Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) imi4199


imi4199
tag

Köszönjük a tesztet, már nagyon vártuk! Jó lett a telefon, rosszabb eredményre számítottam a külföldi tesztek alapján...

(#2) babosmiki


babosmiki
addikt

Hoppá! Kinn a teszt! [link] Gyerünk olvasni! :D

#1: Gyorsabb voltál.. :D

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#3) Wesder


Wesder
félisten

i7 segèdproci, az igen :Y

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Jó a cucc. Jó nagy batár :D
Tablet.
Ismerős a headset forma,mint ha már láttam volna valahol. :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#5) ates


ates
aktív tag

Vártam. Nem csalódtam, kb. erre számítottam. Köszi. :R

(#6) prolad


prolad
őstag

Szimpatikus darab, idei csúcsgépek közül talán a legjobb. Még a vezetéknélküli töltés belefért volna (mert az nem mentség, hogy azért maradt ki, mert lassú). Meg kíváncsi leszek, itt mennyit bír az oled mielőtt elkezdene beégni.

(#7) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Penge egy telefon, ráadásul azért némileg olcsóbban mint a nagyágyúk. (Samu-Apple) Azt viszont nem értem, hogy a simát miért nem hozzák be, szerintem lenne rá vevő bőven.

B.Cs.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo lett, nekem is volt p9/p10, a kamerajukat nagyon szerettem.
A fake bokeh kepeken elegge taccsra vagja a bortonusokat, vagy be volt kapcsolva a szepike mod is?

(#9) hyperspace


hyperspace
őstag

S8+ árszintje ez a telefon, S8 függetlenül Telekomtól 200 alatt van.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ebből nem lesz valami Honor, 200 ezer alatt? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) Timyyy


Timyyy
őstag

Külsőre mindenképp csillagos 5-ös nálam, végre kezdenek kilépni a gyártók a fekete fehér arany rozé körből. Kimondottan elegáns még női szemmel is. Must have érzés ugyan nem fogott el, és reméltem hogy ma iphone X teszt jön, de jó olvasnivaló volt, ha olyan boltban járok, biztos megtaperolom ezt is, ezer éve nem volt olyan droidos teló ami felkeltette az érdeklődésem. Bár az ára akkor is nonszensz.

(#12) Kasya


Kasya
nagyúr

Draga lett, de legalabb jo. En a Kirintol tovabbra se vagyok annyira elamulva, mint oly sokan. Ez a mesterseges intelligencia meg hatalmas marketingnek tunik inkabb.

(#13) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kamera bmeg... Világ megváltó kamera telefont vártam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Eddig is tudtam, de most még jobban meg vagyok győződve arról, hogy nekem kell ez a telefon.

https://utdetailing.hu/

(#15) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Kicsit off, most nézem magát a specifikáció táblázatot, nem elavult kissé? (Pl WAP, vagy külön ilyenek, hogy valutakonverter, stb.)

Üdv. Johnny

(#16) HarleyCustom válasza tibcsi0407 (#14) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én pont fordítva vagyok ezzel. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#17) tibcsi0407 válasza HarleyCustom (#16) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért?

https://utdetailing.hu/

(#18) babosmiki


babosmiki
addikt

Nagyon jó lett, kb. ezt vártam! Ami nagyon hiányzik az a vezeték nélküli töltés, ezt nem is értem! :((( És mondjuk a kamerától sem vagyok elájulva a képeket nézegetve..

"Galaxy Z Fold5" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#19) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszi a tesztet! Az első telefon az idén, aminek tetszik a hátlapja és egyedi is.

(#20) #16820480 válasza tibcsi0407 (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

EMUI ;]

Amúgy hozza a szintet a telefon, de úgy összességében nekem sem kellene. Kicsit fura ez a több szín (sötét előlap, fehér/fényes oldalsáv és kávé színű hátlap) is.

