Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) ghiottone válasza rwbag2012 (#848) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Kibontás után 2 órával később már 7.0-val használtam, megbízhatóan működik. Egy pixel témával + nova launcher és ikon packkal az emui alapot is szépen módosítva a stock közeli kinézet is megoldható, ami nálam plussz pont.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#852) sonye


sonye
senior tag

Üdvözlet!

Kinéztem magamnak ezt a táblagépet, mert a telefonom is huawei.
Pár kérdés felmerült:

A SIM 4G-s és a wifis verzióban nincs hardveres különbség (RAM? PROCI stb)?

A 7-es android már OTG-n érkezik, azaz van hivatalos frissítés?

Mennyire gyors a mindennapi használatban netezésre?

Akinek 32GB-os verzós tárhelye van, mennyi a tényleges szabad tárhely alapból?

(#853) Litván Zongora válasza Pazolini (#847) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

A duo SIM egy létező szolgáltatás, megrendeled, és kapsz egy második SIM-et a tabletedbe, amin a díjcsomagodban kapott adatmennyiséget oszthatod meg a fő SIM-eddel.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#854) Litván Zongora válasza sonye (#852) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Most a kedvedért kimértem a letöltési sebességet wifi-n, 95 Mbit/sec, elég gyors lesz? :-)

A nugát elvileg hivatalos, de sok országban késik a disztribúció, nálunk is. Firmware finder segítségével föl lehet tenni, úgy működik, mint az álom.

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#855) Pazolini válasza Litván Zongora (#853) üzenetére


Pazolini
senior tag

:R

(#856) sonye válasza Litván Zongora (#854) üzenetére


sonye
senior tag

Hát elmegy ez a kis "gyengus" sebesség :)

És összességében a tablet sebessége is gyors?
Volt már samsung Tab 1, Galaxy tab 2, asus zenpad. Mindegyik azért került eladásra mert csiga lassú volt a rendszere. Az oldalak betöltődése is kb pentium 2 szintjén volt :)

Így most az a cél, hogy végre minden tekintetben egy gyors eszközt vegyek.

Játszani meg nem játszok.

(#857) Chris Kiki válasza sonye (#856) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ezzel nem lesz bajod. Android, web, pörög mint a motolla. Soha nem tapasztaltam belassulást.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#858) rwbag2012 válasza sonye (#856) üzenetére


rwbag2012
tag

Én ma elsétáltam a Telekomhoz, és megnéztem az m3-at. Bár újraindítottam, de így is elég lassú volt. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kiállított darab volt lassú, így nem szereztem valós benyomást a rendszer sebességéről, sajnos.

(#859) Hyena válasza rwbag2012 (#858) üzenetére


Hyena
senior tag

Nekem ezelott egy nvidia shield K1 volt amit kifejezetten gamer tabletkent arulnak eros gpuval (elotte nexus 7bol volt par) de a jelenlegi Huawei M3al sokkal elegedettebb vagyok.
Anno mar a shield vasarlasakor is szemeztem ezzel de vegul akkor a shieldet valasztottam ami utolag rossz dontesnek bizonyult.
A gpu lehetne gyorsabb is, de igazabol megfeleloen mennek rajta a jatekok eddig meg nem lattam nyomat lassulasnak, csak a tudat, hogy lehetne jobb is. (amit igazabol csak a benchmarkokban lehetne latni)
Szep a kijelzoje, jol szol a hangszoroja, egesz sokaig birja az akksija.
Mi kell meg :) ?

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#860) #41133696 válasza Litván Zongora (#854) üzenetére


#41133696
törölt tag

WiFi-n dicső eredmény!

(#861) Joe.36 válasza rwbag2012 (#858) üzenetére


Joe.36
addikt

7 hónapja használom, a gyári 6.0 van rajta, nagyon gyors, nem akad, minden téren megvagyok vele elégedve, nem bántam meg, az egyik legjobb tab a piacon, a hangja meg verhetetlen :) Sok tabom volt, ez megmarad :K

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#862) #41133696 válasza Joe.36 (#861) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, csak adnák már ki a végleges 7.0-t még a referencia Pixel féle 8.0 megjelenése előtt lehetőleg:)

(#863) Joe.36 válasza #41133696 (#862) üzenetére


Joe.36
addikt

Egyszer csak ideér, lehet addigra az S7edge-men már tényleg 8.0 lesz..... De én úgy érzem végre nagy sokára megtaláltam a számomra tökéletes telefont és tabot is végre. Nem érzem hogy jobb kéne....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#864) sonye válasza #41133696 (#862) üzenetére


sonye
senior tag

Csak nyugalom!

A P9 lite-hoz is márciusra ígérték a frissítést és június egyik szép reggelén megérkezett az OTA frissítés.

