Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robez88


Robez88
tag

Jó cikk lett, köszönjük!

Amit véleményem szerint kihagytál az a fax része, ha van tapasztalatod vele kapcsolatban, én szívesen elolvasnám. :R

Ui: Az eszköz webes felülete elérhető ha a böngészőbe beírod az ip címét!

[ Szerkesztve ]

(#2) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A cikk jó, bár rövid.

A nyomtató nem tetszik. Nagy fekete, ujjlenyomatos. Ez már kicsit a gagyi kategória, nem az elegánsé.

De ez az én véleményem.

(#3) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Köszi, hgy megírtad, pont egy ilyet akarok venni. :R

*** Be prepared! ***

(#4) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Talán annyi pontosítás, hogy a sima verzióban nincs se duplex, se wifi....
Ugyhogy 4000Ft-ért kaptad a wifit és a duplexet.
Véleményem szerint ez az egyik legjobb választás ebben az árkategóriában.
Iletve az Eprintet nem említetted meg a cikkben, érdemes utánaolvasni.

(#5) patex1983


patex1983
őstag

Üdv!

A cikk jó lett, a nyomtató is jóféle, grat.

Nekem egy egyszerűbb HP multifunkciós kütyüm van, nekem az is bőven megteszi és ahhoz sem adtak USB kábelt...Úgy néz ki ez ily "HP future" :)

X

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Jó kis gép, gratulálok! :R
(Nekem csak egy Photosmart C6180 jutott)

Kíváncsi vagyok a Canon/Epson/stb. huszárok mikor jelennek meg szétfikázni a topicot a nyomtatási költségükkel... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) JanFe


JanFe
aktív tag

Jol sikerult cikk. Koszi a bemutatot :)

"There is nothing permanent except change"

(#8) dave666


dave666
aktív tag

Köszönjük a cikket :R

Sok hasznos információt lehet belőle megtudni.

A nyomtatókhoz soha nem adtak usb kábelt :K

Vettem már vagy 30 fajta nyomtatót, de egyikhez sem adtak, (mindig megkérdetek, hogy veszek-e hozzá) ezt le is írják a műszaki adatoknál.

Minek hozzá usb kábel, ha van wifi benne :F

Az még érdemes lenne feltüntetni mennyi bele a patronok :R

Dave666

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a cikket, jó bemutató lett! Nagyon örülök, hogy végre megjelent a wifi is a nyomtatókban, egyszerűbb hálózatba kötni.

(#10) Robez88 válasza dave666 (#8) üzenetére


Robez88
tag

De igen is adnak, én kaptam az F4580-hoz. :K

Syl: +1 :DD

(#11) gfefe


gfefe
őstag

Tetszetős kis nyomtató.

Viszont engem az érdekelne, hogy lehet e tölteni a patront házilag? CSak mert az tényleg kapatossá tehetné ezt a noymtatót. Én nem ragaszkodom egyik nyomtató gyártóhoz se, de azért vettem canon-t mert azt lehet tölteni és olcsó a tinta hozzá....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#12) Tomika1981


Tomika1981
tag

"egyszerűen nálam a HP név összeolvadt a nyomtató szóval.
"

Ezzel én is így voltam, de kényszerből elkezdtem dolgozni egy Canon Mx-el! Most is azt mondom hogy a HP nyomtatók jók de a canon szolgáltatásai (szoftverek, driverek, kezelhetőség) sokkal jobbak! (sajnos)

Pl. a HPvel az a tapasztalatom hogy nem szeret frissítéseket kiadni. 2x cseréltem azért nyomtatót mert az új orendszerhez elfelejtettek új drivert írni. A ma is forgalmazott PDA-mra meg főleg sz**nak persze az nem nyomtató! :-)

Az viszont tény hogy a HP-k igen tartós, jól összerakott szerkezetek!

Tomika

(#13) dave666 válasza Robez88 (#10) üzenetére


dave666
aktív tag

Én csak lan kábelt kaptam hozzá, kérdezték veszek usb-t vagy elég a lan.

