Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Ha azt megnézzük, hogy a konkurencia ennyiért mit kínál (S6 lite, iPad 7. gen), nálam személy szerint egy kizárt vétel. Ha csak filmezésre, böngészésre lenne használva, akkor meg szerintem kicsit borsos az ára. (Nálam ezeket egy középkategóriás tablet is teljesíti)

[ Szerkesztve ]

(#2) g@bo válasza kalanchoe (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

sem az s6 lite sem az ipad 7, gen nem olcsóbb. akkor?

ráadásul az ipaddal nem android mezőnyt hoztál fel.

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Csak ugyanazt tudom mondani, mint minden Huawei teszthez, kár érte.
Mint a szegregátumokban élő hátrányos helyzetű, de tehetséges fiatalok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem egy HUAWEI MediaPad T5, 10.1", 32GB, 3GB RAM, Wi-Fi, Black van. Van benne google. És nem szaggat. Amit kiemelnék bekapcsolva de nem piszkálva csak 2 % esik a töltöttség.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#5) dutrás válasza pusszycat (#4) üzenetére


dutrás
őstag

Dettó csak nekem LTE verziós.

A cikkhez: korrekt teszt köszönjük.

P50 pro/P40 Lite

(#6) Ezekiell válasza pusszycat (#4) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szintén, teljesen rendben van a cucc.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#7) Mercel


Mercel
senior tag

Jó cikk és dicséretesen korrekt a hangvétele is.
Az egyébként nem véletlen, hogy üzleti berkekben és számos cégnél a huawei és egyéb kínai telefonok ki vannak tiltva a céges hálózatról.

Marcel

(#8) mackoman válasza g@bo (#2) üzenetére


mackoman
tag

Ennél még egy IPad is jobb....

(#9) snorbi82 válasza Mercel (#7) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nálunk a cégnél csak Huawei van. Tabletbol kb 50 db ami nap 24 órájában töltön és olyan gépen vannak fixen ami 300 fokon sütnek és 4 éve hibatlanok. Eleinte Samsung volt teszten 10 db. KB 3 hónap után kuka.

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#10) kalanchoe válasza mackoman (#8) üzenetére


kalanchoe
senior tag

:K
S6 lite sufni helyekről is olcsóbb, igaz, hivatalos viszonteladóktól 150k körül kezdődik. De az iPad meg fixen ez az árkategória, és még ha nem is Android mezőny, de sokkal hamarabb vennék egy olyat, mint ezt.

(#11) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Se Netflix, se HBO Go? Ez a HMS téma egyre gázabb...

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Mar a P40 Lite-nal is fajt a szivem, itt meg jobban. Itt egy tok jo SoC a Kirin 810, mely leveri az Exynos 9611-et, mint vak a poharat, erre nem lehet kihasznalni.
Szoval orulhet a hulye Samsung ennek, es elnezve az utobbi het hireit (usa es Del-Korea korbenyalas bo nyallal, lasd watch ekg, android 11 beta), meg is koszoni.
Broaf.

(#13) mbotnd


mbotnd
tag

El van írva az összegzés résznél a pontozás TCL 10Lre. Amúgy nagyon kár a Huaweiért, mostanában pár nagyon erős cuccot piacra dobtak, de Google nélkül nem tudok váltani.

(#14) Bog válasza mbotnd (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítottam, thx

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) dolphy17


dolphy17
tag

Netflix, Hbo Go esélytelen?
Valaki nem próbálkozott felmokolni őket?

(#16) Schuler888


Schuler888
senior tag

Mit keresnek ezek meg a nyugati vilagban.. erobol direkt itt maradnak, meg ha nem is veszik a vackaikat. Nem baj, a tobbi hulyevej user kifizeti ezeket s koltsegeket.. :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#17) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

A Huawei jó tableteket gyártott, nekem volt pár éve 1-2 darab, a "nagyobb" androidos márkák sehol se voltak ár/érték arányban, de még minőségben sem.
Kicsit komolyabbra vették volna a figurát, piacvezetők lennének az Almával egy ligában. Talán emiatt is nyírják ki őket.

(#18) janeszgol válasza Schuler888 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Ugye azt tudod, hogy semmi értelme nem volt ennek a hozzászólásodnak?
Szerencsére a többi gyártónál nem kell kifizetni a gyengeségeket (pl Samsung hardver).

Rodi 4.80 : komolyan vették, nagyon klassz tableteket gyártottak. Oké volt 1-2 mellé lövés.

[ Szerkesztve ]

(#19) pengwin válasza g@bo (#2) üzenetére


pengwin
addikt

ráadásul az ipaddal nem android mezőnyt hoztál fel.

És ez mekkora előny... ;)
Android oldalról teljesen feladták a tabletek adottságainak szoftveres kihasználását, ami azért az Apple-oldalra nagyon nem igaz.
Valamint az ember tabletet hosszabb távra venne, és akkor már a szoftveres támogatás sem mindegy, ami almáéknál azért tényleg megdöbbentően hosszú.

