Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Nagyon gyatra már az üzemidőm, akkut fogok cserélni. Aki csinált már ilyet, meg tudja mondani, hogy honnan vásárolt akkut és az bevált-e?

.

(#3702) Doner válasza 426os (#3701) üzenetére


Doner
aktív tag

Huawei szervíz
Bp Hegedűs Gyula u 15

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3703) 426os válasza Doner (#3702) üzenetére


426os
őstag

Köszi. Nekem csak akku kell, kicserélem magamnak. Előlapi szenzorokat is kell cserélnem (fény és távolság érzékelő nem működik), ahhoz már megvan az alkatrész, így célszerű lenne egyben letudni.

.

(#3704) flanki válasza 426os (#3703) üzenetére


flanki
aktív tag

(#3705) bb71 válasza flanki (#3704) üzenetére


bb71
őstag

Köszi, hasznos infó!!! :R

(#3706) w.miki


w.miki
veterán

Android Autot használ valaki?
KIA STONIC 1.2-t sehogy nem tudtunk párosítani egy Huawei P20 lite-al.
Autós topikban azt írták, YT videó alapján lehet, de azt nem, hogy hogyan, melyikkel?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3707) Jarod1 válasza w.miki (#3706) üzenetére


Jarod1
addikt

a teló bt-ja látható állapotban van?

(#3708) w.miki válasza Jarod1 (#3707) üzenetére


w.miki
veterán

Igen, a rádió, hívás megy.
De vezetékkel összekötve sem dobja fel az Android Auto-t

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3709) Santino


Santino
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata arról, hogy a József körúti szervízbe mennyi idő alatt cserélik ki az akkumulátort?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#3710) w.miki


w.miki
veterán

P20 lite apk-k közül melyiket kell telepíteni?
armeabi-v7a Android 8.0+ nodpi
vagy
arm64-v8a Android 8.0+ nodpi

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3711) bb71 válasza w.miki (#3710) üzenetére


bb71
őstag

Toltsd le mindkettot, az egyik nem is fog telepulni, a masik lesz a jo kizarasos alapon.

(#3712) bb71 válasza w.miki (#3708) üzenetére


bb71
őstag

Hanyas android verzio, mert ez attol is fugott a redmi 4X-emen... Az ujabb androidnal me telepiteni sem sikerult az AA-t, mert egy engedelyt nem tudtam hohy lehet aktivalni...

(#3713) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Egy ismerősöm szeretné a telefon FM rádióját hallgatni bluetooth fülhallgatón, de nem tudtuk megoldani.
Van esetleg erre valakinek bevált módszere ?
Köszi!

Józsi

(#3714) 426os válasza JozsBiker (#3713) üzenetére


426os
őstag

Online rádió. A fülhallgató kábele egyben az antenna is, anélkül nem fog menni.

.

(#3715) JozsBiker válasza 426os (#3714) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Az oké hogy az az antenna, be is van dugva. De azzal hogy bedugjuk meg is szűnik a bluetooth. ( Nincs elérhető net ahol használná, vagyishát csak mobilnet, azt pedig nem szeretné erre ellőni. )

(#3716) snowdog válasza JozsBiker (#3715) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor marad a kábeles fülhallgató.

(#3717) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok!

Azt hol lehet beállítani hogy a lezárt képernyőnek mennyi legyen az időkorlátja?

Értem ez alatt azt hogy a bekapcsoló gombal lezárom a képernyőt majd újra megnyomom de nem oldom fel. Ilyen 2 mp múlva újra elalszik. Ezt hol lehet megváltoztatni?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3718) Zsolesz1885


Zsolesz1885
tag

Sziasztok!

Én az aksival szenvedek.. Volt benne egy csere és azóta azt csinálja hogy feltöltöm 100-ra majd használat alatt normál tempóban merül de 60%-nál megáll és vagy 20-30 percig nem megy lejjebb. Aztán elkezd megint csökkeni és kb 30-35%-nál hirtelen leesik 15 %-ra majd visít hogy mindjárt lemerül. Valami ötlet mitől van ez?

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3719) Doner válasza Zsolesz1885 (#3718) üzenetére


Doner
aktív tag

Ahol cserélték az akksit ott mit mondanak erre?
(Persze abban az esetben valid a kérdés ha nem te cserélted)

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3720) _pda_ válasza Zsolesz1885 (#3718) üzenetére


_pda_
tag

A Nexus4-el ezt már végig játszottam.
Öreg xar gyári akku, vagy gagyi utángyártott.
Sajnos ez a vége egy 4-5 éves készüléknek.

