- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
toronyhaz
aktív tag
Tegnap picit fotóztam barátom P20Pro-jával.Ugyan azon az értékeken manuális módban sokkal jobb volt az övé mint az én Mate10Pro-m.Igaz csak a csillagos eget fényképeztem. Tudom nem egyezik meg teljesen.Sőt hardveresen talán 1 optika lehet ugyanaz. De ezek szerint a szoftver is sokban különbözik. Lehet direkt is butítják az eggyel előtti modelleket minimálisan hogy azt hidd az új sokkal jobb. Sajnos vannak erre példák.
-
Pedy1225
tag
Kedves Bensid (Bence)! Először is én is köszönöm ezt az ismertetőt, elismerésem! Biztos rengeteget dolgoztál vele, nagy munka volt, de ha még egy apróságot lehet kérni, teljesen laikusként, hogy esetleg amikor olyat írsz, hogy "fókuszpont", vagy "mélység", vagy bármi más kifejezés, ami nem úgy van feltüntetve a telefonban, akkor esetleg oda lehetne írni ezen szavak mellé zárójelben, hogy ez a telefonon hogy van feltüntetve? Pl. "S", "EV", "AF", "AWB", hogy hol találom azt a beállítást, amit írsz, mert nem mindenki tudja, hol keresse. De lehet, hogy csak én vagyok egy túl lelkes amatőr. Szeretnék én is szép képeket csinálni, de sajna nem igazán tudom, hogy mi mire való, de azért lelkesen próbálkozom
Köszönöm, ha esetleg még energiád engedne ilyet pluszban, a következő ilyen munkád során! 
-
TheFeni
csendes tag
Profi képek!
-
TheFeni
csendes tag
Hatalmas!
Nagyon jó cikk lett 
-
himpulator
tag
köszi jó leirás, pont ilyen dolgokat szeretnék fotozni, de egyenlöre nem találtam meg azt a softvert amivel ez mehet, a cikkben nem irtad, hogy melyik appot használtad a telefonodon ahol mindent tudsz manuálisan állitani.
Nekem xiaomi Mix2s em van miui10es OS van most rajta, de még nem találtam rá, jó appot, aminek jó képet is csinál, meg enged mindent manuálba, zársebességet, ISO-t, F értéket , fokusztávolságot állitani, valami mindig hiányzik vagy autómata marad.és a softverek között is elég nagy a szórás, mert a Gcamnak van éjszakai modja, de a legtöbbnek nincs meg nem lehet akár perces záridöt sem állitani a csillagos égbolthoz.
tehát jó hogy leirod, hogy mit , hogyan, de nem minden szoftverrel és nem minden telefonnal lehet ezeket megoldani.
a régebbi huawei p7esemhez az cam2api-t támogató appokat nem is ehetett használni, mert nem volt kompatibilis ezzel a megoldással.Snapcamera (csak fizetős)? Nekem a korábbi Xiaomi telefonjaimon jó szolgálatot tett, de a mate 10 pro-n nem az igazi sajnos.
-
philoxenia
MODERÁTOR
Sziasztok!
Pontosan ezért írtam le, hogy ez a Huawei készülékekre érvényes.
Ha más appot használtam volna, akkor azt írtam volna, hogy az androidos telefonokra érvényes.
Igen, ez a Huawei kameraszoftvere és ebben mindent úgy állítasz be, ahogy akarod. Ajánlom neked is a Huaweieket, ha komolyabban érdekel a fotózás!
A P20 Pro-t kifejezetten csak a fotós képességei miatt vettem meg. Amúgy a P9 még teljesen megfelelt volna...
Más kérdés, hogy mindig halogatom a kameraszoftver teljes elemzését és a kezelés begyakorlását, meg a képességek kimaxolását...
-
Bensid
tag
persze , de a képeket elnézve ez se a gyári kamera alkalmazása a mate10 pronak.
Erre irtam, hogy a gyári mellé még fel lehet tenni másik alkalmazást és az már fuggetlen a telefon tipusátol, de a beállitások menete már megegyezhet, csak az eltérő kamera értékek miatt változtatni kell a beállitásokon és nem lesz ugyan az a végeredmény sem teljesen, de azért megközelitöleg igen, de mindenképp jobb mintha automatán csak nyomkodnád a gombot.Sziasztok!
Pontosan ezért írtam le, hogy ez a Huawei készülékekre érvényes.
Ha más appot használtam volna, akkor azt írtam volna, hogy az androidos telefonokra érvényes.
Igen, ez a Huawei kameraszoftvere és ebben mindent úgy állítasz be, ahogy akarod. Ajánlom neked is a Huaweieket, ha komolyabban érdekel a fotózás!
-
punky10
addikt
persze , de a képeket elnézve ez se a gyári kamera alkalmazása a mate10 pronak.
Erre irtam, hogy a gyári mellé még fel lehet tenni másik alkalmazást és az már fuggetlen a telefon tipusátol, de a beállitások menete már megegyezhet, csak az eltérő kamera értékek miatt változtatni kell a beállitásokon és nem lesz ugyan az a végeredmény sem teljesen, de azért megközelitöleg igen, de mindenképp jobb mintha automatán csak nyomkodnád a gombot.Pedig a képeket elnézve az jön le,hogy ez a Huawei fényképező alkalmazásának a kezelőfelülete...Legalábbis az én telefonomon is ugyanígy néz ki,leszámítva a navigációs sávot,amit én nem használok...

