Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:39

LOGOUT.hu

Huawei Ascend G620s

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) gabe8719


gabe8719
senior tag

Ez egy hihetetlenül jó telefon, egy hete használom.

Üzemidőben papírformát meghazudtolóan teljesít, nálam 2 napot megy 6-6,5 óra kijelzőidővel, folyamatos LTE/wifi adatkapcsolattal, és 1-3 óra zenehallgatással, energiatakarékossági opció nélkül..

Minden olyan opció benne van, ami miatt eddig rootolnom kellett, végre először nem érzem szükségét hogy belepiszkáljak.. :D

A belső memóriában külön tetszik, hogy a 8GB ellenére nem csak hogy átpakolhatom az appokat SD-re, de még ezen felül (!) be is állítható alapértelmezett memóriának, így az SD erejéig lehet bármilyen nagy méretű alkalmazást felpakolni, a data nem terheli a belső memóriát, és még az apk is átrakható a data után.. :C

Összeszerelés és anyaghasználatból simán hozza a kategória felsőbb szintjét, az optimalizálás elsőrangú, a kijelző szerintem szuper, és végre az EQ-t sem hagyták ki, szuperül szól.

Részemről csak az OTG hiánya, a gombok háttérvilágítása és a rezgés erőssége miatt tudok érdemben belekötni, illetve a kamera lehetne részemről egy picivel jobb, de másik alkalmazással még ezen is hozható talán valamennyi.

Ennyi pénzért egyszerűen bomba vétel, volt nem is régen kétszerennyibe kerülő Sonym, amit azért a hétköznapokban aláz rendesen... Az 50ezres kártyás árban pedig egy bluetooth hangszóró is van, az mondjuk nem egy csúcstermék, de beszólja a szobát, méretéhez és adottságaihoz mértem meglepően jól szól, még ha csak egy szitált logós OEM termék is.

Nagyon nem bántam meg, hogy végül ezt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#2) bollokcs80 válasza gabe8719 (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igy kell ezt csinalni, vegre egy igazan jo kozepkategorias mobil megfizetheto aron. :)

B.Cs.

(#3) kcsa


kcsa
veterán

Első ránézésre Jiayu G4 formája van. Ez persze nem von le az értékéből, inkább hozzátesz :)

(#4) Csapoati válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Így van, ez nagyon-nagyon korrekt ajánlat. Talán egyedül a gombok háttérvilágításának hiánya problémás, de ezt már megszokhattuk a Huaweinél. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) devast


devast
addikt

50-ért nem nagyon lehet ebbe belekötni... de ártól függetlenül azért megteszem:
-az a keret körbe igazán jó lett volna, ha fémből van... g700-amon pl fém, és pár esést már túlélt hála a fémkeretnek.
-2g ram jó lett volna, még egyedibbé tette volna ebben az árkategóriában.
-levehető hátlap jó lett volna szintén, meg egy kicsit nagyobb akku is.
De tényleg másba nem nagyon tudok belekötni... szóval bitang jó vétel ennyiért :)

(#6) papi77


papi77
addikt

Nekem a g630 volt egy kis ideig de a kijelzőt nem tudtam megszokni.Ennek már jobb valamivel,főleg a színekre gondolok?

Az első: NOKIA 1611

(#7) kondás


kondás
tag

Jó, csak ne lenne ilyen hülye neve ennek a telefonnak :)

(#8) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Így kell ezt kérem. Na akkor tessék követni a többieknek, és ilyen áron ilyen felszereltségű telókat kihozni, mint ahogy el is várható ez 2014 végén.

(#9) Freiherr válasza kondás (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

Kit érdekel egy telefon neve?

XXX

(#10) Qwery


Qwery
tag

Lehet én vagyok telhetetlen, de nekem hiányoznak a cikkekből az MHL-re és az OTG-re vonatkozó infók. Egy ilyen kis minibika gépel élvezet mhl kábellel kilőni a képet egy HD tvre. Pölö. Indítványozom a tesztek kötelező tartalmi elemei közé venni. :))

42

(#11) gabe8719 válasza Qwery (#10) üzenetére


gabe8719
senior tag

Egyik funkció sincs, DLNA van.

papi77:

Meg kell nézni élőben, szerintem nagyon rendben van a kijelzője, a színek is abszolút valósághűek.

