Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) >-48-<


>-48-<
aktív tag

TyűűűŰ!
HTC tábla??? Hányat kell még aludni?

#!

(#2) guppy_83


guppy_83
tag

Go HTC go-go-go!

Mxiriszpekt for all!!

Gondolkodtam, megvárom a IP4G-t de nem fogom..... HTC + Android!!

:C :C :C :C :C :C

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

nem tudom, így az időhatárt figyelembe véve nem olyan nagy dolog az az 1080p... az 5.1 meg csak kodek kérdése, mert ugye hdmi kimenettel kivezethető simán az is (amúgy meg nem sok értelme van). már jelenleg elérhető olyan proci (tegra2 vagy samsung c110), ami képes 1080p-t lejátszani ilyen eszközökben.

(#4) Mappa


Mappa
addikt

ütik a vasat míg meleg :C

nem kötelező megadni

(#5) Valzor


Valzor
aktív tag

Kár, hogy a HTC elérhetetlen kategória számomra, pedig az Androidos telefonjaik nagyon tetszenek. A hétvégén kipróbáltam egy Magic-et. Nem egy "csúcskészülék", de így is nagyon tetszett :C Hajrá HTC :DDD

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#6) iZed válasza #16820480 (#3) üzenetére


iZed
aktív tag

az 1080p record a hirertek.

(#7) #16820480 válasza iZed (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, bár elvileg úgy tudom, hoyg ezek a procik oda-vissza képesek kódolni ilyen felbontás mellett. csak megfelelő cmos-t kell beletenni.
mondjuk már a 720p-t sem értem miért jó ilyen felbontásban felvenni. bár végülis meg kell valamivel tölteni a terabájtos vinyókat is...

(#8) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Valaki elmagyarázza nekem, hogy 5.1 hangzás alatt mit értenek jelen esetben?
Az egész készülék tele lesz rakva hangszórókkal? :))
Vagy csupán a füles használatánál lesz durvább a hangzás?

Nem mindegy :P

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#9) erdoke válasza #16820480 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Azért jó, hogy ne legyen pixeles a HD TV-n, amikor HDMI-n kirakod. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#10) #16820480 válasza erdoke (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

ja, értem. így már remek lesz a képe, mind az 5 perc videónek, ami ráfér egy 8 gigás kártyára :K

(#11) erdoke válasza #16820480 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Én azért megvárom azt a készüléket, és majd csak akkor fikázok, ha tényleg lesz miért...
A bitrátának utánanézhetsz közben, és a tárhely is 32-128 GB között lesz addigra telefonokban. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#12) #16820480 válasza erdoke (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem a készüléket fikáztam, az valószínűleg remek minőségű lesz, ahogy a HTC telefonok mostanában. csak magát a funkciót mondtam, hogy kicsit értelmetlen.inkább olyan "kinek a f.sza nagyobb" eset. mint a 12 megapixel telefonba. oké, ott nem a tárhely fogy el, csak tök felesleges, mert ilyen méretű optika mellett nem tud többletinformációt hordozni egy kisebb felbontású képhez képest. (ez egyébként igaz lehet erre az esetre is, mert ugye a legtöbb telefon képtelen akár állóképet is 1080p felbontásban rendesen leképezni, de biztos majd menni fog 25-30fps-sel :) legalább a mozgás miatt nem fog feltűnni a kromatikus aberráció, meg egyéb nyalánkságok)

egyébként csak példának mondtam a 8 gigát. gyanítom hogy sem azon, sem a 32-128 gigán nem csak a saját videófelvételeidet fogod tárolni :)

(#13) pzstm


pzstm
titán

Go HTC, GO!! :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#14) erdoke válasza #16820480 (#12) üzenetére


erdoke
titán

A funkció használhatóságára gondoltam, de ahhoz is egy olyan készüléket kell megvárni.
Nyilván az első generációnál lesznek majd jobbak később, de a ma tipikus VGA-WVGA videóknál azért jobb lesz a HD, ahogy az 1,3 MPixeles beépített fényképezőknél is jobb a mai 3-8 MP telefonos kamerák nagy többsége. HD TV-n biztosan sokkal jobb lesz, mint a WVGA, és én csak ezt előlegeztem meg neki.
Minden más cuccom nem fog többet foglalni (zenék, képek, dokumentumok), így az extra (átlag) 32-48 GB tárhely mehet a nagyobb felbontású videóknak.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Quasi_modo válasza #16820480 (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nyilván azért kell, mert a többi gyártó is beépíti. Ők sem maradhatnak le.

valami

(#16) dedike válasza Quasi_modo (#15) üzenetére


dedike
addikt

és vissza is értünk sheratanhoz: "kinek a f.sza nagyobb" :U

Jó szerencsét!

