Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik. Várom hogy meg is kapja a P30... :)

(#2) South Velen


South Velen
addikt

Persze a megjelenített méret és a betűméret lejjebb vehető, ha valaki több tartalmat szeretne szétteríteni,

Ez a rész itt az értesítési panelre is vonatkozik? Csak mert eddig hiába állítottunk be más megjelenítési méretet/dpi-t, az egész értesítési panel méretezése ugyanaz maradt.... jól értem, hogy ezt javították, vagy nem?

(#3) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem szeretem, ha bazi nagy feliratok, vannak mindenhol, de majd meglátjuk milyen lesz használat közben.

Az értesítési panel viszont szinte egy az egyben MIUI 10 lett..

Everybody lies.

(#4) DGND00r


DGND00r
csendes tag

Jól néz ki a dolog, főleg az újraszabott értesítési panel jön be nagyon - a MIUI kurrens megoldása jutott róla eszembe, ami szintén baromi jó.

(#5) shifty! válasza Barthezz2 (#3) üzenetére


shifty!
senior tag

Nekem a One UI ugrott be, de szerintem egy kaptafa - funkcionális divat.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#6) retroid


retroid
senior tag

Mate 20 várja a zsebeme

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#7) Energie X


Energie X
őstag

Nekem első ránézésre nem különbözik az EMUI 9.1-től

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#8) South Velen válasza Energie X (#7) üzenetére


South Velen
addikt

Pedig elég sok különbség van. Mondjuk pont a buzinagy ikonok megmaradtak, pedig ritka rondák.

(#9) scyllarus


scyllarus
veterán

A 9.1-ben végre normális színek vannak, kidobták a 9 ronda pasztell színeit. Erre nem visszatérnek azokhoz a 10-ben? :W Ennek a Morandi csókának hályogja lehetett, ha ilyen rondán látta a világot.
A bazinagy ikonok jók, hányni tudok a stock droid pöttyeitől.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10) South Velen válasza scyllarus (#9) üzenetére


South Velen
addikt

Szibjektív persze, szerintem a legjobb a kettő közötti méret (pl. miui). Én a stock droid szinte bármely designelemétől hányni tudok, az egész egy vizuális környezetszennyezés.

(#11) ItsNotReal


ItsNotReal
újonc

Nekem is a MIUI 10-re hasonlít nagyon, mint volt Xiaomi (Mi8) tulajdonos egyből megláttam a hasonlóságot a fényerő szabályzót leszámítva. Várom, hogy megjelenjen a Mate 20 prómra is.

[ Szerkesztve ]

(#12) Noukoum válasza ItsNotReal (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem is nagyon hasonlít.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) unicumnext válasza shifty! (#5) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nekem is a Samsung féle One UI jutott azonnal eszembe

(#14) joey04


joey04
titán

One UI, iOS, MIUI, van itt minden kérem szépen!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Dorcsika


Dorcsika
junior tag

Várom a p30-ra:)

Huawei P30

(#16) taz1


taz1
csendes tag

Örvendetes, hogy sok készülékre kitolják. Én várom a p20-ra, néhány dolog már nagyon érett, pl az értesítési függöny és a gyorskapcsolók átszabása. A mostani elég fapados kinézetben és nem is túl kényelmes. Az meg, hogy Samsungra hajaz pont nem zavar, mert ha egyszer jól is néz ki és jól is használható, akkor nekem megfelel. Úgy tudom adaptív ikonok is jönnek a 10es verzióval, ami már nagyon kellett, én pl hülyét kapok az EMUI féle 'squircle' ikonoktól és a témák közt sok van ami nem változtatja meg az összes ikont, ami meg még hülyébben néz ki.

Láttam pár videót és azért remélem az animációkon reszelnek még picit mert néha kicsit darabosnak és lasabbnak tűnnek. Remélhetőleg itt nem esnek át a ló túloldalára és nem tolják túl, hogy minden ugrál, pattog, úszik meg csúszik.

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Ígéretesnek tűnik.