(#21) #04441088


#04441088
törölt tag

Nagyon vártam már a tesztet, köszönöm. :R

(#22) tibcsi0407 válasza #16820480 (#20) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó, én is jobban szeretem az OOS-t, de azért azt látni kell, hogy a Oneplus még csak nem is említhető egy lapon ezzel.
A Pixelt és a Nokiákat leszámítva nincs olyan igazi felsőkategóriás telefon, amint stock (közeli) droid fut sajnos.

https://utdetailing.hu/

(#23) Jeanne d'Arc

Kegyetlen lett. Nagyon jönnek fel nálam a Kínai gyártók.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#24) Kasya válasza jonnyjoker01 (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ki nezi a specifikaciokat? :D
Teljesen igazad van.

(#25) beyruth82


beyruth82
veterán

Nagyon jó lett.Kamerája is bár sokan ezt biztos vitatni fogják ahogy a másik topicban olvastam.Árban sem szálltak el teljesen.Nem bántam meg hogy előrendeltem.Remélem a hivatalos megjelenés után hamar szállítják.

(#26) #16820480 válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nincs is igazán szükségem felső kategóriás telefonra már. Valószínűleg egy Nokia 6 elég lenne hardveresen, illetve egy normálisan használható kamerával.
Fontosabb a jó szoftver, mint a bika hardver :B

(#27) Apone33


Apone33
őstag

Komoly, nekem nagyon tetszik, asszem ideje nyugdíjazni a p9-et.

Play Hard!!!

(#28) DonaldJames


DonaldJames
tag

Köszi a tesztet,nagyon jó telefon.Nagyon jó képeket csinál.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#29) kcsa


kcsa
veterán

"de elvileg a net nem szakad meg, ha a másik kártyára hívás érkezik"

Ez ugye csak akkor igaz, ha VoLTE hívásod jön, és a másik kártya is 4G-n lóg. Nem elhanyagolható a különbség, mivel VoLTE nem nagyon van még itthon.

(#30) tibcsi0407 válasza #16820480 (#26) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na itt a baj. A használható kamera már szinte csak a felső kategória privilégiuma. Itt most a low light-ra gondolok, mert napfényben már szinte bármi lő jó képeket.

https://utdetailing.hu/

(#31) Plazmacucci válasza tibcsi0407 (#30) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát én direkt megnéztem most a P9 tesztjét, a távoli házról lőtt képek semmivel sem rosszabbak, sőt Mate 10 esetében szét is van égve kissé.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32) Edge válasza #16820480 (#20) üzenetére


Edge
veterán

baromi ronda az a huawei logo rajta, miért nem tudták lehagyni? + az OS egy hulladék, nekem az deal breaker.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#33) vasi89 válasza Timyyy (#11) üzenetére


vasi89
addikt

az árával mi a gond? Ezt nem az s8hoz kellene hasonlítani nem is értem miért az van a cikkben is említve, sokkal inkább a note 8 és iphone x vetélytársa akar lenni. Azoknak az árához képest ez még "olcsó" is. Egyébként én alapból túlzásnak tartom a 200 feletti árat bármilyen telefonért is de a konkurenciát nézve jó lett az árazás.

(#34) tibcsi0407 válasza Plazmacucci (#31) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Low light terén pedig már nem is lehet összehasonlítani a kettőt.
A Mate 10 még sokat javulhat szoftveres téren, de a nyers erő már nagyon rendben van, nézd meg a RAW fotókat a tesztben.

https://utdetailing.hu/

(#35) joey04


joey04
titán

kivéve néha a Messengernél, amit mintha különösen utálni az EMUI, mert állandóan pampog, hogy figyeljél, fut a háttérben

mondjuk biztos érzi, hogy erőforrás zabáló hulladék, azért. :)

a dual active mód kihagyásáért kár, azon kívül korrekt ajánlat és végre a gpu is igazán combos, most először.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Nunder


Nunder
őstag

Klappolna nálam is, ha nem lenne az a fránya EMUI... Így marad a várakozás továbbra is.

