Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kp78


kp78
addikt

:C :R

(#2) beyruth82


beyruth82
veterán

Köszi szépen ez hiánypótló írás.Részletes,közérthető,követhető.Nagyszerű!Gratulálok :)

(#3) somogyib


somogyib
őstag

Megnéztem az Instagramos képeket is. Nagyon jó hangulatú, profi képek. :K (legjobban az "ásó a kukoricásban" tetszik :) ).

(#4) basaja


basaja
senior tag

Köszi a profi, érthető leírásokat, így azért könnyebben megy majd a fotózás! :R

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#5) logitech1


logitech1
tag

:C :C :C :R

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#6) sirály69


sirály69
őstag

:C :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#7) #81733120


#81733120
törölt tag

Nagyon jó cikk lett, köszönjük. :R

(#8) xavix13


xavix13
senior tag

Nagyon jó írás, esetleg azt megosztanád hogy milyen állványt használsz a telefonodhoz?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#9) punky10


punky10
addikt

Köszönjük a munkád,nagyon hasznos,reméljük lesz még folytatása... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#10) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Le a kalappal, nagyon profi összefoglaló! Köszönöm! :R

(#11) Ceree


Ceree
senior tag

Tényleg egy szuper, közérthető, olvasmányos, kellően illusztrált írás lett, köszönjük!

Másolat_eredetije

(#12) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát le a kalappal a cikkíró előtt. Kegyetlen jó képeid vannak az Instagrammon. :R
Elképesztően ügyes vagy!

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A képek tényleg jók, de inkább azért mert a készítő tényleg jó fotós :)

Ettől függetlenül nekem kicsit sok, hogy jobb lenne, mint egy fényképezőgép. Persze telefonos kamerának tök jó az a modul, de hogy professzionális...Hát, az nem itt kezdődik.

A csillagjárós képek, egy expóból megcsinálja? Valószínűleg nem, csak összefűz többet, és nem köti az orrodra. De inkább az a gond, hogy ha már ilyenre adja az ember a fejét, akkor valószínűleg szeretné minél inkább kézben tartani a készítést, és ez nincs. Az automata meg vagy tudja, mit akarsz, vagy nem. Igen, utómunkázni nem felemelő, de valamit valamiért.
Ahol nem mozdulnak el a csillagok, ott mindjárt ki is jön ez, zajosodik mint a fene. Pedig csinálhatná ezt is több expóból.
S ezzel megint csak nem a kamera okos. Simán csak automatikusan illeszti a képet.
Amennyire tudom, a Sony MILC-ekre is lehet appokat tenni, akkor már azzal is megoldható, csak minek? Az a lényege, hogy te kontrollálod a kép készítését.

"A telefonok szenzora 27 mm (plusz-mínusz egy-egy mm) gyújtótávolságra vannak beállítva."
A gyújtótávolság nem a szenzortól függ ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Doki42


Doki42
őstag

Most olvastam, grat az íráshoz.. 😁😎
Még több ilyen cikk kellene🤔😁😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#15) rzoli


rzoli
senior tag

Az utómunkáról nem akarsz valami érthető összefoglalót, kis gyorstalpalót írni?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16) Kasya válasza rzoli (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehet klisenek hangzik, de youtubon keress ra arra, amit szeretnel elerni. Rengeteg oktatovideo van fent.

(#17) Mono25


Mono25
csendes tag

Nagyon jó lett! Képek is profik. Jó végre egy hozzáértő embertől olvasni egy ilyen írást.

(#18) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Hűha! Köszi az írást. Bár még nem olvastam bele, tuti lesz benne újdonság.

(#19) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Nagyon jó és hasznos írás köszi, alkalmazni is fogom a leírtakat :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#20) simonzé


simonzé
addikt

Nekem, mint fotok nezeseben jaratos szemelynek eleg komoly tapasztalatom van fotok nezeseben. Azok kedveert, akik nem neznek olyan sokszor fotokat mint en, most elmondom, hogy a fotok nezese tok jo.

I don't fit in. I fit out.

(#21) #81733120 válasza simonzé (#20) üzenetére


#81733120
törölt tag

:C

(#22) dlaj válasza simonzé (#20) üzenetére


dlaj
őstag

Hát ez elég Besenyősre sikeredett! 😂

(#23) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Grat
Ez magyarul van, tudom mikor miről beszélsz.
Egész addig volt egy szép baba fejed, amíg elő nem vetted a dslr-t. Onnantól már csak kis kócos lett... :DD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) mirci18


mirci18
addikt

Korrekt cikk le a kalappal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#25) jézusom


jézusom
addikt

Köszi!

