Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sagit


sagit
addikt

HTC Sensation útmutató kezdőknek:

A doboz tartalma:

- A készülék, benne az akkumulátorral és egy 8GB-os microSD kártyával.

- Általános HTC headset, hívásfogadó és számléptető funkcióval.

- USB kábel (ez szolgál a töltő zsinórjaként is).

- Hálózati USB töltő (ehhez kell egy szabványos mUSB kábel amit a doboz is tartalmaz).

- Szokásos papírok (rövid használati útmutató, jótállási feltételek stb...)

A készülék specifikációi részletesebben, lényegretőrően:

- Méretek: 126.1 x 65.4 x 11.3 mm

- Súly: 148g

- Operációs rendszer: Android 2.3.3 (Gingerbread) amit a Sense felhasználói felülettel spékelt meg a gyártó.

- Kijelző: S-LCD technológiájú, 16millió szín megjelenítésére képes, qHD (540 x 960 pixel) felbontású és 4.3" átmérőjű panel. A képaránya nem megszokott módon szélesvásznú, ami előnyt jelenthet filmek nézése közben. A kijelző betekintési szögben, kontrasztban elmarad a konkurencia csúcstechnológiáitól (SAMOLED+, NOVA, IPS), de ez a különbség csak akkor jön ki ha egymás mellé tesszük a készülékeket, a mindennapi használatban így is bámulatos amit tud. Összesen 4 egyidejű érintést tud hiba nélkül feldolgozni.

- Hardver / SoC(System On Chip): A Sensation szívét egy 45nm-en gyártott Qualcomm MSM8260 alkotja melyben egy 2magos, magonként 1,2GHz-es órajelen dolgozó Snapdragon processzor van egy Adreno220-as grafikus gyorsító társaságában. Jellegzetessége, hogy a processzor magok aszinkron működésűek, ami annyit tesz, hogy a 2mag egymástól független órajeleken tud működni. Ennek a fogyasztásban lehet szerepe.

- Memória: 768MB RAM és 1GB alkalmazások telepítésére fenntartott tárhely.

- Kamera: 8MP-es, maximálisan 3264x2448 pixel felbontású képek készítésére képes, autófókuszos elsődleges kamera és VGA felbontású másodlagos kamera áll rendelkezésünkre. Az elsődleges kamera dolgát egy 2 LED villanóból álló vaku segíti rossz fényviszonyok mellett valamint arcfelismerés, GPS koordináta hozzárendelés(Geo-Tagging) és úgynevezett "Instant Capture", ami azonnali exponálást jelent, bővíti a repertoárt.

Videókat maximálisan 1080p-ben képes rögzíteni a készülék 30 képkocka/másodperces sebességgel. További nyers adatok helyett beszéljenek a tények.
Tesztképek ; Tesztvideó1 ; Tesztvideó2

- Csatlakozók: A készülék tetején foglal helyet a 3,5mm-es jack csatlakozó. Valamint a bal oldalon az alsó saroktól kb. egy ujjnyival feljebb az MHL USB 2.0-ás csatlakozó. Az MHL a "Mobile High-definition Link" rövidítése, ez nagyon leegyszerűsítve arra való, hogy a HDTV-kre lehessen könnyen kötni a készüléket, bővebben a WiKipedia virtuális hasábjain olvashattok róla. A HTC átalakító kábelt nem csomagol a készülék mellé.

- Adatkapcsolat / kommunikáció: BlueTooth 3.0, GPRS, EDGE, HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot.

- Akkumulátor: Li-Ion 1520 mAh.