Reméljük így lesz az M3-is. És mire megveszem az M3-at akkor már 7-es rendszerrel megy majd.

(#865) rwbag2012


rwbag2012
tag

No, ma megint bementem a Telekomhoz, valamivel jobb volt a helyzet, gyorsabbnak tűnt a rendszer. Egy dologba futottam bele, amit rögtön meg is kérdeznék: ha Youtube-on megy egy bármilyen videó és alatta közben scrollozom a hozzászólásokat, nálatok nem akadozik görgetés közben? Mert a Telekomos gépet eléggé megfogta ez a művelet, volt lag rendesen.

(#866) Hyena válasza Joe.36 (#863) üzenetére


Hyena
senior tag

Azert mindig johet egy jobb, erdekelne egy google fele referencia tablet is 8 inch kozeli meretben, vagy akar a mediapad m4 is majd ... :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#867) balla241 válasza DjTaRsY (#804) üzenetére


balla241
csendes tag

Viszont én feltolom mindkettőt és így sem telepíti. :o

Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába!

(#868) sonye


sonye
senior tag

Mától én is M3 tulaj vagyok.

Hát ez a tablet egy álom! Végre egy gyors tabletem van.

És már a 7-es rendszer van rajta 😃

(#869) heidrich


heidrich
senior tag

Hivatalos 7.0 még nem jött ki? B302-n vagyok már 2 hónapja.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#870) #41133696 válasza heidrich (#869) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem.

(#871) sonye válasza heidrich (#869) üzenetére


sonye
senior tag

Ez épp b303-on van.

De a lényeg, hogy fut gyorsan 😃

(#872) Trooper82


Trooper82
senior tag

Sziasztok! Az. Mennyire normális, hogy ha bluetooth adatátvitel megy éppen, akkor a wifi kb halott, használhatatlan, amint fogadta bluetooth-on a fájlt ismét hasít wifin az internet?

(#873) sonye válasza Trooper82 (#872) üzenetére


sonye
senior tag

Nincs közel a BT es a wifi adó? Akkor lehet gubanc.

(#874) Trooper82 válasza sonye (#873) üzenetére


Trooper82
senior tag

Pár méterre vannak egymástól. Kipróbáltam más eszközökkel is most. Igy is jelentősen csökken a wifi sebesség, de működik. És 5ghz-en szórja a wifi a jelet. Számomra rejtély...

(#875) Trooper82 válasza sonye (#873) üzenetére


Trooper82
senior tag

Xda-n azt valaszolták hogy ismert hiba 301-302-es romokkal jön elő.

(#876) sonye válasza Trooper82 (#875) üzenetére


sonye
senior tag

Próbálj wifi csatornát váltani, hátha az segít.

(#877) heidrich


heidrich
senior tag

B302-re melyik B303 megy fel FF-fel? Érdemes frissíteni?

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#878) ctibor válasza heidrich (#877) üzenetére


ctibor
senior tag

Egyik sem.

Illetve én feltettem 3 gombos módszerrel, de a második zip-ben lévő fájlokat nem installálta, csak a kicsi update.app-ot.

Nem vettem észre változást a 302-höz képest.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#879) heidrich válasza ctibor (#878) üzenetére


heidrich
senior tag

Köszi akkor marad. igazából semmi bajom vele, teszi a dolgát. Apró zavaró bug, hogy landscape módban kicsúszik az óra a statusbaron, meg néha feloldás után nem azonnal érzékel a navigációs gombok.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#880) Frankenmilk


Frankenmilk
csendes tag

Sziasztok!

Mivel úgy látom, hogy az M3-nak még pörög a topicja, itt tennék fel egy kérdést. Most állok tabletvásárlás előtt, és két versenyző van jelenleg:

Huawei MediaPad M2 10.0 16GB
Huawei MediaPad M3 10 32GB

Minden logika (és puszta hardverlista) szerint az M3-nak kéne jobbnak lennie (bár az a toll az M2-höz roppant szimpatikus, havernál próbáltam, azért is került képbe az M2) mégis egy árban látom őket, és mivel nem vagyok nagy mobil & tablet guru, az ilyet mindig felhúzott szemöldökkel nézem...

Meg tudja valaki mondani esetleg, hogy ennek mi az oka? Az M2 jobban bírja a gyűrődést? Vagy tovább tart az aksija? Vagy annyira nem nagy a különbség? Toll? Vagy csak nemes egyszerűséggel beragadt az ára? Aztán ha tényleg jobb az M3, mennyivel?