(#3721) bb71 válasza Zsolesz1885 (#3718) üzenetére


bb71
őstag

Gagyi utangyartott tipikus jele. sajnos.

(#3722) Zsolesz1885 válasza Doner (#3719) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Nem én cseréltem, így vettem a telót egy használt mobilosnál, új kijelzővel és új akksival. Amit észrevettem még, hogy az Android frissítésnél mikor tettem rá a 9-et az újlenyomatolvasó környéke meg afelett tűzforró volt a teló. Most azt a tippet kaptam hogy kalibráljam az akksit ami egy kicsit időigényes de ezt még rászánom, ha nem segít akkor viszem vissza.

_pda_: Igen, nekem is ez a sejtésem hogy valószínűleg Alitól rendelt "jóvanazbele" akksit kapott. De nem kizárt hogy hardveresen is kezd belül pusztulni.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3723) Doner válasza Zsolesz1885 (#3722) üzenetére


Doner
aktív tag

Nekem Pesten csereltek benne gyári akksit a hegedűs Gyula utcában. Egy fél éve kB azóta is hibátlan.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3724) Zsolesz1885 válasza Doner (#3723) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Hát én nem fogok fizetni pluszba hogy gyári akkut tegyenek bele. Ez a teló hibás, és a kalibrálás nem segített. 1 órán át 100%-ot jelez úgy hogy folyamatosan ment a youtube.
Megy vissza, ez így egy fillért sem ér..

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3725) bb71 válasza Zsolesz1885 (#3724) üzenetére


bb71
őstag

kíváncsi vagyok, visszaveszi-e...

(#3726) Zsolesz1885 válasza bb71 (#3725) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Talán annyiból könnyebb a helyzet hogy 1 hónap gari van rá papíron+számla, meg mondta hogyha gond van vele menjek vissza, talán valahogy kiegyezzünk. :U

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3727) Doner válasza Zsolesz1885 (#3724) üzenetére


Doner
aktív tag

Ja, persze, nem azt mondom ez a telefon így kuka mert nem lehetsz benne biztos hogy csak az akksi a baja. Az én esetenben biztos volt mert újonnan került hozzám a telo és végig én használtam.

Remélem visszaveszi majd írd meg mi volt.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3728) Zsolesz1885 válasza Doner (#3727) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Nem akarom elkiabálni, de mutattak nekem egy kalibráló programot amit feltettem és a leírtak alapján kalibráltam, és most töléletesen kijelzi a százalékot meg a merülés is normális. Eddig rendben van, most szándékosan nyúzom lehet hogy nem vertek át és tényleg új az akku benne szépen tartja magát.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3729) _pda_ válasza Zsolesz1885 (#3728) üzenetére


_pda_
tag

Melyik az a program?

(#3730) bb71 válasza Zsolesz1885 (#3728) üzenetére


bb71
őstag

nem hiszek benne... lement már egyszer is 30-40% alá az akku a program használata után?

(#3731) Zsolesz1885 válasza _pda_ (#3729) üzenetére


Zsolesz1885
tag

Battery Calibration Play áruházban elérhető, nem kell hozzá rootolni sem.

bb71: 29%-nál esett hirtelen 9%-ot és 20-nál jelzett hogy merül, viszont most nem kapcsolt ki hanem ment lentebb 19-18 stb. Elképzelhető hogy nálam nem oldotta meg teljesen a gondot, annyit elértem hogy most normálisan jelzi, viszont továbbra is fenn áll az akksi vagy a telefon hiba.

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#3732) domper2015


domper2015
senior tag

Sziasztok, akinek megy a Telekom Vowifi milyen rom működik a telefonon?
Újra húztam, most nem működik

(#3733) domper2015 válasza domper2015 (#3732) üzenetére


domper2015
senior tag

9.1.0.132 volt rajta. Ráment egy C432 9.1.0237 most frissít mint a gép és a vowifi is megy.

(#3734) snowdog


snowdog
veterán

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a beépített 'Üzenetek' applikációban a 2. SIM üzenetek hangja függetlenül attól, hogy mire állítom állandóan visszaáll a 'Telekom Receive Message' hangra. Nekem ez a hang nagyon irritáló, de bármi másra állítom a következő üzenetnél ismét visszaáll erre a hangra. Van erre valami megoldás?

(#3735) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Van itt valaki aki ért a mókoláshoz és felpattintaná az Android 13-at a telefonra?

