Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Sn00k válasza Pompi (#850) üzenetére


Sn00k
veterán

Koszi!

3njoy the Lif3

(#852) krokk válasza Mans20 (#843) üzenetére


krokk
senior tag

Kameránál az "Aperture"-t keressed. Az igy készült képen utólag tudsz fókuszt váltani. De egyszerre itt sem lesz éles minden.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#853) Pjotr válasza GileraRC50 (#846) üzenetére


Pjotr
senior tag

Írhatsz bármit. A Honor 8-at mikor bevittem leírta a hölgy, hogy nem kezeli a két SIM kártyát egyszerre. Mentem érte, teszt ok. Berakom, egyik SIM nem elérhető. Mondom 200 km autóval ezért feleslegesen? Ja, úgy nem próbálták, hogy egyszerre két SIM bent. :)

(#854) Pjotr válasza Sn00k (#845) üzenetére


Pjotr
senior tag

MM enyém is, nekem mindig úgy jön, hogy látom itt a fórumon írják van frissítés, aztan a Telekom kártyát letiltom a két kártyás beállításoknal. Akkor azonnal feldobja az újat. Próbáld ki. Ha csak kivettem a sim kártyát, úgy nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#855) Mill3r


Mill3r
tag

Sziasztok,
Hol lehet beálltani, hogy egy app csak ujjlenyomattal legyen indítható?
Magában az app-ban van a beállítások menüben kell mókolni?
Vagy esetleg mindkettőben? :D
Köszi

IDDQD IDKFA

(#856) kp78 válasza Mill3r (#855) üzenetére


kp78
addikt

Biztonság és adatvédelem, majd alkalmazás zár.
Talán P20-ban is ott van.

(#857) Mill3r válasza kp78 (#856) üzenetére


Mill3r
tag

Valóban ott van ;)
Köszi szépen

IDDQD IDKFA

(#858) Sn00k válasza Pjotr (#854) üzenetére


Sn00k
veterán

Oke, majd letesztelem en is telekomos karivwl hasznalom amugy.

MAS
26%on vagyok lehet ennek koze ahhoz hogy az ertesitesek nem jonnek meg azonnal? Egy ideje eszrevettem ha ranezek a telora belepek egybol kapok ertesiteseket, e mail, whats up, de ha nem nezek ra nem jelezi hangal. :((( lehet ennek koze a keves szazalekhoz? Bar a 26% annyira nem kene para legyen. Nincs bekapcsolva semmilyen energia takarekos uzemmod. Delelott valtottam temat de gondolom annak nem lehet sok koze hozza...

3njoy the Lif3

(#859) joker1220 válasza Pjotr (#854) üzenetére


joker1220
őstag

Letiltottam a telekomos kártyát, de nem találta meg úgy sem ezt a frissítést még. Majd csak ideér :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#860) GileraRC50 válasza Pjotr (#854) üzenetére


GileraRC50
csendes tag

Láttam már hasonlót, ezért írtam annyira szájbarágósan, hogy megértsék. Sajnos nagyon sok olyan garanciális problémán vagyok túl a munkám során is, hogy volt már olyan nem egy laptopnál, is hogy meg kérdőjeleztek egy 3 napon belül vásárolt készüléknél, hogy a csavar ami a hdd-t rögzíti (káván belül!!!) az, gyári vagy én tettem bele? Persze gyári csomagolás, frissen kibontott termékről van szó, csavarokon még külsérelmi nyom se volt, patika állapotról beszélek. Jelen esetben HDD-t nem ismerte fel a készülék... Feltételesen persze készülék csere lett, mert addig cseszegettem míg nem kaptuk meg a csere készüléket. Így hogy naponta 3x rágtam a fülüket 1 hét alatt adtak egy másikat. :D TMX-nél még nem járt készülékem...

(#861) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

A telefonkezelő/akkumulátor/energiafogyasztás optimalizálása pontban rányomtam az automatikus szinkronizálás-ra /gondoltam lesz valami almenü/, erre fogta magát és kikapcsolta...
A beállításokkal is ezt látom, a fiókok szinkronizálása kikapcsolva.

Sehol nem találom viszont hol lehet ezt visszakapcsolni. Tudnátok segíteni?

