Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Szia

Igazából a géphez szeretnék hozzáfűzni annyit, hogy jó masina csak pont elvették tőle a videókártyának járó GDDR3mas memóriát, helyette csak GDDR2est kapot ,ami így a kártyát olyan 8600M GT szintjére süllyeszti vissza.
A minőséggel nem lesz baj az biztos, viszont játékos notebooknak részben az előző gondolatok miatt sem mondanám.

Az írás tetszett, bár nekem nagyon marketingszagú lett. /Mintha el akarnád adni a gépet./
Egyébként igényes írás:)

[ Szerkesztve ]

(#2) jerry311


jerry311
nagyúr

Szép laptop.
Kritikát majd kicsit később. :))

Azt már látom, hogy neked tényleg nagyon tetszik, mert nagyon jó, nagyon eltalálták, mire van szükséged és nagyon sokat használod a nagyon szót. Kb. minden harmadik sorban. :))

[ Szerkesztve ]

(#3) ttower


ttower
aktív tag

nem rossz gép. péntek óta nálunk is lakik egy. nekem annyira nem jön be hogy bárhol néz az ember a gépre magát látja. tükörnek kiváló, de használat közben szvsz viszonylag gyorsan le lehet amortizálni.

a cikkben sok a szóismétlés és egykét helyen elírási/félreírási hiba:
egy 2-2. 5 órás filmet meglehet -> egy 2-2,5 órás filmet meg lehet (nekem úgy jött le először mintha 2 db 2 órás vagy 1db 5 órás filmet nézhetnék meg, bár meglehet hogy rosszul értelmeztem)
wifi/bloutooth-t ki-be kapcsolni -> wifi/bluetooth-t ki-be kapcsolni
amúgy a cikkel semmi bajom. kimondottan jól sikerült csak állandóan szőrszálhasogatok.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#4) Csabee. válasza ttower (#3) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Köszi köszi, helyesírási hiba volt benne igen, javítottam rajta, csak most volt időm ide ülni :)
Első cikkem, úgyhogy bizti van benne szóismétlés meg hiba, meg munkahelyen összedobtam:)

Játékra azért ajánlom, mert nem mindenki ilyen hozzáértő, és pl odaült hozzá pár gyerek, aki nemért anyira a gépekhez, mégis elvoltak ájulva pl az Undercovertől, szerintem elég jól hasít rajta! persze mint mindennél, ennél is van szebb és jobb (bár szebb nem hiszem :D )

Kösz az építő jellegű kritikákat ;)

Üdv: Csabee.

(#5) Marty8 válasza ttower (#3) üzenetére


Marty8
tag

Hello!
Én irtam a 1080eh-cikket. Gratula az első laptopodhoz. A cikkemből eltűntek a képek, mert volt parám a szolgáltatóval. Sokan kérték őket vissza, hát itt vannak a képek a 1080eh is ugyanígy néz ki! Februárba lesz fél éve nálam a gép és jelentem semmi baja! 1 darab karc se semmi, pedig nem óvom különösebben. Szerintem a legjobb vétel most a pavilion, legyen az a leggyengébb vagy a legerősebb verzió. Mellesleg a 1190 és a 1080 ugyan azt tudja erőbe mint a macbook pro, csak abba van egy kis videó kari is, ezért többet tud aksiról menni. kis különbség az hogy pont a felébe kerül. Nekem bevált, ajánlom mindenkinek. :))

M a t y a s

(#6) Marty8 válasza 8nemesis8 (#1) üzenetére


Marty8
tag

8600M GT -n azért nem ugyan így szaladgálnak a dolgok... Tapasztalat, összehasonlítottam.

Csabee látom olvastad a cikkem :DD

[ Szerkesztve ]

M a t y a s

(#7) Keiichi


Keiichi
csendes tag

Jó irás, teccik a gép.

"Couiter Strike Source" nem Counter?:D
Bocs, muszály volt. Nagyon zavaró.

Anyám mondja: sokat ülök gép előtt. Orvos mondja: fűggő vagyok..... énszerintem meg csak kocka...

