Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nekem tetszik. Szerintem pont a kijelző aránya az egyik legjobb ebben a gépben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) Noukoum


Noukoum
veterán

Korrekt gép, ha azt nézzük hogy a MacBook Air több mint 100e forinttal drágább mint ez a darab, akkor még az árazás is szuper!:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3) pengwin válasza Noukoum (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Már csak a kijelző képaránya miatt is ezt venném, az ár már tényleg csak bónusz a mellé.

Egy U-s Ryzennel még jobb lenne.

Üdv, pengwin

(#4) Peter13


Peter13
senior tag

Egy kérdés: végig saját felbontásban használtátok (ami számomra élhetetlenül mütyür karaktereket és ikonokat jelentene), vagy hagytátok hogy a Windows méretezze át (mondjuk 150%-ra), vagy esetleg valami más beállítást alkalmaztatok?

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#5) Marc864


Marc864
tag

tyűű na ez megmozgatta a fantáziámat...pici, jó(nak tűnik) a kijelzője (amire én használom bőven), Huawei share-t sem találom hülyeségnek.
A portok száma lenne egyedül kellemetlen de tekintve az én szokásaimat az elmúlt időkben abszolút elég lenne...telefont géppel havi egyszer kötöm össze, bár azonos márkájú telefon mellet már nem nagy szükség van erre. Külső perifériából max egér de az is vezeték nélkül meg. Ha meg netán egyszer kétszer kellene valami plusz port hát istenkém ott van az adatpter, nem nagy kunszt.

A fenti szigorúan szerény véleményem.

(#6) Doki42


Doki42
őstag

Nagyon bejön, kell..

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#7) spyboy88


spyboy88
csendes tag

Remélem alá vág a MacBook Air-nek rendesen. Mert szerintem van közel olyan jó (kivéve a kijelző) és azért mégis csak egy 100-assal olcsóbb.

(#8) .mf


.mf
veterán

2 type-C port összesen, hogy száradna le a tervezőjének keze... :W Egér és külső winyó, közben a töltést, USB-s kártyaolvasót (mivel beépítve az sincs) már el is lehet felejteni, ha nem akarsz még egy hülye adaptert is magaddal cipelni, vagy ha azt a monitornál hagytad.

Falnak megyek ettől a hülye trendtől, hogy minél kevesebb portot tesznek rá, csak nehogy a minimalista design kárára menjen. Hever még itt valahol egy Sony VAIO TX, amin netbook-méretben (11.1") volt DVD, 2 USB, D-sub, Eth, picimaci, külön hang és mikrofon, külön SD és MS-kártyaolvasó, Firewire és Kensington, töltő; és úgy emlékszem olyan verziója is volt, amin Smartcard vagy TV-tuner is volt. Az ám meg volt tömve portokkal. Pedig akkoriban még sokkal nagyobb volt a platform-design (CPU, NB és SB), és még m.2 SSD-k se voltak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Wombath válasza Peter13 (#4) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

A Windows által ajánlott átméretezést (ennél éppen 150%) használtuk. Általában én jobban szeretem egy fokkal kisebbre venni ezt, de ennél a képméretnél és felbontásnál pont tökéletesnek éreztem, még olvasható, de elég sok információ kifér egyszerre. Ebben valószínűleg a 3:2-es képarányból adódó plusz magasság is segít :)

(#10) qnadam válasza .mf (#8) üzenetére


qnadam
veterán

de az a vaio kicsit vastagabb is volt :)
az xps-emen van sd olvasó, 2 usb a, 1 usb-c (egyben tb3), hang, táp. ennél kevesebb nekem is fájna. egy vga már fizikailag is nehéz ügy lenne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

Ahhoz a port duplikátoroz jegyzem meg, Huawei telefonra kötve, másik oldalra monitort, aktiválja a telefonban a desktop módot automatikusan. Külön valami 60€ volt egy éve.

(#12) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nagyon jó ez a kijelző arány! A 16:9-eseknél általában mindig vastag az alsó káva, helyette sokkal praktikusabb ez a 3:2-es kijelző.

