Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) istnag válasza salieri. (#547) üzenetére


istnag
addikt

Ezzel a kamerával egyelőre ismerkedem. Nem tudom hova tenni.
Ott az AI Mester, egészen addig jo, amíg telefonon nézed, utána pedig azt mondod, hogy ez wtf. Fakó festmény szerű cucc lesz a képből tv-n , monitoron.
Én szeretek 16:9 ben fotózni, jelen esetben 18:9 van, de csak 8 mpx en, ezt sem tudom mire vélni, kicsit nagyobb felbontásban is lehetne ezt nyújtani.
Az automatikus Hdr olyat től a képen, hogy nem hiszed el, de egyszerűen nem tudod mikor rakja rá illetve, mikor nem.
Ha eltudod kapni a megfelelő beállítást, tartást, akkor jobb a kamera.
Ezért irtam, hogy kicsit jobb.

(#552) punky10 válasza Mans20 (#550) üzenetére


punky10
addikt

Nem tudok sajnos ellenpéldát,de ha a honorfan-haverom azt mondja,hogy ez jobb,én hiszek neki...
A p9-essel viszont össze tudom hasonlítani,az van a rokonságban.
Állítom: a P9 sehol nincs a P20-hoz.Fasorban sem...A P10-et is most néztük,szerintem azt is űbereli...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#553) salieri.


salieri.
őstag

Nehéz döntést hozni. :))

(#554) hawkfoto


hawkfoto
tag

Tényleg nem nagyon figyeltem eddig a kamerára, de találtam két képet, és valóban jobb a p20, mint a Honor 9.


A két kép egy hét eltéréssel készült, nagyjából azonos fény viszonyok között, az első a Honor 9, a második a p20. Mindkettő hdr módban.

(#555) hawkfoto válasza istnag (#551) üzenetére


hawkfoto
tag

A 18:9 8mpx-en annyit jelent, hogy a 4:3-as képhez képest levág 992 képpontot a fotóból. Akkor inkább 4:3, és olyanra vágom amilyenre akarom.
A Honor 9 előtt egyébként egy A5 2017 Samsung volt, ott hdr módban stabilan ugyan azt a kép minőséget hozta, a Honornál és ennél is viszont vannak "kilengések", nem mindig találja el a beállítást a fényviszonyoknak megfelelően.
Egyébként gyors az expo, a fókuszt is eltalálja, szóval nem rossz. :)

(#556) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki a mai nappal nyugdíjazom a G4et és egy 64es lila P20ra váltok, Telekomon keresztül.
Néztem, de még nincs szerkesztett első HSZ, és a fórumon keresve sem találtam ajánlott tokot meg üveget, csak hogy ki mivel "próbálkozik".

Mivel balkezes vagyok, minden smart/flipes/előlapos/ablakos tok "rossz" irányba nyílik, maradt a kemény hátlap és az üveg.
Koncepcionálisan nagyon tetszenek a full cover üvegek (pl1 pl2), de ezeknél meg az a félelmem, hogy a tok nem megy rá a telefonra miattuk.

Nem volt egyértelmű, van-e tok is a telekomos 64es csomagban, ha igen, akkor milyen (átlátszó/áttetsző/valamilyen szín/fekete), mert ennek függvényében intézném a gadget rendeléseket.

Köszi mindenkinek! :R

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#557) istnag válasza MittuDomain_ (#556) üzenetére


istnag
addikt

Van benne szilikon tok, átlátszó vagy áttetsző azt most meg nem mondom,de átlátszik az biztos.

(#558) punky10 válasza MittuDomain_ (#556) üzenetére


punky10
addikt

Átlátszó tok van a dobozban,és fólia(nem üveg)a telefonon.Addig,míg megjön a megrendelésed,elég lesz.
Én egy Armor tokot rendeltem hozzá,de jövőre,ha beindul a fesztivál-szezon,lehet,hogy beszerzek egy komolyabb tokot,pl innen .

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#559) Mans20 válasza punky10 (#558) üzenetére


Mans20
addikt

Én a Ringke fusion X-et ajánlom vagy az UAG-ot.

(#560) punky10 válasza punky10 (#558) üzenetére


punky10
addikt

Rossz link... :B
[link]
Ezek brutális tokok.Megnövelik ugyan a méretet,de tuti védenek.A Love mei pl majd 2 cm-t tesz hozzá,viszont edzett előlapi üveget is ad,és egy majd centis zselés ágyba csomagolod be,és fogod közre az összecsavarozott fémlapokkal.Mondom,brutálisak... :D

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#561) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

:R
köszi mindenkinek

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#562) Dino69


Dino69
aktív tag

Én inkább a havi 2500 ft os biztosításon gondolkoztam el..
Picivel nyugodtabb az ember gyermeke, hogy ha átmegy rajta a villamos, akkor 29.000 ft ért kap egy új telefont.