-
repvez
addikt
persze , de a képeket elnézve ez se a gyári kamera alkalmazása a mate10 pronak.
Erre irtam, hogy a gyári mellé még fel lehet tenni másik alkalmazást és az már fuggetlen a telefon tipusátol, de a beállitások menete már megegyezhet, csak az eltérő kamera értékek miatt változtatni kell a beállitásokon és nem lesz ugyan az a végeredmény sem teljesen, de azért megközelitöleg igen, de mindenképp jobb mintha automatán csak nyomkodnád a gombot. -
punky10
addikt
Ez nem teljesen igaz.A legtöbb gyártó,amelyik nem stock androidot rak a telefonjára,saját kameraszoftvert használ.A Xiaomi is,és a Huawei is.
-
repvez
addikt
A cikk címe:Huawei Mate 10 Pro professzionális fotózás.
A cikkben talán a 2. bekezdés(de mindenképp még az elején):
"Először is szeretném azt kiemelni, hogy legfőképpen a Mate 10 Pro készülékre lesznek érvényesek ezek a tesztek, viszont mivel a P9-től a Mate 20 Pro-ig hasonlóak a kamerás szoftverek, így minden Leica kamerás Huawei tulajdonos olvasgathatja ezeket az írásokat."
Ettöl még ugyan ugy lehet ugyan azt a szoftvert használni más telefonokon is amin android megfeleloo verziója fut.
Max nem lesz olyan a végeredmény mint a mate10 pronál, de a beállitások ott is ugyan azok mint akár egy DSLR gép esetében. -
punky10
addikt
köszi jó leirás, pont ilyen dolgokat szeretnék fotozni, de egyenlöre nem találtam meg azt a softvert amivel ez mehet, a cikkben nem irtad, hogy melyik appot használtad a telefonodon ahol mindent tudsz manuálisan állitani.
Nekem xiaomi Mix2s em van miui10es OS van most rajta, de még nem találtam rá, jó appot, aminek jó képet is csinál, meg enged mindent manuálba, zársebességet, ISO-t, F értéket , fokusztávolságot állitani, valami mindig hiányzik vagy autómata marad.és a softverek között is elég nagy a szórás, mert a Gcamnak van éjszakai modja, de a legtöbbnek nincs meg nem lehet akár perces záridöt sem állitani a csillagos égbolthoz.
tehát jó hogy leirod, hogy mit , hogyan, de nem minden szoftverrel és nem minden telefonnal lehet ezeket megoldani.
a régebbi huawei p7esemhez az cam2api-t támogató appokat nem is ehetett használni, mert nem volt kompatibilis ezzel a megoldással.A cikk címe:Huawei Mate 10 Pro professzionális fotózás.
A cikkben talán a 2. bekezdés(de mindenképp még az elején):
"Először is szeretném azt kiemelni, hogy legfőképpen a Mate 10 Pro készülékre lesznek érvényesek ezek a tesztek, viszont mivel a P9-től a Mate 20 Pro-ig hasonlóak a kamerás szoftverek, így minden Leica kamerás Huawei tulajdonos olvasgathatja ezeket az írásokat."
-
repvez
addikt
köszi jó leirás, pont ilyen dolgokat szeretnék fotozni, de egyenlöre nem találtam meg azt a softvert amivel ez mehet, a cikkben nem irtad, hogy melyik appot használtad a telefonodon ahol mindent tudsz manuálisan állitani.
Nekem xiaomi Mix2s em van miui10es OS van most rajta, de még nem találtam rá, jó appot, aminek jó képet is csinál, meg enged mindent manuálba, zársebességet, ISO-t, F értéket , fokusztávolságot állitani, valami mindig hiányzik vagy autómata marad.és a softverek között is elég nagy a szórás, mert a Gcamnak van éjszakai modja, de a legtöbbnek nincs meg nem lehet akár perces záridöt sem állitani a csillagos égbolthoz.
tehát jó hogy leirod, hogy mit , hogyan, de nem minden szoftverrel és nem minden telefonnal lehet ezeket megoldani.
a régebbi huawei p7esemhez az cam2api-t támogató appokat nem is ehetett használni, mert nem volt kompatibilis ezzel a megoldással. -
Bensid
tag
Köszi a cikket, nagyon jó lett! Mobilos képszerkesztőt használsz? Ha igen melyiket!

