Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jano


Jano
senior tag

Amúgy távirányító is műküdik Win 7 alatt meg hozzá adott HP media centeres cucc, mert azon gondolkok hogy áttérek Win 7-re mert ez a Vista eszméletlenül szar. Lásd előbbi probléma.

A tudás érték!!!

(#52) Csabee. válasza Jano (#51) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a távirányírtót még nem próbőáltam, a hangerő az viszont széria hiba úgymond, annak a driverét ha feltelepíted újra, akkor megjavul! ha gondolod a távirányítót délelőtt kitudom majd próbálni most fekszem :) jóéjt

Üdv: Csabee.

(#53) Csabee. válasza Jano (#51) üzenetére


Csabee.
nagyúr

kipróbáltam, win7 alatt működik a kis távirányító,

a tv tunerrel lehet hogy lesz 1-2 gondod, bár lehet azt is simán fogja vinni, bár rengeteg embernek alapból vistán sem sikerül elindítani. :)

Üdv: Csabee.

(#54) Jano válasza Jano (#50) üzenetére


Jano
senior tag

Erre a hozzá szólásomra nincs ötleted hogy ez mitől lehet, szóval pontosabban úgy volt, hogy csatlakozott hozzá, aztán állapot lekérdezés csak helyi kapcsolat korlátozott hozzáférés, és 169.x.x.x IP cím pedig amúgy 192.168-as tartományból kéne IP-t kapnia, úgy javult meg hogy csatlakoztam WLAN-al is routerhez az kapott IP címet utánna a vezetékessel is és utánna már az is kapott rendes 192.168-as IP címet, meg legközelebb is mikor újra bekapcsoltam, ez a Vistának lehet valami hülyesége vagy mitől lehetett?

A tudás érték!!!

(#55) Csabee. válasza Jano (#54) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem tudom, lehet routered osztja ki rosszul a DHCP-t milyen márkájú a router?

illetve léptesd ki a munkacsoportól és léptesd be újra, lehet azzal van a gondja )

Üdv: Csabee.

(#56) Jano válasza Csabee. (#55) üzenetére


Jano
senior tag

D-Link márkájú amúgy de XP-s gépek jól működtek. Lehet hogy tényleg valahogy ezzel a munkacsoportal kavarodott meg, mert változtattam.

A tudás érték!!!

(#57) Csabee. válasza Jano (#56) üzenetére


Csabee.
nagyúr

d-link az pedig nem egy roszz... azóta valami változás?

Üdv: Csabee.

(#58) Jano válasza Csabee. (#57) üzenetére


Jano
senior tag

Hát úgy oldódott meg hogy WLAN-al is csatlakoztam a routerhez, az kapott DHCP-vel IP címet melette sima LAN-el is és ekkor már a sima LAN is kapott és utánna máskor is. Szóval fogalmam sincs hogy mi lehetett a probléma sztem Vista automatikus hálózat felderítésével lehetett valami amúgy ezt nem lehet valahogy kikapcsolni?

A tudás érték!!!

(#59) Csabee. válasza Jano (#58) üzenetére


Csabee.
nagyúr

erre sajnos nem tudom a választ megmondani:$ nekem tökéletesen megy,

Üdv: Csabee.

(#60) vammil válasza Marty8 (#6) üzenetére


vammil
tag

hello
azt szeretném kérdezni h nem tud e valakia egy ventit szerválni nekem mert kicsit elszált
és kéne sürgősen . Köszi előre is.

email: vammilhtc [kukac] gmail.com |||| Telefonon 7.00-22.00ig hétköznap 06/húsz/232-1472 vagy 06/hetven/515-9609

(#61) Jégkokó válasza vammil (#60) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát egy notiba nem olyan egyszerű kicserélni a ventit mint egy asztali gépbe.Ajánlom vidd el a szervizbe és garanciába kicserélik neked.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#62) nightvision


nightvision
csendes tag

hali azt szeretném megkérdezni h hol vetted ezt a noteszt mert majd most lesz ballagásom és amit kapok pénzt abból lehet h beneveznék egyre kerestem de mindenhol 1060-st dobott ki elöre is thx ;) (u.i. király az írás csak igy tovább) :R :C

[ Szerkesztve ]

(#63) Csabee. válasza nightvision (#62) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszönöm szépen, priviben megbeszéltük már azthiszem! sajnos kifutó széria, nem tudom, elvétve még lehet kapni 1-1 boltban.

