Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) 7Heads Drago válasza Fall-N (#194) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De áruld már el, ha valaki nem Huawei fan, akkor minek szopjon egy 400ezer Ft-os telefonnal, ha van millió egy másik márka?
És erre ki kért itt meg meg bárkit is? Vagy akárhol máshol? Sehol nincs kőbe vésve. Vérig vagytok sértve hogy a Huawei ki merte ennyiért adni a telot. Ha nem fogy ennyiért és érdekli őket ez a piac majd jobban átgondolják ezt. Azt se mondta senki hogy siker termék lesz. GMS-sel pedig esélyes lett volna, de mákja van a Huawei ellenes tábornak. Lehet tovább vigyorogni a falak mögött. Viszont tudtommal a többi csúcs teloval is komoly gondok vannak hiába van rajta gms. A telefon vásárlás nálam mindig is a kompromisszumokról szólt. És ezt engedjétek már meg hogy mindenki saját maga döntse el hogy hol és mit enged meg magának, és mi az amiből esetleg elege van.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#202) 7Heads Drago válasza joey04 (#197) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig több helyen is a legjobbnak van mondva. Már csak el kellene ismerned. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#203) k-adi válasza philoxenia (#193) üzenetére


k-adi
nagyúr

milyen hitvita... :F Aryon87 hozta fel a konkurens terméket, talán neki címezd ezt

és ne védd a fanokat (nem ez az első alkalom), moderátorként nem ez a dolgod... :U

(#204) k-adi válasza 7Heads Drago (#201) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Azt se mondta senki hogy siker termék lesz. GMS-sel pedig esélyes lett volna, de mákja van a Huawei ellenes tábornak."

Ha lenne gms, akkor ez egy jó vétel lenne az s20-al szemben. De így nem.
JA és ez nem MÁK kérdése nagyon jól tudod!

"A telefon vásárlás nálam mindig is a kompromisszumokról szólt."

Kivéve ha flagshipet veszel. :DDD Mert a p40 szériát annak szánták tudtommal. :U

(#205) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#201) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"de mákja van a Huawei ellenes tábornak. Lehet tovább vigyorogni a falak mögött."

Szerintem ezen senki nem vigyorog. Huawei ellenes tábort pedig sehol nem látok.
Ha esetleg a Samsung járt volna így, nagyjából ugyanezt mondaná akkor is mindenki.
Kivéve pár fant, de belőlük minden oldalon van.

Amiért ennek senki nem örülhet:
- Kiesett egy elég nagy versenyző. Kisebb konkurencia = kevesebb fejlesztés. Valamint lehet pofátlanul árazni. Lásd: Apple.
Android oldalon gyakorlatilag a Samsung egyedül maradt a "nagyok" közül.
- A Xiaomi úgy gondolta betömi a piaci rést, ezért hipp-hopp 1 év alatt megduplázta a Mi széria árát.
- A P40 családot sajnos a nagy többség így elfelejtheti, pedig egy nagyon is ütőképes ajánlat lett volna.

Szóval a fentiek tükrében ha valaki ennek örül, az az ő szegénységi bizonyítványa. :R

[ Szerkesztve ]

(#206) tibcsi0407 válasza <Lacy85> (#205) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Xiaomi egy vicc.
A Huawei évekig építette az árazását, nem duplázott egyik évről a másikra. Büdös parasztok.. Remélem elkaszálják a nagy pofájukért őket!
Semmivel sem korrektebb ez, mint a 2 decis fertőtlenítők dupla és tripla árakon...

https://utdetailing.hu/

(#207) Aryon87 válasza k-adi (#203) üzenetére


Aryon87
félisten

Valóban. Elvégre azonos árban lévő kompromisszumra hívom fel a figyelmet. Az egyiknél a GMS hiánya a gond, a másiknál a hardver problémája okoz fejvakarást. Ugyanannyiért.
Hiába próbálod rámterelni, te is nagyon jól tudod miért írom. Csak úgy tűnik ez valahogy nem akaródzik elfogadni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#208) k-adi válasza Aryon87 (#207) üzenetére


k-adi
nagyúr

ne keverd össze a teljesítmény csökkenést a teljesítmény korlátozással.

