Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok,én is csatlakozom a tulajok közé,egy hétvégi akciós MM vásárlás után. Hétfőn jött meg a tab,sokat még nem nyúztam. Picit féltem az akksitól,de eddig kellemes csalódás.
A kijelző és a hangszórók kiválóak,a rendszer gyors. Az Akg füles a márkától megszokott elsőrangú minőség,habár nincs még bejáratva.
Tokot már én is rendeltem az Aliról,remélem hamarosan megérkezik.
Egyelőre ennyi :)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#702) Chris Kiki válasza papabear73 (#700) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

100%-ban.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#703) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Sziasztok! Frissítettem nougat-ra. Bizonyos alkalmazások csak a Play áruházból indíthatók. Nem csináltam gyári visszaállítást. Ennek vajon mi lehet az oka?

Read only felhasználó

(#704) Trooper82 válasza BornToBePuli (#703) üzenetére


Trooper82
senior tag

Esetleg nincs bekapcsolva az alkalmazások menü?

(#705) memphis_19


memphis_19
tag

Sziasztok,

Valaki próbálta már az M3-ason a MirrorShare funkciót TV-re?
Nekem adott egy FullHD kijelzős Samsung TV, és olyan jelenség van, hogy levágja a kijelző alsó harmadát, tehát nem látszik (zöldes képrész). Megpróbáltam egy 4K-s TV-n, azon rendben volt. Véleményem szerint az lehet a gond, hogy a TAB felbontása 2560*1600 (16:10) screen ratio, a standard fullHD Tv pedig 16:9.

Azt még nem néztem, hogy mi változik ha a TV-n a picture beállításnál a képarányt módosítgatom valamilyen illeszkedő értékre.

Köszi a válaszokat.

üdv,
Péter

(#706) BornToBePuli válasza Trooper82 (#704) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Nincs. Ha normál nézetről átváltok alkalmazás nézetre, akkor megvannak. Ha vissza normálra, akkor megint nincsenek meg. Pl. dhvg, de mintha a google alkalmazások is kevesebben lennének.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#707) BornToBePuli válasza BornToBePuli (#706) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Egy-két újraindítás megoldotta.

Read only felhasználó

(#708) norti válasza memphis_19 (#705) üzenetére


norti
addikt

LG tv rendesen kezeli, bár csak 1080p, nálad inkább a Samsung Mirrorshare kezelésénél lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#709) Buvana


Buvana
aktív tag

Chromecast tel is jó!

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#710) Lovi24 válasza memphis_19 (#705) üzenetére


Lovi24
senior tag

Full hd-s Samsungon nálam jó .

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#711) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok! Csatlakoztam egy 4/32es modellel, FirstPhonenál nyitási akcióban lecsaptam érte 80-ért. Van gyári tok is több színben arra is 20% akció van.

(#712) ghiottone válasza memphis_19 (#705) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A mirrorshare-t megnéztem egy Nexus Playerrel, de nem találja az eszközt, viszont az appokból a beépített "chromecast" használatával kilőve az eszközre simán megy normál, teljes felbontással. Ezért nem kedvelem, ha nem tiszta android van a gépen, mint a telefonom esetében, mert ott nincs ilyen gond, itt a tableten pedig a miracast az elsődleges, nem a google féle chromecast. Megpróbáltam a Google Home alkalmazással is átküldeni a képet, hangot, de ott jelezte rögtön, hogy nem lesz jó a megjelenítés:

A 2 oldalsó szélen fekete csíkkal jelent meg a tartalom és a alsó-felső részen belevágott picit + mintha csak 144-es felbontásba rakta volna át - elég csúnyán pixeles lett az eredmény.

Nem tudom nálatok a Play áruházból letöltött Firmware Finderrel sikerült-e a frissítés, mert nálam éppen megtalálta a 302-es végű áprilisi securuty patches Nougat-ot, de letöltésen kívül ez a megoldás nem ment (vagyis ment volna, ha elkészítek egy dload mappát és abba kicsomagolom a letöltött full OTA-t, majd tárcsázóból szervizkóddal frissítek), de inkább a gyári frissítővel szerettem volna végigvinni a folyamatot. Az XDA-ról leszedett régebbi firmware finder + wifi proxy ideiglenes átállítása már remekül működött. :D
Egy Pixel Invert témával, nova launcherrel és pixel icon packkal már közelít is a stock nougathoz a kinézet.

Amit még észrevettem, hogy itt sem szereti a rendszer az ujjlenyomat a feloldáshoz + nova launcher dupla kopp a kijelző kikapcsoláshoz kombót, mint a többi ujjlenyomat olvasós eszköz esetében (Moto G4 Plus, Z Play-nél próbáltam, de OP3 és sok más készüléknél is hallottam róla). - vagyis, ha Nova launcherbe beállítom, hogy dupla koppal kikapcsolja a kijelzőt, akkor ujjlenyomat beolvasásával nem fogja feloldani, mert az eszköz rendszergazda zárol és csak az ujjlenyomat regisztrálásakor megadott kóddal tudom feloldani, de ha simán a ki-bekapcsológombot használom, akkor nem dobja fel.