Szerk: megvan, a továbbiak alatt lehet vissza kapcsolni, sorry.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#862) Sn00k válasza GileraRC50 (#860) üzenetére


Sn00k
veterán

NAgyon sokan elegedetlenek a TMX-el. Itt a forumon is lehetett olvasni eleg durva dolgokat, remelem te szerebcsesebb leszel...

3njoy the Lif3

(#863) batai15


batai15
félisten

Sziasztok néztem most a készüléket és melette ki volt állítva egy mate 20 lite is. A p20 kamera szoftvere nem olyan volt, és például ar moji sem volt benne,sem panoráma 360 fokban meg ilyenek. Ezt nem is tudja a p20?

(#864) Sn00k válasza batai15 (#863) üzenetére


Sn00k
veterán

Hello,

Most megneztem van ilyen ha a kamerat elinditod a vegen hogy tovabbiak es ott van bent tobb fele mod tobbek kozott a panorama is. Az az ar moji azt nem ertem pontosan mire gondoltal.

3njoy the Lif3

(#865) sharp4 válasza batai15 (#863) üzenetére


sharp4
őstag

Ar moji??! Miről beszélsz ember? MI mester opció van a kamera beállításokban, ha erre gondoltál.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#866) batai15 válasza sharp4 (#865) üzenetére


batai15
félisten

Egyrészt vegyél vissza a stílusból, kettő meg így nevezik az AR(augmented reality ) Emojikat.
Igazából ezt tökre letojom hogy tudja e, de az egyebeket 360 fokos panoráma, AI mód és egyebket, kellenének.
Ma meg néztem egyet, és ezeket nem tudta.

(#867) punky10 válasza batai15 (#866) üzenetére


punky10
addikt

Sima panorama és 3D Panorama van benne.Ez utóbbit nem tudom mi,igaz az általad említett 360 Panoramát sem ismerem... :D
A kameránál a menücsúszka utolsó eleme a továbbiak,ott vannak a panorámák.Ha netán mégegyszer ki szeretnéd próbálni.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#868) Pompi válasza batai15 (#866) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

AI módot tudja = MI mester - bár jobb kikapcsolni

Specifikációk alapján a P20 azért erősebb kamera szettel rendelkezik.

Feel Good Inc.

(#869) sharp4 válasza batai15 (#866) üzenetére


sharp4
őstag

Milyen stílusból? Először olvass utána, aztán kérdezz! P20 kamerája körbe veri az általad kérdezettet..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#870) hirdeto válasza Sn00k (#862) üzenetére


hirdeto
tag

+1

[ Szerkesztve ]

(#871) batai15 válasza sharp4 (#869) üzenetére


batai15
félisten

Teljesen lényegtelen mit említettem. Funkciót kérdeztem pont. Ha nem megy akkor ne válaszolj rá. Senki nem kért rá hogy neked kell.

(#872) istnag válasza batai15 (#871) üzenetére


istnag
addikt

Nem tudja az animált emoji-kat (AR Emoji).
A 360 fokos kamera van hozzá: [link]
Ilyen fotózási lehetőség alapból, hogy 360 fokos panoráma mód nincs. Sima panoráma van és 3D panoráma.

[ Szerkesztve ]

(#873) batai15 válasza istnag (#872) üzenetére


batai15
félisten

Értem köszi. Csak amiatt kérdezem hogy elvileg az ai felirattal ellátott honor és huawei készülékek szoftveresen némileg többet tudnak, és hogy nem hátrány ez e esetleg. Egyébként az ar moji nagyon nem érdekel, csak feltünt hogy nem tudja míg egy mate 20 lite igen. Google camera egyébként működik alapból?
Abban van egy jó kis 360 fokos panoráma mód, ha más nem.

(#874) Pjotr


Pjotr
senior tag

[link]

Éjszakai fotók kézből... P20 Lite közelébe nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#875) somigergo válasza batai15 (#873) üzenetére


somigergo
csendes tag

A készülékre azért írják rá, hogy AI, hogy legyen rajta valami. :DDD Nem írhatja rá hogy LEICA, mert a kamerát nem velük együtt készítették abba a készülékbe. Egyébként AI=MI csak le fordítják ezt is magyarra.. Állítsd angolra a készüléket a boltban és lesz AI. :)) A panorámánál van sima panoráma és 3D panoráma (ebben az esetben egy tárgyat fotó körbe a készülék és szerintem elég jól működik bár összesen 3 alkalommal próbáltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#876) istnag válasza somigergo (#875) üzenetére


istnag
addikt

AR kérdezett, nem AI-t.

