Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Fogadd nagy gratulációmat! Nagyon jó kis gép lett. ;) Várjuk a következő részt! :R

(#2) cannibal


cannibal
senior tag

Hallod, ez tényleg első osztályú! Kiváncsi vagyok a belsejére, én egy videot akarok átalakitani,de sztem az túl lapos htpc-hez.

(#3) CSorBA


CSorBA
őstag

Grat, sőt ez az előlapi gombok bekötése és működése sem semmi, grat hozzá. Várjuk a folytatást. :)

(#4) hétalvó válasza CSorBA (#3) üzenetére


hétalvó
addikt

Az SFX táp milyen hangos? Gondolom a közelébe se ér egy ATX-es 12cm-esnek... (zalman360,chieftec360,corsair450) persze csak csendességben gondoltam.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#5) tomcs válasza hétalvó (#4) üzenetére


tomcs
őstag

tenyleg az a leghangosabb resze a gepnek, de igazabol nem veszes, erosito ventijevel kb szinten van (egy kis olcso philips mindent egybe divx hazimozi)

tobbiek: koszonom, keszul a folytatas a hatterben, meglesz az is

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Állat! Várom a folytatást. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) hétalvó válasza tomcs (#5) üzenetére


hétalvó
addikt

Jól van akkor még hátra van az én írásom, ahol rendes ATX-es táp kerül beépítésre. :K
és 0 db-es lesz...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#8) alfa00red


alfa00red
csendes tag

Szia tomcs!

Írtad a cikkben hogy a CD lejátszó eredeti potiját nem tudtad bekötni...
Esetleg egy ötlet: úgy olvastam, hogy van alaplapi MIDI/Game port. Game port tud analóg ellenállás jelet fogadni. Nem tudom hogy mekkora a poti ellenállása, lehet, hogy kapásból jó (0-100 kOhm), de ha nem egy kis áramkörrel át lehet alakítani (pl. egy optocsatolós megoldással).
Egy Wiki cím a Game portról:
[link]

Mivel a tulajdonképpen áramjelet fogad itt van egy kis áramkör a következő címről:
[link]

Remélem adtam néhány ötletet.
Szia!

(#9) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Szép munka fogadd gratulációm!
Tényleg igényes de mégsincs az ára a csillagos egekben!!! :C :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#10) venember83


venember83
nagyúr

Szép! :K

(#11) tomcs válasza alfa00red (#8) üzenetére


tomcs
őstag

ennek utana fogok olvasni, egy kis forrasztgatas soha nincs ellenemre :)

ezt igy egyebkent mire lehet hasznalni? amolyan "fake joystick" amire ra lehet valamit programozni, pl hangerot? kideritettem, hogy azt a tekeros izet ami az imon vevon van, "enkoder"-nek hivjak, biztos mindenki latott mar olyat, mechanikailag mint egy poti csak nincs vegallasa, probaltam is olyat venni, hogy rakotom valahogy, az eredetit meg nem erintkezo allasban megakasztom, hogy ne kelljen kiforrasztani, de nem sikerult semmilyen altalam ismert boltban venni.

(#12) #19617792


#19617792
törölt tag

Szegény Sony CD-lejátszó, így szabdalni... :) Folytatást kérek! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) tomcs válasza #19617792 (#12) üzenetére


tomcs
őstag

mivel lemezeket mar nem nagyon olvasott be, a kuka lett volna szamara a masik alternativa :)

irogatom a hatterben, jovo penteken delutan 5kor lesz kirakva a kovetkezo :)

(#14) stavross válasza tomcs (#13) üzenetére


stavross
tag

Grat! Minden elismerésem! :R
Kiváncsian várom a folytatást :DDD

Milyen TV-t, vagy monitort használsz hozzá?
A végén látunk majd valami kimutatást a költségekről?

Üdv
stavros

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#15) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nagyon komoly munkát végeztél!
Minden tiszteletem a tiéd!

(#16) tomcs válasza stavross (#14) üzenetére


tomcs
őstag

26-os samsung lcd tv, kesobb a nappaliba lesz egy nagyobbon, de az meg a jovo zeneje.

altalanos hasznalatra vga kabel, a hatlapon mondjuk kihagytam a helyet a hdmi csatlakozonak, azt majd egyszer megcsinalom, jelenleg csak egy lyuk

koltsegeket nem irtam, bar vegulis nagyobb specifikus tetel az imon es a logitech billzet volt, a tobbi normal mindenhol beszerezheto hardver, majd lehet osszeirom

most egy kisebb csaladi veszhelyzet okan rohannom kell ausztriaba :)

(#17) alfa00red válasza tomcs (#11) üzenetére


alfa00red
csendes tag

Szia!

