Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

RAM lehetett volna több is, meg azért Android 6.0-val is adhatták volna már ki.

Ismervén a Huawei gyakorlatát, jó esetben lesz majd rá 6.0, de 7.x már nem igen valószínű.

(#2) tjb007 válasza #41133696 (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akinek több RAM kell ott van a Premium változat 25 ezer forinttal többért (maradva az LTE-s változatnál), amiért kapsz egy tollat meg plusz 48GB belső tárhelyet is pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#3) #13110016


#13110016
törölt tag

Köszönjük a tesztet! :R

Ám Legendd....mikor várható az LG G5 adás, vagy teszt?

(#4) tjb007


tjb007
nagyúr

„Az ARMv8 utasításkészlettel rendelkező processzorban négy darab 2 gigahertzen pörgő Cortex-A53e, valamint szintén négy darab, ám 1,5 gigahertzen ketyegő Cortex-A53 mag dolgozik”

És hogy a "kekeckedés" is meglegyen, az idézett rész így hangzana helyesen: Az ARMv8 utasításkészlettel rendelkező processzorban négy darab 2 gigahertzen pörgő, a Huawei által Cortex-A53e-nek nevezett, valamint szintén négy darab, ám 1,5 gigahertzen ketyegő Cortex-A53 mag dolgozik

(#5) #41133696 válasza tjb007 (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk nekem nincs szükségem több RAM-ra, csak a hibátlan N7 2013-am Android 6.0-val veri jelenleg. Mármint abból a szempontból, hogy Nexusra van 6.0.1, erre meg nincs. Számomra elég a 2 GB RAM bőven, és a 16 GB-os tárhely is :)

(#6) batai15


batai15
félisten

135? Nem sok kicsit? Inkább akkor iped. Vagy az is már karcolja a 250 ezret?

(#7) #80439296


#80439296
törölt tag

Épp délelőtt nézegettem tinydealen:

[link].

Most ~112ezer forintocska + EU Express.
Együtt mondjuk ~113ezer forint.
És nincs ÁFA, vám...

(#8) Balint1408


Balint1408
aktív tag

125-130 ezerért már ipad air 2-t is lehet kapni.

A térerő veled van!

(#9) #41133696 válasza Balint1408 (#8) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, ennyiért már azt is, de mivel androidos táblagépről van szó, akkor már a legújabb Nexus.

(#10) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Elég sokat kérnek érte. Annyira nem csábító.

(#11) Legendd válasza Balint1408 (#8) üzenetére


Legendd
senior tag

Igen, de az nem LTE-s. Illetve van iPadem, de annyira nem lehet semmire használni. És ez nem flame, hanem hiányzik, hogy bármit bárhova mentsek, filmeket megnyissam bármivel és a többi, mivel a tablet kb. egy minipécé. Szóval telefonban mindkettő, táblagépben talán az Android használhatóbb. Még egyszer mondom, nekem!

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#12) motoflug


motoflug
őstag

Tetszik, hogy a képeknek van címe, lehet rétegigény, de nem sokból tart és feldobja a tesztet.

A tabletre: meglepett a kamera, egy-két mobil is megirigyelhetné.

(#13) moleculez válasza Legendd (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Na, most mit kapsz😁😁😁, de amúgy egyetértek teljesen.

A teszthez: Teljesen rendben csak az egész, nem is húzós árban sem, ha kellene táblagép, versenyben lenne.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) vicze válasza #41133696 (#9) üzenetére


vicze
félisten

N9 topikba valaha beleolvastál? Mert így egy levegőbe tett kijelentés, N9 a legrosszabb Nexusok közé tartozik.

(#15) #41133696 válasza vicze (#14) üzenetére


#41133696
törölt tag

Régen igen, még amikor ment a sírás, hogy a 64 bites Androidból később kapnak új főverziót mint a többi Nexus. Majd ha lesz időm megnézem. Egyébként ezzel együtt sem hiszem, hogy 2012+Lollipop párost alulmúlná.

(#16) #65577472 válasza vicze (#14) üzenetére


#65577472
törölt tag

A N9 nem az egyik, hanem a legrosszabb Nexus. 5-6 óra SOT (játékkal max 3), iszonyú melegedés, minősíthetetlen hátlap. A Google és a HTC közös szégyenfoltja.

