Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Ezzel sajnos az a baj, hogy a Whatsapp vagy a Google Maps nem fog megjelenni továbbra sem a Huawei által most fejleszteni kívánt rendszerben. Ez csak kettő de szerintem még lehetne többet is találni. Nekem ez a két alkalmazás nem elhanyagolható. Mindennapi használatban van.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) Sofian


Sofian
őstag

Fejlesszünk egy gyártóra külön... milyen jól hangzik... ja nem... mondták a fejlesztők és ignorálták az egészet.... ;]

(#3) kakuk.tamas válasza Sofian (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Androidra fejleszt ugyanúgy, az integráció megoldása kb 10 perc plusz meló.
Ez nem olyan, mint az iOS - Android vonal.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) Sofian válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


Sofian
őstag

Ha a HMS célja a GMS funkcionalitás helyettesítése akkor az jópárszor 10 perc...

(#5) gproject


gproject
aktív tag

majd gondolnak egyet trumpisztanban es nem lesz tobbe nyilt forraskodu android

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#6) atike válasza Sofian (#2) üzenetére


atike
nagyúr

...főleg ha ez eddig Androidra (és magát az Androidot) fejlesztő kínaiak meg igonrálják a Guglit és az Androidot.... :U

Érdekes egy helyzet kezd lenni...

Hátha nyerünk is rajta valamit... :) Hátha lenne megint verseny vagy valami... :)

(#7) Kasya válasza atike (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ajjaj, akkor nem lesz annyi IAP orientalt jatek... ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) jacis válasza atike (#6) üzenetére


jacis
nagyúr

Igen kevesebb hulladék app lesz. Beindul az öntisztulás ;]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#9) atike válasza Kasya (#7) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD :DDD :DDD ;] :P

TikTok, UC Browser, Tencent Video meg még sok minden más is ott készült... :)

(#10) K0vasz


K0vasz
aktív tag

engem kicsit a konzolpiacra emlékeztet a dolog:
van két (oké, itt kicsit több) gyártó, akik nagyon hasonló terméket kínálnak, és a dolgot nem a hardverben lévő minimális eltérések döntik el, hanem a szoftverkínálat.
és ebben bizony a huawei alulmarad a google appok és szolgáltatások nélkül

(#11) Silεncε válasza gproject (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez nem így működik, hogy gondolnak egyet és bezárják a forráskódot.

(#12) Segal válasza jacis (#1) üzenetére


Segal
veterán

Én csak azt nem értem miért tűri ezt Kína. Kicsit megpiszkálná a jüan árfolyamár és Trump személyesen menne lesz*pni Kínát csak legyen újra béke.
Persze ennek lennének hátrányai Kínára nézve is ez tény de szerintem meg kéne lépniük.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) jacis válasza Segal (#12) üzenetére


jacis
nagyúr

Ettől azért összetettebb helyzet ez. :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14) joey04


joey04
titán

Ez Kínában életképes, itt nem. Annyira csak nem hülyék az emberek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) joey04 válasza Segal (#12) üzenetére


joey04
titán

Én azt nem értem miért tűri ezt az USA. Nem szabadna nekik időt hagyni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) clon válasza joey04 (#15) üzenetére


clon
aktív tag

Mert az ő pénzükből élnek.

(#17) Somatom


Somatom
veterán

Gyönyörűen felvázolt ökoszisztéma. De, mit fog használni a Huawei mondjuk az ARM, vagy a Bluetooth helyett?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Noukoum válasza Segal (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert neki ez semmi. Sokkal jobban jár ha akkor eszi meg az USA-t mikor sokszorta erősebb

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Fiery válasza Somatom (#17) üzenetére


Fiery
veterán

x86 :) A Bluetooth nehezebb tema.

(#20) Fiery


Fiery
veterán

"A hazai lista is szépen gyarapodik: fellelhető az AppGalleryben az Ingatlan.Com, a Köpönyeg.hu, a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer, az E- kárbejelentő, a KFC, a 6X6 Taxi, a Profession.hu, a 24.hu alkamazása és sok másik egyéb magyar app is."

Meg az AIDA64 is, ami szintén hazai app :DDD

(#21) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Webbank appok is vannak?