Üdv: Csabee.

(#64) Jégkokó válasza Csabee. (#63) üzenetére


Jégkokó
veterán

Csak azt nem értem, hogy mitől lenne kifutósorozat?Hiszen tavaly nyár végén jött be a legelső pavilion notebook család. Igazábol eddig kifutó terméként az extreme digatalnál volt igy megjelölve

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#65) Csabee. válasza Jégkokó (#64) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mért ne lenne kifutó modell? nem a pavilion a kifutó hanem a dv5 ös sorozat.. hiszen már az újabbak vannak!

Üdv: Csabee.

(#66) Jégkokó válasza Csabee. (#65) üzenetére


Jégkokó
veterán

Egy telefon se lesz kifutó modell alig egy év alatt, mert ott is vannak ujabbak.De a régi még mindig ott marad a kinálatba. Pl mint a Nokia N95 több mint 2 éves modell és még most is kapni a nagyobb áruházakba, akkor? az nem kifutó modell

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#67) Csabee. válasza Jégkokó (#66) üzenetére


Csabee.
nagyúr

okés, akkor linkelj helyeket hogy hol lehet kapni, mert tőlem privátba már nem 1 ember kérdezte hogy hol lehetne kapni még ilyen notebookot.

Üdv: Csabee.

(#68) Jégkokó válasza Csabee. (#67) üzenetére


Jégkokó
veterán

Márciusba vettem a volt melóhelyemen és a mulltkor láttam a electro wordben is igaz az a 1120 volt, de láttam már 1160 t is máshol

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#69) Csabee. válasza Jégkokó (#68) üzenetére


Csabee.
nagyúr

de azokat már eladták vagy elpakolták, egyszerűen nincs ez a széria :)

Üdv: Csabee.

(#70) Jano


Jano
senior tag

Nekem olyan problémám van hogy töredezettség menetesítés közben kifagy a gép, de nem fagy le csak nem reagál a ctrl+alt+del-re illetve nem lehet sehová se kattintani az egérrel amúgy az egér mozog csak töltést jelez ha a tálcára ráhúzom.

A tudás érték!!!

(#71) Jano


Jano
senior tag

Hogy lehet elérni hogy firewire-hez tartozzon hálózati kapcsolat mint XP alatt is mert a hozzáadott Vistával nem látszik.

A tudás érték!!!

(#72) CsodaPOK válasza Jano (#71) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Vista már nem támogatja a FireWire-n keresztüli hálózati kapcsolatot.

(#73) Jano válasza CsodaPOK (#72) üzenetére


Jano
senior tag

És nincs valami megoldás hogy esetleg valami programmal? Vagy arra gondoltam még hogy nem-e lehetne esetleg valahogy a másik gépen egy külső winyót emuláltatni a firewire porton a Vistás gép felé?

A tudás érték!!!

(#74) Jano válasza Csabee. (#45) üzenetére


Jano
senior tag

Xp-hez hol lehetne leszedni drivereket, mert a HP honlapján nem igazán vannak csak Vistához. Gondolom azért a Video kártyát csak nem ismeri fel alapból az XP, meg WLAN-t?

A tudás érték!!!

(#75) CsodaPOK válasza Jano (#73) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Tudomásom szerint nem megoldható. Még régen mikor telepítettem első Vistát az egyik gépemre, akkor botlottam bele ebbe. Neten keresgéltem, de mindenhol csak "FireWire is not supported under Vista".
A magyarázata, hogy még XP megjelenésekor jó volt, mert Ethernet csak 100Mbites volt, FW meg 400, de Vistánál már a gigabit gyakorlatilag hétköznapivá vált. Ezenkívül pedig FW hálózat kiterjedése elég kicsi lehet.