Dave666

(#14) dave666 válasza Tomika1981 (#12) üzenetére


dave666
aktív tag

Jó a HP nyomtató csak a patront nem lehet még elérhető áron megvenni.
Olvastam régebben fórumokban,
" a HP a legjobb cégek részére. Otthoni használatra nem ajánlott."
A HP akkor is jó nyomtató kategóriába tartozik :R

Canon MX? Az milyen típus?

Dave666

(#15) Tomika1981 válasza dave666 (#14) üzenetére


Tomika1981
tag

Azt hiszem MX340! Nyomtat másol faxol lapolvas!

Mit nevezel elérhetetlen árnak? Én a HP nyomtatómba 3000-ért veszem az utángyártottat!

[ Szerkesztve ]

Tomika

(#16) hajospeti


hajospeti
tag

Üdv!

Köszi mindenkinek! A fax részét még nem próbáltam, de tervezek egy üzit küldeni.
Szerintem abszolút elegánsan néz ki, még az ujjlenyomatok ellenére is... A patronokkal nem tudom mi a helyzet, nem láttam rajt lehetőséget után tölthetőségre.

(#17) dave666 válasza Tomika1981 (#15) üzenetére


dave666
aktív tag

Canon MX340 ismerem :)
Jó kis nyomtató :)
A Brother-ba 500Ft az utángyártott 2500Ft az eredeti :)

[ Szerkesztve ]

Dave666

(#18) Tomika1981 válasza dave666 (#17) üzenetére


Tomika1981
tag

2500 az eredeti??? Melyik hp-be van ennyiért patron? Az enyémbe az eredeti 6000Ft

Tomika

(#19) Tomika1981 válasza dave666 (#17) üzenetére


Tomika1981
tag

Nekem is kell egy Brother!

Tomika

(#20) dave666 válasza Tomika1981 (#19) üzenetére


dave666
aktív tag

Brother DCP-J715W Másolós hálózati tintasugaras fotónyomtató :)

Dave666

(#21) dave666 válasza Tomika1981 (#19) üzenetére


dave666
aktív tag

3 év garancia az lemaradt :R

Dave666

(#22) zazahoho


zazahoho
őstag

10 éve használok különböző hp nyomtatókat,de még nem voltak velük meghibásodási gondok,remélem neked is sokáig fog szolgálni :K

én még mindig a gyári patronok árától leszek rosszul,egy opcionális photo patron + tartalék patron készlet majdnem annyi mint a nyomtató ára :W

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#23) dave666 válasza zazahoho (#22) üzenetére


dave666
aktív tag

Köszi :R
A HP is jó csak drága az üzemeltetése.
Ez igaz sok nyomtatógyártó odaadja fillérekért a gépet, aztán veheted aranyárban a festéket hozzá :Y

Dave666

(#24) kovy79 válasza Syl (#6) üzenetére


kovy79
őstag

Ezt a "flamekeltő" szösszenetet muszáj volt kitermelned magadból?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#25) Syl válasza kovy79 (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez volt flamekeltő??? Akkor nézd át ezt a topicot és magyarázd el, ott mit művelt a sok Canon/Epson/stb tulaj!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) Tomika1981 válasza Syl (#6) üzenetére


Tomika1981
tag

Sajnos vannak tények amiket a Huszárok ahogy te nevezed őket okkal hangoztatnak !
Tény, hogy a HP gépek vannak a legjobban összerakva, kiváló minőségben nyomtatnak és annyiba kerül egy patron hozzájuk mint egy olcsóbb nyomtató!

Tetszik vagy se de így van!

Tomika

(#27) kovy79 válasza Syl (#25) üzenetére


kovy79
őstag

Az én olvasatomban az volt. Te sem jössz velem táncolni, ha nem kérlek fel. :)
Ismerem a topikot, volt szerencsém írni is (szigorúan a saját véleményemet) oda.
Letojom a márkát (azt hiszem, elmondható kb minden mai népszerű márkáról sok pozitívum és negatívum egyaránt), számomra az összes multifunkciós nyomtató tudása kielégítő. Nem hülyézem le, aki nem azt vesz, ami nekem tetszik, de a véleményemet kulturált formában elmondom és fenntartom. :)
hajospeti, bocs az offért!

