Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ricardo válasza jacis (#3) üzenetére


Ricardo
félisten

Meglepő? Egy mobilos oldal, ami foglalkozik az aktuális mobilos történésekkel. A HMS meg az egyik legnagyobb gyártó megoldása egy helyzetre. Napról napra fejlődik, változik. Persze hogy sok a cikk róla, hiszen sokminden történik körülöttük éppen. Ha a Samsung Tizen rendszere ilyen fejlődésnek indulna (akár saját döntésből, akár kényszerből) hidd el arról is rengeteg cikk lenne.

[ Szerkesztve ]

(#52) Juhaszatti válasza juuzer (#37) üzenetére


Juhaszatti
addikt

27 vagyok, tavaly ültem vissza az "iskolapadba", hogy szakmát váltsak, erre most én is belecsöpentem ebbe a digitális oktatás mókába. Meglepően jól működik telefonon is, akár Google Classroom + Discord kombóval.
Persze kizárólag telefonra hagyatkozni nem érdemes, de nem feltétlenül kell mindenhez felnyitni a laptopot. :)

(#53) jUUh válasza #41360896 (#7) üzenetére


jUUh
addikt

Az még lightos, én olyanról tudok, ahol a tanár megadta a címét, hogy a gyerekek a házit írásos formában, borítékban adják le. :W

Samsung Galaxy S23+

(#54) Noukoum válasza jUUh (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez ugye csak vicc? :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#55) <Lacy85> válasza Juhaszatti (#52) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nyilván a legtöbb dologra igaz (email írás, böngészés, chat-elés, youtube videók, meg 3 oldalon keresztül sorolhatnám :D ), hogy egyszerűbb, kényelmesebb egy PC, vagy egy Laptop, de bőven használhatóak erre a mai mobilok is. Én is telón nézem meg a srácok leckéit, itt olvasom a fontosabb híreket is, stb.
Már csak azért is, mert mindig nálam van és minden app küldi az értesítést.
De a srácok is nagyrészt mobilon rendezik a napi sulis dolgaikat. Jelez nekik a Kréta, megnézik, megcsinálják. A tanár Zoom-on tartja az órákat. 90%-ban ezt is telóról rendezik. Csak ritkán ülnek emiatt laptophoz.

(#56) Fall-N válasza jeni (#1) üzenetére


Fall-N
veterán

Mármint neked! De Netflix se hozzá a modell, így ha el is indulna maradna az SD felbontás. De ez csak egy példa.

(#57) jUUh válasza Noukoum (#54) üzenetére


jUUh
addikt

Sajnos nem, édesanyám személyesen ismeri az illetőt...

Samsung Galaxy S23+

(#58) Giovan! válasza <Lacy85> (#50) üzenetére


Giovan!
addikt

Hát ez... szomorú :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#59) janeszgol válasza jUUh (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem akarom minositeni, de kell. Ez mar a legalja. Es ez nem csak az o hibaja.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#60) jUUh válasza janeszgol (#59) üzenetére


jUUh
addikt

Szerintem is szánalmas és nevetséges. De egyetemen is van olyan tanárom, aki egy emailt nem tudott magától elküldeni, az egyik titkár küldözget köremaileket a prof nevében... :( és ne mondja nekem senki, hogy attól mert 60+ még egy emailt nem tud elküldeni...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#61) jeni válasza Fall-N (#56) üzenetére


jeni
félisten

Addig míg nem kerül a kezembe egy HMS Huawei cucc addig csak a hallomásból fogom tudni mik azok amik mennek rajta és mik amik NEM!
jUUh
Biztos,hogy nem az informatikai tanár volt az! Nem lehet ezért bántani mert nem tud egy emailt elküldeni. Az élet nem kényszerítette rá,hogy megtanulja.
A faterom is szenved ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#62) Noukoum válasza jeni (#61) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha nem tud egy emailt elküldeni nem kell egyetemen tanítani.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#63) jeni válasza Noukoum (#62) üzenetére


jeni
félisten

Röviden:
Az állás betöltéséhez nem volt feltétel a PC alapismerete!
Attól még nagyon jó tanár lehet az adott területen.
Ha pedig az lenne,hogy amelyik tanár nem tud emailt küldeni,akkor nem nehéz megjósolni ,hogy hány egyetemi,főiskolai tanár lenne állástalan!