(#8) 8nemesis8 válasza Keiichi (#7) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha már az elírásokról van szó:)
muszáj

(#9) 8nemesis8 válasza Marty8 (#6) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igazából elég kevés különbség van köztük. Újabb jóval a 9600M GT de ezzel a GDDR2vel kb 8600M GT szintjén van egyedül azért gyorsabb valamivel ,mert magasabbak az órajelei.
De ez nem ide tartozik. Attól még a gép tökéletesen jó:)

(#10) ttower válasza Marty8 (#5) üzenetére


ttower
aktív tag

nekem is pavilionom van. ezen inkább a kemény műanyag jellemző. már régebben is elég jó vételnek számítottak, csak sajnos nem lehetett itthon hivatalosan kapni (enyém is USA-ból van).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#11) Gordon Sultz


Gordon Sultz
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy HP Pavilion dv 6500 -as notim van, és nagyon meg vagyok vele elégedve, játszani is lehet rajta (igaz nem egy erőmű) de a CoD4 elmegyeget rajta. Amire vettem, hogy itt kint sem kelljen leadnom túl sokat az asztali gép által támasztott igényeimből, megfelel. Annál is inkább, mert elfogadható áron egy egészen frankó cuccot kaptam míg kollégáim akik ugyancsak vettek notit olcsóbban vagy azonos árért nem kaptak ennyi dolgot a gépükbe.
Szóval frankó!
Persze ha hazamegyek akkor veszek valami játékos gépet a régi helyett:) :))

Csak semmi pánik, nem törődünk semmivel.

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A képek sajátok? :) :) :)
Gonosz vagyok :)

Szép masina :) Ha olyan masszív mint a többi hápé amivel dolgom volt akkor sokáig gép lesz.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Csabee. válasza hcl (#12) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem sajátok, nem tudtam jó minőségű képeket készíteni most...

Üdv: Csabee.

(#14) hcl válasza Csabee. (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oda kéne írni hogy honnan vannak mielőtt valamelyik moderátornak feltűnik :(
(Ez nem flame, csak nem szeretik.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) apuc


apuc
őstag

Nekem is egy ilyen gépem van -igaz a kisebb HP Pavilion dv5-1140eh -
én készítettem róla jó minőségű képeket,amiket szívesen felajánlok hasznosításra a cikk írójának szeretettel - mert nekem nagyon tetszett az írás,gratula :C :D
Itt megnézheted,ha kellenek fotók róla írj mailt.
Nekem 6 megás eredetiben vannak képek át tudom küldeni neked ha kéred...
Képek itt:

[link]

Én elégedett vagyok,nekem az otthoni PC-met váltotta le helyhiány miatt és nem csalódtam benne.
Pedíg életem első laptopja,tartottam is tőle nagyon ezért megkértem a Macropolis Computeres eladó srácot hogy még a Windows Vistát+ajándék Office 2007 csomagot is telepítse fel /gyárilag rajta volt a Vista +ajándék az Office most/így tökéletesen harcra készen hoztam haza.
(A Macropolisban kb 2 órát dekkoltam,és le a kalappal.Még egy ilyen rendes társaságot nem láttam,pedítg voltam már itt-ott!!!
Köszönöm ezúton is a sok segítséget amit adtak a vásárlásnál!! :R :R )

A Vistát "lebutítottam"- januári PC World magazinba leírták kezdőknek is érthető módon hogyan tudom kigyomlálni azokat a beállításokat amik csak eszik a gép erőforrásait -most a felülete minden "csilivilitől" menteskb olyan mint a régi XP ,de kb olyan gyors is a bootolása :DDD
Én a Hp weboldaláról innen:
[link]

letöltöttem a friss drivereket,így a médiagombok is tökéletesek/előtte tényleg akadozva működött/

Én nem igazán játszom vele/40 éves leszek :O de a Red Alert 3 elindult és élvezetes is a futása nekem rajta,pedíg nekem a DualCorerzió van a kisebb NVidia 256Megás kártyával,de legalább halk és nem melegszik annyira.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) Csabee. válasza apuc (#15) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi :) a touchpad-es képet be is tettem :)Ö

Üdv: Csabee.

(#17) apuc válasza Csabee. (#16) üzenetére


apuc
őstag

Szívesen,örülök ha tetszett "márkatárs";-)

(#18) sanzi89


sanzi89
addikt

Egyik csoporttársam is ilyen gépet vett, igaz kicsit erősebbet. Neki sajna elég sok gondja volt a géppel. 1 hónap alatt behalt benne az alaplap, de legalább kicserélték, és nem volt gond a szervíz során, csak kicsit égő egy 260e Ft-os gépnél. De ezzel azonban nem ért véget a problémák sorozata, rá pár hétre megadta magát a töltője is, amire sajna 1 hónapot kellett várnia, és pont vizsgaidőszakban nem tudta használni a gépet. A szerencse a szerencsétlenségben, hogy legalább a szervíz normálisan kezelte, de egy kicsit kiábrándultunk a márkából. Kívánom, hogy neked semmi gondod ne legyen vele, és sokáig tudd használi probléma nélkül. Én is emlékszem milyen volt, mikor először notit vettem magamnak. :)

