Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brekes


brekes
tag

A belsejét nem tudtam elolvasni, mert mennem kell el. De a csomagolást, a külsőt jól leírtad, és szép kis gép ez.. :R

(#2) morcosharcos


morcosharcos
tag

Szia, nagyon jó leírás. Rövid, lényegretörő, informatív. Így kell ezt. :)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szép kis noti, viszont a 4530s/4535s szériához képest elcseszték, hogy ilyen vastag "kávát" kapott a billentyűzet körüli rész.

Viszont érdekelne egy GPU-Z is, mert nem tudom hogy végül ez 128bites VGA-e avagy sem. Mert ha nem, akkor a DDR3-as videómemóriával és a 64bites memóriasávszéllel ez visszalépés az elődökhöz képest.

"Az ujjlenyomat-olvasó egy szürke műanyag borítást kapott" ,tehát az csak egy vaksapka, vagy van benne ujjlenyomatolvasó?

Mert ha nincs akkor tényleg elspórolták a dolgokat, hogy csak egyféle palmrest-et készítenek hozzá :D

Az internetböngésző gombja nem véletlen került rá :), mivel telepíthető a HP saját QuickWeb nevű "OS"-e ,amivel nem kell Windows-t indítani ,ha esetleg netezni szeretnénk, mert egy saját felületű böngészést, és egyéb más programokat lehet elindítani / nem mellesleg sokkal gyorsabban

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó gép főleg ezért az árért!

Mondjuk én egy A6 vagy A8-as procival szerelt változatot választottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#5) FRENK1988 válasza Graphics (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Igaz ez egy 4540s-ből van de abban is 7650M van

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) Graphics válasza FRENK1988 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na így már elnézem a vastagabb műanyag szélét, habár indokolt volt, mert ez volt valamelyest a leggyengébb része a 4530s-nek / sajnos tapasztaltam /

Nos már csak az a kérdés, hogy 7470m / 1GB GDDR5 64bit/ vagy a 7650m / 1 vagy 2 GB DDR3 128bit/ a gyorsabb? :D

Az biztos, hogy 3Dmark06-ban 1000-rel kapott többet ez, mint az én gépem / 7470M /

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Graphics válasza FRENK1988 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos számomra kiderült , hol véreztette el a HP ezt a bookját... a kispórolt VGA-val... DDR3-as, kár érte.

7470M-es sávszélesség értékei felettébb sokszorosa. Sajna hiába akkor az a 128bit, ha DDR3 volt csak a raktáron :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) koshmar


koshmar
őstag

Jó teszt lett!

"A gépet kinyitva örömmel tapasztaltam, hogy sem a kijelző keret, sem a billentyűk közti rész sem kapott fényes műanyag borítást, tehát teljesen matt az egész."
Örülök, hogy így lett. Nekem egy 4525s van, ott a fent említett részek fényes műanyag borítást kaptak.
Egyszer hozzáérsz, azonnal zavarba jön, és ujjlenyomatos lesz. Ez főleg a kijelző körüli keretnél, valamint a legalsó billentyűk és a csuklótámasz közötti résznél látszik igazán.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#9) FRENK1988 válasza Graphics (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

Na nekem valami nem kerek ezzel a váltható VGA-val:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) Иван válasza Graphics (#3) üzenetére


Иван
őstag

:Y

nekem egy 4530s-em van, inteles, de most majd utána járok ennek a fícsörnek, nem is tudtam, hogy van ilyen. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Graphics válasza Иван (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen van, habár még én sem telepítettem mert most váltottam SSD-re és nem indokolt :D

De kipróbálásképp :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Иван válasza Graphics (#11) üzenetére


Иван
őstag

Én utánaolvastam, és vki szerint telepíteni kell, vki szerint alapból rajta van. Na mindegy, majd egyszer megnézem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) fondorlatos válasza Graphics (#3) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

A hp quickwebet én sem ismertem. Ha gyorsan kell a böngésző, akkor használom a gombot. Nekem kifejezetten jól jön.