(#64) jUUh válasza jeni (#61) üzenetére


jUUh
addikt

Nem bántani akarom, de ez nekem nem elfogadható indok. Nem azt kértem tőle, hogy szkennelje be, küldje el, MS Teams, Discord akármi órát tartson, egy egyszerű email. Ha kicsit is akarta volna, megtanulta volna, vagy megkérdezi a titkárt aki helyette szo szív nemcsak az emailjeivel, hanem a tanár helyett beszkenneli az anyagot, elküldi nekünk, stb... :U

Samsung Galaxy S23+

(#65) <Lacy85> válasza jeni (#61) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Aki akarja, meg tudja tanulni. Srácok osztályfőnöke teljesen dikitális ellenes. Nem, hogy nem érdekli, egyenesen gyűlöli a műszaki holmikat.
Beütött a digitális oktatás és hetek alatt úgy megtanult mindent, hogy simán kezeli az online felületeket, video chat órákat tart,stb.
Azt mondta, hogy többet tanult meg 1-2 hét alatt az informatikáról, mint előtte több, mint 50 év alatt.
Akarás kérdése az egész.

(#66) Black_Raven válasza jUUh (#60) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ráadásul van egy csomó ingyenes alapszintű számitógépes oktatás, 4 nap alatt megtanulná az alapokat..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#67) Noukoum válasza jeni (#63) üzenetére


Noukoum
veterán

Az egyetemi hallgatóktól is olyan elvárásokat követelnek melyekre semmi szükség nincs, inkáb ezzel kéne foglalkozni. Nem azokkal a tanárokkal akik képtelenek 20 év alatt ennyit megtanulni. Ne vicceljünk már 2020 van, ha a diáktól elvárjuk a tanár is tegye meg.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) Dare2Live válasza jUUh (#60) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mo mar nem praktizalo de par eve meg oktato top szivsebesze detto ilyen.

500+ ember tuti csak miatta el de kokori nokiaja volt es titakanoje csinalt mindent aminel billhez kellett volna erni...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#69) hunhool1979 válasza #08176384 (#33) üzenetére


hunhool1979
tag

Itt Hollandiaban mar lehet venni/rendelni a P40 Pro-t.
Nulla befizetés,korlátlan minden mindenhova(4G/5G) 70,50 euró havonta 2 évre.
https://www.mobiel.nl/smartphone/huawei/p40-pro/met-abonnement/t-mobile/t-mobile-go-2-jaar/1104-7421:hc24-33_0:plv-255:pv-4732
Csak érdekesség kepp.
Hétvégén megnyomkodom,kíváncsi vagyok mennyivel másabb,mint az elődje.

(#70) Fred23 válasza jeni (#61) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hogyne lehetne bántani! A kérdés inkább, hogy van -e értelme bántani, lehet -e még hatni rá?

Mindkét szülőm tanár volt, anyum nyugdíj előtt még az utolsó pár évében megtanulta a számítógépes alapismereteket, apum viszont nem volt rá hajlandó. A környezetétől várta mindig a megoldást, ami baromira kényelmetlenné vált. Aztán mikor már senki se igyekezett a kedvében járni, amikor elkezdték az ismerősei, de a gyerekei is lepattintgatni, akkor elkezdett magától tanulni a Facebook, a Gmail, meg az Office miatt. Idővel eljutott egy olyan szintre, amivel már ritkábban kér segítséget, és már nem megy mások agyára.

[ Szerkesztve ]

(#71) k-adi


k-adi
nagyúr

újabb App Gallery reklám cikk... most már lassan naponta van huawei cikk... csak tudnám mibe reménykedtek, legalább kell 1év mire lesz valami is belőle, plusz itt van ez a 400ezres p40 is gms nélkül.. van elég baj így is...

(#72) joey04 válasza k-adi (#71) üzenetére


joey04
titán

Huawei által szponzorált blog, szóval nem meglepő. Az igazi véleményük a p40 pro tesztben olvasható. Az korrekt. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) janeszgol válasza k-adi (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

És te miben reménykedsz a sorozatos fikával? Beszélgetni nem lehet róla most 1 évig? Vagy mi?

joey04 és akkor az örökre úgy is marad?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) joey04 válasza janeszgol (#73) üzenetére


joey04
titán

ne fárasszuk egymást, ne reagálj a hozzászólásaimra, én sem fogok a tieidre. deal? Persze nem mondhatom meg kinek írj és kinek ne, csak választ nem fogsz kapni. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#75) janeszgol válasza joey04 (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Oké.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#78) Hallosz


Hallosz
senior tag

WP érzésem van.
Csak egy példa: WP teló:"... alig másfél napot bír csak"
Dridon ugyan ez: ... "nagyon jó, akár másfél napot is bír!"
A világ 85%-a Google cuccaira van ráálva, ahogyan a PC világ a Winre.
Lehet itt marketing hurrázni, ettől még sánta marad a Hauwei cucca, nem kicsit, hanem nagyon. Írták, hogy előbb venne buta telót mint ezt, igaza van.
Persze azt is megértem, ha valakinek azért veszi, mert szeret a szoftverben matatni.
:R

Mert lakni, muszáj.