[ Szerkesztve ]

(#12) bélus91


bélus91
tag

Best Buy kár ragozni :R

(#13) G4bi89


G4bi89
senior tag

Bestbuy még akkor is ha 1-1,5 év múlva az 1GB ram nagyon kevés lesz. 4G-ért viszont plusz pont jár ennyiért. A vaku az mennyire erős?

"... a másik pedig a gyártói megoldás. Utóbbit érdemes egy kicsit elemezgetni, hiszen kezeli a könyvjelzőket, valamint az sem akadály neki, ha több lapot szeretnénk megnyitni a háttérben. Megnézhetjük az előzményeket, kérhetünk asztali nézetet, vagy megoszthatjuk az adott weboldal linkjét lényegében bárhol "
" Ha belezoomolunk a szövegbe, majd duplán rákoppintunk a képernyőre, akkor a sorok a kijelző széléhez igazodva jelennek meg... "

Ezt csak én nem értem miért kellett ennyire részletezni? Full alap dolgokat tud a gyári böngésző így 2014-ben. Több lapot megtud nyitni a háttérben azta... :D A nagyítás meg akkor lenne nagy szám ha nem kellene duplán koppintani is hozzá. Erre viszont még mindig csak az Opera classic képes normálisan. Ott két ujjal belenagyítasz és automatikusan tördeli is a szöveget.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#14) csuriz


csuriz
újonc

Üdv.

Telefonvásárlás előtt állok és szeretném kikérni a ti véleményeteket, kettő darab közül szeretnék választani:
-Huawei g620s
-Honor 3c

Hétköznapi használatra: wifi, navigáció néha 1-2 játék , fényképezés, filmnézés tehát semmi komolyabb.
Mi a tapasztalatok erről a két készülékről? Előre is köszi!

(#15) kcsa válasza csuriz (#14) üzenetére


kcsa
veterán

navigáció miatt G620s

(#16) voyager4.4 válasza csuriz (#14) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Helló !

Nehéz a 2 közül választani, de mivel említetted a navit is, az megbízhatóbb a qualcomm chipsettjein.
Talán a minőségibb készülékház miatt is a Huaweit venném. a Honorban meg 2GB RAM van, dönts, hogy mi a fontosabb.

no fate but what we make

(#17) hekmi


hekmi
tag

Úgy látom a T honlapján, hogy csak feketében elérhető. Tényleg nem lehet fehérben venni/rendelni sem?

(#18) pengwin válasza csuriz (#14) üzenetére


pengwin
addikt

A Honor egyetlen előnye a 2GB RAM, de ha játszani is szeretnél néha, akkor kevés lesz a Mali-400-as IGP-je, és az CPU része is gyengébb valamivel.
A G620s-nek jóval erősebb a hardvere (főleg az Adreno 306), van benne LTE, a GPS-e támogatja a GLONASS műholdakat (és tudtommal a Snapdragon 410 ismeri a kínai Beidu-t [vagymiaszöszt] is)

Üdv, pengwin

(#19) patopali


patopali
csendes tag

Lehet tudni, hogy a Telenornál lesz-e kapható?

(#20) Wildpath


Wildpath
tag

elég erősen samsung kinézete van :(

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#21) voyager4.4 válasza Wildpath (#20) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Ezt a fizikai home gombból, vagy a hátlapból szűrted le ? ;]

no fate but what we make

(#22) szupermacs


szupermacs
veterán

Engem gyári garival és kártyafüggetlenül érdekelne az ára minden tartozékkal. Eddig még nem találtam rá. :/

(#23) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

"az elméleti 150 Mbps-os letöltési és 50 Mbps feltöltési sebességet akár még itthon is elérhetjük, bár ez még egyelőre kevés helyen lehetséges"

Sajnos Budapesten is sok helyen probléma még a 3g elérése is (nemcsak a város szélén, hanem a belsőbb kerületekben is; jópár készülékkel tesztelve), nemhogy a 150-es 4g. Legalábbis telekoméknál.

[ Szerkesztve ]

(#24) hulkobb


hulkobb
tag

Érintőgomboknál van háttérmegvilágitás?