XP-s drivereket lövésem sincs, hogy honnan lehetne leszedni. VGA-hoz van nvidia.com-n, többiről passz.

(#76) Csabee. válasza Jano (#70) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Használj Austlogics Disk Defrag-ot!

Üdv: Csabee.

(#77) Csabee. válasza Jano (#74) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbálj meg egy DriverGenius programot leszedni és az megkeresi és letölti a gépedhez szükséges drivereket! Valaki már írta hogy feltelepítetet az xp-re és semmi baja nem volt vele és ment minden cuccos rajta. Hp honlapján nem fogsz találni xp-s drvereket mert nem támogatja elvileg, gyakorlatilag meg fellehet rá küzdeni:)

Üdv: Csabee.

(#78) Jano


Jano
senior tag

Közben megjelent az MSDNAA-n a Win 7 és azt raktam fel szinte minden működik alatta max a TV vevő nem de az nem is jó semmire Magyarországon úgy tudom. Amúgy az eszköz kezelőben van pár sárga felkiálltó jeles eszköz.

A tudás érték!!!

(#79) Csabee. válasza Jano (#78) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Eszközkezelőben nekem is van felkiáltó jeles eszköz, de ettől függetlenül minden működik tökéletesen!

1060asba hh van tv vevőd?: :Y

Üdv: Csabee.

(#80) Jano


Jano
senior tag

Hát abba sehogy 1180eh-m van csak azért kérdezősködök, itt mert nem sok az eltérés a 1160-hoz képest, annak nem akartam külön topicot nyitni.

A tudás érték!!!

(#81) Csabee. válasza Jano (#80) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jah értem! :)

Ilyenkor már aludni kéne, nem a szépséges paviliont nyomkodni! :DD

Üdv: Csabee.

(#82) apuc


apuc
őstag

Kedves topiklakók!

Segítsetek egy amatőrnek kérlek benneteket..

A gondom az,hogy a HP Pavilion dv5-1140eh notim 50%-os aksitöltöttségnél film nézés közben szó nélkül kikapcsol,és ezt eddíg nem csinálta..
Vista van rajta,és az energiabeállításoknál semmi nem lett elállítva-sajnos ,mert úgy egyszerűbb lenne..

Persze lehet hogy behalt az aksi,de hátha nem.. :O

kb 3 napja csinálja,pedíg ugyanúgy energiatakarékosra állítom a Vistában a teljesítményt,eddig 2.5 órát bírta,most 1 óra 13 perc után tegnap és ma is egyszer csak kikapcsolt..
Nagyon bosszantó

nem tudok róla hogy bármit elállítottunk volna rajta,de 2 gyerek mellett bármi előfordulhat ...

(#83) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

1160eh-ban (vagy hasonlóban) valaki bővített már memót 2x2GB-ra?
Érdekelne, hogy milyen márkájú, típusú memóriát rakott bele, amivel működött is?!
Illetve ha van tapasztalat, hogy milyennel nem működött, az is jöhet.

CsodaPOK.

[ Szerkesztve ]

(#84) apuc válasza CsodaPOK (#83) üzenetére


apuc
őstag

Nekem a HP Pavilion dv5-1140 eh-ban a gyári 2db 1 gigás helyett lett betéve 2 db 2 gigás DDR2 Sdram-és a gyári Vistával sokkal gyorsabb lett-igaz 3 gigát lát csak,de ennyi is sokat számít,és így megmaradt a dual-chanel előnye is..

Modul neve CompuStocx CompuStocx(CSX)
Modul mérete 2 GB (2 ranks, 8 banks)
Modul típusa SO-DIMM
Memória típusa DDR2 SDRAM
Memória sebessége DDR2-800 (400 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 1.8
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

Nekem ennyit ír kb az everst róla-amúgy tökéletesen működik.. :C

(#85) apuc válasza apuc (#82) üzenetére


apuc
őstag

Köszi szépen mindenkinek a segítséget,1 hét múlva jön a gyári új aksi a HP-től..

