Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Gratulálok a cikkedhez! Nekem is van cikkem a dv5ről :) igaz az egyel kisebb kategóriás, de szeretem nagyon! teljesen jó a gép, és szerintem a dv6nál is szebb a design-ja is.

Üdv: Csabee.

(#2) KrAt válasza Csabee. (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

Láttam, meg még egy kolegának van itt ha jól emlékszem, neki ráadásul TV-s :)

(#3) luw2win


luw2win
őstag

Tegnap tapiztam médiamárktban és nagyon szép és finom
Az írás meg igényes :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4) 14adam


14adam
addikt

Sajnos hozzám nemhoznak ilyet szerelni :O

(#5) KrAt válasza luw2win (#3) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :)

#4: nekem si egy ritka alkalom volt :)

(#6) cellpeti


cellpeti
veterán

Egyik haver most vett DV6-ost! Kegyetlen szép gép az is,de mondjuk nem tud ennyit!

AMD X2 es az övé meg sima integrált kari van benne,de azért elfogadnám ezt is meg azt is!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7) shark300


shark300
tag

Tetszetős írás! :R
Nekem Pavilion DV5-1180ehm van.
De van pár dolog, ami nem tetszett:
-touchpad-en egy helyen lepattant a króm. Nagyon pici részen, de ilyet nem vártam volna egy 1 hónapos géptől.
-videókártyája alaplapra integrált, nem cserélhető, és hiába a 9600GT, csak 800MHz-es DDR2-es memóriái vannak, szemben az eredeti 1600MHz-es GDDR3-asaival.
-kompatibilitási probléma van a legújabb BIOS, és a Windows 7 között, nevezetesen nem ismeri fel a gyorsulásszenzort (jó, tudom nem jelent még meg hozzá driver, de akkor is, eszközkezelő sem látja)
-eléggé felmelegszik egész napos használat alatt (ez biztos a nagyobb csíkszélességen gyártott procim miatt van).
-ventilátor szabályozás érdekes, mert van az alap sebesség (amin állandóan forog, de BIOSban ez kikapcsolható), és a maxig még 1. Kevés az átmenet.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Hmmm,

hát igen, HP noti. :)

ha gazdag leszek, tuti HP dv sorozatból fogok venni. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Napfénysüti

Jó írás lett. :K
Viszont maga a gép engem nem fogott meg sajnos én nem vagyok oda az ilyen csilli-villi gépekért. Azért HP-ból egy p vagy w szériás gépet persze szívesen elfogadnék. :D

Més que un club!

(#10) Tikakukac


Tikakukac
titán

Én is imádom a DV5-ösöm, de sajna takarítani kell rendesen, cserébe aki eddig látta az mind elcsodálkozott miféle szerkezet :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Adam86


Adam86
tag

Nekem is DV5 van, egy 1080eh
Nekem egyedül a felső érzékelősorral vannak bajaim, konkrétan a hangerőszabályozó számomra kezelhetetlen.
Ennek ellenére fullos gép, csak amikor én vettem b@szott drága volt (~300e)

Lenovo Thinkad T500

(#12) buherka


buherka
addikt

Cső Atesz, baró lett a cikk...minden elismerésem :R

Pont jókor jött ez az olvasnivaló, mert én is notit akarok venni, mert eladtam a lenovot és valami ehhez hasonlóra gondoltam.
Most délelőtt beugrottam Dunakeszin az Electro W.-be és megtapiztam egy HP Pavilion dv6-1130eh gépet és megengedték a srácok hogy ráeresszek egy stressz-tesztet .
Sajnos az Everest 5.01-es Rendszerstabilitás tesztjébe szépen beletört a bicskája 2X is. Olyan szépen megfagyott rajta a Vista-pista, mint a huzat. Csak a teljes áramtalanítás segített.
Azért ez egy kicsit elszomorított :U

Még egy Toshiba A500 v. egy MSI GX623X jöhet szóba ezek a HP-k mellett.
Az MSI-re nem nagyon szavaz senki :D ...ugyan miért...?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#13) hzcs


hzcs
senior tag

hát igen, a minpséget meg kell fizetni.
Viszont az szerintem nem miniusb, hanem firewire. Ha nem, akkor bocs :)

(#14) Scalpel


Scalpel
senior tag

Bátyáméhoz még járt egy infrás távirányító is (mire kéne infra egy highend consumer gépen), ami az express-card foglalatba illeszkedik ha nem kell. Szerintem csak nem találtad meg. :)

Egyébként egyetértek Napfénysütivel, nekem is kicsit túlontúl csicsa. Ettől függetlenül persze remek gép. :)

(#15) Duree


Duree
veterán

Szép kis gép,szép bemutató,remek írás
Nálam elég sok pavilion járt már VGA hibával

duree54

(#16) KrAt


KrAt
veterán

Köszi mindenkinek :)