(#209) 7Heads Drago válasza Aryon87 (#207) üzenetére


7Heads Drago
veterán

hardver és szoftver probléma is.

k-adi: Kivéve ha flagshipet veszel.
Sztem nem. Ez is teljesen egyéni. Az S20+u, nem P40 pro+, és nem I11 pro max. Attól hogy flagship mind, nem egyformák. Mindegyiknek vannak erősségei és gyengéi. A usernek kell eldöntenie mi a fontos őneki. És tudtommal nem egymás helyett döntünk.
És ne adj már a mi szánkba olyant amit nem mondtunk. köszi
Elmondtad hogy ez a telo nem jó GMS nélkül, értettük. A topikban 11-hszedből 7-ben ez van. Rátérhetünk másra is vagy kell még rá 10-20 hsz? :R

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#210) Aryon87 válasza k-adi (#208) üzenetére


Aryon87
félisten

A lényeg ugyanaz. Drágán veszed meg azt is, és okoz bosszúságot, ami szintén a felhasználói élményt rontja, akárcsak a Google alkalmazások hiánya. Ezt szerettem volna csak megértetni.
Bármelyik oldalon kiadsz ~400k-t, belefutsz erős kompromisszumba jelen pillanatban. Dolgoznak a megoldáson, de az időbe telik.
Én ezt a szempontot nézem. Volt olyan telefonom, ami teljesítményileg csökkentette magát, hogy ne károsodjon. Kb butatelefon lett belőle míg magához nem tért. Hamar túl is adtam rajta.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#211) philoxenia válasza joey04 (#199) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne személyeskedj!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#212) philoxenia válasza k-adi (#203) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Userként nem az a dolgod, hogy megmondd, mi a dolga a moderátornak... ;)

Pontosan arról van szó, hogy nem összehasonlítgatni kell, hanem a topik témájánál maradni! A cikkben nem olvastam más gyártók ökoszisztémájával kapcsolatos hasonlítgatásokat. Értelme sincs, mivel millió más topikban szóba került már. Konkrétan, aki nem tud érdemben hozzátenni a cikk témájához, menjen flémelni más fórumokra!
Itt az ebben az "ökoszisztémában" elérhető hazai alkalmazásokról kell beszélni!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#213) jeni


jeni
félisten

Lesz-e valami összefoglaló arra nézve,hogy melyek vannak,mik jelentek meg a HMS oldalon? Azokat is amelyet még nem találhatóak meg?
Pro -kontra olvasásában?
Ez ugyanis a vásárlásában könnyen tudna segíteni az usereknek arra,hogy vegyem vagy ne vegyem a Huawei HMS készülékeket?

(#214) Juhaszatti válasza jeni (#213) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az a baj, hogy ezt napi szinten, vagy legalább pár naponta kellene frissíteni. Akár ha kiderül egy nem Google appról hogy hiába telepíti az ember APK-ból nem működik, akár ha csak korlátozottan működik, vagy akkor is ha bekerül egy népszerű helyi alkalmazás.

(#215) Fall-N válasza philoxenia (#212) üzenetére


Fall-N
veterán

Topik témájánál maradtunk. Itt senki sem Huawei ellenes. Ahogy írtam korábban van és volt is a családban Huawei*. Sőt amikor még volt G+ akkor rengeteg EMUI témát készítettem. Akkor Honor telefonom volt. Legutóbb telefon vásárláskor is Huaweit (P Smart Z) akartam venni a Trump fiaskó előtt még (tavaly októberben), de végül Redmi Note 7 lett belőle. Nekem nem tetszik az egész USA cseszekedés és sajnálom is emiatt a Huaweit és bízom benne, ha a Google Szolgáltatásokat nem is kapja vissza, akkor legalább a HMS-be lehessenek fent a Google dolgai hasonlóan az iOS-hez.

Viszont amire reagáltunk az az, hogy jelenleg szar a helyzet itt Európában. Ti egy szűk réteg vagytok, akik így elfogadják a tényt, de sokan emiatt el fognak pártolni a Huawei mellől. De ettől függetlenül nem kell szemellenzős módon védeni a dolgokat, mert a tények makacs dolgok. Később majd ki fog derülni mire jut a Huawei, reméljük nem áll bele a földbe Kínán kívül. Meg remélem a Netflix és egyéb streaming dolgok is megoldódnak idővel.

