Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hátha lesz valami komoly fejlesztői harc itt a platformok között:)

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) atike válasza z0d1AK (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Kellene. Jó lenne. Na meg egy nagyon brutális árharc is kialakulhatna... :)

(#3) z0d1AK válasza atike (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, eltudnék képzelni olyan telefonokat is, amik tudnak sok ilyen jó dolgokat, és még én is azt mondom, hogy megveszem, mert megér nekem annyit:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Mostanság megjelenő telefonokban egyre inkább látni, hogy már kezdenek "tökéletesek" lenni, gondolom betudható ez a nagy vevőharcért. Eddig mindig telefonoknál direkt elkövettek egy komoly baklövést ezzel is a későbbi modelleknek kedvezve. Mostanság pedig már kevésbé látszik ez meg.

(#5) t72killer válasza 8nemesis8 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

bizony, nagyon jót tesz a piacnak a kiegyensúlyozott verseny, tudtommal egyik szereplő sem birtokol 50%-nál többet a piacból, és sok a "kicsi de erős" cég (pl HTC) akik nagyon komoly készülékeket tudnak a piacra dobni, főleg abból a célból, hogy a nagyok tudását felülmúlva piaci részesedést szerezzenek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) sztikac válasza atike (#2) üzenetére


sztikac
őstag

Na meg egy nagyon brutális árharc is kialakulhatna...

Nem fog :(

(#7) 8nemesis8 válasza t72killer (#5) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ugye arról nem is beszélve, hogy a HTC hiába a piacnak csak kis %át uralja mégis a felsőosztálynak szállít készülékeket, ahol jóval nagyobb profitot tudnak létrehozni. Ugye nem milliós példányokba kelnek el rövid idő alatt, de mégis meghatározó.

(#8) Segal


Segal
veterán

Méghogy tegnap debütált a HTC Supersonic /EVO/ max itt debütált tegnap máshol már napok óta debütált :)
A WP7 meg a multitask hiányosságával együtt csomagolhat és mehet is vissza oda ahonnan jött... :((

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) P00By válasza sztikac (#6) üzenetére


P00By
nagyúr

Fog, 120 és 180k között :P

(#10) D@niel


D@niel
addikt

Szerintem ennek nem lesz sikere.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#11) erdoke válasza Segal (#8) üzenetére


erdoke
titán

Még legalább két hónap, mire boltba kerül, tegnapelőtt csak bejelentették.

A hírhez szólva pedig csak annyit, hogy jó lenne, ha mindenki kihúzná a biliből a kezét az idei csúcskészülékek LTE támogatását tekintve. A CTIA-n arról beszéltek, hogy az első készülékek batárok lesznek, és a mainak megfelelő méretet csak 2012-re (!) érik el az LTE-s okostelefonok.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#12) #16820480 válasza erdoke (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

most arról nem is beszélve, hogy jelenleg hol van működőképes LTE hálózat?

(#13) vehement69


vehement69
senior tag

azt hiszem, mivel a Microsoft is összekapta magát, Nokiáéknál is megy gőzerővel a lemaradás behozása, az Android kiforrta magát és talán az iPhone OS is megújul, megszületnek új saját rendszerek (Bada, WebOS stb), most jött el az érintőképernyős mobilok igazi korszaka, ahol a jobbnál jobb megoldások szállnak harcba. teljesen egyetértek az egyik előző hozzászólással, lassan nem arról lesz szó, miért NE adjak ki x összeget, hanem hogy jót vagy még jobbat vegyek. ez az IT iparban hosszú idők óta az első szegmens lehet, ahol valódi verseny van és senkinek sem áll érdekében/senki sem TUDJA lassítani a fejlődést. ilyen pl desktop OS-eknél soha nem lesz, de legalábbis nem a közeljövőben. lényegében itt az nagy csoportok eltérő ízlése fogja meghatározni, melyik cég mekkora szeletet tud kihasítani, lényegében lassan kompromisszummentes az összes platform, a mobilhardverek iszonyatos ütemben fejlődtek és most már tényleg zsebszámítógép egy telefon. marhára örülök neki. ez kép meg ami van mellékelve a cikkhez hát megjelenéskor is tudom tökugyanez volt, akkor jó almáshoz méltóan egyből elvetettem az ötletet, viszont tényleg egyre jobban tetszik ez a rendszer is. multitask meg c&p hiány a windows mobilehoz képest lehet visszalépés, de nem akkora érvágás, a 2.gen szifon sem volt használhatatlan emiatt. na mindegy szóval én NAGYON örülök a mostani folyamatoknak! :D

szerk: LTE meg egy tényleg jó 7,2 MBps 3G hálózathoz képest nem lesz akkora nagy szám szerintem, bár persze ott már nem is tudom mekkora a sávszélesség határa, meg 1 nagy hálózat meg satöbbi, de jobban örülnék ha a 3Gs chipek fogyasztásával törődnének, gondolom az LTEs telefonok még kevésbé akksibarátok lesznek.