Igen, van, aki szerint túl csicsa, nekem tetszett :) Viszont a hibákról én is hallottam, van HP-nál ismerősöm, volt, h 1 nap 2-t szervíztetett.. :(

(#17) sanzi89


sanzi89
addikt

Hát, őőő. :D

Volt ilyen notival dolgom, szerencsére csak pár hónapig, sikerült túladom rajta, a tapasztlatok amit tudok róla:

- Minden csillogós-villogós. Tiszta kosz lesz még a legfinomabb használat mellett is. Nem mellesleg nekem a belseje nagyon bóvlinak hat. Főleg a billentyűzete.
- A 9600GT melegszik, de nagyon.
- Kb. 3 hónapos pályafutása alatt tönkrement benne az alaplap.
- Az alaplap szervíze után 1-2 hétre tönkrement a táp. Mindez kötelező program leadási időszakban. :((

Konkluzió: Soha többet HP. :) A családban 4 ASUS notiból 4 hibátlan, és van köztük olcsóbb kategóriás is. Úgyhogy nekem nem vált be, maradok a bevált Asus-oknál. De kinek a pap...

u.i.: Igaz az nem pont teljesen ez a típus. egy HP Pavilion dv5-1190eh, de gondolom az alaplap és sok más dolog ugyan az a kettő notiban, ugyanis ha minden igaz akkor ez egy HP Pavilion dv5-1199eh.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18) mrbego válasza hzcs (#13) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hello!
Valóban jó kis gép, nekem is hasonló van, csak gyengébb valamivel. Lenne két észrevételem a teszttel kapcsolatban - ami egyébként tényleg jól sikerült.
Az egyik hogy nem miniUSB amit írt a cikk írója, hanem Firewire (IEEE 1394).
A másik hogy az eSATA csatlakozó egyben USB is.

Még egy megjegyzés, hogy bár nekem a mult hónapban kijelzőt cseréltek, de ettől függetlenül nagyon jól működik. A szervíz meg elég gyors.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#19) haky


haky
senior tag

Ha HP akkor HPQ. Ha HPQ akkor p vagy w széria:) erről ennyit.

üdv
Laci
Notebook Store

Aki másnak retyvetyutyu...

(#20) KrAt válasza haky (#19) üzenetére


KrAt
veterán

Kinek a pap, kinek a paplan :)

(#21) KrAt válasza mrbego (#18) üzenetére


KrAt
veterán

Valóban, javítom :) Köszi :R :)

(#22) tuareg85

<nagyon elvakult vélemény> szerintem ez nagyon ronda :Y </nagyon elvakult vélemény> úgyhogy
én is szükségesnek érzem megjegyezni, hogy ha HP, akkor p vagy w (mondom ezt annak ellenére, hogy a 8510w épp szervízben van). Mondjuk amikor volt szerencsém egy ilyet kipróbálni, akkor az tényleg lejött, hogy nagyjából faszán van összerakva, jó volt a kijelző mechanikája. De ez a *** fényes műanyag nagyon gáz...

(#23) tcp


tcp
tag

"Súlyra se volt vészes, neten 2,7 kiló körüli adatokat találtam, én olyan 3 kilóra saccolom, még teljesen elfogadható."

2.7-3kg? Nem vésztes? Atya úr isten, akkor mi lenne a vészes? Most vagy a mai emberek már ilyen terminátor szerű acél vázzal meg hidraulikával rendelkeznek, vagy egy percet sem akarják cipelni.

2.7-3kg egy fél nap után már büntetésnek számít, ha valami miatt 1db ilyesmi géppel kell menni dolgozni, és többen megyünk, akkor a kezdő vagy a legkisebb rangú/hangú ember kapja a cipelésének feladatát, de szerencsére ekkora vaddisznóból nem sok van :)

(#24) Csabee. válasza tcp (#23) üzenetére


Csabee.
nagyúr

egyáltalán nem vészes a súlya, függ az akksi méretétől is! és ne az ilyen mini 10"os gépekhez hasonlítsd! amiben manapság van normális akksi annak van súlya is! (15,5"ról beszélünk ugye) :)

KrenAtesz: igen még egy srác írt 1180as ról ha jól emlékszem :)

Üdv: Csabee.

(#25) KrAt válasza tcp (#23) üzenetére


KrAt
veterán

Nézőpont kérdése, én 120 kiló / 2 méter aránnyal nem éreztem annak, nyilván ha kisebb lennék, lehet, más lenne a véleményem :)

(#26) haky válasza tuareg85 (#22) üzenetére


haky
senior tag

Nincs olyan széria amiből még nem romlott el 1-sem. Sajnos.. Ez nem csak a HP-ra vonatkozik.