Én nem igazán értem, hogy az Apple tabletek mellett mi a létjogosultsága ezeknek az androidos gépeknek ebben az árkategóriában. A MatePad marginálisan ugyan olcsóbb, de szoftveresn gúzsba van kötve, a Tab S6 Lite meg 40-50 ezer forinttal drágább azonos forrásból beszerezve, mint a Huawei. Csak sufniGSM-ek kínálják azon az áron, amin a MatePadot az MM meg edigi szerű nagyobb áruházak adják.

Üdv, pengwin

(#21) Gusztáv válasza pengwin (#19) üzenetére


Gusztáv
addikt

Apple tablet fronton mindig is erős volt. Viszont ha jól látom ennyiért csak 32GB-os iPad van, az meg manapság nem tudom mire elég.
Azért lenne létjogosultsága az Androidos tableteknek, csak valamit tényleg kezdeni kéne a felülettel. Ha androidos telefonod van akkor ahhoz egy android tablet jobban is passzol szerintem.

Laci

(#22) ProEvoFan válasza janeszgol (#12) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ne is mond...a p40 lite nagy szívfájdalmam nekem is...brutál hardver, viszonylag jó kamera, ok aksi idő, mindez sokszor akciósan 80Kért...de Google nélkül sajnos nekem nem ér semmit...viszont ha lenne benne Google, biztos nem 80K lenne az ára.

[ Szerkesztve ]

(#23) janeszgol válasza ProEvoFan (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

GMS-el 100-120 ezerért is versenyképes lenne szvsz.

(#24) Schuler888 válasza janeszgol (#18) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Szerencsére a többi gyártónál nem kell kifizetni a gyengeségeket (pl Samsung hardver)."
Az a samsung hardver ami, huaweienel meg igy is erosebb? :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#25) janeszgol válasza Schuler888 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Hol erősebb?

(#26) Schuler888 válasza janeszgol (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mi az hogy hol? Legalabb ertelmes kerdest tennel fel. A Fold nevu bolygon? :( A telefonok burkolata alatt?! Megis milyen valaszt varsz arra hogy "hol?" :( :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) janeszgol válasza Schuler888 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézted a táblázatokat, amiket csinálnak? Szerinted a 9611 jobb a Kirin 810-nél?

(#28) Schuler888 válasza Schuler888 (#26) üzenetére


Schuler888
senior tag

[link]
Jobb CPU-ban, GPU-ban es meg a pocsek energiatakarekossaga is megelozi a kirint.
Habar tudom, hogy elfogult huawei fan es samsung hater vagy, ezek mellett azt gondoltam szakmailag kepben vagy mellette..

-Pros of Samsung Exynos 990:
Supports 38% higher memory bandwidth (44 against 31.78 GB/s)
Performs 33% better in floating-point computations
Higher GPU frequency (~21%)
Shows better (up to 5%) AnTuTu 8 score – 518K vs 491K
Better instruction set architecture

-Pros of HiSilicon Kirin 990 (5G)
5% higher CPU clock speed (2860 vs 2730 MHz)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) janeszgol válasza Schuler888 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Milyen 990? Tudod te melyik topicban vagy? Ébredj már fel, egy 120 ezres tabletnél irkálunk!

(#30) Gubu0101 válasza dolphy17 (#15) üzenetére


Gubu0101
veterán

Netflix az ok,más forrásból az HBO Go az nem,az majd előbb utóbb majd AG-ből.

Tablet vásárlás előtt én nézegettem Huaweit,Samsungot de nyert az iPad a hosszú támogatás miatt és őszintén szólva már kezdek ráunni az Androidra :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#31) Schuler888 válasza janeszgol (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ejj de gyonge tereles. Ettol a teny teny marad. ;) mindig az adott gyarto aktualis legjobbjat allitjak szembe a masikeval. Es exynos gyalazas megy mindenhol, de a kirint amig csirkebb, azt valahogy elfelejtik szidni. Persze, mert ok az egesz vilagon ezzel a vacakkal teritik dragan a cuccaikat, nincs snapdragonos osszhasonlitasi alap, mert ahhoz hozza se szagolhatnak.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) janeszgol válasza Schuler888 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Mi terelés? Minek hozod ide a csúcs hardvereket? Erről beszéltem egész végig.
Látom te csak azért írtál, hogy belém köss, semmi másért. És még te kéred ki másnál a személyeskedést?
Amit ide leírtál, az itt szakmailag egy nagy nulla!

[ Szerkesztve ]

(#33) janeszgol válasza Schuler888 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

De akkor válaszolok, offban. Ennyivel gyengébb: [link]
Az, hogy nem vagyok neked szimpatikus, egy dolog. De hogy ennyire telibe tojod, lenézed a másikat, hogy még a hozzászólásait sem olvasod el, holott válaszolsz neki, az nem oké.

