Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erahurka


erahurka
félisten

Ne vicceljünk már! Kameralyuk tabletbe??? Hány méter káva kéne hogy elférjen szerencsétlen szenzor? Eddig hogy fért el? Nevetséges amit csinálnak :W

HMS-sel mondjuk úgyis kuka :U

(#2) snorbi82 válasza erahurka (#1) üzenetére


snorbi82
senior tag

Az első részével egyetértek. Nem is értem, hogy gondolták. De úgy érzem, hogy ezért az árért sok minden kimaradt. Nem ér ennyit.
HMS: unalmas, hogy mindenki a kukával jön. Lehet vele élni, főleg aki nem Google függő.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#3) ghiottone válasza erahurka (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1 :)

Vártam ezt a tabletet, mert 3 év Mediapad M3 8.4 után maradtam volna a Huawei vonalon, de GMS hiánya miatt inkább a Galaxy Tab S6 lett a befutó.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#4) pachito


pachito
őstag

Huawei teszteket már csuklóból átugrom :( , sajnos Google nélkül, bármilyen frankó egyébként minden egyéb szempontból a készülék számomra halott minden próbálkozás..

(#5) erahurka válasza snorbi82 (#2) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom az alkalmazásbolt sem fullos így. Meg Google függőség ide vagy oda, de egy Youtube-ot mivel helyettesítesz?

(#6) #95462144 válasza erahurka (#5) üzenetére


#95462144
törölt tag

Mondjuk a youtube a legkisebb probléma az megy böngészőből is, ráadásul ott a felbontás is feljebb húzható 1080p-nél.

(#7) rdt89


rdt89
addikt

Én a teszttől és a benne leírtaktól függetlenül eléggé drágának tartom ezt a készüléket.

(#8) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Jól láttam? Antutu csak 410 k ? Mert ha igen, akkor az gyalázatosan kevés egy “csúcs” procitól. A Huaweinek jót fog tenni, hogy mástól kell majd vennie a lapkákat. Kezd nagy lenni a lemaradásuk.
A kameralukat inkább nem is említem...röhejes.

[ Szerkesztve ]

(#9) strogov


strogov
senior tag

Egy tablet-ért amit kilyukasztottak, és GMS sincs rajta. Mindez alig 70 ezerrel többért mint egy ipad air3. Hülyének is megéri ... vagy csak annak.

(#10) BabMester válasza snorbi82 (#2) üzenetére


BabMester
senior tag

Lehet élni, de egy 250ezres tabletnél ne kelljen már kompromisszumokat kötni. Főleg mikor 240ért kapsz egy Tab S6-ot amiben benne van minden, vagy fele ennyiért egy iPad-et. :))

[ Szerkesztve ]

(#11) szkaroly válasza erahurka (#5) üzenetére


szkaroly
senior tag

Vanced?

Poco X3 Pro

(#12) szupermacs


szupermacs
veterán

Kameralyukas tablet GMS nélkül. Ennyiért. Inkább használtan egy iPad.

(#13) joey04


joey04
titán

Eltekintve attól, hogy egy komoly használatra szánt tabletben még talán nagyobb gond a hms mint egy telefonon, azért itt nagyon kiütközik a "kínaiság" a szoftverben. Gondolok itt a kameralyuk lekezelésére. Eleve nem is értem tabletnél miért van kameralyuk...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Engem kifejezetten érdekelne a Qi töltés lehetősége ezen az alu házon keresztül. Hogyan oldhatták meg?

Finn the human

(#15) #56573440 válasza joey04 (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Eleve nem is értem tabletnél miért van kameralyuk..."

Mert skype, mert fb live, vagy bármi. Részemről tök boldog lennék, ha telefon-tablet-laptop vonalon végre megcsinálnának egy termékvonalat "selfie" névvel, aztán lyuggassák ki a kijelzőt 40 helyen engem nem érdekel. A többieknek akik meg megvannak ezek nélkül legyen már teli kijelző...

(#16) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

borzalmas, egy alap iPadet hamarabb választanék, mint ezt.

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Nagyon tetszik a tablet, de valóban: a Tab S6 mellett én sem adtam volna plecsnit.

(#18) 7Heads Drago válasza strogov (#9) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem rég vettünk air 3-at. És akkor számold még hozzá a ceruzát, billentyűt tokkal együtt. És az még mindig csak 64 gb ram-os. És 300k felett jársz. 256 gb rammal meg legalább 340-él.
Viszont valahogy nekem nem áll össze hogy hova szánták ezt a tabletet így. Kellet volna rá pár extra ami bevonzza az embert (szoftverre gondolok), mert ezt így Hms-el nehéz lesz eladni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19) Schuler888


Schuler888
senior tag

tavalyi Tab S6 is megeszi, es meg az idei S7 ki sem jott.. :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#20) #40047616 válasza Fuxosbömis (#8) üzenetére


#40047616
törölt tag

Szerintem rajtad kívül nem sokan verik az antutu pontszámra. Úgy látszik ez nálad valami fétis lehet vagy nem tudom.

