Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fairi válasza doooo (#50) üzenetére


fairi
addikt

"nem fair, versenyszerű, törvényes, és így tovább."


inkább valami nyugati eszme, hogy állam nem segíthet cégeknek, nem avatkozhat be közvetlenül.
egy állami cég is működhet profit alapon, nem kell feltétlenül pazarlónak lennie. Állam segíthet akár egy cégnek is, így a kezdeti nehézségeken felülemelkedve törhet előre.

Samsung felemelkedése mögött is ott volt a dél-koreai állam.

Máskülönben Nyugat is ha kell aktívan pénzzel beleszáll a piacra. A nagy bankmentés során, adófizetők millióival segítették át a rosszul gazdálkodó bankok jó részét.

tökéletes szabadversenyes piac nem létezik, államok közti különbség beavatkozás mélységétől függ.

(#52) haxiboy válasza fairi (#51) üzenetére


haxiboy
veterán

"A nagy bankmentés során, adófizetők millióival segítették át a rosszul gazdálkodó bankok jó részét."

-Hogy aztán még nagyobb kamattal húzhassák le azokat az adófizetőket akinek a pénzéből meg lettek mentve :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#53) strogov válasza fairi (#49) üzenetére


strogov
senior tag

A samsung és a goldstar (LG) annyiban azért különbözik, hogy saját gyártással rendelkeztek, és korszellemnek megfelelő mértékben tartották magukat a szerzői jogokhoz. A huawei úgy lett hálózati eszközgyártó, hogy lenyúlta a cisco kínai gyártását.

Viszont mobil piacon gyakorlatilag a huawei az egyetlen gyártó amelyik túllépett kicsit az iteratív "fejlesztésen", és nem csak a mindenből legyen 10 pixel-lel, MHz-cel, GB-tal nagyobb verziókat hozta az utóbbi időben.

Az állami támogatás szerintem akkor kontraproduktív ha egyébként életképtelen cégeket dotál. Lehetne itthonról százával példát hozni ilyenre. Pénztemető szinte minden NER vállalkozás. Ha egy jó cégnek kell egy kis lökés a világpiacon, akkor nemzetgazdasági érdeke minden államnak, hogy ezt elősegítse. Azért fújni a samsung-ra, mert a memória gyártást megtolta a dél-koreai állam minimum naivitás, de inkább hülyeség.
A kínaiak előbb megfuttatják belföldön a "kiválasztottat", és csak akkor tolják meg igazán ha bizonyított. Így gyenge cégek viszik el a pénzt.

(#54) Vincent71 válasza fairi (#49) üzenetére


Vincent71
csendes tag

Persze, amit írsz, az AKKOR igaz, ha egy ország szegény/válság után van, stb. Akkor szükséges lehet némi központi befektetés/támogatás, hogy elinduljon valami.

De a piacról hasznot akkor tudsz realizálni, ha eladsz, azt megveszik, használják, fizetnek érte. És olyan pénzből amit nem te / az országod tett bele. Kína támogathatja a saját pénzéből a saját cégeit, a saját piacán... saját pénzét rakoskatja saját zsebből zsebbe. Sajátba. Ez senkit sem zavar. Nem is produktív, ezt hívnák önellátásnak. Ráadásul egy kínai fogyasztó (persze most már vannak a - saját számaikhoz képest - néhányan, de még mindig milliók csórók ott, azaz nem fogyasztók) nem is tud akkora pénzeket a piaci termékekre áldozni, mint a nyugati jellegű piacokon az emberek.

Addig senkit sem zavart sem az általad sem mások által emlegetett "állami" befektetés/támogatás, amíg csak úgymond beindultak ezek a cégek a nyugati piacokon. Valahol ez érthető is. De most már más a helyzet. Piaci szabályok (legyenek azok bármilyenek is, de nemzetközileg értendőek) szerint játszó cégeket nyomnak le a kínaiak, úgy, hogy otthon semmilyen kötelezettségük nincs, hiszen majd mindegyik mögött az állam áll. A kínai. Sem környezetvédelem, sem munkavédelem, sem szakszervezet, sem adózás, sem semmi nem zavarja otthon őket. Így könnyű ám.

Teljesen természetes, hogy ez nem tetszik a nemzetközi piacokon lévőknek. Nekünk sem tetszett, hogy elvették sok piacunkat a multik (jelentsen ez bármit is). Kína ugyanezt teszi a világgal lassan, de biztosan.
Csakhogy ezt nem tudják megtenni, mert akárki akármit mond, az USA jelenleg a világ és a nyugati piacok meghatározója. ÉS őneki ez nem tetszik. Teljesen érthetően. Mi is pont ugyanígy tennénk, ha megtehetnénk. Csakhogy míg a világ felsőoktatása/kutatása/fejlesztése az USA-ban a legfejlettebb, addig nekünk nincs semmink. Így nem tudjuk megtenni.