És még egy zárójeles gondolat, egy T3400-as proci azért nem egy gamer extra gép szíve. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19) apuc válasza sanzi89 (#18) üzenetére


apuc
őstag

Nem lehet hogy az erősebb gép erősebb videókártyája+proci jobban melegedett ez vágta haza esetleg az alaplapot?Lehet hogy nem arra a konfigra van optimalizálva hanem az enyémre pl? ;]
Lenne egy idevágó kérdésem a profibbakhoz
memória bővítéssel kapcsolatban.

Adott egy HP Pavilion Dv5-1140eh a gyári alap 2*1Giga DDR2-800SDRam-mal.

Több programot is futtatok egyszerre,és a 4.-5 után már kezd belassulni a gép -majomparádé+médiajátszó+képfeltöltés blogra pl.
A netem gyors,Diginet 30/20 Mbit/sec/ ezért szeretném gyorsítani a gépem ha sanszos..
Kérdés hogy érdemes-e az egyik 1Gigás modult lecserélni egy 2
Gigásra,pl erre:

[link]

Érezhetően gyorsabb lesz-e a gyári Windows Vista-val és sérti-e a garanciát ha a linkelt helyen beletenné az eladó??
Fonots-e milyen ramot tetetek bele,lehet-e baj ha ólcsó vagy nem ugyanaz mint a gyári ami ugyan 80Mhz-es,de 667-en fut??
Előre is köszönettel!

Előre is köszönettel! :R

[ Szerkesztve ]

(#20) Csabee. válasza apuc (#19) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én is memória csere előtt állok, és 667-es elég neked is venni bele, mert csak azt kezeli le. Érdemes memóriát cserélni, mert akkor egyszerre több alkalmazást tudsz futtatni:) nem feltétlen kingmaxot ajánlanám, de az is megfelel a célnak, és sajnos szerintem garancia vesztéssel jár, de ennek utánakéne érdeklődni!
Ha tudsz valami hasznos infot a gari vesztéssal kapcsolatban akkor légyszíves írj privi-t :) de én is addig utánaérdeklődöm ;)

Üdv: Csabee.

(#21) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nagyon rossz véleménnyel vagyok a HP notebook-ok kapcsán, a legtöbb kinézete kb. olyan, mint egy 10 éves gépé, de ez kifejezetten tetszetős, még nem találkoztam vele, végre egy pozitív élmény a cég kapcsán, grat hozzá!

(#22) apuc válasza Csabee. (#20) üzenetére


apuc
őstag

Garivesztéssel nem bővítek,de remélem a RAM bővítés nem jár azzal,akkor inkább 2 évig a 2 giga... :K
Én azt sem tudom hol van a ram benne,lehet hogy úgy lehet kicserélni hogy semmit nem kell bontani csak 1 csavar.. :U ??
Futok még én is köröket-nem hinném hogy érintené,de sosem tudni-illetve ha valakinek van jó javaslata milyen ramot miért és miért ne Kingmax-ot várom a hozzászólását.

(#23) apuc válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


apuc
őstag

Soxor nem számít a kinézet-mondjuk nekem számított,mert általában a noti ott figyel a szobánkban,.nem árt ha jól is néz ki.. :D

(#24) Csabee. válasza apuc (#22) üzenetére


Csabee.
nagyúr

egy memória van a billentyűzet alatt, ezt még gond nélkül ki is tudod cserléni gar vesztés nélkül, de a másikhoz hátul kell kicsavarni a csavarokat, viszont ha meglátják a csavarokon hogy kicsavartad azokat akkor elszáll a gari, ezért megyek hp szervízbe

Üdv: Csabee.