Köszönöm!
Nem, a mobilosakat hanyagolni kell. Pc-n liggtroom mindent visz
-
himpulator
tag
Köszi a cikket, nagyon jó lett! Mobilos képszerkesztőt használsz? Ha igen melyiket!

-
Bensid
tag
-
Bensid
tag
-
Bensid
tag
-
musicboy
csendes tag
Remek írás köszönet érte....

-
Th3Ac3
tag
Na szuper egy győri kolléga, az óriáskereket nem lehet eltéveszteni
Nekem is Mate 10 Prom van és gondolkodtam rajta hogy majd kicsit turbózok a képeimen, lehet ezzel kezdek mielőtt izzítom a 750D-m. -
kiraly.andra
aktív tag
Ja, bocs. Annál a mondatnál nem volt ábra, így nem derült ki számomra, miről van szó. Írhattad volna hogy "a (valamilyennevű) csúszkát told el teljesen balra", vagy akár azt, hogy a fókusztávolság legyen minimális.
-
Bensid
tag
Köszi a cikket, jó ötleteket adtál!
Kár volt elrontani azzal a marhasággal, hogy "1x-es nagyításnál 27 mm-t kapunk, 2x-es nagyításnál ez a duplája, tehát 54 mm".

Fix lencséje van (és természetesen fix szenzora), a 2x nagyítás tehát csak egy "digitális zoom", azaz képkivágás. Szó sincs gyújtótávolság változásról. -
Bensid
tag
Hatalmas köszönet neked ezért, hogy leírtad. Tisztában voltam vele, hogy ekkor zajlik az esemény, de különösebben nem foglalkoztam vele, mégis sikerült megörökítenem a tudtom nélkül.

Hálás köszönet mégegyszer!
-
Bensid
tag
-
Bensid
tag
Mi az, hogy "be kell állítani a fókuszpontot a minimálisra". Hogy lehet egy pont minimális? Nem a mélységélességről van szó?
-
kovisoft
őstag
Köszi a cikket, jó ötleteket adtál!
Kár volt elrontani azzal a marhasággal, hogy "1x-es nagyításnál 27 mm-t kapunk, 2x-es nagyításnál ez a duplája, tehát 54 mm".

Fix lencséje van (és természetesen fix szenzora), a 2x nagyítás tehát csak egy "digitális zoom", azaz képkivágás. Szó sincs gyújtótávolság változásról.Nem szimpla digitális zoom, mert két kamera képéből állít össze szoftveresen egy nagyított képet. Hybrid zoomnak nevezik, és természetesen nem ér fel az optikai zoommal, de a szimplán kivágott, felnagyított és interpolált képnél valamivel jobb eredményt ad.
Ami a gyújtótávolságot illeti, a 27 mm sem igazi 27 mm, hiszen ez csak full frame-re vonatkoztatott ekvivalens gyújtótávolság, és az objektív tényleges fizikai gyújtótávolsága ennél jóval kisebb. Ha meg ekv. 27 mm-ről beszélünk, ami lényegében a látószöget definiálja, akkor a 2x akármilyen zoom esetében keletkező szűkebb látószöget definiálhatjuk ekv. 54 mm-rel, vélhetőleg senki sem fog arra gondolni, hogy ilyenkor 5.4 cm-re kilógna az optika a telefonból.
-
Haka_peszi
csendes tag
Köszi a cikket, jó ötleteket adtál!
Kár volt elrontani azzal a marhasággal, hogy "1x-es nagyításnál 27 mm-t kapunk, 2x-es nagyításnál ez a duplája, tehát 54 mm".