(#563) Mans20 válasza punky10 (#560) üzenetére


Mans20
addikt

Nem biztos hogy jó a fém tok. Leárnyékolhatja a telefont.

(#564) tika06


tika06
csendes tag

Sziasztok. Én is beruháztam egy P20-ra, és ahogy olvasgattam a topicot, elbizonytalanodtam, hogy szeretném-e használni a gyorstöltést. Ezért megkérdeztem az ügyfélszolgálaton, és itt a hivatalos álláspont:

[ Szerkesztve ]

(#565) punky10 válasza tika06 (#564) üzenetére


punky10
addikt

Csak kérdezem:mégis mit vártál?
Hogy majd azt nyilatkozzák:
-Tisztelt tulajdonos!Információja igaz.A gyorstöltés hosszú távon negatívan befolyásolja az akkumulátor élettartalmát,mégis arra kérjük,hogy használja a telefon mellé csomagolt töltőt,nehogy 1-2 évnél tovább működjön a telefonja,mert akkor cégünk nem tudja kinek eladni a következő generációt... :DD
Ettől függetlenül én bátran használom a gyorstöltést,és nem bűvészkedem a százalékokkal... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#566) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#556) üzenetére


MittuDomain_
őstag

P20 átvéve.
Van tok a csomagban.
Meglepően vállalható lilában is. :)

Üdvözlök mindenkit, és előre elnézést attól, akit majd zaklatok a hülyeségeimmel. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#567) Pompi válasza istnag (#551) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Én szeretek 16:9 ben fotózni, jelen esetben 18:9 van, de csak 8 mpx en, ezt sem tudom mire vélni, kicsit nagyobb felbontásban is lehetne ezt nyújtani."

Mivel a mobilokban 4:3-as szenzor van jellemzően, az ettől eltérő arányokban más telefon is maximális megapixel számtól lényegesen kevesebben fogja csak ezt tudni.

Feel Good Inc.

(#568) sharp4


sharp4
őstag

Jött egy frissítés, patch 2 néven. PUBG játékok közbeni kép megjelenítési hibára.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#569) GSPLR


GSPLR
senior tag

Sziasztok!

2 éves P9 Literól váltanék P20-ra, kérdésem az lenne, hogy maga a rendszer a 64gigáson mennyit foglal? Illetve Otterbox vagy Spigen tok mellé milyen fóliát javasoltok/használtok, ami lehetőség szerint nem buborékosodik vagy jön fel. Előre is köszi!

Huawei

(#570) istnag válasza Pompi (#567) üzenetére


istnag
addikt

Én ezt értem, de 8 mpx, az kicsit kevés.

(#571) hawkfoto válasza istnag (#570) üzenetére


hawkfoto
tag

Attól függ mire használod a képet, kinyomtatni A4 méretben már elég.

(#572) zsinyeg


zsinyeg
csendes tag

Sziasztok

Beállítottam egy kis "pöttyöt" ami mindig ott van a képernyőn és rákattintva a főképernyő jön be.

Nem tudom mi ennek a neve de hogyan tudom eltüntetni? :)

Köszi

(#573) istnag válasza zsinyeg (#572) üzenetére


istnag
addikt

Beállítások, Rendszer, Rendszer navigáció, Navigációs dokk

(#574) zsinyeg válasza istnag (#573) üzenetére


zsinyeg
csendes tag

Köszönöm :)

(#575) Razzor two


Razzor two
tag

Sziasztok!
Honor 8-ról jövök! Egy beállítást nem találok. Azt, két kártyával használtam és külön betudtam állítani a kártyához tartozó üzenet jelzést, sőt a többi figyelmeztető üzenetre is külön hangot adtam meg. Itt csak egy ilyen menüpontot találtam, így minden sms-nek. mailnak, figyelmeztetésnek, naptár, ugyanaz a hangja!
Nem lehet ezt valahogy állítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#576) joker1220 válasza Razzor two (#575) üzenetére


joker1220
őstag

Szia! Úgy tudom hogy ez nem tipusspecifikus, általánosan a 8.1 es androidból kivette a google ezt a beállítást, az előző telefonomon gyári sima 8 android volt és azzal lehetett, aztán lefrissült 8.1 re és ott már nem lehetett külön megadni. Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#577) Hieronymus válasza punky10 (#565) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...A gyorstöltés hosszú távon negatívan befolyásolja az akkumulátor élettartalmát,mégis...."