Ha netán visszakapja a liszenszet a Huawei akkor még esélyes a jövőben hogy tőlük veszek telefont, de így nem. Úgyhogy érint engem is.

* A szerviz hozzáállásuk is példás és baromi gyors, ez is tetszett mindig. Kétszer is volt dolgunk velük és mindkét esetben a Postán kereszetül intézve két nap alatt megjött a telefon korrekten megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#216) Aryon87 válasza Fall-N (#215) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ezért az irományért pacsi.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#217) <Lacy85> válasza philoxenia (#212) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Pontosan arról van szó, hogy nem összehasonlítgatni kell, hanem a topik témájánál maradni! "

A topik témája a HMS-en elérhető appok. Ahhoz, hogy meg lehessen vitatni a jelenlegi állapotot, sajnos össze kell hasonlítani más áruházakkal.
Amiket felsoroltam, azok sem az én egyedi igényeim. Mindegyik több százmillió letöltéssel büszkélkedhet a play áruházban.
Teljesen átlagos napi használat részei.
De ugye szerinted ez is flame volt, meg ne az én igényeimről szóljon a topik. :U

(#218) philoxenia válasza Fall-N (#215) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ti egy szűk réteg vagytok, akik így elfogadják a tényt, de sokan emiatt el fognak pártolni a Huawei mellől

Nem venném meg a P40-et Google nélkül, nekem nem az appok, hanem maga a Google hiányozna. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#219) tibcsi0407 válasza philoxenia (#218) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az van a böngészőben is. ;]
Vicces amúgy, hogy közben az AOSPA Telegram csoportban meg egy csomóan sírnak a developereknek, hogy miért kell betenni alapból a GAPPS-t a ROM-ba. Semmi sem jó. :P

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#220) philoxenia válasza tibcsi0407 (#219) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a kereső, hanem a térkép stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#221) tibcsi0407 válasza philoxenia (#220) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Arra már a Huawei a Tomtom-mal leszerződött. Csak idő kérdése és jó lesz az.
Az a baj, hogy mindenki egyből akarja a csodát. Adjunk nekik időt, aztán jövő ilyenkor látni fogjuk, hogy simán felnőttek a feladathoz.

https://utdetailing.hu/

(#222) philoxenia válasza tibcsi0407 (#221) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem valamilyen térkép, hanem ugyanaz a térkép minden eszközömön, ugyanaz a Drive, a Fordító stb. Bing se jó nekem, az Edge-t se szeretem stb. megcsontosodott vagyok, almára se váltanék.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#223) tibcsi0407 válasza philoxenia (#222) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én gyorsan alkalmazkodok, de idén nem cserélek telefont. P30 Pro után megvettem a Oneplus 7T Pro-t, aztán annyira megszerettem a teljes kijelzős élményt, hogy ezután bármi visszalépés lenne felhasználói élményben.
Ha Mate 40 Pro-n nem lesz semmi bevágás/lyuk a kijelzőn, akkor viszont lehet kipróbálom. Ha addig nem megy totálisan csődbe az építőipar, így is az utolsó munkáimat csinálom és nincs új megrendelés.

https://utdetailing.hu/

(#224) 7Heads Drago válasza jeni (#213) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Tettünk be a topikba linket huawei fórumról ahol ki vannak gyűjtve a magyar alkalmazások.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#225) joey04 válasza tibcsi0407 (#200) üzenetére


joey04
titán

a te ízlésednek lehet ezt elfogadom. én csak erre reagáltam: Viszont, ha valaki a legjobb kamerás telefonra vágyik és mezei felhasználó, akkor nem fogja érdekelni.

én pl ha csak a kamera alapján választanék, akkor sem biztos hogy a huawei lenne. Meg egyébként az sem biztos ám, hogy akinek a kamera a legfontosabb, az el tudja engedni a gms-t. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#226) #88470784 válasza philoxenia (#222) üzenetére


#88470784
törölt tag

A googlemaps működik a HMS telefonokon.

