Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pocok256


Pocok256
veterán

Árra nagyon kíváncsi vagyok egyre jobban kedvem támadt összerakni egy ilyen micro atx es gépet :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2) Chp válasza Pocok256 (#1) üzenetére


Chp
őstag

Micro-ITX :K

(#3) gyiku


gyiku
nagyúr

vegre jonnek az itx-ek is. asrockrol is volt vmi hir anno, az holvan?

hüllő

(#4) Oliverda válasza Chp (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

mini-ITX lesz az

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) Chp válasza gyiku (#3) üzenetére


Chp
őstag

Ők még nem tudták elkészíteni alá a lapot... :DDD

(#6) #72042496 válasza Chp (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mini-ITX. ;) (Megkéstem.)

Egyébként jó cucc (legalábbis annak tűnik), jöhetne ilyenből még több is. Bár ha a legkörszerűbb HTPC-kbe szánják, akkor nem sokat fognak eladni belőle, mert a HTPC-k többsége inkább szögletes. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) Chp válasza Oliverda (#4) üzenetére


Chp
őstag

Talán korán keltem?! :D

(#8) Chp


Chp
őstag

Bocs skacok, jól kijavítottam szegény Pocok256 kollégát :B

(#9) Chp


Chp
őstag

Régebben szerettem volna MINI-ITX-re váltani, csak LGA775-el anno, csak azt veszem észre, hogy sokszor a kis méretük miatt kérnek el több pénzt a gyártók... :U Pedig nagyon jó cuccok!

(#10) Enton


Enton
addikt

Nálam Htpc-hez csak a hangkimeneteknél bukik meg.
Nem biztos hogy minden embernél befigyel egy hdmi-s házimozierősítő...
:(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11) gyiku válasza Chp (#5) üzenetére


gyiku
nagyúr

kesz van az mar regota ;)

hüllő

(#12) Oliverda


Oliverda
félisten

Itt találtak rá már €114-s árat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ilyesmire vártam. Nem jön véletlenül Asrock-ban is fele ennyiért? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) Oliverda válasza Plazmacucci (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Jön, csak kicsit lassan...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) zsigus


zsigus
őstag

A Wi-Fi antenna csatlakozó(k)ból és az alaplapon található modulból kiindulóan gyanítom, hogy Wi-Fi is van rajta, és a két antennának köszönhetően valószínű N-es (ez kimaradt).

Egyébként nagyon jó kis lap lesz, de az árától félek.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza Enton (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért? Van rajta optikai kimenet és analóg 5.1 is.

(#17) Enton válasza #72042496 (#16) üzenetére


Enton
addikt

Anagol 5.1 melett elvész a mkrofon lehetőúség, főleg ha a ház is olyan hogy nincs kivezetés rejta. Én már inkább kerülöm az ilyen sima 5.1-es analog kimeneteket, 7.11-es már semmi baj nincs ott van hely bőven mindennek.
Sokkal többe nem kerülne tőle a lap. Ha meg az a kifogás hogy már minden HDMI-n megy akkor meg minek még rá ez. Tehát ez olyan öszvér megoldás.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#18) Plazmacucci válasza Oliverda (#14) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ú ez mindjárt szimpibb. Igen tetszetős. Talán mire megjön, az APU-k ára is kedvezőbb lesz 1-2 ezressel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) opr


opr
veterán

Na, egy ilyen, vagy ehhez hasolnó, monjuk a fentebb linkelt AsRock, mondjuk majd használtan 10kért, bele egy A3850, szintén használtan ~15k-ért, némi jófajta memória (min.4, de inkább 8gb), egy 64gb-os intel ssd, valami minimál táp, megoldani full passzívra, belenyomni egy kis pötsch gépházba, és tökéletes kis htpc/alkalmi lanparty gép kerekedett belőle (általában régebbi játékokkal játszunk, -pl. legutób Empire Earth, az de jó volt :DDD- az újak valahogy nem jönnek be, azokhoz meg ez is bőven elég).