Jó teszt lett, egy kérdésem van: miért nem csináltok saját videókat a telefonról mint eddig? Ez a Tech2 bekebelezte az írókat? Illetve nekem tűnt csak fel, hogy kicsit megszaladt a "király", "frankó" és társaik? Fiatalabb közönségre pályázunk? :U

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#37) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tetszik, mint a legtöbb Huawei telefon :)
Nincs csalódás, bár azért a 260 még sok azért.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#38) MMMMMM


MMMMMM
tag

Az S8 anno 275 ezer forinton nyitott kártyafüggetlenül, a nagyobbik meg S8+ 300 ezren, és ezert csak 64 gigabájtos tároló jár. Ha már az árakat hozzuk fel, akkor reálisan nezzuk nyitoarakat.

Amugy en ugy olvastam valahol h nyomaserzekelos a kijelzoje a Mate10pronak.

(#39) Szabcsizz válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Plusz Moto. :)

(#40) tibcsi0407 válasza Szabcsizz (#39) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, bár ott a kamerák pocsékra sikerültek eddig sajnos.

https://utdetailing.hu/

(#41) arn válasza MMMMMM (#38) üzenetére


arn
félisten

De nem az aktualis piaci viszonyokat kellene figyelembe venni?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) MK VII válasza Plazmacucci (#31) üzenetére


MK VII
veterán

Másik topikban pont ezt mondtam.. Hogy ennek a kameraképességei még a P9 képességeit sem éri el.. Sőt.. Rohadt messze van tőle..
P9-cet erre a telefonra csak az cserél aki nem nóóórmális!. :)

Valószínűleg szoftveresen javítanak még rajta, legalábbis remélem, mert ez így harmatos libafing.

(#43) koxminator
FM rádió? Megszokhattad volna már, hogy nem fér bele az FM rádió a drága telefonokba.. Szerintem már "égőnek" tartják a flagshipekbe beletenni az FM modult. Meg ugye aki ennyiért vesz telefont az fizessen elő olyan netre amivel nem gond a netrádió hallgatása, gondolják a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#43) koxminator


koxminator
senior tag

Nincs benne FM rádió, ami kb. 5 dolláros tétel? Bitch please... :(((

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#44) vasi89 válasza arn (#41) üzenetére


vasi89
addikt

fentebb írtam, hogy aktuális piaci viszonyok, iphone x 380 ezer, note 8 340.

(#45) Plazmacucci válasza MK VII (#42) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Videóban remélem jobb ez, mert a P9 olyan hányadék videókat csinál... :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#46) #16820480 válasza tibcsi0407 (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha nincs fény, akkor a fényképezőm is megküzd a normális kép készítéséért :) Persze nyilván ezek a telefonok nem tartanak ott, de én még azt is visszasírom, amilyen HDR képet az OPO lőtt annak idején.

(#47) cuebler


cuebler
senior tag

most akkor van jack vagy nincs jack? az utolsó oldalon szereplő speckók szerint igen, minden más forrás szerint nem... :N

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#48) #04441088 válasza cuebler (#47) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nincs jack.

Viszont ki milyen kijelzővédőt rendelne erre Aliról? Illetve tokot, kamera védőt?

(#49) MK VII válasza Plazmacucci (#45) üzenetére


MK VII
veterán

Valóban nem a legjobb a videózás a P9-cel, de nekem semmi gondom nem volt vele.. Ami videókat csináltam azok számomra teljesen vállalhatóak voltak..

[ Szerkesztve ]

(#50) tibcsi0407 válasza #16820480 (#46) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most a leaked Oreo-n mintha egy fokkal jobb lenne az OP5, de csodát ne várjunk már szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#51) Azie


Azie
őstag

ezek a bazári minőségű képek a sony szintjét is alig ütik meg, az külön vicces, hogy az előlapi kamerával lőtt portré jobb lett, mint a hátlapisok. :D ez igencsak fail fényképezés terén.

fasorban sincs a legtöbb 2-3 éves komolyabb telefonhoz képest SEM

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#52) beyruth82 válasza #04441088 (#48) üzenetére


beyruth82
veterán

Én ilyent fogok.Kijelzővédő: [link]
Tokok mindenféle színben: [link]

(#53) vicze


vicze
félisten

"Messengernél, amit mintha különösen utálni az EMUI, mert állandóan pampog, hogy figyeljél, fut a háttérben, ki sem tudom lőni az értesítést, de kábé ezt az egyetlen ostoba bugot találtam eddig."