Mod: Tomika elmondta a lényeget (kéretik figyelembe venni a korrekt és nem "huszáros stílust!). Továbbá azt még hozzáteszem a történethez, hogy van Epson és HP "mindenegybe" gépünk is, bár előbbivel már azt sem tudom, mikor nyomtattunk utoljára.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#28) kovy79 válasza kovy79 (#27) üzenetére


kovy79
őstag

Az utóbbi akart lenni... Már teljesen össze vagyok zavarodva a nyomtatóktól... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#29) Syl válasza Tomika1981 (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Én soha nem állítottam, hogy a HP nyomtatók a legjobbak és legolcsóbbak. Azt sérelmeztem, hogy valaki itt bemutatja új nyomtatóját, és azon nyomban megjelenik pár emberke és szó szerint lehülyézik a cikk szerzőjét.
Mint például a mobilarénás "Megéri mac-re váltani..." blog kommentjeit kötelező jelleggel szétoffolták a nagy Windows-os emberek.
Ez úgy tűnik magyar virtus. Ki tud nagyobbat fikázni, jobban leszólni a másikat/a másét.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) hajospeti


hajospeti
tag

Üdv!

Részemről tök mindegy, hogy az EPSON, Cannon... sokkal olcsóbb és takarékosabb nyomtató lehet, mert én mellettem 6db HP nyomtató, 2db HP laptop, 1db HP fényképező kopott' el(még mindig működnek) És ez a megbízhatóság. Én ugyanilyen elven veszek csak Nokia telefont vagy Nike cipőt. Nem azért, mert a másik bármiben is rosszabb lenne, hanem egyszerűen ami eddig tökéletesen megfelelt és soha nem volt vele problémám, akkor azután is az lesz. Annyival meg nem drágább, hogy adósságba verjen, részemről megérte.
Ugyanígy vica-versa működik, mindenkinek más felfogása van.
Azonban a véleményeket szívesen meghallgatom, más hasonló árú nyomtatóról, mert kíváncsi vagyok rá, de ezt értelmes hangnemben.

[ Szerkesztve ]

(#31) kovy79 válasza Syl (#29) üzenetére


kovy79
őstag

Ebben sajnos igazad van. Nem csak itt... Tipikus Magyar mentalitás, ha valaki meg van valamivel elégedve, azt egyből leszóljuk, csak hogy érezzen már egy kis rosszat (ha mi nem örülünk valaminek, ő se tegye). Sajnos...

hajospeti, jó dolog a márkahűség. Én is hasonló véleményen vagyok sok dologban (pl a minap néztek hülyének, amiért adidas Libero teremcsukát (ami a legjobb és már 3 éve nem gyártják) kerestem :DDD). Ám néha elcsábulok és egy kellemes csalódás után a másik márka is "etalon lesz". Így esett meg az Epson favorizálása is. Az előző (DX4850) valóban nem volt örök életű, talán 3-4 éves ha volt de mind szoftver, mind hardver tekintetében nagyon jó volt. Kinyomtattam vele kb 30 patront, amiknek az összértéke kb 15K volt. Tegnap rendeltem meg az SX510W-t 22K-ért. nagyon kíváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32) hajospeti válasza kovy79 (#31) üzenetére


hajospeti
tag

Néztem az új nyomtatódról képet, és richtig ugyanolyan kinézetű patron van a HP-ban is. :)

(#33) hajospeti


hajospeti
tag

Azt el is felejtettem mondani, most így visszaolvasva jöttem rá. Amiket említettetek, hogy kimaradt a cikkből: eprint, ipcím-konfigoldal
Ezeket direkt hagytam ki, mert ezt a cikket megelőző HP-s tesztben már leírták és gondoltam 2X nem koptatom a logout tollát... :)