És ugye a dolog másik vetülete, hogy milyen állam az amelyik benne van ezekben a világpiacon résztvevő cégekben? Hát egy kommunista állam.
És ugyan lehet szidni a nyugati demokráciákat, de egy kommunista államhoz lépest... - legyen az bármilyen 'cuki' és ígérjen bármit... Főleg olyan startégiai ágazatokban, mint kommunikációban, az 5G-ben, a személyi eszközök (minden adatunkkal...) gyártásában.

Szóval érted. Teremtsenek tiszta, átlátható, számonkérhető feltételeket (legalább nyugati szintűt, mert persze ott sem kolbász a kerítés, na de egy kommunista államban...) és akkor nyilván nem lesz ok "betenni" nekik a piacokon.

De persze ők nem akarnak ilyet, továbbra is kommunisták, egypártrendszerűek, diktatúra-szerűek. Bármilyen nyitottak is. És miért? Mert másként nem működnének. Most majd megpróbálhatják. Saját oprendszerrel, saját technikával. És ha így is sikeresek lesznek a piacokon - nem otthon, támogatva - nos akkor had realizájanak profitot.

De szerintem nem lesznek. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#55) Vincent71 válasza strogov (#53) üzenetére


Vincent71
csendes tag

Az állami támogatás majdnem mindig (ha pénzbeli) kontraproduktív. Ugyanis van egy nagyon fontos vetülete. Sosem tudod meg, egy cég azért sikeres-e mert államilag támogatva van, vagy megállna-e saját lábán. Lásd a példát a nagy hazai - állítólag világsikeres - cégekre. Ahogy rendszerváltás lett, mentek a lecsóba.

Ezért találták fel a hitelt, ami gyakorlatilag beindította a fejlett gazdaságot a világban. Azt vissza kell fizetni, szigorúan piaci kamatok mellett. Ugyanis egy nyereséges cég vissza tudja fizetni.

A nyugati piac (ugye az állam minimális, szinte 0 szerepe) cégei ezt vért verítéket izzadva tapasztalták meg, épp ezért működőképesek legtöbbször.

Az államnak az a szerepe, hogy átlátható, érthető törvényeket hozzon, megteremtse a jogbiztonságot, és "kineveljen" egy fogyasztói társadalmat jólétben. Bármilyen rosszul is hangzik ez a fogyasztói társadalom, de ettől működünk.
De ha nincs fizetőképes kereslet (rossz az állam, nincs jogrend, szegények az emberek, kicsik a fizetések, kontraszelekció van, nem élnek jól a népek) akkor nincs piac sem.

Kína ezt úgy kerülte meg, hogy azt gondolta a saját piacképtelen és demokrácia valamint piacellenes belső viszonyai mellett majd jól megszedi magát a külhoni működő piacokon, erőből. Kihasználva azok (olyan, amilyen, de valamennyire létező) viszonylagos törvényszerűségeit, működőképességét, valódi nyereség realizáló képességét.

És otthon pedig továbbra is kommunista, tojik a saját népére, annak jólétére, a környezetre a jogrendre.

Hát ez ezért, na. :)

(#56) Áfogat válasza Vincent71 (#55) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Nem szeretnélek kiábrándítani, de amit írsz az eléggé utópisztikus. Egy ideális állapotot írsz le, és ezt azonosítod a nyugat jelenlegi működési modelljével.

Légy szíves mondj 10 olyan példát, ahol tiszta "piaci"/"kapitalista" modell segítségével emelkedett fel bármilyen szervezet (lehet cég, állami szervezet, magánvállalkozás, őstermelő, Piri néni, stb.).

(Na jó hazudtam, szeretnélek kiábrándítani :) )

(#57) ates


ates
aktív tag

Szerintem Trump alábecsüli a Huawei-t és/vagy Kínát. Nem tudom kidobja be a törülközőt először, de a történet belpolitikai kihatása (az átlagpolgár életére való jövőbeni változás) nagyban fogja befolyásolni.

(#58) fairi válasza Vincent71 (#54) üzenetére


fairi
addikt

" Sem környezetvédelem, sem munkavédelem, sem szakszervezet, sem adózás, sem semmi nem zavarja otthon őket. Így könnyű ám."
sztoriból kimarad, hogy ezeket az előnyöket kezdték kihasználni a nyugati cégek is.Mai fogyasztó társadalom nem is lenne ha Kína nem nyújtja ezeket a világnak. Olcsó munkaerő, nuku környezetvédelem, no szakszervezet szarakodás (fránya Franciaország), erős diktatúra ami stabilitást garantál. (nincs négyévenkénti választási mizéria)
2010-ig szép volt minden, csak Kína többet akart, saját márkát amibe pénzt tolt.baj itt van.