[ Szerkesztve ]

(#34) Schuler888 válasza janeszgol (#32) üzenetére


Schuler888
senior tag

Szakmailag egy nagy nulla :DDD vegulis csak szakmai tenyeket hoztam fel, amikre nem is tudtal reagalni.
Es nem, olyannyira nem akarok beled kotni, hogy ha emlekszel, amikor meglattam, hogy zavar az alairasom, es ezert jol le is masoltad, en atirtam, mert nyilvanvaloan frusztralt teged, hogy ilyen hulyeseget irj ki. Ennek ellenere te meg belexartal es ugy hagytad. Errol ennyit. ;)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#35) Gerybut válasza kalanchoe (#1) üzenetére


Gerybut
tag

Azét az S6Lite-nál jóval erősebb, ezen már nem lenne probléma játszani....márpedig én szeretnék egy TAB-ot a Diablo miatt, de TabS6-t vagy S7-t nem fogok emiatt venni....ahogyan iPAD-et sem. Ilyen hardverrel guríthatna valaki 100-150környékén egy jó TAB-ot....

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#36) tesz-vesz123 válasza Gerybut (#35) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Pedig játékra iPad lenne a legjobb. Annak a legerősebb a hardvere, minden 60 fps, illetve saját appok vannak rá. Androidra kb. nem fejlesztenek semmit tabletre.

(#37) janeszgol válasza Schuler888 (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Én eddig akár hány játéktesztet megnéztem, egyik sem maradt el látványosan a másiktól. Még a kilengésük sem volt durva egymáshoz viszonyítva. World of Tanks tesztet is nézek majd.
Más értelmes dologgal eddig nem láttam összehasonlítást.

(#38) janeszgol válasza Gerybut (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezzel egyetértek. Erősek a mai 6-7 colos telefonok, jó áron is kifoghatók (játékra is akár), de azért egy 10 col körüli tableten egészen más játszani a kedvenc stílusaim (rpg, akció, stratégia).
Szóval hasznos a tablet.

(#39) Gerybut válasza tesz-vesz123 (#36) üzenetére


Gerybut
tag

Az iPad air 3 is bejön...sőt jobb áron van,mint az S6, de félek a 4:3 tól...aztán lehet,az lesz belőle, ha lenne annyi pénzem akkor egy 7 colos telefont vennék, mert a mate 10 a 6 collal kicsi, ellenben még mindig nagyon fasza kis teló.
De pl a Note 10 plus ára röhejes, a 20ról inkább nem mondok semmit....szóval inkább egy TAB, telónak meg tökéletes a Mate 10 még 1,2 évig.

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#40) Schuler888 válasza janeszgol (#37) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen. Ennyire ertelmetlen hajtani arra, hogy ez a hw meg az a hw. Jatszani a 2eves Tab S4emen tokeletesen tudok. Mikozben mki azon porog h csak a 865+... es nagy erokkel nyomja vele a facet meg a candy crash nemtommit :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#41) pusszycat válasza Schuler888 (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Te ezt nem érted, az 200 fps nem csak holmi vacak 100 fps. :))

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#42) Schuler888 válasza pusszycat (#41) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jogos, akkor lehet ha 3x annyi az fps, akkor 3x annyi fragem lenne? :Y :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#43) Mercel válasza snorbi82 (#9) üzenetére


Mercel
senior tag

Azt írtam, a céges hálózatról vannak kitiltva.
Amúgy persze már ahol, mert van ahol a fillérb... cégvezetés még erős üzleti titkokat kezelő emberek keze alá is kínai mobilt vesz, de ez másik kérdés: )
Mondjuk épp ezért nemrég telibevigyorogtam egy arcot mikor a titkosságról beszélt és egy huawei mobillal hadonászott közben :D
De vicc nélkül, tehát arra reagáltam amit amúgy Bog is említett utalásképp a tesztben.
Felelősségteljes cégeknél ahol komolyan veszik a biztonságot nem engednek sem a céges flottába, sem pedig a céges hálózatra még akár privát kínai mobilt sem. A miértekről elég sok tudható az elmúlt 10 évben .

Marcel

(#44) dutrás válasza Schuler888 (#16) üzenetére


dutrás
őstag

Ezután a hozzászólás után még te mondod másra hogy hater... :U

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#45) Gyarmattila


Gyarmattila
csendes újonc

Szép éS jó tablet de sajnos használhatatlan.

Amolyan BlackBerry os feeling. Hekkelgetni ne keLljen már hogy bármi működjön....

(#46) dutrás válasza Gyarmattila (#45) üzenetére


dutrás
őstag

Ha értelmezed a cikkett akkor bármi is működ8k.

P50 pro/P40 Lite

(#47) Ezekiell válasza dutrás (#46) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kivéve, ami nem.. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48) snorbi82 válasza Mercel (#43) üzenetére


snorbi82
senior tag

A tabletek nálunk csak belső használatban vannak, netet még nem láttak. Nekem az a bajom ezzel, ha gmailed van és mivel ingyen hasznmalod, hozzá jarulsz ahoz, hogy felhasznaljak az adataid.
Nem trollkodni akarok, de akkor mit szabad használni?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#49) #80439296


#80439296
törölt tag

(Én is meglátom a lényeget... :)))

Indulóár (Wi-Fi ony, HUF)

(#50) hardline


hardline
senior tag

Google szolgáltatások nélkül csak papírnehezék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.