(#21) janeszgol válasza #40047616 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Sony-s. Nem kell komolyan venni. ;]

(#22) Millerchris


Millerchris
tag

IPad Pro kopi első ránézésre.

A holnap mèg messze van!

(#23) Noukoum


Noukoum
veterán

Nagyon jó cuccnak tűnik, le a kalappal a huawei előtt.
Az árról meg annyit hogy iponnál 220e úgy hogy van toll , billentyűzet és lte modell.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) UnA


UnA
Korrektor

Amikor azt olvasom a címben, hogy HMS, mindig reménykedem, hogy egyszer egy igazi csatahajó lesz a cikkben... ;)

(#25) szkaroly válasza UnA (#24) üzenetére


szkaroly
senior tag

De azt elsüllyesztették. :DD

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#26) 7Heads Drago válasza Noukoum (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vauuu
Az szép.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27) Braddock válasza pachito (#4) üzenetére


Braddock
őstag

Detto

(#28) k-adi válasza szkaroly (#25) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez a márka is kezd. :))

(#29) k-adi


k-adi
nagyúr

"Szomorú tény, hogy a Google hiánya a tartalomfogyasztástól elkezdve a felhőkezelésen át a mindennapokban használt alkalmazásokig mindenhol érezteti foghíjasságát, és bár tényleg rengeteg feladatra van már megoldás a HMS-ben, egyszerűen nem várható el az átlagfelhasználóktól az, hogy minden egyes szolgáltatásukhoz alternatív szoftvert vagy telepítési útvonalat keressenek. Ráadásul, mindezektől eltekintve is csomó helyen érezni, hogy az EMUI alapvetően nem egy tabletes rendszer, és nem is igazán törekedtek arra, hogy az legyen. "

Szeretem szentkuti tesztjeit, mindig - hozzáteszem, teljesen jogosan - leoltja a huawei termékeket.

Megjegyzésként még annyi, hogy mondjuk nem tudom, hogy lehet a termék "csúcskategóriás", mikor féllábú szoftver van alatta (max hardverben lehetne bár a teszteredmények se ezt mutatják) de mindegy... "fogjuk rá hogy az"

(#30) Johnny


Johnny
senior tag

+1

(#31) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 500nit nekem kicsit sovány. Szabadban kb ez az olvashatóság határa = napos időben lehet hunyorogni, árnyékolgatni a kijelzőt, és mégis masszívan fogja szívni az akksit :(.

A hms-ről nagyon nincs véleményem, kezdjük ott, hogy hüjevej eszköz nélkül meg se tudom nézni, milyen appok érhetők el a rendszerben. Van több fizetős appom a guglinál = ezek ugye rendszerváltáskor bukta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) bLaCkDoGoNe válasza #56573440 (#15) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem a felvetett kérdés nem arra vonatkozott, hogy miért van előlapi kamera a tableten, hanem hogy a 4K (kis kínai kopipészt kommandó) miért nem volt képes megoldani, hogy a kamera a keretbe kerüljön.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#33) janeszgol válasza k-adi (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak azert szereted a tesztjeit, mert leoltja?
Meg teljesen jogosan? Mitol lenne ez jogos?

(#34) Essentials


Essentials
aktív tag

Jesszus, c'mon Huawei.... Ez most komoly hogy addig reszelték a kávát hogy nem fért bele egy nyomorult előlapi kamera sem, és a kijelzőbe kellett befaragni egy 10 inch+ eszközben? :W

Csúcsteljesítményként hivatkozunk rá, amiben biztos is vagyok, hogy maradéktalanul elég mindenre amit a HMS-sel nyújtani tud a készülék, de ha azt vesszük alapul hogy 250K, és pont abban a szegmensben vérzik el, ahol egy csúcstabletnek igazán gurítania kellene némi extrát ( szoftverek, szolgáltatások ), akkor az iPad kategória tényleg rommá zúzza ezt az elképzelést a folyamatosan reszelgetett iPad OS-sel, és mögötte az Apple app Store-jával, szolgáltatási csomagjaival. Szerintem a szoftveres extrák hiányát még a hozzá adott kiegészítők sem hozzák ki jó deal-re, egy középkategóriásnak minősülő tavaly Air-t is bőven 200k alatt be lehet szerezni fejlett szolgáltatási környezettel, nagyobb teljesítménnyel. De nyilván mindenki eldöntheti, mi a fontos egy táblagépben... Az 5G, meg a reverse charging, vagy a saját OS, saját webáruházzal amiben rengeteg produktív "only iPad" app elérhető, 5 éves szoftveres támogatással, középkategóriában is nagyobb teljesítménnyel. :U Szerintem ez akkor tetszett plecsnis negyedmilliós áron, ha valaki márkarajongóként, fanatikusként olvassa ezt a tesztet. ( És teljesen kizárja az Applet, Samsungot. )

