Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Attichu


Attichu
csendes tag

Hali! Igaza van dying_star-nak! Undorító ez a mostani csilli-villi fényes divat! És a legroszabb az egészben, hogy most már szinte mindent ilyen gusztustalanra csinálnak mert ez a trendi. Nem kell ragozni hová tart az emberi ízlés mert nem biztos, hogy azokat a szavakat jónéven vennék itt. De a leírás az nem rossz! Köszönjük! Üdv! Atti

(#52) capafog23 válasza jorden06 (#36) üzenetére


capafog23
őstag

Fel kellett raknom valami programot ami megmondta az aksi állapotát, meg vagy fél órát dumáltunk és postázták valahonnan a világ végéről.

(#53) mrSAJT


mrSAJT
csendes tag

Jó kis cucc, szép teszt...

"A kép az csak kép" - még ha 22"os akkor is.

(#54) mrSAJT


mrSAJT
csendes tag

Jó kis cucc, szép teszt...

"A kép az csak kép" - még ha 22"os akkor is.

(#55) L4rs válasza adamka16 (#27) üzenetére


L4rs
tag

Nézd meg a garanciajegyet. ;)
1 év garancia van az akkumulátorra. Így még nem hallottam, hogy teljes körű garancia. Valahol így reklámozzák, vagy a boltban hallottad?
K50AB felhasználó vagyok én is. :)

szerk: Egyébként az a helyzet, hogy lassan ebben az ár és teljesítmény kategóriában nem lehet kapni matt borításút, matt kijelzővel még kevésbé. Tehát hiába nem mindennapi_használat_barát, mást nem nagyon kapsz hasonló belsővel hasonló áron.

[ Szerkesztve ]

(#56) Kantorpe


Kantorpe
tag

Szeretem, mostis ez melegiti a pocimat :)

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#57) jorden06 válasza capafog23 (#52) üzenetére


jorden06
senior tag

A HP programát kellett felraknod? Vissza kellett küldened a gyári akksit? Miket kérdeztek közben?

Azért kérdezősködök ennyire, mert még garancia lejárta előtt szeretném valahogyan kicseréltetni a mostanimat (amilyen szerencsés vagyok gari után pár héttel fog tönkremenni), és szvsz a HP által megkövetelt elhasználódottsági szintet (50%) még nem érte el.

(#58) kpal


kpal
veterán

Jó teszt :R nekem nagyon tetszik és árban is maximum ennyit adnék notiért mint amennyi ez. Csak az aksi nem valami jó legalább birhatna 5órát.

(#59) Csabee. válasza jorden06 (#57) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az everest vagy a battery bar is kiírja az akku elhasználódottságát!

Üdv: Csabee.

(#60) Avicularia


Avicularia
veterán

Szvsz nem olyan dolog ez a háztól házig garancia.
Mikor otthon voltam 2 hónapja,zörgött elég régóta a DV5-öm ventije.
Felhívtam a hp üfsz-ot,mondom mi a pálya.Oké,holnap jön a futár ,mikorra kérem délelőtt vagy délután? Mondom délelőtt.
Másnap reggel csenget a futár,viszem ki a cuccot,erre közli,hogy neki nincs a kocsin olyan doboz amiben el tudná venni,szóval ma az nem fog menni :U :W
Eddig 1 nap szabadság ha valaki dolgozik.
Holnap eljön valaki más,ígérte.
Valóban ,másnap reggel megint egy másik futár jött.Nála már volt doboz,elvitte.
Ez még egy napi szabadság.
10 munkanapot mondtak a javításra,visszafelé úgy rendeltem repülőjegyet,hogy beleférjek.
Kb 10 nap letelt,következő szerdán repültem vissza svédbe.Pénteken gondoltam felhívom őket,megkérdezem mi a helyzet.Hát még nincs kész.Mondom nekem keddig prezentálják a gépet,mert nem tudok rá várni.Hölgy mondja,meglátja mit tehet.
Aztán délután jött email,a futárcégtől,hogy feladták a cuccot,hétfőn 8-18ig üljek otthon és várjam a futárt...pff :W :U
Ez már ugye a harmadik nap szabi.
Hétfőn megjött,oké öröm...addig amíg ki nem bontottam a dobozt.
Bekapcsolás után hallgatom,zörög a venti.Nem annyira mint mikor leadtam,de hallható.
Nézem a papírt,kicserélték a ventit és a hűtőbordát.Persze nem igaz,csak gondolom befújták wd40-el.
Visszajöttem svédbe,másfél hete megállt az állítólag kicserélt venti,túlmelegedés miatt lekapcsolt a gép.
Most a svéd hp-nál van garis javításon,remélem ők tényleg kicserélik benne,amit kell és nem hazudoznak.

Ja és itt üres kartondobozt küldenek csomagolóanyaggal,nem kell várnom a futárra,akkor adom fel ingyen a postán amikor akarom.

(#61) Gzolo válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


Gzolo
senior tag

Dede, én vettem egy HP Probook 4510s-t, bordóban, hogy ne legyen unalmas, matt kijelzővel, ugyanannyiba,mint ez a Dv6. Csak a billentyűzet körüli fekete rész gyűjti az ujjlenyomatot, de oda nemsokat ér a kéz úgyse.

