Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d@vee


d@vee
őstag

Ez semmiképpen sem jó vétel. Főleg nem ennyiért. Elfogulatlanul állítom, mert amúgy semmi bajom a HTC telókkal. Azért a 70 vagy 54 rugóért sokkal jobb telefonok vannak. 70 ropi egyértelműen túlzás, fél perc google-val 60 ezerért találtam. Ha pedig be merjük vállalni, hogy használt telefont veszünk, ezért az árért egy 1-2 éves csúcskategóriás telóval jobban járunk. Ha meg csak új ár jöhet szóba, akkor 50-60 ezer környékén ott van pl. a Redmi 3, 52-nél kezdődik és oda-vissza alázza ezt a telefon. Vagy ott a Huawei P8 Lite, ami szintén jobb ennél felszereltségben, valamint szoftverezettségben sem kell szégyenkeznie egyiknek sem.
Amúgy ez a fröcskölt doboz bejön, de az a Snapi 210-es proci már szégyen. Persze csak az árat figyelembe véve, mert amúgy elég a hétköznapi használathoz.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#2) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon pofásat alkotott a HTC, ebben mindig is jók voltak. Az első probléma a sokat hurcolt 210-zel van. Na már most itt több dologban nincs igaza a cikk írójának. A telefon alapból nem fog sokat frissülni (főleg nem 7.0-ára), itt a hivatalos indoklás. Nem éri meg befektetni ennyi pénzt egy nagyon régi és elavult SoC-be. (Lumia 650 effektus). Sok alapvető alkalmazást már nem fog elbírni a gép, hiába optimalizálta a saját részét tökéletesre a HTC..

"Én csak a hivatalos árakra szorítkozok, mivel a szürkeimportos ár nem mindig jár jó szervizháttérrel" Bárhol veszed, a HTC gyártástól 2 évet ad saját garanciát, ha baj van felveszed velük a kapcsolatot, és elküldöd nekik. Tehát ez az állítás se helytálló.

Minden esetre köszönöm a cikket, nem akarom a gyártó koporsójába a szöget ütni, de szakmai szemmel nagyon mellélőttek megint.

Finn the human

(#3) cskamacska válasza d@vee (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Legszomorúbb szvsz az, hogy a Desire 626 helyére jött a Telekomnál, de már drágábban, mint a jobbik előd. :(

Mint utólag kiderült(a boltosok sem tudták mit árulnak! :W ) a 626-ból a jobbik, Snapdragon 410 +2GB RAM +16GB ROM +13Mpixel kamera változat volt a Telekomnál is(626-nak is van vagy 5-6 változata), ez májusra 42-50k(alap előfizetés-kártya) lett pár hónapnyi 70-80k után(nagyon meglepődhettek hogy P8 Lite mellett nem vette senki :U ), magyarul végre értelmesebb áron adták.. kb 1,5 hónapig mikor a 626 eltűnt, és gyorsan lett helyette ez az 530 ami szinte mindenben rosszabb, de legalább elkérnek érte 60-65 ezer forintot. :DDD :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#4) d@vee válasza cskamacska (#3) üzenetére


d@vee
őstag

"1,5 hónapig mikor a 626 eltűnt, és gyorsan lett helyette ez az 530 ami szinte mindenben rosszabb, de legalább elkérnek érte 60-65 ezer forintot. :DDD :U "
És van aki szerint még jó vétel így is. Lásd cikkíró.
"A készüléket azoknak ajánlanám, akik vágynak egy jól használható, jó minőségű, tartósnak tűnő készülékre, és jó támogatást szeretnének, ugyanis a bekapcsolás után már volt szoftverfrissítés, és a gyári HTC alkalmazások is frissülnek folyamatosan"
Az, hogy bekapcsolás után már volt szoftverfrissítés, nem nagy kunszt. Ettől nem lesz jól támogatott. Az meg, hogy a gyári alkalmazások frissülnek, már más tészta. A simán Play áruházból letöltött alkalmazások is frissülnek :U a telefonod mégsem lesz jobban támogatva ennyitől. Nekem gyárilag 5.1-el jött a telóm, a gyári appok frissülnek, de az android már nem lesz frissebb. Tehát szar a támogatottsága, hiába frissítik a gyári appokat.
Semmi baj nem lenne ezzel a telóval, ha a 30 ezres kategóriában rugdalózna. De már lassan oda is beszállingóznak a 2 giga ram-os telefonok, meg az erősebb procik, mármint a snapi 210-nél erősebbek.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#5) juhasz22 válasza d@vee (#4) üzenetére


