Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) <Adamsky> válasza Skynet258 (#49) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi! :R Nos, a "Developer options" alatt látszania kellene a támogatott codek-eknek, ill. ha van aptX-es cuccod, akkor annak a neve mellé ki kellene tegye a kis aptX-es logót. Nálam legalábbis még így tesz a P10.

#48 Balika911
Nálam ezek a nyakpántosak - főleg a merev változatok - szinte rögtön kiestek. Szinte nulla előnyt látok a hagyományos fülesekkel szemben. Így nálam is maradt a TWS, jobbára sportoláshoz, minden másra, pedig a "madzagos".

[ Szerkesztve ]

(#52) Fall-N válasza <Adamsky> (#38) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a telefonokra értettem, hanem a Honor/Huawei TWS-eire, hogy eddig sem támogatták az AptX-et, a telefonok igen.

L3zl13: Természetesen az AptX nem szabvány, hanem kodek.

[ Szerkesztve ]

(#53) Duree


Duree
veterán

Igaza van cikk írónak, botrányosan drága, de látom vannak páran akiknek ez nem drága, hát ez legyen az ő bajuk.

duree54

(#54) Metilalkohol válasza Skynet258 (#22) üzenetére


Metilalkohol
csendes újonc

Szia!

A Jabra 75t-t ajánlod? Van esetleg valami nagy hibája, hiányossága? Nagyon szemezek vele (most egy sabbat e12 ultrát nyúzok, de hiánycikk a zajszűrés meg egy pár apróság).

Siemens c35i =》Siemens c75=》Nokia E51 =》 Nokia 5230 =》Sony Eric. Neo V =》LG G2 =》Huawei P8 =》Galaxy S8=》Galaxy S10=》Galaxy S20 FE

(#55) Skynet258 válasza Metilalkohol (#54) üzenetére


Skynet258
veterán

Szia,

65t-m volt sokáig én már azt is szerettem, de a 75t szerintem marha jól sikerült. Nemrég jött egy frissítés így még ANC-t is tud, előtte is jó volt de így aztán abszolút a favoritom. Elég sokrétűen be tudod állítani a hangzást, én inkább mély orientált vagyok (de azért ne menjen a többi hang kárára) nálam telitalálat. Hibája vagy hiányossága számomra nincs, talán azt érdemes kiemelni, hogy amennyire láttam, az itthoni forgalmazásban nem a Qi töltős tokot adják - nekem ez mondjuk jól jön mert mindent vezeték nélkül töltök.
Részletesebb "válaszomat" meg itt olvashatod. ;)

https://geekpulse.hu

(#56) Noukoum válasza Duree (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindenkinek más a drága. Egy ilyen fülest évekre veszel, ha leosztod már nem olyan sok.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#57) <Adamsky> válasza Skynet258 (#55) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A 75t-t be lehet úgy állítani, hogy a hangerőt ne a gomb nyomva-tartásával, hanem nyomogatásával lehessen állítani? Úgy tudom, hogy testreszabható a vezérlés. No, de mennyire? Egyébként redit-en olvastam, hogy maga a chipset tudna aptX-et (sőt akár HD-t is), de a Jabra nem bajlódott a licencek megvásárlásával. Ez azét picit szomorú, mert egyébként tetszene nekem is a füles, de az aptX hiánya picit visszatart.

#56 Noukoum
Igen, csak mikor egy Jabra Elit 75t kb. 60e Ft ... akkor szerintem a Huawei fülese lehet mégis kicsit drágácska.

(#58) Skynet258 válasza <Adamsky> (#57) üzenetére


Skynet258
veterán

Amennyire néztem sajnos ezt nem tudod átkonfigolni a 75t-nél... De a gombok érzete jobb amúgy mint a 65t-nél, szóval élőben ez nem akkora probléma.
aptx-es fülesből most csak az Edifier X3 van az asztalon, megmondom őszintén kapcsolgattam ki be az aptx-et, hallom a diffit, de közel sem akkora, hogy nagyon hiányozzon ha nincs. Ezt részben betudom annak, hogy azért az X3 nem egy csúcskategória így vélhetően jobb hardverrel jobban kijönne a különbség is; de a neten is sok helyen láttam azt a véleményt, hogy a userek többre értékelik (vagy inkább vehememensebben hiányolják, ha nincs) mint kéne.
Lehet a Jabra-nak felróni, hogy nem bajlódtak a licence-el, ami ha így van akkor nem olyan szimpatikus - ugyanakkor csináltak egy ANC upgrade-et ami üzleti szempontból nem lett volna annyira elvárt.
Plusz a Jabra vásárlók nagy része állítólag iPhone-t használ, főleg ahhoz veszik a termékeiket - ott meg ugye nincs Aptx...

https://geekpulse.hu

(#59) <Adamsky> válasza Skynet258 (#58) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, közben az előző hsz.-emből lemaradt a link.