(#18) ORCA58


ORCA58
addikt

"mostantól pedig alapból teljes képernyős gesztusvezérléssel lehet a képernyőn navigálni, noha kérhető a régi, alsó kezelősáv is"
Miért eddig nem lehetett? Már egy évvel ezelőtt a P20 lit is tudta ezt.
Az pedig, hogy induláskor ez az alap, nem valami nagy szenzáció.

(#19) K0vasz


K0vasz
aktív tag

+1 a ONE UI-ra :D annyi, hogy az ikonok kevésbé lekerekítettek, de egyébként a képek alapján meg nem mondtam volna, hogy ez MIUI (mondjuk a videón már látszik a különbség, az animáció eléggé más)

(#20) South Velen válasza South Velen (#2) üzenetére


South Velen
addikt

Erre még mindig várom a választ.

(#21) Juhaszatti válasza K0vasz (#19) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mármint EMUI :DD
De amúgy igen, ennyire egykutya..

(#22) batai15


batai15
félisten

No offense de ez inkább iosre akar hasonlítani nem a Vanilla droidra. Mondjuk vettek belőle jó dolgokat át ,így már pofásabb . Már csak a borzalmas ram kezeléssel kellene valamit kezdeni ..

(#23) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Nem ájultam el tőle, 8-9 jobban tetszett.

(#24) h4h01


h4h01
senior tag

Nekem eddig tetszik! Az új értesítési sáv jól néz ki, az elmosás pedig nekem inkább iOS-es beütés, ami nem feltétlenül baj. A jelenlegi értesítési sáv ikonjai már picit a retró droid hangulatot idézik..Kamera app is jobban tetszik, az új sötét mód is bejön..A gyorsasággal eddig sem volt gond, de jöhetnek az új animációk is..Nekem az hiányzik, hogy lefelé húzással bárhonnan lecsússzon az értesítési sáv..De ezt asszem az Android 10 is rendszer szinten fogja már tudni..Az üzemidő viszont maradjon a régi!!

[ Szerkesztve ]

(#25) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Amúgy ezek az "újítások" a fotós részen kívül milyen újdonsággal bírnak, amitől sokkal jobb lehet a teló kezelése?

szvsz. a cikkben felsorolt csicsázások semmi extrát nem dobnak hozzá számomra a használhatóság fokozásához. Eddig is (igaz sok ideje még nincs a kezem alatt) marha jól használható volt számomra, bár lehet amiatt, mert az emui ux-el max a beállításokban és az értesítési/kapcsoló panelen találkozom Nova + rocketdial mellett. Na mondjuk, ha névjegyet kell hozzáadni vagy szerkeszteni, akkor is a gyári felületet dobja be hozzá

Még ez a sötét mód ami érdemi dolog, de ez eddig is elérhető volt szerencsére

read-only mode on the forum

(#26) NemMo


NemMo
őstag

Érdekes, hogy nektek tetszik a miui 10 féle értesítési kapcsolók. Én miui 10-et használok és nekem meg a mostani emui féle tetszik jobban. Még jó, hogy lehet témázni

(#27) #65577472


#65577472
törölt tag

A menü nagyon tetszik, végre van night mode, a menüpontokon belül csak a kijelző alsó harmadát kell kezelni (hello One UI). Az új gyorsgombokat átemelték a MIUI-ból. Az EMUI desktop nagyon jól néz ki. Rendben lesz, csak jöjjön MediaPad M5-re is, mert az még a 9.1-et sem kapta meg.

[ Szerkesztve ]

(#28) hodostamas


hodostamas
addikt

Hogyan lehet kiprobalni az emui10et p30pron?

(#29) gaben1117


gaben1117
senior tag

A HiCar-rol meglepöen nem nagyon irnak semmit, pedig arra nagyon kivancsi lennek. Pl mely auto modellek lesznek tamogatottak.

(#30) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

One UI, te vagy az?! Na nembaj, amikor a gyártók jó dolgokat másolnak egymásról, azt nem igazán bánom. :U

(#31) South Velen válasza South Velen (#20) üzenetére


South Velen
addikt

Hát jó, mindegy...

Egyébként nem mindegy, mert ezen múlna, hogy Huaweit veszek -e de megszoktam már, hogy itt minden teszt felületes.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.