juhasz22
aktív tag

nem a snapi 210 el van baj szerintem mert én is 212 vel használom a telefonomat (és az ára is hasonló volt) viszont a gagyi műanyag ház a gyenge kijelző számomra egyből kiejtené a desire 530 at.

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#6) prolad


prolad
őstag

Sajnos ez nem egy jó ajánlat. Htcnek hagynia kéne az alsó/alsóközép kategóriát és maradni a felsőközép/felsőkategóriában, ahol tudnak ütőset (HTC 10) letenni az asztalra.
Ezt megeszi a konkurencia.

(#7) d@vee válasza juhasz22 (#5) üzenetére


d@vee
őstag

Nem, azzal sem lenne baj, de nem ezen az árszinten.

Ja

(#8) Bogyi007 válasza cskamacska (#3) üzenetére


Bogyi007
veterán

A vodánál is ez a széria volt kapható, szerencsére én is szereztem egyet.

Tökéletes választás lett. 😃

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#9) Örni


Örni
senior tag

67-ért mar van új Nexus 5X :)
Egyébként HTC-nél hogy van megoldva a garanciális szerviz?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#10) Matada2.3 válasza Örni (#9) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szolgáltatói árakat nézzük, ahogy az írásban is taglalva volt..

Amúgy azt hiszem Lengyelország/Csehország.

Finn the human

(#11) Cifu válasza d@vee (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha meg csak új ár jöhet szóba, akkor 50-60 ezer környékén ott van pl. a Redmi 3, 52-nél kezdődik és oda-vissza alázza ezt a telefon.

A Redmi3-al azért akad egy-két baj. Kezdve ott, hogy nincs hazai hivatalos szervize, egészen odáig, hogy nincs benne B20. Amit még a Desire 530 is fel tud mutatni... Szóval az oda-vissza alázza költői túlzás, hardware terén jobb, mondjuk inkább így.

...Huawei P8 Lite...

Amiben dettó nincs B20-as LTE...

Ezt benéztem, elnézést

Nem véletlen, hogy például a Telekom a Desire 530-at vette fel a kínálatába. Mert azzal bárhol lesz LTE elérésed a hálózatában. Az általad javasolt készülékekkel viszont vidéken sajna nem (tudom, én is Telekom szolgáltatást használok). Nagyon kellemes, amikor a Kaposvár felé haladva egyszer csak közli a Waze, hogy hát nincs kapcsolat... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Orionhilles válasza Cifu (#11) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Van a P8 Lite-ban B20.

[ Szerkesztve ]

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#14) d@vee válasza Cifu (#11) üzenetére


d@vee
őstag

Igen nincs béhúsz :D Ejj de imádja ezt beköpni valaki minden cikk alá, ahol a teló nem B20-as.
De nem mindenki használja ki, pl. vagy nem mobilnetezik sokat, vagy nincs is mobilnet előfizuja.
Tehát ez a B20 hiány csak azoknak probléma, akik igénylik. Akik meg megvannak mobilnet nélkül, azok elvannak a béhúsz hiányával. Pl. nekem akárhogy erőlködöm, itt falun még mobilnet sincs. 20-as szolgáltató persze, így nem csoda.
A P8 Lite-ban meg van B20 :W

[ Szerkesztve ]

Ja

(#15) psypunk válasza Cifu (#11) üzenetére


psypunk
csendes tag

"A Redmi3-al azért akad egy-két baj. Kezdve ott, hogy nincs hazai hivatalos szervize" :U

Wayteq Europe Kft.