" ... vélhetően jobb hardverrel jobban kijönne a különbség ... "
Ez az! Mikor egy olcsó Tronsmart fülesbe "belefér", akkor a Jabra-ba is illene, valamint ott - ahogy írod is - lehet több értelme lenne. Ja, és itt nem csupán aptX-ről van szó, hanem aptX HD-ről és aptX Adaptive-ről van szó. Utóbbi esetén 24bit / 96kHz-ről beszélünk, ami azért már nem rossz...

" ... a Jabra vásárlók nagy része állítólag iPhone-t használ ... "
Szomorú, de ez lehet az egyik fő ok, amiért spórolnak az aptX-en.

Egyébként átfutottam a tesztedet. Ezen a ponton komoly összegben mertem volna fogadni, hogy Huawei telefonod van: " ... számomra kb. mindegy mert a fülesek maximumra vannak állítva és a telefonon szoktam a hangerőt babrálni ... "
Engem ezzel a P10-nél sírba tettek. Mármint, hogy az "okos" Huawei mérnökök kigyomlálták a bluetooth absolute volume-nak nevezett funkciót, így minden egyes bluetooth eszközön külön-külön kellett állítanom a hangerőt. Agyrém. Végül a 9-es Android-ban javították. Ezt a Mate 20 PRO-ban nem tették meg, vagy Te direkt kikapcsoltad?

[ Szerkesztve ]

(#60) Fall-N válasza Skynet258 (#58) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát azt kijelenteni, hogy az iPhone userek használják inkább az balgaság. Inkább szerintem fordítva, a legtöbb iPhone user inkább AirPodsot vesz. De ha még így is lenne, akkor se spóroljanak rajta, mert szégyen rájuk nézve, hogy egy random kínai kisebb gyártó kifizeti a liszenszet, ők meg elkummnantják. Az a szerencséjük, hogy a legtöbb (nem az összesre értem!) vásárlójuk technológia analfabéta, így nem is hiányolják azt amiről nem tudják hogy létezik. Ennyi pénzért kenjék hajukra.

(#61) Skynet258 válasza <Adamsky> (#59) üzenetére


Skynet258
veterán

Megmondom őszintén megszoktam, hogy a telefonon állítom a hangerőt, ez nálam media esetében maxon van, a fülesen meg szintén vagy max alatt egyel. Így nagyon ritkán állítom úgy egyáltalán ezt a hangerőt, max van vagy néma. :DDD

Fall-N: nem látok bele értelemszerűen a Jabra eladási statisztikáiba, máshol olvastam és végülis ilyen relációban lehet benne logika. De amúgy a fene tudja, amikor ilyeneket értékesítettem anno vette iPhone-os ugyanúgy mint Androidos.

https://geekpulse.hu

(#62) janeszgol válasza <Adamsky> (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsung készülékeiben sincs, csak SBC/AAC.

(#63) <Adamsky> válasza janeszgol (#62) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mármint a füleseikben? Mert a telefonjaik - tudtommal - szinte mindent támogatnak.
Egyébként az AAC még annyira nem is lenne rossz, csak azt olvastam, hogy az Android-os implementáció okán meglehetősen erőforrásigényes (értsd: jobban merül a telefon), másfelől teljesen eltérően tud szólni az egyes készülékeken (már, ha lehet hinni ennek a cikknek)
Szóval tök jó, hogy a gyártók hagyogatják el a jack-et, csak közben a bluetooth mintha picit félkész lenne ... :(((

#61Skynet258
" .. ez nálam media esetében maxon van, a fülesen meg szintén vagy max alatt egyel."
Az, igen! Mindig csutka hangerőn küldöd a zenét? :Y Neked akkor a hangerő állító is fölösleges. Elég lenne egy mute / unmute gomb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64) Fall-N válasza <Adamsky> (#63) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem is téves. A legtöbb telefon támogatja az AptX-et legalább az LDAC-nek sincs korlátja, az Android 8.0 óta az AOSP natív része. Meg nem véletlenül támogatja már a Galaxy Buds + is az AptX-et. Elég vicces lenne ha a Samsung telefon nem támogatná. Az más kérdés, hogy a füles el gyártói ezen spórolnak, az LDAC-t meg nem sok eszköz ismeri. Még Sony eszközöknél sem egyértelmű, mert a drágább füleseik felé így terelik a vevőket.