Látom Bog nem használtál túl sok Android 8.0-ás telót, ez alap dolog. :) Bár továbbra is nagyon nagyon random mire dobja fel.
Majd 8.1-ben elnyomható lesz.

(#54) janeszgol


janeszgol
félisten

Jól néz ki a teló. A fényerő nem kevés picit? A kamera jpeg képei nekem nem jönnek be. Szétesik, morzsalékos lesz. Inkább akkor kenje el picit. Kíváncsi leszek, ez a koprocesszoros dolog meddig fog tartani. Remélem tovább, mint a (szerintem egyébként marhára hasznos) 3D Touch. (Jó itt nem ez volt a neve.)

(#55) garrotter


garrotter
tag

A super flagship miért csak dual-standby, ha már kétkártyás? :F

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#56) kiskun968


kiskun968
tag

Sziasztok!

A telefon tudja a MirrorLink-et?

Angyalföld a világ közepe***Samsung Galaxy S23 Ultra*** Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm *** Suzuki Swift 2017 GL+***

(#57) janeszgol válasza vasi89 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

A Note 8-é biztos nem, valamit félrenéztél.

(#58) MMMMMM


MMMMMM
tag

állitolag jott egy 2,5Gb nagysagu frissites a mate10prora. Le lett frissitve erre a telo?

(#59) vasi89 válasza janeszgol (#57) üzenetére


vasi89
addikt

miért is? ugyan az a méret, az a samsung csúcskészüléke ez meg a huawei-é. Milyen feltételnek kell még teljesülnie?

[ Szerkesztve ]

(#60) malor válasza beyruth82 (#52) üzenetére


malor
aktív tag

A teszt írója érezhetően elfogult, azért ilyen laza hangulatú a cikk. Tetszett, hogy két fontos dologra felhívja a figyelmet. Az egyik a fényerő trükközésre. Más zárt térben és más kültérben a maximum. Ez az első teszt, ahol ilyet írnak. Lehet olvasták, hogy beszélgettünk róla a másik topikban :D

A másik érdekesség ez a kamera dolog. Hiába a dupla kamera, ha csak az egyik használható és akkor sem ér fel a dobogó legtetejére, mint ahogy azt a reklámokban még most us nyomják. Ezt sem írta le eddig senki. Ideje volt már. Arról már nem is beszélve, hogy a jpg tömörítés gáz na. Elég sok képet a szoftver az a "hírös" mesterséges intelligencia cseszhet szét.

Aztán zenét se ezen hallgassunk - csak zárójelben jegyzi meg, ami szintén elég furán hangzik.

Meg is lehetne kérdezni, hogy amúgy ez most akkor mire jó valójában, mert semmiben sem kimagasló, leszámítva a teszt szerinti üzemidőt. De általában az ember 24 óra alatt egyszer csak megpihen. A telefonnak sem kell több üzemidő, főleg ha van villámgyors töltés. Az üzemidő addig kérdés, amíg a telefon nem bírja ki a napi használatot. Ez is túl van egy picit lihegve. Naponta egyszer kelljen tölteni és kész. Nem fog senki elmenni otthonról 50% szuflával, mondván úgy is kibírja.

(#61) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Köszönjük. A Mate 10 Lite teszt is várható a közeljövőben?