(#13) Hieronymus válasza Marc864 (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem is nagyon bejön. A csatlakozók száma ideális. Van rendes USB-C hubom, amit telefonhoz is használok.
Majdnem rá is nyomtam a rendelési gombra. Nekem még ez is nagy és feleslegesen izmos. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) .mf válasza qnadam (#10) üzenetére


.mf
veterán

A mostaniakhoz képest ofkorsz, de a korabeliekhez képest nem volt az. Az egyik első LED háttérvilágításos kijelzővel szerelt noti volt, a többi akkor még mindig fénycsöveket használt.
Ez a mindössze 2 port nevetséges. Szerintem is minimum lenne az 1 vagy 2 db 3.0 A (egérnek, pendrive-nak), 2 db C (töltés és kép), hang jack és SD kártyaolvasó. Kár, hogy az Almától a hülyeségeket is másolják, ahelyett, hogy pont ezeket a hibákat, hiányosságokat javítanák ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) sb


sb
veterán

Az SSD tesztben nem ment valami félre?
Nagyon gyengék az írások a szekvenciális alatt. Utóbbi meg elég gyors x2 mellett. Nálam pl. a seq írás PM981 x2-vel (512-essel ráadásul) a töredéke, de a többi érték jóval magasabb.

Ilyesmit akkor szokott dobni a CDM, ha a proci nagyon vissza van fogva energiamenedzsmentben, de még inkább ha akksiról megy a noti és az SSD energiamenedzsment/APM aktív. Akkor szoktak tipikusan beesni a 4k-s értékek a töredékükre.

Amúgy nagyon jó cucc, a képarány miatt már néztem korábban is.
Mondjuk így 13.3"-ban ezzel extrém kicsi lett, 14"-ban is el tudnám képzelni.

(#16) k_marcus


k_marcus
csendes tag

Hááát... Engem nem győzött meg, hogy rosszul választottam volna:
[link]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#17) pengwin válasza k_marcus (#16) üzenetére


pengwin
addikt

"csak" FHD, és 16:9-es a képernyője. Ezek azért elég komoly érvek a Huawei mellett.
Viszont egy százassal olcsóbban lehet Ryzen 5 2500U-s Lenovót venni idehaza is, szóval kétesélyes. Nekem is inkább a rizsa kéne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#18) Khelben válasza spyboy88 (#7) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ott azért van egy macOS is a képben. Meg hát megnézném a kettőt egymás mellett anyaghasználat és billentyűzet szempontjából is.

(#19) <Lacy85> válasza spyboy88 (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért ott a trackpad sem utolsó (egeret eszembe sem jutna használni hozzá, mert egyszerűen nem kell), a kijelzőnek is jobb a felbontása, az üzemidő is sokkal jobb, hangszórói szintén baromi jól szólnak, na meg ahogy írták, a Mac OS.
Szóval kétlem, hogy alá fog vágni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Hieronymus válasza pengwin (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha AMD processzorban gondolkodsz, akkor a Huawei Matebook D Ryzen 5 2500U is szóba jöhet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Hopkins95 válasza Hieronymus (#20) üzenetére


Hopkins95
addikt

Azt én is néztem, de van egy nagy baja, a display fényereje nem éri el a 300 nitet sem = kuka. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#22) atike


atike
nagyúr

Nekem is tetszik!

Két negatívuma van - számomra - az egyik a fényerő a másik az ára (még mindig egy picit sokallom).

De határozottan jó vétel, főleg ha a "nagytesó" árait látjuk.

(#23) pengwin válasza Hieronymus (#20) üzenetére


pengwin
addikt

Hát akkor nagy morgások közepette még megmarad a HP Zbook G1 15 meg az asztali gép. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tetszene, de ilyen gyér csatlakozókínálat mellett szóba sem kerülhet nálam...

Még egy rendes pendrive-ot se tudok rádugni, ha mondjuk telepítőt szeretnék készíteni, vagy másolni...

Nem értem, miért kell kihagyni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) <Lacy85> válasza Graphics (#24) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Dehogynem tudsz. Egy sima USB -> Type-C átalakító, és probléma megoldva.

(#26) Graphics válasza <Lacy85> (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudni tudok, de nem akarok. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) andro93 válasza spyboy88 (#7) üzenetére


andro93
aktív tag

Macbook Airnek már házon belül is alávág a 2017-es Macbook Pro. 25-tel drágább hivatalos áron, de fényévekkel jobb kijelzője van és erősebb a hardvere is jóval.