(#3736) Nekton válasza Permet Elek (#3735) üzenetére


Nekton
aktív tag

Milyen előnnyel járna ez? Az asszonynál még mindig ez a teló van és a gyári rendszer elég pörgős. Biztonsági csomag viszont nem jön már több, mint egy éve. Egy mókolt android 13-mal mi lenne jobb? :))

(#3737) Santino válasza Nekton (#3736) üzenetére


Santino
aktív tag

Kérdés, hogy a több mint 5 éves hardware mennyire tudná kezelné a 13-as droidot, amely úgy tudom erősebb eszközt igényel.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#3738) domper2015 válasza Permet Elek (#3735) üzenetére


domper2015
senior tag

Érdemes szétnezni xda vagy 4pda: [link]

(#3739) Doner


Doner
aktív tag

Valaki elmagyarázza nekem hogy 2012 óta funkcionálisan miben tud többet az android?
Mert már akkor is szépen működtek a böngészők, volt youtube alkalmazás meg netbank talán már érintéses fizetés, megjöttek az email-ek, arcal újjal dns-el kutyafülével lehetett feloldani a telefont, és teljesen ugyan azt tudta mint ma. Kicsit átugorva a konkrét rendszerről a hardverre számottevő különbség a hétköznapi használóknak abban sincsen.

Ez egy 5 éves telefon de nem értem hogy akinek ilyen volt az miért cserélte le, hacsak nem az akksi meghalt benne, vagy tönkrement és használhatatlanná vált.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#3740) domper2015 válasza Doner (#3739) üzenetére


domper2015
senior tag

Szerintem maga az operációs rendszer egy túlburjánzó szörny, itt a Samsungomra gondolok...
Megszünéshez közeliek a 3G hálózatok. Új LTE frekvenciák kerültek a repertoárba 700, 900, amit a régebbi telefonok nem támogatnak. VoWifi, VoLTE hívás, Samsungon dual Simes készülék esetében az egyik kártyán nincs térerő, akkor másik kártya adatkapcsoltán keresztül VoWifi hívás lehet lefolytatni: Digisként a legjobb dolog :)
Az 5G nem jelentős, számomra jelenleg közömbös.
Vagy öregszem, vagy nem izgatnak a telefonok, de a 2 éves A52 5G-t használva nem vágyom új telefonra...

(#3741) flanki válasza Doner (#3739) üzenetére


flanki
aktív tag

Abban igazad van hogy gyakorlatilag ez a telefon is tud mindent ami elég egy átlag felhasználónak. Nekem is még megvan a P20 Lite-om egy P40 Lite mellett.
Igazából a P20 Lite-ot jobban is szeretem, kompaktabb darab.
Az akksija talán ami gyenge pontja, mert már új korában se volt egy hosszú üzemidejű.
Az android témával kapcsolatban is osztom a nézeteid.
A hardverigénye nőtt a rendszernek az évek alatt, de olyan hatalmas változások azért nem történtek.

[ Szerkesztve ]

(#3742) zeorsdfd válasza Doner (#3739) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nálam az akksi csere után is nagyon gyorsan merült. Nagyobb tárhely kellett. Jobb kamera. Gyorsabb proci.
Igazából nem az oprendszert cserélné az ember, csak amikor a fenti szempontok miatt vált 5 év után, akkor ez elkerülhetetlen. Amúgy van többszáz apróság, ami változott.
Egy jelentős része ennek biztonsággal és privacy-vel kapcsolatos fejlesztés, ami viszont fontos.

[ Szerkesztve ]

(#3743) Doner válasza zeorsdfd (#3742) üzenetére


Doner
aktív tag

Én nem játszom telefonon és semmilyen 3d alkalmazást nem futtatok így nekem nem mond semmit hogy erősebb proci kellene. A kamera nekem onnantól kezdve volt teljesen jól használható és hasznos amikor bejöttek az első autofókusszal rendelkező mobilok.
Így szöveget fényképezni nem kell 400 ezres telefon sem. Egy selfi meg szerintem tök minegy egy másfél milliós sony fényképezővel vagy egy 10 éves telefonnal készül szerintem. Annyi profi fotos a világon nincsen mint ahány ember rá van izgulva a minél jobb kamerás telefonokra. Én meg nem látok közte semmilyen különbséget ami úgy orrba vágna. Anno észrevette, mikor a vga felbontásos telóm lecseréltem egy 2,0 Mpixelesre hogy több részlet van rajta. Aztán azt űberelte mikor lett autofókusz. Azóta számomra semmi jelentős.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.