Ha egy kis reklám megengedett, akkor ennél a cégnél lehet rendelni encodert.
[link]

Link egy adatlapról:
[link]

Ennek a gyártónak (ELMA) sok fajta encodere van, lehet, hogy jó lesz valamelyik.
kb. 7-10 Euro körül vannak.
Jók még az ALPS termékek is.

Adatlap róluk:
[link]
remélem jók a linkek.
Szia.

(#18) Móci


Móci
addikt

Jó kis írás, kíváncsian várom a folytatást!

Azthiszem a következő gép nálam is egy hasonló házban fog helyet foglalni, vmi szép feketében... pont a monitor alá való. :D
Ez pont perfekt egy 780G-s lap számára.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) tomcs válasza alfa00red (#17) üzenetére


tomcs
őstag

ugy emlekszem, talan ALPS van benne eredetileg, szerinted mennyire van realitasa annak, hogy megakasztom vmilyen nem erintkezo allasban? igazabol nem nagyon tudom, hogy mukodik egy ilyen, de azt meregettem, hogy valtakozik az ellenallas ahogy tekerem, egy lepesnel tobbszor is. vajon ugy mukodhetne, ha az eredetivel parhuzamosan forrasztanek egyet, es az eredetit meg meg lehetne akasztani ugy, hogy ne zavarja, vagy csak az mukodhet, ha rendesen kiforrasztom?

igazabol nem hiszem hogy a kozeljovoben lesz idom ennyire szetszedni, mert eleg melyen be van epitve, folotte van a billentyuzet vezerlo, amit meg - tudom, hulye otlet volt - utp kabelbol mentett atkotesekkel forrasztottam meg, a nagyon olvados burkolata miatt meg csomo helyen zarlatos volt, ugyhogy most mukodik, ha viszont megbolygatnam, lehet hogy nem lenne egyszeru a hibat megtalalni.

cimeket azert megjegyzem, ha valaha megis szet fogom szedni, akkor valamit kezdek vele, lehet hogy inkabb a game portos otletet probalom ki, meg nem tudom

(#20) gyulimali válasza cannibal (#2) üzenetére


gyulimali
csendes tag

Nekem itt van az asztalomon egy régi VHS videoból. Egy PIII 666MHz HP vectra 400-as gép van benne, 256MB RAM, meg egy 12GB-os 3,5"-so HDD, meg egy 60 GB-os 2,5"-os HDD
Most nincs benne kijelző, de eredetileg egy OLED 2x16-os kijelzője volt. Igaz, ez nem HTPC, csak egy Torrent és SFTP szerver. Nem is tartott olyan sokáig megcsinálni, szerintem olyan 20 órai munkám van benne.

(#21) vtechun


vtechun
veterán

Tetszik! Várom a folytatást.

(#22) Ygg


Ygg
senior tag

Állat vagy, király a gép, grat :).

(#23) djsam


djsam
csendes tag

Nagyon jó, alig várom a folytatást! Ami legjobban érdekel, a hátlapot hogy csináltad meg?

(#24) tomcs válasza djsam (#23) üzenetére


tomcs
őstag

lehet venni ontapados a4-es papirt, arra nyomtattam, majd atlatszo foliaval meg leragasztottam az egeszet, hogy ne maszatolodjon el. A pentekiben benne lesz kepekkel :) Azert kellett igy csinalni, mert vagdosas utan eleg ronda volt az eredeti hatlap, igy sokkal tisztabb az egesz, meg ugyan nincs annyira sok dolog rajta, de annyira nem is keves hogy teljesen folosleges legyen

(#25) alfa00red válasza tomcs (#19) üzenetére


alfa00red
csendes tag

Szia tomcs!

Van olyan típus, amelyik eleve 270 fokos forgatást tesz csak lehetővé, van 360 fokos
sőt még ennél több is,(mintha egy helikális poti. lenne).
A legegyszerűbb kivitelek kétfázisú impulzusokat adnak ki (forgásirány megállapítása miatt), de van gray-kódos, sőt már olyan is, amelyeknél benne van valamilyen átalakító (pl. 4-20 mA áramkimenet, vagy 0-5V-os feszültségkimenet, vagy egy potihoz hasonlóan ellenállás jel jelenik meg, stb.)
Szerintem elég nagy a választék szinte bármihez.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv.: alfa00red.

(#26) stavross


stavross
tag

Remélem felrakod ma a folytatást :DD

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#27) sksporky


sksporky
tag

Hali!
Grat!
Mennyire zajos?Mennyire melegszik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.