(#62) Apollyon válasza Avicularia (#60) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Erről a fajta garanciáról még spyduck fórumtárs tért ki a Megbízható notebookok II cikkében:

"Az igazi gond és szívás akkor van, ha az általad problémásnak vélt jelenség nem könnyen, vagy mindig reprodukálható és a termék alapvetően működik, ez pedig igen gyakori eset. Ilyenkor jönnek a személyes kontaktus hiányából eredő hibák a szervizmenetben. Jó esélyed van rá, hogy a telefonos ügyfélszolgálatos meggyőzése után a terméket ugyan felveszik tőled, de azt három hét hiány után ugyanazzal a hibával kapod vissza, hiszen az információ útközben elvész, torzul, a hiba pedig nem reprodukálható anélkül..."

Egyébként nagyon jó notebook, de tényleg elég erős hátrány ez a csilli-villi. Főleg a tapipad, nah, pont az az egyik rész, amint nagyon nem kellett volna "tükörre" csinálni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#63) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nagyon jó lett a cikk. Hasonló kaliberű hp noti vásárlását tervezem én is. Nagyon bejön a design. És valóban ár érték arányban a legjobb vétel. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#64) Avicularia válasza Apollyon (#62) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez teljesen jól behatárolható hiba volt,a ventinek konkrétan kávédarálóhoz hasonló hangja volt.
Azaz igazán felháborító,hogy a hp simán azt hazudja,hogy kicserélte,papír is van róla.
Ehhez képest már első bekapcsoláskor hallható volt a venti ciripelése,és kevesebb mint 2 hónap alatt meg is állt benne az állítólag kicserélt venti.

(#65) Solten válasza Apollyon (#62) üzenetére


Solten
addikt

Baratnomnek van ilyen DV6-sa, szerintem a tapipad anyaghasznalat szempontjabol nagyon eltalalt, egyszeruen valahogy kellemes es kenyelmes az ujjnak... :)

Saor Alba

(#66) Apollyon válasza Avicularia (#64) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ehh... Lehet már egy használtra cserélték :/ Azért a HP-nél jobb terméksupportra számítottam volna, én is HP-t tervezek venni.. De már nem tudom :D

Solten: Értem. De nem szkreccselte szét a felületet a körmeivel?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#67) Avicularia válasza Apollyon (#66) üzenetére


Avicularia
veterán

Tudod,hogy garis cserénél csak új alkatrészt lehet beépíteni.
Egyszerű,sz@rtak kicserélni,simán befújták wd40-nel.

(#68) Shadows


Shadows
senior tag

Nekem dv 5-1190eh van a hangja angem is zavar de asztalinak használom igy annyira nem ost a dologban. szerintem mint felszereltségre mint dizájnra kellemesek ezek a gépek. Én egy dell vostro 1500-at váltottam ki vele és nem csalódtam...Talán a windows lassúsa viszont rettentően avar vistával érezhetőbben gyorsbb volt..de mint asztali gép nem igat hogy az opera 2 másodperccel később tölt be.

Grat a géphez használd egészséggel. :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#69) Enjoy válasza Apollyon (#66) üzenetére


Enjoy
addikt

ASUS-nál sokkal jobb a HP szervize-ügyfélszolgálata, sajnos tapasztalatból mondom :(
Többi márkát nem ismerem annyira.

► més que un club ◄

(#70) kozyadam


kozyadam
tag

Használd egészséggel!

Nekem nagyon tetszenek ezek a gépek, de a mostani dv5-öm úgy hozzám nőtt, hogy nem szívesen válok meg tőle :)

(#71) Csabee. válasza kozyadam (#70) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem mind2 van, és azt kell hogy mondjam hogy magában szép a dv5 nagyon! De ha mellé rakom a dv6-ot akkor igencsak "idejétmúltnak" túnik a dv5 :)

Üdv: Csabee.

(#72) kpal


kpal
veterán

A dv6 HDMI-n tud a kép mellett hangot is küldeni tv-re ?

(#73) Csabee. válasza kpal (#72) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tudnia kell elvileg!

Üdv: Csabee.

(#74) Kantorpe válasza kpal (#72) üzenetére


Kantorpe
tag

Tokeletesen, en igy hasznalom.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#75) AlCapone20


AlCapone20
csendes tag

Jo iras.
Egy ismerosom Olaszorszagbol vett egy DV-7 -t 17" -t feherben, hat amikor meglattam majdnem sirvafakadtam olyan gyonyoru feherben :D (pedig nem szeretem a laptopokat).
Az egyetlen kis hibaja az volt h a Hp -s driverrel a HDMI -n nem ment a hang de ezt konnyen kijavitottam azzal h eltavolitottam es a win alap driveret hagytam meg es azzal gond nelkul megy.

[ Szerkesztve ]

(#76) Shadows válasza kpal (#72) üzenetére


Shadows
senior tag

sőt a dv5 is tudja....én ugy használom

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#77) Csabee. válasza Shadows (#76) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sőt.. minden HDMI tudja a hangot kiküldeni! Hisz ezért van!

