Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Korcsii


Korcsii
őstag

hehe, pont egy ilyen gépről netezek nyaralás közben, és pont egy ilyen írást kerestem :R

[ Szerkesztve ]

(#2) Korcsii


Korcsii
őstag

egyébként érdekes... a manualban meg ez van:

Use PC2100 DDR-266 MHz or higher RAM only.

de cpu-z meg csak a 100/133 MHz-es oszlopokat hozza ki a memóriánál...

(#3) Samus válasza Korcsii (#2) üzenetére


Samus
addikt

Jóféle teszt :-) a 100/133 Mhz-t szorozd kettővel, úgy jön ki az effektív órajel (200/266), ez van asztali gépeknél is.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

Céges laptopot én is tuningoltam. + 1GB RAM és máris jobb a helyzet. Így 2 GB RAM-mal már simán odaadja a max. 384-et a VGA-nak ha éppen kell. Illetve ami fontosabb: villámgyors ablakváltások, minimális swappelés.

és mindjárt kinyírom az egyik szomszédot... Mégis mi a fa..ért kell éjjel 10 óta olyan hangerővel tolnia az MSN-t, hogy 2 lakással arrébb is halljam??? 10 másodpercenként kap egy üzenetet... Kezd idegesíteni.

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó dolog az asztali proci notebookba, ha nem sokat használod akkuról... Még jó hogy HP-ről van szó, nem olyan alulméretezett a hűtése mint az Albacompomnak (3GHz-es asztali P4 van benne, azt nem bírja el a hűtése...)

Jó kis cikk lett ez :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Korcsii


Korcsii
őstag

egyébként lehet azért tűnik úgy, hogy a cég nem foglalkozik a gépek fejlesztésével, mert ha jól tudom, akkor céges gépeket 5 évig nem lehet eladni (legalábbis egyes esetekben)...

(#7) Temerti


Temerti
tag

Nagyon jó kis gép. :) Én is kicseréltem a procit, most tervezek bővítést 768Mb ramra.

(#8) Biomokus


Biomokus
tag

Nagyon jó az írás, nagyon hasznos! Fateromnak is pont ilyen gépe van,de neki a cucc 192 MB ramot lát. Már régóta győzködöm,h bővítsünk. Ez majd meggyőzi! Köszönöm! :R

Üdv: Biomokus

(#9) Obi-1


Obi-1
őstag

Na, ez érdekes. Én is éppen most készülök RAM-ot bővíteni, kíváncsi vagyok, tényleg ennyit használ-e neki.

Only a Sith deals in absolutes.

(#10) Obi-1 válasza Obi-1 (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

Elvégeztem a RAM bővítést a munkahelyi gépen, meg az apósom gépén is (2*256MB RAM-ot kaptam az aprók között). Mondjuk úgy, hogy így kevésbé kínszenvedés dolgozni vele, de azért szárnyra nem kelt a masina.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) Gargazsul válasza Obi-1 (#10) üzenetére


Gargazsul
tag

Remek cikk.

Én a memóriát még 2007-ben kicseréltem. 1GB 333MHz-es modul került bele, azaz 2x256MB-os modulok. Vettem hozzá PCMCIA Wifi-s eszközt. Most az eBay-ről szereztem be egy 2,8GHz-es Mobile Intel P4 procit (4100 Ft postaköltséggel!!!). Az akksi hozzá újonnan bruttó 10e Ft.

Ami engem érdekel, hogy a 40GB-os HD-t mekkorára lehetne lecserélni. A leírás 80GB 4200rpm-ről regél. Külföldi fórumokat böngészve 120GB-os és 160GB-os vinyókat is megemlítenek (5400rpm). Sajnos biztos forrást nem találtam. Vannak oldalak, ahol upgrade elemként ajánlják a 160GB-os vinyót, de abban nem bízom.

Amúgy ez is egy céges készülék volt, amire magam költöttem, mert az alap asztali P4 2.66-os CPU egy vicc, a gyári 266MHz-es 2x128-as memória szintén... A gép üvöltött és az akksit lezabálta egy fél óra alatt... A DVD ment tönkre benne, a vinyója 2003-as szóval már nem bízom meg benne, az akksi is cserére szorul.

Egyébként a minősége szerintem korrekt.

Üdv!

üdv, Balázs

(#12) Gargazsul válasza Gargazsul (#11) üzenetére


Gargazsul
tag

Tehát az 1GB-ot 2x512-vel értem el... nem 2x256-al, ahogy írtam...

a balek :)

üdv, Balázs

(#13) tasligep2 válasza Gargazsul (#11) üzenetére


tasligep2
csendes tag

Milyen tipusú memóriát raktál bele?Mi a márkája?

(#14) winhate válasza Gargazsul (#11) üzenetére


winhate
őstag

Es hol lehet venni hozza akksit ilyen jo arban ?

Koszi

Amugy nagyon jo kis gep ajanlom mindenkinek.
Most bovitettem ramot benne 2x512 ddr kingstone 266mhz , megeri boviteni mert az alaplapi gfx ramot fel tudod huzni maxra.

Csak egyet nem ertek ha 3gh intel a prockom miert csak 1566mhz megy ?

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#15) winhate


winhate
őstag

Csak egyet nem ertek ha 3gh intel a prockom miert csak 1566mhz megy ?