Ügyfélszolgálat (szerviz):
1107 Budapest, Ceglédi út 1-3.

Értékesítés:
1097 Budapest, Gubacsi út 6.

[ Szerkesztve ]

(#16) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez a telefon gyenge, drága és eszméletlenül helypazarló a kialakítása alul. Mellette szól nyilván az amúgy szép formaterv, a jó kijelző, a Boomsound meg a Sense. Hogy mindez megér 50-60 ezer forintot? Hát a cikkírónak igen, a többségnek meg szerintem nem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) iday


iday
aktív tag

Nem rossz készülék, de olcsóbb is lehetne.
Az előlapi lyukak is ízlésesebbek lettek a 610-es hez képest.
A B20 sáv természetes dolog egy Európába szánt készülék esetén, mivel nem egy kínai no name telefon.

Ezzel valószínű 2 évig kihúzod.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Hú, marha drága. 65-70 ezer forint. (A feltöltős ár kb a hivatalos független ár is mostanában.) Viszont amiről nem gondoltam volna és emiatt pozitív csalódás ért, az a kamera. Simán használható szint.
Gondolom a legkisebb előfizetésre vetted. 3500ft kb. Ahhoz ez a 54 ezres ár is sok.

[ Szerkesztve ]

(#19) Gery1987 válasza janeszgol (#18) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Nem csak neked szól, de a tiedre is reagálok.

Ahogy a cikkben is van, ezt most bevállaltam. De most nem jártam utána semminek mielőtt megvettem hanem megvettem és csak utána olvastam el mi a helyzet. Ha azt csinálom mint a legtöbb ez előtti telefonomnál szóba se jöhet hogy megveszem a Snapi 210 miatt, de eddig minden alapos utánajárásos dologgal beszoptam, de másnak meg mindig betaláltam úgyhogy megérzésre mentem.. Viszont! Ha végig gondolom, hogy mire használok egy okostelefont (internet WiFi-n, vagy mobilneten, közösségi oldalak, SMS, hívás, zenehallgatás, néha kamera, rádió, némi játék ami nem túl erő) ahhoz viszont elegendő, főleg a 1,5GB RAM miatt.

A kritikákat köszönöm, tervezek még egy tesztet, de az laptop lesz, ha lesz.

Még annál is olcsóbb az előfizetésem! Flotta csomag aminek 1.850.- a havidíja ami 100%-ban lebeszélhető.

Minden esetre nem bántam meg, azt kaptam amit más HTC felhasználóktól hallottam. A ház oké hogy műanyag, de nem gagyi, gyengébb a hardver (de még mindig jobb mint a drágább tesó Snapi 400-asa mert kb ugyanazt hozzák, és ez frissebb is), de jól optimalizált szoftver és lássuk utóbbira nem mindenki fekszik rá.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#20) janeszgol válasza Gery1987 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Én azon kivételek közé tartozom, akik nem hülyéznek le mást csak azért, mert túlárazott cuccot vesznek. :)
Viszont a flotta csomagodhoz az 54k annyira nem rossz már.
Én az LG K8-at vettem a havi 3000-es előfizumhoz 36,5 ezerért. (12.500 plusz havonta egy ezres.) És az sem jobb teló ennél szerintem. Legalábbis kamerában és kijelzőben nem. (Oké, SoC-ben viszont 100%, mert az MT 6735 jobb az S410-nél.)

