Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) razorbenke92

Tanácsot nehéz adni, hiszen nem ismerjük egymást, és minden-mindentől függ, ezért a kérdésre válaszolok:

- Vannak gyerekeim (ma egy hónapja kettő) és az a célom, hogy legalább annyit segítsek nekik, mint amit nekem segítettek a szüleim (félreértés ne essék, nem voltam elkényeztetve, de visszagondolva mindent megkaptam amire valóban szükségem volt).
Amikor nem voltak, az motivált, hogy megteremtsem a körülményeket arra, hogy legyenek.

- Van egy házunk, és motivál, hogy minél praktikusabb és modern legyen. Ha vendégek jönnek, jól esik, amikor ámuldoznak az okos megoldásokon. Ezen felül motivál, hogy minél nagyobbat növeljek az értékén - ha egyszer elköltözünk és eladjuk/kiadjuk, akkor a vevő/bérlő akarjon benne lakni.
Igen, mert az is motivál, hogy egyszer elköltözzünk innen. Erről teszek egy kitérőt:

Amikor koleszos voltam, mindenféle praktikus bútorokat készítettem, hangulatvilágítást stb. hogy jól érezzem ott magam. Aztán elkezdtem intézni a házvásárlást a menyasszonyommal. Amikor záros határidőn belülre került a kiköltözésem, még takarítani sem volt kedvem már ott, mert tudtam, hogy nemsoká úgyis vége.
Amikor a házat vettük, akkor volt olyan opció, hogy valami icipicit veszünk, ami csak addig kell, amíg rendbetesszük és gyűjtünk még kicsit egy nagyobbra. Ezt az opciót pont azért vetettem el, mert nem akartam azt, hogy demotiváljon a gondolat, hogy "Nemsoká úgyis elmegyünk innen."

- A munkámban is az elismerés motivál, de ez egyénfüggő. Én bárhol, bármit csinálok, mindig igyekszem valamivel pozitívan kitűnni.

- A hobbim az elektronika, és minden korábban említett dolog mellett igyekszem időt szorítani arra, hogy tudjak vele foglalkozni. Általában erre jut a legkevesebb, ami meg is látszik a félbehagyott dolgaim számán. Ennek ellenére ha kész lesz a dolgozósarok a házban, akarok indítani valami videóblog féleséget, ahol ezeket a félbehagyott projekteket veszem elő. Azért akarom, hogy jobban motiváljon a dolgok befejezésére.

Egyébként nekem a ló túloldalával van gondom:
Annyi mindent kéne csinálnom néha, hogy nem tudom mivel kezdjem, és vagy belekezdek valami teljesen új, haszontalan dologba, vagy nem csinálok semmit. Ezt úgy tudom kivédeni, hogy végiggondolom az összes teendőmet, és kitűzöm azt, amivel a leghamarabb el akarok készülni. Ezután bármikor valami mással foglalkoznék, átgondolom, hogy nem kellene-e inkább a kitűzött dologgal foglalkozni.

u.i.: A Far Cry 3-al sosem játszottam, de a zenéit az utolsó ütemig ismerem. Brian Tyler nagyszerű zeneszerző. Hans Zimmer budapesti koncertjére megvan a jegyem, bakancslistás volt - hogy úgy mondjam, motivált a mindennapjaimban hogy eljussak egy ilyenre.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.