Fix lencséje van (és természetesen fix szenzora), a 2x nagyítás tehát csak egy "digitális zoom", azaz képkivágás. Szó sincs gyújtótávolság változásról. -
kovisoft
őstag
Remek írás, köszi szépen! Nem tudom, észrevetted-e, de a csillagos képeiden ott virít a 46P/Wirtanen üstökös egy elmosódott pacaként a Fiastyúktól jobbra és egy kicsit le (kb. a két jobboldali fa teteje között).
-
akaido
addikt
Kp78:

beyruth82: köszi, örülök, hogy tetszett!

somogyib: az nekem is egy saját favorit!

basaja: nagyon szívesen!

logitech1:

sirály69:

Roaming: én köszi, hogy írtál!

xavix13: köszi! A dslr gépsm állványát használom egy mobilos targóval,. Zomei állvány

punky10: nincs mit! Már folyamatban is van a folytatás

monguz: köszönöm én is!

Ceree: örülök, köszi!

Lalikiraly: örülök, köszi!

hcl: köszi! Igen, lehet, hogy volt egy-egy elírásom, vagy félreérthető rész, de annyira sok időmet vette el, hogy néha már belekeveredtem én is a soraimba

Doki42: köszi!

rzoli: az a baj, hogy arról gyorstalpalót nehéz lenne csinálni, másrészt pedig elég egyedi a szerkesztésem és ezt inkább megtartanám magamnak

Mono25: örülök, hogy neked is tetszett

toronyhaz: remélem azóta már megtetted

S. Zolika: hajrá-hajrá!

simonzé: OK!!!

7Heads Drago: hehe

mirci18: köszi!

jézusom: hamarosan jön az is!

batai15: igen, ezért is írtam, hogy sokaknak hasznos lehet. 90%-a neked is szól így!

staker:

philoxenia: igen, próbáltam ezeket kiemelni
sajnos nem tudok róla.atike: nem fogsz csalódni!

cintula187: örülök, ha te is hasznát veszed

szs85: köszi! Két oka van, hogy nem lesz olcsóbb telóval. 1. Nem akarok ezért venni egy másik telefont. 2. Senkitől nem kapok támogatást, hogy na gyere teszteld le a telefonunkat. Önerőből ennyire futotta. Rengeteg időm elment vele így is, de ezt mindenképp meg akartam nektek mutatni

Drakmusz: köszi! Igazából pár hónapja van meg a telefon, szóval most jönnek majd csak igazán a telós képek

UnA: ne fájjon, ha valakit érdekel a dolog, úgyis tudni fogja melyik csillag az

nfsu17: köszi! Bizony, győri vagyok!

turbuczn: köszi! Hol láttad az autopálya fölötti képről az írásomat itt?

MaXimiliam: köszi! Biztosan jó döntés mindegyik, de én nem hezitálnék, hogy melyik legyen

doeeg: köszönöm!

Jó tippek! Köcce szépen!

Néhányat biztos kipróbálok, Mate 9-em van. -
kiraly.andra
aktív tag
Mi az, hogy "be kell állítani a fókuszpontot a minimálisra". Hogy lehet egy pont minimális? Nem a mélységélességről van szó?
-
Bensid
tag
Kp78:

beyruth82: köszi, örülök, hogy tetszett!

somogyib: az nekem is egy saját favorit!

basaja: nagyon szívesen!

logitech1:

sirály69:

Roaming: én köszi, hogy írtál!

xavix13: köszi! A dslr gépsm állványát használom egy mobilos targóval,. Zomei állvány

punky10: nincs mit! Már folyamatban is van a folytatás

monguz: köszönöm én is!

Ceree: örülök, köszi!

Lalikiraly: örülök, köszi!

hcl: köszi! Igen, lehet, hogy volt egy-egy elírásom, vagy félreérthető rész, de annyira sok időmet vette el, hogy néha már belekeveredtem én is a soraimba

Doki42: köszi!

rzoli: az a baj, hogy arról gyorstalpalót nehéz lenne csinálni, másrészt pedig elég egyedi a szerkesztésem és ezt inkább megtartanám magamnak

Mono25: örülök, hogy neked is tetszett

toronyhaz: remélem azóta már megtetted

S. Zolika: hajrá-hajrá!

simonzé: OK!!!