Az tény, h Pavi dv6xxx szériából a 65xx-szériáig. Mindegyiknek VGA vagy alaplap gyíkja volt. Hála a szuper Geforcsénak..Most amiben GeForce-van az melegszik mint állat. Az ATI VGA-s notik teljesen kultúráltak.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#27) devast válasza KrAt (#25) üzenetére


devast
addikt

Ha egész nap vinned kell és legyaloglod a lábad, akkor garantálom, hogy másnap már sírva fogod magaddal vinni. Én anno hüje fejemmel "cipelésre" vettem 15"-os notit... gondolom nem kell elemeznem, hogy mennyit cipelem magammal :DDD Viszont DTR-nek pofás darab ez.

(#28) tcp válasza Csabee. (#24) üzenetére


tcp
tag

10"-os gépet (netbookot) nem sok helyen használnak munkára ;)

(#29) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Köszi az írást! :)

Valami eszméletlen szép noti, minden vágyamat kielégítené ;]

(#30) tcp válasza KrAt (#25) üzenetére


tcp
tag

gyakrabban cipelnéd, és nem csak az asztalon lenne, Te is annak éreznéd (van egy kollégám hasonló paraméterekkel, és pár év sporttapasztalatokkal, de a 3 kg körüli gépet ő sem szereti egész nap cipelni, az büntető gép ;))

(#31) KrAt válasza devast (#27) üzenetére


KrAt
veterán

Van nekem is notim, nap mint nap cipelem suliba, minden mással egyetemben, kaja, stb, és nem szakadt le sose a vállam :)

(#32) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hallod el ne élvezz... Ez csak egy HP.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#33) Tim82


Tim82
nagyúr

Jó a fényképezőgép. :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) negyedes válasza tcp (#30) üzenetére


negyedes
addikt

En vigan cipelem a 2,8 kg-os notim egesz nap. A mikor megyek vissza a lakasomba a turataskammal az meg plusz 10 kg. Semmi bajom tole. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#35) KrAt válasza Blindmouse (#32) üzenetére


KrAt
veterán

Tetszeni tetszhet, nem? :)

(#36) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

köszönjük a tesztet, a sok képet(és az önarcképet is :DDD).

Aurea mediocritas

(#37) Csabee. válasza negyedes (#34) üzenetére


Csabee.
nagyúr

arról nem beszélve hogy ha előveszed akkor meg is nézik nem úgy mitn az Acer meg a FuSi Asus csúnya notebookokat... (tisztelet a kivételnek)

Üdv: Csabee.

(#38) mikloss

Én is szinte egy tök ugyan ilyenről gépelek csak az enyémbe 320GB-os a HDD meg van Blu-ray meghajtó, jah és nem kávé színű hanem ezüst az egész. 3Dmark06-ban nekem is szinte ugyan ezek az eredmények jöttek ki mint a tesztben írtak.

Így durván 2 hónap használat után a következők a benyomásaim vele kapcsolatban:
-játéknál valóban nagyon meleg de viszont elég erős
-filmet nézni a hason elég necces vele ezért be kell ékelni legalább egy könyvet alá(meleg)
-a billentyűzet tényleg nagyon jó
-kinti használatra szinte alkalmatlan(nemcsak napsütésbe)
-bent viszont le szoktam venni a fényerőt 70%-ra
-a hangszórói valóban kiválóak
-a tapipadot én sem szeretem, mondjuk nem is sokat használom mert vettem hozzá normál egeret
-érdemes legalább 2-3-4 hetente egyszer áttörölni, mert nagyon szedi a koszt
-én asztalon használom és csak kétszer cipelem hetente, de többször biztos nem vállalnám be(elég nehéz)
-a ventilátor elég csendes de nekem néha, ha úgy tartja kedve elkezd kerregni mint egy traktor(mintha súrlódna vmihez) aztán egy következő bekapcsoláskor meg semmi probléma

Én 200e Ft-ért vettem, mondjuk annyit megért, de ha újra vehetnék akkor biztos mást vennék, mert közben rájöttem, hogy nekem mások az igényeim(1 hónapot játszottam, de meguntam\kinőttem a játékokból...) pedig több mint 1 hónapig nézegettem a notebookokat vásárlás előtt, hogy milyet vegyek és sajnos nyert a teljesítmény a hordozhatósággal és hűvösséggel szemben :S
A jelen tudásom szerint biztos egy olyasmit vennék mint amilyen Napfénysütinek van Thinkpad T400 vagy T500-ast. :K

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#39) Solten válasza cellpeti (#6) üzenetére


Solten
addikt

DV6-bol van HD 4650 DDR3-al szerelt valtozat is. Igazi jateggeppe teszi a kis dogot... :)

Saor Alba

(#40) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nekem ennek a kistestvére van 1160eh.