Mindennemű segítséget előre is köszönök :)

(#881) ghiottone válasza Frankenmilk (#880) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ne vegyél M2-t, nekem a 8 colos verzió volt 8 hónapig múlt évben, de az M3 fényévekkel jobb, gördülékenyebb a rendszer, több memória. Amúgy mindkettő masszív, jól összerakott eszköz.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#882) norti válasza Frankenmilk (#880) üzenetére


norti
addikt

Sokkal jobban jársz az M3-mal, a jobb spec. tényleg előnyére válik, nem mellesleg újabb. Az, hogy az M2 majdnem ugyanannyi, csak azt jelenti, hogy értékálló az is.

(#883) Trooper82


Trooper82
senior tag

Ff-er kidob wifi verzióra egy 302-es ota update-et. 5-600 megabyte kb. Megnézzük hajlandó e frissíteni 301-ről...

(#884) Trooper82


Trooper82
senior tag

Nem megy. Egymás után szed le további csomagokat. A 7.-nél abbahagytam. 4,66 gb-nál járt. :)

(#885) ghiottone válasza Trooper82 (#884) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A 4g-sre is kijött egy újabb 303-as (07.11.), de nem megy föl az sem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#886) Trooper82


Trooper82
senior tag

Hihetetlen, hogy nem képesek ennyi idő alatt kiadni a hivatalos frissítést...

(#887) norti


norti
addikt

Az asztali FF kétféle 07.11-i OTA-t talál, mindegyiknél 3 fájlt lehet letölteni. Holnap kipróbálom, melyiket sikerül felrakni a kettő verzió közül dload mappás módszerrel.

Ez az egyik:

(#888) norti válasza norti (#887) üzenetére


norti
addikt

Egyik sem megy fel, meg kell várnunk a full OTA-t.

(#889) #41133696 válasza Trooper82 (#886) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, ezen már én is meglepődtem. Lehet majd amikor megjelenik a referencia készülékekre a 8, mi megkapjuk ajándékba a végleges 7-es verziót :D

(#890) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok,
Ipad (2017) vagy a HW M3 Gold vásárlásán gondolkodom. Egy 2012-es Nexus7-et fog váltani. Amire használnám: filmnézés leginkább, youtube, böngészés.
Mennyire javasolt ezekre az M3? Vannak ismert hibái? Mikorra várható a 7.0 update?
Köszönöm!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#891) Chris Kiki válasza NavySeal (#890) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ismert hibája nincs, ezekre a feladatokra tökéletesen megfelelő, 7.0 van rá.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#892) kerxy válasza Chris Kiki (#891) üzenetére


kerxy
senior tag

Azért azt fontos megjegyezni, hogy hivatalosan még nincs rá 7.0 olyan verzióban, ami a tabletről OTA-n keresztül telepíthető. Mókolni meg nem mindenki szeret, köztük én sem, ezért várom hogy kiadják rendesen, és egy kicsit gáznak tartom, hogy ez ennyi időbe telik...

(#893) sonye válasza NavySeal (#890) üzenetére


sonye
senior tag

Én android párti vagyok, kezdjük ezzel.

Az Ipad is jó tablet, den ekem a zártsága, meg a semmit se lehet tölteni rá normálisan, idegesített fel szifonéknál.

Az M3 már megvan 1 hete. volt már pár tabletem, de ez tényleg végre azt tudja, amit kell. A net gyors rajta, a videókat szépen viszi. Youtubenál meg nagyon jó, hogy a 7-es verzióban van osztott képernyő, és ezen a méreten már netezés közben lehet youtube zenéket hallgatni, vagy épp filmezés közben netezni.

Szerintem az android még mindig jobb választás, mint egy drága ipad. Sőt ipadhoz minden francos kiegészítő drágább, mert almás... Androidhoz meg már bármi ráköthető. pl HDD, billentyű, pendrive...

És ha már Nexusod volt, akkor tudod milyen az android világa.

(#894) sonye válasza kerxy (#892) üzenetére


sonye
senior tag

Lassan lesz OTA is biztos. Csak pár hónap kérdése.
De mókolni se kell, ha felrakod a Firmware Finder programot. Onnan úgy töltöd le, mint OTA-n.
Én amit vettem, már 7 volt és a 303-as verzió. Tökéletesen megy

(#895) heidrich válasza NavySeal (#890) üzenetére


heidrich
senior tag

Szia!