(#873) batai15
Google Camera-t nem próbáltam, mert még korábban egyik telefonomra letöltöttem és úgy összeakadt a gyári kamera app-al, hogy csak az FR segített.

[ Szerkesztve ]

(#877) Mans20 válasza batai15 (#873) üzenetére


Mans20
addikt

Huavejen nem működik a google kamera. Pedig lenne mit javítania.

(#878) batai15 válasza istnag (#876) üzenetére


batai15
félisten

Elsőnek art kérdeztem, de utána ait. Ki menyire van meg elégedve a telefonnal? Gondolkodom ezúttal huawein p20 honor 10 mate 10 pro mate 20 lite illetőleg ha lenne keret mate 20 lenne. P20 előkelő helyen van a méret is tudás miatt

(#879) Pjotr válasza batai15 (#878) üzenetére


Pjotr
senior tag

Bocs, ez hülye kérdés. Nyilván valamiért ezt vettük, mindennek meg van az oka. Nekem nem kell oled egyelőre (újra), dragallok telefont 150000 felett venni, ezért lett P20 64 GB. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Kicsit az infra hiányzik, de kibírom. A kamera eszméletlen jó, üzemidő, töltés szintén. Kijelző prémium. Honor telefonok voltak eddig, Huawei más szint azért. Nem vennék ezután már. Ha neked a csúcs kell mindenbol, akkor Mate 20. Ha nem, akkor P20 Pro. Ha arra nem futja, akkor Mate 10 Pro. Ha úgy vagy vele, mint én, hogy legolcsóbban jót Huaweibol, akkor P20. Honor 10-et szerintem hagyd. Mai világban már részletre meg lehet venni pár ezer Ft havi különbséggel, szóval bárki kis túlzással meg tud venni akármilyen drága telefont. Kérdés, hogy akarja-e...

[ Szerkesztve ]

(#880) somigergo válasza batai15 (#878) üzenetére


somigergo
csendes tag

Én a P20-at (128 gb, kék) használom július óta. Meg vagyok elégedve vele. Én nem tapasztalom az éjszakai merülést se, ahogy itt néhányan. Maximum 5-7% esés van 8-10 óra alvás alatt, úgy hogy szinkronizáció, wifi, mobilnet mindig aktív. Szerinte gyönyörű képeket lehet készíteni vele alap beállításokkal is. Ha van idő mókolni (pl tájképek) akkor pro módban még jobb képek készíthetők vele. Az AI (MI) egyes helyzetekben kicsit túl tolja magát (növényzetet fotózva néha nagyon eltolja a színeket, de nagyon jól felismeri azt, hogy mit is fotózol.) . Játékok közben nem tapasztalok nagy melegedést. Imádom azt a funkciót, amikor a wifi automatikusan bekapcsol amikor olyan helyre érkezek, ahol már mentettem wifi hálózatot, ha elhagyom akkor bekapcsol a mobilnet és kikapcsol a wifi. Az én használati szokásommal simán bírja az akksi. Netezés, fb, telefonálás, fotózás és játékok használata esetén is este van még kb 40- 50% töltöttség. GPS szinte 1-2 másodperc alatt talál jelet mindig és nagyon pontos. Szeretem kézben fogni a telefont, bár, ha tok nincs rajta akkor elég csúszós az üveg. A dobozban kapott szilikon tokot és a gyári s-view flip tokot használom. A rendszer mindig gördülékeny és soha nem tapasztaltam akadást sem. P9 után érződik a fejlődés és maximálisan elégedett vagyok a váltással. Ujjlenyomat olvasó is mindig gyorsan pontosan működik. Az arcfelismerést nem teszteltem mennyire lehet átverni egy fotóval, de megfelelően működik. Ha felemelem a telefont már fel is villan és ha látja az arcom a készülék fel is old.

Frissítések rendszeresen érkeznek a készülékre (GPU turbó határozottan jól teszi a dolgát szerintem).

Remélem sikerült összefoglalnom. A készülékről elég sok tapasztalat van már a fórumban. Jó olvasást :D

(#876) istnag

Olvastam mit kérdezett, de az AR-t már kivesézték, hogy nincs, ezért nem is írtam erről.