(#25) apuc válasza Csabee. (#24) üzenetére


apuc
őstag

"egy memória a billentyűzet alatt" a noti alján ?Meg kell fordítani?Ott melyik ajtó :Y ?
Sajnos én egy ősamatőr vagyok..
Hp szervíz pl a Macropolis Computer is ahol vettem,de ott ők akkor azt mondták,hogy ha BÁRMI van a Pavilionnal,nem nyúlhatnak hozzá/ HP utasÍtásra/adtak egy jól működő telefonszámot,ott segítenek is,de ezért nem hívnék ki szerelőt/házhoz jönnek,elviszik és visszahozzák,de szvsz így 2-3 szorosa a ram bővítés ára is...
Ha "szakember"teszi be a slot-ba a ramot és nincsen a csavaron ill.a fedélen seal,akkor honnan tudják hogy szét lett szedve?Erre is vonatkozhat tiltás?? :(((

Egy másik topikban ezt írták:
[link]

(#26) apuc


apuc
őstag

Itt a párban cserét ajánlották:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27) jerry311 válasza apuc (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz párban, egyformára. Legalábbis ami a frekvenciát és az időzítéseket illeti. Így van vele a legkevesebb probléma.

Nemrég 16-ról 64 GB-ra bővítettünk 2 szervert. HP szerint ha a termékszám ugyanaz, akkor lehet keverni... Háááááát... Csak egy gyártótól származó, egyforma modulokat raktunk bele, mégis szerverenként 1 órán át válogattuk, cserélgettük őket, mire látta mind a 64 GB-ot a masina. Én elhiszem, hogy lehet keverni, de a tapasztalat mégsem ezt mutatja.

(#28) apuc válasza jerry311 (#27) üzenetére


apuc
őstag

Na igen,én az ilyen gyakorlati tapasztalatokon alapuló véleményekért vagyok igazán hálás,mert más az elmélet és megint más a gyakorlat ugye... :C

(#29) bocsika válasza Marty8 (#6) üzenetére


bocsika
aktív tag

Hát nem ugyanúgy szaladgálnak de azért hiányzik neki a ddr3.
[Itt] látszik mennyit segít a ddr3 as memória. A fr@ancé kell ilyeneken spórolni, úgy is kifizeti a kedves vásárló. :W

(#30) bocsika válasza apuc (#28) üzenetére


bocsika
aktív tag

A memória az érdekes dolog. Ha bővíteni akar az ember akkor érdemes ugyan olyat venni bele mint ami benne van. Általában a gyártó oldaláról is leszedhető szervizkönyvben van egy lista hogy az notebookban lévő alaplap milyen memóriákkal kompatibilis és ott le is van írva hogy lehet cserélni.
Hogy milyen memória van a gépben az kiírja az everest.

(#31) apuc válasza bocsika (#30) üzenetére


apuc
őstag

Köszi! :D

(#32) Ery


Ery
tag

Hello!
Laptop vásárlása előtt állok és érdeklődnék a géppel kapcsolatban ,hogy például ha gyengusnak érzem a procit akkor kitudom-e cserélni mondjuk core 2 duo-ra vagy vmi erősebbre (T3400nál)? A videókártya ugytudom h nem integrál (lehet hogy rosszul) ebben is megerősitést szeretnék kapni. Előre is köszönöm.

(#33) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én egy pavilion notit néztem ki magamnak, igaz a 1120 változatot, de ahogy elnézem ez is bőven elég lenne nekem. Nagy gépigényű játékokat nem futtatok, leginkább netezek meg filmet nézek.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#34) gavor


gavor
csendes tag

Sziasztok!

A minap én is tulajdonosa lettem egy dv5 1160eh-nak. Eddig minden rendben volt vele. Egyedüli bajom, hogy kevesellem ezt a 2 giga ramot. Annyit sikerült kiderítenem, hogy ddr2 667 mhz-s modulokat támogat és 8gigát. De persze a nyakam nem tenném rá. Sajnos nem találtam a user manuálban semmi konkrétumot arra, hogy milyen ramokat lehet belerakni. Az érdekelne, hogy létezik-e 4gigás modul, mert én csak 4gigás KIT-t találtam ami gondolom 2x2gb. ÉS ha van ilyen tudná-e kezelni?

Üdv,Gavor

(#35) Jégkokó válasza gavor (#34) üzenetére


Jégkokó
veterán

Minek neked 4 gigánál több memória, a vista ugyis csak 4 et tud csak rendesen lekezelni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#36) gavor


gavor
csendes tag

Azt olvastam itt,hogy csak a gép alján található egyik modulhoz férek hozzá. Ha ide berakok egy 2 gigás modult akkor 3 gigám lesz. Ki kéne cserélni a másikat is. ÉS így 1 helyett 2 darab 1gigás modulom lesz, amitől meg kéne szabadulni. Bár ugy tűnik nincs sok választásom:(

(#37) gavor


gavor
csendes tag

Hali!
Tapasztalt valaki rajtam kívül olyat, h a dvd olvasó csomószor kinyílik, csak ugy, vagy ha épp csak hozzáérek az oldalához. Viszont amikor meg kéne, akkor alig.