(#62) #15419392 válasza vasi89 (#33) üzenetére


#15419392
törölt tag

Azért az iphone X más méret

(#63) vasi89 válasza #15419392 (#62) üzenetére


vasi89
addikt

hogy itt mindenki mindenbe beleköt 0,2"-al kivebb az iphone kijelzője... :D Jó akkor a note 8 is megéri az árát meg az iphone x is 380at, csak ez a sz.r k.va drága 260ért. :DDD de jó akkor legyen iphone 8 plus, az ugyan ez a méret.. :) de pl az X sem tud többet sem ettől sem a note-tól az arckamerán kívül, nem tudom arra mekkora a valós igény de jövőre úgyis lesz az S9 ben meg a mate 11ben is..

[ Szerkesztve ]

(#64) TTTotya


TTTotya
senior tag

Nem rossz. Külsőre mindenképp tetszetős, de se jack, se wireless charge. Ha elfelejtem ezeket a feature-öket és agyalok kicsit, akkor sem válthatná az S8-at, pláne hogy jön az U11 Plus. Kamerában kicsit csalódás egyelőre, de összeségében tetszik, azt hozzá kell tegyem, hogy hamarabb választanám ezt, mint a V30-at. (Pedig azt nagyon vártam, de az LG megint elkefélte.)

(#65) ollie


ollie
MODERÁTOR

A zenehallgatás miatt nem játszhat nálam. Már nem mintha le akarnám cserélni az S8-at.

***

(#66) beyruth82


beyruth82
veterán

Mit jelent az a vellamo browsernál,hogy kifagyott?

(#67) ollie válasza Wesder (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az nem az intel i7 procija, azt ugye tudod?

***

(#68) #15419392 válasza vasi89 (#63) üzenetére


#15419392
törölt tag

Note 8-ról váltottam X-re 🙂 az iphone a sima s8-nak a mérete kb. A note sokkal hosszabb és egy kézzel alig használható.

(#69) bebuci válasza vasi89 (#44) üzenetére


bebuci
tag

Szerintem is inkább az s8 plusz a direkt ellenfele. De sok esetben már az s8+ ellen is elvérzik: jack, IP 68, töltés, kijelző... És ahogy elnézem kamerába is. Sőt, szerintem a Bixby is fejlettebb mint amit a mate 10 produkál. De ez csak az én egyéni véleményem.

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#70) Dare2Live válasza bebuci (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"De sok esetben már az s8+ ellen is elvérzik: jack, IP 68, töltés, kijelző..."
... és kamera, fotózásban is.

Ez így én nem tudom, hogy kaphatott Ajánlottat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#71) vasi89 válasza #15419392 (#68) üzenetére


vasi89
addikt

az X-nél a szarvakat is beleszámolják az átmérőbe? mert akkor az netto átb.szás a kijelző méret terén. De valóban a note 8 6,3as az még a mate 10től is nagyobb. Egyébként én is iphonet használok de miután megláttam az X-et meg a 8as szériát úgy döntöttem váltok :)

@bebuci: egyenlőre még nem tudom mire akarok váltani, megvárom az S9et legalább de ha jövőre mindenki vérszemet kap és 300pluszos árcédulát rak a telefonjára, egyértelműen a mate 10 lesz a bestbuy. A jack meg csak szokás kérdése, hamarosan mindenki elhagyja. lassan 1 éve használok átalakítót jack hiánya miatt, egyenlőre nem okozott gondot, azon kívül h az apple nem tud kábeleket gyártani és nagyjából fél évet bírt de kényelmetlennek nem mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#72) ollie válasza koxminator (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A rádió jóval több, mint csak egy hardvereleme a telefonban, és ezért jóval többe is kerül, nem csak a hardver ára.

***

(#73) bebuci válasza Dare2Live (#70) üzenetére


bebuci
tag

Nem akarom szapulni a mate 10-et, mert összességében egy igen korrekt telefon. Csak az a fránya "Above the galaxy" reklám... Kicsit inkább under... Ha tényleg a note hoz hasonlítjuk akkor meg pláne.