Aksiban tetszik - 302-es végű Nougat romon vagyok közel 1 nap után 5 óra 48 perc aktív SOT-al és még van 41% hátra - wifi alvómódban, csak aktív kijelző esetén megy, mobilhálózaton rajta lóg a tablet, de adatkapcsolat nem aktív és kijelző automata világításon megy - persze ez csak youtube, mxplayer, chrome, facebook, google+ használatával, játékra nem használom.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#713) fzboxx válasza kerxy (#711) üzenetére


fzboxx
senior tag

Szia!
Hol van ez az akció gyári tokra? Nem találom az oldalukon...
Köszi.

(#714) memphis_19 válasza ghiottone (#712) üzenetére


memphis_19
tag

Szia,
Köszi szépen, hogy megnézted, nálam a beépített mirrorshare funkciócal megtalálja, csatlakozik is, csak a képernyő alsó fele le van vágva, pink pixelek vannak csak. Olyan mintha nem frissülne a képernyő tartalom, nem hiszem, hogy a wlan speed kevés. Azert írom, mert olyat is tapasztaltam, hogy egy korábban megnyitott video alsó képernyő része ott maradt 😁, azaz a screen update nem müködött volna.
Ma megpróbáltam egy másik 4k tvn csont nélkül ment, szintén samu tv.
Lehet a lassan 3 éves tv nem kezeli le a QHD felbontást. Megnéztem a tv beállitásokat, semmit nem tudtam állitani, képarány változtatás sem segített, nem volt hatással rá.
Ue40h6200 típusú TV.
Chromecast et még nem néztem.

(#715) memphis_19 válasza Lovi24 (#710) üzenetére


memphis_19
tag

Szia,

Neked mi a tipus kódja, nekem ue40h6200 a samu tv-m?
Ma volt egy firmware update, de nincs változás...

(#716) memphis_19 válasza ghiottone (#712) üzenetére


memphis_19
tag

Asszem nekem is problémás volt a rom install a firmware finderrel és letöltöttem az a legújabb firmware t és sd card upgrade-el ment csak.
De rendben van a rom.

(#717) ghiottone válasza memphis_19 (#716) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Aha, eddig nagyon úgy néz ki. Sony Xperia Z3 Compact Tabletet váltott nálam és teljesen rendben van. Azt nem értem csak simán miért nem látja a frissítő a romokat?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#718) Chris Kiki válasza ghiottone (#717) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Mert még nem végleges kiadások?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#719) ghiottone válasza Chris Kiki (#718) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem hiszem, hogy béta lenne....

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#720) kerxy válasza fzboxx (#713) üzenetére


kerxy
senior tag

Nyitási akció volt ezen a hétvégén az oktogonon nyílt üzletben, mindenre 20% volt.

(#721) Lovi24 válasza memphis_19 (#715) üzenetére


Lovi24
senior tag

UE55H6410 a tipusa. Ez sem mai darab.
Samsung tv-nél simán okozhat anomáliákat egy frissítés.....

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#722) Chris Kiki válasza ghiottone (#719) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Pedig hidd el...

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#723) ghiottone válasza Chris Kiki (#722) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pár béta romot már teszteltem korábban Motorolák esetén, ez a rom viszont nem béta, hanem végleges. A fórumban is említették már jó pár hsz-el ezelőtt + itt is található egy leírás róla.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#724) kerxy válasza kerxy (#711) üzenetére


kerxy
senior tag

Bekapcsoltam a tabot minden beállítás nélkül, de nem találja a Nougatot, ez normális? Visszaolvasva Firmware finder volt szóban, csak azzal lehet frissíteni rá?
Köszi előre is!

(#725) Buvana válasza kerxy (#724) üzenetére


Buvana
aktív tag

Igen. Itt sem talál a finder nélkül újat.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#726) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba egy 64GB-os gold WiFi+4G modellel. Furcsa nagyon 6.0 alatt, hogy a DPI-t legkisebbre véve sem tablet módban futnak az alkalmazások. Volt nalam egy ugyanilyen masina pár napig próba erejéig arra feldobtam a B302-t ott ugye ez már megoldott, nem tudom megvárjam-e a véglegest. :D

De egyenlőre minden frankó. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#727) norti válasza heidrich (#726) üzenetére


norti
addikt

Ha tudod magad frissíteni, akkor tedd meg, sokkal gyorsabb lesz, nem érdemes várni a véglegesre, addig is tudod használni jókedvvel ;)

(#728) heidrich


heidrich
senior tag

Nektek is ilyen a kijelző felső része egy sávban? Homogén sötétebb háttérnél eléggé világos...

