Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Köszönjük szépen! :R

Nagyra értékelem hogy vetted a fáradtságot a vaktesztelésre, bár korántsem meglepő eredménnyel zárult. :N

Szerintem a legtöbb ember "képzetlen" füle, ugyanígy nem tudna érdemben rájönni a forrásra, csak ha már "betanulták" az adott hanganyag jellegzetességeit, akkor lenne esély rá. Ebbe természetesen az én képzetlen fülem is beletartozik. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) daninet


daninet
veterán

Ez a teszt már messze túlmutat az én hozzáértésemen :)
Van most a környezetemben pár jó füles, megdöngetném őket szívesen valamelyikkel..
Bár nálam egyelőre marad hangforrásnak a H/K erősítőm, sztm korrekt hangzása van :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) Bodz


Bodz
nagyúr

Gratulalok a cikkhez! Kivancsi lennek egy Headstreamer vs. X-Fi HD USB csatara is. :)

(#4) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Köszi a cikket! :R

(#5) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Köszönjük a cikket csak nem értem miért kellett szegény hifiseket belekeverni.A kábelek között meg van különbség.Egy jó hifihez igen is kell jó kábel csak nem szabad elszállni a dolgokkal.Aki nem hisz benne javaslom hajtogasson le egy drótkerítést és kösse be azt igaz kicsit nehezen hajlik de más hátránya nincsen :D hiszen vezeti az áramot az is.

(#6) slfln válasza imibogyo (#1) üzenetére


slfln
senior tag

:R

daninet: Fejesnek teljesen más igényei vannak, valószínűleg észlelhető javulást hallanál bármelyikkel.

Bodz, SHiZUOKA: :R A Creative tud normális DAC-ot csinálni, ott az erősítő résszel lennének a problémák lehet, meg a szoftverrel.

Zsolt!!: Ezt saját tapasztalatra alapozod? Kipróbáltad már a drótkerítést? Mások már igen és úgy néz ki nem élt túl egy vaktesztet... és itt sem.

(#7) Zsolt!! válasza slfln (#6) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Légyszi magyarul v németül angolul sajnos nem tudok.sorry :D

(#8) baluka26


baluka26
veterán

Holnap elolvasom, de biztos hozza a szokásos szintet.

Köszönöm, hogy megemlítettél :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9) Bodz válasza slfln (#6) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az X-Fi HD USB jo, csak dac-kent plane, ezert lennek kivancsi. Es a Win driverekkel is elvan. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) bigmasterg válasza slfln (#6) üzenetére


bigmasterg
addikt

Korrekt teszt, viszont az utolsó oldalon néhány sor -ebben formában- szerintem nem igazán ide tartozik.

A vaktesztből kiderült, hogy az adott fejessel nincs jelentős különbség a két eszköz hangja között.
De szerintem ebből még nem lehet általános érvényű, mindenre vonatkozó bölcsességeket levonni.

Szerk.: Avagy beültetünk embereket egy azonos kategóriájú skodába és vw-be, fix 90es tempó, nem szabad 'tapogatózni' és bekötött szemmel nem tudják megmondani, hogy melyik-melyik. (Ill melyik kényelmesebb)

[ Szerkesztve ]

(#11) azbest


azbest
félisten

"Kezdjük velem: (Z -férfi)"
szervusz Z :DDD

Ha jól sejtem, akkor ezek usb-s hangkártyák, a minőségibb fajtából. Az biztos, hogy sok olyan alaplapi hangkeltő van, ahol jobb (érzékenyebb) füles mellett behallatszanak már elektronikus zajok az alkatrészekből. Oda mindenképpen érdemes valami alternatív hangkártyát használni. Az árak felett lehet átsiklottam, picit felületesen olvastam :B

(#12) contaxg válasza slfln (#6) üzenetére


contaxg
veterán

Szegény DT990-et nem hallgattad vele?? Azzal nagyon pariban van a hangja és jobban is hajtható mint egy 600Ohm-os fejhallgató, amit én nem ajánlok se a Fiio, se a HRT mellé.
Különben köszi a cikket, profi munka! :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13) slfln


slfln
senior tag

Zsolt!!: ... ! link link :D

Bodz: a feltehetően magasabb kimeneti impedanciát egy erre érzékeny fejessel valószínűleg ki lehetne A-B-zni... sajnos nincs egy ilyen a közelemben.