[ Szerkesztve ]

(#65) janeszgol válasza <Adamsky> (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

Dehogy! Nincs olyan Samsung a foldon, amiben lenne aptx hd vagy ldac. Aptx akad, de ugy tudom csak a Note 20 Ultranal.
A BT kodek lista meg ne tevesszen meg, az csak egy menu. Hiaba valasztod ki mondjuk az aptx-et, ha a telo vagy a fules nem tamogatja, visszavalt sbc-re.

(#66) Fall-N válasza janeszgol (#65) üzenetére


Fall-N
veterán

És tényleg, elég gáz. Most néztem két Samsung modell specifikációját és egyik sem támogat SBC/AAC-n kívül semmit. Az egyik az A51 a másik az S20 Exynos. Ehhez képest a Redmi Note 7, ami nekem van mindet támogatja, az összes AptX és LDAC-t.

[ Szerkesztve ]

(#67) <Adamsky> válasza janeszgol (#65) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... nem semmi. Nem gondoltam volna, de úgy tűnik, igazad van. Erre az oldalra most akadtam és hát ... nem sok olyan Samsung cuccot találtam, amiben SBC-n kívül lett volna más is. Ilyen szempontból Note 8-ig kell visszamenni ...

"A BT kodek lista meg ne tevesszen meg ... "
Ezt tudom. Mármint, hogy mindkét készüléknek kell ismernie az adott codec-et.

ui: a jó kis P10-em viszont tündököl :)

[ Szerkesztve ]

(#68) postásbazsi válasza <Adamsky> (#32) üzenetére


postásbazsi
csendes tag

Van (lesz) helyette saját: L2HC codec - ük, ez a Freebuds Studioval jött és EMUI 11 - es telefonok támogatják.
https://consumer.huawei.com/en/audio/freebuds-studio/specs/

(#69) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Megosztom veletek a véleményem erről a fülesről.
Néhány "környezeti" infó:
- Van mindenféle fülesem. Freebuds Lite, freebuds 3, APTX HD-t támogató Prostereo h2(32Bit/384kHz AKM DAC+AMP) füles, gamer, studio nyitott, zárt stb, stb stb
- Nem vagyok hangmérnök, de szeretem a minőségi hangzást.
- Nem tisztem az árképzésről véleményt alkotni.
- Soha nem volt Apple cuccom, semmi, nem is lesz. Nincs viszonyítási alapom e téren.
- P30 Pro-val teszteltem a PRO-t.
- nem akarok vitázni senkivel, leírom amit én tapasztaltam.
- EQ off
- tesztelt hanganyagok: FLAC, MP3, Netflix, YouTube, Spotify (mindenhol az elérhető legmagasabb minőséggel, mármint ahol lehet állítani)
- csak olyanhoz viszonyítok amim van :-)

Doboz:
Semmi extra, szépen hatékonyan van csomagolva. Adnak hozzá egy normális huawei adatkábelt.

Tok:
3-nál is utáltam ennél se fogom szeretni ezt a fényes mindenre is érzékeny felületet. Már úton van a szilikon tok hozzá egy kínai webshop-ból.

Fülesek:
Háááát mit mondjak. Ergonómia 5-ös, Fülben nagyon el van találva, kényelmes nem zavaró s nagyon jól kezelhető. De... a tokba helyezést és kivételt nagyon elbaxták... az elődökhöz képest katasztrófa. Se berakni se kivenni nem olyan egyszerű mint mondjuk a 3-nál. Éjszaka, sötétben még nehezebb a dolog, de ez lehet csak szokás kérdése, bár a 3-nál nem volt ilyen gondom sose...
Szerintem fülben nem olyan bazári mint itt írták sokan. Nem hivalkodó és egyedi a megjelenése, nekem jobban tetszik mint a 3, az sokkal bazáribb és nettó koppintás...