(#25) Csapoati válasza hulkobb (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sajna nincs.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) gabe8719 válasza hulkobb (#24) üzenetére


gabe8719
senior tag

Rezgő visszajelzés viszont van, ezzel együtt egyébként kb. esélytelen összecserélni őket megnyomáskor, kellően távol vannak.

(#27) debrecenikri válasza gabe8719 (#1) üzenetére


debrecenikri
tag

Kérdés: milyen Sonyd volt? Különben a teló jó, csak az emotionui nem tetszik. Bár szerencsére azt lehet cserélni. Amúgy kenterbe veri az Ace 4-et, az nem olyan jó, mint amennyire tolják. :(((

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#28) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

1GB RAM? Erről ennyit.

(#29) voyager4.4 válasza Sebhelyes (#28) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Mi a gond vele ?

no fate but what we make

(#30) mdraco


mdraco
őstag

Nőnek az igények, ha már ebben az árkategóriában is a kevés memória a kifogás...

(#31) vadkörte


vadkörte
addikt

Kellemes telefon ez.
Ami nem (annyira) bejövős:
-1 GB RAM, (G700 és Y300 mellett mondom azt, hogy RAM-ból sosem elég. :) )
-nincs háttérvilágítás a gombok alatt, (1db SMD LED és pár centi polikarbonáton spórolnak???)
-2000mAh akku (akkuból sem sok semennyi)

(#7) kondás:
A G620s-sel mi a baj?

(#15) kcsa:
Mert miért is? A Honor 3C MTK SoC-kal sem pontatlanabb, mint ez a Qualcomm-mal. A Glonass támogatás miatt viszont nagy piros pont! A pozícionálás sebességét meg hagyjuk. Amíg a munkahelyem navija 5 perc után sem talál még műholdat, a telefonom legrosszabb esetben is 30s után pozíciót talál. :)

(#20) Wildpath:
Dombon ülő fűcsomó legyek, akkor sem látom mitől nézne ki Samsung-nak...

(#28) Sebhelyes:
Igan annyi. És? OK, az 1GB-nál jobb a 2, de nem értem nit nem tudsz megoldani 1GB-on, amit 2GB-on igen.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#32) pengwin válasza vadkörte (#31) üzenetére


pengwin
addikt

"Amíg a munkahelyem navija 5 perc után sem talál még műholdat, a telefonom legrosszabb esetben is 30s után pozíciót talál"
Ez szerintem nagyrészt az aGPS-nek és a Google-helyszolgáltatásnak köszönhető.

Üdv, pengwin

(#33) vadkörte válasza pengwin (#32) üzenetére


vadkörte
addikt

Nemhiszem, mert deaktivált adatkapcsolattal hidegen sem több, mit 45s max. 1 perc. Melegen, adatkapcsolat nélkül is ~30s. Adatkapcsolattal pár másodperc. (~5-10)

Üdv. V. Körte

(#34) dragonfx


dragonfx
veterán

a g630 testvére.csak jobb belsővel. nem rossz. de 1.5gb ram mehetett volna bele.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#35) Wildpath válasza vadkörte (#31) üzenetére


Wildpath
tag

így sem hasonlít?
Huawei

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#36) voyager4.4 válasza Wildpath (#35) üzenetére


voyager4.4
senior tag

:(

no fate but what we make

(#37) pengwin válasza vadkörte (#33) üzenetére


pengwin
addikt

Akkor is tudja a mobilos cellainformációkat használni, a Google helyszolgáltatás meg kikapcsolt adatkapcsolat mellett is biztosít egy támpontot az eltárolt adatok révén.

Üdv, pengwin

(#38) Wildpath válasza voyager4.4 (#36) üzenetére


Wildpath
tag

FailFish

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#39) vadkörte válasza pengwin (#37) üzenetére


vadkörte
addikt

:R

Üdv. V. Körte

(#40) gabe8719 válasza debrecenikri (#27) üzenetére


gabe8719
senior tag

SP.

Amit egyébként néhány felettébb bosszantó hibát leszámítva szerettem. Azért is hozom fel összehasonlításként, mert az SP tavalyi létére még mindig túltesz a Sony idei középkategóriás felhozatalának mindegyikén.