További részletekért látogasd meg ezt az oldalt: [link]

Vásárlás előtt:

A boltokban többféle készülék kering, melyeket a gyártó nem erre a piacra szánt. Ezek a telefonok külsőleg egyáltalán nem különböznek a "hivatalostól", azonban könnyen be lehet azonosítani őket. A területi felosztás azért fontos, mert pl. egy ázsiai készülékre a hivatalos szervíz nem vállal annyi garanciát, mint az eredetileg hazánkba szánt társaira. A garanciális javítások átfutási ideje is jóval hosszabb lehet, valamint a frissítések elérhetősége is régiónként változhat. A magyar piacra szánt telefonok P/N száma 99HNA035-00, ami megtalálható a doboz hátulján, valamint az akkumulátor alatt.
Fontos lehet meggyőződni a doboz bontatlanságáról is. A csomag alján egy HTC-s zárjegy található, melyen szerepel azon országok listája, ahova az adott készüléket szánták Kép. A doboz belsejében található a telefon, melyben az akkumulátor alatt egy fólia van elhelyezve, meggátolva az esetleges bekapcsolást. Amennyiben ez hiányzik, akkor a készülék valószínűleg már be volt kapcsolva!!!
A garanciális feltételek pontosságáról pedig a hivatalos HTC szervíz az E-care tud adni tájékoztatást az IMEI szám alapján, amely a doboz hátulján látható matricán, valamint az akkumulátor alatt található meg.
Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a hivatalos viszonteladók sem mindig megfelelő készüléket adnak a vásárlók kezébe, ezért minden vásárlás esetén érdemes a fentebb leírtakat ellenőrizni.

A leírást köszönjük P1eTr0 fórumtársnak.

Általános kérdések és válaszok:

- "Az akkumulátort ki kell-e sütni vagy sem? / Meddig töltsem az akkumulátort elsőre?" - A Li-Ion akkumulátorokat nem kell, sőt nem is szabad kisütni. A totális lemerítés rossz esetben akár az akkumulátor életébe is kerülhet, amennyiben lehet ezt kerüljük el. Tölteni csak 100%-ig tölt a készülék utána lekapcsol a töltés, amit 1-2% merülés után újra elindít.

- "A készülék támogatja-e a Magyar nyelvet?" - Igen támogatja, de amennyiben nem ebbe a régióba szánt készülék az alany és nincs a Magyar a listában, akkor az sem baj, mert a Market-en megtalálható egy morelocal2 nevű alkalmazás ami kisegíthet ebben az esetben.

- "Láttam a neten egy videót ahol a készülék eldobta a WiFi hálózatokat, ez igaz?" - Lehetséges, de van rá megoldás. Beállítások / Vezeték nélküli hálózatok / Wi-Fi beállítások majd itt nyomjunk egy menü gombot (balról a 2.) majd a felugró "Speciális" fülre kattintva elénk tárul a "Legjobb Wi-Fi teljesítmény" jelölőnégyzet.

- "Nem tudok saját csengődallamot beállítani. Mi lehet a baj?" - Nincs semmi baj. Gépre csatlakoztatás után hozd létre a következő mappákat az SD-n: "Ringtones" ebbe kerülnek a csengődallamok, "Notifications" ez az üzenetjelző hangok mappája és az "Alarms" ami az ébresztőké. Ezek után csak másold be a kívánt mp3-aidat a megfelelő mappákba és megjelennek a listában.

- "A zenelejátszó olyan hangokat is lejátszik amik nincsenek is a zenéim között. Ez mitől van?" - A készülék automatikusan indexeli a média fájlokat az összes mappából és ezért bekerülnek a zenéid közé az oda nem kellő hangok is a lejátszókban. Amennyiben azt szeretnéd, hogy ez ne történjen meg, annyit kell tenned, hogy azokba a mappákba ahol nem szeretnéd, hogy indexelje a média fájlokat(zene, képek, videók) egy ".nomedia" kiterjesztésű fájlt beillesztesz.

- "A szövegdobozra kattintva nem jön elő a billentyűzet..." - A "menü" gomb(balról a 2.) hosszan nyomva kényszerítetten előhozza.

- "Hogy tudom némára tenni a telefont?" - A "hangerő le" gombbal vedd le teljesen a hangerőt és ott lesz a rezgő mód is.