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#74) #15419392 válasza vasi89 (#71) üzenetére


#15419392
törölt tag

Kinek mi, én az x-nél éreztem azt 7 év android után hogy eljött az idő😊

(#75) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Köszönjük a tesztet, vártuk :)
A 20mp-es képek tényleg elég botrányosak, de a 12-es szerintem teljesen rendben van, remélem ezen szoftveresen még sokat fognak javítani. A videók nem túl acélosak, ahogy azt más tesztekben is láthattuk. Kíváncsi lettem volna egy séta közbeni felvételre is, hogy a stabilizálás tényleg olyan rosszul muzsikál e.
A laza stílus szerintem egyáltalán nem elfogultság miatt van, bog kb mindig így ír... (nekem mondjuk ezzel semmi problémám, sőt sokkal szívesebben olvasok ilyet, mint amiben csak a száraz szakmai szöveg van. Ezzel szerintem sokan vagyunk így).

Összességében én eddig nem bántam meg az előrendelést, a 12-es fotók szintje nekem bőven megfelel, remélem még javulni is fog, videózás nem érint, zenét szinte már sosem hallgatok telóról, elmúltak pár éve a fősulis, "buszoskerózóssétálós" zenehallgató évek :D, vezeték nélküli töltés mondjuk nem lenne rossz, de eddig is meg voltam nélküle, sosem használtam. Nem mellesleg, de persze ez szubjektív, nekem a legszebb flagship teló lett idén, számomra pedig ez is fontos szempont :) Arról nem beszélve, hogy cirka 145-ért el tudom hozni a Trétől az előfizummal.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#76) bebuci válasza vasi89 (#71) üzenetére


bebuci
tag

Ajánlom neked Android fronton a HTC-t is. Én annó a note4 miatt váltottam samsungra HTC-ről, és tényleg csak az s-pen és a kamera volt az ami miatt megérte. Rendszer sebességben a HTC köröket vert a note-ra. Szerintem az u11+ egy igen jól összeállított telefon. Szerintem számodra az is érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#77) beyruth82


beyruth82
veterán

Egyébként a mennyivel másabb egy dupla hangszórós sztereo telefon hangzása (mate 10 pro)mint egy(akármilyen) hagyományosé?Szintkülönbségek vannak hangzásilag vagy azért ez nem ennyire hangsúlyos?

(#78) Kampó


Kampó
senior tag

Sosem fogom meg érteni hogy miért a multimédiás hangszórón kell spórolni egy ilyen és ehhez hasonló kaliberű készüléken.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#79) bebuci válasza beyruth82 (#77) üzenetére


bebuci
tag

Szerintem jobb a hangzása, annó a HTC előlapos boom sound-nál érzékelhető volt a különbség. De nem elfelejteni, hogy ezek aprócska hangszórók, hatalmas csodát nem kell elvárni tőlük.

[ Szerkesztve ]

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#80) vasi89 válasza bebuci (#76) üzenetére


vasi89
addikt

régen volt htc-m, még az androidos korszak elején. Nem volt vele problémám, most csak 1 dolog tart vissza, hogy ha mégsem jön be, marha nehéz eladni a htc-t. Szemben egy samsung-al vagy huawei-el, pedig nekem is bejönnek az új htc-k.

(#81) atike


atike
nagyúr

Köszi a tesztet! :R Most már csak a userek által készített képeket várom... :) :DDD

"Úgyhogy roppantul érdekelt, hogy a Mate 10 mit fog nyújtani. Hát, kijelzőt biztos," - az ilyen és hasonló váltásokon a cikkben felsírtam... :DDD Jól sikerült írás, na.

A telefonról... Nagyon bejön! A kamera első ránézésre brutál jó lett, meggyőzőek a képek (számomra) amit eddig itt láttam... Az ütemidő is eléggé meggyőző - a teljesítmény is szintén.