(#34) Tomika1981 válasza hajospeti (#30) üzenetére


Tomika1981
tag

A márkahűség nekem is fontos. Viszont így tudok beleesni abba a hibába hogy favorizálok valamit amiről évekkel később belátom hogy hiba volt! Mint írtam nekem itthon HP termékeim vannak. A munkahelyemen meg Canon. Nekem leesett az állam a canon szogáltatásaitól! Fényévekre van a HP-től! Azt hogy mennyire tartós azt nem tudom majd leírom néhány év múlva! az pedig hogy neked nem számít hogy drágább a tinta, arra következtetek hogy keveset használod!

A saját HP nyomtatómról annyit tudok elmondani hogy kb 7 éves, tökéletesen működik XP alatt! Vista és Win7 alatt a szolgáltatások felét nem tudom használni.

Tomika

(#35) Syl válasza Tomika1981 (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ezt Canon szkenneről tudom elmondani. Nem túl régi, 9900F (a maga idejében a legnagyobb canoscan volt) Win7 x64 környezetben csak virtuális xp (vmware, vbox, xpmode) alól működik.
Tudom, nem nyomtató, de csak szkenner tapasztalatom van Canon ügyben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) hajospeti válasza Tomika1981 (#34) üzenetére


hajospeti
tag

Üdv!
Igen tudom, ennek megvannak a hátrányai...
Viszont, az nem értem, hogy egy 7 éves gépen mi lehet az a funkció amit te nem tudsz használni win7-en és ha van ilyen, akkor nem lehet találni 2 perc alatt megoldást.
(Felhívnád a HP-t, lehet következő napra már kész lenne a programod...)
Hasonló árkategóriában, el nem hiszem, hogy leesik az állad a Canon szolgáltatásaitól...
Átlagosan 50-100 oldalt/ fog majd havonta nyomtatni a gép. Drágább tinta, nem drágább tinta, alul direkte mellékeltem a pcworld táblázatát, 6-7 Ft, ami számomra baromijó'!

(#37) kovy79 válasza hajospeti (#32) üzenetére


kovy79
őstag

Jaja, most látom én is és az árai is kifejezetten jók!

Tomika, Syl, sajnos az Epsonnal is ez a helyzet. Még jó, hogy a notimon WinXP van (az asztalin Win7), így nem olyan gáz...
Persze, azért elmehetnek ezek a muli cégek a pics@ba a support-jukkal együtt!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#38) hajospeti válasza kovy79 (#37) üzenetére


hajospeti
tag

Ezek amolyan utángyártott patronok nem?

(#39) Tomika1981 válasza hajospeti (#36) üzenetére


Tomika1981
tag

"Viszont, az nem értem, hogy egy 7 éves gépen mi lehet az a funkció amit te nem tudsz használni win7-en és ha van ilyen, akkor nem lehet találni 2 perc alatt megoldást.
"
Sajnos nincs megoldás! Nem csak hogy felhívtam a Hp-t hanem sokat leveleztem velük!

Egy photosmart 7660-as nyomtatóm van ami xp alatt tökéletesen működik. Vista alatt széttördeli a dokumentumokat, üres lapokat nyomtat, nem tudok kétoldalast nyomtatni. Szóval szinte semmit mert nincs 64bites meghajtója! Egy sima mezei nyomtatóként tudom felismertetni de ott sem végzi tökéletesen a dolgát. Még a kártyaolvasót se tudom használni csak közvetlen nyomtatásra. Amit tudni kell hogy a HP support annyit ér mintha Mari nénit kérdezném a sarki fűszerest!

És hogy mitől esik le az állam canonnál? A kapott szoftverektől, és attól hogy, hogy dolgozik össze bármilyen fényképezőgéppel!

Tévedés ne essék nem vagyok canon párti. Sőt ha eredeti patronokkal és HP fotópapírral dolgozunk állítom hogy a HP képek szebbek!