(#81) <Lacy85> válasza Hallosz (#78) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Jelenlegi app-jaim közül fent van a MyTelenor, meg az Index app-ja.
OTP, Photoshop, Spotify, Shazam, HBO GO, PayPal, stb., az összes hiányzik.
Ezek mellett aktívan használom a Google szolgáltatásokat is ( Drive, Maps, Dokumentumok, Fotók, stb.).
Ha most megvenném a P40 Pro-t, gyakorlatilag lenne egy 400 ezres ébresztőórám. Azt egy butatelefon is tudja. :D
Én nem is értem, hogy gondolta ezt a Huawei.

Az Androidos gyártók lassan elérik, hogy iPhone-t vegyek. Huawei kiesett, Samsung az Exynos miatt nálam is felejtős (azóta jobban utána jártam és elég nagy gondok vannak), az 1000€ meg áprilisi tréfa egy Xiaomi-ért. Maradt talán a Oneplus.
Vicces, hogy egyre több pénzért kapsz egyre rosszabb telókat. Az egyik szoftveresen vérzik el, a másik meg hardveresen.

[ Szerkesztve ]

(#83) tibcsi0407 válasza pintermiki (#76) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LOL

https://utdetailing.hu/

(#84) janeszgol válasza <Lacy85> (#81) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha dobnom kell a Huawei-t (egyelőre nincs tervben, de érik), lehet én is iPhone-ra megyek.

Samsung ha jön SD-vel, akkor vissza az. (Egye fene, jó az SD730 is 160 ezerért, csak ne Exynos.)
HMD elkezdett fura lenni, mondjuk ki őszintén.
Xiaomi: hát erősen benne van, hogy beveszem a lehetségesek közé.
Realme: lásd Xiaomi.
Többi: sehol.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85) tibcsi0407 válasza janeszgol (#84) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Gyere Oneplus-ra. :)
Én egyébként lehet vissza fogok váltani Huawei-re, ha beérik a HMS. Nem hiszem, hogy olyan nagy dolog lenne 1x átállni. Jelszavaimat amúgy is Lastpass-ban tárolom, névjegyeket egy VCF exporttal lazán át tudom vinni.
Email kliens van kismillió, zenét Deezer-en hallgatok, böngészni bármiből tudok.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#86) janeszgol válasza tibcsi0407 (#85) üzenetére


janeszgol
félisten

Az OP-t becsülöm, sajnálom is, hogy nincs akkora jelenléte itt még, de kevés a választék. De amúgy szoktam olvasgatni a topicjait és valóban esélyes.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) k-adi válasza janeszgol (#73) üzenetére


k-adi
nagyúr

kb előző héten volt egy AG cikk. most egy újabb. szerinted ennyi idő alatt mi változik? semmi. csak most nyomatni kell a huawei híreket, marketingelni kell ezerrel, hogy gms nélkül is vegyék a p40-et.

(#88) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Appgallery egy gyártónak, gms az összes többinek. Sejthető mi lesz a vége. Bár amíg a világ legnagyobb országa áll a Huawei mögött...

(#89) jeni válasza Zuzer (#88) üzenetére


jeni
félisten

Kitudja a többi Kínai gyártók nem-e társulnak be a HMS-be a GMS-al szemben?
Na akkor lesz sírás a Guglinál!

(#90) tibcsi0407 válasza jeni (#89) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez nem újdonság: [link]
Ne legyenek illúzióink, hogy az Oppo-t, vagy a Xiaomi nem fogja b*szogatni az USA idővel.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#91) Noukoum válasza tibcsi0407 (#90) üzenetére


Noukoum
veterán

Addig nem fogják míg nem előzik be az apple-t.
Aztán mi lesz Xiaomi helyett mindenki Apple-t vesz mint most? Fantasztikus. Ezzel mindenki Trumplinak kedvez, elérte célját. Most kéne csak is Huawei telefont venni, mert azzal lehetne lázadni a lépés ellen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#92) 7Heads Drago válasza Noukoum (#91) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ki akar itt lázadni? Örülnek a legtöbben ha beállnak a sorba. Sajnos rövid élettartamú cuccok gyártása még a trendi.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#93) Juhaszatti válasza Noukoum (#91) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Addig nem fogják, míg nem lépnek be ők is a hálózatépítési szektorba.
Annak hogy darabszámban beelőzték az Apple-t, sok jelentősége nincs. Profitban így is utcahosszal vannak lemaradva.
Ráadásul az Apple túl sokat nem is nyer ezen, ha egyáltalán nyer, mert igazából nagyot is bukhat. Az emberek többsége (nyilván vannak kivételek), nem egy teljesen más oprendszerrel szerelt telefonra cseréli a Huaweiét, hanem egy másik androidosra. Olyanra amin a rendszer alapjai és mechanikái hasonlóak, ráadásul a megvásárolt alkalmazásai is elérhetőek. Samsungra, Xiaomira, OnePlusra, stb, stb. A többi androidos gyártó, köztük a többi kínai is, akik nagyot nyernek ezen, nem az Apple.
Főleg ha netán ki is esne nekik a komplett kínai piac, esetleg megromlik a viszonyuk a kínai beszállítókkal. Az hogy az Apple miatt történhetett ez, nagyon naiv elképzelés.