20% töltöttségi szint alatt, nincs gyors töltés. Ezzel akadályozzák meg az akkumulátor gyors öregedését. Nagyjából 60% töltöttségi szint felett, teljesen mindegy mivel töltöd. Már nem haladja meg az USB2 töltési képességét az energia felvétel.
Ha lehetséges, akkor én sem használom a gyorstöltés lehetőségét. Két - három év alatt eddig minden telefonomat sikerült leharcolnom, egyik sem az akkumulátor degradálódása miatt került ki a használatból. Gondolom, ez a telefon sem az akkumulátor miatt lesz selejtezve.

Néhány hét használat után, egyedül a gyári fóliával vagyok elégedetlen. Nagyon gyorsan adta fel a harcot. :D :((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#578) pBeni0026


pBeni0026
csendes tag

Üdv mindenkinek! Ujdonsult p20 tulajkent egy ilyenbe futottam bele a minap. Van valakinek infója errol a jelensegrol?

(#579) Dino69 válasza pBeni0026 (#578) üzenetére


Dino69
aktív tag

Másik wifin próbáld meg letölteni, hátha az segítene.

(#580) pBeni0026 válasza Dino69 (#579) üzenetére


pBeni0026
csendes tag

Sajnos ez nem segített :(

(#581) joker1220 válasza pBeni0026 (#580) üzenetére


joker1220
őstag

Én visszavinném ahol vettem és megkérdezném hogy WTF?

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#582) pBeni0026


pBeni0026
csendes tag

Egy teljes gyári visszaállítás vagy pc-ről történő telepítés megoldás lehet?

(#583) somigergo


somigergo
csendes tag

Hali.

Lassan érkezik az új droid a telefonra :)

[link]

(#584) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Már megint...
Ez a második alkalom hogy ezt csinálja - és mindig éjjel van ez a probléma (?) -, pedig csak szerda óta van meg és éppen a 4. ciklust töltöm bele.
Egyszerűen nem tudom hova tenni a telefon akksi használatát: este f11-kor 12%-on volt, mikor leraktam az asztalra. Előtte mindent kilőttem, semmi futó app, wifi, mobilnet vagy GPS. Most reggel kikapcsolva találtam, és csak a töltőre ébredt fel, 2%ról kezdte pumpálni.
Kérdezném, hogy normális-e ez, de tudom a választ: nem.
Az akkumulátor használat szerint 2.22kor kapcsolt ki, de f11 után is lassan, de folyamatosan merült, pedig nem csináltam vele semmit és zéró folyamat merítette.
Ennél szegény G4 is sokkal konzekvensebb volt, pedig a gyenge akksi volt a fő selling point a cserében. Igazából azért csinálom, mert ki szeretném tapasztalni az akku határait, de hogy az éjjeli semmittevés alatt mi a fene szívja le, miközben napközben azt látom, a készenléti fogyasztás minimális, fogalmam sincs.
Ha ez teljesen egyedi hiba, vigyem vissza a T-hez vagy mi a szösz? Várjak még egy kicsit, majd beáll? Esetleg lehet valahogy kalibrálni, mert nem valós amit jelez, és mikor 12%on leteszem, az valójában 6?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#585) Dino69 válasza pBeni0026 (#582) üzenetére


Dino69
aktív tag

Egy próbát mindenképpen megérne.

MittuDomain_
Várj vele egy kicsit, hátha beállna. Eleinte én sem voltam megelégedve a teljesítménnyel, aztán most lesz lassan 2 hetes, így mára beállt szépen.

[ Szerkesztve ]

(#586) Dino69 válasza MittuDomain_ (#584) üzenetére


Dino69
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#587) cssaszi


cssaszi
tag

Sziasztok!Kb egy hete lettem P20 tulaj.Kiváncsiságból akartam csinálni egy antutu tesztet de az antutu 3d-re a play áruházban ezt írja:
Másnál is így van vagy nálam van valami hiba?

(#588) Razzor two válasza joker1220 (#576) üzenetére


Razzor two
tag

Köszönöm!
Látom, hogy a frissített Honor 8-asomon sem lehet már állítani!
Nem tudom, miért vették ki ezt a lehetőséget! Szerettem tudni, hogy milyen üzenetem jött! :U

(#589) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#584) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Egyelőre azt látom, ez a merülés standard...
Ugyanúgy kikapcsolva minden + ultra energiatakarékos mód, -8% hét óra alatt.
Van még bizalmam hogy lesz az még jobb, de már nem töretlen.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#590) istnag válasza MittuDomain_ (#589) üzenetére


istnag
addikt

1% / óra, most mi lesz, mind meghalunk... :D

(#591) Lacesz88 válasza MittuDomain_ (#589) üzenetére


Lacesz88
tag

Sajnos nálam is ugyanezt csinálja és még nem tudtam rájönni mitől. Pedig tényleg nem az a fajta ember vagyok aki a telefonján lóg. Amilyen üzemidővel kezdett nálam a telefon elég volt 2,5-3 naponta töltőre dugnom.