bigmasterg: Nem áll túl erős lábakon az analógiád.
Mivel Volkswagen már = Skoda; ugyanaz az alváz, ugyanaz a motor, hasonló belső miért is baj, ha nem tudom belülről bekötött szemmel megkülönböztetni őket? Magyarázd el kérlek, miért kellene kisebbségérzetemnek lennie, ha egy gyakorlatilag ugyanolyan kocsiban ülök, csak olcsóbban vettem, ugyanolyan jó műszaki tartalommal.
Tévedsz, én nem kilencvenes tempón néztem a kettőt egymás ellen.
Én gyorsítottam, lassítottam, rángattam a kormányt, fékutat néztem, de közben nem vettem figyelembe az egyéb szolgáltatásaikat, mert nincs rá szükség, ha ezeket nézzük.
Valamint megállapítottam, hogy az egyikben van esőérzékelős ablaktörlő, de igazából idegesít... amíg a másikban nincs, de sokkal jobb az alufelni.

Én hallgattam az összes iem-emmel, az összes fejesemmel 12ohmtól - 600ohmig. A teszthet viszont a 880-at használtuk, mert ha nem az lett volna, akkor most azzal jönnél, hogy az volt a szűk keresztmetszet.

azbest: Szia azbest!
xD

Igen, ezek tulajdonképpen egy igen jó USB-n 24/96-ot tudó "hangkártya" fejesekhez. Árak a forgalmazónál. :D

contaxg: Köszi! De én hallgattam azzal is. Mindkettővel ugyanolyan jól szólt. Jobban hajtható? :O 90dB-hez 0.38mW kell a 250ohmosnak, és 0.43mW a 600ohmosnak. Nem mindegy? A 600ohm amúgy is kedvez sok tekintetben az erősítőknek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zsolt!! válasza slfln (#13) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

És mi ebböl a tanulság?:D Megkeresem a régi aluvezetékeket amit a villanyszerelő cserélt ujra amikor gatyába ráztam a házat.Jó lesz az is.Szuper.:) Meggyőztél.

(#15) Zsolt!! válasza contaxg (#12) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

A Headstreamer és musicstreamerII közül véleményed szerint melyik a jobb mekkora különbség van?A meghallgatási lehetőséget leírnád privátban?köszi

[ Szerkesztve ]

(#16) slfln válasza Zsolt!! (#14) üzenetére


slfln
senior tag

Tanácsolom, hogy ne higgy senkinek. :D Próbáld ki saját magad, hallasz e különbséget. Azért 'bármi' nem lesz jó. ;]

Nem tudom őket összehasonlítani, az MS önálló DAC a HeadStreamer pedig egy DAC/fejes erősítő kombó. Az MS a táp izolációjában is több, amit leírtam miért kell. Ha hifizni kell, akkor az MS a te barátod.

[ Szerkesztve ]

(#17) Zsolt!! válasza slfln (#16) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Az lesz az!A MS kell nekem:)Na ugye a végén még te is elismered.:)Két drága kábel között nem hallanák különbséget ebben biztos vagyok rendszerem se olyan jó hozzá de egy alap gagyi és egy normális pár ezer ft/m áru kábel között igenis hallottam különbséget.:D

[ Szerkesztve ]

(#18) bigmasterg válasza slfln (#13) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nem, csak annyit írok rá (amit eredetileg is akartam), hogy :

A vaktesztből kiderült, hogy nincs jelentős különbség a két eszköz hangja között.
De szerintem ebből még nem lehet általános érvényű, mindenre vonatkozó bölcsességeket levonni.

(#19) Bodz válasza bigmasterg (#18) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szerintem a vaktesztből csak az derült ki, hogy a tesztelők számára két ismeretlen eszköz megkülönböztetése nehézkes. :) Gyanítom, hogy csak nem ugyanolyan a hangjuk. :D Aszem ez most arról akart szólni, hogy egyik sem jobb a másiknál úgy igazából.
Nyilván két jól ismert eszköz vaktesztjekor nem ilyen eredmény jönne ki. Saját rendszer vs. akármi más esetén szintén nem.

[ Szerkesztve ]

(#20) slfln válasza Bodz (#19) üzenetére


slfln
senior tag

Az lenne a vakteszt lényege, hogy kizárd a befolyásoló tényezőket, nem?
T esetén dupla vaktesztről lehet beszélni, mert nem ismerte az eszközök árát sem.
Én viszont relatíve sok időt töltöttem mindkettővel.

