Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Mans20 válasza ufonauta (#249) üzenetére


Mans20
addikt

Én valószínű ezt rendelem hozzá. [link] Van még az UAG tok 9000-ért, de lehet nem jobb mint a ringke.

(#252) ufonauta válasza Mans20 (#251) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Jónak néz ki. Már rendeltem egy okos tokot Ebayről. Remélem lesz annyira használható, mint anno a P7 okos tokja! :)

(#253) manka66


manka66
csendes tag

Sziasztok...van egy régebbi Sony (jó minóségű) agybadugós fülesem, de ezzel az átalakítóval olyan doboz, semmilyen, rossz minőségű, hogy csak néztem... Lehet valahol állítani rajta, esetleg máshogy megoldani? Köszönöm..

(#254) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Nekem meg egy olyan kérdésem volna, hogy az elkészített 3D képet meg lehet nézni valahogy számítógépen is? Mert így csak a telefonon nem sok értelmét látom.

(#255) bableves88


bableves88
csendes tag

Sziasztok! Létezik hogy minden adat egyik pillanatról a másikra törlődött a telefonomról? Zsebembe volt és eltűnt minden adat fénykép minden...

(#256) ufonauta


ufonauta
aktív tag

Következő kérdés. Beállítások/megjelenítés kiveszem a pipát az automatikus fényerő mellől és maxra húzom a fényerőt. Minden szép és jó, amíg ki nem kapcsolom a telefon. Bekapcsolás után megint a félig húzott automatikus fényerő fogad. Meg lehet valahogy jegyeztetni vele a beállítást? Piszok idegesítő minden reggel állítgatni a fényerőt. :mad:

(#257) DokiBaxxi válasza ufonauta (#256) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Ezt én is furcsálltam, hogy újraindítások után visszateszi automatára :F

De miért kapcsolod ki minden éjszakára? :F

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#258) ufonauta válasza DokiBaxxi (#257) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Megszokás. Még vagy 20 éve, (de lehet, hogy már több is) volt egy féltégla Ericsson GH172 készülékem, aminek az akkuja jó, ha kibírta reggeltől estig töltés nélkül. Így hozzászoktam, hogy esténként kikapcsolom a telefonom. Ráadásul néha jól is jön, ha éjjel nem vagyok elérhető. :)

(#259) Fekka válasza MaddeNNNN (#233) üzenetére


Fekka
tag

Hali!
Pontosan hol kell regisztrálni a garanciára? :R

(#260) MaddeNNNN válasza Fekka (#259) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szia!

ITT :)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#261) Fekka válasza MaddeNNNN (#260) üzenetére


Fekka
tag

Köszi!! :D

(#262) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Valaki tud esetleg ajánlani erre a telefonra minőségi(bb) üveg képernyővédőt? A gyári egész jól bírja bár már látszódnak jele a használat jelei és gondoltam jó lenne rá valami komolyabb.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#263) MaddeNNNN válasza DokiBaxxi (#262) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nézz át a p20 pro topicba, ott rengeteget javasolnak.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#264) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Sziasztok!

Pár napja vagyok P20 tulaj.

Vegyesek az érzéseim..

Volt Honor 8-am amit egy 2 hét iphone 6s használat után leváltottam P10re.

A Honor 8 előtt 3 évig Nexus 5-öt használtam.

A P10-el voltak kisebb bajaim ami miatt megváltam tőle. Addig a jó öreg Nexust használtam. Sajnos az öreg HW miatt eléggé be tudott lassulni. A lényeg, hogy kellett egy új teló. P20ra esett a választás.

De nem vagyok elájulva tőle. Mikrolagok mindenhol. Nem értem, hogy egy csúcsteló, miért ilyen fos. Az oké hogy pl a facebook görgetésénél akad, ez lehet az app hibája. De ha a beállításokba is akadozik a felület az már szégyen. Nem értem a tesztekben miért mondják hogy nincs semmi akadás. Lehet kicsit túl sokat várok de a 40e ftos xiaomi-n simábban mozognak az animációk.

Más is tapasztal ilyet vagy csak én vagyok ennyire körülményes?

(#265) Mans20 válasza johnsmithnex (#264) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam nem akad, mondjuk még alig raktam rá valamit. Nekem tetszik a rendszer és gyors is. Nagyon gyorsan feltölt. A kamera az ami csalódás. Eddig nem nagyon van kép amire azt mondanám, hogy milyen jó lett. A videó része elég jó, végre van rendes OIS. A fogása a telefonnak horror, valami jobb tok ajánlott rá.

(#266) johnsmithnex válasza Mans20 (#265) üzenetére


johnsmithnex
tag

Én azzal kezdtem, hogy minden appot felraktam amit használni szoktam.

Kamerával még nekem sincs tapasztalatom. Kár hogy max felbontáson vagy 60fps-nél nincs OIS.