Megvan a megoldas le kellszedni a HP oldalarol a legujabb biost ( KH.F.25 (3 May 2005) ) es ugy mar nincs problema vele.
1gb ram bovites tokeletesen muxik ;)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16) Gargazsul válasza winhate (#15) üzenetére


Gargazsul
tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy nem válaszoltam előbb.

Szóval a memóriák Kingson modulok.

eBay-ről lehet beszerezni jó áron akksit.

G.

üdv, Balázs

(#17) Gargazsul


Gargazsul
tag

A 120GB-os merevlemezt megette, hibátlanul működik vele. Sztem a 160GB-os is belement volna.... Azóta egy fokkal csendesebb és bazi gyors. Win7 Prof-ot is felraktam rá. 15-20 perc alatt felment rá, szóval gyorsan. Lebutítva tökéletesen használható. Az XP a legjobb hozzá vagy a win2k. 7.300 Ft hozzá egy akksi az eBay-ről. Asszem veszek egyet. Itthon 20e Ft felett árulják!!!

Az meg külön kiemlendő, hogy a támogatottsága a mai napig tökéletes, jobb, mint egyes mai gyártóké! A HP oldalon minden fent van.

G.

[ Szerkesztve ]

üdv, Balázs

(#18) RepeatSector válasza Gargazsul (#17) üzenetére


RepeatSector
senior tag

hello amugy nem tud vki elado 2X512mb ramot???? mert en is a presario 2500-al vok megint ez mar a masodik amit nyuzok mert az elozot elloptak pedig abba bent volt a 2,8-as procc meg az 1gb ram ebbe most 2,6-os van opensuse linuxxal hasznalom es a compiz effektek is jol mennek egy ilyen cuccal tobbet erek mint egy netbookkal vagy vmi uj gma grafos xar ezen egesz jol megy a san andreas

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#19) szabi1980


szabi1980
csendes tag

Sziasztok.
Szerettem volna betenni 3 Ghz 1mb , de nem indult el vele.
Mien procikat tamogat a gep?

(#20) Gargazsul válasza szabi1980 (#19) üzenetére


Gargazsul
tag

Szia!

Én 2,8GHz-es procit raktam bele, de ha jól emlékszem a 3GHz-es CPU-t is támogatnia kell. Alapból a legtöbbet 2,66GHz-es CPU-val látták el. Vagy vmi Celeronnal.

Elképzelhető, hogy megválok az enyémtől. Kb 50e Ft amit reálisnak gondolok érte.

Paraméterek:

- 2009. dec-ben vásárolt 120GB-os HD
- 1GB Kingston 333MHz-es (nem gyári 256 266MHz-es) memória
- új DVD író, olvasó
- új nem gyári 2,66GHZ-es hanem 2,8GHz-es CPU
- PCMCIA G-s Wifi vevő
- Táska + pocok

Az aksi az halott, de az eBay-ről 7000Ft-ért lehet venni, nem 21e Ft-ért itthon! A másik hátránya, hogy zajos. De ez tervezési hiba.

A készülékhez jár hozzá tartozó XP Prof.

G.

üdv, Balázs

(#21) mukika009 válasza Gargazsul (#20) üzenetére


mukika009
tag

Hahó! Srácok nekem egy Presario 2500-am van 2515EU típus mijen procit rakhaok bele mert ami benne van elég siralmas http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=2.8%20ghz%20mobile%20intel&_dmpt=CPUs&_fcid=93&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_sticky=1&_stpos=&gbr=1 közülök valamelyik jó lenne vagy mijen foglalatút keressek előre is kösze! :DD (B)(/B)

Szereti a ti(k) a meggyeeeeettttt....

(#22) Gyapi95


Gyapi95
csendes tag

Haliii!Elééggé kihalt a téma, most szereztem be egyet én is, idág egészen jól megy, nincs vele baj.Ha minden igaz, akkor most lesz bele 1gb ram.Procit milyet lehet bele szerezni?Nekem még a gyári van de az egy sz*r.

(#23) Befottesuveg válasza Gyapi95 (#22) üzenetére


Befottesuveg
csendes tag

Szia! Milyen proci van benne? 3.06Ghz-s a felső plafon a gyári specifikáció szerint, melyet itt találsz:

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/11599_na/11599_na.html

Egyébként szeretem ezt a masinát, tetszik a dizájnja, jól használható. Vagy 7-8 éve volt egy ilyen gépem, aztán nemrég ismét került egy (a mostaniban 2.8 as P4 van). A korábbinak egyébként rendkívül hülye hibája lett: Saját magának kezdett el véletlenszerűen 'billentyűket leütni'. Általában abbahagyta,hogyha elkezdtem ész nélkül nyomkodni a billentyűket. Onnantól kezdve gépelni is lehetett vele,ha egyszer megjavult,onnantól kezdve már nem csinálta,viszont minden indításnál jöttek a '7'-esek,vagy mikor mik.. . Nem a billentyűzet okozta a problémát,mert ha ki volt húzva,akkor is rosszalkodott. Esetleg találkozott valaki ilyennel? Egyik napról a másikra jelentkezett a jelenség,sokat nem is volt használva. Végül 2007 környékén eladtam bontásra, akkor annyit kaptam érte hibásan, mint amennyit most ez a működő példánya érhet..;)

[ Szerkesztve ]

(#24) winhate


winhate
őstag

Ennyi év elteltével ismét irok ide :)

Még mindig működik a drágaság ! :R

Már lassan 6 éve használom szervernek és bírja ! Ez azért valami !

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.