Ez jó volt, várom a gyors állat fotózást :)

Nekem mondjuk kezdő fejjel minden extra nélkül egész jól sikerült az ugráló kutyákat lekapni :) (mate10pro)

(#26) batai15


batai15
félisten

Jó írás köszi. Ugyan nem mate 10 prom van hanem honor 10 de a szoftver majdnem ugyan az .

(#27) #04441088


#04441088
törölt tag

:R :R :R :R :R

(#28) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tartalmas, jó írás, különösképpen mert olyan fotós feature-kel is foglalkozik, amik szinte csak telefonnal játszhatók el ennyiért. Tilt-shift buhera nem hozható elő valamilyen szoftveres segítséggel?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) atike


atike
nagyúr

Nagy köszönet ezért a cikkért - épp Mate 10 Pro vásárlásán agyalok, és szerintem eldőlt, hogy ez lesz a V10 utódja... :)

(#30) cintula187


cintula187
addikt

Ez király volt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31) szs85


szs85
tag

Nagyon szuper írás. Köszönöm.
Részemről igény lenne egy ilyenre, amit olcsóbb, vagy olcsó telefonnal csináltál. Így látom, hogy abból mit lehet kihozni, és mik az igazi korlátai.

(#32) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Szépen összeszedett írás, gratulálok!Gyorsan végig is pörgettem az albumodat.Bár hogy őszinte legyek több mobilos fotóra számítottam az előzmények után.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#33) UnA


UnA
Korrektor

Nekem csak a Polaris fájt egy kicsit, mert a becsületes helyi neve az a Sarkcsillag. ;)

(#34) nfsu17


nfsu17
veterán

Nagyon profi. :R

Győr ;]

(#35) turbuczn


turbuczn
tag

Hihetetlenül ügyes! Az autópálya feletti csillagos ég fotóra azért kíváncsi lennék. Elég durva fényszennyezés van ezen a területen, mégis jól látható a csillagos ég. Egyébként én is győri vagyok, szoktam fotózni, de nem merültem ennyire bele még. Nekem tervben van egy time lapse készítés, de még nem fogtam hozzá, a tervezéshez sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) MaXimiliam


MaXimiliam
csendes tag

Húú.... nagyon jó írás, csak az a baj hogy elbizonytalanítottál vele :Y HTC-t akatram vanni :O de mostmár végképp nem tudom :W

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#37) updog


updog
senior tag

Jó írás, szuper képek. :R

És bámulatos, hol tart már a tudomány :Y

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#38) Bensid


Bensid
tag

Kp78: ;)

beyruth82: köszi, örülök, hogy tetszett! :)

somogyib: az nekem is egy saját favorit! :D

basaja: nagyon szívesen! :)

logitech1: ;)

sirály69: ;)

Roaming: én köszi, hogy írtál! :)

xavix13: köszi! A dslr gépsm állványát használom egy mobilos targóval,. Zomei állvány :)

punky10: nincs mit! Már folyamatban is van a folytatás :)

monguz: köszönöm én is! :)

Ceree: örülök, köszi! :)

Lalikiraly: örülök, köszi! :D

hcl: köszi! Igen, lehet, hogy volt egy-egy elírásom, vagy félreérthető rész, de annyira sok időmet vette el, hogy néha már belekeveredtem én is a soraimba :)

Doki42: köszi! :D

rzoli: az a baj, hogy arról gyorstalpalót nehéz lenne csinálni, másrészt pedig elég egyedi a szerkesztésem és ezt inkább megtartanám magamnak :)

Mono25: örülök, hogy neked is tetszett :)

toronyhaz: remélem azóta már megtetted :D

S. Zolika: hajrá-hajrá! :)

simonzé: OK!!! :D

7Heads Drago: hehe :D

mirci18: köszi! :)

jézusom: hamarosan jön az is! :)

batai15: igen, ezért is írtam, hogy sokaknak hasznos lehet. 90%-a neked is szól így! ;)

staker: ;)

philoxenia: igen, próbáltam ezeket kiemelni :) sajnos nem tudok róla.

atike: nem fogsz csalódni! :)

cintula187: örülök, ha te is hasznát veszed :)

szs85: köszi! Két oka van, hogy nem lesz olcsóbb telóval. 1. Nem akarok ezért venni egy másik telefont. 2. Senkitől nem kapok támogatást, hogy na gyere teszteld le a telefonunkat. Önerőből ennyire futotta. Rengeteg időm elment vele így is, de ezt mindenképp meg akartam nektek mutatni :)

