Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kp78


kp78
addikt

:C :R

(#2) beyruth82


beyruth82
veterán

Köszi szépen ez hiánypótló írás.Részletes,közérthető,követhető.Nagyszerű!Gratulálok :)

(#3) somogyib


somogyib
őstag

Megnéztem az Instagramos képeket is. Nagyon jó hangulatú, profi képek. :K (legjobban az "ásó a kukoricásban" tetszik :) ).

(#4) basaja


basaja
senior tag

Köszi a profi, érthető leírásokat, így azért könnyebben megy majd a fotózás! :R

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#5) logitech1


logitech1
tag

:C :C :C :R

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#6) sirály69


sirály69
őstag

:C :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#7) #81733120


#81733120
törölt tag

Nagyon jó cikk lett, köszönjük. :R

(#8) xavix13


xavix13
senior tag

Nagyon jó írás, esetleg azt megosztanád hogy milyen állványt használsz a telefonodhoz?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#9) punky10


punky10
addikt

Köszönjük a munkád,nagyon hasznos,reméljük lesz még folytatása... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#10) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Le a kalappal, nagyon profi összefoglaló! Köszönöm! :R

(#11) Ceree


Ceree
senior tag

Tényleg egy szuper, közérthető, olvasmányos, kellően illusztrált írás lett, köszönjük!

Másolat_eredetije

(#12) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát le a kalappal a cikkíró előtt. Kegyetlen jó képeid vannak az Instagrammon. :R
Elképesztően ügyes vagy!

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A képek tényleg jók, de inkább azért mert a készítő tényleg jó fotós :)

Ettől függetlenül nekem kicsit sok, hogy jobb lenne, mint egy fényképezőgép. Persze telefonos kamerának tök jó az a modul, de hogy professzionális...Hát, az nem itt kezdődik.

A csillagjárós képek, egy expóból megcsinálja? Valószínűleg nem, csak összefűz többet, és nem köti az orrodra. De inkább az a gond, hogy ha már ilyenre adja az ember a fejét, akkor valószínűleg szeretné minél inkább kézben tartani a készítést, és ez nincs. Az automata meg vagy tudja, mit akarsz, vagy nem. Igen, utómunkázni nem felemelő, de valamit valamiért.
Ahol nem mozdulnak el a csillagok, ott mindjárt ki is jön ez, zajosodik mint a fene. Pedig csinálhatná ezt is több expóból.
S ezzel megint csak nem a kamera okos. Simán csak automatikusan illeszti a képet.
Amennyire tudom, a Sony MILC-ekre is lehet appokat tenni, akkor már azzal is megoldható, csak minek? Az a lényege, hogy te kontrollálod a kép készítését.

"A telefonok szenzora 27 mm (plusz-mínusz egy-egy mm) gyújtótávolságra vannak beállítva."
A gyújtótávolság nem a szenzortól függ ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Doki42


Doki42
őstag

Most olvastam, grat az íráshoz.. 😁😎
Még több ilyen cikk kellene🤔😁😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#15) rzoli


rzoli
senior tag

Az utómunkáról nem akarsz valami érthető összefoglalót, kis gyorstalpalót írni?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16) Kasya válasza rzoli (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Lehet klisenek hangzik, de youtubon keress ra arra, amit szeretnel elerni. Rengeteg oktatovideo van fent.

(#17) Mono25


Mono25
csendes tag

Nagyon jó lett! Képek is profik. Jó végre egy hozzáértő embertől olvasni egy ilyen írást.

(#18) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Hűha! Köszi az írást. Bár még nem olvastam bele, tuti lesz benne újdonság.

(#19) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Nagyon jó és hasznos írás köszi, alkalmazni is fogom a leírtakat :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#20) simonzé


simonzé
addikt

Nekem, mint fotok nezeseben jaratos szemelynek eleg komoly tapasztalatom van fotok nezeseben. Azok kedveert, akik nem neznek olyan sokszor fotokat mint en, most elmondom, hogy a fotok nezese tok jo.

I don't fit in. I fit out.