[ Szerkesztve ]

(#227) tibcsi0407 válasza joey04 (#225) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Te gondolom iPhone-t választanál. Így nehezen értem a GMS indokot. :))

https://utdetailing.hu/

(#228) janeszgol válasza k-adi (#204) üzenetére


janeszgol
félisten

Ott is van kompromisszum. el kell viselned, ha rossz SoC-vel adnak ki valamit, el kell viselned, hogy az egy éves csúcs telefonod jellemzően az új rendszer hivatalos kiadási dátumától kb fél évre rá kapod meg a frissítést.
Ma majdnem mindegyik csúcstelefon kompromisszumos. Vagy már a megvásárlásától számítva, vagy egy évesen lesz az.

(#229) 7Heads Drago válasza jeni (#213) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]
De ez csak a magyar.
A legnagyobb baja tényleg az amit már mondtak is... hogy a találati listája nem veszi figyelembe, hogy ez itt az Eu.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#230) jeni válasza 7Heads Drago (#229) üzenetére


jeni
félisten

köszi
igen legyen valami keresési,elérhető szál/vonal azokra amelyek már ténylegesen működnek a HMS-n.
én is kivárom míg a jelentősebb szolgáltatók,közüzemi cégek,a média,a mobil szolgáltatók,az összes bankok,a pénzügyi cégek,stb... rajta lesznek.
az,hogy közkedvelt játékok,vagy fotó alkalmazások nincsenek a HMS-n ,az zavarna a legkevésbé.

(#231) joey04 válasza tibcsi0407 (#227) üzenetére


joey04
titán

Nem biztos. Igazából ahogy írtam is korábban, olyan apró különbségek vannak... némelyik ebben jobb picivel, némelyik abban. Lehet hozni persze kiugró példákat, de szerintem ma már objektíven egyik készülékre sem lehet rámondani, hogy a legjobb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#232) tibcsi0407 válasza joey04 (#231) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem, de a TOP3 egyértelmű évek óta.

https://utdetailing.hu/

(#233) k-adi válasza janeszgol (#228) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem rossz SoC csak kisebb teljesítményű...(a hazai piacos változat legalábbis... de beszerezhető a másik is máshonnan) azaz ne keverjük a dolgokat. :U ha rossz lenne, akkor hibás termék lenne és nem mehetne piacra. (ha meg tényleg rossz, akkor vissza fogják hívni, de tudtommal nem ez a helyzet)

és továbbra is kompromisszum és kompromisszum között hatalmas különbség van: tehát nem mindegy hogy valamit LASSABBAN tudsz használni mert gyengébb a hardver vagy nem tudod használni a telót arra mert nincs rá az az adott app...
szóval lemész a boltba bicikli helyett lábon vagy nincs lábod.

a többi meg.. inkább hagyjuk is.

[ Szerkesztve ]

(#234) 7Heads Drago válasza k-adi (#233) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mint pl a Xiaomi nak a közelség érzékelője? Vagy jó, vagy nem. Vagy a samsung S20 széria hibái? link
És ha egy S20nál lehet trükközni, akkor lehet a P40nél is és már megy is neked az összes app.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#235) k-adi válasza 7Heads Drago (#234) üzenetére


k-adi
nagyúr

Továbbra se azonos súlyú kategóriák a hibák, :N legtöbbje szoftveres frissítéssel megoldható (míg gugli licensz már keményebb dió...), a hardveres gond ha tényleg olyan szintű, akkor cserélve lesz garanciálisan.

illetve s20 esetén milyen trükközésről magyarázol? ha átfordítom huwira a hasonlatot akkor hiába veszed a nem hazai piacra szánt modellt, azon akkor se lesz GMS... :U és ebből adódóan a P40-nél jelen állás szerint bármiféle trükközés után se fog sose menni az összes app, szóval ez az állításod se helyes finoman szólva.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#236) jacis válasza tibcsi0407 (#221) üzenetére


jacis
nagyúr

Az Apple userek nagyon nagy része Gmaps-ot használ a saját térkép helyett. A mai napig nem érte utol a Gmaps-ot pedig nem egy éve adták ki és törölték a google megoldást az appstore-ból. Ez a Huawei esetében sem lesz másképp szerintem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#237) 7Heads Drago válasza k-adi (#235) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A gms felrakható hms telora. Sőt van olyan bolt ahol eleve így is árulják már. Lásd Mate 30 pro. A linkemen meg látszik hogy nem egy S20 problémára is user beavatkozás szükséges. Tudtommal a gms is szoftver, szóval ugyanaz a kategória.
Az is érdekes hogy a gms mókolástól sokan félnek, miközben 10-20-30 éve tört win-t és egyéb alkalmazásokat használnak. Szinte csak céges szinten vannak legális szoftverek. :C