(#17) #16820480 válasza erdoke (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem elég a wvga is. jó, biztos azért, mert nincs hdtévém, csak a csóri laptop kijelzőn nézem meg a felvételeket.
én jelenleg úgy 100 gigát simán meg tudnék tölteni a zenéimmel (ekkor lenne rajta minden, ami megvan itthon, és szoktam hallgatni), plusz még néhány videó, meg esetleg navigáció, és máris el is fogyott a 128-as háttértár, pedig még egy perc saját videót sem rögzítettem. az, hogy most a 8 gigára is elfére egy kényszermegoldás, mert ennyi van a készülékben, és nem fogok kiadni egy valag pénzt 32 gigás kártyára, mert arra is még ugyanúgy a dolgaim több mint fele nem férne fel, ahogy jelenleg.

(#18) erdoke válasza #16820480 (#17) üzenetére


erdoke
titán

Az rendben, hogy neked elég, de akinek lényegesen jobban mutat HD monitoron/TV-n, azt miért kell rögtön le"kineknagyobbazni"?
Átlagos laptop kijelzőre az 1,3 MP-es fényképező is elegendő felbontású képet készítene, mégse látom, hogy ezt követelné a felhasználók többsége.

100 GB mp3-at nem lehet értelmes időn belül meghallgatni, ésszerűtlennek tűnik az embernek magánál hordania.

A legjobb aláírás a héten

(#19) edward2


edward2
addikt

Na ezen a képen is látszik mennyivel szebb a desire mint a nexus one...

(#20) #16820480 válasza erdoke (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

az átlag user azt sem fogja tudni, hogy mi az a hd videó, csak nagyobb, több, méginkább, és kész. meglátja, hogy már nem "X" szerepel a feliraton, hanem "2X", és ugrik, hogy az jobb. az átlag user az, akinek még automata módban is túl bonyolult használni a fényképezőt, aki csak nyomogatja a gombokat a gépen, és örül neki, hogy újabb, még brutálisabban hangzó nevű 'ezergigahertzes' processzor van a gépében (bár nem tudja mi az a processzor, de biztos jó, mert mondták mások), aki utálja a vistát, mert azt mondták, hogy szar, és szereti a win7-et, mert milyen királyul megcsinálták már, és amúgy képtelen használni még a keresést is egy pdf fájlban, vagy weboldalon. az átlagos felhasználó azt látja, hogy akármekkora felbontáson fényképez, a monitorán ugyanakkora méretű a kép (fit to screen), de a sok megapixeles kép nyilván jobb.
nekem eddig nem egy ismerősöm mondta, hogy nem látnak igazán minőségi javulást egy 720p és egy 1080p közt a tévén, csak az utóbbi több helyet foglal el. megmondom őszintén, én sem láttam olyan egetrengető különbséget a sima 3D-s mozi és a 42x28 méteres imax vászon közt.

egyébként persze, ésszerűtlen 100 giga zenét hordozni, mert egyszerre úgyse mtudod végighallgatni. ezek szerint ésszerűtlen mondjuk egy albumnál többet magaddal vigyél, hiszen gyakran annak sem érsz a végére. itt éppen az a lényeg, hogy változatos, és azt tudok hallgatni, amihez kedvem van. ismered ugyey te is Murphy-t, hogy ha otthon hagysz valamit, akkor biztosan arra lesz szükséged...

(#21) zbory


zbory
tag

ha nem is lesz olyan szép képe, hamár egyszer nem olyan drága beépíteni és azért jobb mint az eddigiek miért ne tennék bele

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#22) erdoke válasza #16820480 (#20) üzenetére


erdoke
titán

Ha már átlag usert emlegetsz:
Egy 5 perces, 256 kbps VBR mp3 durván 9 MB. Ebből ~1140 db fér 10 GB-ra. Átlag usernek nem elég változatosság? Ha van 2*32 GB tárhelyed (bő egy év múlva egy multimédiás telefon nem lesz csúcs ezzel), és a 10 GB zene mellett van egy full EU navid, képek, dokumentumok, stb, akkor is 45-50 GB szabad tárhelyed marad a videóknak.
Szerintem igenis teljesen ésszerűtlen 1140 darab mp3 szám helyett 11400-at hordozni, de talán jönnek majd a tömegek, és megcáfolnak.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#23) geri|


geri|
aktív tag

pirospont

LiveStrong

(#24) #16820480 válasza erdoke (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

én azért sajnálom, hogy benne van, mert így egy adott esetben nekem tetsző telefon árát is az egekbe emelhetik azzal az ürüggyel, hogy dehát ez is benne van. ahogy a gps is jól elterjedt, és manapság nem lehet már felsőkategóriás telefont venni nélküle. ugyanez lesz az 1080p-vel is: be lesz skatulyázva, hogy ez a felsőkategória, ami csak 720p-t tud, az már középkategória, és abba már csak gyengébb procit, meg gyengébb kijelzőt, meg akármit tesznek. ez zavar többek közt.

nem a rhythmbox számolása alapján közel 16ezer zeneszámom van (meg még egy csomó soundtrack a külső vinyón), és igen, leglaább annyira szeretném magammal hurcolni őket, mint te 1080p-ben videózni egy telefonnal.