Ennek eldöntésére, kérlek csinálj magad is egy vaktesztet, nézd meg milyen eredményre jutsz. Utána van értelme tovább beszélgetni róla.
Rengeteg cuccod van, amit jól ismersz is, nem? Hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#21) Hellhammer válasza slfln (#6) üzenetére


Hellhammer
csendes tag

Megelőztél, ugyanezt akartam linkelni én is neki :DD :R

(#22) Bodz válasza slfln (#20) üzenetére


Bodz
nagyúr

Challenge accepted! :D

DAC most 1 van, nincs mivel összehasonlítani. :( Erősítő megfelel? :)

(#23) slfln válasza Bodz (#22) üzenetére


slfln
senior tag

Huhh, az M-Stage-nek 5ohm körül van a kimeneti impje, a HLLY-nak meg 100-körül, ha tényleg perfekt A1 másolat. Nagyok a különbségek, amik könnyen kiszúrhatóak.
Ha rá tudod kötni mindkét erősítőt, miért ne. Kíváncsi vagyok mi sül ki. ;)
A hangerőt meg valahogy egyeztesd össze nagyon pontosan.

(#24) contaxg válasza Bodz (#22) üzenetére


contaxg
veterán

Szabó Zoli ( Hivox) vakteszteltetett velem két USB/SPDIF átalakítót (az enyémet és az övét). Öt esetből ötször felismertem a sajátom. Egyszerűen megtanultam a hangját. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#25) Bodz válasza slfln (#23) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igaz. Akkor legyen valami keményebb feladat. És ez még hangerő független is. Két közel azonos árú interkonnekt (QED Reference Audio Evolution vs. Supra EFF-ISL). :D Eltérő a kábelek felépítése, mások a csatik, a hosszúságuk sem egyforma. Annyi a közös bennük, hogy mindkettő ezüstözött.

[ Szerkesztve ]

(#26) slfln válasza Bodz (#25) üzenetére


slfln
senior tag

Csak kösd rá a DAC-ra a két különböző kábellel a két erősítőt és nézzük, mi történik, ha nem látod őket... legalább egy 30-as mintával.

Azt viszont megnézhetnéd, hogy a két kábellel ugyanakkora lesz-e a hangerő! Ezt egyszerűen meg tudod csinálni. Az egy-két dolgot megmagyarázna, ha nagyon máshogy szólnak. :D
Érdekes lenne a kábel teszt is vakon, ha meg tudsz kérni valakit, hogy dugdossa neked gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#27) Bodz válasza slfln (#26) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nincs hangerő különbség a két kábel között. :N
Hétvégére kerítek egy segítőt.

[ Szerkesztve ]

(#28) villamos válasza Zsolt!! (#14) üzenetére


villamos
őstag

Szerintem csak a régi jó "törvényt" erősítették meg, miszerint egy rendszerben a legfontosabb az eszköz, amely magát a hangot kiadja, vagyis a hangdoboz. Ha a hangdoboz jó, akkor "szinte" teljesen mindegy, hogy mi van előtte.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#29) contaxg válasza villamos (#28) üzenetére


contaxg
veterán

Elég fura "törvény". Én ezt másképpen látom. :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

beugrottam volna én is szívesen a vaktesztre a 7 év csellótanulással, mellette 5 év nagy zenekar, 3 év vonósnégyes és 6 év szolfézs után :) meg anyám komolyzenei itthoni és munkahelyi (bár itt inkább az otthoni a releváns) pályafutásával :) emellett én az az zenész voltam, akinek van zenei hallása :)

félreértés ne essék, nem mondom, hogy én máshogy szerepeltem volna a vakteszten, de azért kíváncsi vagyok :DDD

maj' lemaradt...; jó cikk, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#31) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon részletes teszt, így kellene minden hasonló terméket letesztelni, gratulálok!

Jómagam nem használok ilyesmit, a géphez SPDIF kábellel van hozzákötve a Sony STR-DB780as erősítő, amelyre Jamo 5 hangszórós hangfalszett csatlakozik egy Yamaha mély társaságában. Számomra tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#32) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Köszönjük a tesztet. Látszik, hogy sok munkád van benne.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#33) devast


devast
addikt

Jó teszt. Mondjuk szerintem ilyen kaliberű dac/amp-okat 600ohm-os fülessel tesztelni... nem igazán nyerő ötlet. A 600as dt880 piszok jó cucc, de nem ezekhez való :)