Gavor

(#38) Csabee. válasza gavor (#37) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nemtapasztaltam ilyet!
Viszont a memóriákat könnyedén kicserélhetet, alul közép tájt, van egy csavar, kicsavarod a csavart.. leveszed a műanyagfedélkét, és alatta látod a két darab memória modult :) kipattintod őket és bepattintasz 2x2gb memóriát ;) Alapból amugy 800mhz-es modulok vanak benne!

Memória csere nem jár garancia vesztéssel! Szóval sok sikert hozzá! :)

Üdv: Csabee.

(#39) detoti válasza gavor (#37) üzenetére


detoti
csendes tag

szia ! Nekem volt ilyen,cserélték a szervízben a dvd írot és valami burkolati elemet is.

(#40) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Helló!
Akkor folytassuk itt a beszélgetést tovább. :)
Cikkedet már olvastam régebben, (elég sok tesztet olvastam el a kicsikéről) jó neked hogy már magadnak tudhatod :P .

A hangkarival kapcsolatban azt megtudnád még nekem nézni, hogy a hang beállításoknál valami ilyesféle menü nincs? Mert mostani laptopomnál meg a gépemen is így lehet váltani, hogy melyik jack csatlakozó milyen kimenetként vagy bemenetként szolgáljon, ha ilyen van benne akkor szerintem az 5.1-nek is kell mennie. :D
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#41) S.J.M. válasza S.J.M. (#40) üzenetére


S.J.M.
senior tag

? :U :B

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#42) Jano válasza Marty8 (#6) üzenetére


Jano
senior tag

Akkor mennyivel rosszabb, illetve ha osztott memóriát használsz akkor javul a teljesítménye?

A tudás érték!!!

(#43) Csabee. válasza Jano (#42) üzenetére


Csabee.
nagyúr

osztott memória alatt két memóriára gondolsz? 2 memória gyorsabb mint 1 :) hisz dual channelbe kezeli őket :) egyrészt, másrészt fizikailag is több lesz a memóriád :) én 2x2gb memóriával elvagyok :)

Üdv: Csabee.

(#44) Jano


Jano
senior tag

Nah vettem végülis egy 1180eh-t sajna 1160eh-t már sehol nem találtam. Az lenne a kérdésem hogy a HP honlapján csak Vistához vannak driverek hozzá, XP-hez nem nagyon XP támogatás nincs is hozzá, csak mert elég érdekes ez Vista, néhány dolog nem az igazi rajta?

A tudás érték!!!

(#45) Csabee. válasza Jano (#44) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mi nem az igazi? amugy az xp is megy rajta, tudtommal, én már win7 re állnék át a helyedben :) az nagyon jó ! és tökéletesen megy a pavilionon!
Mi a bajod a vistával?

Üdv: Csabee.

(#46) Jano válasza Csabee. (#45) üzenetére


Jano
senior tag

Hát néha nem működik hangerő szabályzó.

A tudás érték!!!

(#47) Jano válasza Jano (#46) üzenetére


Jano
senior tag

HP honlapján található Vistás Driverek meg progik jók az Win 7-hez is?

A tudás érték!!!

(#48) Csabee. válasza Jano (#47) üzenetére


Csabee.
nagyúr

win7 alapból felismeri a drivereket, egyedül enkem a kártyaolvasó driverét kellett feltennem, azt vistás driverrel, és megy tökéletesen :)

hangerőszabályzóval lehet hogy van gondod, az az érintőssel jelentkezik a hiba?

Üdv: Csabee.

(#49) Jano válasza Csabee. (#48) üzenetére


Jano
senior tag

Igen az érintőssel, egyszer nem működött eddig amúgy, de az újra indítás megjavította, egyébként néha nem jelzi ki hogy nő csökken a hangerő de amúgy csökken meg nő.

A tudás érték!!!

(#50) Jano


Jano
senior tag

Illetve most a vezetékes kapcsolat csinált olyat, hogy DHCP-vel kapná amúgy a beállításokat, és azt csinálta hogy csak korlátozott kapcsolat, windows adott neki egy IP címet, ami nem az amit DHCP-vel kapna, és persze nem működött a net, ha kézzel beállítottam, akkor is csak a router jött be, de érdekes hogy csak küldött bájtok szerepeltek. Eszméletlen fos ez a Vista, vagy ez lehet hardver hiba, de akkor miért javult meg?

A tudás érték!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.