Kezelhetőség:
Elképesztően jó. Tényleg nagyon ki van gondolva minden. Ezt egy perc volt szokni és tudni. Érthető és egyszerű minden vezérlési funkció. A dizájn itt funkció is.

Hangzás:
Alapvetően kissé erőtlen, de tiszta. Kellemes mély, közép, és korrekt magas. Csak olyan kraft nélküli. (ez nem a teló hibája, PC-vel is ez volt a benyomásom). Ettől a fülestől nem lesznek gazdagabbak a fülészek mert nem veri szét a dobhártyát. Érdekes módon a hívások minősége jobb mint bármi amit eddig használtam, de zenében elvész ez...
1. Tök csendes szoba, zajszűrés OFF
Korrekt hangzás, semmi zaj vagy egyéb zavaró tényező, sehonnan még a fülesből sem(ennek lesz jelentősége)
2. Kicsit zajosabb környezet, zajszűrés OFF
A külvilág halkan érzékelhető, de nem tudja elnyomni a zenét.
3. Nagyon zajos környezet(busz, metró, utca), zajszűrés OFF
A külvilág érezhető de nem nyomja el a zenét, csak igen nagy zaj mondjuk metró érkezik, de mondjuk az sem elnyomja inkább csak behallik rendesen.
1a. Tök csendes szoba, zajszűrés ON
Korrekt hangzás, semmi zaj vagy egyéb zavaró tényező. Viszont a számok közötti átvezetéseknél amikor csend van, halk ütemes zaj hallatszik a fülesekből. Minden zajszűrés funkció, típus hozza ezt a jelenséget. Olyan mint a régi LP lemezeknél amikor a tű lefutott a lemez végén de nem kapcsoltad ki a lejátszót, csak halkabb annál...
2.a Kicsit zajosabb környezet, zajszűrés ON
A külvilág semennyire nem érzékelhető, nincs semmi csak a zene. Átvezetéseknél nagyon nagyon halk "sistergés", de tényleg minimális.
3a. Nagyon zajos környezet(busz, metró, utca), zajszűrés ON
A külvilág 90%-a nem létezik. Elsősorban a tartós mély hangok amik nem "ritmusra" érkeznek, azok férnek át a szűrőn. A többi nem nagyon. Nagyon furi érzésre mert látod de nem hallod mondjuk amikor nyílik a busz ajtaja vagy érkezik a metró... És itt jöttem rá valamire. Ilyen szűrés mellett nincs is szükség a harsány hangzásra. Itt is tudja tartani azt amit a tök csendes szobában. Korrekt hangzás minden tartományban.

Aksi:
3 napja van meg. Teszteltem sokat és használtam de még nem mondanék értékeket. De szerintem tudja bőven azt ami a cikkben is írva van.

Viszonyítás -hoz:
Freebuds lite. Hagyjuk. Teljesen más kategória. De a lite-nek jobb a tokja, eddig azt kedveltem a legjobban, Majdnem azonos kényelem, de PRO hosszab időn keresztül jobb.
Freebuds 3. Jobb hangzás, kezelhetőség, azonos trágya fénylő tok. 3-nak jobb a tokja. PRO egyértelműen kényelmesebb.
Prostereo H2:
Kevésbé harsány de érdekes módon igen széles spektrumban adja le a zenei élményt. Szerintem magas tisztábban szól a PRO-n még ha erőtlen is. PRO messze kényelmesebb. Nincs minőségben olyan nagy különbség.

Hatótáv:
kb 10-12m, ahol elkezdi dobni a hangot.(két vékonyabb fal)
kb 15m szabadtér, lehet bírna többet is de nem volt lehetőségem jobban tesztelni.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#70) pepetech


pepetech
őstag

Sziasztok! Tegnapi napon jutottam hozzá ehez a gyöngyszemhez. Eddigi legjobb TWS fülesem bár nem volt sokkal dolgom (JBL T120 TWS; Samsung Galaxy Buds).

Itthon (magyarországon) valaki tud szilikon tokot hozzá? nem akarok hónapokat várni a kínai rendelésre

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#71) pepetech válasza DonDragonka (#69) üzenetére


pepetech
őstag

A sistergés akkor van jelen amikor be van kapcsolva az "éberség" funkció ilyenkor a mikrofonokkal (gondolom én) felerősíti a külső hangokat (nem basz el a busz)

Nem csak a zajszűrés ki/ be kapcsolása van hanem van a 3. állás szóval lehet azt hallottad.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#72) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, dolby atmost mennyire támogatja a füles?