És így sincs a fasorban sem a G620S-hez képest. Idei, házon belüli példa: az M2 konkrétan 20ezer forinttal többe (!) került volna gyengébb hardverrel, ergyább kijelzővel, botrányos hátlapi és VGA előlapi kamerával, amivel díszkivilágítás nélkül még skypeolni sem lehet normálisan, a környezetemben 2 van, mindkettő melegszik, és a szervizesek sincsenek elragadtatva tőle.
Ettől még egy normális középkategóriás készülék, de... Ennyiért?

Van mit tanulni a kínaiaktól azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#41) krysztyan válasza gabe8719 (#1) üzenetére


krysztyan
tag

Az OTG hiánya mit jelent? De elméletileg lehet tölteni számítógépről vagy mi az hogy nincs olyan?

Köszi, üdv! :R

"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot"

(#42) danee91 válasza szupermacs (#22) üzenetére


danee91
senior tag

[link]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#43) kokyt válasza vadkörte (#31) üzenetére


kokyt
senior tag

Hát azért az MTK-s telefonok nagy többségének a GPS-e tud érdekes helyzeteket generálni. Többel is próbálkoztunk, eredmény:
- M3, ~100km-re a céltól: "a következő lehetőségnél fordulj balra", laza 1-2 perc újratervezés, majd "érkezés a célhoz a jobb oldalon".
- Budapest: van olyan hogy jó, de többnyire 100 méterekben mérhető a pontosság
Nem kétlem, hogy van belőle jól megépített darab is, de tény, hogy nehezebb mellé nyúlni egy qualcomm-al.

(#22) szupermacs:
Érdemes azért megnézni szolgáltatónál, véletenül nem-e független ;)

(#41) krysztyan:
Pendrive-ot direktben nem tudsz vele használni. A számítógépről természetesen tölthető.

[ Szerkesztve ]

(#44) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem rossz. de a Xiaomi 4G nekem jobb és éppen csak drágább ha jó helyen veszed. Igaz sokan nem szeretik az 5.5"-t.

(#45) Mr.Silkó válasza gabe8719 (#40) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem volt Sony M2-m, a középkategóriában teljesen jól helytállt, a kamera valóban nem az erőssége (egyik Sonynak sem, szerintem - komolyan, az xperia x10 mini pro-m jobb képeket csinált, mint mondjuk később a Z-m), viszont a kijelző hd nélkül is sokkal szebb, mint az SP fakó kijelzője, sose melegedett, ráadásul nagyon jó az akksija az átlaghoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#46) danee91 válasza Mr.Silkó (#45) üzenetére


danee91
senior tag

Nekem is volt M2-m (az LTE verzió - D2303) viszont valóban 1 idő után nagyon elkezd melegedni a hátulja, és iszonyat gyorsan lemerül a telefon (rájöttem, vmi alkalmazás leszívja, ami azonban nem tiltható semmilyen formában - FAIL). Remélem azóta kijavították, mert tűrhető telefon volt, a kamerája azonban tényleg megér 1 misét. Egy Huawei G630 váltotta, ezzel elégedettebb vagyok, a G620s pedig még ennél is jobb.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#47) Mr.Silkó válasza danee91 (#46) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem S5 váltotta, nyilván egész más, de az M2-t most is használja a párom, és semmi baja, semmilyen hasonló tünetet/hibát nem produkál.

(#48) ANDROID??? válasza Wildpath (#35) üzenetére


ANDROID???
addikt

Samsungoknak is kezd telefon formája lenni.. :-D

Gabe8719: mi lett a son sp-vel elpasszoltad?

[ Szerkesztve ]

(#49) igergo19


igergo19
tag

Én most a G620S és a Xiaomi Redmi 1s között gondolkodom. Melyiket ajánlanátok inkább?

[ Szerkesztve ]

(#50) danee91 válasza igergo19 (#49) üzenetére


danee91
senior tag

Eléggé hasonlóak, annyi hogy a Redmi 1S-ben nincs LTE/4G, hisz MSM8228-as procc hajtja, 4x1,6GHz-en (Snapdragon 400)

A G620s pedig MSM8916, 4G/LTE képes (4x1,2GHz - Snapdragon 410). Grafikus részben a Huawei erősebb kell hogy legyen minimálisan, míg CPU részen nyersen a Redmi jobb. Egyebekben pedig te döntesz.

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.