7Heads Drago: hehe

mirci18: köszi!

jézusom: hamarosan jön az is!

batai15: igen, ezért is írtam, hogy sokaknak hasznos lehet. 90%-a neked is szól így!

staker:

philoxenia: igen, próbáltam ezeket kiemelni
sajnos nem tudok róla.atike: nem fogsz csalódni!

cintula187: örülök, ha te is hasznát veszed

szs85: köszi! Két oka van, hogy nem lesz olcsóbb telóval. 1. Nem akarok ezért venni egy másik telefont. 2. Senkitől nem kapok támogatást, hogy na gyere teszteld le a telefonunkat. Önerőből ennyire futotta. Rengeteg időm elment vele így is, de ezt mindenképp meg akartam nektek mutatni

Drakmusz: köszi! Igazából pár hónapja van meg a telefon, szóval most jönnek majd csak igazán a telós képek

UnA: ne fájjon, ha valakit érdekel a dolog, úgyis tudni fogja melyik csillag az

nfsu17: köszi! Bizony, győri vagyok!

turbuczn: köszi! Hol láttad az autopálya fölötti képről az írásomat itt?

MaXimiliam: köszi! Biztosan jó döntés mindegyik, de én nem hezitálnék, hogy melyik legyen

doeeg: köszönöm!

-
updog
őstag
Jó írás, szuper képek.

És bámulatos, hol tart már a tudomány

-
MaXimiliam
tag
Húú.... nagyon jó írás, csak az a baj hogy elbizonytalanítottál vele
HTC-t akatram vanni
de mostmár végképp nem tudom 
-
turbuczn
támogató
Hihetetlenül ügyes! Az autópálya feletti csillagos ég fotóra azért kíváncsi lennék. Elég durva fényszennyezés van ezen a területen, mégis jól látható a csillagos ég. Egyébként én is győri vagyok, szoktam fotózni, de nem merültem ennyire bele még. Nekem tervben van egy time lapse készítés, de még nem fogtam hozzá, a tervezéshez sem.

-
nfsu17
veterán
Nagyon profi.

Győr
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
UnA
Korrektor
Nekem csak a Polaris fájt egy kicsit, mert a becsületes helyi neve az a Sarkcsillag.

-
Drakmusz
addikt
Szépen összeszedett írás, gratulálok!Gyorsan végig is pörgettem az albumodat.Bár hogy őszinte legyek több mobilos fotóra számítottam az előzmények után.

-
szs85
aktív tag
Nagyon szuper írás. Köszönöm.
Részemről igény lenne egy ilyenre, amit olcsóbb, vagy olcsó telefonnal csináltál. Így látom, hogy abból mit lehet kihozni, és mik az igazi korlátai. -
cintula187
addikt
Ez király volt.
-
atike
nagyúr
Nagy köszönet ezért a cikkért - épp Mate 10 Pro vásárlásán agyalok, és szerintem eldőlt, hogy ez lesz a V10 utódja...

-
philoxenia
MODERÁTOR
Tartalmas, jó írás, különösképpen mert olyan fotós feature-kel is foglalkozik, amik szinte csak telefonnal játszhatók el ennyiért. Tilt-shift buhera nem hozható elő valamilyen szoftveres segítséggel?
-
batai15
félisten
Jó írás köszi. Ugyan nem mate 10 prom van hanem honor 10 de a szoftver majdnem ugyan az .
-
jézusom
addikt
Köszi!
Ez jó volt, várom a gyors állat fotózást

Nekem mondjuk kezdő fejjel minden extra nélkül egész jól sikerült az ugráló kutyákat lekapni
(mate10pro) -
mirci18
addikt
Korrekt cikk le a kalappal.
-
7Heads Drago
veterán
Grat
Ez magyarul van, tudom mikor miről beszélsz.
Egész addig volt egy szép baba fejed, amíg elő nem vetted a dslr-t. Onnantól már csak kis kócos lett...
-
dlaj
őstag
-
#81733120
törölt tag
-
simonzé
addikt
Nekem, mint fotok nezeseben jaratos szemelynek eleg komoly tapasztalatom van fotok nezeseben. Azok kedveert, akik nem neznek olyan sokszor fotokat mint en, most elmondom, hogy a fotok nezese tok jo.
-
-)Verso(-
támogató
Nagyon jó és hasznos írás köszi, alkalmazni is fogom a leírtakat