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#238) joey04 válasza tibcsi0407 (#232) üzenetére


joey04
titán

Ez tény :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#239) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#237) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A Windows teljesen teljesen más. Azt nem tudod kiváltani mással, csak nagyon erős kompromisszumok mellett.
A Huawei meg csak egy a sok gyártó közül. Ha holnap eltűnnének a piacról, akkor is minden gond nélkül menne tovább az élet.
Van választék bőven.
Félni meg szerintem senki nem fél, mindössze eszükben sincs egy béta állapotban lévő rendszerért ennyi pénzt kiadni. Miért is tennék?

[ Szerkesztve ]

(#240) k-adi válasza <Lacy85> (#239) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, megint keveri a szezont a fazonnal.. felesleges tovább magyarázni.. ráteszi a gms-t a hms-es telóra licensz nélkül, sőt rögtön play van neki AG helyett is.

csak akkor tudnám min megy a vita már 3 topik óta ha minden rámókolható 2perc alatt. :F

(#241) janeszgol válasza k-adi (#233) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem. Szóval a többit meg hagyjuk is. :U :W

[ Szerkesztve ]

(#242) joey04 válasza k-adi (#240) üzenetére


joey04
titán

amúgy nem úgy megy az... [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#243) 7Heads Drago válasza k-adi (#240) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link] [link]
Egyszerű lenne, mert csak utána kellene olvasni, de helyette egyszerűbb zöldségeket firkálni.

Ez neked is szól joey04.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#244) Szakiii válasza 7Heads Drago (#243) üzenetére


Szakiii
addikt

Biztonsági mentéses eljárással.. az mar nem egy egyszerű apk telepites. Lehet nem nagy feladat de itt mar megint az jön, hogy atlag user azt se tudja mi az az apk nem hogy meg ezen felül barmi mokolas. De ha vannra megoldás, egyébként akkor jo lehet annak aki nem unt még rá az ilyesmire. :)

(#245) Aryon87


Aryon87
félisten

Edigitalban is ki van rakva a P40 csalad. Ami a legfontosabb:

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#246) <Lacy85> válasza Aryon87 (#245) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A jövő platformjának határtalan lehetőségeit....
Az arcuk töretlenül nagy. :D
Trump igazán meggondolhatná magát. Bár elnézve a törekvéseit, inkább még szigorítani fog.

(#247) k-adi válasza Aryon87 (#245) üzenetére


k-adi
nagyúr

látom 2x is le kellett írni hogy "biztonságos" :)

"fedezd fel a jövő platformjának határtalan lehetőségeit" (google play szolgáltatás nélkül) mega LOL :DD

[ Szerkesztve ]

(#248) Ricardo válasza k-adi (#247) üzenetére


Ricardo
félisten

Az egyik az alkalmazásra vonatkozik, a másik a csatlakozásra ;)

(#249) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó hát ez a szlogen ez tényleg gagyi. Viszont annak örülök, hogy csak amiatt, hogy nincs rajta GMS, nem kerül le a telefon a kínálatból. Van választék, mindenki megtalálja a neki valót. Én ősz-tél környékén egy P40 Lite-tal, ha addigra nem lesz nála jobb (Honor képében vagy valami).

(#250) #88470784 válasza Aryon87 (#245) üzenetére


#88470784
törölt tag

Jól néz ki élőben is.

janeszgol : szintén tervezem a p40lite vételét, a vele készült képek elég meggyőzőek és addigra az ára is lemegy, plusz a 40w gyorstöltés is bejövős.
Ha nem kellene most légkondit venni tuti azt választanám.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.