"De a piacról hasznot akkor tudsz realizálni, ha eladsz, azt megveszik, használják, fizetnek érte." valóságban meg az van, ha te egy harmadik világbeli ország kb minden tekintetben elavult.Államnak ekkor be kell vállalni veszteséget, sokszor többet, hogy kitermeljen 1-2 céget ami igenis több mint egy másológyár. Huawei most érte el ezt, már képes profitot is termelni, már külföldön megállja a helyét, és lassan Samsung árakban árulhat, nem csoda most 2019-ben kezdődött ez ily erősen!
100 évnyi lemaradást nem könnyű átugrani, főleg úgy hogy minden szabadalmakkal le van védve. nem csoda magyar ipar sok területe eltűnt, mikor nyugati piac bejött kiderült sok minden elavult évtizedekkel. Pl létezett Telefongyár Rt. is.

"Szóval érted. Teremtsenek tiszta, átlátható, számonkérhető feltételeket"
picit gondolkodj, bármiféle átlátható akkor is mindig vádolhatod kémkedik.
nem a diktatúra zavar itt bárkit, vagy az emberi jogok, hanem technika ami onnan kikerül nincs ellenőrzés alatt.
[link] hasznos kép. Látszik NSA aktívan figyeli Kínát, ami ellen korlátozottan tehet, mivel USA technikát igényel még mindig. Mint mindenki magából indul ki, USA pánikolt a kínai tech miatt, mivel 100% lesz ebből kémkedés.

"És ha így is sikeresek lesznek a piacokon - nem otthon, támogatva - nos akkor had realizájanak profitot."
nem felejtsd el Nyugat ebbe beleszólhat ezer eszköz van ami lehetetlenné teszi hogy mi megkapjuk. sajtónk propaganda ága világossá teszi veszélyes tech, szolgáltatók nem adják etc.

[ Szerkesztve ]

(#59) doooo válasza fairi (#51) üzenetére


doooo
veterán

"Samsung felemelkedése mögött is ott volt a dél-koreai állam"
Inkább fordítva... a chaebol-ok épültek az államba (vagy inkább akkorává nőttek, hogy akaratlanul is óriási rész jut nekik az ország "életéből", mert itt nem csak gazdaságról van szó), ők juttatták az országot oda, ahol ma van, és nem ellenkezőleg. Ilyen téren elég furcsa Dél-Korea, és határozottan nem azonos a dolog a kínaiak metódusaival. De ami a legfontosabb, ezek a cégek ellenőrizhetőek, otthon is és máshol is, a rendfenntartó és igazságszolgáltató hatalmak által, a kínaiakkal nem így van.

(#60) Vincent71 válasza Áfogat (#56) üzenetére


Vincent71
csendes tag

Nem szeretnélek kiábrándítani, de persze hogy eléggé utópisztikus amiről írok. A valódi paici szabályokról, a valódi demokráciáról. Jelenleg nyilván nincs ilyen legfeljebb közelíthetjük, rengeteg hibával.

A kérdésem egyszerű.
Szerinted melyik rendszer áll közelebb ehhez az "utópiszikus, ideális állapothoz"? Meg egyáltalán a közgazdasági logikához, életszerűséghez.

A jelenlegi nyugat a jelenlegi rossz, vagy jobb, vagy bármilyen rendszerével, vagy a jelenlegi Kína, az antidemoratikus (ez ugye tény, nem kérdés) kommunista egypártrendszerével?

Valamint szerinted melyik rendszerben van több esélye az állam beavatkozása nélkül egy - legyen Piri néni - bárkinek "felemelkednie" a piaci / kapitalsta modell segítségével?

A választ te is tudod. Kínában csak az lehet """vállakozó""", akit az állampárt jóváhagy. Még nálunk is bárki lehet. Ott nem.

A cégekről, felemelkedésekről meg olvasgass történelmet. Lesz ott 10, de inkább jóval több, aki tudott elérni valamit. Kínában viszont egyet sem tudsz mondani. És a hasonló országokban.

(#61) doooo válasza strogov (#53) üzenetére


doooo
veterán

Amúgy ez is visszatérő elem, hogy "ők az egyetlen valamelyest innovatív cég"... De vajon mi az a nagy innováció, amivel ők rukkolnak elő mostanában? A túlkomplikált kamerás megoldásaik? Mert maximum azt lehetne említeni, az viszont önmagában nem fogja kiemelni őket a többiek szintjéről... Igenis ugyanez a "több megapixel, több GB, több Antutu-pont" mizéria megy náluk is, még jobban is mint máshol (több hamis reklámmal is, mint máshol).

[ Szerkesztve ]

(#62) Vincent71 válasza fairi (#58) üzenetére


Vincent71
csendes tag

Pontosan így van ahogy írod. Ebből is látszik a kínai és a hasonló antidemokratikus rendszerek hozzáállása saját állampolgáraihoz.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kínai vezetés nélkül tudott ott termelni a világ? Persze hogy feláldozták saját népük munkaerejét fillérekért, persze hogy feláldozták saját környezetüket. Tették ezt saját jól felfogott hasznukért, ugyanúgy ahogy az ott dolgoztató/gyártató cégek. Te is, én is ezt tettük volna annyi pénzért a cégek helyében.