(#34) slfln válasza kiskaktusz (#30) üzenetére


slfln
senior tag

Ejjj, legközelebb szólok. :D

rep3at: Köszönöm! Sajnos ennek sokan nem örülnének. ;]

szaszayanou: :R

devast: A 600ohm igazából a legegyszerűbb terhelés. Csak fesz kell. Az igazi probléma a 12-16ohm. A gyártó is megerősítette, hogy 101dB peakre képes 600ohmos Beyerekkel. (A 125dB-es peak ajánlástól a végén tekintsünk el mert valószínűleg elgépelés :D.) Ezt clipping nélkül csuklóból kinyomja magából. Ha nem szeretnél megsüketülni idejekorán, akkor 90dB SPL alatt kellene zenét hallgatnod. Ez megy a HStreamernek is. Sokaknak tudom, hogy nem lesz elég, mert nem lesz olyan hangos, mint egy koncert.
Nekem pont megfelel.

(#35) DarkByte


DarkByte
addikt

Csak én nem találom a Nomono honlapján ezt a DAC-ot (sőt bármilyen DAC-ot) vagy regisztrálni kellene és akkor jelenne meg? :F

(#36) slfln válasza DarkByte (#35) üzenetére


slfln
senior tag

Az oldal még fejlesztés alatt van. Árakkal kapcsolatban contaxg tud neked segíteni. A többi HRT DAC-ot megtalálod a lineas honlapján.

(#37) contaxg válasza DarkByte (#35) üzenetére


contaxg
veterán

Bocs, de készül a weblap....éppen most is azt barkácsolom.
Addig is ITT van némi infó róla.

(#36) slfln
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#38) DarkByte válasza slfln (#36) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi! :) Annyira nem is drága mint gondoltam.
contaxg: Np, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#39) Bodz válasza Bodz (#27) üzenetére


Bodz
nagyúr

És kezdődik... :D

(#40) contaxg válasza Bodz (#39) üzenetére


contaxg
veterán

Biztos hallani fogod a különbséget... :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#41) Bodz válasza contaxg (#40) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#42) rep3at válasza slfln (#34) üzenetére


rep3at
őstag

Miért nem?

Forward thinking. كرر

(#43) slfln válasza rep3at (#42) üzenetére


slfln
senior tag

Mert a jótékony köd jobban esik az embereknek. :D
(Ezek a reakciók látszódnak a cikkel kapcsolatban a DAC-os topikban is.)
Lásd a témával foglalkozó magazinok, amik úgy néznek ki, mintha egy borkóstolót olvasnál.
Sokan inkább azt preferálják, ha leírják az eszközről, hogy a 'Jazz at the pawnshop' alatt milyen emésztési ingereik támadtak... Ezek az ingerek persze párhuzamban vannak a tesztelésért és a reklámért kapott pénzzel. Csak ezeket a csúnya gondolatokat valamiért mindenki hajlamos elhessegetni inkább. Jobb a tudatlan boldogság.

Így lett a high-end egy több millió dolláros szeméthalmaz, a kezdeti célkitűzésekhez képest, ami még a tökéletes reprodukcióról áhítozott. Ezért járunk ott, hogy ezek az olcsó cuccok jobban szólnak, mint az 'ezotérikus csodák'.

Most ez úgy néz ki, hogy az a jó hang, amit valaki, - akit 'nagyra becsül' egy társaság - jónak mond. Legyen az bármilyen rossz.

Nem ecsetelem tovább, inkább a nem olyan rég elhunyt Justin Gordon Holt, a Stereophile alapítójának szavaival fejezem be:

“Audio as a hobby is dying, largely by its own hand. As far as the real world is concerned, high-end audio lost its credibility during the 1980s, when it flatly refused to submit to the kind of basic honesty controls (double-blind testing, for example) that had legitimized every other serious scientific endeavor since Pascal. [This refusal] is a source of endless derisive amusement among rational people and of perpetual embarrassment for me..”

A teljes cikk itt van.

[ Szerkesztve ]

(#44) contaxg válasza slfln (#43) üzenetére


contaxg
veterán

"Így lett a high-end egy több millió dolláros szeméthalmaz, a kezdeti célkitűzésekhez képest, ami még a tökéletes reprodukcióról áhítozott. Ezért járunk ott, hogy ezek az olcsó cuccok jobban szólnak, mint az 'ezotérikus csodák'."

Nem szabad ennyire általánosítani... :Y

Valóban vannak viccesen árazott termékek, de egyértelműen kijeletni azt, hogy az olcsó cuccok jobbak mint a high-end audio termékek, az nagyon meredek. Bár magam is tudnám példákkal erősíteni a véleményedet. Persze kérdés, hogy mit hívsz olcsónak és mit gondolsz ezoterikusnak. Érdemes lenne ezt közös nevezőre hozni. ;)

Ez az én kínai imádatomat is übereli! :D

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#45) slfln válasza contaxg (#44) üzenetére


slfln
senior tag

Ha akarod, akkor jól érted.