Sokáig csak iPadem volt (legutoljára egy Air 2), majd egy darabig nem volt semmim majd 2.5 hónapja eldöntöttem kellene mégiscsak csak valami 8" körüli gép. iPad Minit elvetettem mert az Apple nem foglalkozik már a Mini szériával, már a hardvere is eléggé elavult... Aztán pár napra hozzámkerült egy teszt M3-as és beleszerettem elég gyorsan, tetszett, hogy baromi könnyű és 16:10-es képarányú ami tartalomfogyasztrásra és multimédiás dolgokhoz kiváló, a hangszórók is meglepően jól szólnak, kijelző is nagyon rendben van. Nem mondom, hogy hozza az iPadekben lévő kijelző minőséget se kalibráció se betekintési szögeket illetően, de egy iPad Pro-hoz ne is hasonlítsuk nem egy kategória a kettő, de talán még a sima iPad 2017-ben is azért jobb panel van. (Apple ebben mindig is élen járt)

Android vs. iOS kérdés örökös harc, én szeretem mindkét platformot, használtam sokáig iPhone-t, most nagy megelégedettséggel Samu S8 / MediaPad M3-at használok szóval egyik rendszert se vetem meg. iOS igaz, hogy zártabb de annak is megvannak a maga előnyei és hátrányai, ha több Apple eszközöd van akkor zseniálisan együtt tudnak működni. Tabletes appok sokkal jobbak iOS-en, sokkal több erre a felületre optimalizált app van, Androidon nagyon sok alkalmazás csak nyújtva nyílik meg mert csak mobilos felülre van kialakítva, iPad + iOS ebben verhetetlen páros, szóval Droidon kicsit kiábrándító a helyzet. Meg általánosságban elmondható, hogy gördülékenyebbek és jobban optimalizáltak az iOS-es appok, ezzel lehet viházni ez így van, de nyilván az évek folyamán Androidon nagyon sokat javult a helyzet egy csúcs eszköznél alig veszel észre különbséget.

Mióta megvan egyből feltettem a B302-es Android 7-et, igazából apró hibákat leszámítva gyors, pörög, teszi a dolgát, de ez még mindig nem végleges rendszer. Elég szégyen, hogy nem jött ki még a végleges, mindjárt nyakunkon az Android 8, sajnos Huawei nem áll ilyen téren a helyzet magaslatán.

Összességében ajánlom, hogy vedd meg ha egy könnyen hordozható, gyors kis szerkezetet akarsz ami bármikor a rendelkezésedre áll és mindig örömmel veszed elő.
Én személy szerint egy iPad Pro 10.5-re gyúrok hosszú távon mert az nálam az etalon pláne mióta megláttam az új 120Hz-es Pro Motion kijelzőt, leszakadt az állam, de nyilván nem egy árkategória de egy jó ideig ezzel a kis kütyüvel elleszek :)

Ja még annyi, hogy valami írta, hogy drága az iPad ami nem feltétlen igaz, 100 körül meg lehet gyári garival venni a sima iPad 2017-et, iPad Pro meg nem M3 kategória, abban a kategóriában az Androidos tabok sem olcsóbbak...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#896) NavySeal válasza heidrich (#895) üzenetére


NavySeal
senior tag

Korrekt nagyon, köszönöm, hogy leírtad a véleményed.👍
(mondjuk uez a helyzet nálam is leginkább: Android vs iOS?)
Árban nincs nagy különbség a sima 2017-es iPad és az M3 között.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#897) Trooper82 válasza NavySeal (#896) üzenetére


Trooper82
senior tag

Picit elkanyarodtunk a témától, de ipad 2017 is van 8 col-ban? Ugy tudtam, hogy csak 9,7-es kiadás van. Nekem azzal csak annyi a bajom, hogy picit túl nehéz, jobban kézreáll a 8 col-os méret. Én ha lenne ideális méretben az ipad-ot választanám, de csak a szoftveres támogatottság miatt. Nem nagyon jön hivatalos frissítés az M3-ra...

[ Szerkesztve ]

(#898) NavySeal válasza Trooper82 (#897) üzenetére


NavySeal
senior tag

Igen, elnézést!
Nincs, az 9,7", de árban mivel közel van és most i6s-em van, ezért ez is a pakliban van. Ha Androidra esik a választás az most csak az M3 lehet.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#899) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!
Hiába van 5 percre állítva, 7 mp inaktivitás után elhalványul, majd elsptétül a képernyő. :Y
Mitől lehet?

(#900) Pazolini válasza Pazolini (#899) üzenetére


Pazolini
senior tag

Furcsa mód az intelligens asszisztenssel van kapcsolatban, de hogy miként, azt még nem sikerült megfejtenem.
Nyilvánvalóan kiderült azonban, h álló helyzetben tartva a kétkezes gépelés letiltja a képernyőt az intelligens tok beállításból kifolyólag. Fekvőben viszont tudunk gépelni folyamatosan.

Más. A felhúzott gesztusra felugró google keresés kikapcsolható vhogy? Mert baromi idegesítő. :(((

Ha ezek már felmerültek korábban, bocs. :o

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.