[ Szerkesztve ]

(#35) Noukoum válasza janeszgol (#33) üzenetére


Noukoum
veterán

Segítek: troll.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) joey04 válasza #56573440 (#15) üzenetére


joey04
titán

Félreérthető voltam elnézést. Tehát arra gondoltam, hogy miért kell a kijelzőbe? Az előlapi kamera természetesen hasznos! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) #56573440 válasza joey04 (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

ja, akkor meg valszeg keskeny lett a káva, és nem volt kedvük/pénzük/mérnöki tudásuk/igényük, hogy betolják így is mint pl apple a pro-nál tette. Volt egy szenzor amit be akartak építeni, egyszerűbb volt így.

[ Szerkesztve ]

(#38) Essentials válasza #56573440 (#37) üzenetére


Essentials
aktív tag

A Face ID rendszere jónéhány szenzort magába foglal, és sikerült beépíteni. Ez egy tablet méretű eszköznél szerintem nem indokolható ép ésszel. Pláne hogy nem gondoskodnak a szoftveres oldaláról, és még az OS menü is belelóg a lyukba..

[ Szerkesztve ]

(#39) Noukoum válasza #56573440 (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Hasonlítsd össze a két kávaméretet, és megtudod miért van kameraluk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) Essentials válasza Noukoum (#39) üzenetére


Essentials
aktív tag

Egy tablet nem telefonként működik, ezeknek súlya, és térfogata van, kell minimális hely arra, hogy kényelmesen rá tudj fogni. Egy dizájn bakinak is felfogható a dolog, hiszen működésben sem pozitív, és esztétikailag sem mutat jól a kameralyuk, pláne ha a supportot még a saját szofrvereikben sem pakoltak mögé. Pláne, hogy az Apple egy 8 érzékelős 3D arcazonosítást rakott a kávába, nem egy kameralukat. Ez egy fail, amit kis gondolkodással elkerülhettek volna.

[ Szerkesztve ]

(#41) Fuxosbömis válasza Essentials (#40) üzenetére


Fuxosbömis
tag

“ Ez egy fail, amit kis gondolkodással elkerülhettek volna.”
Dehogy fail, ez egy világraszóló innováció! ;] :P :P

(#42) Noukoum válasza Essentials (#40) üzenetére


Noukoum
veterán

Használtál már új ipad pro-t, vagy mondjuk tab s6-ot? Azt is meglehet fogni valahogy. És egyáltalán nem kényelmetlen. Ráadásul a telefonon sem zavaró a kameraluk, egy tabletben különösen nem fog.. Természetesen mindent fellehet fogni negatívumként, csak annak nem sok értelme van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) #56573440 válasza Noukoum (#39) üzenetére


#56573440
törölt tag

Uuu vagy 2mm miatt valóban... A keskenyebb káva miatt nem fér be egy kamera, így fel kell áldozni a kijelzőt, de cserébe... Ő cserébe mit is kapunk? Ja semmit, csak értelmetlenül megette a design a funkciót. És ennek örülünk? Biztos? Én is? Mert én nem igazán... Telefonról se veszek lyukasat. Monitorbol se pixel hibasat...

[ Szerkesztve ]

(#44) k-adi válasza Noukoum (#42) üzenetére


k-adi
nagyúr

miért kell ennyire vérfannak lenni?? szar a design, nincs mit tárgyalni ezen.

(#45) erahurka válasza Noukoum (#42) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy ne lenne zavaró a kamera lyuk telefonon? Minden zavaró ami belenyúlik vagy helyet vesz el a kijelzőtől.

(#46) Juhaszatti válasza t72killer (#31) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Meg tudod nézni, bármilyen telefonra letölthető az AppGallery. Én is letöltöttem kíváncsiságból a nem Huawei telefonomra, így derült ki hogy az általam használt appok kétharmada(!) nincs fent..

[ Szerkesztve ]

(#47) dutrás válasza erahurka (#5) üzenetére


dutrás
őstag

Most komolyan itt tartasz 2020-ban hogy a Youtubot mivel helyettesítjük :F

P50 pro/P40 Lite

(#48) dutrás válasza k-adi (#44) üzenetére


dutrás
őstag

Látom hívtad a barátokat is

P50 pro/P40 Lite

(#49) Hieronymus válasza erahurka (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Vagy helyet ad hozzá a kijelzőhöz.
Tekintsd úgy, hogy nem vesz hasznos területet a felső információs sáv.

Ez a táblagép csak akkor jó vétel, ha belátható időn belül ér véget a gyártó embargója. Ha bő 4 évig még kitart az embargó, akkor kidobott pénz a megvétele. Leavul, mielőtt valóban használható lenne.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) P.Miki


P.Miki
csendes tag

Uraim !

A teszben említett akciót hol találom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.