szerk2: árharc szerintem sem valószínű, bár eljöhet az az idő is, amikor épp mással nem nagyon tudnak versenyezni egymás közt a gyártók, hát én spec szeretettel várom :D

[ Szerkesztve ]

I am cancer in your bones

(#14) t72killer válasza vehement69 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem is lesz annyira gyors az LTE, legalább legyen jó a lefedettség. Azért mekkora lenne, ha teljes európát lefednék egy stabil 3-4MB/s sebességű nettel, amin az adatroamingolásért minimális árat kérnének (pl 20-30Ft/100MB) ->így lenne létjogosultsága a WP7 "location based services" mániájának és az android online google térképhasználatának. (ja, és az ember nyaraláskor haza tudna szólni skypeon, ha van vmi)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) moonman


moonman
titán

sokadszor látom leírva, de mitől is fejlettebb multimédia terén az Android?

#13: én Androidra majd jövő ilyenkor fogom mondani, hogy kiforrta magát. nekem egy másfél éve létező OS nem kiforrott.

és ez: "A jól használható saját kezelőfelületei révén a Windows Mobile platform megmentőjének is tekinthető HTC" szerintem a minőségi készülékekkel inkább segítette a WM-et, mint a kezelőfelülettel.

a WP7 pedig továbbra sem érdekel, amíg nem jön a második, harmadik generáció, amiben már okostelefon-funkciók is lesznek. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) t72killer válasza moonman (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

akkor ezekszt. mire lesz kb használható Windows Phone (8?), addigra már az android is érdekelni fog :C .

Azért én a jelen esetben is elgondolkoznék, hogy pl egy HD2 helyett ne Galaxy-S-t vegyen az ember? az andro legalább tudja kezelni a snapdragon teljes utasításkészletét. (ráadásul úgy néz ki, hogy a samu elég combos grafikát kapott)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) vehement69 válasza moonman (#15) üzenetére


vehement69
senior tag

hát azért az Androidot pedig szerintem lehet illetni ezzel a jelzővel.

az meg, hogy a HTC-nek milyen szerepe volt a WM 6.x agóniájában (?) kettős, mert a kezelőfelületi módosításaik nélkül sokkal kevésbé lett volna vonzó alternatíva, így a cikk és a te állításod (minőségi készülékek) együttesen igazak szerintem.

I am cancer in your bones

(#18) moonman válasza t72killer (#16) üzenetére


moonman
titán

most is érdekel, ha most kéne vennem, erősen elgondolkodnék rajta... aztán úgyis HD2 lenne. :D mindenesetre ahhoz képest, hogy eleinte mennyire nem volt szimpatikus az egész (főként a Google miatt), kezdek megbarátkozni vele (főként, mert már nem annyira Google-kötött).

szerk: Samsungot viszont semmi pénzért nem vennék, akármi fut rajta.

[ Szerkesztve ]

(#19) moonman válasza vehement69 (#17) üzenetére


moonman
titán

persze, én is imádom a Sense-t, de jelenleg is alap felülettel használom - bár az 576 MB miatt lehet, hogy visszatérek a fullos élményhez. mindenesetre sosem fogjuk megtudni, WM mire ment volna saját erőből, mert kvázi minden gyártó tett rá saját GUI-t. mondjuk Android is leginkább Sense-szel az igazi.

(#20) erdoke válasza t72killer (#16) üzenetére


erdoke
titán

A Galxy S éppenséggel nem Snapdragon alpú, de ez itt részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21) t72killer válasza erdoke (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ez igaz, nem tesója, hanem unokatesója: a samu procija is a cortex-A8-on alapul:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) domi007


domi007
őstag

Android fejlett multimedias kepesegekkel rendelkezik? Hat konyorgom, meg egy DivX player sincsen ra! WM-re meg ott a TCPMP...en neztem valamit nagyon felre? :F :F

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#23) erdoke válasza domi007 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Nyárra ígérnek SlingPlayert.

A legjobb aláírás a héten

(#24) #16820480 válasza domi007 (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

a milestone konkrétan lejátszik divx-et, csak az avi konténert meg az ac3 hangot nem szereti, úgyhogy egy kb 2-3 perces művelettel át kell tenni a filmet mp4+aac formátumba (a videóhoz nem kell nyúlni).
nem erősítették meg még a userek, de gyanús, hogy ezt nem a motorola csinálta, hanem a 2.x-es androidokban már alapból benne van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.