(#28) Gargouille


Gargouille
őstag

Korrekt kis gép, egyedül a gyenge csatlakozó kínálat amiért nem venném meg. Ha lenne legalább egy hagyományos USB is rajta akkor már elgondolkodnék rajta.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#29) orimilan válasza Hopkins95 (#21) üzenetére


orimilan
tag

Nekem az i5-ös verzió van belőle. A kijelző tényleg elég sötét, annyira hogy este se bántó a max fényerős használata. A billentyűzetvilágítás hiánya jobban fáj, ha nem otthon veszem észre hogy nincs benne, lehet nem ezt veszem :DDD

(#30) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

13" méret mellé miért kell 2160x1440 felbontás? Nem is látsz semmit...

Éljenek a nyulak!

(#31) <Lacy85> válasza Mákosmetélt (#30) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mert ha normális a skálázás, akkor a magas natív felbontás miatt sokkal szebb a megjelenített tartalom.

MacBook Air is 2560x1600-at tud, de még 1440x900-ban is tűéles a kép, pixeleket pedig nem is látni még közelről sem.

(#32) Mákosmetélt válasza <Lacy85> (#31) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Oké értem én elvileg, csak gyakorlatban... Most egy 4k filmet nem egy 13" kijelzőn fog nézni az ember, vagy pl. játékot sem fog ekkora felbontáson játszani azzal az integrált VGA-val.
Én ezt a felbontást ilyen kis kijelzőre teljesen feleslegesnek tartom, de ez persze csak az én véleményem :)

[ Szerkesztve ]

Éljenek a nyulak!

(#33) <Lacy85> válasza Mákosmetélt (#32) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is 1440x900-ban használom, de épp a fentiek miatt először azt hittem, hogy max. felbontáson megy, annyira szép képe van.
Ha mellé rakod a régi Air-t, ami tényleg csak 1440x900-at tudott, hát....akadnak különbségek. :D
Oké, ott a panel is más volt, de a felbontáskülönbség is masszívan látszik.

(#34) #73495296


#73495296
törölt tag

Ez is olyan radiátor, mint a több mint kétszer annyiba kerülő Huawei?

(#35) pengwin válasza #73495296 (#34) üzenetére


pengwin
addikt

Láttál te már radiátort? :F

Ez kérlek iparművész-tervezésű főzőlap!

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#36) Kbali válasza #73495296 (#34) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha elolvasod a tesztet, megkapod a választ.

(#37) Hopkins95 válasza orimilan (#29) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, billentyűzet világítás nélkül én sem vennék laptopot. Már a 2013-as Macbook Airem is tudta. Én gyakran használom fotelban vagy ágyban is a laptopot pl. a fórumot böngészve, szóval roppant fontos ez a funkció.

A képernyő fényerejét még a mostani Aceremnél is keveslem, pedig a notebookcheck szerint ilyen 326 nit körül van. De pl. egyetemen van ilyen nagy üveges rész, ahol várakozni lehet, ha ott előveszem és max fényerőre is tolom, ott is csak ilyen mondjuk rá elfogadható a láthatósága.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#38) Felesbandi válasza Khelben (#18) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Megneztem a pro valtozatot is meg ezt is. Meg a 2013-as Macbook prom is minosegibbnek hat ennel a gepnel eloben.

A kis kava es a keparany nagyon bejon de az anyaghasznalat, a billentyuzet es a touchpad erezhetoen olcsobb hatasu mint egy macbook eseteben.
Nyilvan ez azert van mert olcsobb is a gep csak nem ertem, hogy ezt meg a Dell XPS 13-at miert emlegetik ugy mintha a macbookok rivalisai lennenek (akar itt, akar YouTube-on). Egyertelmuen gyengebb minosegu gepek.

Meg egy Lenovo X1 Carbont megneznek, az meg jo gepnek tunik de ahhoz sajnos nem volt meg eloben szerencsem.

(#39) _Berci_


_Berci_
aktív tag

Hááát nem rossz, nem rossz...

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#40) adabra


adabra
senior tag

Lehetséges, hogy pár hónappal a bemutatás után már nem lehet megvenni ezt a cuccot? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.