[ Szerkesztve ]

(#21) Csapoati válasza janeszgol (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Már észrevettem, hogy neked a szar kamerás képek is tetszenek. :D Szerintem kegyetlenül mosottak itt is a képek, a részletgazdagság nulla. A színek jók, ez tény, de egy nagy tévén vagy monitoron már kevés. Persze belépőszinten elmegy, csak ugye 50-60 ezer Ft már nem az a szint.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) d@vee válasza Gery1987 (#19) üzenetére


d@vee
őstag

"de még mindig jobb mint a drágább tesó Snapi 400-asa mert kb ugyanazt hozzák, és ez frissebb is"
Ugye igazából a Snapi 410-re gondoltál? Mert a 400-ast leváltotta a 410, ami már 4G-s és 64bit-es.
Tehát nem frissebb :) Ha simán Snapi 200-as lenne a telódban, azt hasonlíthatnád a 400-hoz.

(#20) janeszgol : Ebben a telóban nem 410 van, hanem 210 :P

[ Szerkesztve ]

Ja

(#23) janeszgol válasza Csapoati (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem nagyon fontosak a színek hűsége és hogy ne égjen be/ki. Gyakorlatilag ezek mindennél fontosabbak számomra. (A nagyon pacás képek ideje lejárt. Szóval ez nálam azért nem szempont már. Persze akad még néha ilyen, de nem jellemző.)

d@vee, igen tudom, de azért írtam azt, hogy a tesztelő el tudja helyezni. És nem, a 400-asra gondolt (Desire 630, nagyobb testvér) a tesztelő.

[ Szerkesztve ]

(#24) Gery1987 válasza d@vee (#22) üzenetére


Gery1987
őstag

Ahogy előttem is írták, de bizony. Mobilaréna teszt a HTC Desire 630-ról. Snapdragon 400-at raktak bele, ami semmivel sem erősebb mint a 210 max annyi hogy felnyomták az egekbe az órajelet (1,6 GHz, itt meg az 530-ban 1,1 GHz), de akkor sem menti meg, hogy az még öregebb mint ez. Ha 410-et raknak bele akkor értem a fejlődést. De a +0,5GB RAM meg a fejlettebb kamera, és az agybadugós headset nem ér +20 ezret.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#25) Matada2.3 válasza Gery1987 (#24) üzenetére


Matada2.3
veterán

:K

Finn the human

(#26) d@vee válasza Gery1987 (#24) üzenetére


d@vee
őstag

Azthittem csak simán a Snapi 400-ra gondolt, az kimaradt, hogy a tesóban is az volt :R

Ja

(#27) no more


no more
addikt

Ez a telefon az USA-ban 80 dolcsi! :Y

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#28) Gery1987 válasza no more (#27) üzenetére


Gery1987
őstag

Hogy mi?

Kb 25 ezer forint? Akkor itt EU-ban mi a tökért ennyi? A Telekom már kivezette amúgy 52 ezres kártyás áron, a Vodafone kb ennyiért még tartja a kínálatban.

Ez azért mindent elárul a mi piacunkról. ÁFA+Artisjus díj és a többi plusz költség és a mesterségesen gyenge valuta.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#29) no more válasza Gery1987 (#28) üzenetére


no more
addikt

Igen, én is sokkot kaptam, azért osztottam itt meg azt a videót... Én is 50 körüli árra emlékeztem, rákerestem erre a topicra és bumm! Az USA-ban felannyi?!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#30) Gery1987


Gery1987
őstag

A Telekomnál most 36 ezer a legkisebb publikus előfizetéssel. Úgy már nem is olyan rossz vétel, és kifutó modell mert bejött a Desire 650. Igaz az is csak Snapdragon 400-al. Nem is értem honnan kaparják elő még azt az SOC-t. Amikor 410 sincs hanem 425. Minden esetre nem egy rossz telefon ez. Még mindig használom, a tempó jó, bár a boot marha lassú. Az eltart egy ideig meg van hogy laggol is utána, egy kicsit lehetne magasabb az órajel. Kicsit kevés az 1,1 GHz főleg hogy a kijelző meg zabagép. Nem bántam meg, de legközelebb modernebb SOC-t keresek.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.