Drakmusz: köszi! Igazából pár hónapja van meg a telefon, szóval most jönnek majd csak igazán a telós képek :)

UnA: ne fájjon, ha valakit érdekel a dolog, úgyis tudni fogja melyik csillag az :)

nfsu17: köszi! Bizony, győri vagyok! :D

turbuczn: köszi! Hol láttad az autopálya fölötti képről az írásomat itt? :O :D

MaXimiliam: köszi! Biztosan jó döntés mindegyik, de én nem hezitálnék, hogy melyik legyen :D

doeeg: köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#39) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Mi az, hogy "be kell állítani a fókuszpontot a minimálisra". Hogy lehet egy pont minimális? Nem a mélységélességről van szó?

:a:

(#40) akaido válasza Bensid (#38) üzenetére


akaido
addikt

Jó tippek! Köcce szépen! :R
Néhányat biztos kipróbálok, Mate 9-em van.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41) kovisoft


kovisoft
őstag

Remek írás, köszi szépen! Nem tudom, észrevetted-e, de a csillagos képeiden ott virít a 46P/Wirtanen üstökös egy elmosódott pacaként a Fiastyúktól jobbra és egy kicsit le (kb. a két jobboldali fa teteje között).

(#42) Haka_peszi


Haka_peszi
újonc

Köszi a cikket, jó ötleteket adtál!

Kár volt elrontani azzal a marhasággal, hogy "1x-es nagyításnál 27 mm-t kapunk, 2x-es nagyításnál ez a duplája, tehát 54 mm".
:F
Fix lencséje van (és természetesen fix szenzora), a 2x nagyítás tehát csak egy "digitális zoom", azaz képkivágás. Szó sincs gyújtótávolság változásról.

[ Szerkesztve ]

(#43) kovisoft válasza Haka_peszi (#42) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem szimpla digitális zoom, mert két kamera képéből állít össze szoftveresen egy nagyított képet. Hybrid zoomnak nevezik, és természetesen nem ér fel az optikai zoommal, de a szimplán kivágott, felnagyított és interpolált képnél valamivel jobb eredményt ad.

Ami a gyújtótávolságot illeti, a 27 mm sem igazi 27 mm, hiszen ez csak full frame-re vonatkoztatott ekvivalens gyújtótávolság, és az objektív tényleges fizikai gyújtótávolsága ennél jóval kisebb. Ha meg ekv. 27 mm-ről beszélünk, ami lényegében a látószöget definiálja, akkor a 2x akármilyen zoom esetében keletkező szűkebb látószöget definiálhatjuk ekv. 54 mm-rel, vélhetőleg senki sem fog arra gondolni, hogy ilyenkor 5.4 cm-re kilógna az optika a telefonból.

[ Szerkesztve ]

(#44) Bensid válasza kiraly.andra (#39) üzenetére


Bensid
tag

Ezt te hogyan magyaráznád el mindenki számára közérthető nyelven?
Persze, hogy a mélységről van szó.. :)

(#45) Bensid válasza akaido (#40) üzenetére


Bensid
tag

Örülök, hogy tetszett, jó kísérletezgetést! :)

(#46) Bensid válasza kovisoft (#41) üzenetére


Bensid
tag

Hatalmas köszönet neked ezért, hogy leírtad. Tisztában voltam vele, hogy ekkor zajlik az esemény, de különösebben nem foglalkoztam vele, mégis sikerült megörökítenem a tudtom nélkül. :D
Hálás köszönet mégegyszer! :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Bensid válasza Haka_peszi (#42) üzenetére


Bensid
tag

Köszi!
Annyira azért ne ostobaság ám.. :)

Természeteaen az igazi gyújtávja még ennék is kisebb, mindössze 3.95mm

(#48) kiraly.andra válasza Bensid (#44) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Ja, bocs. Annál a mondatnál nem volt ábra, így nem derült ki számomra, miről van szó. Írhattad volna hogy "a (valamilyennevű) csúszkát told el teljesen balra", vagy akár azt, hogy a fókusztávolság legyen minimális.

:a:

(#49) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Na szuper egy győri kolléga, az óriáskereket nem lehet eltéveszteni :D Nekem is Mate 10 Prom van és gondolkodtam rajta hogy majd kicsit turbózok a képeimen, lehet ezzel kezdek mielőtt izzítom a 750D-m.

(#50) musicboy


musicboy
csendes tag

Remek írás köszönet érte.... :R :R :R :C

muzik non stop!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.