-Törölgetni tényleg sokat kell, de meghálálja. Számomra nagyon tetszetős. A sok fényes led este kicsit zavaró, kár, hogy nem lehet csökkenteni a fényerőt.
-Kijelző az sajnos nagyon fényes. Buszon ha kicsit süt a nap, már nem lehet normálisan látni.
-Apró kiegészítés: az "infra port" csak arra van, hogy a távirányítót kezelje. Telefont pl nem ismer fel.
-Ami meglepett, az a beépített mikrofonja. Rendkívül jól érzékel távolról is.
-Kettős fejhallgató kimenet: valaki tudja, hogy hogy lehet tényleg kettősként használni? Valahogy nem sikerült rájönnöm, mindig ugyanaz szólt mindkettőben.
-Minőségben biztos van jobb, de egész jól össze van rakva. Érzésre jóval erősebb, mint a volt Acerem.

(#42) aram01


aram01
nagyúr

tetszik,biztos jó drága cuccos

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) plus44


plus44
veterán

Szívesen használnám, de 300e az drága. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#44) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kicsit erős a bevezető. Ugyanis a DV5 a HP egyik legolcsóbb szériája...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) mrbego válasza aram01 (#42) üzenetére


mrbego
aktív tag

Ugyan nem tudom ez mennyi lehet, de az enyém áprilisban 170 ezer volt.
T3200, 2 GB RAM, nVIDIA 9200M

Nem akartam ennel többet költeni egy fillérrel sem egy ilyen "használati tárgyra". Mert az bármilyen szép és jó :B

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#46) mrbego válasza CsodaPOK (#40) üzenetére


mrbego
aktív tag

A lejátszó programban kell beállítani hogy melyik kimenetre küldje a jelet. Pl winampban az outputnak a: Független kettős fejhallatót kell megadni. És pl a windows Media Player meg használja az alapértelmezett fejhallgatócsatlakozót.
Legalábbis vista alatt azt hiszem ez az.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#47) CsodaPOK válasza #00784640 (#41) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nem érzel egy kis ellentmondást? :D
Bevallottan az Nvidia chipje volt a hibás, ezért távolt tartod magad a Pavilionoktól? :D

(#48) Findzs


Findzs
addikt

csinálhattál volna az aljáról is képeket
meg érdekelt volna nagyon az üzemidő is
amúgy jó kis írás köszönjük :C

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#49) CsodaPOK válasza mrbego (#46) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi szépen. Megsasolom.

Árakról: én decemberben vettem a notit, asszem 180K volt. Semmilyen más márkából nem találtam hasonló tudású gépet ilyen áron. Se FuSi, se MSI, se Acer, se semmi. Emlékeim szerint jóval 200 felett lehetett csak ilyesmi belsővel gépet találni, olyan 250K környéke. Mostani árakat nem tudom, de akkor nagyon jó vétel volt.

Üzemidő: 2-2,5 óra, nagyon minimumon használva.

[ Szerkesztve ]

(#50) Geller72


Geller72
veterán

..Most áruló leszek..:DDD....."Első benyomásom az volt: ilyet még nem fogtam. Valami hihetetlen masszívnak tűnik a szerkezet,"..Nekem egy HP 6730s van egy T4200-al..erről írok most. De pont ismét egy T42-t telepítek. Ezer éves sólyom, 2004-es, Centrino-s...fogtál már ilyet? Na, ez a masszív. Fém LCD keret..fém alsó keret...amennyiben a magnézium ötvözet az. Nem műanyag, gagyi patentek..hanem fém.

Szeretem a HP-t. Teljesen véletlenül nagyon sokkal volt/van/lesz dolgom. Nálam most egy HP Kayak XM600 kétutas (két procis) pc, egy pici 1400-as tua iPAQ i815-ös mini pc, valamint a noti van, nemrég vitték el az XW6400-at, két db ES quad xeonnal, nyolc magocskával..:D. Ezeken kívül vannak itthon más gépek is, de összességében elmondhatom, hogy nagyon meg vagyok elégedve velük, főleg support terén. Éjjel egykor (!!!) volt online (USA) support, amikor a kétutas 6400-as workstationnal raid problémáim voltak, online chat formájában. Nem hittem a szememnek, amikor ráklikkeltem.:DDD. Azt tudom mondani, hogy egyedül a nyomtatóit (főleg az all in-t) és a fényképezőit kerülöm. De pc-ben és főleg szerver fronton nagyon ott vannak. A 6400-hoz 3 év 24 órás helyszíni kiszállásos világgarancia volt..:DDD. Igaz, egy olyan gép 8 kilónál kezdődik.

A cikk tetszett, bár az eleje kissé olyan volt, mintha a HP ezért fizetett volna neked..:DDD (vagy a PH-nak)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.