(#21) #81733120 válasza simonzé (#20) üzenetére


#81733120
törölt tag

:C

(#22) dlaj válasza simonzé (#20) üzenetére


dlaj
őstag

Hát ez elég Besenyősre sikeredett! 😂

(#23) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Grat
Ez magyarul van, tudom mikor miről beszélsz.
Egész addig volt egy szép baba fejed, amíg elő nem vetted a dslr-t. Onnantól már csak kis kócos lett... :DD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) mirci18


mirci18
addikt

Korrekt cikk le a kalappal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#25) jézusom


jézusom
addikt

Köszi!

Ez jó volt, várom a gyors állat fotózást :)

Nekem mondjuk kezdő fejjel minden extra nélkül egész jól sikerült az ugráló kutyákat lekapni :) (mate10pro)

(#26) batai15


batai15
félisten

Jó írás köszi. Ugyan nem mate 10 prom van hanem honor 10 de a szoftver majdnem ugyan az .

(#27) #04441088


#04441088
törölt tag

:R :R :R :R :R

(#28) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tartalmas, jó írás, különösképpen mert olyan fotós feature-kel is foglalkozik, amik szinte csak telefonnal játszhatók el ennyiért. Tilt-shift buhera nem hozható elő valamilyen szoftveres segítséggel?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) atike


atike
nagyúr

Nagy köszönet ezért a cikkért - épp Mate 10 Pro vásárlásán agyalok, és szerintem eldőlt, hogy ez lesz a V10 utódja... :)

(#30) cintula187


cintula187
addikt

Ez király volt.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#31) szs85


szs85
tag

Nagyon szuper írás. Köszönöm.
Részemről igény lenne egy ilyenre, amit olcsóbb, vagy olcsó telefonnal csináltál. Így látom, hogy abból mit lehet kihozni, és mik az igazi korlátai.

(#32) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Szépen összeszedett írás, gratulálok!Gyorsan végig is pörgettem az albumodat.Bár hogy őszinte legyek több mobilos fotóra számítottam az előzmények után.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#33) UnA


UnA
Korrektor

Nekem csak a Polaris fájt egy kicsit, mert a becsületes helyi neve az a Sarkcsillag. ;)

(#34) nfsu17


nfsu17
veterán

Nagyon profi. :R

Győr ;]

(#35) turbuczn


turbuczn
tag

Hihetetlenül ügyes! Az autópálya feletti csillagos ég fotóra azért kíváncsi lennék. Elég durva fényszennyezés van ezen a területen, mégis jól látható a csillagos ég. Egyébként én is győri vagyok, szoktam fotózni, de nem merültem ennyire bele még. Nekem tervben van egy time lapse készítés, de még nem fogtam hozzá, a tervezéshez sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) MaXimiliam


MaXimiliam
csendes tag

Húú.... nagyon jó írás, csak az a baj hogy elbizonytalanítottál vele :Y HTC-t akatram vanni :O de mostmár végképp nem tudom :W

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#37) updog


updog
senior tag

Jó írás, szuper képek. :R

És bámulatos, hol tart már a tudomány :Y

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#38) Bensid


Bensid
tag

Kp78: ;)

beyruth82: köszi, örülök, hogy tetszett! :)

somogyib: az nekem is egy saját favorit! :D

basaja: nagyon szívesen! :)

logitech1: ;)

sirály69: ;)

Roaming: én köszi, hogy írtál! :)

xavix13: köszi! A dslr gépsm állványát használom egy mobilos targóval,. Zomei állvány :)

punky10: nincs mit! Már folyamatban is van a folytatás :)

monguz: köszönöm én is! :)

Ceree: örülök, köszi! :)

Lalikiraly: örülök, köszi! :D

hcl: köszi! Igen, lehet, hogy volt egy-egy elírásom, vagy félreérthető rész, de annyira sok időmet vette el, hogy néha már belekeveredtem én is a soraimba :)

Doki42: köszi! :D

rzoli: az a baj, hogy arról gyorstalpalót nehéz lenne csinálni, másrészt pedig elég egyedi a szerkesztésem és ezt inkább megtartanám magamnak :)

