Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

A vezetékmentes töltés csak akkor jó, ha nincs mágneses tartóhoz fémlap a telefonon, vagy a tokon.
Emiatt már rég lemondtam a vezetékmentes töltésről és egy mágneses csatlakozót raktam a telefon aljába. Így is bármikor lekapom a mágneses kábelről és gyorsabban is tölt a telefon, mivel vezetékes.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#2) Gubu0101 válasza Kavinton75 (#1) üzenetére


Gubu0101
veterán

Asszem vevő leszek 1-re :)) Van egy kb 3 éve Wishről rendelt kb 3 wattal tőltő, mehet is a kukába :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#3) miklosbard


miklosbard
csendes tag

Nekem van femlap a tokban es gyonyoruen megy a vezeteknelkuli toltes. Mar kitalaltak, hogy a femlapot nem a tekercs fole kell tenni es akkor nincs gond. Pl. Pitaka. Csak feldobom a kocsiban a telefont a tartora: Jol lathato helyen van, tolt, es nem kell a kabellel foglakozni

(#4) darvinya


darvinya
titán

Ha már veszteség, és hő, akkor indukciós főzőlap min. fokozaton 10 percen belül megfőzi feltölti. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Pozitív, hogy pl Iphone-okat is támogat, kár, hogy ott 7.5 wattnál megáll a történet.

Az árára kíváncsi leszek, töltővel együtt biztos nem 2 fillér....

B.Cs.

(#6) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Csak nekem hiányzik némi adat a melegedésről? Akár mind 3 telonál...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7) #10949376 válasza Kavinton75 (#1) üzenetére


#10949376
törölt tag

xiaomi mi 20w wireless car charger kocsiba egy másik fajta meg a lakásba ,mágneses na persze ,csak vezetékmentes töltés mindenhol ez a jövő ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) D1Rect válasza #10949376 (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyedül a kocsiban látom értelmét, mindenhol máshol inkább rádugom töltőre egy rövid időre és egész napra le van tudva a töltögetés.
Kb. amikor sokáig telefonálok, akkor szoktam rátenni a padra, de ezen kívül szerintem teljesen haszontalan.

(#9) #10949376 válasza D1Rect (#8) üzenetére


#10949376
törölt tag

Igen csak akkor ha a telefon szar fajta pl Iphone és vezeték mentesen lassan tölti vagy túlmelegszik hamar a telefon pl , Samsung s20 széria és oda a gyors töltésnek nevezett lassú töltés,
látod Huawei hozza a vezetékes töltési időt is vezeték mentesen xioami is jobb ezen a téren már.

[ Szerkesztve ]

(#10) Petya88


Petya88
tag

Én 2013 végétől, amíg meg volt a nexus 5-öm, kb. 2016 közepéig, el is felejtettem, hogy van vezetékes töltés.
Volt egy 5 wattos Qi töltőm az autóban és egy otthon. Hétköznap autózás közben simán feltöltötte annyira, hogy kibírtam vele a napot és az éjt. Hétvégén volt, hogy kerestem otthon a töltőlapot, mert már el is felejtettem, hogy van...
Szerintem a Qi töltés azért jó, mert bár talán lassú, de mindig van napközben annyi ideje a telefonnak rajta pihenni, hogy belecsepegtessen annyi töltést amennyi kell. A lassú töltés pedig talán kevésbé is gyilkolja az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#11) 7Heads Drago válasza Petya88 (#10) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ellenben a Qi töltés miatt meg jobban melegszik a telo. 5W al nekem olyan lassú hogy nem megyek vele semmire se. Bent a cégnél useb-ről néha töltök, de csak ha nagyon muszáj. Na az is csak 5W. Illetve többet is fogyaszt a Qi töltő mint a normál. Nem vagyok egy nagy "zöld", de drága is a Qi töltő, sokat is fogyaszt és még melegíti is a telot, illetve eleve kapom a telohoz a gyorstöltőt. Akkor meg minek? Nekem biztos nem kell.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#12) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Most akkor fog még jönni egy teszt is vagy ez volt maga a teszt?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#13) gusthy válasza 7Heads Drago (#12) üzenetére


gusthy
veterán

Ahogy nézem ez volt az. De mi hiányzik belőle?

(#14) Pirosász válasza 7Heads Drago (#11) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Hát igen! Ha minden hordozható eszköz átáll Qi-ra, az hány plusz szénerőmű? Pont hogy egyre hatékonyabb energia felhasználásra kellene áttérni, mert kevés bolygónk van.
Persze a lustaság mindent felülír.

(#15) Ádám16 válasza D1Rect (#8) üzenetére


Ádám16
addikt

Én autóban sem feltétlen látom értelmét. Nem sok autó támogatja még a vezetéknélküli ACarplay-t/Aauto-t, így úgyis rámegy vezetékre.

A Mate 20 Pro-mat két naponta töltöm reggel, míg elkészülök melóba, 20-30%-ról feltölt 90-100%-ra 45-50p alatt. Szerintem ezek a Huawei-k is hasonlóan bírják naftával, így totál értelmetlen ez a dolog szerintem.

(#16) Nekton válasza Pirosász (#14) üzenetére


Nekton
aktív tag

+1

Itt még a lustaság sem lehet ok, hiszen oda kell rakni erre a töltőre is.

(#17) 7Heads Drago válasza gusthy (#13) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pl egy hőkamerás felvétel. Vagy legalább appon belüli hőfok adatok. Melyik töltési móddal hogy változik a telo hőmérséklete.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#18) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon régóta használok vezetékmentes töltést. Nagyon szeretem. Hétköznap nem is töltöm máshogy a telefonom. Munkahelyen egy műszak alatt feltölt mindig. Nekem az első S4-hez gyártott qi töltőpadom van. Iszonyat lassú. Nagyon örülök hogy elkezdtek foglalkozni a vezetékmentes töltés felgyorsításával is mert ez a jövő.
Konkrétan a cikk alanyához is: érdekelne, hogy ha fent van a töltő padon és közben dolgoztatva van a telefon akkor is 40W-al veszi a töltést vagy akkor lecsökkenti hogy ne melegedjen túl a telefon?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#19) Gubu0101 válasza jacis (#18) üzenetére


Gubu0101
veterán

A jövő az lenne/lesz,ha majd fizikai kontakt nélkül lehet tölteni bluetooth vagy egyébb technológiával :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#20) aronocs válasza Gubu0101 (#19) üzenetére


aronocs
tag

Más felhasználás, de elég meggyőző, főleg a hatékonysága lepett meg, de így értelme is van: WiTricity [link]
Videó: [link]

Aut inveniam viam aut faciam.

(#21) #06658560 válasza D1Rect (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem a Mate 10 Pro-ban már volt cserélve az USB, mert kidobálta a kábeleket. Most megint esedékes lenne. Előtte LG G2 minivel is ilyen gond volt, esőtáncot járva, egy bizonyos pózban tartva ha nem ment el nehéz jármű a közelben, akkor töltötte. Szóval inkább vezetékmentes töltés és csak autóhoz csatlakozáshoz, adatmozgáshoz kábelezés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.