- "Hogy tudok alkalmazásokat telepíteni a készülékre?" - Először is szükséged lesz egy Google felhasználói fiókra (Google Account), hogy használni tudd a Market-et. Ezt a legegyszerűbben egy GMAIL fiókkal tudod létrehozni. Ha megvan adja magát. Amennyiben SD-ről akarsz valamit feltelepíteni szükséged lesz egy fájlkezelőre, például Astro file manager-re. Ezt megtalálod ingyenesen a Market-en, csak annyit kell tenned, hogy a Beállítások / Alkalmazások menüpont alatt kipipáljátok az "Ismeretlen források" jelölőnégyzetet.

- "BlueTooth-on szeretnék valamit átküldeni, de nem találom, hogy kell." - Képet a Galériából, hosszan rajtatartod a kiválasztott képen az ujjad majd "Megosztás". Ugyanez zenével a Zene alkalmazáson keresztül. Szerintem érdemesebb egy fájlkezelőt használni vagy a Market-ről egy BlueTooth fájlküldő alkalmazást telepíteni.

- "A telefon felkínált valamilyen frissítést, ez most mi?" - Ez valószínűleg a hivatalos OTA (On The Air) frissítés. A HTC ilyen módon adja ki az újabb szoftver verziókat. A frissítés megbízható csak arra kell figyelni, hogy az akkumulátorban legyen szufla, a telefon megcsinál mindent maga. Ha automatikusan nem kínálja fel valamilyen okból akkor kézzel is rá lehet keresni a Beállítások / A telefon névjegye / Szoftverfrissítések menüpont alatt.

Illetve lehet RUU (ROM Update Utility) segítségével is frissíteni a telefon szoftverét, de ebben az esetben az egész ROM újra lesz húzva ergo mindent lehet újra beállítani. Ehhez szükséges a HTC Sync telepítése a számítógépre. A hivatalos RUU-kat ITT megtalálhatjátok.

- "Lehet-e Screenshot-ot készíteni a telefon kijelzőjéről?" - Igen, lehet a készülék tetején levő Power gomb és a Home("házikó") gomb egyidejű lenyomásával, ilyenkor a Galériába menti a készült képet, vagy a Market-ről le lehet szedni külön alkalmazást. A legtöbb ilyen ROOT-hoz van kötve, de elvileg van olyan is amihez nem kell ROOT.

Ezen kívül az Android SDK-ban is van rá lehetőségünk. Ehhez telepítve kell legyen a HTC Sync, a telefont USB hibakeresés módba kell tenni(Beállítások / Alkalmazások / Fejlesztés). A további leírás ITT található.

- "Hiába nyomom a hangerő le gombot bekapcsolásnál, nem lép be a HBOOT menübe. Mi lehet a gond?" - Nagyon egyszerű, ki kell kapcsolni a Gyors boot opciót melyet a Beállítások / Energia menüpont alatt találtok.

Érdemes kikapcsolni, mert egyes alkalmazások nem indulnak újra automatikusan Gyors boot esetén.

- "100 megás mobilnet csomagom van, mire elég"? - Sok mindenre, de a gyári böngészőt ez esetben érdemes lecserélni. Talán az egyik legjobb megoldás az Opera Mobile amiben be kell állítani a "Turbo" módot. Ilyenkor az Opera saját szerverén keresztül tömörítve töltődik le az oldal a telefonodra ami így sokkal kevesebb adatforgalommal jár.

- "A telefon hangereje maximumon van, de az ébresztők még is halkan szólnak." - A Beállítások / Hang / Hangerő menüpont alatt tudjátok külön beállítani.

- "Szeretném ha az E-mail és az SMS értesítés is más dallammal szólalna meg. Mit tegyek?" - A Beállítások / Testreszabás menüpont alatt az Értesítő hang -ra kattintva előjön a részletes beállítási lehetőség.