(#267) taz1 válasza johnsmithnex (#264) üzenetére


taz1
csendes tag

Nekem meg 3 hónapja van meg és nem laggol. Nagyon ritkán van, hogy esetleg megdöccen egy kicsit, de az is alig észrevehető. A kamera szerintem nagyon jó képeket készít, mondjuk én az AI-os marhaságot kikapcsoltam a fenébe. Ha meg van az embernek ideje a raw képekkel bűvészkedni akkor még többet ki lehet belőle hozni. A videó szerintem a kamera gyengepontja, nagyon idegesítő, hogy se full HD 60 fps-nél, sem pedig 4k-ban nincs OIS, de ez van, el lehet ezzel is lenni, vagy venni kell egy gimbal-t, ha a videó nagyon fontos. Igazából ebben az árszegmensben szerintem nem annyira van párja a p20nak az idei telók közül.

[ Szerkesztve ]

(#269) Pompi válasza johnsmithnex (#266) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én április közepe óta használom, fent van minden ami kell és az előző telefonon (S8) is fent volt, de nem érzem cseppet sem lassúnak vagy laggosnak a rendszert, sőt.
Valóban kár, hogy csak 1080@30fps-nél van stabi, viszont ott legalább nagyon jól végzi a dolgát.

Feel Good Inc.

(#270) Miki7712 válasza johnsmithnex (#264) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Nekem 1 hete van meg honor 8 után. Én is éreztem rendszerlagot. Fejlesztöi beállitásokban átállitottam az animácio sebbeségét 0.5re azota nincs. Viszont minden másban szuper a telo. Sebbeségre aksira kamerára semmi panaszom

(#271) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Lassúnak én sem mondanám. Inkább csak azt, hogy nem elég fluid a rendszer.

Gyorsan betölt mindent, de a görgetéseknél vagy az animációknál vannak mikrolaggok. Nem annyira feltünő, de észre lehet venni.

Összességében jó telefon. Akksi jól bírja, kamera nem rossz, bár egy Gpixel2 1 szenzorral szebb képeket csinál mint ez 2-vel vagy a p20pro 3-al.

(#272) Pompi válasza Miki7712 (#270) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Fejlesztöi beállitásokban átállitottam az animácio sebbeségét 0.5re"

Ja igen, ezt én évek óta alapból állítom mindenen ;)

Feel Good Inc.

(#273) Skimaster válasza Miki7712 (#270) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ez hol található pontosan?

(#274) Pompi válasza Skimaster (#273) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Rendszer - A telefon névjegye és itt elkezdesz a build-számra kattintgatni, pár kattintás után (ki is fogja írni) feloldja a Fejlesztői beállításokat, ami eggyel visszább van a főmenüben alul. Itt elég sok minden van, de közép részen megtalálod amiről most szó van a "kirajzolás" részben, mind a három animációra vonatkozó értéket lehet 0,5x állítani, sokkal pattogósabb lesz a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#275) Skimaster válasza Pompi (#274) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ok,köszi kipróbálom!

(#276) Miki7712


Miki7712
csendes tag

Csak egy kérdés hátha valakinek van tapasztalata. Ha éjszaka nem rakjátok töltöre kb mennyit esik a töltöttség?

Nekem egy 8-9 órás időszak alatt 9-10-11 százalékot. Ezt egy picit sokkalom az elöző telefonjaim 2-3%-ot estek max. Nem gáz mert összeségében rohadt jól birja az aksi csak ez meglepett egy kicsit és nem tudom normális e?

(#277) DokiBaxxi válasza Miki7712 (#276) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Szerintem is sokat esik, nálam is hasonló számokat produkál, de én betudtam annak, hogy itt a térerő is össze-vissza ingadozik meg ahol én alszok a házban a Wi-Fi jel se valami tökéletes :DDD
De valóban, a korábbi telefonjaimhoz képest ez valamiért jobban merül éjjel.

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#278) Miki7712 válasza DokiBaxxi (#277) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Köszi a választ. Akkor úgy tünik ez ilyen, mert nálam a wifi is tökéletes és elvileg a térerőnek sincs oka, hogy ingadozzon.

(#279) DokiBaxxi válasza Miki7712 (#278) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Esetleg nem tudom be van-e neked kapcsolva hogy a telefon felébredjen, ha szólsz a google asszisztensnek, nekem igen és ez is biztosan még rájátszik a dologra. Plusz a wi-fi is megy akkor is ha a kijelző off, ilyenek.

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#280) Miki7712 válasza DokiBaxxi (#279) üzenetére


Miki7712
csendes tag

A wifi állandóra van igen, de ez a többinél is igy volt, ezt a google asszisztenses dolgot merre találom?

(#281) DokiBaxxi válasza Miki7712 (#280) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Hát jól el van rejtve :DDD

Google app -> jobb alul a 3 vízszintes vonal -> Settings -> Google Assistant fül alatt Settings -> Phone -> Voice Match-es beállítások

Persze mivel az asszisztenst magyarul nem lehet használni (tudtommal) így csak akkor működik, ha angolul beszélsz hozzá (amit csak akkor tehetsz meg, ha a telefont is angolra állítod, ha jól tudom).

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#282) Miki7712 válasza Miki7712 (#280) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Ja asszem megvan és nálam az off-on van.

