Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) hszilard666


hszilard666
veterán

Steve_Brown:

Semmi baj, reális kérdés, egyszerű a válasz. 18 évesen duplán hatalmas szerencsém volt, a fővárosi árak töredékéért találtam albit a belvárosban, és az érettségim után egy nappal egy meglepően jól fizető melót sikerült zsákolnom ahol az évek során folyamatosan emelték a fizetésemet. A trükk az volt hogy amikor duplázódott a jövedelmem akkor sem emeltem az életszínvonalamon, hanem a fennmaradó összeget félretettem. Így fordult elő hogy az ottani pályafutásom végén egy havi keresetem majdnem 3 havi cost of livingemet fedezte. Valamint általánosan elég minimalista életet élek bizonyos szinten. ruhát például pokoli ritkán veszek, konkrétan ma még a 2016 ban vett ruháimat hordom. Sokszor ettem akkoriban drágább helyeken az élmény kedvéért, de általánosan próbálok spórolni az étkezésen is. Konkrétan már van olyan skillem hogy 1K HUF ból megoldok egy teljes napi étkezést úgy hogy nem szenvedek. Minden eszközt amit használok a használtpiacról kukázom pont azért hogy ne legyen rossz üzlet. Most. Régebben ilyen szinten maximalista voltam. Képzeld el a szitut hogy egy munkásszállón hesszelek ahol nincs fűtés, de egy 16” es macbook pro-n olvasom a PH-t. Ambivalens szituáció, de akkoriban még nagyon kötődtem a high end tech cuccokhoz. Ezen túl 2019.06. hóban miután felmondtam a fent említett helyen akkor fogtam magam és egy hatalmas dopamin megvonásba kezdtem. Valamilyen szinten sikerült, valamilyen szinten nem.

Revizionáltam a gyerekkoromat és arra jöttem rá hogy bármikor fejlődtem vagy haladtam előre akkor azt mentális és érzelmi nyomás miatt tettem, így meghoztam a döntést hogy kimozdulok a komfort zónámból és még minimalistább szintre váltok. Így fogtam magam, és a cuccaim egy részét pénzzé tettem, mint ágynemű, bútorok, konyhai eszközök, avagy nagyjából mindent. Maradtak a ruháim, a tech cuccaim, és egy hálózsák meg egy törölköző, és egy fogkefe. Ez 2 doboz és pár táska. Ezzel fogtam magam és beköltöztem egy munkásszállóra hogy aztán majd ott az emberek minősége és magatartása miatt tuti rájövök hogy mit akarok. Milyen volt? Mint maga a pokol. Román alkesz vendégmunkások és vidékől feljött segédmunkások között tengettem napjaimat 15 hónapon keresztül. A zuhanyzóba szarós részegen ordibálós melós kalibert kell elképzelni. Érdekes volt. Mi lett az eredménye? Semmi az ég világon. Annyi pozitívuma volt hogy a lakhatási költségemet még így is csökkentettem bő 40% kal. Tehernek teher volt, szenvedtem is egy picit de nem jöttem rá semmire, nem érintet meg igazán. Pedig volt olyan hogy csőtörés volt és vitte a víz a helyet, volt hogy nem volt fűtés és kabátban filmeztem egy 1m HUF os macbookon egy csapat félhajléktalan vendégmunkás közt. Pokoli szürreális volt.

Addikció szinten akkoriban még vissza vissza estem, problémám volt az alkohollal, és a mértéktelen étkezéssel, nem tudtam meghatározni mennyit kell ennem és akkor is állandó éhséget éreztem amikor már a hányinger kerülgetett, valamint komoly szexfüggőséget is megfigyeltem magamon, de az már előtte is probléma volt. Mára mindkettőt sikerült megfékeznem valamilyen szinten. Aztán 15 hó után kezdtem unni a helyet és megegyeztem magammal ha le tudom vetni a high end hardverekhez csatlakozó fétisemet akkor megajándékozom magam egy olyan albival ahol nincsenek románok. Sikerült is a projekt, a 16” es macbookomat leváltottam egy öreg thinkpadre, ami 10 ed annyiba került mint a 16”, majd azt is downgrade eltem most egy 10 éves macre amit egy cserediákkal boltoltam el egy marék apróért, és így a TP árának a 40% át visszaszereztem úgy hogy a user experience-t még javítottam is, mivel a macOS-t jobban szeretem. Néha néha ilyen szinten visszaestem, és vettem magamnak drágább cuccokat, XPS 13 at, vagy egy Alienware 13R3 at, de mindig sikerült idővel legyűröm ezt és megválni mindtől de most már úgy érzem hogy ezekre az eszközökre már tényleg eszközként tekintek, így nincs semmilyen érzelmi töltete egy használati tárgynak. Erre büszke vagyok egyébként.

Egyébként most vagyok majdnem ott hogy csak pár hónapnyi tartalékom van, de még ez a tudat sem elég ahhoz hogy ne akarjak a mostani melómtól is szabadulni.

Jah, lehet hogy ki vagyok égve.