(#22) Schuler888


Schuler888
senior tag

"A Huawei márkát a magyar lakosság 95%-a ismeri, és több mint a fele gondolkodik el ilyen logós telefon vásárlásán, amikor választás előtt áll."
Bakker. Ha ilyen legbol kapott igazolatlan nagyotmondassal indul a cikk? Elgondolkodom tovabb kene-e olvasnom... 95%. Az... :( :U

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#23) #78791680 válasza Schuler888 (#22) üzenetére


#78791680
törölt tag

Csak a szamok nem stimmelnek, azt leszamitva igaz, hogy tomegtermekek :DD

[ Szerkesztve ]

(#24) Schuler888 válasza #78791680 (#23) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen az igaz hogy mainstream cucc, de ez a 95%... .most erre irjam, hogy 22.1% a nevet se tudja helyen leirni? Ahhh BONE bmeg :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#25) Somatom válasza Schuler888 (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem reális szám. Azt nem írta, hogy a fele mennyit gondolkodik a vásárláson. A "Huawei -t sohasem vennék" végeredmény is gondolkodás egy Huawei vásárlásán. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) Schuler888 válasza Somatom (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jogos, de nekem foleg a magyar lakossag 95%a b@szta ki az ampert.. politikai bullshitekben olvasok ilyen statisztikakat..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) andor80


andor80
senior tag

Ez nem fog menni srácok.
Főleg,hogy google szolgáltatásokkal friss androiddal nemsokára három szolgáltatónál jelen lesz a Xiaomi.Már nekik is jó a kamera kijelző akku szoftver.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#28) Somatom válasza andor80 (#27) üzenetére


Somatom
veterán

A Xiaomival két baj van. Az egyik a MIUI, a másik meg a nem MIUI. Nekem történetesen az utóbbi van (Mi A2 lite, Android One). Ekkora rakás bughalmazzal még nem találkoztam, pedig volt erős túlzással "C" kategóriásnak nevezhető dzsunkafonom is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) #78791680 válasza Somatom (#28) üzenetére


#78791680
törölt tag

Xiaomi nagyon cheap ez teny, lehet hogy izmosak de semmikepp nem minosegi csucskategoria.

(#30) enzahobi válasza #78791680 (#29) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Nem minőségi? egy hónapja nyomkodok egy 9t pro-t, és hát 10x ez mint egy pl egy samu note 10+...
De érdekel véleményed, miben nem minőségi?

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#31) #78791680 válasza enzahobi (#30) üzenetére


#78791680
törölt tag

Kijelzo kozel sem olyan mint egy csucson pl. ami nalam fontos. Halozati szinten konkretan hulladek (wifi+szolgaltato egyarant). Illetve eleg gyakori problema hogy tonkremegy a gomb, micro aljzat stb. Korabbi modelleknel silany muanyagot hasznaltak.
Eleg sok Xiaomi van a kornyezetemben hogy tudjam, kozel sem az a minoseg.
Es amig pl az altalad emlitett Note 10+ viszi a streaming full HD-t, addig az osszes xiaomi csak 480p-t. Sok mindenen sporolnak (csak az ne latszodjon a nepszeru specifikacios kategoriakon belul!) :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Somatom válasza #78791680 (#31) üzenetére


Somatom
veterán

+1
A Mi A2 Lite -ot is sokan használják elégedetten, mert csak arra használják, amire a marketingesek gondoltak. Pl. nekem hiányozna a csúcs Xiaomik -ból a HDMI kimenet. Ez a Samukon és a Huaweieken adott. Bár, a Samu sajnos kihátrált a Linux on DEX -ből, ami sztem egy innnovatív project volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) enzahobi válasza #78791680 (#31) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Sztem pont hogy jobb a kijelző, nyílván nem ezen akarot színhű fotókat szerkezteni, de hogy nincs notch az egy hatalmas jó "feature" :))Ott a DC dimming ami ennél az egyik legjobb a piacon, mivel egy hibrid megoldást használ, ami 40% fényerőig valóban hardweres (pl hüvejeknél nem).
"Halozati szinten konkretan hulladek (wifi+szolgaltato egyarant). " -ezt nemtom hogy raktad össze, ill értelmezni is nehéz, rossz térerőre gondolsz vagy net sebességre? mert pl egy szaros 40k redmi 4x emen is jobb térerőm volt mint pl egy galaxy A70 azonos szolgáltatónál... a mostani 9TPro meg mindenhol stabilan 4g-n üzemel, nyílván jó a lefedettség...
Gomb/micro aljzat az esetek 99%ban user error, pl vam duplakoppos ébresztés, nem a bekapcsgombot kell túlhasználni állandóan a 10percenkénti facebook feed görgetéshez ;] :P
streaming full HD -ez most hol mifánterem? youtube streaming? torrent filmstreaming? játék streaming? mert pl youtube 4k tökéletesen fut 60fps HDR-el, és torrenten filmeket is "élőbe" nézek még letöltés közben.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#34) #78791680 válasza enzahobi (#33) üzenetére