(#14) koshmar válasza Иван (#12) üzenetére


koshmar
őstag

HP Probook 4525s: alapból rajta volt.
Mondjuk az is igaz, hogy LAN-nal nem sikerült működésre bírnom, csak WiFi-vel.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15) gyiku


gyiku
nagyúr

en 4535s-t nyuzok mar 1 eve, remek cucc.

hüllő

(#16) ocsi19 válasza FRENK1988 (#9) üzenetére


ocsi19
senior tag

Én is hasonlót tapasztaltam, ezért nem szúrtam be GPU-Z képet, szerintem még maga a program "nem áll készen" erre. :)

(#17) ocsi19 válasza Boxi88 (#4) üzenetére


ocsi19
senior tag

Most rendeltem meg egy A8-as procit hozzá, ha hp szervizben cserélik, majd leírom, hogy megérte-e.

(#18) Graphics válasza ocsi19 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos az a baj ezzel, hogy a váltható VGA átka, hogy folyamatosan várni kell a gyártóra, és egy idő után elfelejtenek drivert írni...

4530s-hez tavaly óta nem jött ki új Catalyst-Intel kombós driver... 1 év lemaradás, pedig azóta mindkét oldalról voltak javítások, és friss driverek :)

Így opcióként marad: vagy letiltom az IGP-t és akkor csak AMD-vel megyek tovább, és ugrott a kedvező fogyasztás, vagy csak Intelt rakok fel, és akkor helló AMD :D

ocsi19: miért nem egyből A8-assal vetted? nem lesz ez túl drága móka?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) ocsi19


ocsi19
senior tag

Dobtam bele egy OCZ Vertex 3 120 SSD-t is, Én hihetetlen sebesség változást tapasztalok.
(windows betöltés, telepítések, másolás, ehhez hasonlóknál)

+4GB ram került bele, így most 8GB-al adta a lenti eredményt.

Windows 7 Ultimate élményindex:

[ Szerkesztve ]

(#20) Boxi88 válasza ocsi19 (#17) üzenetére


Boxi88
őstag

Kíváncsian várom az eredményt! :K

[ Szerkesztve ]

(#21) ocsi19 válasza Graphics (#18) üzenetére


ocsi19
senior tag

A8-assal én 200e fölött találtam a gépet mikor rendeltem.
Ha minden jól megy - még nem érkezett meg -, akkor 14e-ből meg lesz az új proci.

[ Szerkesztve ]

(#22) Graphics válasza ocsi19 (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy okés :)

Nekem is van bent egy SSD, és a HDD-t áttettem Caddy-be a DVD helyére. Jelentős javulást hozott üzemidő tekintetében, ugyanis a DVD helyén mégha folyamatosan is megy a vinyó, nincs terhelve csak ritkán írással-olvasással, így a fogyasztás csökkent, és legalább 1 órával tovább megy a 4530s-em.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) ocsi19 válasza Graphics (#22) üzenetére


ocsi19
senior tag

Én most várok, hogy legyen hozzá típusspecifikus caddy, mert amit most kapni, az elég bután nézne ki benne.

(#24) Graphics válasza ocsi19 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Chaser-től vegyél, ilyen hogy típus-specifikus mizéria felesleges :)

DVD-ről az előlapot lepattintod, és átteszed a Caddy-re és kész is. Ennyi, nem kell túlmisztifikálni, de a DeLock caddy-je is megfelelő lenne hozzá

Amúgy mindegyik bután nézne ki, mivel mind kocka :D ,de lepattintható az előlapjuk, ez egy kisebb szabványnak is tekinthető :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) mhorvat


mhorvat
senior tag

Szia,

remek kis teszt, valóban lényegretörő, informatív. Egyetlen dolgot hiányolok belőle, apróság csupán. Egy-két press fotót a gépről. Én, aki nem tudom, hogy is néz ki a gép, érdekelt volna egy "teljes alakos" fotó róla, nyitott állapotban, a cikkben pedig csak részletfotókat találtam a külsőről. :R

Üdv.