Mono25: örülök, hogy neked is tetszett :)

toronyhaz: remélem azóta már megtetted :D

S. Zolika: hajrá-hajrá! :)

simonzé: OK!!! :D

7Heads Drago: hehe :D

mirci18: köszi! :)

jézusom: hamarosan jön az is! :)

batai15: igen, ezért is írtam, hogy sokaknak hasznos lehet. 90%-a neked is szól így! ;)

staker: ;)

philoxenia: igen, próbáltam ezeket kiemelni :) sajnos nem tudok róla.

atike: nem fogsz csalódni! :)

cintula187: örülök, ha te is hasznát veszed :)

szs85: köszi! Két oka van, hogy nem lesz olcsóbb telóval. 1. Nem akarok ezért venni egy másik telefont. 2. Senkitől nem kapok támogatást, hogy na gyere teszteld le a telefonunkat. Önerőből ennyire futotta. Rengeteg időm elment vele így is, de ezt mindenképp meg akartam nektek mutatni :)

Drakmusz: köszi! Igazából pár hónapja van meg a telefon, szóval most jönnek majd csak igazán a telós képek :)

UnA: ne fájjon, ha valakit érdekel a dolog, úgyis tudni fogja melyik csillag az :)

nfsu17: köszi! Bizony, győri vagyok! :D

turbuczn: köszi! Hol láttad az autopálya fölötti képről az írásomat itt? :O :D

MaXimiliam: köszi! Biztosan jó döntés mindegyik, de én nem hezitálnék, hogy melyik legyen :D

doeeg: köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#39) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Mi az, hogy "be kell állítani a fókuszpontot a minimálisra". Hogy lehet egy pont minimális? Nem a mélységélességről van szó?

:a:

(#40) akaido válasza Bensid (#38) üzenetére


akaido
addikt

Jó tippek! Köcce szépen! :R
Néhányat biztos kipróbálok, Mate 9-em van.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#41) kovisoft


kovisoft
őstag

Remek írás, köszi szépen! Nem tudom, észrevetted-e, de a csillagos képeiden ott virít a 46P/Wirtanen üstökös egy elmosódott pacaként a Fiastyúktól jobbra és egy kicsit le (kb. a két jobboldali fa teteje között).

(#42) Haka_peszi


Haka_peszi
újonc

Köszi a cikket, jó ötleteket adtál!

Kár volt elrontani azzal a marhasággal, hogy "1x-es nagyításnál 27 mm-t kapunk, 2x-es nagyításnál ez a duplája, tehát 54 mm".
:F
Fix lencséje van (és természetesen fix szenzora), a 2x nagyítás tehát csak egy "digitális zoom", azaz képkivágás. Szó sincs gyújtótávolság változásról.

[ Szerkesztve ]

(#43) kovisoft válasza Haka_peszi (#42) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem szimpla digitális zoom, mert két kamera képéből állít össze szoftveresen egy nagyított képet. Hybrid zoomnak nevezik, és természetesen nem ér fel az optikai zoommal, de a szimplán kivágott, felnagyított és interpolált képnél valamivel jobb eredményt ad.

Ami a gyújtótávolságot illeti, a 27 mm sem igazi 27 mm, hiszen ez csak full frame-re vonatkoztatott ekvivalens gyújtótávolság, és az objektív tényleges fizikai gyújtótávolsága ennél jóval kisebb. Ha meg ekv. 27 mm-ről beszélünk, ami lényegében a látószöget definiálja, akkor a 2x akármilyen zoom esetében keletkező szűkebb látószöget definiálhatjuk ekv. 54 mm-rel, vélhetőleg senki sem fog arra gondolni, hogy ilyenkor 5.4 cm-re kilógna az optika a telefonból.