Üdv: Csabee.

(#78) Zolli77 válasza Apollyon (#62) üzenetére


Zolli77
csendes tag

A Touchpad-ról tényleg sokan azt gondolják hogy használhatatlan emiatt a tükröződős dolog miatt azonban 1év használat után mondom hogy ez semmit nem ront a használhatóságon, teljesen kényelmes, szinte siklik rajta az ujjad és a bevonat sem kopik rajta egyáltalán.

Üdv.

(#79) Solten válasza Apollyon (#66) üzenetére


Solten
addikt

Nem, nem a kormeivel vakarassza... :D (amugy sincsenek 3 cm-es mukormei). A felulet igen ellenallo btw, nem kopik.

Saor Alba

(#80) Csabee. válasza Zolli77 (#78) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ezt én is alátudom támasztani hogy nagyon jól bírja!

Üdv: Csabee.

(#81) cellpeti válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


cellpeti
veterán

Dehogynem! HP-ba is kapható.
HP 6910p,6930p,8510p,8530p és társai... :R Ezek matt kijelzős masinák.

jorden06:

Ennyit az Apple-ről. :W

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#82) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Hi! Egyébként miért van az, hogy a notebookok többségét tükröződő lcd plexivel szállítják?
Annyival többe kerülne a gyártónak a matt plexi?
Elég gáz, mikor dolgoznál a gépen és közben megállapítod, hogy borotválkozni kellene :D

(#83) eastsider válasza Scroll Lock (#82) üzenetére


eastsider
nagyúr

elvileg "szebb" a képe a tükrösnek... és ha otthon használod, majdnem tökmindegy.. de nekem a PC-n a plexi is matt... így is elég gáz, hogy zongoralakk dizájnja van (mondjuk nem fogdosom..)

(#84) Scroll Lock válasza eastsider (#83) üzenetére


Scroll Lock
tag

Én is főleg otthon használom a gépet, de mindig fordítgatom, mert az ablakot mindig látom a kijelzőben. Ha meg szembe fordítom, akkor meg a szemembe megy a fény. Ördögi kör...
Este meg az asztali lámpa világít a kijelzőbe, de ha elteszem a lámpát, akkor meg írni nem látok.

(#85) Solten válasza Scroll Lock (#84) üzenetére


Solten
addikt

En szembeulok az ablakkal ilyen figyel rajta: [link]. Este pedig felfele vilagito allo olvasolampat hasznalok, tokeletesen nem zavarja semmi az elmenyt... :D

De hasznalhatsz ilyet is pl: [link]

Saor Alba

(#86) laci1128 válasza Zolli77 (#78) üzenetére


laci1128
tag

Én nem csak hogy így gondolom, de sajnos meg is tapasztaltam a használhatatlanságukat ezeknek a "fényes díszítőelemeknek". 3 ismerősömnek is HP Pavilion gépe van, így többször volt lehetőségem a fényes touchpad-dal való küzdelemre. A fényes felület miatt egyáltalán nem olyan a viselkedése, mint a régebbi, szimpla touchpad-oknak. Én inkább megszöktem megszokás helyett, mivel számomra kínszenvedés volt egy szimpla drag&drop művelet elvégzése is a fényes touchpad-dal. :)
Valahogy a klasszikus touchpad-ok valamivel jobbak voltak, mint ezek az új eresztések. Bár szvsz notebookokra a legkényelmesebb vezérlést a TrackPoint biztosítja, viszont sajna ezt a konzumer kategória tagjairól mindig lefelejtik. :( De persze kinek a pap, kinek a paplan. :)
A TrackPoint lefelejtése szerintem olyan szomorú trend, mint a széles és tükröződő kijelzők vagy a csillogós, gyenge műanyag burkolat használata a notebook gépeknél.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#87) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma jött levél a UPS nem talált ide a csomaggal ,mert a hp rossz utcanevet adott meg.
DE tracking number alapján júni elsején ért a hp-hoz a noti,és másodikán már a ups-nél volt.
Szóval egy napot sem töltött a szervizben.A magyar hp meg ült rajta majdnem 2 hetet és meg se csinálták :U :W

(#88) Napfénysüti válasza laci1128 (#86) üzenetére

Hasonlóan gondolkodom én is. Próbáltam a Pavilionok fényes touchpadját: ha azt kéne használnom vagy magam lőném fejbe vagy a gépet ápolnám le egy baltával. :D Viszont a gépemen van trackpoint a touchpad mellett: kb 1 hét után kikapcsoltam az utóbbit és csak a trackpointot használom. Számomra sokkal kezelhetőbb gyorsabb és kényelmesebb. Párom az ő gépén már egeret se használ csak nagyon ritkán(R61-én csak trackpoint van míg touchpad nincs). De ízlések és pofonok. :)

Més que un club!

(#89) Csabee. válasza Napfénysüti (#88) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Trackpointot berakhatna a hp is... nem tartana semmiből, de hát ez van ezt kell szeretni!:)

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.