Már csak az lenne a tuti, ha mégiscsak kis hazánkba is eljutna hivatalosan az alap Mate 10 - "megfelelő" áron, azaz nem 5.000 Ft-al olcsóbban mint a nagytesó... :DDD

(#82) bebuci válasza vasi89 (#80) üzenetére


bebuci
tag

Ha az U11+ s-pennel(és a hozzá tartozó funkciókkal) jönne ki, nem sokat teketóriáznék a (vissza)váltáson... Habár a note 8-am hibátlanul szuperál, nagyon meg vagyok vele elégedve mind tartalmilag, mind formailag. A kijelzőjét meg egyenesen imádom

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#83) monti0222w válasza bebuci (#79) üzenetére


monti0222w
addikt

Na meg ha fülessel, fejessel hallgatod össze őket, már ott is kijönnek bőven a hangzás terén a különbség. :K

Jó a teszt stílusa nekem tetszett. A Mate 10 Pro nem lett rossz telefon, de többet vártam tőle a beharangozás után!

(#84) nordo válasza #04441088 (#48) üzenetére


nordo
tag

Csak is Nillkin-t.

(#85) ollie válasza beyruth82 (#77) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont az a különbség, ami a különbség a sztereó meg a monó között. A minőséget ne keverd a csatornák számával. Egy sztereó hangzás lehet sokkal rosszabb minőségű, mint egy monó, és ez fordítva is igaz.

***

(#86) zoleeno1 válasza nordo (#84) üzenetére


zoleeno1
addikt

+1, csak még nem lehet kapni. Sima10-re van már.

(#87) xmaas: Az ára is sokkal "jobb" ;) és itt most nem a sufnigsmes árakra gondolok, aminek a garanciájával kb kitörölheted.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#87) xmaas


xmaas
őstag

Szép készülék viszont van pár dolog ami nem a legjobb és az arázása is elege elszállt ,azért szerintem egy note8 jobb választás ha valaki nem márka fanatikus

(#88) jUUh


jUUh
addikt

Durva, hogy milyen telefonokat gyárt a Huawei...Pár éve sosem hittem volna. :R

Samsung Galaxy S23+

(#89) beyruth82 válasza ollie (#85) üzenetére


beyruth82
veterán

Értem.Köszönöm!Csak még sosem volt dupla hangszórós telóm.Kíváncsi vagyok mennyivel lesz másabb mint az eddigiek. :)

[ Szerkesztve ]

(#90) Szakiii válasza vasi89 (#59) üzenetére


Szakiii
addikt

Note-nak egyelőre nincs vetélytársa, teljesen különálló kategória. Az hogy méretben közelít semmit sem jelent. Ez a teló határozottan s8+ vetélytársa nem a note-é.

Egyébként ha még az alap specifikációt nézem se érzem teljesen azt hogy vetélytárs lenne. Jó teló lett de kijelző gyengébb, nem bővíthető, vízálló? (ezt nem tudom), fotózásban gyengébb, videóban gyengébb, nincs vezetéknélküli töltés,5.0-s Bluetooth nincs, jack nincs és még biztos tudnám sorolni de szerintem elég.

Viszont a nyitó ár jó!

[ Szerkesztve ]

(#91) beyruth82 válasza Szakiii (#90) üzenetére


beyruth82
veterán

Az nem zavar,hogy a note 8 ugyan az hardveresen mint az S8?Minden ugyan az benne még a kamera is.

(#92) Szakiii válasza beyruth82 (#91) üzenetére


Szakiii
addikt

Ja csak a kijelző nem meg a kamera meg a kijelző miatt a + pen. Egyébként nem zavar hogy ugyan az a hardver :)

ui: attól hogy a felbontás és hogy amoled ugyan az még nem ugyan az a kijelző, ennyi erővel vegyél egy s8at meg hozzá ebayről egy 200 ft-s pent és nyomogasd és van egy note 8ad :D (nem csak a szoftver más..)

[ Szerkesztve ]

(#93) vasi89 válasza Szakiii (#90) üzenetére


vasi89
addikt

ezt a video és kamera mizériát amúgy nem értem sem itt sem máshol. A felhasználók 95%a nem igazán foglalkozik ilyenekkel, aki meg tud fotózni az egy 4 éves telefonnal is tud komolyat fotózni. A BT5.0 jelentőségét sem érzem. A vízállóság meg olyan, hogy hiába vízálló akkor sem úsznék egy 300e ft-os telefonnal. De igazad van jogosak a felvetések de ez az árában is meglátszik. A note 8 tudását is maximum az igazán hardcore user-ek használják ki. Természetesen az egy jó telefon de szerintem marha magas az árcédula olyan feature-ök miatt amik nélkül lehet élni.