(#73) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok
Vásárolnék egy ilyen fülest!
Aki már egy ideje használ ilyet, meg van vele elégedve?
Nekem fontos lenne, hogy egyszerre egy telefonnal és egy pc-vel menjen,jól kezelje a 2 külön eszközt. Tehát a hangzás másodlagos...
Néha ki be rakosgatnám az egyik darabot, ha úgy van. Ez gondot okoz neki? Menet közbeni megállások vannak? Pl amikor nem érzékeli, hogy bent van a fülben...
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#74) pepetech válasza $atirka (#73) üzenetére


pepetech
őstag

Szia! Én nagyon meg vagyok vele elégedve bár ezt a pc-s dolgot nem próbáltam soha. Mate 40 pro mellé vásároltam de már iPhone 11 pro mellé használom hibátlanul. 1 db is működik úgy hogy a másik a dobozában van illetve nem kapcsol ki be csak ha kiveszed a füledből, na akkor szünetel.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#75) $atirka válasza pepetech (#74) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszi!
Azt tudom, hogy multipontos, de hogy jól kezeli a 2 eszközt...remélem nem lesz gond.
Régebben volt nálam pár napig egy első genes freebuds, azzal sokszor megállt a film/zene, ha nem volt az agyamig dugva. Meg gyenge is volt a vétel, hol a jobbos, hol a balos némult el.
Azóta volt pár plantronics-om, de sorba elromlottak. Jabra is elhullott 2db. :F

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#76) pepetech válasza $atirka (#75) üzenetére


pepetech
őstag

Itt a jel erőséggel nincs baj tapasztalataim alapján. Akár 10 méterig is jó papíron de a telefonom nem fogom ott hagyni sehol sem hogy elcsencseljék 😀. Nagyon ajánlott a cucc egyedül a 2 eszköz a kérdéses.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#77) $atirka válasza pepetech (#76) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszi a hasznos infókat, tökéletes a buds, immár harmadik hónapja!
Egy rossz szavam sem lehet rá, minden szempontból jó vétel volt.
A mobil-PC két csatornán kiváló az átjárás, semmi zavar/akadás nincs a működésben, a hangminőség mind2 oldalon kiváló! :C

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#78) insyde5


insyde5
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg van aki használt már freebuds pro és Galaxy buds pro fülest?
Érdekelne a tapasztalata.
Ha esetleg van más, jobb tipp arra is vevő vagyok.

Samu telohoz lenne egyébként, Huawei M5 tabbal IS használva, a legjobb az lenne ha mind2 eszköz egyszerre tudná használni( film, telohivaskor kapcsolni át)

Koszi

(#79) pepetech válasza insyde5 (#78) üzenetére


pepetech
őstag

én régi samsung buds-ot használtam. Amire rájöttem Minden gyártó úgy csinálja a termékeit, hogy működjön mindennel de igazi szoftveres támogatást csak saját márkánál kapsz. Értsd jól a huawei anno a mate 40 pro esetén úgy működött mint egy apple airpods csak kinyitottam és jelezte hogy csatlakozott. igaz most iphone-al használom működik minden de ezek az apróságok nincsennek meg. Samsung füles esetén amikor váltottam telefont huaweire akkor például a zajszűrés megszünt csak samsungnál működött. szóval ha telefonnal fogod használni a legtöbbet akkor maradj samsungnál. De a huawei is nagyon jó mondom úgy hogy csak egy kis apróság hiányzik belőle minden funkciója működik samsungról ez nem mondható el sajnos.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#80) insyde5 válasza pepetech (#79) üzenetére


insyde5
aktív tag

Köszi!

(#81) pepetech válasza insyde5 (#80) üzenetére


pepetech
őstag

Amit kihagytam, hogy a freebuds pro-n működik minden funkció más márkánál is csak ez a kinyitom és csatlakozik hiányzik :). samsungnál ez régen nem volt igaz.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#82) insyde5 válasza pepetech (#81) üzenetére


insyde5
aktív tag

Lehet hogy ezért sem kell majd a Samu. Most is freelace fulesem van. Tökéletes hangzás, kiváló akku idő. Lassan 2 éves. Ez a 2 eszközön aktív funkció hianyzik csak.