A különbségre hívnám fel a figyelmet. Kérdés, ki mit tehet meg. Az Apple, de bármelyik cég vajon miért nem otthon dolgoztatta a munkásokat? Mert ezt NEM TEHETTE meg, hogy éhbérért melóztat, meg hogy nem törődik a környezettel. Kínában megtehette. És vajon miért nem a kínaiak dolgoztatták a saját népüket?
Mert bizony nem volt semmi, sem fejlesztéseik, sem fogyasztóik. Volt kommunizmusuk. De az nem volt elég a piachoz évtizedekig.

Persze, hogy nem a diktatúra meg az emberi jogok zavarják a cégeket, meg a gazdasági érdekeket. Ezt senki sem gondolja komolyan. :)

Az zavarja a cégeket, hogy egy diktatúra megengedi, hogy dolgoztass éhbérért és szennyezheted a környezeted és bármit ellophatsz. Ezt otthon nem tehetik meg, ez zavarja őket, a kínaiak meg megtehetik.
Téged is zavarna.

A kérdés az, te hol szeretnél élni?

És persze az állam vezetését pedig az általad is említett dolgok zavarják, a kémkedés (persze csak ha más csinálja), technológiai kérdések. Mondd, téged nem zavarna ha te vezetnél egy államot? Dehogynem. Te is ezt tennéd, védenéd az államodat, hazádat. Vagy csak magadat, jelen esetben mindegy.

Amit pedig írtál a huaweiről, hogy megteheti, samsung árak, hogy satöbbi, satöbbi.

Nos, nem teheti meg. Ugyanis a smart telefon alapjai, az android és az iOS, meg egy rakás szabadalom, lényegi alkatrész az bizony az USA cégeké.
Most lett beárazva a dolog. Andorid nélkül a Nokia is bukott. A kínaiak is a lopott, nem hivatalos andoriddal jöttek fel, ugye emlékszünk? Nem volt gapps, nem volt google ökoszisztémna, mind rámókolták.
Telefont összerakni nem nagy dolog, mind Kínában készül. :D Na de ami a lelke...

Most majd kiderül, van-e a kínai telefonoknak lelkük. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) tomp


tomp
félisten

Na mivan ha Kína azt mondja, hogy beszüntetik az amerikai márkáknak a gyártását? Na akkor félrenyelne Trump...

(#64) doooo válasza tomp (#63) üzenetére


doooo
veterán

Mondhatja, de nekik sem lenne jó. Így is túl sok gyártó választ más országokat Kína helyett, nem igazán engedhetik meg, hogy még többet veszítsenek.

(#65) strogov válasza doooo (#61) üzenetére


strogov
senior tag

A monokróm szenzor pont nem megapixel vadászat volt, ahogy a p30/pro night mode sem az. Az optikai zoom is kifejezetten hasznos feature. 2019-ben már nem vennék enélkül gépet.

(#66) strogov válasza tomp (#63) üzenetére


strogov
senior tag

Ennél azért szofisztikáltabbnak kell lenniük. Technológia transzfer nélkül meg vannak lőve. Aztán megnézhetik, hogy utána hova adják el amit maguktól összeraknak. Sok cég már egyébként is menne kínából ha lenne a környéken kapacitás, mert drágán dolgoznak. Kezd elöregedni a társadalom. A ki szüli tele a világot biorobottal versenyt india testhosszal megnyerte.

(#67) doooo válasza strogov (#65) üzenetére


doooo
veterán

Ezek mind megtalálhatóak máshol is, másképp nevezik őket, nem egyformán működnek, de attól még vannak. Azzal viszont egyetértek, hogy az optikai zoom fontos, én is csak olyan mobilt voltam hajlandó venni, ami tud ilyet valamilyen mértékben.

(#68) borbastomi válasza Bici (#28) üzenetére


borbastomi
csendes tag

(#69) csorbajeno válasza SwaZy1337 (#31) üzenetére


csorbajeno
veterán

Csak a név vált ki, mint új brand, de a cég felső veetése továbbra is ugyanaz maradt. Ezt leginkább úgy tudom megfogni, mint a Volkswagen csoportot. Annak van egy felső vezetősége, míg a VW, Audi, Skoda, Seat rendelkezik saját vezetőséggel, de azok mind a központi felső vezetés alá tartozik. Valahogy így tudom a Huawei-Honor kapcsolatot is elképzelni.

(#70) Vincent71 válasza tomp (#63) üzenetére


Vincent71
csendes tag

ÉS akkor mit adnának el? Miből lenne hasznuk? :) Saját maguknak gyártanának saját pénzből, saját állami támogatásból? :) Jobb zsebből a bal zsebbe? :) Ugyan már, ennyire Kína sem hülye.
Kína javarészt ebből él (külföldi bérgyártás és úgymond "saját" cégei külföldi eladásai), illetve ebből él a "gazdagabb", jobb módú városiak nagyrésze. A 80%-uk meg 15-en lakik egy szobában vidéken és bokáig guggol a vízben a rizsföldeken.
Ezután meg a jobban élők is mehetnének vissza a balettba ugrálni, akarom mondani a földekre guggolni.