(#26) pigmeus


pigmeus
tag

Nagyon király kis cucc és a cikk is tetszett. Pont az ilyeneket szeretem ahol a saját tapasztalatokról lehet olvasni. Használd egészséggel! :R

(#27) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Egyéni rossz tapasztalat miatt, de már kivert a víz és egyszerre rázott a hideg, ahogy megláttam a HP-s dobozt a képen. Mondjuk AMDvel akár lehet valóban jó is.

Még több saját tapasztalatos cikket a Logoutra! :K

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#28) ubalaz


ubalaz
csendes tag

A VGA problémára a HP sem ad/tud adni/akar adni megoldást. Alternatív megoldás:
http://leshcatlabs.net
Tegnap óta használom, és tökéletes.

(#29) LW


LW
őstag

Nagyon jó gépek ezek a probookok, nekem is volt egy 4720s. A típusszáma is jelöli, hogy 2011 végén, amikor vettem már kifutó volt, de még akkor is voltak vele driver problémák. Catalyst rendszeresen összeomlott (nem egyedi hiba), és hiába volt a kijelző matt és jó fényereje, de a képminőség nagyon kontár volt még egy egyszerű TN monitorhoz képest is.

Az árért amennyiért HP kínálja jó vétel, jó gépek, de nem hibátlanok.

(#30) Иван válasza LW (#29) üzenetére


Иван
őstag

Catalyst nekem is néha összeomlik, de nem lepődök meg. ATi driverek legendásan khm...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Graphics válasza Иван (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem még nem omlott össze a 4530s-en egyszer se, melyik van fent neked? a Switchable Driver?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Иван válasza Graphics (#31) üzenetére


Иван
őstag

A hivatalos oldalról leszedve.

Nemtom am, mert én mindig a zöld párton voltam, ott meg van egy driver, ami a legfrissebb, felrakod és kész. Türelmem nekem nincs sakkozni ezzel.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) Graphics válasza Иван (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem, se ennyiből jobb az NVIDIA, viszont a GCN az AMD-nél :D az meg veri a népet.

Ez a 454x-s széria is jó lenne a HP-től ha dobtak volna GDDR5-öt a 128bites sávszél mellé, akkor igazi szuper noti lenne, és váltanék is. így sajna nekem nem éri meg eladni a ProBook-ot, habár jól járna vele bárki.
120GB SSD + 640GB HDD , i5-2430m, HD 7470M, izompacsirta :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó gép, jó vidkarival! Grats! :C

160k-ért meg különösen megéri!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#35) Иван válasza Graphics (#33) üzenetére


Иван
őstag

Nekem elég ez a GPU is bele (HD3000 + HD6490m), persze örülnék a többnek. De azt is belátom, hogy ez félig átmenet a konzumer és a business notik közt, így a játék nem elsődleges prioritás.

Persze látom pár ember gépén, hogy HD6700 vagy GT630 meg enmtom mik, de aztán látom a kopogós műanyag borítást meg az ultra-tükröződő kijelzőt, és rájövök, hogy valszeg nekem van komolyabb gépem.

De persze mindenkinek mások a preferenciái. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#36) JanR


JanR
addikt

Peti!

Ez az AMD proci mennyire jó? Mert nekem is probookom van, igaz i5-el (2410), most lesz 2 éves és cserélném le. Vacilálok, hogy most valami jó kis AMD procisat, vagy Intel procisat - azt tudom, hogy nekem dedikált VGA nem kell, bőven jó ami a prociba van. Érdemes az AMD-set választani?