(#17) Aron1988


Aron1988
tag

A szokásos tablet csalódás a tesztolvasás után. Vagy pixelterror horrorfelbontás, vagy 120ezer + árcimke.. Itt az utóbbi :(

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#18) vimes


vimes
senior tag

Hát az a gomb a közepére, komolyan mondom... :(

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#19) AMD Power válasza Legendd (#11) üzenetére


AMD Power
titán

Egy újabb bizonyíték arra ,hogy a Huawei számolnia kell minden nagyobb gyártónak, minden téren. Baromi jó kis gépet raktak össze. Elviselném. :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20) BOBAKILL válasza vimes (#18) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ujjlenyomat olvasó. Olvasd el a cikket mielőtt ítélkezel.

#Aron1988: Miért drága? Hasonló hardverrel a Honor7 is 130. Ráadásul ebben kifogástalan hangcucc van. Nem kell kötni semmilyen kompromisszumot. Minden része minőségi.

(#21) svili


svili
tag

Elég borsos ára van.. én inkább az LG G Pad 10.1-et választanám. Röhej, hogy ilyen áron akár iPadet is lehet kapni..

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#22) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Többen is írtátok hogy ennyiért már iPadot kapni....na es akkor mi van...
Szerintem azok akik ezt írták azoknak még sosem volt hosszabb ideig.
1 évig volt iPad air2-esem 64gb-wi-fi modell(eladtam, kipótoltam ,vettem 4 alufelnit gumival,mert többet ért) ,jelenleg 6s telefon.
Egyetértvén Legenddel meg még 1-2 emberrel közel nem olyan nagy durranás az iPad,de ezt igazolják az eladási számok is,aki megveszi rájön hogy netezik,meg jatszik azt hello mert filmezni meg sok mindenre szar,és mindjárt jön a kihasználatlanság miatt eladó duma.
Ha egy sima 16gb wi-fi modellt nézel kb semmire nem jó. Miért?
Tárhelynek marad kb10-11gb ami abszolút röhej a 2-3 gb játékok 10-20gb filmek korában.
Mekkora is egy HD (5-8gb) vagy full HD (10-20gb)film
Ne gyertek azzal hogy konvertálni kell ratyiba,olyat 10 éve nem nézek
De én nem is játszok olyan nagyokkal csak ilyen nyomkodos kis szarokkal,meg viberezek ja Laracroft go 516mb félúton kijátszva 1,2Gb viber 67mb azt hopp 368mb és még pár dolog azt teltház van
Akkor hol van a több ezer családi fénykép,mert ha mar ekkor tábla azt adod körbe a családnak. ,több giga zene,videó hogy csak az alapokat mondjam.
Film és videó nézése 4:3 kép arányon nagyon gáz,rohadt nagy fekete sáv marad alul-felül ,persze erre mindjárt valaki beírja hogy az nem is gáz...
Nincs GPS modul,mekkora vicc,na így tervez meg egy kirándulást a 10"-os tábládon.
Konkrétan nem tudsz rákötni,semmit sd-kártya hiánya,otg funkciók,és akkor jön valaki valamelyikkel és bocsi nem tudom betenni meg rákötni ,küld át neten de nincs csak 500mb net mert rohadt drága és már az is elfogyott,küld bluetoothon,azt sem tudja....
Nem tudsz közvetlen rátorrentezni,amit ha bevalljuk ha nem mindenki csinál.
Hangszórói nem rosszak amúgy csak kár hogy rezeg tőle a ház...mekkora blama.

Folytathatnám még de ezek így hirtelen eszembe jutottak.
Vannak pozitív dolgai is de azért nem írom őket mert mindig mindenki csak Apple így úgy és ezeket meg elfelejtjük,pedig nagyon fontos dolgok lennének.
Nyilván ha 64gb cellular verziót vesz valaki az 1-2 dolgon enyhít de akkor is egy bekorlátolt valami marad.
Mindenki azt vesz amit szeretne de az Apple szó esetében sokan elfelejtik az érem másik oldalát,ami vissza vezet a kihasználatlanság miatt eladó mondathoz.
(Mielőtt kérdeznétek,miért van 6s?Ezt gondolom a telefonról is,simán váltanék s7 edgre vagy mate8-ra)

[ Szerkesztve ]

(#23) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

[L:/dl/upc/2016-03/26/366667_nduaobubefvomimt_image.png](IMG:/dl/upc/2016-03/26/366667_nduaobubefvomimt_image.thumb.png)(/IMG)[/L]

...jelenleg a telefonon, egy teljesen normál alap használatban...