#78791680
törölt tag

OP 7 Promon sincs notch, viszont a kijelzo minosege nem ettol fugg. Kijelzoben talan leggyengebb a xiaomi, foleg szinkezelesben. A halozattal nem a tererore gondoltam, hanem a sebessegre es stabilitasra, iszonyat lassu barmilyen tekintetben, mivel a halozati kartya sehol nincs egy dragabbhoz kepest.

Streaming alatt a streaminget ertem, nem az online videokat. Mi 9T Pro widevine L1 (480p), mig op 7 pro L3 (1080p) pl netflix eseteben vagy barmelyik mas streaming szolgaltato eseteben.
A gyenge szerkezeti elemek pedig a gyarto reszerol error.
Ezert mondtam hogy cheap... Ha az alap specifikacion tulmegy az ember es jobban beleassa magat a dolgokba pl redditen, xda-n akkor rajon hogy ez nem egy legbol kapott dolog, hanem teny.
Ettol fuggetlenul egyebkent nagyon jo telefonokat gyartanak :) Nalam a rendszer miatt nem volt sosem a listan, sajnos az valami agyergorcs szamomra. Paromnak az van, hasznalom OOS mellett :(

[ Szerkesztve ]

(#35) enzahobi válasza #78791680 (#34) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Színkezelés sztem egyéni preferencia, de elfogadom, lassú letöltésre nem tudok panaszkodni, kérdés kinek mi a lassú, 150mbps nekem bőven elég gyors :) de lehet samun ennél.jóval.gyorsabb, csak ki az az átlag user aki ezt érdemben ki is tudja használni?
OP7Pro egy nagyon jól sikerült teló, egyetlen dologban vágták el nálam magukat, amikor kukázták a jack csatit.
Netflixem nincs, de utánanézve ez valami b#zi DRM miatt nem megy, gondolom nem perkáltal eleget hogy megkapják az engedélyt... na de teszt alapján az enyém L1 ami ugye az FHD, hogy is van ez? lehet akkor egy kínába szánt variánst próbáltál...
[link] itt a lista, a mi9 és a k20 is rajta van...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#36) Somatom válasza enzahobi (#35) üzenetére


Somatom
veterán

"ki az az átlag user aki ezt érdemben ki is tudja használni?"

Egy átlag user minek vesz csúcstelót? Ilyet nyilván az vesz, akinek átlagon felüli elvárásai vannak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) spect80


spect80
senior tag

Ezért a kezdőmondatért biztos jár egy plusz mikuláscsásomag a céges karácsonyi party-n 😉

Érdemes megvárni, amíg valós tartalmak is kerülnek fel, nem csak olyanok amik egy sima weboldalt jelenítenek meg. Pl.: Netbank, térkép, cloud szolgáltatás (office365), streaming, stb. Mert egy alkalmazás, ami csak funkciójában hasonlít a googleös verzióra, de a tartalom jóval szűkösebb annak létjogosultságát már megmutatta a Windows phone.
Esetleg az lehetne a hms hozadéka az egyszerű user számára, hogy a huawei olcsóbban adná a telefonjait. Így a nagyobb piaci részesedés miatt azok is kénytelenek lennének fejleszteni rá, akik addig nem tették meg

(#38) Somatom válasza spect80 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a fejlesztők sem szeretnének fölöslegesen dolgozni. Hiába a saját proci, az is ARM architektúrát használ, ami angol. Aztán ott a Bluetooth, vagy a Wifi. Ha ezeket nem használhatja a Huawei, akkor nem tud olyan telót gyártani, ami bármivel is kompatibilis lenne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) nozs23


nozs23
addikt

A Huawei márkát a magyar lakosság 95%-a ismeri, és több mint a fele gondolkodik el ilyen logós telefon vásárlásán, amikor választás előtt áll.