Ramirex:

Kiváló ötlet, de nem tudom letenni, pokoli feszült és ideges vagyok nélküle, esélyem sincs semmit rendesen csinálni, vagy koncentrálni bármire. Ez már egy jobb eset egyébként, volt időszak amikor annyira szét voltam esve ilyen szinten hogy munka előtt 8 kor már egy bérelt csajnál kezdtem, este 22:00 kor miután már végeztem egy másik hölgynél zártam a napot. Volt olyan hogy több mint egy hétig nem fürödtem otthon, mindig csak másnál. Nagyon fura időszak volt.

D4v3:

Nem, nem igazán, eddig az informatika volt a hobbim, most már ez sincs meg igazán sokat olvasok még mindig a témáról, de már nem érdekel annyira. De igazából nincs más helyette. Szabadidőmben általában tartalmat fogyasztok. filmet nézek, sorozatokat nézek, vagy olvasok ezekről, vagy hasonló témákról. Valamint kiváló fast paced játékokkal játszom. Azok picit megemelik a pulzusomat, és nem érzek hogy unatkoznék. Mostanában a fogyasztói társadalmunk által az átlag amerikai fogyasztó vállára helyezett teherről olvasok, pokoli sok kontent van erről redditen. Szeretem ezt a témát, mivel rengetegen szenvednek ettől az államokban, és sokat lehet mások hibájából tanulni. Valamint ismertem olyan hölgyet aki azért bocsátotta áruba a testét hogy luxus márkákat viselhessen. Az egy kicsit megérintett, a mai napig ő jut eszembe ha a kapitalizmus áldozatairól olvasok. Azt képzeld el hogy louis vuitton tetoválása volt a csajnak, annyira oda volt ezért a márkáért. És nem volt buta. 27 volt amikor én 20 és diplomával rendelkezett. Azt nem tudom miből mert nem emlékszem, de abszolút nem volt panasz a mentális teljesítményére, jókat beszélgettem vele bizonyos témákról. És nem csak okos volt, de az egyik leggyönyörűbb lány is akivel valaha találkoztam.

Jack Hunter:

Igen ilyesmit érzek most hogy igazi célja nincs a melómnak. Konkrétan ha az átlag user tudna értően olvasni akkor nem létezne a pozim. Ami kicsit komikus, de igaz.

Köszönöm hogy megosztottad, szívmelengető történet, örülök Nektek!
a Ford Mustang gyönyörű! Bármikor látok egyet megcsodálom. De otthonra nem kéne. Ha egyszer kell nekem autó akkor tuti egy filléres járgányt fogok venni ami picit már megviselt, hogy ha összetöröm, összekarcolják ne legyek szomorú.
Egyszer tárgyaltam egy Rolls Royce tulajjal. Ő mesélte hogy imádja az autóját, de egy hotelban bérel neki parkoló helyet és ott áll egész évben, mert bármikor kiviszi mindig összekarcolja valaki. Ezen a sztorin meghaltam. Ha lenne egy rollsom, és valaki megkarcolná, tuti feláldoznám on the spot. Mindig ez jut eszembe amikor elmerengek egy drága és szép tárgyon.

ktr_lala:

Megértem, én valahogy nem tudom értékelni ezeket a dolgokat, sőt talán ez a baj hogy semmit sem tudok igazán értékelni. Bármit veszek el magamtól nincs rám hatással igazán.

Az alkotás egy kiváló gondolat, de engem tényleg hidegen hagy. Tanultam fotózást suliban de azt sem űztem igazán, nem érdekel már. Abban sem vagyok biztos hogy valaha is érdekelt. De nem is értékelem a művészeteket fizikailag, azért kedvelek bizonyos dolgokat mert adott esetben váltanak ki belőlem érzelmeket. Mondjuk egy jó játék vagy egy kiváló film. Actual old school művészeteknél nincs ilyen.

Az a baj hogy az apró dolgok nem motiválnak. Mintha ott sem lennék. De a nagyobb dolgok sem. Mintha nem velem történnének a dolgok, csak nézője lennék a történéseknek. Nagyon fura.

Megértem, törekedni kell a jobbra, szuper gondolat. Definiáljuk a jobbat, ez mit jelent a gyakorlatban? Mindenből nagyobb több? Mi a jelentése?

UnA:
Megértem. Igazad lehet.

Pollen:
Megértem, valakinek fontos a család, nekem annyira nem, egyik családtagomhoz sem vagyok annyira közel. Viszont örülök hogy neked ez fontos!

Igazad van, a céltudatosság fontos, de hogy találja meg az ember a célt?

Ez egy kiváló idézet, köszönöm hogy megosztottad!

Syl:

Ez cuki sztori! :)

Nem nyomaszt ez a tény hogy nincs célod? Hogy békéltél meg vele?

dugo_:
Hehe, azért vicces mert igaz! :D

8th:
Azaz! Dolgozzunk hogy legyen pénz kajára hogy ismét visszamehessünk dolgozni! STONKS :D

Balage21:
Köszönöm, rá fogok nézni, még nem hallottam róla.

Razorbenke92:
Köszönöm hogy ezt leírtad, jó volt olvasni!