Igen, arról van szó, amit beleszerkesztettél.

Írtam a cikkben is, hogy természetesen nem ez a tető és vannak sokkal drágább, jobb termékek. Kérdés, hogy a növekmény kinek és mennyire lesz arányos az árral.

Általánosságban viszont az a helyzet, hogy a legtöbb "high-end"-ként aposztrofált cucc valójában ezek minőségét se hozza.

Azért idéztem nagyra becsült szócsőből, mert már megszoktam, hogy tőlem túl meredeknek hatna. :D

[ Szerkesztve ]

(#46) slfln válasza slfln (#45) üzenetére


slfln
senior tag

Még annyi, hogy teljességgel megértem, amikor 'kínaizol'. Sajnos az általánosság ezt erősíti. Ez ugyanúgy belenagyítás és valahol visszatetsző, mint az én szavaim - de van benne igazság bőven.
Igen, az általánosság azt mutatja, hogy Kínából csak szemét és a nyugat másolata ömlik.
Közben azért vannak olyan cégek, akik az ellenkezőjét bizonyítják és tervezői munka áll a termékeik mögött.
Csak a szemét szintén elnyomja a törekvéseiket.

Az a különbség, hogy ők olcsón árulnak rengeteg szart és pár jó terméket --- szemben a nagyon drága és rossz és a nagyon drága, de nagyon jó high-end cuccokkal.
Melyik a jobb? :D Szerintem egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#47) contaxg válasza slfln (#46) üzenetére


contaxg
veterán

A konzumer piacon vannak jó kínai cuccok, lásd. Fiio vagy Edifier, de ettől még a helyén kell kezelni a dolgokat. Mivel a fórumozok jelentős része nem igazán vagy nem olyan régen rendelkezik saját jövedelemmel, ezért a többségnek ez a realítás, és egyben a jó hang is.

Már többször hivatkoztam pl. a Hifiman-ra. Ezzel példázva, hogy a jó hangot gyártó kínai cégek sem olcsóbbak mint a nyugati társaik. De miért is legyenek azok?

Ha gondolod szerezz be pár kütyüt (ha tudok, segítek) ami szerinted megfelel a gondolataidnak, és én is fogok szerezni pár készüléket a "hájendből". Rögtön ki fog derűlni, kinek van igaza! ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#48) slfln válasza contaxg (#47) üzenetére


slfln
senior tag

Kezdünk egyre jobban közelíteni a közös nevezőre. ;)

Ahogy Gordon Holt is mondta: amíg a high-end elutasítja, hogy a legalapvetőbb dolgokat mérésekkel publikálják a termékekről, addig csak röhej tárgyai lesznek a realitás talaján mozgóknak.

Az alapvető tervezési szabályoknak megfelelő transzparensnek mondható cuccoknak bizony hasonlóan kellene szólnia. Lsd. a vakteszt.
A baj ott van, hogy nincs mérés gyakorlatilag semmiről. A jó hír viszont az, hogy már vannak törekvések és igény arra, hogy legyenek ---> John Atkinson - Stereophile, Tyll Hertsens az innerfidelitytől, NwAvGuy, Goldenears.net... stb.

Majd az ODAC-ot az ODA-val mellé tesszük egy Benchmarknak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49) contaxg válasza slfln (#48) üzenetére


contaxg
veterán

ODAC, ODA? Ezek mikek is pontosan??
Benchmark? Egy jónevű középkategóriás stúdió eszköz

Ezekkel szemben hozzak hájend DAC-ot, erősítőt? ;]
Mi a "fegyvernem"? Hangdoboz vagy fejhallgató??

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#50) slfln válasza contaxg (#49) üzenetére


slfln
senior tag

Még tervezőasztalon van egyelőre. Remélem március végén már rendelhetem valahonnan.

Hozhatod az SPL Phonitort, a Lehmann Black Cube-ot, a Beyer A1-et, DAC-nak meg akár a Zodiacot is... meg a Lavryt is.
Nem lesz egyik sem jobb,a korábban említettektől (-sőt-) csak 'másabb'.
Ha letakarjuk őket és egyeztetjük a hangerőt, akkor meg valószínűleg nem ezeket fogod preferálni, vagy egyenlőnek hallod őket.

Fejhallgató természetesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.