Persze ez nem hetek-hónapok alatt lenne, de vége lenne (illetve visszamenne a 50es-60as évek szintjére) Kínának a külföldi piacokon és a bérgyártásból szerzett bevétel nélkül.

Aztán meg nem is volt szó arról, amit a fejlettebb piacok simán bedobhatnak. Mondjuk vámot a saját eszkábált akármijeikre. Na akkor oda lenne az olcsó kínai, vagy akkor már nem tizenöten, hanem 30-an kéne egy szobában lakniuk a melósaiknak, hogy tudják tartani az árat...

Úgyhogy nem nagyon fog Kína keménykedni (nincs mire, ugye nincs semmi fontos saját technológiája, nuku K+F, nuku piaci szabályozás, van kommunizmus, meg állami szerep, meg kontraszelekció), lesz valami irgumburgum, aztán majd csak egyezkednek kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#71) S e t h


S e t h
nagyúr

Hát elkezdődött.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#72) Freiherr válasza S e t h (#71) üzenetére


Freiherr
őstag

Ez a fickó tud valamit. Eközben a hüvelyesek egymást bíztatgatják remegő hangon, hogy nem lesz baj, semmi nem lesz, hiszen... :DDD

XXX

(#73) fairi válasza doooo (#59) üzenetére


fairi
addikt

" chaebol-ok épültek az államba "
szeretik igy magyarázni, maga az állam abba látta siker titkát ha chaebolokat létrehozza és segíti.
wikin röviden
"South Korea's economy was small and predominantly agricultural well into the mid-20th century. However, the policies of President Park Chung Hee spurred rapid industrialization by promoting large businesses, following his seizure of power in 1961. The First Five Year Economic Plan[3] by the government set industrial policy toward new investment, and the chaebol were to be guaranteed loans from the banking sector."
Évek folyamán egyre szorosabb lett a kapocs...
Korea akkor kezdte a dolgot, mikor Mao a kulturális forradalmát még el se kezdte.
Kína ezt az elvet követte de szteroidon!

(#74) fairi válasza Vincent71 (#62) üzenetére


fairi
addikt

"Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kínai vezetés nélkül tudott ott termelni a világ? "
azért mentek oda, mert ilyen privilégiumokat adott nekik a párt. ne néz engem hülyének.
Miért tette a kormány, kb nézd meg a történelmet. Milliárd éhes száj, kevés munka, katasztrofális kulturális forradalom, fejlődő szomszédok. per pill egy shit hole az ország.
Kb az állampolgárok feláldozása sok harmadik világbeli állam teszi és államot alig érdekli. Kb nem tudnak mást tenni. Csak Kína évek során elkezdte megszerezni a technikát,először sima másolás, utána fejlesztés is. Az utóbbi most a baja USA-nak.

"Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kínai vezetés nélkül tudott ott termelni a világ? "
Kína újkori történelme katasztrófa: kezdődve az ópium háborúktól, utána japán-kínai háború, polgárháború, kulturális forradalom.
egy erőforrásuk volt mint sok egyéb államnak: ember
szovjetekkel is összevesztek, kommunizmus átalakították és ötvözték.

"Az zavarja a cégeket, hogy egy diktatúra megengedi, hogy dolgoztass éhbérért és szennyezheted a környezeted és bármit ellophatsz. Ezt otthon nem tehetik meg, ez zavarja őket, a kínaiak meg megtehetik.
Téged is zavarna."
komolyan ne játssz az értetlen.

ha éhbérért van munkaerő akkor oda települ, ha nem kell szennyezést takarítani akkor odamegy a cég. (gondolom a kongói koltán bányákról hallottál, akkor tudod a cégek mily piszkos ügyekre hajlandóak) Inkább az zavarja ha kimaradnak és azon háborodnak fel ha kiszervezés után techet lemásolják és utána hasonlót alkot olcsóbban a diktatúra. Kína ügy 2010 után indult, mikor már riválissá váltak. 2017 után kezdett mérgessé válni.

"A kérdés az, te hol szeretnél élni?"
mi a halál köze van a témához? Én egy Banks-i orbitálon élnek, de lehetetlen (ha nem érted az butalást érdemes elolvasni Iain M. Banks: Nézz a szélbe)

"Nos, nem teheti meg. Ugyanis a smart telefon alapjai, az android és az iOS, meg egy rakás szabadalom, lényegi alkatrész az bizony az USA cégeké"
meg tehetette volna és sikeres is lett volna ha USA nem kezdi el ezt. P30 pro már elég komoly áron van és eddig sikeres volt. Egész ügy időzítése nem véletlen, 2. gyártó lett jelentős profitot is termel már, és 5G fejleszt.

(#75) nyisziati válasza fairi (#74) üzenetére


nyisziati
veterán

Az érvelésed 90%-a megállja a helyét, ezt kivéve:

"A kérdés az, te hol szeretnél élni?"
mi a halál köze van a témához?