[ Szerkesztve ]

(#24) #80439296 válasza SonyNex7 (#22) üzenetére


#80439296
törölt tag

OFF.

Veszteségmentesen tömörítek neked fullHD-t 20GB-ról 3-4GB-ra.

És nem csak jártatom... :P

ON.

(#25) moleculez válasza #80439296 (#24) üzenetére


moleculez
veterán

A veszteség mentes tömörítés nem létezik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) vicze válasza #41133696 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Nincs olyan, hogy 64bit-es Android, esetleg ARMv8-at támogató van, de semmi köze a N9 problémáihoz, az a SoC-ban és annak felépítésében keresendő, gyorsan ki is vonta Google a forgalmazásból. Azért múlja alul, mert N9-en egyik verzió se működött értelmesen az alap 5.0 se, míg N7-en legalább a 4.4 rendben van.

(#27) kondás


kondás
tag

Ez egy rossz vicc:D Ennyi pénzért kinai akármi amikor 100-ért már ipad airt veszel :DD :D
ááá

(#28) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-És ez a készülék létezik feketében is vagy csak ebben a gagyi fehér almás-ban? :F :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#29) fornettisuti válasza Atesz 666 (#28) üzenetére


fornettisuti
veterán

nem

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#30) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Nagyon durván túlárazott, hardverileg ennyiért lehetne jobb is szerintem.

(#31) BOBAKILL válasza kondás (#27) üzenetére


BOBAKILL
őstag

És miben is jobb egy ipad? Funkciokban, kihasználhatóságban sokkal gyengébb mint egy droidos tablet.

(#32) Mezcal válasza Balint1408 (#8) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem baj, hogy ennyiért idpadet lehet kapni. Egyáltalán, honnan veszed, hogy mindenki ipadet akar venni? Hiába ugyanaz az áruk, ha valaki az androidot szereti jobban, mint én, akkor az nem fog ipadet vásárolni.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#33) Halkow.


Halkow.
senior tag

A hangszórókat örökölhetné jövőre a tab s3.

A kijelzője kalibrációja kékes, de inkább hideg... Szóval ez se pozitívum.

A Soc pedig vér gyenge, ennyi pénzt elkérni érte röhejes.

Tab s2 és g pad 2 jobban megéri a pénzét.

[ Szerkesztve ]

(#34) BOBAKILL válasza Halkow. (#33) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Lehet állítani a kijelző színhőmérsékletét.
Miért gyenge az Soc? Mi az amit nem tudsz vele megcsinálni, futtatni?

(#35) SonyNex7 válasza BOBAKILL (#34) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Lehet most meg elmegy de egy táblagépet mondjuk aki 2-3 évente cserél le annak számít.
Egyre durvább játékok,programok,4K videók stb jönnek.

Ipadból ahogy írtam minimum 64gb cellular verziót javaslom hogy legyen tárhely és GPS,mobilnet,de akkor meg mindig elég sok kompromisszum kell.
Az új iPad pro 9,7 az megoldja a hangzást is ,kijelző tükröződést de mennyiért kb 300e?!

[ Szerkesztve ]

(#36) AMD Power válasza Mezcal (#32) üzenetére


AMD Power
titán

Vegyen Ipad-et a halál. 100x inkább ez kéne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37) BOBAKILL válasza SonyNex7 (#35) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Ezzel nem teljesen értek egyet. 4K nem mostanában terjed el széles körben. Te hány 4K filmet nézel egy héten? FHD kijelzőn meg amúgy is felesleges. Nem hiszem hogy szaladnának ez emberek 4K tévét venni a boltokba.
Ez egy tablet, nem hiszem hogy azért lenne elmaradott mert nem tud 4K-t lejátszani.
Tárhely az kérdéses, bár manapság olcsó az sd kártya is.
Van 1-2 durva játék de a legtöbb az bőven játszható. Az erősebbek is közepes grafon. Nem értem ezt a játék mizériát.
Igaz h drága persze. De minőséget kapsz érte és nem kell komprimisszumos ipadet venni.
Jó a samsung is persze, legalább van választék.