(#83) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen fülest( Euronics-es) sajnos nekem nem jött be , ha valamelyik fórumtárs vagy ismerőse ilyen vásárláson töri a fejét akkor írjon privátban biztos meg tudunk egyezni.
további szép napot!

(#84) pepetech válasza gringoka (#83) üzenetére


pepetech
őstag

Mi az ami ne tetszik benne? Érdekel a véleményed. Nekem a hangerő volt az elején szokatlan viszont ahogy kizárja a külső hangokat az valami fenomenális így utólag azt mondom, hogy nem is kell hogy hangosabb legyen. Az illeszkedést az alkalmazása nagyon jól megoldja megmondja ha másik gumiharang kell neked.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#85) gringoka válasza pepetech (#84) üzenetére


gringoka
aktív tag

Számomra a magas nagyon gyengécske , a basszus nagyjából rendben van , a hangerőt is gyengének találom. A tokjából úgy kell kiimátkoznom , de nem is ez a probléma összességében a hangzás nem nyerte el tetszésemet.
Az anyaghasználat és a formavilág kitűnő.
Sok zenével (Mike oldfield , Pink floyd , elektronikus stb) teszteltem , mindenféle beállításokkal , különféle gumiharangokkal de valahogy nem jött meg a várt hangzás.
Jelenleg egy 40 dolláros Earfün air-t használok és azt kell mondjam , hogy sokkal teltebb a hangzása, a magasak is nagyon rendben vannak.

(#86) pepetech válasza gringoka (#85) üzenetére


pepetech
őstag

Na igen a hangzás az mindig egyéni. Viszont kivenni nem nehéz vagy csak már én szoktam hozzá :). A lényeg hogy ne úgy próbáld hogy megcsíped. Kinyitod a fedelet a fülest a fedél felé megnyomod egy kicsit és utána szépen kijön. Viszont erre is megtanít a programja. Letöltötted? Huawei AI Life vagyis iPhone-ra így található meg de szerintem más gyártónál is megmarad az AI Life név. Illetve igen csak jól konfigurálható programból.

A füles le van frissítve? Nekem 1.9.0.390 a füles verziója.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#87) gringoka válasza pepetech (#86) üzenetére


gringoka
aktív tag

Letöltöttem persze meg frissítettem is

(#88) pepetech válasza gringoka (#87) üzenetére


pepetech
őstag

Érdekes. Milyen telefonnal használod? Kíváncsivá tettél ezügyben. Ha Miskolci vagy szívesen meghallgatnám a tiéd mert amit mondasz róla az nálam pont nem jelentkezik.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#89) gringoka válasza pepetech (#88) üzenetére


gringoka
aktív tag

P30 pro
Nagyakanizsai vagyok

(#90) gringoka válasza gringoka (#89) üzenetére


gringoka
aktív tag

-a :)

(#91) pepetech válasza gringoka (#89) üzenetére


pepetech
őstag

Akkor így a teszt elmarad részünkről. De érdemes lenne keresni egy közeledben lévő embert aki rendelkezik ilyennel és meghallgatni. mert a magas nagyon erős benne nekem. én a dobhártya szakasztó mélyet hiányoltam de ahogy írtam is annyira erősen kiszűri a kinti zajt, hogy szükségem nincs rá :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#92) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen fülest és szerintem über jó a hangzása (p30pro "atmos" BE még többet javított rajta).
VISZONT, sehogy sem tudom megoldani, hogy win10 alatt is működjön. Párosítom, de mintha nem lenne elég sávszélesség, és ilyen akadozó torzított félhangokat hallok.
A gépben BT5.0 van.
Írták, hogy Win11 alatt megoldódott, de nem akarok még áttérni emiatt rá.
Van ötletetek? :(

(#93) $atirka válasza HunChaos (#92) üzenetére


$atirka
senior tag

Nekem simán jó volt win 10 alatt is, meg most 11-el is. Egyszerre megy dual-ban a telefonnal együtt.
A laptopomon is jó, már az is w11.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#94) danielrevesz


danielrevesz
kezdő

Sziasztok, kb. egy hete rendeltem ilyet, és hát azt kell, hogy mondjam, hogy elég nagy csalódás :(

Tényleg kényelmes, tényleg jó a zajszűrés, de a hangminőség borzalmasan nagy csalódás.