(#25) Forchalad


Forchalad
tag

HTC tábla,nah arra én is kíváncsi leszek. Biztos valami nagyon ütős dolgot raknak össze Ipad ellen :))

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#26) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Imádat ez a HTC! Vonza a figyelmet mindig. :)

(#27) johnnyjungle


johnnyjungle
tag

Azon gondolkom, vajon mik lesznek az ujabb forradalmi szolgaltatasok a telefonokban, ki lehet-e meg valami hianypotlot talalni. Elterjedtek a mobilok. (majd ciki lett mobilosnak lenni :) Majd bejottek az antenna nelkuliek. Majd a vibrafunkciosak:) eztan meg a szines kijelzo :) Hany eve volt ez, 5-6? :) aztan a kamera. Aztan gps. Meg taccsszkrin. Mosmeg 1080p? Asse tudom mijaz pontosan. Kell az nekem?

(#28) Depression válasza #16820480 (#24) üzenetére


Depression
veterán

Azért ugye megérted, hogy jelenleg te vagy a kisebbség. Míg a HD videózás a jelenlegi minõséghez hatalmas javulást jelent (nézd meg az SE videót), addig a 16k zeneszám azemberek 99%-ának, köztük nekem is komoly, szinte lehetetlen és átláthatatlan rendszerezési gondot okozna. Szerintem annyi szót nem használok, nem hogy dalcímet fejben tartsak, vagy csak annyi, hogy halvány elképzelésem legyen a dalról, ha látom a címét.
Viszont egy HD videó mindig több részletet fog tartalmazni, mint egy kisebb felbontású tàrsa, ugyanakkora lencsével.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#29) Peterson_


Peterson_
addikt

A helyzet az hogy én is a kisebbséghez tartozom.
Sok sok év alatt gyűjtögettem össze a pár tízezer zeneszámom, nagyjából tudom hogy mit hova tettem, ha meg nem, akkor ott a kereső.
Aki pedig ilyen szinten foglalkozik a zenéivel, nagy általánosságban(bár ilyenről nem biztos hogy beszélhetünk,mert ez nem olyan általános :DD ) tudja hogy milyen zenéi vannak, cím, előadó, stb stb.
A telefonomon pl. jó 20-30 órányi muzsika van, nyúzom is rendesen, de az tény és való hogy nem olyan egyszerűen kezelhető.
Egyébként a problémát abból a szempontból nem értem annyira, hogy ha már ott van az a marha nagy tárhely, akkor úgy is mindenki ízlése szerint használhatja fel.
az 1080p meg gondolom nem a minimum minőség lesz, tehát az összes eddigi felbontás visszafele is állítható lesz benne.
Mert ha abból indulunk ki hogy az emberek küldeni szeretnének MMS-ben videót, valószínűleg nem a 720p lesz a felajánlott kisebb felbontás :U
De abban egyetértek hogy egy kicsit parasztvakítás szaga van.
azért lássuk be, minden technikai vívmány a maga idején ugyanilyen vitákat váltott ki
Pont múlt héten olvastam egy régi GS-t telefonos tesztekkel, körülbelül 5 évvel ezelőttről.
A konklúzió szerint akkor még feleslegesnek tartották a kamerát a telefonba.
Ez mindig is így volt és így is lesz, de ha minden csak azon a szinten lenne ami feltétlenül szükséges, ami nem kinek nagyobb a f*sza, nem lennének gyorsabb autók, nem lenne lapos tv, de lehet hogy még színes tv sem.
meg kamera a telefonban, vagy azon kijelző.
stb stb :)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#30) #16820480 válasza Depression (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

én értem, de egy nagy tárhelyre azt teszel, amit szeretnél, míg a hd videót csak egy dologra lehet használni, tehát nem azonos súlyú funkció.
egyébként az tévedés, hogy egy hd videó mindig több részletet tartalmaz, mint egy kisebb felbontású. ez akkor lenne igaz, ha nem lenne ott a szűk keresztmetszetnek az optika meg a cmos, és így tovább. ez kb olyan, minthogy egy 8-10-12 megapixeles kép mindig több részletet tartalmaz egy 3-5 megapixelesnél. ez így nem igaz. több képpontot fog tartalmazni, ez tuti. főleg ha az optika ennyire kicsi és csökevényes, mint egy mobilon :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.