Márpedig hosszú távon ez a lényeg. Ha Kína nyer, az USA veszít. Márpedig egy olyan VILÁGRENDSZERBEN, ami kínai szabályok szerint van berendezve, nem biztos, hogy szeretnél élni.
Lássunk túl az orrunk hegyén, a szimpla gazdasági-technológiai kérdéseken.

[ Szerkesztve ]

(#76) atike válasza nyisziati (#75) üzenetére


atike
nagyúr

....de most komolyan.... Szerinted USA nem a totális megfigyelésre törekszik? Miről szólnak a 3 betűsek...? Nem USA volt az, aki az Apple-től is backdoort kért, hogy "indokolt esetben" bele tudjanak jutni a lezárt telefonjaikba...? Nem ők azok akik most is folyamatosan figyelnek mindent...? Nem a Google az, aki bevallottan elemzi az emailek tartalmát...? Nem a Facebook az aki körül annyi botrány volt mostanában...? Nem mondom, hogy a kínai vonal jó, de az USA vonala sem biztos, hogy olyan hűde csodás... Ha az egyik oldalon az csak összeesküvés elmélet, meg butaság - akkor miért nem az a másikon is...?

(#77) nyisziati válasza atike (#76) üzenetére


nyisziati
veterán

Fúúú... :U
Te nagyon nem értetted meg, amit írtam.

(#78) janeszgol válasza atike (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

Te már a múltkor is a másik oldalon álltál velem együtt, csak jött a sok ostoba. Viszont feleslegesen koptatod a billt. Megmondták a múltkor, hogy inkább az USA figyelje őket, mint Kína.
Mivel mindkettő egykutya, egyik se! Ez az én véleményem. Kicsit fogják vissza magukat. Erre kéne valami EU szabályozás, nem a választható böngészőre...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#79) nyisziati válasza janeszgol (#78) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem meg ti vagytok az ostobák, hogy Kínát egy kalap alá veszitek az USÁ-val.
Költözzetek ki pár hónapra, bíráljátok kicsit a rendszert, aztán lássátok a következményeit.

(#80) janeszgol válasza nyisziati (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, nem ugyan azt csinálják? Szakadj már le erről ez éljél kínában dologról, mert mellé lőttél. Valami nagyokos beírta, aztán mindenki ezt szajkózza.
Egyáltalán nem vágod, miről van szó.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#81) nyisziati válasza janeszgol (#80) üzenetére


nyisziati
veterán

De bizony vágom, mert én a VÉGKIMENETELÉT nézem a dolgoknak.
Ez a lényeg. Aki nyer, annak a világrendszerében fogsz élni.
Ennyi.

(#82) janeszgol válasza nyisziati (#81) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak megsúgom, hogy te ma az USA világrendjében élsz. Nem kéne inkább középre állni?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#83) nyisziati válasza janeszgol (#82) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem.
Mert nincs közép.

(#84) Tulku


Tulku
veterán

Nagyon nagyon nehéz jelen helyzetben letenni voksunkat valaki mellett és valaki ellen....

Nyilván a sárgák fertelmes fasizmust építenek, nyilván egy teljesen skizofrén "kommunizmus"-nak hazudott, államapparátus figyel mindent, mint nagy testvér, de sajnos sokkal világosabban a jenkiknél sem látunk folyamatokat, illetve minden kínai negatívumra tromfolhatunk amerikaival ....

Mi - mint kis emberek - írogatunk, polémiázunk (jó esetben nem esünk egymásnak) de amit láthatunk, hogy két világrend feszül egymásnak, aminek a végkimenetelét nem jósolhatjuk meg, már csak azért sem, mert nem tudjuk milyen háttéralkuk, egyezségek állnak a háttérben...

Bizony, hogy ne érthessük félre ...akár kínai-amerikai háttéralkukra is gondolok...

Szerintem ez egy világméretű teszt...épp olyan mint a szelektív hulladékgyűjtés...

(#85) atike válasza nyisziati (#79) üzenetére


atike
nagyúr

Köszönöm a jelzőt, nyilván megszolgáltam... :U

Arra próbáltam rávilágítani, hogy mindenkinek ugyanazok a céljai a megfigyeléssel, mint Kínának... Kína "nyíltan" csinálja, a többiekről meg köztudott.

(#86) Tulku


Tulku
veterán

Előbbi kommentemmel összefüggésben most azt olvasom, a jenkik azért adnak 90 nap felkészülési időt....jajjjj már...milyen háború ez kérem?

Hogy mondják? Színház ez az egész...

(#87) nyisziati válasza atike (#85) üzenetére


nyisziati
veterán

Elnézést, nem akarok sértegetni. :R

Szerintem nem ugyanazok a célok. Kína világuralomra tör, az USA pedig meg akarja előzni a terrorizmust, plusz nyilván figyelni, fülelni, infót gyűjteni.
Lehet erre persze azt mondani, hogy valahol ez is világuralmi törekvés, és nyilván van is benne valami - de valahogy nekem az amerikai "világuralom" jóval szimpatikusabb, mint a kínai. Pláne látva, hogy hogyan bánik Amerika az állampolgáraival, és hogyan Kína.