[ Szerkesztve ]

(#881) Pjotr válasza Pjotr (#879) üzenetére


Pjotr
senior tag

Ja és tök jó ez az alkonyat balhé hátlap.

(#882) batai15 válasza somigergo (#880) üzenetére


batai15
félisten

Az ár igazából azért lényeges mert például mate 10 prot meg lehet venni 110 körül garanciával használtan. P20 viszont kompakt.
Mate 20 ha márciusig ki bírom akkor kpra meg tudom venni.
Mate 20 lite is elég lenne amúgy tudásban és csak 90 lene nekem.
Viszont hosszu távban gondolkodom így erősebb modell kellene csak. Kivételesen nem egyszerű a telefon vásárlásom. Mate 10 amoled miatt érdekel, p20 mert kompakt mate 20 mert pl nagyon érdekel a dekstop mód, okos tv van lehet jól jönne. Szóval dilemmázok.

(#883) somigergo válasza batai15 (#882) üzenetére


somigergo
csendes tag

Úgy tudom, hogy P20 is tudja, de kábel kell hozzá . Elvileg az android 9/EMUI 9 újdonsága a vezetéknélküli desktop mód és fejlettebb is lesz. Hamarosan érkezik P20ra az új Droid. De nem tudom pontosan, hogy benne lesz-e. [link]

[ Szerkesztve ]

(#884) tuki2200 válasza batai15 (#882) üzenetére


tuki2200
senior tag

A p20 es p20 pro-ba is van desktop mod, de eleg fapados a Huawei rendszere

(#885) batai15 válasza somigergo (#883) üzenetére


batai15
félisten

Ha lesz vezeték nélküli pitével akkor nincs szükség a mate 20ra. Nem vagyok nagy gamer most is csak dragon ball Legends meg majd elder scrolls blades fog kelleni.

(#886) MittuDomain_ válasza tuki2200 (#884) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Milyen kábel kell hozzá? Kipróbálnám...
A gyári USB gondolom nem jó, USB bemenetes moncsi kéne neki, ami ritka/rohadt drága.
Esetleg USB-C to HDMI? De ha igen, abból is melyik?
Ha megállna 3-5e egy garantáltan működő, akár ebay/ali/amazonról, kapna egy esélyt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#887) istnag válasza MittuDomain_ (#886) üzenetére


istnag
addikt

(#888) dnl91 válasza MittuDomain_ (#886) üzenetére


dnl91
tag

Szia nekem van ebayes 3 ezer forintos. 2 USB port, 1 HDMI, 1 USB C, hibátlanul teszi a dolgát szerintem hasznos ez a funkció, net, youtube, levelezés, filmnézés..

(#889) MittuDomain_ válasza batai15 (#878) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igazából nem akartam új telefont, de volt a T-nek olyan ajánlata, amire nem tudtam nemet mondani; hozzám is a lila 4/64 került.
Az üzemideje áldás (előtte G4 volt), a kamera tényleg oké (az éjjeli 4mp fotók nagy ötlet), a fingerprint kellett.
Hiányzik jó pár LG feature, de sebességgel és üzemidővel kompenzál.
Sajnálom, hogy a gyári fólia nekem iszonyatosan karcolódott, mert azzal marha jó volt a kijelző, gyakorlatilag nem tükröződött. Az üveg, amit rátettem helyette (full cover, Ali, 1,20USD kategória, talán linkeltem is korábban) nagyon sokat rontott ezen és az érintőgombot is rosszabb kicsit használni miatta.

Szeretem, elégedett vagyok vele.
A Honor 10 uez a hw, csak nem írhatták rá hogy Leica, meg gondolom nem kockáztatnak, ezért a kamera szoftvere is butább. Ha tuti rá lehetne tenni a P20 szoftvert, akkor az a nyerő szerintem, mivel van rajta jack és infra is. Ha megmaradt volna a 3+3+3 garancia, inkább P20, nagyon sajnálom hogy beszüntették, csak a 3 hőnapig ingyen kijelző csere szól mellette (meg a Leica szoft meg a tudat).