Nekem a frissítések után jött ez elő. Tegnap este 66% este 11-kor, reggel 6kor pedig 44%-al vettem a kezembe. Én is jártam úgy, hogy 35%-nál nem raktam töltőre éjszaka és reggelre kikapcsolt állapotban volt a telefon. Ez elég zavaró.

Megnéztem az akkumulátor használatot és 18 óra 50 perc alatt a következőt hozta ki a telefon:

Telefon - tétlen : 22,21%
Cella készenlét : 20,22%
Képernyő: 12,54%
Chrome: 13,20%

A többi ehhez képest elenyésző és azt gondolom az első két kiugró érték az nem normális.
Esetleg nálad meg tudod nézni, hogy miként néznek ki ezek az adatok?

(#592) MittuDomain_ válasza istnag (#590) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nem az 1%/óra zavar, hanem hogy gyakorlatilag akkor sem merül sokkal jobban, ha nyomkodom (mintha beragadt volna valami process, amit még az ultra mód sem tud kilőni), illetve egy ma 5 napos készülékről beszélünk, szóval nem teljesen kóser ami itt zajlik.

Minden esetre innentől fogva tényleg várom, milyen változást hoz a Pite ezen a fronton.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#593) punky10 válasza MittuDomain_ (#592) üzenetére


punky10
addikt

A háttérben agyal a mesterséges inteligencia... :D
Vagy várja a központi Skynet-től a parancsot a megsemmisítésedre... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#594) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Sziasztok.
Fólia nélkül mennyire sérülékeny a kijelző?
Ezelőtt s8am volt, hatul szilikon tok elől semmi variációban használtam. 1 év alatt csak pindutka hajszálkarcok lettek amik nem is látszanak csak ha nagyon keresem őket....
A p20 bírja ugyanezt? Üvegek bénák rá, a gyári fólia meg nagyon szedegeti a maszatot. A kijelzőnek gondolom van rgy oleophobic borítása, igy az vélhetően nrm maszatolodna annyira, csak félek nehogy karcos legyen.

(#595) blasi20 válasza MittuDomain_ (#592) üzenetére


blasi20
tag

Hali! Nálam is ugyan úgy fent áll ez a probléma, csak nálam a cella készenlét van hogy 40%-ot fogyaszt... Ez 1értelműen nem normális.

Pl a mai adatok.:
38% cella készenlét.
22% telefon tétlen.
13% képernyő

És punky10 nyugodtan lehet poénkodni a skynettel, de ha te 200k-s telefonod produkálná ugyan ezt akkor itt sírnál éjt nappallá téve, h valaki segítsen. Ami hozzáteszem normális, mert ezért van ez a csoport....

[ Szerkesztve ]

(#596) istnag válasza blasi20 (#595) üzenetére


istnag
addikt

Használd a telefont és a kijelző majd felugrik az első helyre. Ha nem használod persze hogy a cella készenlét lesz a magasabb. Ezeket amiket leírták semmi értelmük nincs ugyanis nincs meg, hogy mennyi ideje megy, ezek a % ok , mihez viszonyítva értendők, értsd mennyit merült ténylegesen.

(#597) Hieronymus válasza blasi20 (#595) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nálam:

17% cella készenlét.
14% telefon tétlen.
25% képernyő

A 17% cellakészenlét kettő kártyával jön össze. De!
Az ere fordított energia több tényező kérdése. Ha percenként ugrál a telefon, kettő vagy több cella között ugrál, a fogyasztás hatalmas lehet. Nyilván akkor is, ha hálózat kereséssel telik az idő.

Persze lehet antenna vagy adó hiba is. Össze kellene hasonlítani a hálózat információt egy másik telefonnal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#598) Jocó89


Jocó89
csendes tag

Igy van, ahogy istnag mondja használni kell azért van😁
Nálam pl.
Képernyő 43% Telefon tétlen 7% Cella 2%

[ Szerkesztve ]

(#599) punky10 válasza blasi20 (#595) üzenetére


punky10
addikt

Akinek van humora,mindent tud,akinek nincs,mindenre képes...
Hagyjuk..
És nem,nem sírnék éjt nappallá téve,hanem beüzemelném ADB-vel a GSym Battery-t(hamár ezt a 200 ezrest nem lehet rootolni...)és megnézném,hogy konkrétan mi fogyaszt... ;]
Nem kenyerem a sírás...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#600) blasi20 válasza punky10 (#599) üzenetére


blasi20
tag

Óóóó nocsak :D Végre értelmes válaszok. Csak ki lehet belőletek húzni valamit. Köszi :DD (Am csak jelzem, h pont ezt szerettem volna elérni :D)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.