Azt viszont nem mondanám, hogy Kína nyíltan csinálja, sőt. Úgy kellett minden alkalommal rábizonyítani. Mondjuk nem nehéz.
Lásd pl. ma reggeli cikk, hogy a JDI drónok adatokat küldenek Kínába.
De pl. az én Xiaomim is azzal indított, miután aktiváltam a MI fiókot, hogy két nemzetközi (!) SMS-t küldött haza. Plusz még ki tudja mit.

(#88) janeszgol válasza atike (#85) üzenetére


janeszgol
félisten

Én kezdtem személyeskedni, igaz nem nyiszatira, bocsi. (Bár a múltkori vitapartnereim azok voltak, nem vitapartnerek, 15-ből 15 csak a sértegetésig jutott. Ennyi tellett nekik.)

nyiszati: a terrorizmussal sok mindent el lehet adni. De egy szó sincs róla, hogy a kínai (meg orosz, meg stb) diktatúra az ide is eljönne. De valahol az is diktatúra, hogy Trump böffent egyet, és a Huawei elbúcsúzhat a mobilos második pozíciójától.
Csak Kína gyűjtheti a drónok adatait? Az USA nem?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#89) fairi válasza nyisziati (#75) üzenetére


fairi
addikt

"n VILÁGRENDSZERBEN, ami kínai szabályok szerint van berendezve, nem biztos, hogy szeretnél élni."
tényleg te hol élsz az űrben?
Minden nagyhatalomnek ez a célja. USA ezt kiszervezte a techcégekbe és ezzel szerzett hatalmat a világ felett. most az egyik fegyvert aktiválta Kína ellen

"Lássunk túl az orrunk hegyén, a szimpla gazdasági-technológiai kérdéseken."
világ erről szól, minden más kb háborús indok. sokszor még az NGO szervezetek szövegezése is más ha kritika USA barát vagy ellenség országról kell írni.

kezedben tartott okostelefon is valszeg 10 éves gyerekek vérében úszik, csak koltán eredetét nem verik nagy dobra. Jah jötten szabályozás hogy koltán tiszta forrásból származzon, ami valóságban azt eredményezte Ruandába átcímkézik egy kis pénzért a nyersanyagot.
Tudod mi van az orron hegyén túl:fogyasztó társadalmunk a harmadik világ szenvedésére és konfliktusaira épül. (harmadik világ is hibás, korrupt vezetőik orrunknál nem is akarnak tovább látni, örülnek a csúszópénznek minden más érdektelen, cégek ezt szeretik) hírek is ezt óvatosan távol tartják, csak akkor fontos ha másik állam nem szövetséges. kereskedelmi háború óta lett oly fontos az ujgurok sorsa. Kormányokat nem az zavarja a kínai nép megfigyelve van hanem lehet ők is megfigyelve lesznek.

(#90) Graphics válasza janeszgol (#78) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na hát majd pont ez a gyönyörű EU fog még a két fél között villámhárítót játszani... :D

Az EU szabályai kb. olyanok mint a Zewa toalettpapír... Funkcióra biztosan.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91) janeszgol válasza Graphics (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a baj. Úgy vártam volna azt, hogy "Bevizsgáltunk többezer féle Huawei eszközt és az eredmény..."
Nem a választható böngészővel vacakolni. Itt az igazi probléma. Illetve a két fél könnyen összekap, könnyen kibékül, szóval vagy igazi vagy nem a baj, de mindegy is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#92) nyisziati válasza fairi (#89) üzenetére


nyisziati
veterán

"tényleg te hol élsz az űrben?"
Nem, hanem a Pax Americanaban. És nem is szeretném, ha ez változna. Ezért örülök, ha Amerika nem engedi Kínát a fejére nőni. Meg az enyémre se.

"világ erről szól, minden más kb háborús indok."
Ennél sokkal többről van szó.
A harmadik világot ne keverjük ide, mert azon nem tudunk változtatni.
Az orrod hegyén túl nem ez van, hanem a JÖVŐ.
Aki Kínát választja, az a diktatúrát választja (rosszabbat, mint ami itt volt ~40 évig!).
Aki Amerikát választja (bármely döntésével együtt!), az egy sokkal jobb jövőt, szabadabb világot választ. Én erről beszélek.

(#93) Graphics válasza janeszgol (#91) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, mert oké, az USA mondja, de bizonyítékot én még nem találtam erre sehol a neten...

Bemondásra több érintett cég részvényei estek, dolgozók munkája is kétségessé válhat, persze utóbbi erős túlzás, de a fene se tudja...

És mindez azért, mert az USA játszik Kínával, játszik a saját USA-beli cégek részvényeivel is egyúttal...