HALADÓKNAK!!! Csak saját felelősségre, garanciavesztéssel járhat!!!

Mi az a ROOT, kinek van rá szüksége?

A ROOT, lehetővé teszi, hogy a telefonunkon "rendszergazdai" jogosultságunk legyen. Ezzel lehetőségünk van olyan alkalmazásokat is használni amiket egyszerű felhasználóként nem, vagy korlátozottan tudunk megtenni.

A legfontosabb, a teljes körű BACKUP / RESTORE pl. A Titanuim Backup vagy a MyBackup nevű alkalmazásokkal, amik úgy mentik le az alkalmazásokat, hogy azokat abban az állapotba kapjuk vissza, ahogy azt utoljára használtuk. (pl. nem kell előlről kezdeni kedvenc időtöltő játékainkat). Akik szeretnék az Android felületüket még egyedibbé tenni, azoknak szintén elengedhetetlen a ROOT megléte. És talán a legfontosabb, hogy a már megunt gyári ROMunkat lecserélhetjük, alakíthatjuk a saját ízlésünk, felhasználói szokásaink szerint.

Mi az a Temproot? (Sensation és EVO 3D elnevezése "Fre3vo")

A Temproot tulajdonképen egy ideiglenes ROOT, ami a következő újraindítás után megszűnik. Használata minimális kockázattal jár garanciális szempontból, ROMokat nem is tudunk vele cserélni, de mentéshez / visszaállításhoz és root meglétét igénylő alkalmazásokhoz használhatjuk, valamint a gyári ROMunkban "lefagyaszthatjuk" azokat az alkalmazásokat, amiket nem használunk, mivel ezeket törölni nem tudjuk.
Elvégzése egyszerű, ITT megtaláljuk a pontos menetét.

Mi az a Permroot?

A Permroot az állandó ROOT, ami a rendszer újraindítása után is megmarad, ezt viszont Sensationon csak a Bootloader kinyitása (S-OFF) után tudjuk megcsinálni.

Mi az az S-OFF?

Ez egy biztonsági kapcsoló, ami alaphelyzetben minden készüléken ON állásban van, így nincs lehetőség custom HBOOT és custom Recovery telepítésére. Minden készüléket egy egyedi kóddal lehet felnyitni amit a készülék sorozatszámából generálnak. Ezt a feloldókódot hamarosan legálisan is be lehet szerezni a HTC-től, de ennek az lesz az ára hogy megvonják a garanciát is.

Szerencsére erre nincs szükség, mivel 2 lelkes csapat megfejtette a feloldó algoritmust, így egy weboldal és egy program segítségével magunk is kinyithatjuk. Miért jobb így? Mert a készüléket meghibásodás esetén vissza tudjuk állítani gyári állapotba, ezért érvényesíthető a garancia.

Mi az a Recovery és mit tud?

Nevezhetjük szervízüzemnek is. A gyári Recovery-vel csak a szervizek boldogulnak, ezt S-OFF után cserélni tudjuk. Jelenleg a ClockWork Recovery 4.0.1.4 verziója használható a készülékhez, amit az S-OFF elvégzésekor automatikusan telepíteni tudunk.
A legfontosabb, hogy a Custom Recovery-vel teljes mentést csinálhatunk a rendszerünkről, az éppen fent lévő romot teljesen lementi és ha kell visszaállítja. Ezt mindig használjuk!!!
Továbbá innen tudunk új ROMokat, kerneleket feltenni, resetelni.

Az S-OFF, a Custom Recovery és a Permroot elvégzéséhez ITT megtalálunk mindent.

S-OFF visszaállítása gyári állapotra: [link]

A ROOT leírását mumk1 fórumtárs tollából olvashattátok.

Ha valamire itt nem találtatok választ, első körben ha lehet használjátok a keresés funkciót és csak utána kérdezzetek.

[ Módosította: 7 ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.