Illetve leginkább az ahogy a magas frekvenciákat
visszaadja (vagy inkább nem adja vissza).
Mintha, 12-13 kHz környékén lenne rajta egy birckwall lowpass filter. Pedig a sztereo szeparáció ebben a kategóriában erős, a közép és a mély is szépen visszaadva, érthetetlen, hogy a magas hangokkal mi van.
Érdekes, tavasszal rendeltem egy freebuds 4i-t azt reflexből küldtem vissza, mert ugyanígy a magasak nem tetszettek, de talán itt még rosszabb a helyzet, mert a több mély még el is nyomja.

Szívem szerint ezt is küldeném vissza, de úgy tudom, hogy a mediamarktban a fülesekre nem vonatkozik a 14 nap elállási jog, ha mégis kérlek javítsatok ki, mert akkor azonnal viszem is vissza.

(#95) pepetech válasza danielrevesz (#94) üzenetére


pepetech
őstag

Minden frissítést megkapott a füles ?
A 14 napos elállási jogot nem tudom, hogy mire vonatkozik de egy kérdést megér. ha vissza tudod pakolni a dobozába és úgy előadni hogy ajándékba vetted de nem ezt szerette volna az illető hátha bejátszható. de akkor 1 csepp kosz se legyen a fülesen + újlenyomat + ne illatos törlőkendővel takarítsd le :)

Én még a Huawei Mate 40 pro megjelenésekor vettem a telefonhoz. Azóta is használom, hol az iphone 13 pro-val hol a laptopomon de még játékhoz is őt használom. Nekem panaszom nincs rá. De az tény hogy nem szedi le a fejed mint egy 10 ezres vezetékes JBL de valahogy mégis más. anno vettem 30.000-ért egy senheiser vezetékes fülhallgatót és azzal voltam így hogy számomra 0 értéket képviselt de mégis árában 2 nap alatt el tudtam adni mert viszont abszolút felső kategóriás volt. Csak az én zenéim + hangzás világom más. Na azóta eltelt 5 év és azt kell mondjam nekem teljesen jó a freebuds pro. Nem szedi le a fejem de amit tud az tökéletesen tudja mert semmilyen zajt nem hallok kintről közepes hangerőnél is beszélhet hozzám bárki nem hallom :D

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#96) danielrevesz válasza pepetech (#95) üzenetére


danielrevesz
kezdő

A zajszűrés tényleg zseni, azzal egyetértek. Minden frissítés fel van téve, de itt olvasgatva más is tapasztalt ilyet, szóval szerintem ez ilyen :(

(#97) $atirka válasza danielrevesz (#96) üzenetére


$atirka
senior tag

Nekem meg így jó ahogy van. Tudod, ízlés kérdése... Nekem konkrétan bántaná a fülemet, ha ennél "élesebben" szólna.
Azért próbáld meg egy másik forrásból meghajtani. Nekem Samsung Note 10+ -ról megy Poweramp playerrel, számomra bőven megfelelő a hangzása.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#98) danielrevesz válasza $atirka (#97) üzenetére


danielrevesz
kezdő

Persze, ez inkább izlés kérdése... Jó terméknek tartom a fülhallgatót, az énekcentrikus zenék jól is szólnak rajta, inkább az elektronikus vonal az ami nem szimpatikus, ahogyan szól.

(#99) pepetech válasza danielrevesz (#98) üzenetére


pepetech
őstag

Na én pont drum and bass, dubstep kombót nyomatom róla :D
Mondjuk én nem letöltött tartalmat hallgatok hanem apple music-ra vagyok előfizetve. Régen elég sok silány albumot töltöttem le most ég és föld a különbség.

Ha nagyon nem barátkozol vele adj rajta tovább. vagy próbáld visszaküldeni. De nekem van JBL bt fülesem is illetve volt samsung buds és ez veri őket.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#100) danielrevesz


danielrevesz
kezdő

Sziasztok, így pár hónap után megszerettem a hangját, viszont előállt egy új probléma.
Amikor zsebemben van a telefon nagyon gyakran leromlik drasztikusan a hangminőség. Ha kiveszem a telefont a zsebemből visszaáll. Valaki találkozott ezzel a problémáva? (reset meg ilyesmi megvolt már a fülhallgatón)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.