A kijelző és vezeték nélküli töltés számomra is fájó pont.

(#94) Szakiii válasza vasi89 (#93) üzenetére


Szakiii
addikt

Meg lehet mindent magyarazni de attol meg teny mindegyik amit irtam de a nagyresze nekem se eri meg a felarat de ettol meg elfogadom hogy ebben jobb az egyik mint a masik.

Igen arban latszik ezert irtam en is hogy jo aron nyitott a telo teljesen realis.

[ Szerkesztve ]

(#95) malor válasza vasi89 (#93) üzenetére


malor
aktív tag

A kamera mizéria itt pont azért érdekes, mert éppenséggel az átlag felhasználók nem olvasnak ilyen teszteket és trükköket hogyan lehet vele fotózni. Az átlag azt várja, hogy bekapcsolja és minden működik frankón. De itt koránt sincs így, főleg nem a fotózás esetében. Ez meg egy kameramobilnál már nem ciki, hanem igen erős feketepont. Használd csak a 12 megapixeles szenzort és csak raw-ban fotózz, máskülönben a te képeid lesznek a legkínosabb minőségűek 2017-ben, azért egyelőre minden csak nem "ajánlott", de még nem is "tetszett" kategória.

Hiába van jó hangulata a tesztnek, ha ezek mellett meg simán elmegy.

(#96) bebuci válasza beyruth82 (#91) üzenetére


bebuci
tag

Ez így nem teljesen igaz. Az asszony s8-a gyengébbnek érződik a note 8-nál. Ugye van az a 2 GB RAM különbség. A képernyő teljesen más az s-pen miatt, a kamerája pedig ugyanaz. Csak a notenak 3 van belőle. És akkor az s-pent még nem említettem. Persze ha az ember nem használja a ceruza funkciókat akkor tényleg minimális a különbség. Ha viszont napi szinten használja a ceruzát, akkor viszont óriási.

[ Szerkesztve ]

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#97) beyruth82 válasza malor (#95) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen ez teljesen így van.Ên is pont ilyen felhasználó vagyok.Soha semmit nem állítok hanem automatában használom a fényképező minden funkcióját.Viszont szerintem ennek úgy is nagyon jó úgyhogy nem lesz gond :)
Árat figyelembe véve simán megérdemelte az ajánlott plecsnit.

[ Szerkesztve ]

(#98) henrik1


henrik1
tag

kamerával kapcsolatban: rossz nézni, h itt egyesek mennyire szerelmesek a 100%-os nagyításnál tapasztalható vonalélességbe.

(#99) kiszu


kiszu
senior tag

Hétvégén bementem a duna plázába a media marktba, Ott volt kitéve egy Mate 10 pro. Nagyon nagy csalodas volt nekem a kijelző. Konkrétan halovany,gyenge és hiába állítottam maximumra a fényerőt,illetve a sémát élénkre,nagyon nem javult. Mellette egy honor 9 képernyője ezerszer szebb volt. Kifejezetten remélem,hogy csak a kitett példánnyal volt valami gebasz,mert csak ez tart vissza a vásárlástól. Remelem a heten már kirakják több helyre.

(#100) bebuci válasza vasi89 (#93) üzenetére


bebuci
tag

Én mint már többször leírtam, csak ezek miatt a ficsőrök miatt veszem a note-ot. Én sűrűn használom a pen funkciókat, nekem nagyon fontos. Nem lévén más alternatíva, marad a note 8. Ha megszokod és használod, akkor nagyon rossz eme ficsőrök nélkül élni. Vagy hogy egy csoporttársunkat idézzem: "használtál már iPh... Izé... Note-ot?" 👹😁

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.