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#729) Chris Kiki válasza heidrich (#728) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nem :(
De biztos nem a téma miatt ilyen, ez tényleg a háttérvilágítás beszűrődése?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#730) heidrich válasza Chris Kiki (#729) üzenetére


heidrich
senior tag

Úgy néz ki. Pár napig használtam egy demó modellt (szolgáltatónál dolgozom) és emiatt határoztam úgy, hogy veszek egy sajátot mert nagyon megtetszett. Na a lényeg, hogy annál nem vettem észre ezt a hibát, holnap mellérakom a másikat. Annyira nem zavaró amúgy csak néha bizonyos esetekben vehető észre. Nem hiszem, hogy ezért visszaküldöm csak a szenvedés van vele. (Szolgáltatás mellé vettem szóval 14 napos visszakuldes, várnom kellene míg sztornózzák 2 hét, majd újra megrendelés...)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#731) papabear73 válasza heidrich (#728) üzenetére


papabear73
csendes tag

Nálam sem ilyen. Én most frissítettem Nougat rá a Firmware Finder (proxy) segítségével. Ez elég egyszerű, és bár sokáig tartott, érdemes volt.

Papabear

(#732) heidrich válasza papabear73 (#731) üzenetére


heidrich
senior tag

Közben én is feldobtam a Nougatot. Nagyon frankó.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#733) fzboxx válasza kerxy (#720) üzenetére


fzboxx
senior tag

Köszönöm. Akkor ez sajnos elment

(#734) Trooper82 válasza heidrich (#728) üzenetére


Trooper82
senior tag

Ilyen a panel. Beszűrődik kis led világítás a tetején. Egy nap után fel sem tűnt kb

(#735) Joe.36 válasza Trooper82 (#734) üzenetére


Joe.36
addikt

Nálam nincs ilyen jelenség.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#736) Trooper82 válasza Joe.36 (#735) üzenetére


Trooper82
senior tag

Sokaknak ilyen. Felesleges javítani küldeni mert azt fogják mondani, hogy ez nem hiba.

(#737) #41133696 válasza Joe.36 (#735) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerencsére nálam sem.

(#738) Joe.36 válasza Trooper82 (#736) üzenetére


Joe.36
addikt

Ebben az ár kategóriában engem zavarna nagyon. 30 ezres taboknál még elmegy... De ezen szerintem nagyon nem!

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#739) heidrich válasza Trooper82 (#736) üzenetére


heidrich
senior tag

Cseréltettem 3 napon belül, az új az már nem olyan. Engem eléggé zavart a bevilágítás pláne pl. filmnézés közben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#740) Trooper82 válasza heidrich (#739) üzenetére


Trooper82
senior tag

Az szép. Én már rég kifutottam a 3 napbol de szerencsére már fel sem tűnik. Első nap néztem, hogy ilyen, láttam Médiában, hogy a kirakott példány is, így nem foglalkoztam vele. Ezek szerint kellett volna. Az uj készüléken egy picit sem világosabb a kijelző tetejénél? Facebook alatt a leglátványosabb nálam.

Az alábbi linken beszélnek erről. Sok készülék ilyen...

http://forums.androidcentral.com/huawei-mediapad-m3/772308-mediapad-m3-noticeable-light-bleeding-under-normal-conditions.html

[ Szerkesztve ]

(#741) heidrich válasza Trooper82 (#740) üzenetére


heidrich
senior tag

Nagyon minimálisan, észre se veszem. :)

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#742) Trooper82 válasza heidrich (#741) üzenetére


Trooper82
senior tag

Na olyan nekem is. :)

(#743) neophyte79


neophyte79
tag

Sziasztok. Érdemes csinálni hard resetet a nougat frissítés után?

(#744) ghiottone válasza neophyte79 (#743) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem igen. Verzió váltásnál én mindig megcsinálom, itt se hagytam ki miután frissült a rendszer.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#745) neophyte79 válasza ghiottone (#744) üzenetére


neophyte79
tag

Eddig én is mindig megcsináltam, de most nagyon nincs kedvem, aztán azért kérdeztem hátha valaki lebeszél róla. :D

(#746) Joe.36 válasza neophyte79 (#745) üzenetére


Joe.36
addikt

Ajánlott... De pl az S7E nem csináltam meg én sem, hibátlan minden jó lett. Ezen meg megvárom a hivatalos verziót, aztán meglátjuk, nagy csodát nekem nem hozott.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#747) #41133696 válasza neophyte79 (#743) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem nem. Főleg ameddig nem jön ki a végleges :) Sosem csináltam, csak egy táblagépemnél a Nexus 7 I-nél mert ott mindenbe belekapaszkodott az ember, de sem az LG LEON telefonomnál, sem a Nexus 7 II-nél sem, így evidens, hogy itt sem érzem szükségét. N7 I-nél is csak Lollipop után.

(#748) neophyte79


neophyte79
tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Igazából jól működik, nincs vele baj, de jobb szeretem a "friss" androidot. Lehet megcsinálom hétvégén, de most nincs rá ingerenciám. :)

(#749) fzboxx válasza ghiottone (#744) üzenetére


fzboxx
senior tag

Sziasztok!
Új vagyok a közösségben, segítséget kérnék.
Hol találok okosságokat ehhez a tabhoz (LTE). Pl. hard reset...
Köszönöm.

(#750) neophyte79


neophyte79
tag

Lenne egy kis gondom. :(

Érzékeli az ujjlenyomatot a home gomb, de se alkalmazást váltani nem lehet, se visszalépni, semmit se. Mintha nem érzékelné, ugyanakkor az ujjlenyomat működik. Tud valaki valamit erre a hard reseten kívül? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.