkor elnézést. Egyáltalán nem erre irányult a dolog.

Véleményem szerint a huwei fronton is van egy rakás dolog(!) amit a samsung tanulhatna. Csak mindenki egyéni preferenciák alapján választ készüléket. Nekem a Samsung adta lehetőségek fontossá váltak.

Ugyanakkor tény még egyszer hogy a p20 pro agyonveri a legtöbb samsungot képminőségben. Az esti képek zseniálisak voltak. Nagyon durva képeket lehet vele lőni kézből vele. Illetve akármit csináltam a huawei-el, ha reggel 6-kor levettem töltőről a telefont... tudtam hogy este 11-ig nem kell konnektort keresnem.

Na meg az ujjlenyomat-olvasó is durva huawei fronton. 1 év alatt hibázott max 20x összesen talán a p20 prom.

A samsungom is ugyanennyiszer, csak azt 2 hét alatt produkálta. Nem mindegy :D

De hát... valamit valamiért.

(#11932) zsoltip válasza gulyasa (#11929) üzenetére


zsoltip
őstag

+ (#11930) st3v3np3t3r részére is
Telefon kijelző tükrözése.

Pl: Film stream. Elindítom telón. Klónozom a kijelzőt. Telón és TV-n is megy. Samu ezt elegánsan oldja meg. Huawei nem foglalkozik vele. Ez rossz. Ennyi.

Navigálni ilyenkor nem szeretnék.a kijelzőn. Csak élvezni a tartalmat.
Igen. ppt előadás közben jó lehet. Film és zene stream esetén nem.

[ Szerkesztve ]

(#11933) st3v3np3t3r válasza zsoltip (#11932) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ja vagy úgy... erre valóban nem is gondoltam(látszik mennyit használom ezt a funkciót :DDD )... ez mondjuk valóban jó lenne,ha lenne ilyen funkció...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#11934) Bferibörs válasza tesz-vesz123 (#11887) üzenetére


Bferibörs
addikt

Gondolom azóta már kaptál frissítést.
Telenor,független kb. 2-3 hete jött.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#11935) Arolotifar válasza laci1892 (#11931) üzenetére


Arolotifar
őstag

Én nem vettem fikázásnak :) Ahogy írtad is, mindenkinek más elvárásai vannak a telefonjával kapcsolatban :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#11936) Sungoo válasza st3v3np3t3r (#11927) üzenetére


Sungoo
addikt

Basszus, csak a szemem veri ki... Köszi.

(#11937) tesz-vesz123 válasza kutyek (#11923) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Nekem is S7 Edge van, 2 éves, alig képes 4 óra SoT-ot összehozni, készenlétben merül vagy 3-4%-ot óránként. Ezért mondtam, hogy borzasztóak. Az S6-tal is ugyanígy jártam, azt 3-4x kellett töltenem egy nap.

(#11938) Sungoo válasza tesz-vesz123 (#11937) üzenetére


Sungoo
addikt

S9 dettó. Azért kukáztam.

(#11939) laci1892 válasza tesz-vesz123 (#11937) üzenetére


laci1892
senior tag

ez inkább aksi hibára vall, mint sem a márka hibájára. Összességében ez bármilyen készüléknél előfordulhat. P9-nél annak idején nekem is volt 2x. Aztán meguntam és cseréltem p20 pro-ra annak idején.

Bár tény hogy azért a p20- proba egy baszom nagy aksi van. egy 3000-es aksi nem fog tudni annyit mint egy 4000-es. De például nálam a note 8 most tud maximum ilyen 4,5 óra és 5 óra közötti sot-ot. A huawei tudta nekem a 6-ot. 6 felet. Szóval egyértelműen jobb, de nem tragikus. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11940) tesz-vesz123 válasza Bferibörs (#11934) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Azóta sem kaptam. 😂

(#11941) tesz-vesz123 válasza laci1892 (#11939) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Elég csak végigolvasgatnod bármelyik Samsung fórumot, mindenhol az a téma, hogy miért merül a telefonjuk, még az S10 fórumon is. Viszont annak örülök, hogy a tiéd szuper, remélem úgy is marad. :)