(#40) #78791680 válasza enzahobi (#35) üzenetére


#78791680
törölt tag

Pont ezt mondom, hogy az nem FHD, hanem 480p, mindegy hogy global vagy china. Tesztet kell futtatni es az ki is irja.
Nos nekem ezert is kell a csucs, 150mbps fittyfene :DD
De megegyszer mondom, nem szapulni akarom a markat, csak elmondtam hogy az en szememben miert nem csucskategoria. Rezgomotor es hangszoro sem valami jo bennuk. Mondjuk igy voltam a OnePlus-al is a 7-es szeria megjeleneseig.

[ Szerkesztve ]

(#42) jacis válasza Somatom (#38) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43) #88470784


#88470784
törölt tag

Airengine néven jön a huawei wifi6 termékei
[link]
Mielőtt dezinfirmációk szárnyra kapnának, az hogy ha nem lesz tagja a wifi vagy bkuetooth szövetségnek a huawei nem azt jelenti hogy nem használhatja az adott szabványt, hanem hogy nem veszik figyelembe a javaslatait a jövőbeni fejlesztésekben.
Nem mindegy higy Gizike vagy Gőzeke.

[ Szerkesztve ]

(#44) enzahobi válasza Somatom (#36) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Sajnos túl gyakran tapasztalom azt, -környezetemből is, hogy megveszi, de fingja nincs az egészhez, és nem használja ki :(. Ajánlhatom én az akármlyien gyártó akármilyen telefonját, az neki nem képvisel presztízs értéket -nem mintha munkája, vagy bármi szükségessé tenné. De mindenki arra költi a megkeresettet amire akarja.

(#40) Pixo:
Dehogy szapulás, sőt kifejezetten jó hogy leírtad. Ezért is érdemes meghallgatni a másik véleményét, mert ezután olyannak aki netflixezik már nem ajánlanám nyugott szívvel a telót.

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#45) Somatom válasza enzahobi (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Kevered a fogalmakat. Az ilyet nem átlagnak, hanem ostobának hívják. Vagy, az átlag az ostoba? :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) Noukoum válasza Somatom (#45) üzenetére


Noukoum
veterán

:K

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#47) Juhaszatti válasza Somatom (#38) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"ARM architektúrát használ, ami angol."

Már Japán tulajdonban van. Persze így is lehet problémás.

(#48) Somatom válasza Juhaszatti (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Azt tudom, de sztem attól még erősen befolyásoló tényező az angolszász hozzáállás. Meg aztán a japán - kínai viszony sem éppen dwa bratanki múltra tekint vissza. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) WhiteWalker válasza enzahobi (#44) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én már elengedtem a Xiaomit... 3 készülek volt tőlük és mind hardver hibás volt , leginkább 1 év után jelentkezett. Mint pl. alaplap hiba, kijelkző sárgulás , akku elhasználódás.... Igy hirtelen ami eszembe jut...
A MIUI szoftber bugokról nem is beszélve. Ami eléggé meg tudja keseríteni az életeted.
Lehet új a készüléked , de majd egy év múlva megkérdezném, hogy mégis , hogy van a "drágaság" ..

Mostani készülékem Huawei , itt kapsz supportot - online chattel , van hivatalos márka szervíz ( Huawei napokkal) , 2 év garancia + 3 hónap kijelző garancia.
Míg Saominál mit adnak? :U - semmit

Szóval lehet , hogy olcsó a Xiaomi , de nem véletlenül. Én drágább műszaki cikket nem mernék tőlük venni :(

[ Szerkesztve ]

(#50) virkir válasza WhiteWalker (#49) üzenetére


virkir
veterán

Szép reprezentatív minta lettetek.
Egy júzer aki belefutott hibás készülékekbe, meg egy akinek a környezetében van aki már látott olyan embert akinek xiaomi telefonja van.
Ezen metódus szerint akkor én meg kijelenhetem, hogy a legjobb gyártó mert nálam meg két telefon is sikeresen, végelgyengülésben múlt ki 4+ év után amiből egy némi vérátömlesztés után (aksi, bekapcs gom csere) ujjá éled.

A csodás support-ot, meg a minőségi hardvert a hajatokra kenhetitek a jövőben, ha ki lesz húzva a google ökoszisztéma a gyártó alól.
Itt az a lényeg, hogy átlagfelhasználónak mi van a telefonján.
Arckönyv, tecső, twitter, insta, gmaps, stb alapok. Na ezekre nem lesz alternatíva hiába a könnyű portolás, nem az Ingatlan.Com, a Köpönyeg.hu, a Nemzeti Mobilfizetési adja el az ökoszisztémát.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.