(#94) Noukoum válasza Juhaszatti (#93) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan azután jött a tiltás hogy a huawei megelőzte az applet. Persze lehet hogy van köze a hálózatépítéshez is, de akkor már előtte léptek volna ha az fő indok.
Az apple is fog ebből gyarapodni, gondolj bele megveszi most valaki a Huawei-t és nincs rajta youtube. Utánakérdez miért nincs jaj mert az usa betiltotta. Nyilván milyen telefont fog ezután venni? Amire nincs esély hogy tiltson (apple). Szóval inkább beáll a zsarnok mögé, mert az a legbiztonságosabb. (Ez tény)
És nem feltétlen az apple miatt történt ez hanem usa és a kína közötti versengés miatt. Usát érdekes módon addig nem érdekelték a kínai cuccok míg azok “másolták” a fejlesztéseket másokról. Amint a Huawei lett az innovatív cég egyből gond lett. Usa lépett hogy fejlesszél kína de csak ázsiában, az eu az én piacom.

7Heads Drago: Nyilván mert az a legegyszerűbb. Csak mindenki az egyéni érdeket nézi, nincs kellő tudásuk ahhoz hogy lássák hogy ez sokkal többről szól mint hogy van-e google vagy nincs.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#95) Juhaszatti válasza Noukoum (#94) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Pontosan azután jött a tiltás, hogy eldőlt hogy az USA rengeteg szövetségesénél a Huawei építette volna az 5G hálózatokat Európában. Nálunk is, többek között.
Eddig nem volt akkora jelentősége, mert az 5G sok más területen lesz használva mint a mostani 4G.
Szerintem egyébként nem Apple-re váltanak Huaweiről elsősorban. Nem rugják fel az eddig megszokott rendszert, és iOS-re cserélni, főleg ha még pénzt is költött alkalmazásokra. Nem véletlenül erősödik most a Xiaomi.

(#96) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nem állt le a Huawei növekedése 2019-ben [link]
Ugyanezt dollárban kb 7-kel osztani.
És az ami brutál: 2019-ben a teljes bevétel 15,3%-át forgatták vissza, ezzel az előző évtizedben összesen 600 milliárd kínai jüant költött K+F-re a vállalat.
Talán még a Samsungnál van csak ilyen mértékű kutatás-fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#97) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#95) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én is nézegettem a Xiaomikat. De sajnos nem látom benne ezt. A Oneplus már jobbnak tűnik számomra. Sajnos nem gyártanak 6 coll körül semmit se. És a kamera is elmarad a Huaweitől.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#98) janeszgol válasza k-adi (#87) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd, ebben igazad van, de hétről hétre változhat. Persze lehet nem nekünk magyaroknak kedvezően (BKK, OTP Bank), de változhat, nagyon nyomatják. Anno a Samsung Tizen OS-ét sem szóltam le, hanem kíváncsian vártam a fejleményt, mivel android fork volt az is.
Ha most a Huawei egy teljesen új OS-t jelentene be, nem biztos, hogy őszinte lenne a mosolyom, és nem biztos, hogy a kíváncsiság előjönne belőlem. De Androidot tol, a körítés más. Részben más.

Anno volt a Firefox OS (trágya volt), szerencsére nem ilyen butaságokról van szó. :)
Külön OS-ként csak a Windows fogadtam el az Android és az iOS mellett... ők megérdemelték a bizalmam, de sajnos nem úgy alakultak a dolgok.

Röviden: GMS nélküli androidos telefont simán használnék, viszont nem androidos, nem iOS-es (és nem WP-s/W10M-es) telefont nem igazán.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99) nozs23 válasza Noukoum (#94) üzenetére


nozs23
addikt

Usát érdekes módon addig nem érdekelték a kínai cuccok míg azok “másolták” a fejlesztéseket másokról. Amint a Huawei lett az innovatív cég egyből gond lett.

:D :D :D

(#100) Giovan! válasza Noukoum (#94) üzenetére


Giovan!
addikt

Miben előzte meg? Eladott darabszámban.
Majd ha profitban előzi meg, akkor foghatod a hazai gyártó védelmére a szankciókat, addig viszont én inkább megamaradok a másik indoklásnál, mely szerint amerikai érdekeket sértettek azzal, hogy megjelentek a katonai és gazdasági szövetségeseik 5g szektorában (ennek bejelentése kb. egybeesik a szankciók bevezetésével, milyen érdekes :U ), ezt pedig Amerika nem hagyta szó nélkül.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.