[ Szerkesztve ]

(#44) Bensid válasza kiraly.andra (#39) üzenetére


Bensid
tag

Ezt te hogyan magyaráznád el mindenki számára közérthető nyelven?
Persze, hogy a mélységről van szó.. :)

(#45) Bensid válasza akaido (#40) üzenetére


Bensid
tag

Örülök, hogy tetszett, jó kísérletezgetést! :)

(#46) Bensid válasza kovisoft (#41) üzenetére


Bensid
tag

Hatalmas köszönet neked ezért, hogy leírtad. Tisztában voltam vele, hogy ekkor zajlik az esemény, de különösebben nem foglalkoztam vele, mégis sikerült megörökítenem a tudtom nélkül. :D
Hálás köszönet mégegyszer! :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Bensid válasza Haka_peszi (#42) üzenetére


Bensid
tag

Köszi!
Annyira azért ne ostobaság ám.. :)

Természeteaen az igazi gyújtávja még ennék is kisebb, mindössze 3.95mm

(#48) kiraly.andra válasza Bensid (#44) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Ja, bocs. Annál a mondatnál nem volt ábra, így nem derült ki számomra, miről van szó. Írhattad volna hogy "a (valamilyennevű) csúszkát told el teljesen balra", vagy akár azt, hogy a fókusztávolság legyen minimális.

:a:

(#49) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Na szuper egy győri kolléga, az óriáskereket nem lehet eltéveszteni :D Nekem is Mate 10 Prom van és gondolkodtam rajta hogy majd kicsit turbózok a képeimen, lehet ezzel kezdek mielőtt izzítom a 750D-m.

(#50) musicboy


musicboy
csendes tag

Remek írás köszönet érte.... :R :R :R :C

muzik non stop!

(#51) Akula


Akula
őstag

Bravó! :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#52) Bensid válasza Th3Ac3 (#49) üzenetére


Bensid
tag

Kezdéshez bőven elég már egy csúcskategóriás telefon kamerája. Hajrá! :)

(#53) Bensid válasza musicboy (#50) üzenetére


Bensid
tag

Köszönöm! :)

(#54) Bensid válasza Akula (#51) üzenetére


Bensid
tag

Köszi neked is! :)

(#55) himpulator


himpulator
tag

Köszi a cikket, nagyon jó lett! Mobilos képszerkesztőt használsz? Ha igen melyiket! :R

(#56) Bensid válasza himpulator (#55) üzenetére


Bensid
tag

Köszönöm!
Nem, a mobilosakat hanyagolni kell. Pc-n liggtroom mindent visz :)

(#57) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Korrekt!! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#58) Bensid válasza MikeWazowski (#57) üzenetére


Bensid
tag

Köszi! ;)

(#59) repvez


repvez
addikt

köszi jó leirás, pont ilyen dolgokat szeretnék fotozni, de egyenlöre nem találtam meg azt a softvert amivel ez mehet, a cikkben nem irtad, hogy melyik appot használtad a telefonodon ahol mindent tudsz manuálisan állitani.
Nekem xiaomi Mix2s em van miui10es OS van most rajta, de még nem találtam rá, jó appot, aminek jó képet is csinál, meg enged mindent manuálba, zársebességet, ISO-t, F értéket , fokusztávolságot állitani, valami mindig hiányzik vagy autómata marad.

és a softverek között is elég nagy a szórás, mert a Gcamnak van éjszakai modja, de a legtöbbnek nincs meg nem lehet akár perces záridöt sem állitani a csillagos égbolthoz.

tehát jó hogy leirod, hogy mit , hogyan, de nem minden szoftverrel és nem minden telefonnal lehet ezeket megoldani.
a régebbi huawei p7esemhez az cam2api-t támogató appokat nem is ehetett használni, mert nem volt kompatibilis ezzel a megoldással.

(#60) punky10 válasza repvez (#59) üzenetére


punky10
addikt

A cikk címe:Huawei Mate 10 Pro professzionális fotózás.
A cikkben talán a 2. bekezdés(de mindenképp még az elején):
"Először is szeretném azt kiemelni, hogy legfőképpen a Mate 10 Pro készülékre lesznek érvényesek ezek a tesztek, viszont mivel a P9-től a Mate 20 Pro-ig hasonlóak a kamerás szoftverek, így minden Leica kamerás Huawei tulajdonos olvasgathatja ezeket az írásokat."

:)

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#61) repvez válasza punky10 (#60) üzenetére


repvez
addikt

Ettöl még ugyan ugy lehet ugyan azt a szoftvert használni más telefonokon is amin android megfeleloo verziója fut.
Max nem lesz olyan a végeredmény mint a mate10 pronál, de a beállitások ott is ugyan azok mint akár egy DSLR gép esetében.