A Mate 10 Pro uez a vas, de oled kijelző és nagyobb akksi, arra még talán 3+3+3 is van, ha együtt tudsz élni a méretével, én arra szavaznék.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#890) tuki2200 válasza MittuDomain_ (#886) üzenetére


tuki2200
senior tag

1800FT-ert rendeltem gearbestrol USB-C hub-ot, van rajta HDMI, USB, USB-C bemenet igy egyszerre lehet beledugni a kijelzot, bluetooth eger+billt meg tolteni is. Tokeletesen mukodik

[ Szerkesztve ]

(#891) MittuDomain_ válasza tuki2200 (#890) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R :R :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#892) punky10 válasza MittuDomain_ (#889) üzenetére


punky10
addikt

Na ezzel én is így voltam...Nem akartam új telefont,nekem tökéletesen megfelelt a Xiaomi Redmi Note4 is(4/64-es verzió).De kaptam a Telekomtól egy olyan ajánlatot,aminek nem tudtam ellenállni.Úgy voltam vele,hogy annyiért majd eladom...Most édesanyám használja a Note4-et... :D
Ezt az alkonyatlilát a tok jól eltakarja,egyébként egy qrva jó teló!
Nekem már csak a MIUI hiányzik,az EMUI kicsit kevés...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#893) Andrew10


Andrew10
aktív tag

Üdv. tudom, hogy le rágott csont de mit gondoltok melyiket érdemes meg venni? P20 vs Mate 10 pro. Mind kettőt 0 ft. hozhatnám el. Bocs ha már ezerszer kérdezték!

(#894) Pompi válasza Andrew10 (#893) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Alapvető különbség a kettő között a méret. A P20 kisebb. Kb. ennyi. Lehetne mondani még az IPS vs AMOLED-et, de az nézőpont kérdése, hogy melyik előny, illetve hátrány. Az IP besorolásban van némi különbség, a Mate 10 Pro jobban ellenáll elvileg. P20 - notch és elöl van az ujjlenyomat olvasó, Mate 10 Pro - nincs notch és hátul van a fingerprint szenzor - ki ezt szereti, ki azt. Innentől egyéni izlés / igény kérdése szerintem.

Feel Good Inc.

(#895) zeee


zeee
senior tag

Két napja nyúzom! Nagyon bejön a teló! Nem tudjátok véletlenül hogy az alap garancia időn felül van lehetőség plusz garancia időre?

(#896) iscsu válasza zeee (#895) üzenetére


iscsu
tag

Elvileg a 3+3+3 erre már nem él, csak egy 3 hónapos kijelzőgarira lehet regisztrálni pluszban.
(Nekem is két napja :) )

(#897) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok! T -s 64GB -os változatra kaptatok mostanában frissítést? Nekem nem jött egy jó ideje, pedig valaki 1 hete írta hogy van új.. Köszi :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#898) punky10 válasza joker1220 (#897) üzenetére


punky10
addikt

Nekem a 164-es van már amióta megvettem.A biztonsági csomag augusztusi.
És kézi kereséssel sem talál újat.
Esetleg, ha annyira fontos a frissítés,bróbáld meg más szolgáltató kártyájával.A Mate 10 topicjában többen is így sürgetik meg a frisítést,én nem tudom kipfóbálni,mert mindkét kártyám Telekomos.
Sőt,nálunk mindenki Telekomos... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#899) zeee válasza iscsu (#896) üzenetére


zeee
senior tag

Köszönöm! Van arra megoldás hogy hívás előtt választani lehessen hogy melyik Sim-ről kívánom indítani a hívás?

Telekom-os 1-es sim kártyát netezéshez használom és a 30-as barátnőmel ingyen beszélünk, a másik a 2-es Telenoros. Erről az utóbbiről fogom indítani a legtöbb hívás mert flottás! De! Kérdezi a telefon melyiket szeretném hívás rá használni. Nyílván a Telenorost mert az nekem olcsóbb. De így a párom is arról hívja, de én a telekomosról szeretném.

Mit lehet tenni hogy választható legyen hogy melyik Sim-ről indítom a hívást? Mert az nem megoldás hogy mindig navigáljak be a menübe és állítsam át.

(#900) zeee


zeee
senior tag

Ok! Megoldódott! Hívásokra nem választok alapértelmezett SIM-et és innentől a névjegyen kiválaszthatom hogy telenor róla vagy Telekom Sim-ről indítom a hívást

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.