(#37) ocsi19 válasza JanR (#36) üzenetére


ocsi19
senior tag

Nekem egyenlőre teljesen megfelel a hétköznapi használathoz, de minden tesztben azt írták, hogy az Intel sokkal jobb. A játékoknál nem dob sokat, hogy intel vagy amd, max. a CS:Source-nál :D.
Ha érdekel valamilyen teszt írd meg és lefuttatom vagy meg is nézheted a gépet élőben... :)

(#38) FRENK1988 válasza ocsi19 (#37) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nekem meg Inteles van, szóval ha érdekel akkor én is lefuttatm a tesztet és el tudod helyezni :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#39) JanR válasza ocsi19 (#37) üzenetére


JanR
addikt

Inkább élőben sasolom akkor meg, engem semmilyen teszt nem érdekel, mert nem a teszteket használom nap mint nap .. A win, meg a rendszeralkalmazások legyen gyorsak, a többi engem nem érdekel, mert egy filmet egy celeron CPU is le tud játszani :) (bár az utóbbitól mentsen meg az Isten).

#38) FRENK1988 : Nekem is Inteles van, csak ahogy írtam lassan cserélném és kiváncsi vagyok, hogy az AMD-s mennyire jó, mert azért árban barátibb az ára. Bár az aksi használat melletti üzemidő érdekes lehet - régen az AMD nem állt ezzel jól.

[ Szerkesztve ]

(#40) ocsi19 válasza JanR (#39) üzenetére


ocsi19
senior tag

Most játszottam kicsit a Crysis 2-vel, jelentem jól megy a gépen! :DDD

(#41) AxBattler válasza ocsi19 (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

Teszteredményeid vannak azóta?
Kíváncsi lennék külön az integrált, és a dedikált kártya teljesítményére is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#42) ocsi19 válasza AxBattler (#41) üzenetére


ocsi19
senior tag

ha hétvégén lesz időm csinálok pár tesztet.

Milyen tesztre lennél kíváncsi? 3dmark06?

(#43) AxBattler válasza ocsi19 (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Inkább FRAPS-os játéktesztekre.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44) ocsi19


ocsi19
senior tag

Megjött az "új" proci, A8-5400M, ha minden jól megy, akkor a jövőhét folyamán kerül gépbe.
:))

(#45) AxBattler válasza ocsi19 (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Szabad tudni, hogy honnan és mennyiért jutottál hozzá?
Mi lesz a kisebbikkel?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#46) ocsi19 válasza AxBattler (#45) üzenetére


ocsi19
senior tag

Ma be is szerelték.

E-bay-en jutottam hozzá, postával együtt 12.700.- volt.

Első eredményre Windows 7 64bit-nél ezt hozta:

Ez pedig a gyengébb procival volt:

[ Szerkesztve ]

(#47) AxBattler válasza ocsi19 (#46) üzenetére


AxBattler
félisten

Háát, ez nem olyan egetrengető különbség...
Érezhetően gyengus volt az A4-es, vagy más miatt döntöttél a cseréről?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#48) ocsi19 válasza AxBattler (#47) üzenetére


ocsi19
senior tag

A processzor sebessége 5,3-ról 6,7-re nem jó? :U

Amúgy őszintén szólva megfelelt a kisebb proci is, az is ugyanúgy vitte a fullhd-t, 3-4 megnyitott ablaknál, programnál sem észleltem semmi extrát, de a jó vétel miatt nem hagyhattam ki... :)

Ha van valami teszt amit szeretnél, hogy lefuttassam, írd meg.

A gépemen most egyenlőre a Crysis 2 van fent, átlagosan 25-26fps-t produlál, szerintem elfogadhatóan megy.
("GAMER" beállításon van HD felbontáson)

(#49) AxBattler válasza ocsi19 (#48) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván számít a különbség, és 12k nem volt sok egy új apu-ért, csak nekem a kisebb is elég lenne.
De mindegy, nem jártál rosszul! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#50) Dhampir válasza ocsi19 (#46) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Hol szerelték be és mennyiért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.