Szerencsére kiterjed rá a gari. :C

Úgy néz ki cellazárlat..

(#86) CsodaPOK válasza apuc (#84) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi szépen a választ!
Akkor bepróbálok egy ilyen CSX-t.
Nálam 64 bit van, úgyhogy látni fogja mind a 4 gigát :)

(#87) Csabee. válasza CsodaPOK (#86) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én Samsung 2x2gb-ot raktam bele!:) és tökéletesen megy.

Üdv: Csabee.

(#88) CsodaPOK válasza Csabee. (#87) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszönöm szépen Neked is a választ!

(#89) Csabee. válasza CsodaPOK (#88) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Amúgy, ha magad cseréled a memóriát akkor sem jár garancia vesztéssel! Szóval cseréld ki bátran.

Üdv: Csabee.

(#90) apuc válasza CsodaPOK (#86) üzenetére


apuc
őstag

Szívesen!

Sok sikert,meglátod mennyivel jobb lesz majd. :K

(#91) CsodaPOK válasza Csabee. (#89) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, tudom. Annó valamikor kérdeztem a külföldi és a magyar supportot is erről. Amit ki tudsz cserélni úgy, hogy nem bontod ketté a gépet (gyakorlatilag memória, meg vinyó, talán wifi kártya), azt cserélheted magad is. Szimpatikus hozzáállás ;)

(#92) Csabee. válasza CsodaPOK (#91) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én még az optikai meghajtót is hallottam egyes típusoknál! Bár pavilion esetében nem nyúlnék hozzá :)

Üdv: Csabee.

(#93) CsodaPOK válasza Csabee. (#92) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Hmm, optikait nem tudom lehet-e cserélni úgy hogy ne szedd félbe a gépet. Szerencsére nem kellett még megtudjam :D

(#94) Csabee. válasza CsodaPOK (#93) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szerencsére nekem sem! :) reméljük ez így is marad.

Üdv: Csabee.

(#95) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

2GB-os CSX 800MHz-es modul egyenlőre abszolut működőképesnek tűnik :)

(#96) apuc válasza CsodaPOK (#95) üzenetére


apuc
őstag

N ekem is az fut benne!!

(#97) Csabee.


Csabee.
nagyúr

DVD filmet ha belerakok a meghajtóba, akkor bizonyos időközönként megáll a film, az olvasóból kikell venni a lemezt és vissza tenni! Érdekes dolog, mert minden más a cd-dvd írás tökéletes... Nem tudom mi lehet a gond. (még nézegetek 1-2 dvd-t hát ha nem a meghajtóval van a gond!)

Üdv: Csabee.

(#98) laci010777


laci010777
csendes tag

HP Pavilion dv-7 1140ec -ről pár info kellene...
DVB-T van benne, mpeg 2...tudom hogy Mo.-n ezzel kitörölhetem (hála a szokásos magyar "kivanaseggünkagatyábúl,dekellnekünk" mentalításnak) - de a support olyan infot adott, hogy dolgoznak, hogy ezeket a tv-tuner kártyákat mpeg-4 formátumra is tudjuk használni....tud erről valaki valamit?

Milyen vga-van ebben? Integrált v. nem? 9200gs

tudok bele tenni egy erősebb videokártyát?

(#99) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlen, hogy hol lehet eme jószághoz 12 cellás nagykapacitású akksit kapni? HP oldala szerint létezik hozzá, de az ott lévő típusszám alapján google elég szűkszavú volt.

Köszönettel:

CsodaPOK.

(#100) Csabee. válasza CsodaPOK (#99) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hűű azt nem tudom hogy hol lehet kapni! De biztosan 30k fölött van az ára!
Kereken 4800an olvasták el a cikkemet! (legalábbis nézték meg) Most néztem épp!

szerk: Ráadásul 100.hozzászóló voltam :D Milyen Jubileum!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.