Engem ez zavar... "Világhatalom"

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#94) janeszgol válasza Graphics (#93) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Mert ha Marika az ABC-ben azt mondja azért nem vesz kínai telót, mert lehallgatják, azt mondom oké. Pista bácsi a kocsmában azt mondja azért nem megy ki sehova (bár a kocsmáig mindig eljut), mert mindenki megfigyeli, azt mondom rendben van.
De egy kíberbiztonsági szakértőtől mást várok. Még akkor is, ha nem akarnak pánikot kelteni. Legalább a Huawei-nek juttassák el, aki meg ismerje el, ha van ilyen. Vagy valami. Mert a Huawei kérte a bizonyítékokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#95) Vincent71 válasza Graphics (#93) üzenetére


Vincent71
csendes tag

Bizonyítékot? Mire is szeretnél bizonyítékot?

Csak néhány dolog.
Lassan 250 éve úgynevezett (nyilván nem tökéletes, sőt) demokráciában él Amerika. Közel ennyiben élnek az úgynevezett nyugati demokráciák, a nyugati világ.
Hol van hasonló? Melyik földrészen?

Persze, nyilván voltak többszáz, netán ezer éves birodalmak... de sem te, sem más sem szeretne egy olyanban sima közember lenni... Itt az átlagjoe az átlagLiCseng életéről beszélek, melyikben melyiknek mennyi joga, mennyi úgynevezett szabadsága van. Jelentsen a szabadság bármit is.

Senki sem mondja, hogy a nyugati típusú világ, az amerika központú gazdasági rendszer a tökéletes.

De jó lenne, ha valaki válaszolna már arra a kérdésre, amire soha egyetlen "fújUSA, kapitalistaUSA, liberálisUSA, hanyatló nyugat" szavakat mantrázó nem tud.

Mi a bánatért akart régebben - és még most is - rengetegsok ember kivándorolni/emigrálni/szökni Amerikába? Ugyan mi a jó fenéért dolgozik a hanyatló nyugaton dél európa, a balkán 90%-a, a törökök javarésze, kis hazánk sok százezer lakosa...? Vajon miért a hanyatló nyugaton vannak a legjobb, legnevesebb oktatási intézmények, kutatóközpontok, iskolák? - ahova jelzem az összes gazdasági illiberális kistigris vagy épp nagytigris (Kína) funkcionárius csemetéi járnak.

Miért nem a szuper és jövő reménységét jelentő keleti illiberális, féldiktatórikus (pl. Orosz O.) államokban melóznak/élnek/tanulnak, miért nem mennek Kínába (ma már nincs távolság) dolgozni/lakni/élni/tanulni, ha ezekben az országokban minden jobb, vagy jobb lesz?

Egyszerűen nem értem én ezt. :)

Szerintem ennél egyértelműbb bizonyíték nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#96) Graphics válasza Vincent71 (#95) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te politikai/lakhatási irányba viszed el, viszont én erre nem kerestem választ és nem is én leszek a beszélgetőpartnered ebben a buliban.

Engem hidegen hagy az USA, így nem igazán fogok se ellene, se mellette érvelni. Számomra idegen, nem is foglalkozok vele mélyebben, így semmiféle módon nem tudnék bekapcsolódni az általad felvetett kérdésékbe.

Mivel én se nem vagyok nyugat, se nem vagyok kelet-párti. Én itt élek az Alföld közepén, és nekem ez teljesen megfelel.

Köszi :) :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#97) Bici válasza Vincent71 (#95) üzenetére


Bici
félisten

Én úgy értettem, hogy a Huawei kémkedésére várna bizonyítékot. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#98) Vincent71 válasza Graphics (#96) üzenetére


Vincent71
csendes tag

Igen, mert a kérdés ebbe az irányba megy, a gazdaság erről szól. Mégs milyen irányból kellene megközelíteni?
Pontosan a rendszerük miatt tudnak ekkora növekedést befutni a kínai tech cégek. Pontosan amiatt, hogy nem kell megfelelniük a világ nyugatabbi (jellegű) felén uralkodó szabályoknak. ÉS most az lényegtelen hogy azok nyilván nem tökéletesek.

Ez a baj velük.
Minden másban nyilván tök jók. :)

(#99) Graphics válasza Vincent71 (#98) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondom, nem ez volt a kérdésem :)

Nem értem, miért akarsz irányított beszélgetésbe belevinni. Volt egy párbeszédem valakivel, beszéltünk valamiről, egy teljesen más dolgot belevonsz. Engem az a része nem érdekel.

Nem arról beszélgettünk. Én elmondtam, hogy engem nem érdekel egyik ország sem, azt írtam le, hogy ez szerintem, jelen állapot nem jó. Ennyi, pont, többet ne magyarázz nekem bele :)

A Huawei kért bizonyítékokat, ezt adják elő akkor nekik, a világnak, akárkinek... Addig én súlytalannak érzem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#100) kchris78 válasza Vincent71 (#46) üzenetére


kchris78
veterán

itt a lényeg... és akkor jönnek olyan fórum hozzászólások hogy ő fujfuj USA helyett Kínában akarna lakni... De hát voltak olyanok is akiknek a Szovjetúnió tetszett jobban meggyőződésből. Mert én lehet hogy Trump hülye meg nem teljesen korrekt amit csinál de én maradnék az USA tömbjében!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.