(#11942) sirokipatrik válasza tesz-vesz123 (#11941) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Nekem volt S10-em rövid ideig és nem, akkor nem panaszkodtak. Mindegyik el volt ájulva tőle. Pedig az akksi borzalmas volt, az ujjlenyomat olvasó tetű lassú. Hozzá teszem frissitessel lehet javítottak rajta, addig nem volt meg, elég volt annyi. Ez a sima S10, a plusz változat hozza bőven a P20 Pro szintjét üzemidőben (nagyobb felbontású képernyővel 😉 ).
Amúgy ha be van kapcsolva az always on display, nem Wi-Fit használ az ember egész nap, és nem a fekete témát használja (ami gyakorlatilag nem számít), illetve a Bluetooth párosítva van hol autóba, hol fülhallgatóhoz, akkor ez is 4 órát bír képernyő időt nézve. És akkor még nem is fényképezett az ember, nem navigalt és nem játszott.
Otthon ülve, minden fogyasztót lekapcsolva, wifin 7+ órát tud hozni. De nem mindig van otthon az ember.

[ Szerkesztve ]

(#11943) Rotyi válasza sirokipatrik (#11942) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Amúgy ha be van kapcsolva az always on display...
Na ott a bibi. A Huawei AOD nekem a sok hűhó semmiért kb.

Ami majdnem az, az nem az!

(#11944) zsoltip válasza Rotyi (#11943) üzenetére


zsoltip
őstag

Mi a mi? Ezt fejtsd már ki pls. :DDD
Alig jó valamire. Amire jó, az sem testreszabható. Eldöntheted: Kell, nem kell. Ennyi.
Azért kifinomultabb, és user igényekre állítható kellene legyen, ha már droidon vagyunk. :U

(#11945) Rotyi válasza zsoltip (#11944) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Sok hűhó semmiért: eszi az akksit és számomra nem felel meg.
Szerintem egyről beszélünk.
Van egy Samu a5 cégesem, azon csodás az AOD, de ennyi az előnye, semmi más.

Ami majdnem az, az nem az!

(#11946) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Örülök, hogy kulturált mederben maradt a vita. :)
A feleségemnek Samuja is van, nekem nem tetszik a szoftver. Tabletben nekem is, ott sem vagyok elájulva tőle. Pedig az anno csúcshardver volt, de már akkor megölte a 16GB belső tár,. ami a frissítések miatt gyárilag fogyott el. Csodálatos máig a kijelzője, de böngészni nem volt tökéletes, fórumozni meg kínszenvedés volt rajta. A P7-el kb. elégedett voltam. A P9 ezen javított, a P20 Pro meg hozta azt a javulást kamerában, amit vártam. Nem számolgatom a tizedmásodperceket egy telefonon böngészés közben, játszani nem játszok gyakorlatilag, így a telefon ez irányú képességei tekintetében véleményem sincs.
Azt tudni kell, hogy azért max. fél egy év az élmezőny élettartama mint csúcs és nincs non plus ultra szerintem, valamiben mindig jobb a másik gyártó. Van aki pl. árban...
Ez a telefon, mint csúcs már nincs az élmezőnyben, de amire használom még évekig elég lesz nekem akár. Fényképezőgépet persze majd veszek, mert fényképezni azért alapvetően azzal kell... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11947) tesz-vesz123 válasza sirokipatrik (#11942) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Én egész nap mobilneten vagyok és 5-6 óra kijelzőt simán bír. :) Ennyit semelyik Exynos Samsung sem fog tudni soha. Ismerősömnek volt S9+, 4-5 órákat hozott neki aksi csere után is (hivatalos szerviz). Most P30 Proja van, 8-9 óra kijelzőidőkkel elvan. 😂 Brutál az a telefon... Egyébként a Snapdragonos Samsungok üzemideje nagyon jó, az Exynosos gyengébb sokkal teljesítményben is és üzemidőben is. Sajnos a Snapdragon fejlettebb SoC.

(#11948) maaniac válasza tesz-vesz123 (#11947) üzenetére


maaniac
aktív tag

De ez attól is függ, hogy milyen környéken mozogsz. Nem is csak a lefedettség, hanem az is sokszor közbejátszik hogy mi és mennyire blokkolja a hálózatot.

(#11949) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

EMUI 9.1 hónap van, tök izgi! :D

(#11950) gegekutas válasza tesz-vesz123 (#11949) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Ja... Izgi! De még 270-en vagyok🤨Pedig ota frissítéseim voltak,és mindig az elsők között kaptam meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.