(#38) Jeanne d'Arc válasza #80439296 (#24) üzenetére

Hogyan? Erre tényleg kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#39) AMD Power válasza BOBAKILL (#37) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem a P8 Lite vásárlásnál írták/mondták ,hogy gyenge benne a GPU és sok játék nem megy rajta rendesen. Jah Real Racing 3 úgy fut rajta mint a mérgezett egér. Szóval erről ennyit... :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40) BOBAKILL válasza AMD Power (#39) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Igen, nekem Honor7 van és detto. :K

Úgy állítják be mintha gyenge lenne a gpu. Persze, a benchmark szaggatott kicsit; az meg kit érdekel? Egy játék nincs ami akadna. 2K videó az megy. Na jó, a 4K video az nem megy. Vagyis megy de nagyon szaggat. :DDD És? Ennyi kompromisszummal el tudok élni..

135e. Hmmm. Minden extrát megkapsz ami a csúcstelókban benne van. (Huawei/Honor széria) Ujjlenyomat olvasó, frankó kamera, (ledes villanó), bitang jó hangzás, stb.
A samu tab s2 a konkurencia de kb ennyi a választék itthon. Talán még az Lg, de az minőségben egy icipicit gyengébb.
Mindegyik hasonló áron van akkor ez miért lenne túlárazott? Ráadásul a mobilpiac legjobb hangszórója van benne. Ebből is látszik hogy törekednek a minőségre. Megy a hiszti hogy gyenge, drága stb. Viszont relatíve kompromisszum mentes minden téren ami az olcsóbb kategóriáról nem mondható el.

(#41) SonyNex7 válasza BOBAKILL (#37) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem igazán értetted amit írtam.
Nem most hanem aki 2-3-4 évre tervez,annak számíthat.
Jelenleg simán elég mindenre.

(#42) kokokka válasza moleculez (#25) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt ugye nem komolyan írtad????

(#43) #80439296 válasza moleculez (#25) üzenetére


#80439296
törölt tag

Szem és fül átverés? De! :C

(#44) kokokka válasza #80439296 (#43) üzenetére


kokokka
őstag

Kár, hogy nem topik téma, de nagy tévedésben leledzel! ;)

(#45) Halkow. válasza SonyNex7 (#35) üzenetére


Halkow.
senior tag

+1

(#46) #80439296 válasza kokokka (#44) üzenetére


#80439296
törölt tag

Kár, hogy apád arcán még kéjes vigyor sem voltál, amióta én ezzel foglalkozom.

És vegyük úgy, hogy ez a hozzáböff meg sem született; tiéd az utolsó szó!

(#47) f(x)=exp(x) válasza #80439296 (#46) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem kellene személyeskedni. :U

(#48) kokokka válasza #80439296 (#46) üzenetére


kokokka
őstag

Hát igen, a stílusod... Annyi előnyöm viszont van abból amit leírtál, hogy legalább nem nekem kellett minősítenem téged, megtetted magad. Egyébként a hobbbimat és a szerény 45 évemet figyelembe véve bátran állíthatom, hogy mellélőttél....

attilasd : Neked viszont köszönöm, hogy így ismeretlenül is megvéded a NET íratlan szabályait (ezzel együtt most engem is) :)

(#49) vicze válasza #80439296 (#46) üzenetére


vicze
félisten

"amióta én ezzel foglalkozom"
Ha tegnap született volna nem hiszem, hogy fórumra tudna írni... :U

Az hogy te hiszel valamit, attól még sok köze nem lesz a valósághoz. De akkor már egy kereszt kérdés, mennyi a 20GB-s forrás és a 4GB végeredmény közti PSNR különbség?

(#50) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Ha szükségem volna valaha egy táblagépre, (ami a laptop + okosteló mellett nemigen fog bekövetkezni) egy ilyenre szívesebben befizetnék, mint bármilyen Samura vagy almára. :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.