(#62) punky10 válasza repvez (#61) üzenetére


punky10
addikt

Ez nem teljesen igaz.A legtöbb gyártó,amelyik nem stock androidot rak a telefonjára,saját kameraszoftvert használ.A Xiaomi is,és a Huawei is.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#63) repvez válasza punky10 (#62) üzenetére


repvez
addikt

persze , de a képeket elnézve ez se a gyári kamera alkalmazása a mate10 pronak.
Erre irtam, hogy a gyári mellé még fel lehet tenni másik alkalmazást és az már fuggetlen a telefon tipusátol, de a beállitások menete már megegyezhet, csak az eltérő kamera értékek miatt változtatni kell a beállitásokon és nem lesz ugyan az a végeredmény sem teljesen, de azért megközelitöleg igen, de mindenképp jobb mintha automatán csak nyomkodnád a gombot.

(#64) punky10 válasza repvez (#63) üzenetére


punky10
addikt

Pedig a képeket elnézve az jön le,hogy ez a Huawei fényképező alkalmazásának a kezelőfelülete...Legalábbis az én telefonomon is ugyanígy néz ki,leszámítva a navigációs sávot,amit én nem használok... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#65) Bensid válasza repvez (#63) üzenetére


Bensid
tag

Sziasztok!

Pontosan ezért írtam le, hogy ez a Huawei készülékekre érvényes.
Ha más appot használtam volna, akkor azt írtam volna, hogy az androidos telefonokra érvényes.
Igen, ez a Huawei kameraszoftvere és ebben mindent úgy állítasz be, ahogy akarod. Ajánlom neked is a Huaweieket, ha komolyabban érdekel a fotózás! ;)

(#66) philoxenia válasza Bensid (#65) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A P20 Pro-t kifejezetten csak a fotós képességei miatt vettem meg. Amúgy a P9 még teljesen megfelelt volna...
Más kérdés, hogy mindig halogatom a kameraszoftver teljes elemzését és a kezelés begyakorlását, meg a képességek kimaxolását... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67) himpulator válasza repvez (#59) üzenetére


himpulator
tag

Snapcamera (csak fizetős)? Nekem a korábbi Xiaomi telefonjaimon jó szolgálatot tett, de a mate 10 pro-n nem az igazi sajnos.

(#68) TheFeni


TheFeni
csendes tag

Hatalmas! :R Nagyon jó cikk lett :C

Üdv, Levente

(#69) TheFeni


TheFeni
csendes tag

Profi képek!

Üdv, Levente

(#70) Pedy1225


Pedy1225
tag

Kedves Bensid (Bence)! Először is én is köszönöm ezt az ismertetőt, elismerésem! Biztos rengeteget dolgoztál vele, nagy munka volt, de ha még egy apróságot lehet kérni, teljesen laikusként, hogy esetleg amikor olyat írsz, hogy "fókuszpont", vagy "mélység", vagy bármi más kifejezés, ami nem úgy van feltüntetve a telefonban, akkor esetleg oda lehetne írni ezen szavak mellé zárójelben, hogy ez a telefonon hogy van feltüntetve? Pl. "S", "EV", "AF", "AWB", hogy hol találom azt a beállítást, amit írsz, mert nem mindenki tudja, hol keresse. De lehet, hogy csak én vagyok egy túl lelkes amatőr. Szeretnék én is szép képeket csinálni, de sajna nem igazán tudom, hogy mi mire való, de azért lelkesen próbálkozom :DD Köszönöm, ha esetleg még energiád engedne ilyet pluszban, a következő ilyen munkád során! :R

[ Szerkesztve ]

(#71) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Tegnap picit fotóztam barátom P20Pro-jával.Ugyan azon az értékeken manuális módban sokkal jobb volt az övé mint az én Mate10Pro-m.Igaz csak a csillagos eget fényképeztem. Tudom nem egyezik meg teljesen.Sőt hardveresen talán 1 optika lehet ugyanaz. De ezek szerint a szoftver is sokban különbözik. Lehet direkt is butítják az eggyel előtti modelleket minimálisan hogy azt hidd az új sokkal jobb. Sajnos vannak erre példák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.