Vagy egy ennél mégnagyobb fun:
Egy ilyen vas, haverokkal összedobni valami olcsóbb 720p projektorra, meg egy akármilyen 5.1 hdmi erősítőre, venni egy vásznat, és -hogy az asszonyok se készüljenek ki teljesen- mobil mozizás/házimozi + kanbuli, mindig másnál, terasz, filmek, sör, fingás, mi kell még? :K
Túl jól hangzik, hogy igaz legyen :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) LackoMester


LackoMester
addikt

A cím mindent elárul, nagyon jó választás lehet HTPC-be. 114 Euro, hát szerintem kicsit sok, bár tényleg jó a cucc. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) #72042496 válasza Enton (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

De van rajta optikai kimenet is. Vagy ha játékhoz kell az 5.1 (bár ez esetben már nem kifejezetten HTPC-ről beszélünk), akkor az USB-s mikrofon miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#22) Plazmacucci válasza #72042496 (#21) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Me a júesbé mikrofon nem elterjedt, ázt venni kő.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Huuh nagyon marketing maszlagos a leírás, vagy csak nekem?! :)

...

(#24) marcias válasza Devid_81 (#23) üzenetére


marcias
őstag

Melyik része?

Steam: marcias88

(#25) Devid_81 válasza marcias (#24) üzenetére


Devid_81
nagyúr

"Ezenkívül a grafikus mag ereje elég nagy ahhoz, hogy a videókra képminőséget javító post process szűrőket helyezzen a felhasználó, sőt egyes programokban az OpenCL illetve a DirectCompute felületen történő felskálázás is lehetséges. A rendszer gyomrát a 3D-s Blu-ray filmek sem fekszik majd meg, ám ebben az esetben szükség van egy megfelelő, sztereó 3D-s megjelenítésre is képes kijelzőre."

Valahogy ez "nem PéHás" nekem, de lehet velem van a baj :)

...

(#26) Abu85 válasza #72042496 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

;] Javítva, thx. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Abu85 válasza Devid_81 (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha így van, akkor így van. Egy 2011-es HTPC-nél ez már számít, hiszen ha nem érdekelne, akkor inkább vásárolsz egy specializált lejátszót, ami annyit tud, mint egy átlagos HTPC, a fenti szövegrész nélkül.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Integra


Integra
titán

őszintén, nem lenne akkor már több értelme egy apu-s notebook-nak? ugyanezt tudja, csak csöndesebb, nem kell vele vacakolni, ugyanezt tudja és még többet a saját kijelzője és klavija miatt.. és ugyanúgy kicsi helyet foglal el összecsukva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) Oliverda válasza Integra (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Az jóval drágább lenne hasonló teljesítmény mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) DemonDani


DemonDani
addikt

Nincs itt király, nincs mi alapján koronát osztani... Egy király 2011 derekán ismeri a 3D-t és rendelkezik normális transzkódolóval... Alaphangon. De egy HD6570 pl okosabb a HQV 2.0 Benchmark szerint amire én személy szerint nem adok, de itt van aki igen.

alapbeállításon kimossa a részleteket az ESVP a képből olyan zsír a postprocess benne :DDD deinterlacing nélkül nem igen használnám

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#31) Abu85 válasza Integra (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A notikról hiányzik az optikai hangkimenet, ami sok HTPC-t építő vásárlónak fontos. A többi szempontból értékelhető a notebook is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Oliverda válasza DemonDani (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik alaplap rendelkezik ma transzkódolóval?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Integra válasza Abu85 (#31) üzenetére


Integra
titán

ez igaz, speckó hangkártya kéne még hozzá pluszban.
ettől függetlenül egy minőségi media player mellett kevés a htpc, még ilyen csilivili alaplappal is.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Szomorúan látom, hogy az alaplapi DVI csati ezen is csak digitális, nincs analóg része. Ez nagyon gáz.
Nekem M4A88T-I Deluxe (ITX ez is) van és ma szembesültem vele, hogy ezen is csak digitális kimenet van és nem tudom használni az alaplapi VGA-ját, mert analóg monitorom van.
Nagy örömömre adhatom el a francba.
Ez gáz! :( :W

[ Szerkesztve ]

(#35) Abu85 válasza DemonDani (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Llano 192 pontot kap a HD HQV 2.0-n, míg a HD 6570 201 pontot ér el. A új dedikált Radeon képminősége valóban előrébb tart, de ugyanakkor mindkét eredmény nagyobb a 185 pontos határértéknél, azaz a 2011-re megszabott képminőségszintnek megfelelnek.
Ha nem felel meg a 192 pont természetesen lehetőséged van egy 201 pontot teljesítő HD 6570-et is vásárolni. Ezzel ráadásul a Dual Graphics is működni fog, és a SteadyVideo szolgáltatás is aktiválható marad, tovább a fogyasztás a hibrid CF üzemmódnak hála idleben nem is nő, mivel a dedikált GPU munka nélkül hibernált állapotba kapcsol.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sot meg wifi is van benne