Köszi látom közben irtál. Igen nálam ez ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#283) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Jött ma egy ilyen frissítés, nektek?

Új egyéni verzió DT.HUN 8.1.0.4(LT)
Kép1 Kép2

Feel Good Inc.

(#284) Miki7712 válasza Pompi (#283) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Nekem ma nem jött. De 1 hete amikor megvettem és frissült akkor ugyanezek a verzi számok lettek.

(#285) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

kép

Ezt autó módban lőttem MI mester nélkül.

Miért olyan a kép mint egy olajfestmény?

Nem lehet kikapcsolni a hdr-t vagy valamit ami miatt ilyen "varázslatos" lett?

(#286) Mans20 válasza johnsmithnex (#285) üzenetére


Mans20
addikt

Nálam akkor van ez, ha ráfókuszálok a fákra vagy valamire ami a talajon van, így beég az égbolt meg világos lesz minden. Sajnos ez ilyen.

(#287) johnsmithnex válasza Mans20 (#286) üzenetére


johnsmithnex
tag

Túltolja a HDR-t auto módban. Kikapcsolni nem lehet, marad a pro mód.

Kicsit viccesnek tartom azért, hogy top kamerás mobil és ilyen képet csinál. Persze vannak esetek amikor nagyon ügyes és szép képeket csinál, de elvileg minden helyzetben jónak kellene lennie.

Na de mind1...

(#288) MaddeNNNN válasza Pompi (#283) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szolgáltatós lehet talán? Nekem Telekomos és 8.1.0.3(CT) van fent május óta amikor megvettem.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#289) Pompi válasza MaddeNNNN (#288) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem szolgáltatós, eddig nem volt rajta ilyen "egyéni verzió".

Feel Good Inc.

(#290) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok !

Adott egy P20 ... dual simes, nem szolgáltatos, elözö tulaj UPC elöfizetéshez kapta vagy mi ... garancijegy van meg hozzá ... ez elég a garancia érvényesitéséhez ?

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#291) Mans20 válasza CartmanLand0 (#290) üzenetére


Mans20
addikt

Nekem upc-s van, felhívtam a Huawei-t, ott mondták, hogy magyar a mobilom, él rá a 2 év gyártó gari és elég az a papír amit az UPC adott.. A 3 hónapos kijelzőgaranciát is érvényesítettem.

(#292) CartmanLand0 válasza Mans20 (#291) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi szépen :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#293) Acidburn válasza KFORboy (#101) üzenetére


Acidburn
csendes tag

:W
Haver inkább fogd be ha nincs rá pénzed azért még nem kell alázni

(#294) Acidburn


Acidburn
csendes tag

Akinek gondjai vannak a fotózással
Angol nyelvű de szuper videó
[link]

Érdemes megnézni

(#295) Mans20 válasza Acidburn (#294) üzenetére


Mans20
addikt

Auto módban kellene jónak lennie. A fekete fákkal nem nagyon tudok mit tenni, ha ráfókuszálok világos lesz de akkor meg az égbolt ég be. Ezt az 50000Ft-os LG-n még elnéztem.

(#296) Miki7712


Miki7712
csendes tag

Hali. Nem tudom mobilrol hogy kell képet csatolni de most jött egy frissités. 8.1.0.132
573 mega

(#297) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Én amúgy komolyan nem értem hogy tudtok ilyen szinten f*s képeket lőni a telefonnal (már bocsánat). Sőt, amik a tesztben vannak, azoknak egy része is valami gyalázat (és akkor emiatt le is értékelik a telefont...). Én kikapcsoltam az MI-t és auto módban, 12 és 20 megapixelen is teljesen jó képeket tudok készíteni. Nyilván nem fogja megugrani egy több százezer forintos fényképezőgép szintjét, de aki ezt elvárja az nagyon elveszett :U

Persze, ha napos időben az égre fókuszálsz, akkor sötétebbek lesznek a fák, de nem igazán láttam még telefont amin nem így lett volna.
Szerintem elég jó a kamera. Nem mondom, hogy nem lehetne javítani, mert igenis ráférne még egy kis hangolás (főleg a videózásra, OIS magasabb felbontásokon és FPS-en pl.), de sokan kicsit túlságosan is fikázzák. Szvsz. :R

(#296) Miki7712
Changelogban mit írnak, miket csinál az update?

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#298) Miki7712 válasza DokiBaxxi (#297) üzenetére


Miki7712
csendes tag

Na asszem rájöttem hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#299) johnsmithnex válasza DokiBaxxi (#297) üzenetére


johnsmithnex
tag

Autó módban ha pl szembe van a nap vagy beltéren ablaknál ahol nagy a kontraszt, ott brutál rátolja a HDR-t és rajzfilm lesz a fényképből. Ezt nem is lehet kikapcsolni. Szerintem az auto módnak nem így kellene működni..

Ja és a MI mester ki van kapcsolva.

(#300) MaddeNNNN válasza Miki7712 (#298) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Fekete menü? ez nem P20 pro véletlenül? vagy lemaradtam valamiről?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.