Tomika

(#40) hajospeti válasza Tomika1981 (#39) üzenetére


hajospeti
tag

Értem, hát az tényleg szivacs.
Nálam a Canon a fényképezők terén ért el maradandót, ezt tanúsítani is tudom mert van egy. Az, hogy nem tudsz mit kezdeni egy 7éves HP nyomtatóval, hát nem vagyok biztos, hogy a Canonéknál nem-e ua lenne.
Amit tudni kell hogy a HP support annyit ér mintha Mari nénit kérdezném a sarki fűszerest!
Ezzel totál egyetértek, de összehasonlítási alapom nincs a többi gyártóéval.

(#41) kovy79 válasza hajospeti (#38) üzenetére


kovy79
őstag

Azok. Nem tudom, a HP-nél ez mennyire számít. Én az Epson-nál kétféle utángyártott patront használtam. Ott igazából a tinta minősége a fontos (magát a "patron hardvert" el sem lehet cseszni, lévén csak ki kell, hogy folyjon belőle a tinta :) ), de mindkettő, mindig tökéletes volt.

Tomika, az Epson support-ja is egy kalap ... hulladék.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#42) hajospeti válasza kovy79 (#41) üzenetére


hajospeti
tag

Használtam már utángyártottat, de némely darabra hibát írt ki a gép... után töltöttel semmi probléma.

(#43) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Mi is vettünk a suliba egy ilyen nyomtatót, tényleg szuper! :R

Néhány észrevétel, ami itt még nem hangzott el:

- nekem azt írja ki a nyomtató, hogy egyszerre nem lehet használni a vezetékes (ethernet) és a vezetékmentes (wifi) hálózatot. Ez miért van így?
(mikor be akarom állítani a wifit, akkor írja ki, hogy húzzam ki a vezetékest)

- a kétoldalas nyomtatás ment elsőre, jó lenne, ha tudna kétoldalas scannelést is... (ha már van lapadagolója)

*** Be prepared! ***

(#44) hajospeti válasza Mateosz (#43) üzenetére


hajospeti
tag

Szia! Az, hogy megy-e vezeték és vezeték nélkül egyszerre azt nem tudom. A scannelésnél nem megvalósított a kétoldalas, ugyanis ha jobban megnézed, az a fax-hoz pörgeti a pappírt.

(#45) Petes


Petes
tag

Sziasztok!

Ha valamelyik patron kifogy, attól még a többivel lehet nyomtatni a kifogyott cseréje nélkül is?

A jelenlegi csereérett Epson nyomtatónkkal az volt a gond, hogy ha kifogyott valamelyik színes patron, nem engedett nyomtatni sima fekete szöveges oldalakat sem.

Ezt szeretnénk most elkerülni, szóval jó lenne ha valaki megerősíteni, hogy ilyen téren hogyan üzemel a HP.

Köszi előre is!

(#46) Ba.G válasza Gergőke88 (#4) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Egy "mínuszost" nézegetek. (6500A, plus nélkül.) Ez hardverben is különbözik a lapfordító feltéten(?) túlmenően? Ha nem, esetleges fw-upgraddel rá lehet venni a kétoldalas nyomtatásra? Jó sejtem, hogy szkennelni mindkettő tud kétoldalasan?

(Priviben is kérdem, bár lehet, a multifunkci topikban is elég lenne, de talán nem baj, ha itt nyoma marad.)

(#47) Ba.G válasza Robez88 (#10) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Én meg a Samsung SP2020-ahoz kétfélét is, igaz, az más műfaj. :) (A nagy testvére)

Hopp, most látom a tesztet olvasva, hogy nem "jár" hozzá USB-kábel. Pedig esküdni mernék rá, hogy benne voltak a csomagban, igaz, az angol hálózati adapter is, lévén ez egy ilyen Angliából refurbizált készülék. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Ba.G válasza hajospeti (#44) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Most érek a végére, látom, a fentebbi kérdésre van részleges válasz. Köszi! :)

Petes:
Más topikok tanúsága szerint üres (de a helyén lévő) színes patronnal meg a FF nyomtatás - és vice-versa gondolom(?).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.