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#37) Abu85 válasza FRENK1988 (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tényleg, kösz. Ezt nem írtam bele. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) gyiku válasza Abu85 (#37) üzenetére


gyiku
nagyúr

szedd ossze kicsit magad, nagyon szet vagy szorva. lattad oli mit rittyentett 22 oldalon? :P

hüllő

(#39) Abu85 válasza gyiku (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA


;] :P

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Oliverda válasza gyiku (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért az kicsit más tészta. Ráadásul néhány helyen sok hasznát vettem a közelmúlt híreinek is.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) gyiku válasza Oliverda (#40) üzenetére


gyiku
nagyúr

had szivjam mar ki a veret, mielott teljesen elveszed elole a kenyeret :))

hüllő

(#42) devast


devast
addikt

Ha lenne 45W tdp-s fusion apu... Nekem az egész nas-om mindennel együtt, 6db hdd-vel eszik ~60W-ot (Konnektorból mérővel mértem). Pedig aztán abban is 4magos athlon II van.

(#43) Oliverda válasza devast (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Korábban volt róla szó hogy lesz, de egyelőre a kevés legyártott lapka miatt értelemszerűen az alacsonyabb fogyasztásúakból mobil procik lesznek. Szerintem amint javul az ellátás ki fognak dobni 1-2 45 wattos asztali modellt is, mivel gyakorlatilag csak a tokozáson kell változtassanak a mobil verziókhoz képest. Persze az áruk nyilván nem lesz kifejezetten alacsony.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) devast válasza Oliverda (#43) üzenetére


devast
addikt

Jók is voltak az e szériás athlon II-ők. És a vége fele még drágák se voltak... Az x3 400e-t talán 16k-ért vettem, 4magosítottam, feszültség nagyon le, freki 200mhz-el le, és a végén van egy 4magos 2ghz-es cpu-d, ami eszik kb 20W-ot max terheléssel.
ps: albérlet kereséshez sok sikert :K

[ Szerkesztve ]

(#45) dabadab válasza devast (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Nekem az egész nas-om mindennel együtt, 6db hdd-vel eszik ~60W-ot (Konnektorból mérővel mértem)."

Full terhelésen? :U
Mert idle-ben egy 100W TDP-s A8-3850 rendszer olyan 30W táján eszik (mondjuk a tesztek értékei rengeteget szórnak, mert általában böszme nagy tápokat használnak, amik ilyen terhelésen borzasztóan alacsony hatásfokot produkálnak - a PH-s ionos tesztben (350 wattos FSP-vel) pl. teljes terhelésen 40 W felett volt az N230, nálam paneltáppal 25 W).

DRM is theft

(#46) Oliverda válasza devast (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, hát alulfeszelni bármelyik procit lehet megfelelő lappal. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) FRENK1988 válasza Abu85 (#37) üzenetére


FRENK1988
veterán

én meg vagy 3x olvastam el h biztos legyek benne:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#48) RootRulez


RootRulez
félisten

Tetszik!

═════════════════════════════════════════

(#49) devast válasza dabadab (#45) üzenetére


devast
addikt

Az azért nem teljesen úgy van :) Ion-os gépem egy hdd-vel eszik 25W körül nekem is.
És idle-ben, alaplappal hdd-vel, táp (akár paneltáp) veszteséggel több lesz az mint 30W, inkább 40 (Jó paneltáppal). [link] "Full" terhelésen az enyém 75W (Nekem is paneltáppal megy). De olyant a működési idejének 0,1%-ában kap kb. Én HDD-im darabja idle 6W. Mikor megépítettem, a mért fogyasztás üresjáratban 1db HDD-vel 28W volt ;)
Sok kicsi gyorsan összeadódik ám...

(#50) Spr1nG


Spr1nG
tag

HTPC-nek tökéletes. Szerintem! És az APU is teljesen megfelelő... A 100W TDP-től meg nem kell megijedni, elég ügyes energiagazdálkodás van az APU-ban. Persze, ha nem a SETI-nek számolsz vele :DDD

http://www.spring-gas.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.