Silverboy:
Örülök hogy sikerült megoldanod az issue-t, valamint jó olvasni a karrierista sikeredet! Sajnos én gyökér vagyok nem nagyon van esélyem sem motivációm egy ilyen piacra bekerülni és/vagy versenyezni.

Több pszichológushoz is jártam az évek során. Az első arról akart meggyőzni hogy gyökér vagyok és hibás a világképem, a másodiktól meg azt akartam hogy meggyőzzön hogy rosszul gondolkodom a munkával kapcsolatban és az átlag ember motivációjával kapcsolatban, de csak megerősíteni tudott abban hogy igazán értelme nincs a munkának és társadalmi szinten csak eltereljük magunkat küzdünk majd meghalunk. A kérdés sorozat az volt hogy mi az átlagember motivációja, mert nem nagyon értettem. Ekkor kérdeztem hogy Ő miért csinálja azt amit

Egyet értek Madách szavaival, de nem pokoli nyomasztó a tény maga?

PuMbA:
Megértem, igazad lehet, régen több filozófus is ezt vallotta. Lehet meg kéne tanulnom ismét élvezni a dolgokat.

Somatom:
Hehe, ez tetszik, biztos vagyok benne hogy ez a jó mindset.

Diabolis:
Ez így van, van pár issue-m, dolgozom az ügyön.

Neszójjá be, szerintem ha nagyon belehúzok, december végére akár meglehet a 2021 es évre a 7 melóhely is! :DDD

Egyetértek a hiányosságaimmal kapcsolatban, mit gondolsz mi a megoldás?

“akarjál pénzt keresni”
Értem, mi a célja ha nem akarok semmit venni az általános szükségleteken kívül? Minden másom megvan. Értem hogy sokaknak a fogyasztás a motiváció, nekem sajnos vagy szerencsére nem. Se addikció, se kényszer, még sugar baby-t sem tartok…

Jesszus mária, tényleg rengeteget dolgozol, le a kalappal! Örülök hogy nálatok ez a metódus működik, és gratulálok a vectrádhoz! Ez a probléma úgy érzem nem élvezem a pénz gyümölcsét, és ahogy fent említettem az apró örömöket sem.

Igaza van mucsinak, van mit ennem, van hol aludnom, nem is tudom miért panaszkodom. Rengeteg ember van nem csak a világon de az országban is akinek hatványozottan szarabb mint nekem bármikor volt. De az nem azt jelenti hogy az én issue-m nem valós és nem kell rá megoldás.

Agyturbina:
Megértem, ez szuper örülök hogy Nálad megy, nálam sajnos nem. :R

Tikakukac:
Érthető, minden egyes emberi kapcsolattal többek leszünk, de ennek is van határa. Ha jól emlékszem amikor utoljára találkoztunk még a kereskedelemben dolgoztál, váltottál azóta?

RawrrSoul:

Örülök hogy ott vagytok egymásnak és hogy ilyen fiatalon ennyire “egyben” van az életed, jó volt olvasni köszönöm. Számomra nem motiváció sem a lakás sem a párkapcsolat, egyik sem hiányzik az életemből, nem is vágyom rájuk.

Szuperül megfogalmaztad, mintha céltalanul bolyongnék a világban és a munkaerőpiacon.

Fred23:
Abszolút érthető, drukkolok!

MasterDeeJay:
Áhh, nagyon irigyellek, szuper lehet amikor találkozik a hobbi és a munka, ezt jó volt olvasni!

Hehe, megértem, lehet káros egy ilyen szokás az biztos! Nálam sosem volt ilyen szinten központban a játék.

Gargouille:
Kiváló észrevétel! Ilyen szinten nincs problémám szerintem. Sosem éltem meg igazán az emberi kapcsolatokat, nem ragaszkodom senkihez, és igényem sincs rá teljesen. Lehet hogy ez baj, nem tudom. A családommal nem vagyok közel, barátaim vannak de a legtöbb emberi kapcsolatomat hagytam kihűlni, nem nagyon van rá igényem. Sajnos hamar ráunok az emberekre. Ebből az okból már a párkapcsolatokat sem keresem. Olyan lányokra untam rá egyik percről a másikra akik csak örömet okoztak, és semmi negatívumot nem tapasztaltam velük kapcsolatban. Mi lenne velem egy párkapcsolatban? Ami a kompromisszumokról és a problémák megoldásáról szól? Ahogy a cikkben írtam elengedem a problémákat, így a rossz emberi kapcsolatokat is. Gyermekkori traumáim voltak, de szerintem csak pozitívan befolyásoltak, minden egyes történést tudok már racionálisan vizsgálni ok-okozat szinten és tanulni belőlük, akkor is ha az én hibám volt egy adott eset vagy másé. Sok gyermek van akinek szarabb gyerekkora volt mint nekem.

Fehér Farkas:
Nőügyek topik for dummies. :DDD

mg1992mg:
lol, üdv a klubban. Mivel foglalkozol? Hogy hogy nem hagyod ott?

8th:
Szuper, örülök hogy sikerült egy olyan szakmát találnod ahol nem csak jól érzed magad, de szereted is és meg is éri. Grat!

Köszönöm a hozzászólásokat, agyalni fogok az elhangzottakon.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.