-
toronyhaz
aktív tag
Hűha! Köszi az írást. Bár még nem olvastam bele, tuti lesz benne újdonság.
-
Mono25
csendes tag
Nagyon jó lett! Képek is profik. Jó végre egy hozzáértő embertől olvasni egy ilyen írást.
-
Kasya
nagyúr
-
rzoli
senior tag
Az utómunkáról nem akarsz valami érthető összefoglalót, kis gyorstalpalót írni?
-
Doki42
őstag
Most olvastam, grat az íráshoz.. 😁😎
Még több ilyen cikk kellene🤔😁😎 -
hcl
titán
A képek tényleg jók, de inkább azért mert a készítő tényleg jó fotós

Ettől függetlenül nekem kicsit sok, hogy jobb lenne, mint egy fényképezőgép. Persze telefonos kamerának tök jó az a modul, de hogy professzionális...Hát, az nem itt kezdődik.
A csillagjárós képek, egy expóból megcsinálja? Valószínűleg nem, csak összefűz többet, és nem köti az orrodra. De inkább az a gond, hogy ha már ilyenre adja az ember a fejét, akkor valószínűleg szeretné minél inkább kézben tartani a készítést, és ez nincs. Az automata meg vagy tudja, mit akarsz, vagy nem. Igen, utómunkázni nem felemelő, de valamit valamiért.
Ahol nem mozdulnak el a csillagok, ott mindjárt ki is jön ez, zajosodik mint a fene. Pedig csinálhatná ezt is több expóból.
S ezzel megint csak nem a kamera okos. Simán csak automatikusan illeszti a képet.
Amennyire tudom, a Sony MILC-ekre is lehet appokat tenni, akkor már azzal is megoldható, csak minek? Az a lényege, hogy te kontrollálod a kép készítését."A telefonok szenzora 27 mm (plusz-mínusz egy-egy mm) gyújtótávolságra vannak beállítva."
A gyújtótávolság nem a szenzortól függ
-
Lalikiraly
addikt
Hát le a kalappal a cikkíró előtt. Kegyetlen jó képeid vannak az Instagrammon.

Elképesztően ügyes vagy! -
Ceree
senior tag
Tényleg egy szuper, közérthető, olvasmányos, kellően illusztrált írás lett, köszönjük!
-
gilfoyle
őstag
Le a kalappal, nagyon profi összefoglaló! Köszönöm!

-
punky10
addikt
Köszönjük a munkád,nagyon hasznos,reméljük lesz még folytatása...

-
xavix13
őstag
Nagyon jó írás, esetleg azt megosztanád hogy milyen állványt használsz a telefonodhoz?
-
#81733120
törölt tag
Nagyon jó cikk lett, köszönjük.

-
basaja
senior tag
Köszi a profi, érthető leírásokat, így azért könnyebben megy majd a fotózás!

-
somogyib
őstag
Megnéztem az Instagramos képeket is. Nagyon jó hangulatú, profi képek.
(legjobban az "ásó a kukoricásban" tetszik
). -
beyruth82
veterán
Köszi szépen ez hiánypótló írás.Részletes,közérthető,követhető.Nagyszerű!Gratulálok

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- E-roller topik
- Androidos fejegységek
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Egyre inkább ARM-osodik a 3DMark
- Tápos kibeszélő offtopik
- További aktív témák...
- Asus ROG MAXIMUS Z690 EXTREME Alaplap!
- Samsung Galaxy S24 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Gigabyte Aorus B450 R7 2700X 32GB DDR4 1TB SSD GTX 1080Ti 11GB CM Masterbox MB 600 650W
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16 M4 Pro 24GB RAM 512GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- LG UltraGear 27GR75Q-B IPS Monitor! 2560x1440 / 165Hz / 1ms / FreeSync / G-Sync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Köszönöm, ha esetleg még energiád engedne ilyet pluszban, a következő ilyen munkád során! 




Nekem is Mate 10 Prom van és gondolkodtam rajta hogy majd kicsit turbózok a képeimen, lehet ezzel kezdek mielőtt izzítom a 750D-m.



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
(legjobban az "ásó a kukoricásban" tetszik

